توده هیپواکو در تیروئید چیست؟ از تشخیص تا درمان

توده هیپواکو در تیروئید چیست؟

شاید تاکنون لفظ توده هیپواکو یا ندول هیپواکو را شنیده باشید و این برایتان سوال باشد که توده‌های هیپواکو چه نوع توده هایی هستند و این توده‌ها به چه شکلی به وجود می آیند، اثر آنها چیست، درمان توده‌های هیپواکو به چه شکل انجام می شود، عوارض این توده‌ها چیست و به طور کل توده هیپواکو در تیروئید چیست و چطور درمان می شود، موسسه تیراد پاسخ این سوالات شما را در این مطلب مطرح می کند.

ندول‌های تیروئید، گره های کوچکی هستند که در غده تیروئید که در پایه گردن شما قرار دارد، و در مورد ارتباط ندول‌ها و گواتر و بزرگ شدن تیروئید نیز باید گفت، گواتر به معنی بزرگ شدن غده تیروئید است و در مواردی نیز ممکن است ندول ها در کنار هم جمع شده و به آنها ندول‌های گواتری اتلاق شود، ندول‌ها اکثرا کوچک بوده و در حین معاینه و یا بررسی سونوگرافی تشخیص داده می شوند.

تیروئید در بارداری

هیپواکو یعنی چه؟

در رابطه با لفظ هیپو، این لفظ به نحوه تشکیل تصاویر در سونوگرافی و شیوه ای بر می گردد که در این تصاویر دیده می شود، سونوگرافی از امواج صوتی تشکلی می شود که در بافت ها استخوان‌ها، عضلات و سایر قسمت‌های بدن عبور می کند و از این اندام‌ها تصاویری را می سازد.

بازگشت این امواج و راهی که باعث تولید تصاویر می شود به عنوان اکوژن شناخته می شود، قسمت‌هایی با اکوژنیسیته کمتر، تیره‌تر دیده می شود و هیپواکو نامیده می شود و قسمت‌هایی که با اکوژنیسیته بالاتر نمایان می شوند روشن‌تر دیده شده و به آن هاپیراکوژن نامیده می شود. این نکته در سونوگرافی تیروئید نیز صادق است و توده‌های هیپواکو در تیروئید نیز مشهود هستند.

ندول‌های هیپواکوئیک (توده هیپواکو در تیروئید) گاهی به عنوان ضایعه هیپواکوئیک نیز خوانده می شوند، این توده ها اکثراً تیره تر از دیگر قسمت‌ها دیده می شوند و اغلب نشان دهنده این است که توده به شکل جامد است (بسیاری از توده های تیروئید پر از مایع هستند.)

توده هیپواکو در تیروئید

آیا توده های هیپواکو سرطانی هستند؟

توده‌های تیروئید در موارد بسیار زیادی خوش خیم هستند و تنها بین ۲ تا ۳ درصد از این توده‌ها بدخیم و سرطانی به حساب می‌آیند، ندول‌های بدخیم تیروئید می‌توانند به دیگر مناطق نیز دست اندازی کرده و به اصطلاح دچار متاستاز شوند، این توده‌ها خطرناک هستند و باید به آنها رسیدگی کرد ولی همانطور که گفته شد درصد بسیار کمی از توده‌ها سرطانی هستند.

هیپواکو بودن توده‌ها احتمال سرطانی بودن آنها را کمی افزایش می دهد اما این به معنی تشخیص قطعی نیست و تنها یک دلیل است تا پزشک نظارت بیشتر و بررسی‌های بیشتری مانند بیوپسی را برای آنها انجام دهد، این توده ها به این دلیل که جامد هستند و آمار نشان می‌دهد توده‌های سرطانی بیشتر به شکل جامد ایجاد می شوند احتمال سرطان را کمی تقویت می کند و باید بررسی های تکمیلی انجام شود. توده هیپواکو در تیروئید

توده‌های هیپواکوژنیک چگونه به وجود می آیند؟

وجود توده در تیروئید مخصوصا در بزرگسالان بسیار شایع است و در تیروئید درصد بسیاری از افراد بزرگسال در صورت انجام سونوگرافی، توده ها دیده می شوند این توده ها می توانند به دلایل مختلفی ایجاد شوند از جمله:توده هیپواکو در تیروئید

 • کمبود ید
 • رشد بیش از حد بافت تیروئید
 • وجود کیست تیروئید
 • تیروئیدیت و بیماری خودایمنی هاشیموتو
 • گواتر

اگر توده تیروئید هیپواکویک (توده هیپو اکو در تیروئید) در سونوگرافی دیده شود پزشک بعد از آن چه کاری انجام می‌دهد؟

پزشک در این مورد ممکن است تا بر اساس دیگر شواهد تصمیم بگیرد موارد زیر را برای یک بیمار تجویز کرده و انجام دهد.

بیوپسی و یا نمونه برداری تیروئیدتوده هیپواکو در تیروئید

نمونه برداری بدون بیهوشی و تنها توسط یک سوزن و با بی‌حسی موضعی از مناطقی از تیروئید انجام می شود که پزشک در سونوگرافی به عنوان بافت هدف مد نظر قرار می‌دهد، به این نوع نمونه برداری نمونه برداری سوزنی یا FNA هم اطلاق می شود.

آزمایش خون

به وسیله آزمایش خون سطح هورمون‌های تیروئید شما سنجش می شود تا پزشک از عملکرد صحیح غده تیروئید شما مطمئن شود.

اسکن تیروئید

اسکن تیروئید که با استفاده از مقدار کمی ید رادیواکتیو انجام می شود تا میزان جذب ید توسط قسمت‌های مختلف تیروئید بررسی شود که در این صورت پزشک توانایی بهتری برای تشخیص توده موجود خواهد داشت و عملکرد تیروئید شما را می سنجد.

درمان توده های تیروئید

خوشبختانه پیشرفت علم کمک شایانی به سلامتی انسان می نماید، این پیشرفت در زمینه بیماری‌های تیروئید نیز مشهود بوده است و درمان‌های موثر و مثمر ثمری از جمله آراف تیروئید و ماکروویو می تواند در بسیاری موارد بالاخص توده های خوش خیم کمک کننده باشد، خبر خوش در این مورد این است که با اینکه همچنان جراحی توده های بدخیم خط اول درمان سرطان تیروئید هست ولیکن برخی از توده های بدخیم تیروئید نیز امروزه با کمک روش آر اف و ماکرو قابل درمان هستند، از جمله در مواردی که توده کوچک بوده و یا بنا به هر علتی امکان جراحی آن وجود نداشته باشد از این روش به عنوان یک روش آلترناتیو استفاده می شود.

و همچنین بیماران محترم باید این را بدانند که این روش های درمانی در ایران نیز درحال انجام است و از سال ۹۲ به شکل روتین برای بسیاری از بیماران انجام شده است، در همین سایت می توانید از تجربیات بیماران استفاده و در مورد این اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. توده هیپواکو در تیروئید

توصیه آخر

در موارد زیادی مراجعین به موسسه تیراد را مشاهده کرده ام که به محض شنیدن نام توده بدخیم و سرطان روحیه خود را باخته و به دنبال راهی در رسیدن به ناامیدی هستند (!!!) ولی این نکته را در نظر بگیرید که درصد پائینی از توده های تیروئید خطرناک هستند و درمان آنها مشکل است و نباید به راحتی در این موضوع نگران شد، با بررسی توده ها اگر قابلیت درمان توسط امواج آر اف وجود داشته باشد این درمان انجام شده و بیمار بدون بستری و عوارض بعدی درمان می شود و اگر نه روش‌هایی مانند جراحی و در مراحل پیشرفته شیمی درمانی قابل انجام خواهد بود. توده هیپواکو در تیروئید

توده هیپواکو در تیرو

۳.۴ / ۵. ۳۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
همه چیز درباره استنت حالب و نفروستومی
مطلب قبلی
5 بیماری خطرناک از انواع بیماری‌های تیروئید

۳۵۴ دیدگاه. Leave new

 • رقیه
  1402/03/08 10:51 ب.ظ

  سلام خسته نباشی امکانش هست سونو منو از گلو ببینین وبرامتوضیح بدین ممنون مشم در برسی به عمل امده ابعاد هر دولوب ترویید واکو پترن پارانشیم لوب چپ طبیعی است یک ندول با اکو پترینMixedحاوی جزء سالید وکیستیک به ابعاد ۱۴*۲۴ میلمیتر در لوب راست دیده می شود ادنوپاتی در گردن دیده نشد

  • مدیر سایت
   1402/03/09 2:53 ب.ظ

   سلام. با توجه به اطلاعاتی که ارائه دادید، نتیجه سونوگرافی تیروئید شما نشان می‌دهد که ابعاد هر دو لوب تیروئید شما در حد طبیعی است و پترن پارانشیم لوب چپ نیز طبیعی است.

   اما، در لوب راست تیروئید، یک ندول با ابعاد ۱۴*۲۴ میلیمتر دیده شده است که دارای جزء سالید و کیستیک (Mixed) است. این ندول به دلیل ترکیبی از عناصر سالید و مایع، اکو پترن Mixed دارد.

   در مورد ادنوپاتی (لنفادنوپاتی)، اطلاعاتی در نتیجه سونوگرافی شما ارائه نشده است، یعنی هیچ تغییر یا نشانه‌ای از لنفادنوپاتی در منطقه گردن تشخیص داده نشده است.

   به هر حال، برای تفسیر کامل نتایج سونوگرافی تیروئید خود و بررسی وضعیت سلامتی تیروئید و مشکلات مرتبط، بهتر است با پزشک خود یا متخصص تیروئید مشورت کنید. آنها می‌توانند نتایج را به صورت جامع بررسی کرده و به شما راهنمایی و درمان مناسب را ارائه دهند.

 • مرتضی
  1402/02/19 9:22 ب.ظ

  سلام ممنون میشم تفسیر سونو نوزاد ۵ماه رو توضیح بدید و مشکلشون دقیقا چیع ایا توده سرطانی کردن هست

  THYROID & NECK ULTRASONOGRAPHY:
  Both thyroid lobes and isthmus have normal size and homogenous parenchymal echogenicity with
  no evidence of S.O.L.
  Left submandibular gland has normal size and echogenicity with no S.O.L.
  There is a 46 28mm heterogenous hypoechoic mass in Rt submandibular space extending to Rt paravascular space and shows internal vascularity causing pressure effect over the neck vessels and Rt submandibular gland more in favor of mass arising from salivary glands, however correlation with neck Ct scan or MRI is recommended.
  There are few reactive lymph nodes in both paravascular(zone 3) and submandibular spaces(zone 2) the largest is 177mm.

  این متن سونو پسر ۵ماه هست

  • مدیر سایت
   1402/02/20 10:49 ق.ظ

   سلام، بر اساس گزارش سونوگرافی نوزاد شما، هیچگونه نشانه‌ای از توده سرطانی در غده تیروئید نیست، همچنین غده تیروئید و غده زیر فک چپ نوزاد شما با اندازه و بافت نرمال هستند. در این گزارش ذکر شده که در غده زیر فک راست نوزاد شما یک توده ۴۶×۲۸ میلیمتری با بافت ناهمگن و خوشه عروق داخلی دیده شده است که از فضای پاراواسکولار دایره زیر گردن و غده زیر فک راست بیرون آمده است و بر روی عروق و غده زیر فک راست فشار ایجاد می کند. این توده بیشتر به نظر یک توده از غده‌های ترشحی زیر فکی می‌رسد، اما برای تأیید این تشخیص، بهتر است از روش‌های تصویربرداری پیشرفته مانند CT scan یا MRI استفاده شود. در ضمن، در نواحی پاراواسکولار (نواحی اطراف عروق گردن) و فضای زیر فک چندین لنفوم با بافت تحریک شده دیده می‌شود که بزرگترین آن ۱۷ میلیمتر است. بهتر است پزشک معالج نوزاد شما نتیجه گیری نهایی و درمان مناسب را تعیین کند.

 • مهدیس
  1402/02/08 3:24 ب.ظ

  سلام و روزتون بخیر ، امکان داره سونو خواهرم رو بررسی کنید
  اکوی پارانشیم تیرویید coarse وهتروژن و psudo nodule پراکنده در آن مشهود است که می‌تواند در زمینه ی تیروئیدیت مزمن باشد.مطابقت با تست های فانکشنال و اتوایمیون تیروئیدی توصیه میشود، در سنترال لوب راست ندول سالید ایزو اکو با حدود هایپو اکو به ابعاد۴*۵.۵ mm مشهود است (tr:3). در تیروئید توده ای با نمای cyctic دیده نشد. حدود خارجی تیروئید صاف است.
  لنفادنوپاتی پاتولوژیک در زنجیره های گردنی دیده نشد. ایسم دارای قطر ۱.۸ mm است.

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:12 ب.ظ

   از توصیفی که شما از گزارش سونوگرافی خواهرتان دادید، به نظر می‌رسد که وجود تیروئیدیت مزمن (التهاب مزمن تیروئید) و هتروژنیته (عدم یکنواختی) در تیروئید، از جمله نتایج گزارش هستند. علاوه بر این، وجود یک پسودونودول (توده شبه خود) در تیروئید نیز ذکر شده است.
   در مورد ندول سالید ایزو با حدود هایپو اکو، در صورت عدم وجود علائم و نشانه‌های دیگر، احتمالاً آسیب خاصی ندارد و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرد. با این حال، باید به همراه سایر نتایج تست‌های فانکشنال تیروئید (مانند آزمایش تیروئید) بررسی شود. لنفادنوپاتی پاتولوژیک (وجود گره‌های لنفاوی پاتولوژیک) در زنجیره‌های گردنی نیست، اما ایسم (توده لنفاوی خوش‌خیم) با قطر ۱.۸ میلی‌متر یافت شده است.
   از شما تقاضا می‌شود که برای تفسیر کامل تست‌های فانکشنال و اتوایمیون تیروئیدی و تداوم مراقبت پزشکی با متخصص غدد درمانی مشورت کنید.

 • PMK
  1402/01/07 2:02 ق.ظ

  سلام، میشه لطفاً شماره‌ی واتسپتونو بدید من عکس سونوگرافی رو بفرستم و مشاوره بگیرم؟

 • M
  1401/12/01 10:11 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  لطفانظرتون و راجع به سونو گرافی تیرویید و گردن مادرم بفرمایین
  سونوگرافی تیرویید :
  اکوزنیسیته پارانشیسم تیرویید هتروزن و نامتجانس رویت شد.
  هر دو لوب تیرویید مخصوصا لوب چپ با سایز بزرگتر از حد نرمال و با اثر فشاری و ایجاد انحراف به سمت راست در تراشه در لوب چپ مشاهده شد.
  ندول هایمتعدد سالید و عموما دارای دژنراسیون کیستیک در ندول ها به صورت ندول های اکوژن در هر دو لوب دیده می شود که سایز بزرگترین ندول در سمت راست ۳۴×۲۰ mmبا حدود مشخص و منظم بدون میکرو کلسیفیکاسیون رویت شد.(TIRADS:3-Probebly Benign)
  در لوب چپ تیرویید بزرگترین ندول به ابعاد ۳۴×۳۵ mmحاوی کانون های ماکروکلسیفیاسیون و با حدود مختصری نامنظم رویت شد.
  (TIRADS:4a-Mildly suspicious)
  که FNAاز ندول مذکور توصیه می شود.
  ابعاد لوب راست تیرویید ۵۰×۲۴×۲۲ mm
  ابعاد لوب چپ تیرویید ۷۵×۵۳×۳۳ mm
  ضخامت ایسم در حدود ۱۲ mm و بزرگتر از حد نرمال اندازه گیری شد .

  سونوگرافی گردن:
  تصویر ۲ الی ۳ لنف نود oval shape با ناف اکوزن و کورتکس باریک نسبت به مدولای آنها در زنجیره زوگولار فوقانی و میانی دو طرف به دیامتر عرضی حداکثر ۵.۵ mmرویت شده اند.
  لنف نودها تیپ Reaktive در سونوگرافی دارند.
  تشکر و سپاس

 • ثنا
  1401/11/30 8:01 ب.ظ

  در هر دولب تیروئید ندولهای متعدد هایپواکو و هایپراکو و ایزواکو به ابعاد تقریبی ۳تا۹ میلیمتر بدون کلسیفیکیشن دیده می شوند.
  قسمت میانی لب چپ ندولMixed اکو به قطر ۱۵میلیمتر دیده می‌شود.
  خواهش می کنم کمکم کنید منظور این سونو چی هست؟

 • زهرا
  1401/11/29 10:44 ق.ظ

  در هر دولب تیروئید ندولهای متعدد هایپواکو و هایپراکو و ایزوکوا به ابعاد تقریبی ۳تا۹ میلی متر بدون کلسیفیکیشن دیده می شوند.FNA کمک کننده است.
  خطرناکه؟ میشه راهنماییم کنید

 • میترا
  1401/11/10 0:03 ق.ظ

  سلام برای مادرم‌سونوگرافی و بعد fnaانجام دادم حالا جوابش اومده نگرانم میتونم واتساپ عکس بفرستم تا برام تشریح کنید؟

 • زارع
  1401/11/09 8:55 ب.ظ

  سلام،ببخشید میشه جواب سونو من هم ببینید ممنون و سپاسگزارم
  اندازه لوپ راست،۴۰/۲۰/۱۸حجم ۸ccاندازه لوپ چپ ۳۲/۲۱/۱۳ حجم۵cc که یکنواخت است
  لوپ های تیرویید در مقایسه با غدد زیر فکی مربوطه هایپراکویک هستند،لنفادنوپاتی گردنی تشخیص داده نمی شود،ممنون میشم نظرتون درباره هایپراکویک هستند یعنی چه؟آیا نیاز به نمونه برداری هست؟

 • Ghazal
  1401/10/10 3:28 ب.ظ

  سلام روزتون بخیر،من ۲۷ساله هستم. در سونوگرافی تیرویید ابعاد لوب راست۳۸x12x10mmبه حجم۲.۵ccوابعادلوب چپ۳۰x12x12به حجم۲.۵cc میباشد ضخامت قسمت میانی نرمال ایسم ۲ mm است اکوزنیسیته نرمال. یک ندول solid وهایپکو با حدود واضح وبدون کلسیفیکاسیون به ابعادتقریبی ۱۱.۵x8x7.7وبصورتtaller t
  Hanwide در نمای اگز یال در قسمت میانی تحتانی لوب چپ تیرویید مشهوده.tirads 5 نمای کلی عروق عادیه در فضای قدامی گردن آدنو پاتی دیده نمی‌شود. دکتر رفتم به من گفتند باید نمونه برداری بشی.خیلی میترسم چون مادرم هم مرتبا می‌فرستادند نمونه برداری عاقبت کارش به عمل کشید اگه نمونه‌برداری نشم وندول را تحریک نکنم بهتر نیست؟ ایا این ندول خطرناکه ؟خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید چون فردا نمونه برداری دارم.باتشکر

  • مدیر سایت
   1401/11/08 4:02 ب.ظ

   سلام. نظر دکتر ابراهیمی نیک این هست که حتما نمونه برداری انجام بدید و اگر از نمونه برداری ترس دارید ما در مرکز تیراد با بی حسی براتون انجام میدیم.

 • زهرا قریشی
  1401/09/29 6:27 ب.ظ

  سلام وقت بخیر،ممنون میشم سونو تیروئید رو تفسیر کنید
  لوب راست نیروئید ب ابعاد۴۵*۱۵*۱۳میلیمتر و ب حجم ۴/۸و لوب چپ تیروئید ب ابعاد۶۰*۴۰*۳۰ ب حجم ۳۸cc
  تو ه ایزوتا هیپراکوئیک ب ابعاد۵۸*۳۴*۲۷میلیمتر درلوب چپ تیروئید مشاهده میشود ک از پل فوقانی تا تحتانی امتداد دارد و تغییرات سیستیک داخل آن دیده میشود
  میکروکلسیفیکاسیون یا تهاجم ب اطراف مشاهده نمی شود
  ایسموس ب ضخامت۲/۵mm در حد عادی است
  غلاف کارتید نرمال میباشد
  نواحی سوپر اکلاویکولارطبیعی هستند
  LAPگردنی مشاهده نگردید

 • علی
  1401/08/24 1:52 ق.ظ

  سلام
  خسته نباشید
  من ۳۳ سالمه مذکر
  سونو گردن انجام دادم ک نوشته بود سایز تیروئید بزرگ است داخل ی جدول زده ۵۰ *۱۵.۵*۱۵
  و ۵۰*۱۴*۱۵
  و زده بود چند lnsواکنشی خوش خیم با نواحی زیر فکی هیلومین اکوژنیک وزنجیره های ژوگولار وجود دارد ک بزرگترین ۹ میلیمیتر و ۱۵*۶.۵ میلیمتر در چپ و ۸.۵ میلیمتر در منطقه سمت راست وجود دارد .
  و غدد پاروتید و زیر فکی از نظر اندازه طبیعی واکوژنیک پارانشیم هستند وSOLوجود ندارد

 • نرگس حسینی
  1401/08/08 1:56 ق.ظ

  سلام لطف میکنید سونو منو تشریح کنیدممنون میشم
  در بررسی از هر دولوب غده تیرویید با پروب ۵الی ۹ MHZ بزرگی خفیف درهر دولوب غده تیرویید مشهود است
  ابعاد لوب راست غده تیرویید ۱۰*۲۲*۲۷ م م و توتال حجم ان ۳/۳۷ گرم میباشد.
  ابعاد لوب چپ غده تیرویید ۱۱*۳۱*۳۳ م م و توتال حجم ان ۵/۷گرم میباشد.
  نمای پز و دو ندو لار در هر دو لب تیرویید مطرح است
  ضایعه فضاگیر در هر دو لوب مشهود نیست .
  اکوی هر دو لوب هتروژن است .
  افزایش اکو هر دو لوب مشهود است ک همراه با نواحی هیپو اکو بصورت غیر یکنواخت میتواند در زمینه هیپو تیروییدی باشد.
  ضخامت ورتیکال ایسم ۱/۹ م م میباشد.
  در بررسی از نسج نرم دو طرف گردن :
  لنف ادنوپاتی در زنجیره لنفاوی گردن در مثلث قدامی و خلفی دو طرف مشهود نیست .
  دراین مرکز بیوپسی از تیرویید تحت گاید سونو گرافی انجام میگردد.

 • سمیراا
  1401/06/30 9:28 ب.ظ

  سلام وقت بخیر لطف میکنید این سونوگرافی رو تفسیر بفرمایید
  و آیا خطرناک هست؟ یا ممنون میشم.
  در بررسی لوب راست تیرویید یک ندول هایپواکو به ابعاد ۱۵.۵*۱۱.۳ م م همراه با میکروکلسیفیکاسیون داخلی که کپسول تیرویید را به سمت قدان بالج کرده است.

 • مرزی
  1401/06/22 8:43 ب.ظ

  سلام میشه راهنمایی کنید خیلی نگرانم.سونوگرافی انجام دادم .نوشته.تصویر لنفوداکو به اقطار ۹*۱۷میلیمتر در زنجیره قدامی سرویکال در طرف چپ مشاهده شد.ضخامت ایسم تیرویید ۵-۶ میلیمتر است.گواتر ساده می باشد.

 • مرزی
  1401/06/22 8:37 ب.ظ

  سلام من خیلی نگرانم از این سونوگرافی که انجام دادم.میشه راهنمایی کنید .نوشته.تصویر لنفود هیپواکو به اقطار ۹*۱۷میلیمتر در زنجیره قدامی سرویکال در طرف چپ مشاهده شد.ضخامت ایسم تیرویید ۵-۶ میلیمتر است.گواتر ساده می باشد

 • عاطفه
  1401/06/14 8:48 ق.ظ

  سلام لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم در سونو خواهرم توده بزرگ هایپواکو۴۴×۲۸×۲۸دیده شده
  سایلد کیستیک هم هست بدون کلسیفیکاسیون
  ابن توده سرطانی هست آیا؟؟؟

 • ن. حسن زاده
  1401/06/12 11:04 ب.ظ

  ممنون از توضیحات خوبتون 🙏 🌷 تازه جواب سونوگرافی تیروئیدم رو گرفتم اما هنوز پزشک غددم ندیدن در جواب سونو نوشته شده‌؛ FNAپیشنهاد می شود وجود سه ندول هایپو اکو رو تشخیص دادن که درست نمیدونم چطوره…

 • قاسم
  1401/05/27 9:34 ب.ظ

  میشه شماره واتساپ بفرستین تا عکس سونوگرافی ،آزمایشات ،ام آر ای براتون بفرستم

  • مدیر سایت
   1401/05/28 3:06 ب.ظ

   سلام
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • قاسم
  1401/05/27 9:25 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ،مادرم۶۵ساله ،میخواستم نظر
  شمارو درباره سونوگرافی تیروئیدمورخ ۱۴۰۱/۴/۷ سوال کنم .ابعاد لوب راست تیروئید ۲۸*۳۵*۵۲میلیمتر وحجم آن ۲۶/۵سی سی و ابعاد لوب چپ تیروئید ۱۷*۱۹*۵۳میلیمتر و حجم آن۹سی سی میباشد.قطرقدامی -خلفی ایسم ۴میلیمتر میباشد.دو ندول هیپواکو وهتروژن باحدودمشخص وحاوی کلسیفیکاسیون ظریف وتغییر کیستیک به ابعاد ۱۲*۱۴*۱۶*و۲۵*۳۰*۴۰میلیمتر درلوب راست تیروئید دیده میشوند بطوریکه قسمت اعظم حجم لوب راست را اشغال کرده اند (TIRADS3).میشه راهنمایی بفرمائید ،الان نزدیک به سه هفته خیلی اذیت است حتی به سختی غذا میخورد و صحبت کردن آن گنک شده.درضمن میخوام درمانش شروع کنم ،لطفا راهنمائی بفرمائید چه کاری را انجام بدم و از کجا شروع کنم.

  • مدیر سایت
   1401/06/08 1:33 ب.ظ

   سلام. شما می تونید مدارکتونو از طریق واتساپ برامون ارسال کنید تا پیگیری بشه ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • مهرداد .ز
  1401/05/22 6:37 ب.ظ

  سلام میشه زحمت بکشید نظر تونو در مورد این سونوگرافی بفرمایید ؟
  لوپ راست تیرویید به ابعاد۱۶×۱۴×۴۲و حجم۵,لوپ چپ به ابعاد۱۵×۱۶×۴۳ و حجم۵.۲ و ایسم به ضخامت۲.۸ دیده شد
  مدول هایپواکوی به دیامترهای۷×۵ در قسمت میانی لوپ چپ تیرویید دیده میشود که حاشیه تقریبا مشخص دارند کلسیفیکاسیون واضحی در آن دیده نمیشود و گسترش اکستراتیروئیدال ندارد .نسبت به سونوگرافی قبل به تاریخ ۱۴۰۰/۵/۲۳ اجزا کیستیک آن کمتر شده و نمای نسبتاً spongiform پیدا کرده است.(TR3)
  ندول هایپواکو به ابعاد ۴m×۵در قسمت تحتانی ندول قبلی دیده میشود که نمایspongiform دارد.(TR1)
  ابعاد کلی تیرویید طبیعی است.
  لنفادنوپاتی پاتولوژیک در زنجیره کاروتید دیده نشد.

 • سارا
  1401/05/18 2:14 ب.ظ

  سلام
  در بررسی کالر داپلر پارانشیم تیرویید ایزو واسکولار به نظر میرسد یعنی چی؟

 • لیلی
  1401/05/10 10:43 ق.ظ

  سلام وقت بخیر از بیماران آقای دکتر هستم دیماه عمل تیرویید داشتم اردیبهشت ۲۰۰ میلی ید گرفتم وتاالان ۲تا قرص میخورم حالا بعد ۲ ماه آزمایش خون دادم و tsh بالای ۲ است وسونو گردن لطفا به دکتر نشون بده که میزان قرص چقدر باشه ویه هایپر اکو در سونو مشاهده شده آیا بقایا مونده؟ متاستازه؟نیازه آزمایش خون این ماه تکرار بشه؟

 • فاطمه
  1401/04/27 2:25 ب.ظ

  سلام وقت بخیر میشه سونو مامانم ارسال کنم نظرتون بگید

 • پرستو
  1401/04/25 7:00 ب.ظ

  سلام این سونوگرافی تیرویید دخترم رو میشه برام معنی کنید
  لوب راست تیرویید با ابعاد۱۴+۲۱+۴۳وبا حجم۷.۲سی سی و لوب چپ تیرویید با ابعاد۱۷+۲۴+۴۵وبا حجم۹سی سی رویین شد،ضخامت ناحیه ایسموس۶.۵میل
  اکوی پارانشیم هر دو لوب تیرویید هتروژن وحجیم حاوی میکروندول های هاپیو اکو منتشروسپتاهای اکوژن منطبق بر تیرویید هاشیموتو می‌باشد.تطبیق با یافته های Tpo,Anti,tftتوصیه میشود.
  در بررسی مثلث قدامی گردن و نواحی سال ماندیبولار دو طرف لنف نود پاتولوژیک ویا ضایعه دیگر رویت نگردید

  • مدیر سایت
   1401/05/01 1:20 ب.ظ

   سلام. نظر چگینی اینه که کم کاری تیروئید دارین.

 • معصومه
  1401/04/22 3:49 ب.ظ

  ببخشید میشه سونوی پدرمنم ببینید

 • خدیجه اقابابا
  1401/04/19 10:53 ق.ظ

  سلام خسته نباشید امکان دارد نطرتون را راجب سونو من بگویدیک ندولspongifromبه ابعا۱۳*mm7در پل تحتانیلوپچپ ویک نودل ایزوتا مختصرهایپواکوبه قطر۶mmدر پل فوقانی لوبچپ تیرو ئیدرویت شد.
  یک ناحیه هایپواکو به ابعاد۵mm.5*8 در لترال لوب چپ تیروئیدرویت شدکه شدکه مطرح کننده تیروئیدیت فوکالو یا ندول تیروئیدی میباشد سونو گرافی f/u سه ماه بعد توصیه میشود میشه نظرتون را در مورد سونوگرافی من بگید

  • مدیر سایت
   1401/04/23 8:49 ق.ظ

   سلام، بهتر هست که سه ماه بعد دوباره سونوگرافی انجام بدید.

 • نامور
  1401/04/07 8:51 ق.ظ

  با سلام
  میتونم شماره واتساپ رو برای فرستادن سونو داشته باشم

  • مدیر سایت
   1401/04/09 9:01 ق.ظ

   سلام. بله ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • سحر
  1401/04/06 3:55 ب.ظ

  سلام ببخشید میشه سونوگرافی گلوم بفرستم برام تفسیر کنید.

  • مدیر سایت
   1401/04/09 9:01 ق.ظ

   سلام. واتساپ ارسال کنید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • حسینی
  1401/03/01 10:30 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من تیرویید کم کار دارم الان رفتم سونو بهم گفتن که توده هیپواکو دارم میشه شماره واتساپ بهم بدید عکس بفرسم ببینید نظرتونو بدونم

  • مدیر سایت
   1401/03/01 2:20 ب.ظ

   سلام
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • Tata
  1401/02/27 11:53 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید. میشه سنوی منو تو واتساپ نگاه کنید

 • احمد
  1401/02/26 10:58 ب.ظ

  سلام آقای دکتر لطف میکنید شماره واتساپ رو برام بفرستید.عکس آزمایش رو براتون بفرستم.ممنون میشم

 • اقای رضایی
  1401/02/24 8:49 ب.ظ

  سلام وقت بخیر عرض ادب خدمت دکتر عزیز محترم اینجانب خانمم امروز بردم دکتر برا ویزیت دکتر گوش حلق بینی بابت معاینه درناحیه گردن میگه سمت چپ درد دارم ودکتر معاینه کردن وازمایش سونو نوشتن سریع رفتیم انجام دادیم حال جواب ازمایش نوشته که یک ندول هیپواکو به ابعاد ۲*۴در لوب راست دیده شد میخواستم لطف کنید جواب این ازمایش به ما بگید که هرچه سریعتر وجدی پیگیری کنیم واگر مشکلی نیست شماره واتس اپ بفرستید عکس ازمایش ارسال کنم خدمت دکتر عزیز ممنونم که راهنمایی کنید باتشکر فراوان

 • ناشناس
  1401/02/15 2:43 ب.ظ

  سلام
  این جواب سونو خانم من هست میشه لطفآ نظرتو رو بدونم
  لوب راست ۳۸×۲۱×۱۸با حجم ۸ cc
  لوپ چپ ۳۶×۲۳×۱۸با حجم ۸.۵cc
  ضخامت ایسموس ۲mm
  تیروئد نرمال و اکوی پانشیم هتروژن
  چندین ندول هایپو اکو oval sharp با حدود ill defind در قسمت قدامی هر دو لوب تیروئد ب شرح زیر
  لوب راست
  ب ابعاد ( TR4) 8×۵.۵mm
  ب ابعاد (TR4) 13×۷mm
  لوب چپ
  (TR4) 12×۸mm
  چند لنف با نمای Reactive در زنجیره ژوگولار قدامی در هر دوسمت با حداکثر SAD:5mmدر سمت چپ و ۴mm در راست دیده شد

  سپاسگذارم. لطفآ راهنمای بفرمایید بسیار ممنون از لطف شما روشنی هستم

 • امید
  1401/02/06 11:04 ب.ظ

  سلام میشه درمورد سونوی من نظر تون روبفرمایید

 • نازيلا
  1401/01/31 6:12 ب.ظ

  سلام ببخشید امکان داره نظرتونو در مورد سونوگرافی من بفرمایید؟ ممکنه تو واتس بفرستم؟

 • آیدا
  1400/12/16 10:37 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر… میشه لطفا نظرتون رو در مورد سونوی من هم بفرمایید؟ البته سعی کردم از طریق واتساپ درخواستمو مطرح کنم ولی شماره ای ک تو کامنت ها هست بنظر میاد ک واتساپ نداره

 • حسنا
  1400/12/16 1:34 ق.ظ

  سلام نودول ایزو اکو با اکوی یکنواخت و حدود مشخص به قطر ۱۷ در ۱۳ م م در لوب چپ
  و دو نودول هیپو اکو ۲ م م در لوب راست راهنمایی میکنید چه چیزی

 • لیلا
  1400/12/05 8:06 ب.ظ

  سلام میتون سنوروبفرسم امکان داره نگاه کنید

  • مدیر سایت
   1400/12/07 11:03 ق.ظ

   سلام. بله مشکلی نداره. واتساپ بفرستید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • زهرا
  1400/12/04 2:31 ب.ظ

  سلام وقت بخیرسونو مادرم بار تیرویید که داد برا اولین بار گفتند قسمت راست لوب توده هیپراکو به ابعاد ۳/۵*۸/۵ میلی متر و رد مجاورت ان توده هیپواکو به ابعاد ۳/۷*۲ میلی متر است تو را خدا بگید خطرناک … یا با دارو برطرف میشه

 • زهرا
  1400/12/02 5:19 ب.ظ

  سلام خسته نباشید امکانش هست سونگرافی مادرم رابفرستم ببینید

 • زهرا
  1400/12/02 11:29 ق.ظ

  ببخشید مادرم تیرویید گفت دکتر سونو هپیواکو

 • زهرا
  1400/12/02 11:19 ق.ظ

  سلام روز بخیر مادرم بردم سونو گفتند هپیواکو و هپیراکو دارد تو را خدا راهنماید کنید چی کنیم

 • زهرا
  1400/12/02 8:43 ق.ظ

  سلام مشاوره میخوام برا سونگرافی مادرم اگر امکانش هست براتون‌بفرستم سونگرافی را

 • ناشناس
  1400/12/02 3:02 ق.ظ

  سلام من ۲۸ساله ،بدون علامت ،برای چک سونو تیرویید دادم در لوب سمت راست یک ندول هیپواکوبه اندازه ۳م.م مشاهده شد،ایا خطرناکنه؟

  • مدیر سایت
   1400/12/05 11:23 ق.ظ

   سلام. مدارکتون رو واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • تکتم شیرازی
  1400/11/28 12:00 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر در سونو من ناحیه هیپواکو و قدری هتروژن با حدود نامشخص دیده شده جواب سونو رو براتون میتونم بفرستم تا نظرتون بفرمایید

  • مدیر سایت
   1400/11/30 12:43 ب.ظ

   سلام. بله در واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ ارسال کنید.

 • شهلا عبادی
  1400/11/21 8:34 ب.ظ

  سلام ببخشید تصویر توده solid-cysticبا ارجحیت بخش solidبه ابعاد تقریبی ۴۴/۲۳م.ایزواکو موازی با سطح پوست در سمت راست دارای واسکولاریته مشابه با بافت تیروئید رویت شد ندول ۶×۱۰م.م موازی با سطح پوست وایزواکوبا تیروئید در لوپ چپ تیروئید دیده شد .ممنون میشم بگید چیه خطر داره

  • مدیر سایت
   1400/11/25 11:27 ق.ظ

   سلام. ۶ ماه بعد سونو کنید.

 • سمیه
  1400/11/01 9:07 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.اقای دکتر من سونوگرافی مامانمو بفرستم ببینید و نظرتونو بگین؟

  • مدیر سایت
   1400/11/02 10:41 ق.ظ

   سلام. بله واتساپ بفرستید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • سودابه
  1400/10/29 8:31 ب.ظ

  سلام وقت بخیر امکانش هست سونو تیروییدم رو مشاهده بفرمایید درمورد توده هایپو اکو هست متشکرم

  • مدیر سایت
   1400/10/30 2:15 ب.ظ

   سلام. بله جواب رو در واتساپ ارسال کنید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • غلام کریمی مقدم
  1400/10/24 3:14 ق.ظ

  سلام و وقت بخیر، پرستار بازنشسته هستم
  در سونوگرافی تیروئید خواهرم که ۵۷سال سن دارند و افزایش وزن هم دارند (قد: ۱۶۵و وزن: ۸۴) دو نودول ۶mm ایزو اکو با مرکز نکرو تیک در لب راست و۳mm در لب چپ که هیپر اکوژن گزارش شده است و لنفادنوپاتی نیز رویت شده است
  چه دستور میفرمایید؟

 • مرتضی قاسمی
  1400/09/28 7:15 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من ۵۲ سال دارم امروز سنوگرافی تیروئید گرفتم ممکن است راهنمایی بفرمایید.مدارک براتون بفرستم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1400/09/29 4:10 ب.ظ

   سلام. بله در واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ ارسال کنید.

 • سارا اسماعیلی
  1400/09/25 3:12 ب.ظ

  سلام ،سوالی که از خدمتتون دارم در ارتباط با مادرم هست ،سونوگرافی که از تیرویید مادرم انجام شده وجود یک توده هایپواکو در لوب راست تیرویید به قطر ۱۵میلیمتر و نیز یک کیست به قط ۴ میلیمتر در لوب سمت چپ مادر ۵۷ سال سن داره ایا این توده خطر ناک هست و نیز لوب های تیرویئد دارای ابعاد بزرگتر و اکوی غیر یکنواخت هست

  • مدیر سایت
   1400/09/27 9:25 ق.ظ

   سلام. مدارک مادر را در واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • قاسمیان
  1400/09/24 5:41 ب.ظ

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، آقای دکتر یه سونو دارم امکانش هست براتون بفرستم ببینید چیز جدی هست یا خیر؟

  • مدیر سایت
   1400/09/24 6:03 ب.ظ

   سلام. بله در واتساپ ارسال نمایید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • مصی شفیعی
  1400/09/16 7:39 ب.ظ

  سلام خسته نباشید،خانمی ۴۲ ساله هستم لوب چپ تیروئیدم ۱۱*۳۳ میلیمتر و لوب راسو۱۶*۴۹ است و یک ندول کوچک هیپواکوئیک به دیامتر ۴mm در ناحزه ایسم سمت راست دیده شده،میخواستم ببینم آیا خطرناکه یا نه،چیکار باید بکنم

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:29 ق.ظ

   سلام. مدارک تون را به واتساپ شماره ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • طناز جودکی
  1400/09/14 11:53 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من خانم ۳۶ ساله ایی هستم که تیروئید کم کار دارم. زیر بقل دو تاتوده چربی که محسوس هم هستند به وجود اومده سونا انجام دادم متخصص بهم گفته چیز خاصی نیست. پیش یه متخصص دیگه رفتم میگه اصلا این در حیطه کار ما نیست ممنونم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید. 🙏

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:21 ق.ظ

   سلام. مدارکتون رو به شماره ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ واتساپ کنید.

 • علی
  1400/09/10 1:52 ب.ظ

  سلام‌‌روزتون‌بخیر‌‌یکی‌از‌اعضای‌خانواده‌مون‌تیروئید‌داره‌و‌‌توی‌‌آزمایشاتش‌نوشته‌شده‌که‌(در‌محاذات‌هیوئید‌در‌پاراسنترال‌چپ‌‌و‌عمق‌‌عضلات‌strapکانون‌هیپواکوی‌هتروژن‌با‌نمای‌pseudonodule‌به‌اقطار‌۵/۲*۷/۸م‌م‌دیده‌میشود‌که‌فاقد‌واسکو‌لاریته‌برجسته‌یا‌میکرو‌کلسیفیکاسیون‌است‌و‌به‌نظر‌میرسد‌بافت‌اسکار‌و‌فیبرو‌تیک‌در‌محل‌میباشد)‌آیا‌مریضی‌‌‌ایشون‌خطر‌ناک‌است؟‌ممنون‌میشم‌اگه‌توضیح‌بدین

 • سهیلا
  1400/09/08 5:57 ب.ظ

  باسلام و عرض ادب
  من تقریبا سه سال هست که تیروئید دارم ممنون میشم آخرین سونوی منو بررسی کنید
  لوپ راست تیروئید به ابعاد ۴۳×۲۰×۱۸و لوپ چپ به ابعاد ۴۴×۱۷×۲۰ مشاهده شده
  ضخامت ایسم تیروئید ۲/۵ می باشد
  اکوی پارانشیمال هر دو لوپ تیروئید هترواکو و دارای ندول پراگنده با سایزهای مختلف در هر دو لوپ‌تیروئید مشاهده می شود
  ندول هیپواکو ۷×۸/۵×۱۴ در قسمت خلفی بخش تحتانی لوپ راست تیروئید مشاهده می شود
  ندول هترواکو ۶×۱۱×۱۳ در قسمت فوقانی لوپ چپ نیروئید مشاهده می شود
  چند لنف نود هیپواکو تا حد ۴mm در نواحی تحتانی هر دو لوپ تیروئید مشاهده می شود
  ببخشید چون خیلی نگران هستم ممنون میشم بگید وضعیتم خیلی وخیم هست ؟

 • قدیره الکثیریان
  1400/09/01 11:01 ب.ظ

  سلام خواهرم ۴۳ ساله توسونو ندول هایپواکو لوپ راست به ابعاد ۴و ۳ نوشته آیا خطر دارد

 • پریا
  1400/08/29 9:10 ب.ظ

  سلام و عرض ادب
  وقتتون بخیر
  دکتر در سونوگرافی خواهرم یک لنف نود با اکوی کاهش یافته به طول ۸ میلی‌متر و ۶mm SAD و با افزایش نسبت SAD به لنف نود در zone 2 در سمت چپ مشاهده شده و دکتر براشون نمونه برداری تجویز کردن و گفتن احتمال زیادی داره که بدخیم باشه. ممنون میشم شما هم نظرتون رو بگین. سپاس‌گزارم

 • انس
  1400/08/29 6:51 ب.ظ

  با سلام خدمت دکتر مادربزرگ من ۷۰ سالشه با سنو نشان داده ندول هایپواکو به ابعد ۳.۵.۵ م م در محل ایسم تروئید رویت شده. دو ندول هتروژن به ابعاد ۵.۵.۵ م م در لوب راست تروئید مشاهده شده میکروندول هایپکو پراکنده نیز در دو لوب مشاهده میشود

 • آمنه
  1400/08/27 1:37 ق.ظ

  سلام سونو مادرم نوشته ندول کوچک هایپواکوا باoveral shapeبااندازه ای ۳/۲میلیوضخامت ایسم ۳میلی آیا خطرناکه

  • مدیر سایت
   1400/09/06 12:35 ب.ظ

   سلام. مدارک تون رو برای بررسی در واتساپ تیراد به شماره ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • امید گنجه
  1400/08/26 1:19 ب.ظ

  سلام دکتر مادر من ۵۵ سالشونه امروز جواب سنوگرافیشون رو دادن اینارو نوشته بود راهنمایی میفرمائید.
  در لوب چپ
  تصویر نودل هایپراکو با حاشیه مشخص موازی با سطح پوست و حاوی نواحی اکوژن درونی ریز با واسکولاریته پریفال به ابعاد۷mm*4mm مشهود است
  در لوب راست
  نودلی حاوی میکروکلسیفیکاسیون پریفال ب ابعاد۷mm*6mm در لوب راست مشهود است
  ندول دیگری با اکوژنسیته mix(جز غالب سولیدوناحیه کوچک کیستیک)غیر موازی با سطح پوست دارای هایپواکو پریفال واسکولاریته نا منظم داخلی به ابعاد ۱۰mm*6mm رویت میشود .fna
  از این نودل توصیه میشود
  شواهدی از لنفادنوپاتی پاتولوژیک در دو طرف گردن رویت نمیگردد.

  • مدیر سایت
   1400/08/29 1:33 ب.ظ

   سلام. درمرکز معتبر نمونه برداری کنید. ما هم انجام میدیم.

 • آسیه
  1400/08/26 11:18 ق.ظ

  لوب راست تیروئید به ابعاد mm17*15*49 و لوب چپ به ابعاد mm14*13*43 مشاهده شد. ضخامت ایسم۳mm است. هر دو لوب تیروئید با ابعاد طبیعی و اکوی پارانشیمال coarse و هتروژن با نمای تیروئیدیت هاشیموتو رویت شد. دو ندول سالید هیپراکو قدری هتروژن به دیامترهای ۱۰mmو ۵mm در لوب راست تیروئید مشاهده شد که فاقد کلسیفیکاسیون داخلی است. TR3:mildly suspicious. ندول ایزو اکو و هتروژن به دیامتر ۵mm در پل فوقانی لوب راست تیروئید رویت شد. TR3: mildly suspicious. چند ندول ریز هیپو اکو به بیشترین دیامتر ۵mm در ایسم و لوب چپ تیروئید رویت شد. TR4:moderately suspicious. ندول هموژن و اکوژن به دیامتر۷mm در پل تحتانی لوب چپ تیروئید رویت شد. TR3:mildly suspicious. لنفادنوپاتی گردنی دیده نشد. لطفا آقای دکتر جواب بدید

  • مدیر سایت
   1400/08/29 1:34 ب.ظ

   سلام. یکسال بعد سونو تکرار بشه.

 • همت
  1400/08/25 7:17 ب.ظ

  سلام سونو تیروئید در سانتر لوب راست تیروئید تصویر یک ندول هایپو اکو solid_cysticواجد وسکولاریته در جز Solid
  داخلی به ابعاد ۱۱*۸*۶میلی متر مشاهده شده
  تصویر ۲ لنف به ابعاد حداکثر ۶*۴میلی متر با نمای Reactiveدر zone4گردن در سمت چپ مشاهده شد
  ممکنه راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت
   1400/08/29 12:33 ب.ظ

   سلام. یکسال بعد سونو تکرار بشه.

 • شمسی
  1400/08/24 9:01 ب.ظ

  لب رایت تیروید با ابعاد ۲۲/۵*۲۰*۴۷وحجم ۱۱سیسی دارای الگوی پارانشیمال هتروژن هستایا خطرناک می باشد

  • مدیر سایت
   1400/08/29 12:37 ب.ظ

   سلام. از نظر عملکرد تیرویید خطرناک نیست. باید آزمایش خون هم بدید و تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • عطار
  1400/08/18 0:58 ق.ظ

  سلام،خسته نباشید.
  خواهرم ۴۳ ساله هستن. توی سونوگرافی تیروئید ایشون نوشته شده:
  نسج نرم :
  در بررسی بافت نرم ناحیه فوقانی توراکس سمت چپ در محل مورد اشاره بیمار کانون هایپو اکو oval ship با sad=5mm مطرح کننده نود با نمای راکتیو رویت میشود.
  یافته همراه:
  در بررسی لوب سمت چپ تیروئید ندول هیپواکو دارای وسکو لاریته محیطی به ابعاد ۴*۸ میلیمتر لیکن فاقد هالو و دارای یک کانون میکرو کلسیفیه مشاهده می گردد . در بررسی زنجیره جوگولار سمت چپ تصویری از لنف نود راکتیو مشاهده نشد.

  (ضمنا این ندول ۸ میلیمتری چند سال پیش ۳ میلیمتر بود.)
  الان متخصص غدد براشون نمونه برداری نوشتن. یعنی خیلی خطرناکه؟ و آیا حتما نمونه برداری باید انجام بگیره یا روش‌های دقیق بهتری هم وجود داره؟ خیلی ممنون میشم اگه نظرتون رو بفرمایید‌.

 • علی ۱۱۱
  1400/08/15 9:46 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  لوب راست تیروئید به ابعاد تقریبی ۱۷*۱۸*۴۴ mm و حجم تقریبی ۶.۷ml
  لوب چپ تیروئید به ابعاد تقریبی ۱۵*۱۶*۳۹ mm وحجم تقریبی ۴.۶ml
  ضخامت ایسم ۴mmمیباشد
  در بخش خلفی لوب چپ ندول هیپواکو به سایز ۲/۵*۸ mm رویت شد
  در زنجیره لنفاتیک گردن در هر دوطرف لنف نود های ری اکتیو کمتر از ۳mm مشاهده میشود

  در مورد این توضیح دهید و ایا خطر ناک است؟

  • مدیر سایت
   1400/08/22 9:13 ق.ظ

   سلام. خطرناک نیست. ۶ ماه بعد سونو کنید.

 • محمد خدابنده
  1400/08/10 11:16 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید میشه اینو توضیح بدین که روش درمانی به چه صورتیه و خطرناکه یا نه؟
  ابعاد لوب راست طبیعی و چپ بزرگتر از حد طبیعی می باشد. اکوی پارانشیمال لوب راست طبیعی و چپ کاملا هتروژن و نمای mass like lession دارد.
  ضخامت ایسم ۳ م.م است.
  کانون هیاپو اکو با حدود اسپیکوله و نامنظم به ابعاد ۴۴*۴۲ م.م در base گردن سمت چپ مشاهده میگردد که با encasement شریان کاروتید چپ همراه بوده و گسترش آن به ناحیه سوبراکلاویکولار در چپ قابل رویت است گسترش توده فوق به لوب چپ تیروئید همراه با پرومیننسی و هتروژنیسیته این لوب قابل ذکر می باشد. لنف نودهای فراوان در ابعاد مختلف به حداکثر دیامتر ۱۵ م.م قابل رویت است گسترش توده فوق به مدیاستن فوقانی و قدامی قابل رویت است.
  لنف نود های فراوان به دیامتر ۱۰-۱۵ م.م در سوبرا کلاویکولار راست مشاهده میگردد.
  انجام CT گردن و توراکس با کنتراست وریدی توصیه میگردد.
  دکتر تو رو خدا جواب بده ممنون خدا خیرتون بده

  • مدیر سایت
   1400/08/12 12:08 ب.ظ

   سلام. نمونه برداری انجام بدید.

 • مهسا
  1400/08/08 5:30 ب.ظ

  سلام اقای دکتر
  ندول هایپواکوبه سایز۵.۷همراه با کانون های کلسیفیکاسیون داخلی لوب سمت راست یعنی چی خطرناکه

  • مدیر سایت
   1400/08/17 5:56 ب.ظ

   سلام. به نظر آقای دکتر ابراهیمی بهتره نمونه برداری کنید.

 • ماریا
  1400/07/28 5:24 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  سونوگرافی تیروئید ونسج نرم گردن:
  تصویر یک ندول هایپو ایزو اکو به اندازه۱۵*۱۴در لوب سمت چپ رویت شد. کلسیفیکا سیون واضح رویت نشد
  (FNA(TlRADS=4 توصیه می شود

  میخاستم بدونم بیماری خطرناکی هست؟
  راهکار چیست؟

  • مدیر سایت
   1400/07/30 11:26 ق.ظ

   سلام. نمونه برداری باید انجام بشه.

 • سمیرا
  1400/07/23 8:14 ب.ظ

  سلام اقای دکترخسته نباشید.. میشه لطفاراهنماییم بکنید.. یک ندول سیستیک حاوی فوکوس اکوژن ب قطر۵.۳ mmدربخش میانی تحتانی لوب راست تیروئیدمطرح کننده کیست کولوئیدرویت شده یعنی چی؟؟؟ ممنون میشم اگ جوابموبدید

  • مدیر سایت
   1400/07/25 5:00 ب.ظ

   سلام. خوش خیم هست. شش ماه بعد سونو کنید.

 • مهسا
  1400/07/21 8:49 ق.ظ

  یک ندول هیپواکو۱۴ میلیمتربه همراه یه کیست ۵میلیمتریهنی چی دکتر

 • مسعود
  1400/07/12 11:42 ب.ظ

  آقای دکتر سلام
  ممنون میشم ما رو هم راهنمایی کنید…
  مادرم ۴۹ سالشه…به تازگی یه برجستگی روی غده تیرویید مشاهده کردیم و سونو داد و اینارو تووش پر رنگ نوشته، بقیه چیزا طبیعین:
  – یک ندول سیستیک ۳۲×۲۹×۱۱ میلی متر
  فاقد واسکولاریتی درونی….و اکوی داخلی معرف هموراژی است
  – دو لنف نود واکنشی در زون بی یک دو طرف گردن (non significant)
  خیلی ممنونم راهنماییمون کنید آیا مشکل خاصی هست؟
  سابقه تیروئید هم نداره…در اقوام هم همینطور

  • مدیر سایت
   1400/08/01 1:56 ب.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی نظرشون اینه احتمالا کاندید مناسب جهت آراف هستید و جهت مشاوره حضوری تشریف بیارید.

 • سمیرا سلیمانی
  1400/07/10 0:48 ق.ظ

  سلام.علیزاده هستم.
  از ارومیه
  هردو لوب تیروئید وایسموس دارای اندازه وضخامتنرمال میباشد.(Apلوب چپ ۱۳ م.مولوب راست ۱۳ م.م)
  پارانشیم هتروژن دارند.حاوی کانونهای هیپواکوئیک ونمای تیروئیدیت مزمن میباشد.
  دوندول کیستیک۲.۶م.م ویک ندول با حدود نسبتا نا مشخص بصورت کمی هیپواکوئیک به ابعاد۳.۷*۶.۲ م.م در لوب راتیروئید رویت میشود.
  هردو غدد بزاقی ساب مندیبولار دارای اندازه نرمال بوده، پارانشیم هموژن دارند.
  درنواحی مجاور گردن غدد لنفی پاتولوژیک مشاهده نگردید.

  • مدیر سایت
   1400/07/11 10:42 ق.ظ

   سلام. تحت درمان دارویی با متخصص غدد باشید.

 • مهدی
  1400/06/30 3:51 ب.ظ

  سلام روزتون بخیر
  میشه در مورد این سونو نظرتون رو بگین
  لوپ راست تیرویید به ابعاد ۱۴*۱۶*۴۲ و لوپ چپ ۱۶*۱۷*۴۰ دیده میشود که در حد طبیعی است ضخامت ایسموس ۲.۸۸میلیمتر است
  ندول هایپر اکو به دیامتر ۸*۹*۱۳ دارای halo , و اسکولاریته محیطی پرفرال و سنترال در پل تحتانی لوپ چپ تیروئید رویت شد fna توصیه میشود
  همچنین ندول هایپر اکوی دیگری به دیامتر ۷ میلی متر در پل تحتانی لوپ راست تیروئید رویت شد
  لنف نود با نمای reactive به دیامتر ۵*۱۱در ساب مندیبور لار چپ رویت شد
  لنفادنو پاتی گردنی در مسیر راست دیده نشد

  • مدیر سایت
   1400/07/01 4:55 ب.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی نظرشان اینه یافته ها به نفع خوش خیمی هست.

 • ناهید
  1400/06/29 0:19 ق.ظ

  سلام دوتاندول به قطر۱۹و۲۴میلیمتروکیست ضخیم به قطر۲۲میلیمتردرلوپ راست ویک ندول ۵میلیمتردرسمت چپوfnaدادم خوش خیم دکترقرص تیروکسین دادگفت تاسه ماه مصرف کن بعدسونابده دکتردوم گفت تیروکسین نبایدبخورم عمل بشه پیشنهادشماچیه تشکر

  • مدیر سایت
   1400/06/29 3:34 ب.ظ

   سلام. مدارک تون رو در واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • لیلا
  1400/06/24 4:07 ب.ظ

  لوب راست تیرویید با اکوی هتروژن حاوی نواحی کوچک هیپواکو به صورت patchy مطرح کننده تیروئیدیت دیده شد.تطابق با یافته های بالینی و ازمایشگاهی توصیه میشود.
  لوب راست با سایز بزرگتر از حد طبیعی۴۵.۲۱.۱۷ میلیمتر با حجم ۸/۵ سی سی دیده شد.
  لوب چپ با نمای طبیعی ۳۵.۱۴.۱۱ باحجم‌۳/۱سی سی رویت شد. ضخامت ایسم۳/۲میلیمتر می‌باشد
  چند لف نود با نمای خوش خیم در زنجیره پاراژوگولار قدامی هردوسمت گردن مشاهده شد.
  ممنون میشم این سونو رو تقسیر کنید

  • مدیر سایت
   1400/07/03 11:33 ق.ظ

   سلام. از نظر آقای دکتر ابراهیمی نیک مشکل خاصی نیست از نظر کم کاری تیرویید تحت نظر متخصص غدد بررسی بشید.

 • زمردی
  1400/06/23 8:56 ب.ظ

  آقای دکتر لطفا واتساپ رو چک کنید ممنون میشم

  • مدیر سایت
   1400/06/24 12:50 ب.ظ

   سلام. حتما چک می کنیم. فقط به دلیل زیاد بودن پیام ها کمی با تاخیر جواب میدیم. ممنونم از صبوری تون

 • فاطمه
  1400/06/19 2:30 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  سونو بافت نرم گردن :
  هر دو لوب راست و چپ تیروئید با لجینگ قدامی و اکوی غیر یکنواخت حاوی میکرو ندل های هیپواکوی منتشر در ان مشاهده شده
  میشه راهنمایی کنید باید چی کار کنم

  • مدیر سایت
   1400/06/27 5:12 ب.ظ

   سلام. بنظر اقای دکتر چگینی بهتره سونو انجام بشه.

 • محدثه
  1400/06/13 7:51 ب.ظ

  سلام و عرض ادب .
  در لوب چپ ندول ایزواکو دارای halo هیپواکو با اقطار۲۰.۷×۱۱.۵×۱۵.۴mmدر نیمه ی تحتانی دیده شد .TI-RADS3.
  به چه معناست .متشکرم

  • مدیر سایت
   1400/06/20 11:46 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی نظرشون اینه که نمونه برداری ۲طرفه انجام بشه.

 • سمیه
  1400/06/02 9:30 ق.ظ

  ادنوم پاراتیرویید دارم که باید جراحی کنم جراح هم سونو برام نوشته میشه سونو رو براتون بفرستم

  • مدیر سایت
   1400/06/03 10:26 ق.ظ

   سلام. بله واتساپ کنید لطفا ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • مهلا
  1400/05/29 3:50 ق.ظ

  سلام میشه منم سونوگرافیمو بفرستم نگاه کنید🙏🙏

  • مدیر سایت
   1400/05/30 11:17 ق.ظ

   سلام. برامون اطلاعات کامل تون رو در واتساپ بفرستید لطفا ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • سعید
  1400/05/28 7:28 ق.ظ

  سلام دکتر جان، سونوگرافی انجام دادم و نتیجه این شد، “یک ندول spongiform با اکوی ایزواکوییک با حدود مشخص با ابعاد ۱۴ * ۲۵ میلیمتر حاوی نواحی سیستیک و حاوی نواحی اکوژن داخلی متعدد و حدود مشخص با قرار عرضی در لوب چپ تیروئید مشاهده شد” خواستم ببینم چقدر احتمال بدخیمی هست و آیا اکوژن همون هیپواکو هست؟

  • مدیر سایت
   1400/05/30 11:20 ق.ظ

   سلام. احتمال زیاد خوش خیم هست.

 • علیزاده
  1400/05/23 1:22 ق.ظ

  سلام میشه سنوگرافی تیروید منو نگاه کنید ؟بفرستم؟

  • مدیر سایت
   1400/05/23 9:58 ق.ظ

   سلام. بله واتساپ کنید لطفا ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ناشناس
  1400/04/22 10:21 ب.ظ

  سلام دکتر. وقت بخیر
  خواهرم تو مرکز خودتون fna داده و تشخیص r/o ptc ذکر شده. لطف می کنید بفرمایید وضعیتش چجوریه ؟ جراحی لازمه یا نه؟ امروز نتیجه رو دریافت کردن
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 • بی‌نام
  1400/04/22 10:57 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.اگه عکس سنونو بفرستیم چه مدت طول میکشه تا جواب بهمون بدید؟

 • حمید رضا
  1400/04/21 6:53 ب.ظ

  سلام من ۴۷ سال دارم یک سونو از تیرویید دادم به شرح: لوب چپ تیرویید به ابعاد ۱۷*۱۴*۴۵ و لوب راست به ابعاد ۲۲*۱۴*۴۳میلیمتر می باشد .
  ایسم به ضخامت ۴.۵ میلیمتر مشهود است.
  ندول هایپواکو به ابعاد ۷*۴.۵*۵ میلیمتر در لوب راست تیرویید مشاهده شد بدون کلسیفیکاسیون.
  توده فضاگیر Solid و یا Cystic در لوب چپ تیرویید دیده نمی شود.
  اکوی بافت هر دو لوب یکنواخت و طبیعی است.
  لطفا من را راهنمایی فرمایید .

  • مدیر سایت
   1400/04/26 4:51 ب.ظ

   سلام. مشکلی نیست و یکسال بعد سونو تکرار بشه.

 • فریبا عباسی
  1400/04/16 6:15 ب.ظ

  سلام ، لطفا اگر امکان داره در مورد جواب سونو من رو راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1400/04/17 9:54 ق.ظ

   سلام. جواب سونوگرافی تون رو واتساپ کنید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ماریا
  1400/04/15 9:18 ب.ظ

  سلام میشه سونوگرافیمو بفرستم ببینید وجوابشو بم بدین

  • مدیر سایت
   1400/04/16 1:48 ب.ظ

   سلام. بله واتساپ کنید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • هانیه
  1400/04/15 4:51 ب.ظ

  سلام و دروود

  من تصویر سونوگرافی رو از طریق واتساپ فرستادم خدمتتون ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • مدیر سایت
   1400/04/15 8:47 ب.ظ

   سلام. بله حتما چک میشه!

 • کیان
  1400/04/13 2:44 ب.ظ

  سلام روز بخیر.عذر میخوام‌من امروز سونو تیروئید انجام دادم امکانش هست جواب رو بفرستم خدمت شما بفرمایید نظرتون چیه؟

  • مدیر سایت
   1400/04/14 10:50 ق.ظ

   سلام. بله حتما. لطفا مدارک را به طور کامل واتساپ کنید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • زهرا
  1400/04/08 0:14 ق.ظ

  لطفا شماره بفرستین تا جواب سنو مو بفرستم توی واتساپ

  • مدیر سایت
   1400/04/08 9:26 ق.ظ

   سلام. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • حیدر
  1400/04/02 1:07 ب.ظ

  سلام و احترام متقابل خدمت دکتر عزیز اگه ممکنه جواب سونوگرافی را براتون میفرستم نظر خودتان را جهت راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت
   1400/04/02 1:35 ب.ظ

   سلام بله واتساپ کنید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • مریم
  1400/03/19 7:55 ب.ظ

  سلام من حدود ۲سال قرص لیوتیروکسین مصرف می کنم در سونو گرافی زده بود لوب راست تیرویید توده هیپو اکو ۶×۳ میلی وجود دارد من finally انجام دادم جواب نمونه برداری نیامده هنوز آنا خیلی درد گلو وگردن دارم با احساس خفگی ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سمیه
  1400/03/17 3:34 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.مادر من ۵۱ ساله هستن و در سونوگرافی یک طرف صورت هیپواکوبا در قسمت تحتانی غده پاراترویید دیده می‌شود.چیکار باید کرد.لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1400/03/20 5:00 ب.ظ

   سلام. مدارک مادر رو در واتساپ بفرستید.
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

  • مدیر سایت
   1400/08/22 9:19 ق.ظ

   سلام. سونو انجام بدید که اسکن رو بفرستید.

 • علی وطنی
  1400/03/11 4:40 ب.ظ

  چطوری تو واتساپ درارتباط باشیم باهاتون

  • مدیر سایت
   1400/03/11 5:02 ب.ظ

   سلام
   شماره واتساپ در سایت هست. به همون شماره مدارک رو ارسال کنید.
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ابوالفضل
  1400/03/05 1:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید حجم لوب راست ۴.۷سی سی ضخامت ایسموس ۴.۷ میلی متر و حجم لوب چپ۲.۵ سی سی است.
  ندول های ایزو تا هیپواکو به قطر۹و۱۴ میلیمتر در لوب راست تیروئید رویت میشود.
  ندول ایزواکو تا هیپواکوی ۶.۵ میلی متر در لوب چپ تیروئید رویت میشود.
  آیا خوش خیم هست و نیاز به عمل دارد؟

 • نرگس
  1400/02/29 1:36 ب.ظ

  سلام لطفا سونوگرافی در واتساپ رو چک کنین

  • مدیر سایت
   1400/03/01 0:56 ق.ظ

   سلام. بله حتما

 • ملیحه کریمی
  1400/02/22 4:38 ب.ظ

  سلام میشه بی زحمت تو واتساپ جواب گو باشید

  • مدیر سایت
   1400/02/22 5:20 ب.ظ

   سلام. بله لطفا صبور باشید. تعداد پیام ها زیاده.

 • ملیحه کریمی
  1400/02/22 6:41 ق.ظ

  سلام….میشه در واتساپ جواب بدین

  • مدیر سایت
   1400/02/22 9:38 ق.ظ

   سلام. بله چک می کنیم فقط تعداد پیام ها زیاده لطفا صبور باشید.

 • ملیحه کریمی
  1400/02/21 0:39 ق.ظ

  سلام عکس سونو براتون تو واتساپ فرستادم..ممنون میشم جواب بدین..

  • مدیر سایت
   1400/02/21 12:48 ب.ظ

   سلام. بله حتما

 • احسان خاتمی
  1400/02/20 0:19 ق.ظ

  سلام. شماره ای میخواستم که عکس سونوگرافی رو براتون بفرستم

  • مدیر سایت
   1400/02/20 10:12 ق.ظ

   سلام. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ناشناس
  1400/02/17 3:58 ب.ظ

  سلام من فریبافیضی هستم منم مشکل ندول هیپو دارم

 • كتايون خوارزميان
  1400/02/16 3:58 ب.ظ

  سلام مادرم ۵٨ ساله هستن، ۴٠ سال پیش لوبکتومى راست تیروىید انجام دادن
  مبتلا به سندرم شوگرن هستن و بعد از سونوگرافى از تیرویىد فهمیدیم توده هاى solid دارند٢ عدد ندول هیپواکو دارن و داراى اجزا کیستیک نامنظم و قطعات کلسیفیکاسیون هستند
  لطفا میشه راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1400/02/23 11:09 ق.ظ

   سلام آقای دکتر ابراهیمی توصیه شون اینه ک تشریف بیارید مشاوره حضوری احتمالا کیس ار اف هستید.

 • منا
  1400/02/08 1:50 ق.ظ

  سلام
  من الان۲۰ساله قرص تیروییدمیخورم
  سونوگرافی انجام دادم گفتن هردولوب حاوی نواحی ندولرهیمواکونیک هست که مطرح کننده تیروییدت هست
  خواستم بدونم معنیش چی هست¿
  چکاربایدکنم؟

 • سعید مظهر
  1400/02/05 4:04 ب.ظ

  با سلام ۶۰ساله هستم سابقه لبوکتومی سمت چپ وچند سال بعد مصرف ید رادیو اکتیو را دارم در سونوگرافی ۲ عدد ندول اولی به ابعاد ۱۱×۱۸درلپ راست هتروژن وباکانونهای کیستیک کوچک وبامیکروکلسیفیکاسیونpunctate ودومی هارون وسالیدوبامارژینsmooth وحاوی چند کانون میکروکلسیفیکاسیون به ابعاد ۷×۱۸ درسمت راست بستر تیرویید دیده شده لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • مدیر سایت
   1400/02/07 9:22 ق.ظ

   سلام. مدارک شما را آقای دکتر چگینی بررسی کردن و توصیه کردن نمونه برداری انجام بدید.

 • پرویز
  1400/02/05 6:57 ق.ظ

  سلام یک هفته جلوتر یک دفعه ی ک غدد زیر فکم در اومد میشه سونو بنده نگاه کنید چی هستند آیا خطر دار ند باید عمل بشوند ممنون

  • مدیر سایت
   1400/02/05 9:17 ق.ظ

   سلام. لطفا واتساپ کنید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • یانوق
  1400/02/03 11:43 ب.ظ

  سلام .من در ناحیه غدد لنفاوی زیر فک احساس درد دارم.سونوگرافی انجام دادم نتیجه:لوب چپ تیرویید با ابعاد ۱۱*۱۲*۳۶ mmو حم تقریبی ۲.۴ cc و لوب راست تیرویید با ابعاد ۱۲*۱۳*۴۴ mm و حجم ۳.۶ mm
  در قسمت میانی لوب راست تیرویید یک ندول هایپواکو با ابعاد ۱.۶*۱.۹ mmدیده شد
  در ساب مندیبولر سمت چپ چندلنف تود با مرکز اکوژن باریک و کورتکس نسبتا ضخیم با ابعاد ۵*۱۲ mm.
  در اطراف ورید جوگولر هر دو سمت چند لنف نود با مرکز اکوژن و نمای benign رویت شدکه سایز بزرگترین در سمت راست ۲.۹*۹ mmو در چپ ۳*۱۲ mm
  با توجه به درد در زیر فک به خصوص سمت چپ نمیدونم خطرناکه؟به نطر شما چه کار کنم
  ممنونم از لطف شما

  • مدیر سایت
   1400/02/08 10:24 ق.ظ

   سلام. سونو مشکلی نداره باید همکاران پزشک معاینه بالینی هم بکنن.

 • اقانژاد
  1400/02/03 10:27 ب.ظ

  سلام من سمت چپ ایسم ندول سالید هیپواکو با خدود circumscribed و هاله پریفرال intact به قطر ۳۶*۲۴دارم میشه راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1400/02/08 10:25 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی نظرشان اینه شما نمونه برداری انجام بدید.

 • خانم ابراهیمی
  1400/02/02 7:19 ق.ظ

  سلام آقای دکتر یه شماره واتساپ میخواستم عکس سونوگرافی رو براتون بفرستم

  • مدیر سایت
   1400/02/02 9:25 ق.ظ

   سلام.
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ehsan
  1400/01/30 1:48 ب.ظ

  سلام ممنون میشم یه شماره واتساپ بدید عکس سونوگرافی را ارسال کنم باتشکر

  • مدیر سایت
   1400/01/30 2:10 ب.ظ

   سلام. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • فرشته ش
  1400/01/28 2:57 ب.ظ

  سلام میشه لطفا منو راهنمایی کنید من ۱۱ساله کم کاری تیروئید دارم با سونو گرافی متوجه شدم غدد تیرویید دارای ابعاد طبیعی اما اکوژنیسته پارانشیم coarse وهتروژن بوده و در لوپ چپ ندول هتروژن اکوژن به ابعاد ۵×۸ متر است واسکنایزوتوپ توصیه می‌شود. ندول هایپو اکوییک کوچکی نیز به قطر ۳ میلی متر در لوپ راست دیده میشود

  • مدیر سایت
   1400/02/02 9:26 ق.ظ

   سلام. برای کم کاری تیروئید به متخصص غدد مراجعه کنید و برای ندول چون الان کوچکه بهتره فقط با سونو چک کنید سال بعد سونو کنید.

 • Parisa
  1400/01/24 9:30 ب.ظ

  سلام .ممکنه شماره واتساپ بفرستید تا من سونوگرافی براتون بفرستم.ممنون

  • مدیر سایت
   1400/01/25 9:48 ق.ظ

   سلام. بله حتما
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴
   خانم اربابی

 • نفس
  1400/01/22 6:38 ب.ظ

  یک ندول هایپواکو به اقطار ۵.۵.۵ م م با حدود مشخص و فاقد کلسیفیکاسیون در خلف لوب راست تیروئید رویت گردید. در لوب راست تیروئید مجاور ایسم تیروئید نیز یک ندول هایپواکو مشابه به اقطار ۶.۴ م م رویت گردید میشه برام توضیح بدین باید چکار کنم

  • مدیر سایت
   1400/01/25 9:49 ق.ظ

   سلام. مشکل خاصی ندارید شش ماه بعد سونو را تکرار کنید.

 • فرشته
  1400/01/21 4:20 ب.ظ

  سلام من در سونو گرافی دو نودل ایزوتا هایپواکو دیده شده دارای فوکوس اکوژن داخلی ( میکروکلولیسیفکاسیون یا دبری) ابعاد ۱۰.۵×۶.۵mm و ۱۱×۶.۵mm احتمال خطر داره؟ نمونه برداری توصیه شده

  • مدیر سایت
   1400/01/21 4:25 ب.ظ

   سلام. جواب سونوگرافی رو واتساپ کنید لطفا.

 • حمیدرضا
  1400/01/18 1:32 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  لطف میکنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم
  ۴۰ ساله هستم سونو دادم ک جواب سونو به شرح ذیل میباشد
  لوب راست تیروئید دارای ابعاد ۱۵×۲۶×۳۷ معادل حجم ۷.۸cc و لوب چپ دارای ابعاد ۱۳×۲۷×۳۵ معادل حجم ۶.۵cc میباشد.
  قطر ایسموس ۴.۸mm است.
  تصویر ضایعه هتروژن هیپواکو با حدود نامنظم به ابعاد ۱۴.۵×۲۸ mm در قسمت فوقانی و خارجی لوب راست تیروئید مشاهده میشود که دارای پدیکل واسکولار نیز میباشد.هنچنین ضایعه مشابه به ابعاد ۱۰.۸×۷ در لوب چپ تیروئید مشاهده شد که در صورت مطابقت با یافته های آزمایشگاهی مطرح کننده تغییرات تیروئیدیت حاد- تحت حاد میباشدهمچنین با احتمال کمتر ضایعات malignant infilterative نیز در تشخیص افتراقی مطرح می باشد.
  سونوگرافی کنترل توصیه می شود.
  ضایعه کیستیک دارای جز سالید داخلی به ابعاد ۱۰×۷.۳ در لوب چپ تیروئید مشاهده می شود.
  خیلی ممنون

  • مدیر سایت
   1400/01/20 8:14 ب.ظ

   سلام. تشریف بیارید تیراد سونو بشید تا در صورت نیاز نمونه بگیریم.

 • الهام جعفری
  1400/01/15 3:12 ب.ظ

  سلام خدمت آقای دکتر
  من برج ۳ سال ۹۹ سونو تیروئید دادم نتیجش اینکه در لوب چپ یک ندول هیپواکو تقریبا ۵mmودر لوب راست سه ندول کمتر از ۵mm مشاهده شده که گفته شده بعد ۶ تا ۱۲ ماه تکرار کنم فعلا نیازی به Tissue diagnosis نیست که من فعلا تکرارش نکردم ولی ۶ ماه پیش اسکن گرفتم که نتیجش اینه
  Thyroiditis اف Hypothyroidism
  TSH. Measurement is recommended in this
  situation.evaluation of thyroid nodule is impossible
  خواهشا راهنماییم کنید خیلی نگرانم

  • مدیر سایت
   1400/01/20 8:15 ب.ظ

   سلام. باید یکسال بعد سونو رو تکرار کنید.

 • امیر حسنی
  1400/01/09 1:45 ب.ظ

  سلام خسته نباشید در آزمایش سونوگرافی ما نوشته :
  ندول تیروئیدی مختصر هیپواکولیک با کپسول مشخص اطراف آن به ابعاد ۱۶×۳۲ میلیمتر در لوپ راست مشهود است
  ندول به ابعاد ۱۰×۲۷ در لوپ چپ تیروئید دیده میشود

  لطفا آقای دکتر ما رو راهنمایی کنید 🙏🙏🙏

  • مدیر سایت
   1400/01/14 12:24 ب.ظ

   سلام. سلامت باشید. عکس سونو را واتساپ کنید لطفا. ممنون

  • مدیر سایت
   1401/04/13 12:25 ب.ظ

   سلام. نظر دکتر ابراهیمی نیک اینه آزمایش جدید انجام بدید ممکنه نیاز به تنظیم دوز دارو باشه.

 • Nahid
  1400/01/03 4:23 ب.ظ

  لوبهای تیروئد ابعاد نرمال داشته و ابعاد لوب راست تبروئد ۴۳×۱۳میلیمتر و لوب چپ تیروئد ۴۳×۱۴ میلی متر انداره گیری شد.چند عدد ندول هیپواکوئیک کوجک در هر دو لوب دیده میشود که ابعاد بزرگترین آن در سمت راست ۸/۷×۴ میلی مترو در سمت چپ ۴/۵×۳ میلی متر اندازه گیری شد.همچینین در ایسموس تیروئید دو عدد ندول هیمواکوئیک به ابعاد ۶×۳/۵ میلیمترو ۴/۷×۲/۴ میلی متر دیده میشو

 • سارا
  1399/12/30 6:45 ق.ظ

  سلام روز بخیر
  امکانش هست سوالمو جواب بدین؟
  یک ندول هیپواکو به ابعاد ۶*۵ mm در لوب راست تیروئید
  دارای کلسیفیکاسیون و نکروز میباشد
  جواب سونو امکان داره تفسیر کنین

 • رحمانی
  1399/12/25 2:20 ب.ظ

  سلام جناب آقای دکتر ، روز عالی بخیر
  در سونو انجام شده : لوپ چپ تیروئید به طول ۴۰ و ضخامت ۱۵ میلیمتر ،
  لوپ راست تیروئید به طول ۴۵ و ضخامت ۱۵ میلیمتر ،
  اکوی نسجی تیروئید هتروژن است .
  ندول های با اکوی میکس دارای نواحی سالید و کیستیک هر یک به قطر ۳ تا ۸ میلیمتر منتشر در لوپ راست تیروئید و پراکنده در لوپ چپ تیروئید دیده می شود .
  خواهشمندم نظرتون را اعلام بفرمایید .

  • مدیر سایت
   1400/01/03 10:27 ب.ظ

   سلام. سلامت باشید. سونوگرافی کنترل یکسال بعد انجام بدین.

 • فاطمه
  1399/12/22 10:34 ب.ظ

  سلام بی زحمت من را هم راهنمایی می کنید ممنون میشم
  قسمت لوب راست تیروئید تصویر ندول solidهیپراکو هتروژن به ابعاد ۶×۳.۵ میلیمتر دیده شده و آزمایش :tsh: 2.18, fti: 2.34, t-uptake 29.7, t4: 7.87
  آیا نیاز به نمونه برداری دارد
  باتشکر

  • مدیر سایت
   1400/01/03 10:25 ب.ظ

   سلام. نیاز به نمونه برداری نیست.

 • نظری
  1399/12/20 6:30 ب.ظ

  سلام .خسته نباشیدمادرم به شدت نگران وناراحت هستن ،حالت سرفه ودردوالتهاب در یک ناحیه از گلو داشتن ،به متخصص مراجعه کردن که سونو گرافی نوشتن که جواب سونوگرافی بدین شرح است اگه ممکن هست با نهایت تشکر بفرمایید که ایا احتمال سرطان وجود دارد یا نه ؟!توده ی هیپو اکوی ۱۸/۳۰میلی متر با حدود نسبتتا ناصاف در لوب راست تیروعید رویت شده کلسفیکاسیون واضح در متن ان رویت نمیگردد tirads4

  • مدیر سایت
   1399/12/22 11:51 ق.ظ

   سلام. حتما نمونه برداری انجام بدین.

 • توکل به خدا
  1399/12/20 2:11 ب.ظ

  سلام جواب سونو من رو می دید ممنون از شما
  یک ندول هایپواکو به قطر ۴ میلی متر در لوب سمت چپ و چند لنف نود هایپواکو به قطر ۷ و نیم میلی متر در ناحیه سوپرااسترنال سمت چپ دیده می شود.
  شواهدی به نفع میکرو کلفیسیکاسیون مشهود نیست

  • مدیر سایت
   1399/12/22 11:48 ق.ظ

   سلام. باید کنترل سونو داشته باشید.

 • زری
  1399/12/20 1:43 ق.ظ

  سلام ممنون میشم تفسیر سونوی منو انجام بدین یک توده هیپو اکوی هتروژنبعاد ۳۰ در ۱۵ میل با حدود صاف و واضح دیده شده که به شدت پرخون بوده لنفادنوپاتی با بهم ریختگی ساختار درونی دردرجه اول مطرح است خطرناک نیست

  • مدیر سایت
   1399/12/22 11:49 ق.ظ

   سلام . خواهش می کنم. باید سونوی کامل گردن و نمونه گیری داشته باشید.

 • نازنین
  1399/12/18 11:36 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ، من جواب سونوگرافیم را گرفتم میخواستم ببینم آیا خطرناکه؟ سونوگرافی غده تیروئید:
  لوب های تیروئید دارای شکل ، کانتور و اندازه طبیعی هستند.
  قطر لوب راست ۴۲ * ۱۴ * I I mm است.
  قطر لوب چپ ۳۶ * I l * 10 میلی متر است.
  اکوپترن پارنشیمی طبیعی و همگن به نظر می رسد.
  در لوب چپ یک گره ۶ * ۳/۲ میلی متر با فشار ملایم وجود دارد.
  یک غده لنفاوی خوش خیم ۱۴ * ۴.۷ میلی متر با هیلوم اکوژنیک وجود دارد
  در ناحیه تحت فکی سمت چپ همراه با چند خوش خیم کوچکتر است
  گره های لنفاوی در هر دو طرف گردن اما لنفادنوپاتی گردنی
  حضور ندارد
  IMP: I-A 6 * 3.2 میلی متر گره خفیف هیپوکوئیک در لوب چپ
  ۲-چند گره لنفاوی کوچک خوش خیم در دو طرف گردن

  • مدیر سایت
   1399/12/22 11:50 ق.ظ

   سلام. باید کنترل سونوگرافی داشته باشید.

 • زهرا
  1399/12/17 8:22 ب.ظ

  سلام ۶ماه پیش سونو انجام دادم که نوشته بود نودل هتروژن به ابعاد۴سانت دارم اون موقع بارداربودم الان بچه ام ۴ماهشه درضمن خودم ۲۸ سالمه وtsh=0.80بوده

 • فاطمه
  1399/12/17 1:34 ق.ظ

  با سلام
  ممنونم اگر زحمت تفسیر سونوی من رو قبول کنید.
  هر دو لوب تیروئد دارای ابعاد و اکوی هتروژن میباشد و حاوی میکروندول های فراوان که نشان دهنده تیروئیدیت مزمن (هاشیمیتو) میباشد.
  لوب راست ۵۰×۱۸×۱۸ میلی
  لوب چپ ۵۰×۱۵×۱۸ میلی
  ضخامت ایسم ۴ میلی
  یک نودول هیپواکو به ابعاد یازده در پنج میلیمتر و حدود مشخص فاقد کلسیفیکاسیون در بخش لوب راست.
  شواهدی از لنفادنوپاتی در نحواحی ژوگولر هر دو طرف مشاهده نشد.

  چقدر احتمال بدخیم بودن نودول وجود داره؟

  • مدیر سایت
   1399/12/18 4:36 ب.ظ

   سلام. خواهش می کنم. ۲۰ تا ۵۰ درصد احتمال بدخیم بودن وجود داره.

 • طلوع
  1399/12/16 11:32 ب.ظ

  سلام
  در زاویه مناسب سمت راست و قسمت خلفی فضای ماندیبولار راست تصویر دو لنف نود به ابعاد ۱۳×۵.۵ ،۹×۵.۵ ، باهیلوم faintو اکوژن دیده می شوند

 • M
  1399/12/16 9:57 ب.ظ

  دختر۱۵ساله با مشکل تیروئید دوتا سونو دادیم در سونوی دوم طبق گفته پزشک غده تیروئید در حال رشد هست باید چکار کنیم؟
  لبه تیروئید
  Lt 37×۱۱×۷mm
  Rt 38×۱۹×۱۹mm
  حجم لب راست تیروئید۷.۷cc و لب چپ۱.۶cc
  ضخامت ناحیه ایسم۱.۹mm
  اکوی پارانشیم لب های تیروئید یکنواخت و طبیعی
  ندولsolidایزواکو-هیتروژن با ریم هیپواکو و sharp حاوی چند میکرو کلسیفیکاسون داخلی در لب راست تیروئید به ابعاد ۱۸×۲۱×۳۱ محور طولی موازی پوست دیده میشود. بدون تغییر واضح در حدود و اندازه نسبت به سونوگرافی قبل ۹۹/۱۰/۱۳ میباشدTlrads4_ moderately suspicious فلوی بافت تیروئید در حد طبیعی است
  تصویری از لنفادنوپاتی در نسوج اطراف مشهود نیست

  لطفا راهنمایی کنید چکار کنیم خیلی نگرانیم

  • مدیر سایت
   1399/12/18 4:37 ب.ظ

   سلام. حتما Fna انجام بدین.

 • سپید
  1399/12/13 4:01 ق.ظ

  سلام اگه میشه جواب سونورو بگید خیلی نگران واسترس دارم اکوی پارانشیم هردو لوب وناحیه ایسم طبیعی میباشند اسم ب سایز ۴mmمشاهده شدلوب راست ۱۷*۱۴*۴۶mmولوب چپ ب ابعاد ۱۵*۱۳*۴۴mmندول سالید هایپواکوباحاشیه نامشخص بدون کلیسفیکاسیون به سایز۷mmدرلوپ چپتیرویید مشاهده شدشواهدی از آدنوپاتی در زنجیره ژوگولار دیده نمیشود غددپاروتید وساب مندیبولارنمای طبیعی دارند

  • مدیر سایت
   1399/12/16 9:45 ق.ظ

   سلام. ندول شما نیاز به اقدام خاصی نداره شش ماه بعد سونو کنید.

 • شهلا
  1399/12/09 7:30 ب.ظ

  سلام.وقتتون بخیر.
  جواب سونوگرافی خواهرم نوشته که:تصویر نواحی هایپواکوباحدودنامشخص درپارانشیم هردو لوب تیروئید که بیشترمطرح کننده تیروئیدیت(تحت حاد؛دکورون)می باشد.
  دو ندول سالیدهایپواکو باحدودمشخص یکی به ابعاد۳/۸×۴mmدرقسمت قدامی لوب راست وندول دیگری به صورن wider than tallبه ابعاد۳×۵درقسمت خلفی لوب راست مشاهده میگرددTIRADS=4
  درقسمت پاراتراکئال دوطرف همچنین درخلف لوب چپ تیروئید (خارج از پارانشیم)وزنجیره ژوگولر دوطرف تصویرتعدادی لنف نود بانمای ری اکتیو باshort axisبزرگترین۵mmمشاهده شده
  میشه لطف کنید بگید دقیقا یعنی چه؟

  • مدیر سایت
   1399/12/11 11:34 ق.ظ

   سلام. ممنونم خوبه مشکلی نیست.

 • هوشنگ
  1399/12/09 5:05 ق.ظ

  سلام لطف کنیداگه امکان داره سونوی زیررا تفسیر کنید.
  هردو لوب تیروئیدابعادی پارانویا نرمال دارند
  ضخامت ایسم۳میلیمتر میباشد
  ندول هایپراکو۸×۴میلیمتر لوب راست تیروئیدمشهودات
  ضایعه کیستی درتیروئیددیده نشد
  لنفادنوپاتی گردن درسی ژوگولر دیده نشد.
  منتظر جوابتون هستم ممنون

 • ریحانه
  1399/11/30 1:54 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  لطفا راهنماییم کنین جواب سونوی من
  هردولوب تیروئید ابعاد طبیعی،اکوی هر دو اولوب هتروژن،نودل هایپو اکو با حدود نامنظم ۱۷*۱۱،بدون کلییفیکاسیون،افزایش واسکولاریته مشاهده نشد،تیروئیدیت حاد در تشخیص افتراقی در نظر داشت
  نودل هایپو اکو ۳*۱/۷ در لوب راست
  قطر قدامی خلفی ایسم ۱/۹
  شواهد massوlap پاتولوژیک دیده نشد

 • Zahra
  1399/11/29 2:44 ب.ظ

  در هر دو لب تیروئید چند کیست ساده۴میلی متر وجود دارد که خوش خیم هستند و گره هیپو کوئیک ۲۲۴ میلی متر کاملا مشخص در قطب فوقانی و میانی لوب RTدیده میشودطبق ATA گره های فوق الذکر دارای سو ظن میباشد

 • طیب
  1399/11/27 11:31 ب.ظ

  باسلام
  اگه امکانش هست جواب سونوگرافی بنده رو بدید
  ابعادهردولب تیروییدنرمال میباشد،آکوی پارانشیمی آنهانرمال میباشد،درسمت چپ گردن ضایعات سالیدهیپواکوژن متعددی که بزرگترین آنها۱۷mmمیباشد(لنفادنوپاتی).

  • مدیر سایت
   1399/11/29 9:35 ق.ظ

   سلام. جواب سونوگرافی تون قابل استناد نیست.

 • مرتضی
  1399/11/25 10:44 ق.ظ

  سلام آقای دکتر
  من سال گذشته (۲۰ ماه قبل) به دلیل ندول مشکوک پاپیلاری با توصیه نامه شما جراحی کامل تیرویید کردم و هر ۶ ماه سونوگرافی و ازمایشات انجام میدم. در سونو جدید یک کانون هایپر اکو گرد با قطر ۳.۴ میلی متر در لب راست مشاهده شد که در کالرداپلر وجود فلو عروقی در آن مشاهده می شود. در زنجیره قدامی دوطرف گردن لنفادنوپاتی پاتولوژیک مشاهده نشده است.
  ممنون میشم نظرتون بفرمایید

  • مدیر سایت
   1399/11/26 9:29 ق.ظ

   سلام. مشکل خاصی نیست فقط لطفا در یک مرکز معتبر سونو بشین.

 • فرشيد اسفندياري
  1399/11/19 12:20 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی میفرمائید
  سونو تیروئید همسرم رو گرفتم
  نوشته : لوپ راست تیروئید به ابعاد ۱۲*۱۳*۲۹ به ابعاد ۲.۵cc
  لوپ چپ به ابعاد ۱۰*۱۳*۲۸ و ب حجم ۲.۲cc
  اکوژنیسیته پارانشیمال هر دو لوب طبیعی میباشد
  دو ندول هیپواکو با حدود نسبتا ill-defined به قطرهای ۸mm و ۱۰mm در پل فوقانی و ندول مشابه به قطر ۱۳mm در پل لوب راست دیده میشود . fna موکد است .
  سودوندول به قطر ۸mm در پل فوقانی لوپ چپ دیده میشود .
  در بررسی گردن و نواحی سوپراکلاویکولار دو طرف lap در سایز و شکل پاتولوژیک دیده نشد .
  با تشکر

  • مدیر سایت
   1399/11/23 8:48 ق.ظ

   سلام لطفا FNA کنید. می تونید از طریق نوبت دهی سایت و یا تلفنی تایم رزرو کنید.

 • فاطمه
  1399/11/19 8:15 ق.ظ

  باسلام درسونوگرافی انجام شده امروزم نوشته تیرویید لوب راست با ابعاد ۴۷× ۱۵×۱۶ میلیمتر وحجم ۵/۷ سی سی ولوب چپ باابعاد ۴۴×۱۴×۱۵میلیمتر وحجم ۴/۱سی سی وناحیه ایسموس باضخامت ۲میلیمتر با اکوی کاهش یافته و قدری هتروژن و واسکولاریته افزایش یافته رویت شد ندول وکیست رویت نشد ممنون میشم توضیح بدید.

 • مریم
  1399/11/14 10:09 ب.ظ

  با سلام و احترام
  در سونوگرافی من هر دو لوب وایسموس تیرو‌ید نرمال،تصویر یک توده ایزواکو هموطن با شکل و حاشیه منظم ،بدون کیست و بدون میکروکلسیفیکاسیون با نمای سونوگرافیک در ابعاد ۱۶*۱۰میایمتر در لوب چپ مشاهده شده است لطفاً راهنمایی کنید این وضعیت تا چه حد سرطان است . ممنون

  • مدیر سایت
   1399/11/18 9:03 ق.ظ

   سلام. باید نمونه برداری بشین.

 • Hoseynpour
  1399/11/05 2:41 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید در جواب سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید من اینگونه نوشته شده بود که هر دو لوب تیروئید سایز و اکوی نرمال دارند قطر قدامی خلفی ایسم ۵.۶ میلی متر حداکثر نرمال اندازه‌گیری گردید تصویر ندول هایپو اکو با حدود مشخص به ابعاد ۷ *۱۲ میلی متر حاوی کلسیفیکیشنcoarse داخلی در قسمت خلفی لوب چپ تروئید مشهود استtirad=4b تصویر ندول هایپر اکوی دیگر به ابعاد تقریبی ۵*۴میلیمتر در ایسم مشهود استFNA جهت بررسی دقیق تر پیشنهاد می شود.RT.LObe=18*19*36
  LT.lobe=18*20*37
  mm=7.3cc
  mm=6.5cc

  • مدیر سایت
   1399/11/07 9:53 ق.ظ

   سلام. ممنونم سلامت باشید. نمونه برداری از تیروئید انجام دادید؟

 • الهه
  1399/11/04 4:55 ب.ظ

  سلام جواب سونوی مادرم نوشته تصویر یک ندول سالیدهایپو اکو باحاشیه نامنظم حاوی میکروکلسیفیکاسیون درقسمت میانی لوب چپ تیروئیدمشاهده گردید،این چقدرمیتونه خطرناک باشه؟؟؟ ممکنه سرطان باشه؟؟؟

 • شیدا
  1399/11/01 10:42 ب.ظ

  باسلام خدمت آقای دکتر
  جواب سونو گرافی من ندول سالید هایپواکو بدون کلسیفیکال با حاشیه shapبه اندازه ۱۷در۱۲در جانکشن لوب چپ ایسموس رویت شد برسی تکمیلی باfnaتوصیخ میگردد کپسول تیرویید نرمال است و لنفادنوپاتی رژیونال رویت نمیشود ممنون میشم توضیح بدید

  • مدیر سایت
   1399/11/04 9:08 ق.ظ

   سلام. Fna بشید.

 • Zahra
  1399/10/26 2:06 ق.ظ

  سلام, خسته نباشی آقای دکترم لطفا راهنمایی بفرمایید
  دربررسی سونوگرافیک ازتیروئید,ابعاد هردو لوپ تیروئید درمحدوده نرمال بوده,ندول های متعدد بصورت ایزو_هیپراکو با نمای داخلی هموژن (فاقدcalcificationداخلی)مشاهده شد بزرگترین ندول در لوب راست تیروئید به ابعاد۱۲*۸ mm ودر لوب چپ به ابعاد ۱۰*۵ mm مشاهده شد(TIRADS_3)
  ابعاد لوب چپ تیرو ئید ۳۶*۱۸ mmولوب راست۴۲*۱۷ وقطرAP,isthmus:5/8 mm

  • مدیر سایت
   1399/10/28 1:53 ب.ظ

   سلام. مشکلی ندارید فقط سالانه سونوگرافی کنترل بدید.

 • ناشناس
  1399/10/26 1:58 ق.ظ

  سلام,دربرسیسونوگرافیک ازتیروئید,ابعاد هردو لوپ تیروئید درمحدوده نرمال بوده,ندول های متعدد بصورت ایزو_هیپراکو با نمای داخلی هموژن (فاقدcalcificationداخلی)مشاهده شد بزرگترین ندول در لوب راست تیروئید به ابعاد۱۲*۸ mm ودر لوب چپ به ابعاد ۱۰*۵ mm مشاهده شد(TIRADS_3)
  ابعاد لوب چپ تیرو ئید ۳۶*۱۸ mmولوب راست۴۲*۱۷ وقطرAP,isthmus:5/8 mm

  • ناشناس
   1399/10/28 3:08 ب.ظ

   بسیار سپاسگزارم از پاسخگوییتون
   اجرتون باخدا

 • شیرین
  1399/10/15 10:53 ب.ظ

  با سلام.جواب سونوی مادرم رو گرفتم و خیلی نگرانم.میشه نظرتون رو بفرمایید.
  در بررسی سونوگرافیک انجام شده از تیروئید و گردن:

  غده تیروئید سایز نرمال دارد.لوب راست به سایز ۱۵.۵*۹.۶*۳۲.۲ میلی متر و لوب چپ به سایز ۱۳.۴*۱۲.۷*۲۷.۳ میلی متر است.ایسم:۲.۱ میلی متر.
  ندول های ۴*۳.۴ میلی متر,۵*۵.۴ با اکوی هتروژن و بدون مارژین مشخص در لوب چپ تیروئید مشاهده شدند.
  ندول های هایپو اکو ۳.۵*۳.۴ , ۲.۸*۳ و ۳.۷*۴ در لوب راست تیروئید مشاهده شدند.
  اکوی پارانشبمال تیروئید coarse و هتروژن است.
  کیست و کلیسفیکاسیون در پارانشیم تیروئید مشاهده نشد.
  در زنجیره قدامی هر دو طرف لنفانوپادی مشاهده نشد.
  غدد بزاقی ساب مندیبولار و زیرزبانی سایز و اکو نرمال دارند.
  اکو عضلات و نسج نرم گردن در حد نرمال است.

  در آزمایش خون عدد anti TPO : 45
  و TSH: 9

 • Zgh
  1399/10/03 0:51 ق.ظ

  آیا نودل تیروئید درد داره بدخیم بودن چه علائمی داره

 • امیر
  1399/09/27 6:23 ب.ظ

  س اقای دکتر خسته نباشید
  چند روز پیش ازمایش دادم سطح TSH0/05بود سونو هم رفتم
  جواب داده یک ندول هیپو اکو به اندازه ۶×۶.۵ م م در لوپ راست مشاهده شد که حاوی یک کانون کلسیفیه داخلی میباشد
  این چقدر خطرناکه

 • سهیلا
  1399/09/25 6:45 ب.ظ

  سلام تفسیر سونوگرافی تصویر یک ناحیه هایپواکوباحدودلولوله دارای واسکولاریته سنترال باابعاد۶*۱۰میلی متر درناحیه سوپراکلاویکولار چپ دیده شدکه مشکوک به غده لنفاوی پاتولوژیک است FNAاز آن توصیه می‌شود

  • مدیر سایت
   1399/09/29 8:56 ق.ظ

   سلام
   بهتره نمونه برداری کنید.

  • حمید قانعی
   1399/10/28 10:15 ب.ظ

   با سلام ببخشید مزاحم میشم
   در جواب سونوگرافی مادرم که ۶۵ سال داره اینو نوشته.و ضمنا اگه از روبرو به مادرم نگاه کنیم کتف سمت چپ درد داره و درد به سشنه اش میزنه
   در سونوگرافی انجام شده سایز و اکوپترن لوب چپ و راست و ایسم تیروئید در حد طبیعی است
   ندول تیروئیدی هیپواکوئیک با کپسول مشخص اطراف آن به ابعاد ۴ در ۶ میلیمتر و در لوب چپ تیروئید مشهود است
   ندول مشابه به ابعاد ۵ در ۸ میلیمتر در لوپ راست تیرویید دیده میشود
   ابعاد لوپ رایت ۱۳ در ۲۱ میلیمتر و لوپ چپ ۱۰ در ۲۱ میلیمتر و ضخامت ایسم تیروئید ۳/۵ میلیمتر می باشد
   لنف نود تیپ راکتیو به ابعاد ۷ در ۲۴ میلیمتر در فضای کاروتید چپ مشاهده میشود . لنف نود مشابه به ابعاد ۴ در ۱۲ میلیمتر در فضای کاروتید راست دیده میشود
   جسارتا بقیه نوشته ها نرمال یا دیده نشد و طبیعی می باشد
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. درد میکشه چها روزه
   دکتر هم قرص
   تریامترن اچ و سوستاک ۲/۶ و نوافن داده
   و اینم بگم جواب اکو هم خوبه و دکتر قلب گفته قلبت مشکل نداره

   • مدیر سایت
    1399/11/02 9:14 ق.ظ

    سلام
    آقای دکتر ابراهیمی در مورد مادر شما گفتن به تیروئید ارتباطی نداره.

 • وجیهه عابدی
  1399/09/24 4:37 ب.ظ

  شوهرم رفته سونو تیرویید میشه بگین جواب سونو خوبه یانه؟
  اکوی پارانشیم هردولوب تیروییدبسیارCoarseهمراه بانواحی هایپواکوی متعددمطرح کننده بیماریهای پارانشیمال می باشد،تطبیق باتستهایFunctionalشود
  درزنجیره ژوگولاردوطرف تصویرتعدادی غده لنفاوی بدون نمای سونوگرافیک مشکوک دیده می‌شود که بزرگترین آنها۵_۱۹وسمت راست۶-۱۵میل است

  • مدیر سایت
   1399/09/29 9:01 ق.ظ

   احتمالا پرکار یا کم کار هست باید آزمایش خون انجام بدن.

 • ملیحه
  1399/09/18 10:01 ب.ظ

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ۳۲ سالمه .چندماه پیش در سونو از گردن متوجه گره تیروئید شدم .بعد در سونو دوم
  کاهش اکو هر دو لوب و ایسموس تیروئید (دیامتر قدامی خلفی لوب ها =۱۷میلیمتر)با نمای سونو گرافیک تیروئیدیت مشاهده شد .
  تصویر یک توده قدری هیپواکو هموژن با شکل و حاشیه منظم ، دارای کیست و بدون میکروکلسیفیکاسیون با نمای سونو گرافیک (ضایعات قویا خوش خیم یا گروه TIRADSIII)در ابعاد ۳×۶میلیمتر در ایسموس لوب راست مشاهده شد .
  آدنو پاتی با نمای سونو گرافیک‌تومورال در هیچ یک از سطوح گردنی مشاهده نگردید .
  یافته ای به نفع آدنوم پاراتیروئید در دو طرف مشاهد نشد .

 • صحرائی
  1399/09/13 1:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشین
  سونو گرافی تودده سمت راست گردن:
  لنفاد نوپاتی هیپو اکو با مرکز نکروزه به ابعاد ۲۸*۱۱ MMدر زنجیره خلفی سنت راست گردن دیده میشود که احتمال لنفادنیت عفونی و یا METASTATICمطرح است
  هممچنین لنفاد نوپاتی دیگری به ابعاد MM۱۴*۷ در ناحیه سباب اوریکولار و به ابعاد MM۴*۸ در سو پرا کلاویکور راست گردن مشهود است و هیچ دردی هم نمیکند

 • Bahar hoseyni
  1399/09/11 8:24 ب.ظ

  سلام
  در لوب راست تیروئید به سایز ۳۹*۱۵*۱۳و لوب چپ به سایز ۳۷*۱۴*۱۲دارای سایز و اکوی طبیعی هستند ضخامت ایسم ۳.۵mm ندول سالید و کیستیک در لوب راست تیروئید مشاهده نشده
  یک ندول هایپو اکو با حدود مشخص به سایز ۷*۴mmدر لوب چپ بدون کلسیفیکاسیون داخلی و بدون نمای taller than wide رویت شده

  • مدیر سایت
   1399/09/23 10:41 ق.ظ

   سلام. بهتره که نمونه بگیرید.

 • فائزه
  1399/09/07 1:23 ق.ظ

  سلام خسته نباشید جواب سونوگرافی من رو اگه امکان داره بگید ممنونم
  لوب راست با ابعاد ۲۱*۱۸*۵۷ mmو حجم ۱۱.۶ cc و لوب چپ با ابعاد ۵۴*۲۰*۲۲ mm وحجم ۱۳ cc اندازهگیری شده
  دیامتر قدامی خلفی ایسم ۶ mm اندازه گیری شد
  سودو نودل های هایپواکو پراکنده در هر دو لوب تیروئید همراه با باندهای ظریف فیبروتیک مطرح کننده تیروئیدیت هاشیموتو رویت می شوند.
  همچنین چند ندول هایپراکو با هاله هایپواکو در هر دو لوب تیروئید دیده می شوند ک بزرگترین انها در سمت راست ب اقطار ۸.۵*۵.۵ mm و در سمت چپ ۹*۵ است.
  لنفادنوپاتی در زنجیره قدامی دو طرف گردن رویت نمی شود

  • مدیر سایت
   1399/09/11 9:45 ق.ظ

   سلام
   مشکلی ندارید.
   سال بعد سونو را تکرار کنید.

 • ناشناس
  1399/09/07 1:14 ق.ظ

  سلام میشه جواب سونوگرافی منو ببگید ممنونم
  لوب راست با ابعاد ۵۷*۱۸*۲۱ mmوحجم ۱۱.۶ cc و لوب چپ با ابعاد ۵۴*۲۰*۲۲ mm و حجم ۱۳ ccاندازه گیری گردیده اند.
  دیامتر قدامی خلفی ایسم ۶ mm اندازه گیری شد

  • مدیر سایت
   1399/09/11 12:12 ب.ظ

   سلام
   تو این متن مشخص نیست که جواب آزمایش تیروئیدتون چی هست. لطفا مدارک و آزمایشات رو واتساپ کنید تا براتون بررسی بشه. ممنون

 • الهه
  1399/09/06 9:08 ب.ظ

  سلام .نتیجه سونوگرافی من لوب چپ اندازه نرمال ولوب راستدارای اندازه بیشتر از نرمال.دربخش فوقانیوتحتانی لوب چپدو ندول نسبتاایزواکوتاهیپواکوبه قطرتا۳mmدیده شد.درلوب راست بخش تحتانییک نودلایزواکوتاهیپراکوباابعاد تقریبی۱۲ -۱۶mmبدون حدود واضح دیده میشود.دربررسیبافت نرم دو طرف یافته پاتولوژیکی مشاهده نشد

  • مدیر سایت
   1399/09/11 9:49 ق.ظ

   سلام. به نظر گره های خوش خیم دارید و با توجه به سایزشون باید با جواب سونوگرافی مراجعه کنید.

 • ندارستمی
  1399/09/01 12:43 ب.ظ

  سلام خسته نباشین ببخشید من جواب سونوگرافیم به این صورت است لطفا میشه بگین چیکار باید بکنم ابعاد لوب راست تیروئید۴۶×۱۴×۱۳وابعاد لوب چپ تیروئید۳۷×۱۸×۱۴ ونوشته تصویر یه توده هیپواکوsolidبا نواحی کیستیک کوچک داخلی به دیامتر ۴۵×۴۴×۲۶در ناحیه ایسموس با گسترش به ناحیه retrosternal مشهود است با توجه به سایز ضایعه انجام fna توصیه میشود

  • مدیر سایت
   1399/09/02 11:33 ق.ظ

   سلام
   ممنون
   سلامت باشید
   وقت Fna بگیرید.

 • مرتضی
  1399/08/26 9:09 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر. خانوم من رفته سونو و این تو جواب ازمایش نوشتن ممنون میشم راهنمایی کنین.
  ندول hypoecho به ابعاد mm 11×۷ در پل میانی لوب راست در مجاورت تراشه مشهود است. Fna جهت بررسی تکمیلی توصیه میگردد

 • ناشناس
  1399/08/21 2:47 ب.ظ

  سلام وقت بخیرلطف میکنیدجواب سونوروبگیدقطرpAقطع عرضلوب راست ۱۲mmلوب سمت چپ ۱۱/۵mmاکوژن ۱/۳در۱.۵mmخارجی فوقانی میباشددرلوب راست به ابعاد۱۲/۵/۳.۶mmمشهوداست خواهش میکنم جوابش چیه ؟

  • مدیر سایت
   1399/08/24 3:04 ب.ظ

   سلام
   لطفا مدارک سونوگرافیتون رو بفرستید. در متن، جواب سونوگرافی تون کامل مشخص نیست.

 • اکرم
  1399/07/27 3:26 ب.ظ

  سلام وخداقوت لطفامنوراهنمایی کنید سونوگرافی تیروئیدبنده نوشته مدول هایپواکوباحدودناواضح بدون کلسیفیکاسیون واضحبه ابعاد ۴.۶,mm,,در قسمت میانی خارجی لوب راست.ودوندول بانکهای مشایخ باحدودواضح به ابعاد ۳.۳mmو۳.۲درقسمت داخلیفوقانی لوب چپ دیده شده.بااینکه مادربنده در اثر کنسرت تیروئیدازدنیارفتن من خیلی نگرانم ایاوضعیت من نگران کنندس؟ازمایش تیروئیدمن سالم بوده .پیگیری درمان رو چی کارکنم

 • هدی کایدنژهد
  1399/07/03 0:46 ق.ظ

  سلام لطفا این سونوگرافی بررسی کنید و بگید چیکار کنم
  ابعاد هر دو لب راست و چپ در حد نرمال می باشد،در دو لب و ناحیه ایسموس اکوی پارانشیم هموژن می باشد
  در لب راست تیروئید ندول هیپواکوبیضی شکل به ابعاد۳×۵م.م مشاهده گردید
  همچنین در ناحیه ایسم نیز کانون مشابه به قطر ۵.م.م نمایان است
  کلمسیفیکاسیون در آنها دیده نشد
  لب چپ فاقد توده فضاگیر است
  در نواحی ساب مندیبوس تصویر لنف نودهای راکتیو رویت می گردد
  زنجیره لنفاوی ژوکولار فاقد آدنوپاتی sigificant است

 • یاس
  1399/06/28 0:02 ق.ظ

  سلام وقت به خیر لطفا اگه امکان داره سونوگرافی زیر را تفسیر کنید.ممنون تیروئید: لوب راست به ابعاد ۲۶*۲۵*۵۵ میلیمتر و در لوب چپ به ابعاد ۱۲*۱۶*۴۶ میلیمتر و ناحیه آیسم به ضخامت ۴میلیمتر و نواحی هیپواکوی متعدد در هر دو لوب که بزرگترین در لوب راست به ابعاد ۱۶*۲۰ میلیمتر و در لوب چپ به ابعاد ۷*۱۲ میلیمتر گردن: نواحی هیپواکو متعدد در زنجیره ژوگولار فوقانی هر دو لوب که بزرگترین در لوب راست به ابعاد ۳/۵*۱۰ و در سمت چپ به ابعاد ۴*۷/۵ دیده شد.

  • مدیر سایت
   1399/07/09 6:21 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا از طریق واتساپ جوابتان را برای ما ارسال کنید
   شماره واتساپ : ۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷

 • هادیزاده
  1399/06/26 10:52 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  میشه جواب سنوگرافی من رو بگید.ممنون میشم ازتون که نظرشماروهم بدونم.
  دربررسی کلی باکالر normal flow
  درلوب چپ ندول سولید-سیستیک هیپواکو همراه با چندین macro calcification به ابعاد تقریبی ۲۲×۲۵×۱۴mm و حجم ۴.۴cc با حدود نسبتا well defined مشاهده میشود

  • مدیر سایت
   1399/07/09 6:19 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   به علت وجود کلسیفیکاسیون بهتر است یک FNA از این ندول انجام بدهید

 • ناشناس
  1399/06/18 11:53 ق.ظ

  سلام خسته نباشید خانم ۳۱ ساله هستم .جواب سونوگرافی تیروئیدم اینه میشه بهم توضیح بدین .ندول solid هیپواکو با حاشیه نامنظم ولوبوله وکانونهای میکروکلسیفیه در زون فوقانی مبانی لوب راست تیروئید به ابعاد ۲۹*۲۴*۲۰ وحجم ۷.۶ccرویت میشود که موجب bulgingکپسول تیروئید شده است .لنف نود به ابعاد ۱۳*۸mm حاوی تغییرات cysticدر زنجیره گردنی راست زون ولترال به ورید ژوگولارمشهود است

  • مدیر سایت
   1399/06/29 10:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به پاسخ سونوگرافی، شما حتما نیاز به نمونه برداری دارید هم از تیروئید و هم از غدد لنفاوی، شاید به جراحی نیاز داشته باشد بنابراین حتما پیگیری کنید

  • مدیر سایت
   1399/07/04 10:46 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به جواب سونوگرافی شما هم نیاز به نمونه برداری از غدد لنفاوی و هم غده تیروئید دارید و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید و حتما باید پیگیری کنید

 • زهره
  1399/05/27 4:39 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم جواب سونوی منو هم تفسیر بفرمایید.
  هر سه ناحیه تیروئید با اکوی هتروژن و کورس در حد خفیف بزرگ میباشند و کانون هیپو اکوی ۵ – ۶ میلیمتر در نیمه فوقانی هر دو لب رویت شد.(TRI)
  ضمنا آزمایشtpo بنده ۹۲/۳ بود.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • مدیر سایت
   1399/06/17 2:46 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   حتما جواب سونوگرافی ، فیلم سونوگرافی و آزمایشات تیروئیدتان را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم نظر بدهیم، می توانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   شماره واتساپ :۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷

 • زهره
  1399/03/25 4:45 ب.ظ

  سلام دکتر عزیز در سونوگرافی مادر۷۵ ساله ام ۲ ندول سالید هایپواکو حاوی کانون های کیستیک به ابعاد۶*۴ mm و ۵*۳ mm در تحتانی اول چپ تیرویید
  و۴ ندول سالید اکوژن به حداکثر ابعاد ۱۱*۶ mm در بوی راست تیرویید مشاهده شده
  میکرو کلسیفیکاسیون ندارد
  لطفأ راهنمایی بفرمایید

 • مریم بهرامی
  1399/03/16 5:10 ق.ظ

  سلام دکتر جان من شش هفت سال پیش تیرویدیت تحت حاد داشتم که بعداز چند ماه کورتون ژلوفن خوب شدم مشکلی نداشتم الان یه هفته ست دوطرف گردنم شدید درد داره سونو دادم ۳۷ ساله و خانم هستم نوشته سایز واکسی تیرویید نرمال است بافت نرم گردن بدون ضایعه فضا گیر ندول کوچک هایپواکو به قطرسه ونیم فاقد کلسیفیکاسیون وتغییرات سیستیک لوب چپ بدون ندول لنف نمودهای ری اکتیو به حدکثر چهارده درهشت میلیمتر در زنجیره جوگولارفوقانی دو سمت وبه حداکثر ابعاد نه در سه ونیم درفضای سرویکال خلفی دو سمت دیده میشود دکتر دردشدی د گردن دارم واحساس ورم ولقمه ای تو گلو الانم چندروزه ناپروکسن پونصدسیتریزین شبی یکی پروپرانول استفاده میکنم خواهش میکنم کمکم کنید از خرم اباد

 • معصومه
  1399/03/06 6:54 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر. مادرم ۵۴ سالشونه سونوگرافی از گلو انجام داد. نتیجه ش به این صورته: اندازه و اکوی لوب های راست و چپ تیروئید طبیعی است. اقطار لوب راست ۱.۸×۱.۳×۴.۶ و لوب چپ ۱.۶×۱.۵×۴.۴ سانتیمتر است. ضخامت ایسموس ۴ میلیمتر است. در لوب راست یک ندول کمپلکس داری نواحی سالید هیپراکوئیک و کانون هتای سیستیک و با واسکولاریته پایین دیده می شود. این توده در بخش تحتانی و میانی لوب راست به اندازه ۹×۱۵×۱۹ میلیمتر دیده می شود. یک سیست کلوئید ۵ میلیمتری نیز در بالای لوب راست دیده می شود. توده کمپلکس مشابهی به ابعاد ۶×۷×۸ میلیمتر در قطب تحتانی لوب چپ دیده می شود. نمای عروق اطراف و تراشه طبیعی است. آدنوپاتی significant وجود ندارد. میشه لطفا بفرمایید مشکلشون چیه؟ مدت زیادی درد زیاد در گلوشون دارند و صداشون گرفته س و نمیتونن صحبت کنن. صداشون درنمیاد زیاد

  • مدیر سایت
   1399/03/24 12:38 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به این جواب سونوگرافی، خشونت صدا و گرفتگی و درد قابل توجیه نیست یعنی ممکن است ارتباطی با تیروئید وجود نداشته باشد، اگر مسئله برطرف نشده یک وقت ویزیت حضوری بگیرید تا یک سونوگرافی دقیق در مرکز انجام شود و پاسخ شما به طور کامل و دقیق داده شود، زیرا دقت در سونوگرافی در توجیه پاسخ ها و تفسیر پاسخ ها بسیار مهم است.

 • خانم عزیزی
  1399/02/16 0:35 ق.ظ

  با عرض سلام و ادب خدمت شما خسته نباشید خانمی هستم ۵۴ ساله مدتی است که در ناحیه گلو احساس درد دارم به تجویز پزشک سونوگرافی انجام دادم نتیجه سونوگرافی رو خدمتتون عرض می کنم ممنون میشم نتیجه رو عرض بفرمیایین چون خیلی نگرانم .حجم لوب راست تیروئید ۵.۶ سی سی و لوپ چپ ۴ سی سی اندازه گیری شد تصویر ندول سالید سیستیک با حدود مشخص و منظم به اخطار ۱۴ *۶م.م با قرار عرضی بدون جز سالید هیپو اکوئیک میکرو کلسیفیکاسیون یاگسترش خارج تیروئید ی در پل فوقانی لوپ چپ تیروئید دیده می شود (low suspicious) سونوگرافی کنترل یک سال بعد توصیه می شود چند ندول هایپو اکو پراکنده کوچکتر از ۲ م م در پارانشیم لوب راست تیروئید دیده می شود به کوی سایر نواحی پارانشیم تیروئید طبیعی است لنفا دنو پاتی پاتولوژیک در زنجیره ی ژوگو لر دو سمت دیده نمی شود.

 • ناشناس
  1399/02/15 11:40 ب.ظ

  باعرض سلام خدمت شما.من خانمی هستم ۵۴ساله .مدتیه گلو درد دارم بطوری که احساس خراشیدگی درداخل گلو دارم انگار که سرماخوردم به پزشک مراجعه کردم برام سونو گرافی تیرویید وگردن نوشتن امروز انجام دادم ونتیجه اش این شد ‘حجم لوب راست تیرویید ۵/۶سی سی ولوب چپ ۴سی سی وضخامت ایسم ۳م م اندازه گیری شدتصویر ندول سالید -سیستیک باحدود مشخص

 • حمید
  1399/02/15 9:25 ب.ظ

  با سلام وخسته نباشید
  دو‌بار جراحی تیرویید انجام دادم،متاسفانه پزشک اولم فقط تیرویید رو خارج کردن و لنف نودها رو خارج نکرده بود ولی جراحی دوم لنف نودها برداشته شده ولی در سونوگرافی ۶ ماه بعد بافت هیپواکوبا مارژین نامنظم به ابعاد ۷/۵*۴/۵*۱۰/۵ میلیمتر در لوب راست تیروییدکه در بررسی کالرداپلرهیپواسکولاراست وبیشتربنفع اسکار است.
  نگرانم.ممنون

 • زهره
  1399/02/14 1:36 ب.ظ

  سلام جواب سونوگرافی شوهرم اینهیک توده هابپواکو به اقطار۲۲*۳۵م مبا حدود مشخص وفاقد کلسیفیکاسیون در لوب راست دیده شدویک نودل ایزوتا به اقطار ۷*۷.۵م مدر لوب چپ مشهود است لطفا راهنمایی کنیدد

 • فرشته
  1399/02/13 5:30 ق.ظ

  سلام امیدوارم همیشه سلامت باشید توروخدا نتیجه سونوی منو هم بدین خیلی نگرانم چون دو طرف گردنم درد داره و توده ای در سمت راست تیروییدم حس میکنم.
  لوب راست دارای ابعاد۴۰در ۲۰ در ۱۹ م م و حجم تقریبی ۸/۷ سی سی و بزرگتر از،نرمال
  اکوی پارانشیب هر دو لوب نسبتا هتروژن میباشد
  ضخامت ایسم تیرویید ۴ م م
  در لوب راست تصویر یک ناحیه هایپواکو با حدود ill defined با ابعاد تقریبی ۲۵ در ۱۵ م م
  در لوب چپ چند ناحیه هایپواکو مشابه پراکنده با ابعاد ۱۵ در ۱۲ دیده میشود که به نفع تیروییدیت میباشد
  در لوب چپ یک ندول cystic به قطر ۴ م م مشهود است
  در مجاور قسمت تحتانی گردن و قدام به تراشه چند لنف نود هایپواکوبا نمای reactive و short axis بزرگترین ۴ م م دیده میشود

  • موسسه تیراد
   1399/02/16 9:53 ق.ظ

   سلام
   فقط یک التهاب ساده تیروئید هست، باید دوره درمانتون رو تحت نظر همکاران غدد و با مصرف داروی کورتون تمام کنید، چند هفته تا چند ماه ممکنه طول بکشه و جای نگرانی نیست، موردی هم به نفع بدخیمی ندارین، بنابراین نگران نباشید

 • نرگس حضرتی.
  1399/02/09 5:11 ب.ظ

  سلام.میشه نظرتون رو بفرمایید.تصویر هایپواکوبه ابعاد۸/۴درقسمت قدامی فوقانی لوب راست.TR3.تصویر ۲ تا۳ میکروسیستیکحداکثر۲ میلی متر.وتصویر چند ناحیهمیکزوندولرهایپواکو۲/۵میلیمتردر هر دولوب دیده شد.متشکرم

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 9:53 ق.ظ

   موفق باشید
   سلام دوست عزیز شما مشکل خاصی ندارین فقط یک سونوی کنترل برای شش ماه بعد توصیه می کنیم

 • الناز
  1399/01/31 4:44 ب.ظ

  سلام ببخشید مزاحم شدم مادرم سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید انجام دادن پاراتیروئید کاملا نرمال و در تیروئید کیست وندول مشاهده شده ندول ۹میلی مترو بقیه ی موارد کاملا نرمال
  نظر شما چیه؟

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 9:55 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا تصویر ریپورت سونوگرافی رو از طریق واتس اپ در همین سایت برای ما بفرستید تا بررسی کنیم

 • زهرا
  1399/01/26 11:59 ب.ظ

  مرسی

 • سحر
  1399/01/20 11:11 ب.ظ

  سلام.اگر گودالها به اندازه ی ۹.۴۵ و ۸.۴۵ باشد خطرناک هستن.من هنوز نمونه برداری نکردم اما تا شنبه واقعا دیوانه میشم.لطفا به من خیر بدین

 • یاور
  1399/01/16 1:36 ب.ظ

  سلام
  خسته نباشین دکتر
  جواب سنوگرافی لنف های گردن من بااین متنه:
  لنف نودهایبیضی شکل باهیپواکوبامرکز اکوژن باقطرکوتاه ۸_۴میلیمتردرزنجیره گردنی دوطرف دیده شد.
  ودرسنوگرافی کشاله ران اینگوینال راست ۳.۶
  وچپ ۳.۳
  میباشد

  • موسسه تیراد
   1399/01/23 12:46 ب.ظ

   سلام دوست عزیز،
   سونوگرافی شما سالم هست و غدد لنفاوی، غدد طبیعی بدن هستند، نگران نباشید.
   غدد لنفاوی برخی مواقع و بنا به دلایل مختلف از جمله موارد عفونت های ویروسی ممکن هست که بزرگ و ملتهب بشوند و این موارد نیاز به پیگیری ندارند
   موفق باشید

 • ریحانه رحیمی
  1399/01/16 9:02 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید.سونوگرافی من به این صورته
  لوب راست۳۳.۸.۹میلی متر و لوب چپ ۲۹.۷.۷میلی متر دیده شد. ایسم ب سایز۱.۱..اکوی پارانشیم دو طرف هتروژن و هیپواکوبوده و حاوی ندول های کوچک احتمال هاشیموتو دیده شد.در زنجره ژوگولرو دوطرف توده و یا لنفادنوپاتی significantمشاهده نمیشود.توروخدا بهم میگین

  • موسسه تیراد
   1399/01/23 12:49 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   مسئله مهمی ندارید شما، فقط آزمایشات تیروئیدتان را هم چک کنید که اگر کم کاری تیروئید دارید داروی مناسب را دریافت کنید
   موفق باشید

 • فرزانه
  1399/01/15 0:51 ق.ظ

  سلام خسته نباشد جواب سونوگرافی تیروئیدمن:تصویرهیپواکوباحدودمحوباابعاد تقریبی ۱۳×۷mmدرقسمت قدامی لوب راست مطرح کننده focalteroidetsمیباشد.لطفاجواب بدیدممنون

  • موسسه تیراد
   1399/01/23 1:17 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   مشکل شما مرتبط با التهاب محدود ناحیه تیروئید است و درمان طبی دارد، می توانید با همکاران غدد در ارتباط باشید و با کمک دارو مشکلتان را رفع کنید مسئله نگران کننده ای نیست
   موفق باشید

 • علی رضا
  1399/01/07 2:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشین .سونو مادرم براتون نوشتم محبت کنید منو راهنمایی کنید خیلی ممنون : اکوژنیسته پارانشیم لوب ها یکنواخت و طبیعی است.اندازه لوب راست ۱۰*۱۴*۴۲ mm و لوب چپ ۱۰*۱۲*۴۴ mm است. در قسمت میانی لوب راست تیروئید تصویر دو ضایعه مدور هایپو اکو و هتروژن به ابعاد تقریبی ۲mm و۱.۵mm مشهود است که فاقد فلوی عروقی واضح می باشد . اندازه ایسم ۲mm است.
  دربرسی نسج نرم گردن : تصویر چند لنفاد نوپاتی با ضخامت کورتیکال به ابعاد ۴*۱۲ mm در ناحیه ساب مندیبولار سمت راست مشهود است .

  • موسسه تیراد
   1399/01/11 10:26 ق.ظ

   سلام
   شما موردی در سونوگرافی تون نیست، نگران نباشید
   موفق باشید

   • علی رضا
    1399/01/12 11:48 ق.ظ

    بسیار سپاس گذارم , خیلی لطف کردین

 • مرضیه
  1398/12/26 9:57 ق.ظ

  سلام جواب سونو بنده به شرح زیر لطفا خواهش میکنم راهنمایی کنید من به شدت نگرانم
  هردولوب تیروید نرمال
  اکو لوب راست تیرویید مختصر هتروژن میباشد
  ضخامت نرمال
  ندول ایزواکو تا هیپواکو به ابعاد ۸×۶.۸mm
  حاوی چند کانون کلسیفیکاسیون به قطر ۲-۱ mm با حدود مشخص و منظم در محل اتصال ایسم به لوب راست
  ندول هیپواکو هموژن با حدود مشخص و منظم به ابعاد ۶×۳.۶mm بدون کلسیفیکاسیون در قسمت خلفی لوب چپ
  در ناحیه گردن لنفادوپانی مشهود نیست

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 9:52 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به مشخصات ندول بهتر هست نمونه برداری انجام بشه می تونین برای نمونه برداری تخصصی به مرکز ما مراجعه کنید، برای دریافت نوبت تماس بگیرید

 • بهار
  1398/12/14 12:52 ب.ظ

  سلام ، سونوگرافی من به این طریقه:
  لوب راست تیروئید به ابعاد ۱۳*۱۴*۴۲ mm و حجم ۴.۲cc و لوب چپ تیروئید به ابعاد ۱۶*۲۰*۵۷ mm و به حجم ۹.۵cc رویت شد. حجم لوب راست تیروئید نرمال و لوب چپ افزایش یافته اکوی پارانشیمال هر دو لوب مختصر هتروژن می باشد. دیامتر ایسموس: ۲.۵mm (نرمال)
  شواهدی از ندول cystic یا کلسیفیکاسیون در بافت تیروئید مشاهده نشد.
  براساس ACR TI-RADS classification
  تصویر چند ندول solid هایپواکو با قرار طولی به بزرگترین دیامتر ۵*۵*۷ mm فاقد کلسیفیکاسیون و حاوی واسکولاریته داخلی در پل میانی لوب راست (TR-5)
  ندول solid هایپواکو به دیامتر ۱۰*۱۳*۲۵ mm و حجم ۱.۸cc با قرار طولی حاوی چند focus اکوژن و واسکولاریته داخلی فاقد کلسیفیکاسیون در پل میانی لوب چپ (TR-5) جهت ارزیابی بیشتر انجام FNA از آن توصیه می شود.
  ندول solid اکوژن و هتروژن به دیامتر ۱۳*۲۰*۲۲ mm و حجم ۳cc فاقد کلسیفیکاسیون در پل تحتانی لوب چپ (TR-3)
  اینا خیلی خطرناکه، درسته؟؟؟

  • بهار
   1398/12/21 5:17 ب.ظ

   رفتم نمونه برداری ، همه اشون خوش خیم بودند ولی دکتر دارویی نداد فقط نوبت داد واسه ۶ ماه دیگه که قبلش سونوگرافی و آزمایش tsh انجام بدم ، خواستم بپرسم یعنی واقعا دارو لازم نیست واسه این همه ندولی که من دارم؟

  • موسسه تیراد
   1398/12/25 5:24 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به جواب سونوگرافی شما حتما لازم است که نمونه برداری کنید، می توانید به مرکز مراجعه کنید یا اینکه هر جایی راحت بودید انجام و جواب را برای ما بفرستید تا ببینیم اقامات بعدی چی هست
   موفق باشید

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 9:51 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به مشخصات ندول باید نمونه برداری انجام بشه می تونین برای نمونه برداری تخصصی به مرکز ما مراجعه کنید، برای دریافت نوبت تماس بگیرید
   موفق باشید

   • الهام اسفندیاری
    1399/02/14 2:31 ب.ظ

    با سلام اگه میشه جواب بدید ممنون
    آب راست تیرویید به ابعاد mm ۵۰*۱۷.۵*۱۵و لب چپ تیروید mm۵۰*۱۷*۱۴.۵و ایستموس به قطر قدامی خلفی ۴.۶mmبزرگ‌تر از طبیعی بوده و اکوی پارانشیمی آنها به طور هتروژن کاهش یافته است. ندول های کوچیک سالید هیپواکو پراکنده به سایز حداکثر ۴ mm در هر دو آب و ایستموس دیده شد
    چند لنف نود اکتیو به سایز حداکثر ۱۶ * ۹ mm در دوطرف قدام گردن دیده شد

 • مهدی
  1398/12/13 3:34 ب.ظ

  سلام خسته نباشیدببخشیدسوالم این بودکه برادرم۱۱سالشه خیلی وقتادلدرد میگرفت بردیم دکترسونوگرافی کردگفت لنف نود هیپو اکوبه شکل بیضی دراندازه۷.۵در۳.۵میلی متردر ناحیه راست شکمش داره خیلی نگرانیم آیاقابل درمان هست؟چه عوارضی داره؟لطفاراهنماییم کنیدبایدچیکارکنیم؟

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 11:06 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   نگران نباشید این لنف نود های طبیعی در شکم هستند و اشکالی برای بیمار ایجاد نمی کنند
   موفق باشید

 • zara
  1398/11/28 2:45 ب.ظ

  سلام اقای دکتر ممنون میشم راهنمایی کنید
  جواب سونوگرافی من:تصویر ندول هایپواکو حاوی fineکلیسفیکاسیون به قطر ۳mmدر لوب راست تیروئید دیده شده است.سونوf/uتوصیه میشود.

 • سیاوش
  1398/11/15 8:28 ب.ظ

  با سلام خسته نباشید. من ۲ ساله آزمایش PTH انجام میدم که متاسفانه هر بار عدد ۷۰ تا ۹۰ رو نشون میده، آخرین بار سطح ویتامین D3 رو اندازه گیری کردم که ۲۷ بود، الان چند وقتیه زیر گلو یه کم متورم شده و سونوگرافی انجام دادم، که تصویر یک توده هایپواکو به ابعاد ۷*۳.۵ میلیمتر در ناحیه ایسم تیروئید مشاهده شده و از طرفی تصویر یه لنف نود ری اکتیو به عرض ۵ میلیمتر در زنجیره ژوگولر چپ مشاهده شده، لطفا راهنمایی بفرمایید باید چکار کنم. ممنون.

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 11:09 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   تیروئید شما مسئله خاصی ندارد و نرمال است ولی چون PTH شما کمی بالا است بهتر است در یک مرکز معتبر که قبلا کار پاراتتیروئید انجام داده یک سونوگرافی دقیق از پاراتیروئید انجام بدین و چکاپ پاراتیروئید برای شما بهتر است
   موفق باشید

 • محمد توکلی
  1398/11/05 12:43 ب.ظ

  سلام خسته نباشید قربان من خواهرم ازمایش داد یه ندول هایپو اکو ۴ میلیمتری در سمت چپ دارن ضخامت ایسم و اندازه لوپ ها طبیعی است پارانشیم غده تیروعید وایسم هتروژن میباشد چه باید کرد تست tsh هم نرمال است

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 11:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   هیچ کاری لازم نیست یک سال بعد سونو رو تکرار کنید
   موفق باشید

 • مهین
  1398/11/01 10:34 ب.ظ

  سلام بعدازسه ماه رفتم سونو جوابش این بود:ابعادلب راست۴۲*۱۹*۱۳وحجم آن ۵/۵سی سی .چپ۳۶*۱۶*۱۳مم وحجم آن۴/۳سی سی.درهردولوب کانون های کوچک هیپواکومطرح کننده هاشیموتواست.دربخش خلفی لوب راست تیروئیدیک ندول ایزوتاهیپواکوبه ابعاد۶/۵*۵مم که واسکولاریته اندک پریفال داشته،محتوی۳تا۴کانون میکروکلسیفیه میباشد.دربخش فوقانی خارجی لوب راستتیروئیدندول هیپواکوباحدودمشخص به ابعاد۷/۷*۵/۷مم مشهوداست که واسکولاریته اندک پریفرال وکانون های پراکنده میکروکلسیفیه دارد.دربخش قدامی لوب چپ تیروئیدیک ندول ایزوتاهیپواکوباحدودناواضح به ابعاد۷/۷*۴مم باویژگی های مشابه ندول های لوب راست روییت شد.نگرانم جواب بدید اینا میتونن سرطانی باشن؟جراحی بایدبشم؟؟خیلی میترسم تشکر

  • موسسه تیراد
   1398/11/05 9:06 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   بهتر است برای یک بررسی دقیقتر به مرکز مراجعه کنید، تا در صورتی که نیاز بود برای شما یک نمونه برداری انجام شود.

 • محمد توکلی
  1398/10/30 11:02 ب.ظ

  سلام خسته نباشید قربان من خواهرم ازمایش داد یه ندول هایپو اکو ۴ میلیمتری در سمت چپ دارن ضخامت ایسم و اندازه لوپ ها طبیعی است پارانشیم غده تیروعید وایسم هتروژن میباشد چه باید کرد تست tsh هم نرمال و خوب است .خیلی نگرانم

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 11:12 ق.ظ

   سلام
   پاسختان را در سوالتان درج کردم اگر سوال دیگری بود در خدمتم

 • مهین
  1398/10/30 1:16 ب.ظ

  سلام.من سونوگرافی دادم نوشته درجانکشن ایسموس بالوب چپ یک ندول ایزوتاهیپواکو به ابعاد۱۰*۴میلیمترروئیت شدکه این ندول واسکولاریته عمدتا پریفرال داشته تعدادکمی میکروکلسیفیکاسیون دربخش خلفی آن دیده میشود که fnaتوصیه میشود.دراطراف غده ساب مندیبولارراست چندلنفراکتیو واجدناف اکوژن باابعاد۱۴*۸م.م روئیت شد خیلی نگرانم میشه این ندولها بدخیم باشه؟البته تعدادش زیاده این دورونوشتم که همش هیپواکو هستن

 • مهرشاد
  1398/10/28 12:21 ب.ظ

  با سلام
  سن من ۳۲ سال اقا هستم
  در بررسی سونوپرافی بنده یک ندول hypoechoic با اندازه ۳.۳*۲.۱ میلیمتر وجود داشت بعد چهار ماه و بیست روز در سونوگزافی اندازه ندول دارای اندازه ۳.۸*۲.۳ میلیمتر شده است در دفعه اول همه ازمایش های خون بنده نرمال بوده است.
  میخواستم بدونم ایا این ندول خطرناک است یا فقط باید پیگیری شود و خطری ندارد
  ممنون و تشکر

  • موسسه تیراد
   1398/11/01 8:17 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   عکس سونوگرافی تون رو برای پیج اینستا دایرکت کنید تا ببینیم
   موفق باشید

 • Zahra
  1398/10/23 10:31 ب.ظ

  سلام. وقت بخیر. میخواستم از شما راهنمایی بخوام سونو دادم نوشته که در زنجیره های ژوگولر داخلی دو طرف لنف نودهای هیپواکوی oval به اقطار ۷-۱۲ میلی متر در طرف چپ و ۷-۱۷ میلیمتر در طرف راست با SAD تا ۵ میلیمتر رویت شد. چکار باید بکنم. و به دکتر چی بروم.

  • موسسه تیراد
   1398/10/26 8:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   این مسئله مهمی نیست و در صورتی که سونوگرافی شما دقیق است می توانین ۶ ماه بعد مجدد آن را تکرار کنید

 • کرمانی
  1398/10/23 5:12 ب.ظ

  با سلام
  جواب سونوگرافی من:
  هر دو لوب تیروئید مختصر بزرگتر از حد طبیعی با اکوی پارانشیم هتروژن حاوی میکرو ندول های متعدد هایپو اکو به حداکثر قطر ۳mm که مطرح کننده تیروئید های مزمن میباشد.
  چک Anti tpo جهت رد تیروئیدیت های اتوایمیون توصیه میگردد.
  لوب راست تیروئید با ابعاد۱۹میلی متر *۲۲*۴۱ و حجم تقریبی ۹.۷cc و لوپ چپ به ابعاد ۲۳*۴۱* ۱۶mm و حجم تقریبی ۸.۴mm مشهود است.
  ندول هایپراکو به ابعاد ۵.۵mm در قسمت مدیال لوپ چپ تیروئید و همچنین ندول هایپو اکو به ابعاد ۹.۷mm در قسمت تحتانی لوب چپ تیروئید مشاهده میشود
  ایسموس با ضخامت ۴mmمشاهده شد.
  تصویر لنف نود هایپو اکو Oval s Shape به ابعاد بزرگترین ۱۸.۹mm در زنجیره قدامی هر دو سمت گردن مشاهده میشود.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • موسسه تیراد
   1398/10/26 8:14 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   درمان شما درمان طبی است و موارد تکمیلی تان را برای بررسی تیروئیدیت هاشیموتو انجام بدین و نیازی به جراحی نیست

 • احسان
  1398/10/20 7:33 ب.ظ

  سلام من مادرم یه ندول هایپو اکو به قطر ۴ میلیمیتر دارند اندازه لوپ ها و تست tsh هم نرمال است ایا نیاز به درمان یا نمونه گبری هست تو را خدا نگرانم

  • موسسه تیراد
   1398/10/22 8:57 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   یک سونوی پیگیری کافی هست برای مادر شما
   موفق باشید

 • کیمیا
  1398/10/15 5:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشینق
  مادر من سونوگرافی داپلر داده ودر اون نوشته که ضخامت ایسم ۶ میلی متره و یک ندول هیپواکو دوازده میلی متری در یک سمته و در سمت دیگه یک توده هیپو اکو بیضی شکل ۱۸×۵۰ میلی متر دیده شده
  این یعنی چی و ما الان باید چیکار کنیم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 9:49 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   با توجه به مشخصات ندول باید نمونه برداری انجام بشه می تونین برای نمونه برداری تخصصی به مرکز ما مراجعه کنید، برای دریافت نوبت تماس بگیرید

 • صمدی
  1398/10/11 12:20 ب.ظ

  سلام.
  مادر من سونوگرافی انجام دادن و نوشته شده که تصویر یک ندول هترواکوبه دیامتر ۲/۵ میلی متر با Border منظم و فاقد کلسیفیکاسیون در مدیال بود چپ تیروئید رویت شد.
  هر دو بود تیروئید دارای سایز افزایش یافته و اونی پارانشیم طبیعی هستند.
  البته مادرم سابقه ی گواتر هم دارن حدود ۳۲ سال پیش.ممنون میشم پاسخ بدید.

  • موسسه تیراد
   1398/10/14 2:59 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   اگر واقعا ۲.۵ میلی متر است نیازی به اقدام خاصی ندارد ولی ۲.۵ سانت باشد باید نمونه برداری شود دقت کنید که در سونوگرافی واحد سانتی متر و میلی متر اشتباه نشده باشد

 • مسلم
  1398/09/24 3:20 ب.ظ

  سلام،من۴۴سالمه،درسونوگرافی یک ندول هایپواکو وهتروژن به اندازه ۴۶.۳۵در لوپ چپ تیرویید ودوندول در لوپ راست به اندازه ۱۱ و۶میلیمتر هست،چکارباید بکنم؟

 • مهنوش
  1398/09/23 1:17 ب.ظ

  سلام میشه این سونوگرافی را برام توضیح بدید در سونو انجام شده چند لنف نود کوچک به ابعاد ۸ و ۱۰ و ۱۲ MM در ناحیه ساب ماندیبولار چپ دیده میشود
  یک ضایعه کاملا هیپواکویک تقریبا کیستیک به ابعاد ۵*۶ MM در خط وسط در بالای غضروف تیرویید دیده میشود.

  • موسسه تیراد
   1398/10/14 2:46 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   به نظر می رسه این سونوگرافی مشکل خاصی نداره و نگران نباشید

 • محمد
  1398/09/20 11:30 ق.ظ

  سلام؛ لطفاً درباره سونوگرافی تیروئید و گردن زیر اعلام نظر فرمائید. خیلی خیلی نگرانم! هر دو لوب تیروئید و ایسم سایز:

  (Rl=43×۱۶×۲۱ mm, LL =47×۱۴.۸× ۱۲.۶mm
  ایسم = ۳.۳mm)و اکوی coarse دارند.
  Hypo echoing patch با ابعاد حدود ۱۲.۵×۵.۵ mm در قدام لوب چپ با حدود il defined بدون میکروکلسیفیکاسیون مشاهده شد. در هر دو لوب تعدادی colloid cyst با حداکثر دیامتر۲mm دیده شد. ۵-۳ لنف نود با نمای راکتیو با حداکثر دیامتر ۴mm ×۱۶ در زنجیره ژوگولار دو سمت مشهود است. در زنجیره خلفی دو سمت گردن نیز یافته ای به نفع lap مشاهده نشد. با سپاس فراوان

  • موسسه تیراد
   1398/09/20 11:58 ق.ظ

   سلام، لطفا برگه سونوتون رو به صفحه اینستاگرام موسسه ارسال کنید
   آی دی tiradsono

 • علی
  1398/09/10 7:42 ب.ظ

  سلام من مادرم یه ندول هایپو اکو به قطر ۴ میلیمیتر دارند اندازه لوپ ها و تست tsh هم نرمال است ایا نیاز به درمان یا نمونه گبری هست تو را خدا جواب بدید

 • hani
  1398/09/02 8:25 ب.ظ

  سلام خسته نباشیدمن سونوانجام دادم ونوشته ندول کیستیک ب قطر۴میلیمتردربخش فوقانی وب قطر۶میلی متردربخش تحتانی وندول هیپواکوب قطر۵*۴میلی دربخش میانی و ب قطر۲میلی دربخش خلفی میانی لوب راست تیروییدمشاهده شد.میشه خواهش کنم بگیدکه ایاخطرناکه ونیازب بیوپسی داره؟ممنونم اگرجواب بدیدفکرم درگیره

 • شکوفه
  1398/08/13 3:38 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید .به نظرتون من نیاز به بیوپسی دارم . ممنون
  parentchymal echopattern is heterogenous and containing multiple solid hypoechhoic nodularity in favor of chronic thhyroiditis.
  There is a 4×۲ mm cyst at right lobe
  There is a 10×۵ mm solid of cervical pathologic lymphadenopathy or vascular encasement.

 • المیرا
  1398/08/04 8:10 ب.ظ

  سلام سونو تیرویید من
  تصویر ندول هایپواکو با مارژین مختصر ناواضح به ابعاد ۷و۸میلی

 • رضا
  1398/07/25 5:13 ب.ظ

  سلام.میکروندول هیپاکوی متعدد با قطر کمتر از ۲ میلیمتر در دولوپ تیروئیدخطرناک و نیاز به نمونه برداری دارد؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/26 2:54 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   خیر اینطور نیست
   موفق باشید

   • رضا
    1398/07/26 3:52 ب.ظ

    ممنونم از شما

 • رضا
  1398/07/11 0:35 ق.ظ

  سلام چند روز است یک توده گردنی دارم که سونوگرافی کردم و جواب سونو نوشته
  لوب راست محتوی ندولهای ۱۲و۹ و ۲و۲ و ۳و۳ و ۵و۵ میلیمتر و لوب چپ محتوی توده کپسوله حدودا ۷۰×۴۶ میلیمتر میباشد .
  آیا این خطرناک است یا سرطانی است .
  ممنون از پاسخ گویی

  • موسسه تیراد
   1398/07/11 8:24 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   مشخصات ارسالی شما از سونو کامل نیست و نمی توان با این مشخصات بررسی انجام داد
   موفق باشید

 • زهراشیروانی
  1398/07/04 10:39 ب.ظ

  اطلاعاتون عالیه….لطفا من را راهنمایی کنید……من توده هیپواکو دارم….و الان درحال حاضر و زنم بالامیره،به شدت کم حوصله،عصبی،بدخلق شدم،موهایم دارن زودتر از عرف سفیدمیشن،مدام خسته ام حالت کوفتگی دارم….میخواهم بدونم اینهاربطی به این توده داره یا نه…لطفا راهنمایی کنید،،درحال حاضرفقط لووکسین می خورم

  • موسسه تیراد
   1398/07/05 4:56 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ؛
   توده های تیروئید ممکن است که فانکشنال باشند یا نداشته باشند و اگر فانکشنال باشد و با ترشح هورمون همراه باشن، در اینصورت با ایجاد علامت هایپرتیروئیدی این علائم رو توجیه کنند، بهترین حالت اینه که یک آزمایش خون انجام بدید و عملکرد تیروئیدتون بررسی شود که اگر نرمال باشد این علائم مرتبط با این مسئله نخواهند بود ولیکن بررسی و درمان توده خودش امری جدای از این مسئله است،
   موفق و شاد باشین

 • فریبا
  1398/06/23 2:33 ب.ظ

  با سلام من سونو تیرویید دادم و در جواب سونو این اومده
  There is a lobulated well-defined solid and hypo echoic nodule measuring 16×۱۵×۱۱ mm in rightthyroid lobe
  Hypo echoic thin rim (halo sign) is also noted
  ببخشید طولانی شد فقط خیلی خیلی نگرانم میخواستم بدونم مشکل خیلی حادی هست؟

  • tirad
   1398/06/24 3:03 ب.ظ

   سلام دوست عزیز،
   با توجه به پاسخ سونو، شما به احتمال زیاد شما به یک نمونه برداری تحت گاید سونوگرافی نیاز دارین، در حقیقت مورد دیگری را نمی توان از این سونو برداشت کرد و نگران نباشید
   موفق و شاد باشید

 • امیرحسین
  1398/04/28 0:29 ق.ظ

  سلام مدول هیپواکو به قطر سه میلیمتر در آب چپ خطرناک هستش معمولا یا خیر

  • tirad
   1398/04/29 6:10 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر اگر مسئله تنها همین هست و تشخیص دقیق باشد مشکلی نیست و فقط باید تحت فالوآپ و سونوگرافی شش ماه بعد باشید
   موفق و شاد باشید

 • علیرضایوسفی
  1398/03/20 2:49 ب.ظ

  سلام من ۳سال هست که برای درمان تیروئید ازقرص میت مازول استفاده میکنم الان ندول هایپواکو به قطر۶م م درسمت راست و۱۲م م درسمت چپ گلو مشاهده شده

  • mkey
   1398/03/20 3:53 ب.ظ

   سلام
   لطفا سوالتون رو مطرح کنید تا پاسخ پرسشتون رو ارسال کنم

   • سمیرا
    1398/07/30 8:57 ق.ظ

    سلام روزتون بخیر. من ۲۵سالمه. لطف میکنین این سونو رو بگین که چیه.
    ضخامت ایسم ۲/۲
    ابعاد لوب راست ۴۵/۲۲/۱۹ولوب چپ ۳۰/۱۳/۸
    تصویر ندول سالید کیستیک به ابعاد تقریبی ۲۹/۲۲/۲۰میلیمتر در پل تحتانی _میانی لوب راست(tirads=3) دیده شده و همچنین ندول سالید هایپواکو به ابعاد۸/۶میلیمتر در پل فوقانی لوب راست (tirads=5)با حدود مشخص بدون شواهدی از کلسیفیکاسیون مشهود است.
    در بررسی از زنجیره ژوگولار دو طرف تصویر لنف نود هایی متعدددارای هلیوم به حداکثر SAD=4mmدر سمت راست مشهود است

   • سمیرا
    1398/07/30 10:17 ق.ظ

    سلام روز بخیر امکانش هست سونو زیر رو تفسیر کنید ممنون میشم
    ضخامت ایسم ۲/۲
    ابعاد لوب راست ۴۵/۲۲/۱۹ولوب چپ ۳۰/۱۳/۸
    تصویر ندول سالید کیستیک به ابعاد تقریبی ۲۹/۲۲/۲۰میلیمتر در پل تحتانی _میانی لوب راست(tirads=3) دیده شده و همچنین ندول سالید هایپواکو به ابعاد۸/۶میلیمتر در پل فوقانی لوب راست (tirads=5)با حدود مشخص بدون شواهدی از کلسیفیکاسیون مشهود است.
    در بررسی از زنجیره ژوگولار دو طرف تصویر لنف نود هایی متعدددارای هلیوم به حداکثر SAD=4mmدر سمت راست مشهود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر