10 علائم تیروئید خطرناک چیست؟ تیروئید پرکار چه خطراتی دارد؟

آیا تیروئید خطرناک است؟ علائم تیروئید خطرناک چیست؟

تیروئید بیش از حد فعال یا پرکاری تیروئید می‌تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند، اگرچه بعید است همه این علائم تیروئید را تجربه کنید. علائم ممکن است به تدریج یا به طور ناگهانی ایجاد شود. ممکن است برای برخی از افراد خفیف و برای برخی دیگر شدید باشند و به طور قابل توجهی بر زندگی آن‌ها تأثیر بگذارند.

بنابراین در نظر داشته باشید که بیماری پرکاری تیروئید با اینکه ممکن است آهسته‌ آهسته نمایان شود و گاهی تا مدت‌ها شما متوجه آن نشوید ولی این یک بیماری ساده نیست و می‌تواند تاثیر زیادی بر زندگی افراد بگذارد، در ادامه در مورد این‌که آیا پرکاری تیروئید خطرناک است و یا علائم تیروئید خطرناک بر روی بدن چیست و چگونه باید آن را کنترل کرد، توضیح داده شده است.

علائم تیروئید خطرناک و درمان تیروئید پرکار

علائم شایع

علائم تیروئید پرکار می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عصبی بودن، اضطراب و تحریک پذیری
 • بیش فعالی – ممکن است بدون حرکت بودن و ثابت ماندن برای‌تان سخت باشد و انرژی عصبی زیادی داشته باشید.
 • نوسانات خلقی
 • مشکل خوابیدن
 • احساس خستگی مداوم
 • حساسیت به گرما
 • ضعف عضلانی
 • اسهال
 • نیاز به ادرار کردن بیشتر از حد معمول
 • تشنگی مداوم
 • خارش
 • از دست دادن علاقه به رابطه جنسی

علائم رایج

تیروئید پرکار همچنین می‌تواند علائم جسمی زیر را ایجاد کند:

 • تورم در گردن ناشی از بزرگ شدن غده تیروئید (گواتر)
 • ضربان قلب نامنظم و یا سریع غیر عادی (تپش قلب)
 • لرزش یا لرزیدن
 • پوست گرم و تعریق زیاد
 • قرمزی کف دست
 • ناخن های شکننده
 • کهیر زدن
 • ریزش و نازک شدن موها
 • کاهش وزن – اغلب علیرغم افزایش اشتها
 • مشکلات چشم، مانند قرمزی، خشکی یا مشکلات بینایی (در ادامه بیشتر در مورد این علائم تیروئید توضیح داده شده است.)

۱۰ مورد از مهم‌ترین علائم پرکاری تیروئید در بدن

 با این‌که تیروئید یک عضو کوچک و البته به نوعی نادیده گرفته شده در بدن است و در موارد زیادی افراد توجه چندانی به آن ندارند ولی عوارضی که بیماری تیروئید می‌تواند ایجاد کند گاهی بسیار جدی و خطرناک هستند، در حقیقت تیروئید یک کنترل کننده بسیار مهم در بدن می‌باشد که همه قسمت‌های مختلف بدن به آن وابسته هستند، از سوخت و ساز بدن گرفته تا کنترل حرارت، عواملی هستند که تیروئید آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اگر تیروئید پرکار شود و نسبت به درمان آن اقدامی نشود عوارض پرکاری تیروئید به شکل خفیف تا شدید، بسته به میزان بیماری گریبان گیر بیمار می‌شود.

بارها با کسانی مواجه شده‌ام که تصورشان این است که اگر تیروئیدشان پرکار شود لاغر می‌شوند و حتی بعضا می‌پرسند آیا می‌توانند برای لاغری از هورمون تیروئید استفاده کنند؟

در این مقاله برخی از مهم‌ترین عوارض پرکاری تیروئید را آورده‌ایم تا با دانستن عوارض تیروئید پرکار از خطراتی که می‌تواند برای بدن شما داشته باشد جلوگیری کنید و اگر با چنین علائمی رو به رو شدید سریعا با همکاران متخصص غدد مشورت کنید.

  ۱- مشکلات قلبی

سرعت و شتاب تپش قلب یکی از علائم خطرناک پرکاری تیروئید است. نتایج برگرفته از آزمایشات و تحقیقات بر روی بیماران تیروئید، پالپیتیشن و افزایش تعداد ضربان قلب را به عنوان نشانه هایی برای پرکاری تیروئید در نظر می‌گیرد، چنین علائمی خطرناک هستند، در واقع با گذشت زمان عوارض بیشتری متوجه بیمار می‌شود و مشکلات به شکل جدی تری نمود می‌کنند.

از جمله موارد جدی که این عارضه به وجود می‌آورد فشار خون بالا، نارسایی احتقانی قلب و همچنین ضربان‌های نامنظمی هستند که زندگی بیمار را تهدید می‌کنند، فیبریلاسیون دهلیزی که می‌تواند به عنوان یکی از عوارض پرکاری تیروئید ظاهر شود خطر سکته قلبی و نارسائی احتقانی قلب را افزایش می‌دهد. بنابراین پرکاری تیروئید خطرناک است، حتما به فکر باشید.

  ۲- پوکی استخوان از علائم دیگر تیروئید خطرناک یا همان پرکار

پوکی و یا شکنندگی استخوان از علائم دیگر یک تیروئید پرکار است، در واقع بافت استخوان‌ها یک بافت فعال است که همیشه در حال بازسازی است، بافت قدیمی استخوان حل شده و بافت جدید جایگزین می شود، تیروئید پرکار باعث می شود تا در میزان جذب کلسیم توسط استخوان اختلال ایجاد شود و این بافت به سمت نرمی و شکنندگی برود، کنترل تیروئید پرکار باعث می‌شود تا مسئله حل شود و بیمار از این خطر در امان قرار بگیرد و حتی در برخی مواقع روند جذب کلسیم برعکس شود.

تیروئید پرکار چه خطراتی دارد

 ۳- ضعف عضلات

عضلات نیز مانند استخوان‌ها با تیروئید پرکار در معرض ضعف قرار می‌گیرند، به این عارضه میوپاتی ناشی از هایپرتیروئیدی گفته می‌شود، میوپاتی بر روی عضلات شانه‌ها، بازوها، ران‌ها و باسن تاثیرگذار است، عضلات صورت، گلو، عضلات تنفسی و چشم‌ها نیز از دیگر عضلاتی هستند که تحت تاثیر این بیماری واقع می‌شوند، درمان پرکاری تیروئید کمک می کند تا این عارضه رفع و به شکل درست بازگردد.

  ۴- کاهش وزن در تیروئید پرکار

در بین بیمارانی که علائم تیروئید پرکار را دارند با اینکه اشتها افزایش می یابد ولی وزن آنها افزایش نیافته و حتی در مواردی با کاهش وزن رو به رو خواهند بود، این نکته به خودی خود خطری ایجاد نمی‌کند ولی عدم تعادل بین اشتها و مصرف کالری در کنار افزایش سوخت و ساز و متابولیسمی که نتیجه افزایش هورمون تیروئید است با کاهش وزن، احساس خستگی و ضعف به همراه دارد، به بیان ساده شما همیشه خسته و کسل هستید و این به دلیل فعالیت بالایی است که سلول‌های بدن شما تجربه می‌کنند.

  ۵- مشکلات عاطفی و روحی

سیستم عصبی بیماران هایپرتیروئید ( تیروئید پرکار ) همواره به شکلی با حساسیت بالا عمل می کند و این افراد همواره خود را در حالت بیش فعالی روانی احساس می کنند، چنین امری همواره منجر به اضطراب، تحریک پذیری، لرزش و عصبانیت می شود، همچنین این عارضه باعث می‌شود تا نا آرامی و بی‌خوابی بیمار را در بر بگیرد و بیمار در زمان استراحت نیز آرامش نداشته باشد، این علائم حالت‌هایی از مشکلات روحی را نیز تقلید می‌کند.

اعصاب تحریک پذیر و مشکلات خلقی که برای بیمار به وجود می‌آید در روند رفتارهای فردی و اجتماعی نیز اثر گذاشته و بیمار نمی‌تواند به خوبی از پس کارهای روزمره خودش بر بیاید که از علائم تیروئید خطرناک است.

  ۶- حرکات مکرر روده‌ای

افزایش حرکات روده ای در بین بیماران با تیروئید پرکار از دیگر علائم تیروئید خطرناک است که باعث آزار و اذیت بیمار می‌شود، این عارضه به دلیل هضم سریع‌تر غذا و فعالیت بیشتر سیستم گوارشی است که علاوه بر آزار در افزایش این حرکات و احساس ناخوشایندی که به بیمار می دهد، با دفع بیش از حد می‌تواند منجر به از دست رفتن آب بدن و دهیدراته شدن (کم آب شدن) آن و یا منجر به عدم جذب مواد مغذی در بدن شود بنابراین بیمار با اشتهای بیشتر و غذای بیشتری که مصرف می‌کند دریافتی کمتری داشته و باعث لاغری و خستگی می‌شود.

  ۷- مشکلات چشمی

برخی از بیماران هیپرتیروئیدیسم مبتلا به مشکلات چشمی، قرمزی، تورم، بیرون زدگی چشم و سوزش می‌شوند، این بیماری به نام گریوز نامیده می‌شود، برخی از علائمی که تیروئید پرکار بر روی چشم‌ها می‌گذارد پس از درمان آن رفع شده و  از بین می‌روند.

  ۸- مشکلات پوستی

اگر چه این مشکلات در تیروئید پرکار به طور نادر اتفاق می‌افتد ولی با این‌حال در برخی  افراد باعث قرمزی، تورم و تغییر بافت پوست می شود، که اغلب بر روی ساق پا و قسمت بالایی پا اثر می‌گذارد و در برخی مواقع پیدا کردن کفشی که به شکل فیت باشد برای بیمار مشکل می‌شود، در مواردی درمان تیروئید باعث از بین رفتن این عارضه می‌شود ولیکن در مواردی هم، دیگر درمان‌ها از جمله پوشیدن جوراب فشرده لازم است.

  ۹- مشکلات تیروئید پرکار در باروری

تیروئید پرکار می‌تواند بر روی تمامی جنبه‌های بهداشت باروری زنان تأثیرگذار باشد، دوره‌های عادت ماهیانه نامنظم و غیر واقعی و مشکلات در باروری (بارداری را سخت‌تر می‌کند) از علائم خطرناک تیروئید است، پرکاری تیروئید مادر و جنین را در معرض خطر قرار می‌دهد.

افزایش احتمال سقط، زایمان زودرس، تولد نوزادی با وزن کم و فشار خون بالا یا پره اکلامپسی (یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر مادران باردار) در مادر از مشکلات هیپرتیروئیدیسم است، بنابراین خانم‌هایی که قصد بارداری دارند باید پیش از همه به بررسی شرایط تیروئید خود بپردازند تا اگر دچار پرکاری و یا کم کاری تیروئید هستند قبل از تأثیر بر روی جنین و یا خودشان به درمان آن بپردازند.

ی

علائم تیروئید خطرناکت

  ۱۰- بحران تیروتوکسیک

طوفان تیروئیدی یکی از عارضه‌های نادر ولی بالقوه خطرناک و کشنده تیروئید است، این عارضه بسیار شدید، و می‌تواند کشنده باشد، تب بالا، ریتم تند قلب، اسهال، استفراغ، بی قراری و لرزش بدن از نشانه‌های این عارضه کشنده تیروئید هستند، در این مورد ممکن است نارسایی قلبی و یا سکته قلبی اتفاق بیافتد که بیمار جان خود را از دست بدهد.

زمینه های بروز طوفان تیروئیدی یا بحران تیروتوکسیک در افرادی که برای پرکاری تیروئید تحت درمان بوده‌اند و درمان خود را متوقف کرده‌اند و یا افرادی که درمان به آن‌ها پاسخ گو نبوده و یا در افرادی با پرکاری خفیف تیروئید که دچار عفونتی شده باشند رخ می‌دهد.

تشخیص پرکاری تیروئید

برای تشخیص تیروئید پرکار، بررسی و آزمایش‌های مختلفی پیشنهاد می‌شود که بسته به شرایط بیمار پزشک مختصص در نهایت بیماری قطعی را تشخیص می‌دهد. چندین موارد تشخیص پرکاری تیروئید در ادامه آورده شده است:
 • معاینات فیزیکی و سوابق پزشکی بیمار
 • آزمایش خون
 • تست جذب رادیواکتیو
 • اسکن تیروئید
 • سونوگرافی تیروئید
بعد از تشخیص بیماری پزشک با توجه به عواملی مثل سن و شرایط فیزیکی بهترین درمان را پیشنهاد می‌دهد.

درمان پرکاری تیروئید

پرکاری تیروئید بر اساس علت ایجاد آن و سطح هورمون ترشح شده مورد درمان قرار می‌گیرد، از جمله درمان‌های دارویی، ید رادیواکتیو، RF تیروئید، ماکروویو و جراحی از جمله این درمان‌هاست، مرکز سونوگرافی تیراد به عنوان اولین مرکز فوق تخصصی تصویربرداری تیروئید در ایران در زمینه درمان بیماری‌های تیروئید از جمله درمان‌های کم تهاجمی تیروئید در خدمت هم‌وطنان عزیز است.

تماس با مرکز سونوگرافی تیراد

منابع :

healthline

۳.۲ / ۵. ۱۰

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
تیروئید و سردرد چه ارتباطی دارند؟
مطلب قبلی
علائم کم کاری تیروئید در زنان

۱۷۵ دیدگاه. Leave new

 • مهسا
  1402/03/04 10:42 ق.ظ

  همش میگید ب متخصص مراجعه کنید یا ماها مرض داریم ک مشکلمون رو میگیم یا شماها مرض دارید ک میخواین مشکلمون رو بگیم وقتی ب دکتر میسپارید ما هم خودمون بلدیم باید نزد متخصص ببریم والا بخدا

  • مدیر سایت
   1402/03/05 12:37 ب.ظ

   متوجه نارضایتی شما هستم و ببخشید اگر توجه کافی به مشکل شما نشان ندادم. از راه اینترنت و مجازی تلاش می‌کنم بهترین پاسخ‌ها و راهنمایی‌ها را برای شما ارائه دهم. با این حال، همواره توصیه می‌کنم در موارد جدی و پیشرفته‌تر، بهتر باشد که به متخصص مراجعه کنید و وضعیت خود را به او توضیح دهید. متخصصان پزشکی با تجربه و دانش فنی خود می‌توانند شما را بهتر راهنمایی کنند و بر اساس شرایط شما تصمیم‌گیری مناسب‌تری انجام دهند. این توصیه برای تضمین سلامتی و درمان مناسب است.

 • آسمان
  1402/02/29 10:41 ق.ظ

  سلام، بنده کل ترویید رو برداشتم، ید درمانی با ۱۵۰ میل هم شدم اسکن هسته ای هم شدم ولی متاسفانه یه ندول یا غده هنوز درگیره الانه دکتر هسته ای ترویید گفتن بیست و پنج روز قرص لووتروکسین رو قطع کنم بنظرتون چرا گفتن قرص رو قطع کنم گفتن بعد ۲۵ روز دوباره سونو گردن و خون بدم، علتش چیه مگه قطع قرص خطرناک نیست

  • مدیر سایت
   1402/02/29 11:41 ق.ظ

   سلام،
   من می‌توانم به شما توضیح دهم که چرا پزشک شما ممکن است قرص لووتروکسین را برای یک مدت زمانی قطع کنید و سپس دوباره آزمایش‌ها را درخواست کند. اما باید توجه داشته باشید که نمی‌توانم به این صورت به مشاوره پزشکی بپردازم و تصمیم گیری نمایم.

   یکی از دلایل ممکن برای قطع موقت قرص لووتروکسین می‌تواند این باشد که پزشک می‌خواهد بررسی کند که در غیاب دارو، غده تیروئید شما به درستی کار می‌کند یا خیر. با توقف موقت قرص، سطح هورمون تیروئید در بدن کاهش می‌یابد و این می‌تواند در تشخیص و بررسی وضعیت تیروئید و نمونه‌برداری از نودول کمک کند. سپس پس از ۲۵ روز، با انجام سونوگرافی گردن و آزمایش خون، پزشک می‌تواند تغییرات در غده تیروئید و سطح هورمون‌ها را مقایسه کند و از این طریق نتیجه‌ای دقیق‌تر در مورد وضعیت تیروئید شما دریافت کند.

   مهم است که با پزشک خود صحبت کنید و دلایل دقیق قطع موقت قرص و زمان برگشت به مصرف را بیان کنید. پزشک شما بهترین شخص است که بتواند شما را در مورد تصمیمات درمانی خود راهنمایی کند و به شما توضیح دهد که چرا این تغییرات انجام می‌شود و چه تأثیری بر وضعیت تیروئید شما خواهد داشت.

   لطفاً با پزشک خود تماس بگیرید و این موضوع را با ایشان مطرح کنید.

 • كاژين
  1402/02/25 1:07 ب.ظ

  سلام میخواستم بدونم تروئید پرکار به کم کار تبدیل میشه؟

  • مدیر سایت
   1402/02/26 12:22 ب.ظ

   بله، تروئید پرکار به کم کار تبدیل شدن ممکن است در برخی موارد رخ دهد. این پدیده که به آن تروئید پرکاری اولیه (hyperthyroidism) به تیروئید کم کاری ثانویه (secondary hypothyroidism) یا تروئید کم کاری حاد (myxedema crisis) می‌گویند، ممکن است در موارد زیر رخ دهد:

   درمان پرکاری تروئید: برخی از درمان‌های استفاده شده برای کاهش فعالیت تیروئید پرکار ممکن است عملکرد تیروئید را به طور موقت کاهش دهند و به کم کاری تیروئید منجر شوند.

   جراحی تیروئید: در برخی موارد، درمان با جراحی برای برداشتن یا کاهش بخشی از بافت تیروئید مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر طی جراحی بیش از حد بافت تیروئید برداشته شود، ممکن است عملکرد تیروئید به طور قابل توجهی کاهش یابد و کم کاری تیروئید ایجاد شود.

   عوارض داروها: مصرف برخی داروها، مانند آنتی‌تیروئیدها (مورد استفاده در درمان پرکاری تیروئید)، ممکن است منجر به کاهش عملکرد تیروئید و ایجاد کم کاری تیروئید شود.

   در هر صورت، تبدیل از تروئید پرکار به کم کار به صورت خودبخودی رخ نمی‌دهد و باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید تا تشخیص دقیقی برای وضعیت تیروئید خودتان بگیرید و درمان مناسب را دریافت کنید.

 • مریم
  1402/02/04 6:02 ب.ظ

  سلام ازمایش ها و سونوگرافی پرکاری تیروئید را نشان میده ولی علائم برعکس هست !
  ایا ممکنه ؟

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:28 ب.ظ

   بله، ممکن است که نتایج آزمایش‌ها و سونوگرافی تیروئید شما نرمال باشند اما شما علائمی از کم‌کاری یا بیماری تیروئید داشته باشید، یا برعکس. به عنوان مثال، شخصی ممکن است نتایج آزمایش‌ها نشان دهد که تیروئیدش فعال است، اما علائم هیپرتیروئیدی داشته باشد. این مسئله ممکن است به دلیل اختلاف بین نتایج آزمایش و علائم بالینی یا عوامل دیگری مانند داروها، تغذیه، تنش و سایر شرایط زیستی باشد. در هر صورت، بهترین راه برای تشخیص بیماری، مشاوره با یک پزشک متخصص تیروئید است.

 • arefyosafy
  1402/01/09 11:47 ب.ظ

  سلام مریم هستم ۳۱ سال دارم پرکاری تیروعید دارم حالا پوکی استخوان گرفتم بی هوش میشم

 • علی اکبرمحبی
  1402/01/08 0:03 ق.ظ

  سلام روز وشبتان بخیر. ضربان قلبم نامنظم ،سینه ام دردمیکنه گلودرد گاهی اوقات سردرددارم، ریزش مو خستگی ، ضعف جسمانی ، تندخو،پرخاشگری. احساس سنگینی در قفسه سینه دارم.

 • گل بانو
  1401/12/24 2:35 ق.ظ

  سلام ورودخانم۳۲ ساله هستم مدتی پیش رفتم آزمایش دادم دکترگفت تیرویئدپرکارداری تقریبا۳۶ تاازشماره معمولی بیشتربود ممنون میشم اگرراهنمایم کنید چون خیلی ازعلائم هارودارم وبسیارشدیدروم اثرگذاشته اذیت میشم

 • محمد
  1401/12/13 8:56 ب.ظ

  سلام تیروئید مادرم ۱۱۰بود قرص ۱۰۰خورد الان بعد یه هفته آمده رو ۱۳۵ چیکار کنیم تروخدا جواب بدیی

 • حديث
  1401/11/29 2:28 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من تتریید پر کار دارم الان نزدیگ دوماه شایدم کمتر پریود نشودم ولی علالمشو دارم چه کار کنم می شه کمکم کنید

 • افسانه خیبری
  1401/11/26 9:48 ق.ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید به اساتید محترم
  خانمی ۴۷ ساله هستم نزدیک به ۴ است دچار کم کاری تیروئید شدم اولش هم با ورم پا و مچ پاساق ورون وکل بدنم شروع شد رفتم پیش دکتر داخلی نمیتونستم راه برم نوشتن آزمایش جوابش رو نشون دادم گفتم کم کاری تیروئید داری العان هم قرص لووتیروکسین میخورم دو سال نصف میخوردم رفتم پیش دکتر غدد گفتن باید صبح ناشتا کامل بخوری خیلی اذییت میشم همیشه خستم بی حوصله تبش قلب دارم استرس شدید میگیرم در ضمن من بیماری اعصاب دارم قرص پوکساید با دوزه ۱۰ میلی میخورم و پرو پرانول دوزا ۱۰ رو نصفش رو میخورم یک ماه پیش رفتم پیش دکتر قلب از تبش قلب زیاد اذییت میشم نوار قلب و اکو کردن دکتر قلب گفتن نرمال هست قلب ت چکاب کامل نوشت جوابش رو نشون دادم گفتن کم کاری تیروئیدت دارا میره به سمت پرکاری همچین چیزی امکان داره ممنون میشم راهنمائیم کنید

 • زهره نیکراد
  1401/11/25 1:41 ب.ظ

  سلام من ۲۶سالمه تیروییدپرکاردارم دوران بارداریم قرص تیروییدخوردم ولی بعدازبه دنیاامدن بچم دوباره آزمایش تیروییددادم دکترنرماله ولی بازم میترسم یعنی بایدبازم قرص بخورم😒

 • محمد
  1401/11/15 3:15 ق.ظ

  سلام من دوماه پیش ازمایش دادم در جواب آزمایش نه کم کاری بود نه پرکار ولی بخاطر ندول های که سمت چپ وراست بود نمونه برادر ی کردم که‌جواب خوش خیم بود ودکتر بخاطر کوچک شدن ندول ها به من قرص تیرویید داد الان خیلی گرگرفتگی دارم وقاعدگی هم که هر ماه دوبار بود این ماه هنوز نشدم حالا باید چکار کنم ممنون از راهنمایتون

 • زهرا
  1401/11/13 7:07 ب.ظ

  سلام من ریزش موداشتم و مویرگای بدنم یهو تو دست و پاهام معلوم شد ازمایش دادم گفت تروییدت پرکار هست TsH/L 0.1نمیدونم این ک زده شده یعنی چی خوب هست یا نه خیلی میترسم بابت تروییدم لطفا متوانید راهنمایم کنید درصد کم هست یا زیاد.زود درمان میشه یا خیر

 • ناشناس
  1401/10/19 8:49 ق.ظ

  سلام من ۳۱سالمه پنج ساله غده تیرویید پرکاردارم یه مدت دارو مصرف کردم خوب شدم با کنترل رژیم غذایی ولی یه دو سالی هست موهام شدید می‌ریزه خارش شدید بدن دارم کهیرم گاهی میزنم ناخونام خود به خود از ته می‌شکنه یبوست بودم همیشه ولی یک سال میشه اسهال شدم تو تراکم استخوانم پوکی استخوان هم اومده لرزش دست و خستگی هم دارم راهنمایی کنید ممنون میشم

 • نسرین خرسندی
  1401/07/22 5:21 ق.ظ

  سلام من ۵۸ سالمه گاهی اوقات یعنی بیشتر صبح زود احساس خارش شدید در ناحیه تیروئید دارم وبلافاصله بزاق دهانم زیاد میشه آیا به تیروئید ربطی داره؟

 • اعظمی
  1401/07/12 8:55 ب.ظ

  سلام من آزمایش تیروئید انجام دادم TSH25/6هس خاستم بودنم کم کاره یا پرکار خطرناکه؟

 • مریم
  1401/07/11 7:35 ب.ظ

  سلام یبوست از علایم تیروید هست وگودی زیر چشم

 • عسل
  1401/07/11 9:25 ق.ظ

  سلام من ی دختر ۱۴ ساله دارم قبلا مشکلی نداشت ولی امسال ازمایش تیرویید انجام داد ک پر کاری تشخیص دادن حدود هشت ماهه دارو میخوره ولی عدد تیروید همچنان بالا میره تو آزمایش جدید رسیده ب ۴هزارم خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنیم

 • نگار طلوعی
  1401/06/21 2:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشن من ۵۱ سال هستم تیروئید پر کار دارم و نمیدانم چکار باید کنم و خیلی نگرانم ببخشید این موقع شب مزاحم شدم ممنون و سپاسگزارم

 • محمدتقی
  1401/06/19 0:16 ق.ظ

  باسلام محمد هستم ۴۵ساله مجرد دختری ۳۶ساله ازمن تقاضای ازدواج اینترنتی کرده و دوتا عکس قدیمی فرستاده و میگوید پارسال پرکاری تیرویید داشته و ۱۲کیلو وزن کم کرده و الان ۵۵کیلو شده و عکس نتیجه آزمایش سونو هم فرستاده ومیگه که نرماله و خوب شده آیا به صلاح هست با او ازدواج کنم درضمن دوست دارم بچه دار شوم

 • ناهید فرهادی
  1401/06/11 4:50 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ۶۴دارم دوماهی میشه متوجه شدم پر کاری تیرویید دارم دارو شروع کردم پایین نیامده ولی دکتر دوز دارو پایین آورده آیا نیازی هست با دکتر غدد دیگری مشورت کنم یا خیر میتیی مازول اول روزی ۴عدد بعد روزی ۲عدد بعد از دوماه گفتن روزی یکی لطفاً راهنمایی بفرمایید برای تپش قلبم هم پراپرانول روزی دو عدد ۲۰میل با توجه باینکه پایین نیامده دوز دارو را کم کردن ممنون از راهنمایی شما

 • شهین
  1401/05/21 11:23 ب.ظ

  سلام من تیرویید پرکار دارم که ۱۵ سال پیش عمل جراحی کردم تا ۳سال پیش خوب بودم هیچ علایم تیروییدی نداشتم ازمایش دادم دگه بیماری کرونا اومد ازمایش ندادم چند ماه پیش سردرد شدید وافزایش وزن وفشارخون بالا پیدا کردم حالا رفتم دکتر ازمایش دادم دوباره تیروییدم پرکار شده قرص متی مازول میخورم صبح وشب.مترال و لوزار هم به خاطر فشارخون بهم داده به نظر شما این قرص ها را با هم میخورم اثری برای تیرویید دارن یا نباید با هم استفاده کنم

 • زهره توانا
  1401/05/12 10:23 ق.ظ

  سلام من تو پروسه ivf هستمتخمک کشی انجام دادم و یهفته بعد عمل تخمک کشی یهوبه شدت گلو درد فوم درد میکرد عکس دندونپزشکی گرفتم سالم رود گلوم به لمسم حساس شده ممکن عوارض داروها باشه و تیروئیدم پر کار یا کم کار شده باشه داخی برم یا غدد

 • ناشناس
  1401/04/28 0:39 ق.ظ

  سلام..ازمایش خون من کم کاری یاپرکاری نشان نداده ولی گره تیروییدی دارموواذیتم می کنه وقتی ناراحت میشم احساس می کنم به وسط گردنم فشارمیاد..شماچی تشخیص میدید؟ممنون ازتوجه وراهنماییتون

 • Mojgan
  1401/04/09 0:17 ق.ظ

  سلام، دو بار تست تیرویید دادم نشون داده که تیرویید پر کار دارم چکار کنم خیلی نگرانم

  • مدیر سایت
   1401/04/25 2:39 ب.ظ

   سلام. نظر دکتر ابراهیمی اینه که پرکاری نیاز به دارو داره و واجب هست تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • فرزانه
  1401/04/08 1:35 ق.ظ

  سلام وقتون بخیر من فرزانه هستم ۴۴ ساله تروئید دارم چند سال میشه ۲۵ سال الان ازمایشم باید از ۸۷ بالاتر نباشه ولی نزدیک به ۹۰۰ شده بی حالی تهوع ضعف سردی توی دست و پا ضربان قلبم بالا میره کاش وزن ۱۰ کلیوی داشتم دکتر رفتم ولی توضیح بهم ندادن ممنون میشم بهم تو ضیح بدید

  • مدیر سایت
   1401/04/13 5:45 ب.ظ

   سلام، نظر دکتر چگینی اینه که احتمالا باید دارو کم کنید و به پزشک غدد مراجعه کنید.

 • ناشناس
  1401/04/08 1:14 ق.ظ

  سلام من فرزانه هستم کم کاری و پر کاری ترو ئید دارم فقط میدونم که باید ازمایشم ۸۷ اخرش باشه تو ازمایش نزدیک به ۹۰۰ شده دارو ی لوو تیروکسین میخورم هر روز دکتری که رفتم برام توضیح ندادن که یعنی چی و باید چه کار کنم
  پریودیم قبلا در ماه ۲ یا ۳ بار بوده الان ۲ و ۳ ماه میشه سر تاریخ دقیق میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • زهره
  1401/03/31 3:58 ب.ظ

  سلام من تیروئید پرکار دارم چرا شکمم کار نمیکنه چون تیروئید دارم

  • مدیر سایت
   1401/04/01 9:42 ق.ظ

   سلام. یبوست از علائم تیروئید هست.

 • شهرام
  1401/01/29 1:56 ق.ظ

  من پرکاری تیروید دارم ودوست دارم ازداروهای گیاهی استفاده کنم ایا داروی گیاهی وجودداره؟

 • ناشناس
  1401/01/19 10:15 ق.ظ

  سلام برای تروییدپرکارازچه موادغذایی پرهیز کنیم؟

 • فاطمه
  1400/12/17 5:13 ب.ظ

  سلام خسته نباشین من خانم ۳۰ ساله هستم نزدیک یک سال بود تیروییدم پر کار بود دارو می‌خوردم ۲ ماه پیش دکترم گفت دارو نخورم چون بهتر شدم تازگیا باز علایم تیرویید پرکار دارم ممکن هست به این زودی تیروییدم برگرده ممنون میشم اگه جواب بدین

 • کاظمی
  1400/11/14 11:42 ب.ظ

  سلام من مدتی هست که احساس میکنم چیزی داخل گلوم هست وسینه دردهم دارم آزمایش معده دادم گفتن میکروب معده داری دارومصرف کردم ولی بازم همون طورهستم دلیلش چی هست

 • میلاد
  1400/11/13 7:41 ب.ظ

  سلام
  حدود یک ماه پیش خانمم آزمایش چکاب کامل داده که آزمایش تیروئید که اعداد زیر رو نشون داده
  T3 H242.04 76_221
  TSH L.005 .5_5.5
  و قابل ذکر هست بهترین آزمایشگاه استان مازندران چکاب شده و یک ماه بعد هم که تاریخش دیروز بوده باز در همان آزمایشگاه آزمایش تخصص تیروئید انجام داد خانمم که غیر طبیعی بوده که اعداد زیر را نشان داده
  Ts uptake 24 25_35
  T3 88.27 76_221
  Tsh H55.522 .5_5.5
  ودکتر تخصصی غدد هم تا اردیبهشت سال بعد همه جایه مازندران نوبتشون پره و پزشک عمومی هم سونوگرافی نوشته ه قرار هست هفته بعد انجام بشه

  • مدیر سایت
   1400/11/16 11:18 ق.ظ

   سلام. باید با متخصص غدد مشورت کنید.

 • زهرا
  1400/10/23 9:30 ب.ظ

  سلام من دوسال هست مشکل تیروئید دارم موقعی ای که اعصبی میشم خیلی اذیت میکنه میخواستم بدونم اگه عمل بشم مشکلی نداره

 • ناشناس
  1400/10/16 4:14 ب.ظ

  سلام من تیروید پرکار دارم خیلی لاغر شدم اصلااشتها ندارم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1400/10/18 3:32 ب.ظ

   سلام. متخصص غدد مراجعه کنید.

 • ژاله
  1400/10/15 9:02 ق.ظ

  وقتی همه جواب میگیرند که به دکتر غدد مراجعه کنید دیگه فک کنم نوشتن بیماری دلیلی نداره خودم به دکتر غدد مراجعه میکنم

  • مدیر سایت
   1400/10/22 9:48 ق.ظ

   سلام. حوزه غدد در تخصص ما نیست! بنابراین به متخصص غدد معرفی میشن.

 • فاطمه
  1400/10/10 1:02 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من خیلی گلوم درد میگیرع تپش قلبم بعضی وقتا شدید بعضی وقتا ضعیف میزنه زود عصبی میشم بدنم خیلی ضعیف هستش نمیدونم علتش چیع دوستان میشع علتش بگین

 • معصومه
  1400/10/10 0:51 ق.ظ

  سلام خسته نباشی نن ممانم تیروئددارم الان چندین ک داخل گلوش درد میکنه و تنفس براش سخت شده چی میتونه باشه

 • ناشناس
  1400/10/08 3:18 ق.ظ

  سلام من چندماه هست احساس میکنم توی گلوم چیزی هست آزمایش دادم تیروئیدنبوده چیکارکنم هنوزخوب نشدم

 • مریم
  1400/10/05 2:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من تیروعی کم کار دارم آیا واسه بارداری باعث نازایی میشود

 • مریم
  1400/10/02 11:01 ب.ظ

  سلام من پرکاری تیروئید دارم به پزشک مراجعه کردم داروی متی مازول رو دادن من به مدت ۲۰ روز روزی ۶ عدد مصرف کردم بعدش شروع به خارش و کهیر زدن کردم به پزشک اطلاع دادم گفتن داروی پروپیل تیو اوراسیل مصرف کنم روزی ۴ عدد الان ۴ روزه دارم مصرف میکنم ولی هنوز خارش و کهیر دارم الان چه کاری باید انجام بدهم ؟؟

  • مدیر سایت
   1400/10/08 10:09 ق.ظ

   سلام. برای این مورد باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • خلیل
  1400/10/02 6:02 ب.ظ

  سلام من چند هفته هست که بشدت تحملم نسبت به گرما کم شده و بدنم گرمه شدیدا .همچنین سوزش و داغی کف دست وپا و گوش و سر دارم.tsh=6وبقیه هرمونهای تیرویید نرمال بودن میتونه علتش تیرو یید کم کار باشه؟

  • مدیر سایت
   1400/10/08 10:09 ق.ظ

   سلام. لطفا به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • احمدی
  1400/10/02 11:18 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من مدتی هست سرفه های مکرردارم سونوگرافی کردم ۳ تا ندول هایپواکو دردولوب رویت شددرلوله راست به ابعاده۳ونیم در۵م م ودرلوب چپ ۵در۱۰ م م و۴در۹م م ارزون فوقانی رویت شده میشه بیشتر راهنمایی کنید ممنون

 • موسی
  1400/09/24 1:26 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من یک ماه عمل کردم دوتا ندول داشتم ک تیرویید باندولها برداشتن
  یک ماه لوتروکسین نمیخورم
  نتیجه tsh بهم دادن ۱۹۰ بوده
  چکار کنم یکم غیر طبیعی نیست

  • مدیر سایت
   1400/09/30 10:59 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید دارو بگیرید.

 • رها
  1400/09/22 10:11 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.من یکساله که کم کاری تیروئیددارم ودارومصرف میکنم.وخاستگاری دارم که احتمال داره پرکاری تیروئیدداشته باشه چون داخل خانواده افرادی رودارن که سابقه ی تیروئیدداشته باشن.میخواستم بدونم اگه هم من داشته باشم وهم اون چی میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مدیر سایت
   1400/09/22 11:01 ق.ظ

   سلام. مبارک باشه هیچ اشکالی نداره.

 • ناشناس
  1400/09/20 8:30 ب.ظ

  سلام من گلوم درد میکنه و احساس خفگی دارم، پشت گردنم هم درد میکنه، لاغر هم شدم یهویی، آیا مشکل تیروئید دارم، پرکار یا کم کاره؟ ممنونم

 • مینو
  1400/09/17 4:00 ب.ظ

  سلام
  Tsh =24
  دچار کم کاری تیرویید هستم
  با t3 و t4نرمال
  میزان مصرف تیروکسین چقد باید باشه
  ممنونم

  • مدیر سایت
   1400/09/18 9:50 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:31 ق.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید و مشورت نمایید.

 • کریمیان
  1400/09/11 3:49 ب.ظ

  سلام جناب دکتر مرسی از توضیحاتتون بنده جمال کریمیان ۲۴ سالمه و یک سالی دچار ریزش مو شدید و در کف سر خودم خارش و درد شدید احساس میکنم اشتها و وزنم خیلی کم شده بدنم ضعیف شده عصبی میشم زود زیر چشمام سیاه و چشمام کن سو شدن تیروئید پر کار هست یا کم کار

 • hashmybanw@gmail.com
  1400/09/04 10:03 ب.ظ

  سلام و خسته نیاشید.من دوران بارداریم تیرویید پرکار خیلی ضعیف داشتم ک خوب شد.الان بشدت لاغر شدم ضعف دارم دستام لرزش دارن استرس دارم و ضربان دقلبم خیلی نامنظمه بشدت تند میزنه و گاهی انگار گیر میکنه الان تیرویید پرکار دارم؟و چقد اوضاعش خرابه؟

 • محسن
  1400/09/02 2:00 ق.ظ

  سلام جناب دکتر.آیا کمبود کربنات لیتیم در بدن رابطه‌ مستقیم با مشکل پرکاری تیروئید دارد. ممنون میشم پاسخ بدید آقای دکتر. خدا قوت

 • ناشناس
  1400/08/27 7:23 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من الن پنج سال قرص خوردم ۵ماه ک ید درمانی کردم بعد از اون دکتر روزی یک قرص تجویز کرد از اون ب بعد آزمایش ندادم الن دوماه از هر طرف گلوم غده ام بیرون میزنه و فشارمم بالا اس
  چیکار باید بکنم میشه زود ج بدین

  • مدیر سایت
   1400/09/06 12:35 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • هاتف
  1400/08/25 0:49 ق.ظ

  با عرض سلام و احترام جناب دکتر حجت ابراهیمی نیک
  جواب آزمایش TSH : 0.001
  هیچ کدام از علائم پرکاری تیرویید ندارم، جز کاهش ۳ کیلو وزن ، آیا بدون مراجعه به دکتر میتونم قرص متی مازول ۵ مصرف کنم ، چون حدود ۱۰ سال پیش همین پرکاری رو داشتم و با دارو بهبود یافت
  ضمن اینک داروهای قلبی مصرف میکنم .: کنکور ،دیگوکسین،آتروواستاتین،آپیکسابان،آملودوپین،فورزماید، والسارتان،، (( الپرازولام ۰.۵ شبی نصف ))

  • مدیر سایت
   1400/08/29 12:34 ب.ظ

   سلام. سرخود دارو مصرف نکنید تحت نظر متخصص غدد باید مصرف بشه.

 • رعنا
  1400/06/23 8:47 ب.ظ

  سلام اقای دختر من خلیلی هستم
  ازمایش دادم جواب T.S.H نرمال هست درد دارم ممنون میشم جوابم و بگین🌺

 • ناشناس
  1400/05/10 5:13 ب.ظ

  سلام خسته نباشین ببخشین ایاتیروییددرکودکان قابل درمان است

 • امینی
  1400/04/18 0:28 ق.ظ

  سلام
  من تیروئید پر کار داشتم هر چند وقت یه بار به دکتر مراجع میکردم و آزمایش میدادم تا اینکه دکترم دارومو قطع کرد الان مدت سه روز گلو درد شدید دارم حتی بزاغ دهانم نمیتونم قورت بدهم و خیلی میخوابم آیا این علائم خطر داره

 • پرسشگر
  1400/03/31 2:41 ق.ظ

  درود. من پرکاری تیروئید دارم و قرص متی مازول ۵ میخورم. میوپاتی ناشی از هایپرتیروئیدی درمان دیگه ای جز کنترل یا بهبودی کامل پرکاری تیرویید داره؟ وقتی دچار استرس و اضطراب شدید میشم و خیلی شدید حرص میخورم و عصبی میشم عضلاتم شل میشن این ارتباطی با پرکاری تیروئید و افزایش ترشح هورمون تیروکسین داره ؟ سپاس

  • مدیر سایت
   1400/04/03 4:37 ب.ظ

   سلام. باید پرکاری تیرویید درمان بشه درمان دیگه نداره.

 • فرشادبهزاد
  1400/03/12 0:49 ق.ظ

  سلام من دو سه ماهیه که تپش قلب دارم و دستام میلرزه و لاغر شدم هر جا رفتم گفتن استرسه ولی رفتم دکتر مغز و اعصاب که واسم ۱۶ تا ازمایش خون نوشت که امروز جوابشو گرفتم و متاسفانه S.G.O.T وS.G.P.T وAlkaline خونم از حد نرمال بالابود و فقط tsh من ۰.۲۶ شده که پایینه مشکل من چیه چیکا کنم کدوم متخصص برم ممنونم که ج بدین

 • سمیرا
  1400/02/14 10:50 ب.ظ

  سلام من چهارسال پیش پرکاری تیروئید داشتم بامصرف دارو دوماه بعدازمایش دادم خوب شدم اما پنج کیلو وزنم کم شد ک تا حالا هرچی میخورم هرکارمیکنم وزنم ب قبل برنمیگرده چ کنم؟

 • یلدا
  1400/02/12 0:01 ق.ظ

  ایا علائم تیورئید اینه گرفته شدن گلو با خوردن فلفل نمک و غذای تند من الان ۲۰ ساله در کیرم ولی نمی دونم تیروئید یا نه ولی بازم وقتی غذا می خورم گیر میکنه وسط گلوم خدا نگهدار

  • مدیر سایت
   1400/02/14 4:03 ب.ظ

   سلام. علامت ها ربطی به تیروئید نداره.

 • Sar
  1400/01/17 10:52 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من حدودا یک ماهی هست احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده؛احساس خفگی میکنم؛موقع خوابیدن و درحالت عادی خیلی اذیت میشم میشه راهنمایی کنید که مشکل چیه

 • اکرم
  1399/11/25 2:25 ق.ظ

  سلام و درود
  من ۲ سال درگیر پرکاری هستم اسکن هسته ای و همینطور ۱۵ سی سی ید رادیواکتیو دریافت کردم هفته پیش .
  چند درصد ممکنه برطرف کنه و ب مرحله جراحی نشه.
  بیشتر مشکلات پرکاری رو هم دارم متاسفانه.

  • مدیر سایت
   1399/11/26 9:29 ق.ظ

   سلام. چند ماه زمان میبره تا نتیجه ید مشخص بشه و برای چند هفته نباید انتظار بهبود داشت.

 • افسانه
  1399/09/23 10:47 ق.ظ

  من حدودیکماهه سرساعت شیش صبح بإعلایم إسهال استفراغ تپش قلب ١٠٣بی قراری وگریه بیدارمیشم هرچی بیدارترمیشم علایم کمترمیشه خواب ندارم طب یکماه پنج کیلووزن کم کردم

  • مدیر سایت
   1399/09/23 10:48 ق.ظ

   علایم پرکاری تیروئید دارید و باید دارو مصرف کنید.

 • ملیکا
  1399/03/10 2:49 ق.ظ

  سلام دخترم پرکاری تیروئیدداره خیلی شکم دردشدیدداره همراه سردردومیگه قلبم دردمیکنه دوهفته پیش آزمایش ازش گرفتیم ومتوجه شدیم که پرکاری تیروئیدباسیستم بدنش ضعیفه حالادکترش مطبشو به خاطربیماری کرونابست ونمیدونم دخترموکجاببرم خیلی دردمیکنه ازبس مسکن خوردحالت تهوع بهش دست میده میشه منوراهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1399/03/11 4:33 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   باید به همکار متخصص غدد مراجعه کنید

 • elahe
  1399/03/06 3:27 ب.ظ

  سلام من دوسال پیش ازمایش تیروییددادم گفتن استعدادپرکاری تیرویید داری الانم حالم خیلی ترشده هیچ دارویی استفاده نمیکنم بنظرشمابایدچیکارکنم

  • modir
   1399/03/07 1:38 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   مسلما اولین کار برای شما تماس با یکی از همکاران محترم غدد و بعد آزمایش برای تعین وضعیت است

 • امید گیتی ملکی
  1399/03/06 12:49 ب.ظ

  سلام ودرود،مدت ۳ ماه حالت رعشه و تشنج در کل بدن و ضربان شدید قلب بهمراه پرش عضلات نواحی مختلف بدن داشتم و دارم،به پزشک عمومی مراجعه کردم و تیرویید پرکار تشخیص داده شد TSH 1,26 ulUوfree T4 4.17 ngdl وبرای اینجانب قرص متی مازول تجویز کردند،البته سطح free T4خیلی بالا بوده ولی باوجود این با مشورت با دیگر دکتران غدد بمن‌گفته شده که این‌تیرویید پرکار نیست چون TSH نرمال می‌باشد و نیاز به آزمایش مجدد هست.و‌ممکن است اشتباه آزمایشگاه نیز وجود داشته باشد.اینجانب علائم لاغری و یا احساس تعرق و گرما و لرز در دست ندارم.و در سونوگرافی هم چیزی رویت نشده.

  • مدیر سایت
   1399/03/24 12:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   اگر در آزمایش خون شما مجدد پرکاری تیروئید مطرح شد یک اسکن هسته ای انجام دهید تا تکلیف پرکاری مشخص شود که مرتبط با یک ندول پرکار هست و یا مربوط به کل تیروئید و بیماری گریوز تا مسیر درمانی مشخص شود

 • اسما
  1399/02/29 7:51 ق.ظ

  سلام من چندوقتیه که کاملا علائم پرکاری تیروئید رو دارم واینو ازاینترنت فهمیدم ولی هنوز به دکتر نرفتم وقعا اگه نرم ممکنه خطرناک باشه؟

  • مدیر سایت
   1399/03/02 12:44 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله پرکاری تیروئید یک بیماری است که در مواردی می تواند خطرناک باشد بنابراین برای تشخیص و درمان اقدام کنید

 • Reza
  1399/02/25 4:54 ق.ظ

  سلام‌من ۲۳ سال سن دارم بعد از کرونا و این اتفاقا احساس استرس دارم و بدنم داغ و سرد میشه علائم پرکاری رو هم تا حدودی دارم ولی آزمایش T3 T4 TsH کاملا طبیعی بودش رفتم پیش فوق غدد سلن پلاس تجویز کرد گفت ۳ ماه بعد دوباره Tsh و anti TPo آنتی بادی و یه آزمایش دیگ باید بدی مگه وقتی T3 T4 TsH طبیعی باشه باز ممکنه مشکل داشته باشم؟ ممنون میشم جوابگو باشین

 • منیژه
  1399/02/17 11:08 ب.ظ

  سلام چند وقتی است هم تیرویید کم کاروپرکارم به هم ریخته وتولید سم در بدنم می کند ودچارتنگی نفس شدید ولرزش می شوم باید چه کار کنم

  • مدیر سایت
   1399/02/26 3:06 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   در این مورد بایست به همکاران غدد مراجعه کنید تا در صورتی که دچار پرکاری یا کم کاری تیروئید هستید و بر اساس علائمی که دارید تصمیم گیری شود و اگر نیاز به دارو بود برایتان تجویز شود

 • ریحانه
  1399/02/17 0:04 ق.ظ

  با سلام دختری ۱۹ساله هستم که بدنم بیش از حد تعرق میکنه و احساس گرگرفتگی دارم و تقریبا یه سالی هست که وزن بدنم به شدت کاهش پیدا کرده و چشامم همیشه میسوزه قبلنا آزمایش تیرئید دادم و همه چیم نرمال بود آیا ممکنه یهو تغییر کنه و پرکار بشه؟دوباره باید آزمایش بدم؟

 • سمیرا
  1399/02/15 4:56 ب.ظ

  سلام تیروییدپرکار باعث سردرد هم میشد من آزمایش دادم تیرویید پرکار دارم سرو خیلی شدیدا درد میکنه مخصوصا شبها موقع خواب

 • فاطمه صفائی
  1399/02/15 6:03 ق.ظ

  با سلام من درد خیلی شدیدی در ناحیه گلو وگردن داشتم به شکلی که حتی نمیتونم خمیازه بکشم نزد دکتر رفتم و گفت که تیرویید پرکار داری به من دارو داد اما فقط یک هفته اثر داشت و دوباره درد وتب ودرد عضلانی به سراغم اومد من حدود دوماه پیش پنومونی کرده بودم و بعد از خوب شدن دچار این درد شدیدشدم

 • زمانی
  1399/02/11 6:10 ب.ظ

  باسلام،دختری هستم که به مدت دوسال احساس گرمای خیلی زیاد وسوزش در بدن دارم کاهش وزن شدید پیدا کردم،تواین مدت چند باری آزمایش تیرویید ووکامل دادم مشکلی نبود،لطفا راهنمایی کنید

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 10:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   اگر آزمایشات تیروئید شما نرمال است باید با مراجعه به پزشک به دنبال دلایل دیگری برای لاغریتان و این سوزش باشید
   موفق باشید

 • علی اکبراخگری
  1399/02/08 11:01 ب.ظ

  سلام .بنده الان حدود ۴۳ ،سال است که کم کاری تیرئید دارم چند روز جلوتر آزمایش دادم خیلی پائین بود دکتر قلب گفت روزی ۲تا قرص بخور.حال آیا لازم است.به متخصص مراجعه کنم.باتشکر

  • موسسه تیراد
   1399/02/09 5:32 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   برای کم کاری تیروئید باید دوره ای و حتما تحت نظر پزشک باشین چون سطح هورمون مورد نیاز شما با توجه به عملکرد فعلی غده سنجیده می شه بنابراین حتما به همکاران غدد مراجعه کنید

 • مرضیه
  1399/02/05 1:42 ق.ظ

  سلام من هفت ماه پیش آزمایش tshدادم و اندازه اش ۰.۳۴ بود در ضمن من هیچ کدام از علامت های پرکاری را ندارم حال چند روزی است که متوجه بارداری شده ام و استرس فراوانی برای جنین دارم لطفا راهنمایی کنید آیا امکان دارد تیروئید پرکار داشته باشم و هیچ علامتی نداشته باشم؟

  • موسسه تیراد
   1399/02/09 5:35 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   این سوالی نیست که بتوان بدون بررسی پاسخ داد و از آن گذشت زیرا در دوران بارداری حساسیت بسیار بالایی برای جنین و مادر از نظر تیروئید هست حتما با همکار غدد و زنان و زایمان صحبت کنید

 • آناهید
  1399/01/23 8:58 ق.ظ

  سلام من ۲۹ ساله هستم تک کلیه ای هستم بالای یک سال بود که وزن کم کردم وهمیشه خستم چند ماه پیش قفسه سینه درد شدید وگرفتگی رگ قلب داشتم برای چکاپ کلیه که رفته بودم متوجه شدم پرکاری تیرئید دارم دکترم برا دارو داد قبل عید
  داروم تموم شده بخاطر کرونا نتونستم برم دکتر الان دوباره درد قلب واحساس خفگی دارم چند ماهی هم حدسه وابریزش بینی دارم این مشکل ربطی به تیرئید دارد لطفا راهنماییم کنید

 • زهرا
  1398/12/25 7:18 ب.ظ

  باسلام،چندین‌ساله‌تیروئیدم‌کم‌کاربود،طی‌روزای‌اخیرعلایم‌پرکاری‌رودارم‌آزمایشمم‌اینونشون‌میده،دکترم‌نیست‌وبخاطرشرایط‌جامعه‌درروزای‌کرونایی‌‌دکترمتخصص‌غددنیست‌من‌چیکاربایدبکنم؟

 • مهسا اسلامی
  1398/12/23 5:58 ب.ظ

  سلام‌ من به تشخیص پزشک سونو گردن دادم و مشکوک به پرکاری تیروئید هستم، هم پزشک خودم و هم پزشکی که ازم سونو گرفتن گفتن که لازمه نمونه برداری انجام بشه، اما من شنیدم که انجام نمونه برداری از تیروئید کار درستی نیست و ممکنه بعدها مشکل ایجاد کنه.میخواستم ببینم این موضوع درسته؟ و ایا نمونه برداری کار درستی هست یا خیر؟

 • مهدی
  1398/12/15 4:39 ق.ظ

  باسلام و ادب و احترام خدمت شما خانوم در دوران بارداری طبق آزمایشات انجام داده قرص برای او تجویز کرده بودن یک ماه قرص کامل می خورد یک ماه نصف قرص هرماه آزمایش خون انجام می داد۲ماه مانده بود زمان زایمان ما به بیمارستان آرش رفتیم متخص غدد گفت چرا شما قرص مصرف میکنید شما بایدتیروید تون عمل بکنید آدرس دکتری شما پیش رفتید بدید این دارو برای بچه خطرناک است ما پیش دکتر قبلی رفتیم گفت کار من درسته او اشتباه می کنه بچمون بدنیا اومد بعداز یک سال تا یکسال نیم دیدیم که حرف نمی زنه پیش متخصص کودکان رفتیم گفت دیر و نمیشه رفتیم پیش فوق تخصص مغز و اعصاب گفت یک سری اختلاف مغزی داره یه قسمت های از مغز خوب رشد نکرده یک سری دارو مصرف کنه خوب میشه الان قریب ۲سال است دارو مصرف میکنه این عوارض ممکن از پرکاری یا کم کاری تیروئید باشه یا از اشتباه دکتر،چون متخصص غدد گفت بعدا زیانشو می‌بینید صحبت کردنش خیلی کم در حد بابا مامان،بیا بریم؟ شمارش اعداد ،تکراری،کلمات ناقص،لطفا ما را راهنمایی کنید رحمتی راد هستم

  • موسسه تیراد
   1398/12/25 5:21 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا دارویی را که مصرف می کردند بفرمائید تا بتونیم بررسی کنیم و خدمت شما عرض کنیم

 • محسن
  1398/12/08 11:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من آقای ۳۳ساله هستم که همه علایم تیرویید پرکار رو دارم آیا باقرص درمان میشه ؟شبها خیلی احساس خفگی میکنم ووزن م خیلی پایین اومده

  • موسسه تیراد
   1398/12/09 5:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   ابتداعا باید علت پرکاری تیروئید در شما مشخص و بعد از آن برای روند درمان تصمیم گیری شود، در مواردی دارو و در مواردی درمانهایی مانند آر اف، جراحی ، یدرادیواکتیو و … به کار گرفته می شود

 • سام
  1398/11/14 11:05 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب و احترام مادرم توریید داشت ولی رفت دکتر و داور داد ولی خوب نشد این دو ساله چکار بکنه ممنونم اگه بگید.

  • موسسه تیراد
   1398/11/15 9:39 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا شرح حال و مشکل مادرتون رو به شکل واضح بیان کنید و مدارک پزشکی ایشون رو به پیج اینستاگرام ما ارسال کنید

 • Shafiqa
  1398/11/03 7:36 ب.ظ

  سلام منم پرکاری تیرویید دارم موثرترین راه تداوی ش کدومه؟

 • Zahra
  1398/10/17 7:31 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  سطح tsh من ۱۶ بود و چند ماه قرص لووکسین مصرف کردم
  الان نتیجه آزمایش این هست :
  Tsh: 1.9
  T3: 1.8
  T4: 13.4
  که دوتای اولی رو نرمال و آخری رو بالا زده

  باید به خوردن قرص ها ادامه بدم ؟
  روزی نصف قرص میخورم و ۲۲ سالمه

 • نیما
  1398/10/16 11:35 ق.ظ

  سلام جناب دکتر ، من مشکل پرکاری تیروئید داشتم و دارو مصرف می کردم چون عوارض پرکاری تیروئید اذیتم می کرد، تا چند وقت پیش که رفتم دکتر و آزمایش دادم گفتن تیروئیدت کم کار شده و داروی هورمونی تجویز کردن ، می خوام بدونم با سابقه پر کاری ممکنه دوباره تیروئیدم پر کار بشه ، خیلی اذیت می شم

 • M.k
  1398/10/10 9:00 ب.ظ

  سلام من همیشه احساس گرما میکنم حتی هوا سرد که میشه سرما رو احساس نمیکنم شدید ،تپش قلبم گاها میگیرم و شبا نمیتونم بخوابم اکثر وقتا کسل و خستم وزنمم کمه ایا این میتونه از پرکاری تیروئید باشه؟

  • موسسه تیراد
   1398/10/14 2:50 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   این علائم می تواند مرتبط باشد ولیکن شما بایست یک آزمایش تیروئید t3، T4 و tsh بدهید تا مشخص شود که مشکلی وجود دارد یا خیر
   موفق باشید

 • فهیمه
  1398/10/09 7:43 ب.ظ

  سلام من تقریبا ۲ ساله پرکاری تیرویید دارم و تحت درمانم،بعد از ۲ سال که به مرور دارو کم شده بود ۱ ماه دارو رو دکترم کاملا قطع کرد و الان به شدت تیروییدم فعال شده و جواب آزمایشم مثل روز اولشه دلیلش چیه؟ آیا خوب میشم؟ مشکلی واسم پیش نمیاد؟ چرا یهو برگشت اسکن هم گرفتم گفتن خیلی کم گواتر دارم

 • parmida
  1398/09/22 12:12 ب.ظ

  سلام یکی از اقوام مان قصد ازدواج با پسر عمویش را دارد که پسر عمویش دچار کم خونی هست و خودش هم تازه متوجه شده تیروئید کم کار داره ایا اگه ازدواج کنند دچار مشکل می شوند؟

 • الهام
  1398/09/21 8:26 ق.ظ

  سلام
  من یک دختر ۱۸ ساله دارم که پرکاری تیروئید داره و دکتر گفتن تو سونوگرافی یک ندول ۶ میلیمتری دیده شده ولی نمی دونم می تونه به این ربط داشته باشه یا نه؟ عوارض پرکاری تیروئید رو خوندم این عوارض تو سن مختلف فرقی نداره؟

  • موسسه تیراد
   1398/09/21 6:14 ب.ظ

   سلام
   گره شون کوچک هست و احتمالا ربطی به پرکاری ندارد
   عوارص در سنین مختلف متفاوت است

 • نیما
  1398/09/18 3:20 ب.ظ

  با سلام و ادب من یه آقای ۳۸ ساله هستم که نودول تیروئید دارم سونوگرافی گفته در حدود ۴ میلی متره با توجه به علائمی که دارم احساس میکنم تیروئیدم پر کار شده میخواستم ببینم می تونه ربطی به این داشته باشه یا نه و اینکه درمان پر کاری تیروئید هم به روش RF انجام میشه یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • موسسه تیراد
   1398/09/20 7:51 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   معمولا پرکاری تیروئید ربطی به ندول ۴ میلی متری ندارد و این اندازه ندول از نظر کلینیکی اهمیت بالینی ندارد، بهتر است سونوگرافی پیگیری داشته باشید و برای درمان پرکاری تیروئید هم با همکاران غدد در ارتباط باشید و دارو دریافت کنید
   موفق باشید

 • آرزو
  1398/09/07 2:30 ب.ظ

  سلام من ۳۰ سال دارم وحدود۲سال مشکل پرکاری تیروئیددارم.دارومصرف نمیکنم.چون بهم نساخته چکارکنم؟

  • موسسه تیراد
   1398/09/08 4:12 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید بسته به اینکه نوع پرکاری شما چه موردی هست و آدنوم توکسیک دارید یا خیر از روشهای جراحی، یدتراپی و یا آر اف استفاده کنید چون کلا پرکاری تیروئید مشکلات ثانویه ای را برای بیمار ایجاد می کند و حتما بایست درمان شود چه به روش دارویی چه با روش های دیگر
   موفق باشید

 • مریم
  1398/08/16 10:13 ب.ظ

  سلام .۴۲ سال سن دارم و حدود ۵ سال هست که دچار کم کاری تیرویید(هاشیموتو) هستم و لووتیروکسین مصرف میکنم.در آخرین آزمایشم tsh حدود ۰.۱ بود ودر result آزمایش نوشته بود در این رنج هایپر تیرویید هست.پزشک غدد فقط دوز یک روز در هفته لووتیروکسن رونصف کرد و گفت بقیه رو به همون صورت هرروز یکعدد ناشتا ادامه بدم. Anti tpo حدود ۴۴۰ بود. به نظر شما نظر پزشک در مورد دوز دارو درست هست؟ در ضمن بلع غذا کمی سخت شده و مشکلات ریز و درشت دیگه ای هم دیده میشه.آیا اینها مربوط به این مشکل هست؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:13 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   طبق نظر پزشک غددتون که درست هم هست داروتون رو ادامه بدین و شش هفته بعد مجدد آزمایش تیروئید بدهید تا زمانی که tsh تان در حد نرمال برسد
   موفق باشید

 • زهرا
  1398/08/16 5:51 ب.ظ

  سلام من گلو درد داشتم آزمایش تیروئید دادم و سطح tsh 16 بود دکتر گفت روزی نصف قرص لوکسین بخورم ولی تو این چند ماه که میخورم گلو دردم خوب نشده و حتی دردش بیشتر از قبل شده مگه این قرص درمان نمیکنه؟؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:17 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   عدد ۱۶ در tsh مربوط به کمکاری تیروئید می باشد و ممکن است با درد گلوی شما ارتباطی نداشته و ممکن است این درد علت دیگری داشته باشد که بایست بیشتر بررسی شود، این دارو برای کمکاری شما تجویز شده است
   موفق باشید

 • عباس بابائی
  1398/08/15 11:37 ب.ظ

  سلام ودرود خدمت اساتید دکتر مجرب تیراد.مردی ۴۹ ساله هستم که مشکل اشتها و کاهش وزن دارم با قد ۱۶۷وزن من ۴۶کیلوگرم میباشد هم چنین دچار تاری دید در بعضی مواقع و درد پاشنه پا وزانو در هنگام بیدار شدن از خواب می باشم انگشتان دو دستم چند ماهی است که درد خفیفی دارد اکثرا کسل وبی حال بوده وخواب زیاد وسنگینی دارم ناخنهایم شکننده بوده وپوست دستهایم خشک وگاهی ترک میخورد هم چنین دچار پسوریازیس بر اثر خوردن تخم مرغ میشوم هم چنین میل جنسی کمی دارم خواهشمند است با توجه به علایم بفرمایید دچار کم کاری تیروئید یا کم خونی یا واریس عضلات ویا بیماری دیگری می باشم.خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید.با سپاس

  • موسسه تیراد
   1398/08/16 1:12 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   برای بررسی این مسئله لازم هست که به همکاران غدد مراجعه بفرمائید و تحت نظارت یک آزمایش خون انجام دهید
   موفق باشید

   • عباس
    1398/08/18 3:41 ق.ظ

    سلام ودرود.همانطور که فرمودید ازمایش دادم وبه چند دکتر مراجعه نمودم یک تشخیص ندول غده تیروئید بود که باید خدمت برسم برای نمونه گیری واینترنتی ازشما نوبت گرفتم ویک تشخیص واریس مفاصل تشخیص داده شد منتها هیچ دارویی مصرف نکردم تا خدمت شما برسم منتها درد انگشتان دو دست ودوزانو و پاشنه های پایم در مخصوصا صبح خیلی اذیتم میکند لطفا بفرمایید تا مشخص شدن ندول تیروئید دارویی مصرف کنم یا خیر.با سپاس

    • عباس بابائی
     1398/08/18 3:45 ق.ظ

     سلام ودرود.کاهش وزن واز دست دادن اشتها مربوط به کمکاری تیروئید می باشد یا پرکاری چون علائم دیگر پرکاری تیروئید را ندارم.ممنون

 • اصغر
  1398/08/11 10:51 ب.ظ

  سلام دکتر جان…امکانش هست ی دارو خوبی واسه درمان تیرویید پرکار بفرمایین؟؟؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/12 9:08 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   هر بیماری بسته به شرایط خودش دارو یا پروسیجر پزشکی دریافت می کند بنابراین بهترین حالت مراجعه به همکاران غددجهت بررسی و دریافت داروی خودتان و دوز خودتان زیر نظر پزشک است
   موفق باشید

 • 7777
  1398/08/10 5:19 ب.ظ

  سلام
  من خیلی بیحالم و شدیدا احساس ضعف میکنم حتی انرژی حرف زدن هم ندارم … دست و پام عرق میکنه تب و لرز دارم تپش قلب و تنگی نفس هم دارم
  دکترم رفتم داروی اعصاب داده خوب نمیشم

 • مرسل رئوفی
  1398/08/09 12:10 ب.ظ

  باعرض سلام خسته نباشید مامانم تقریبا دوماه شد که آب را درست نمیتواند قورت بدهد آیا علایم اش تیروئیدبوده بوده میتواند لطفابرایم معلومات بدهید ممنون.

  • موسسه تیراد
   1398/08/13 10:10 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   معمولا مشکلات تیروئید تا این حد اختلال بلع ایجاد نمی کنن و برای جامدات بیمار با مشکل رو به رو می شن، ایشون احتمالا علت دیگری دارن
   موفق باشین

 • مرسل رئوفی
  1398/08/09 12:04 ب.ظ

  آیامیتوانم اینجا سوالم را ارایه دهم

  • موسسه تیراد
   1398/08/09 1:54 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   حتما سوالتان را بپرسید

 • نوشین
  1398/08/08 7:58 ب.ظ

  سلام آیا ریزش مو هم از علائم پرکاری تیروئید است؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/09 1:56 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   بله می تواند چنین علامتی داشته باشد، نازکی و شکنندگی مو از جمله علائم این بیماری است
   موفق باشید

 • نوشین
  1398/08/07 5:01 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  آیا حالت تهوع هم میتونه از عوارض مشکلات تیروئید باشه؟ من علاوه بر این عوارض که در مطلب شما گفته شده دائما حالت تهوع دارم.

  • موسسه تیراد
   1398/08/08 5:14 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   این مشکل جزء عوارض شایع نیست ولی از جمله موارد نادر هست مخصوصا در پرکاری تیروئید و در موارد التهابی، حتما برای آزمایش تیروئید اقدام کنید تا مطمئن شوید که مشکل تیروئید دارید یا خیر
   موفق باشید

 • علی
  1398/08/03 3:41 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من آزمایش دادم t4 از حد رنجش چند دهم بالا بود به دکتر متخصص داخلی مراجعه کردم میگه این خطا آزمایشگاهیست ولی من علائم تپش قلب و خارش بدن و حالت سرگیجه و دست و پام سرد و لرز در بدن پاهام تا حدودی عرق میکنه با تشکر

  • موسسه تیراد
   1398/08/05 8:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   اگر TSH در رنج هست اشکالی ندارد
   موفق باشین

 • عباسی
  1398/08/02 2:11 ب.ظ

  سلام ازمایش من tsh8وt4و t3نرمال بود.یه ماه قرص لووتیروکسین هرروز خوردم ازمایش دادمtsh0/81شد.یه هفته ست ک هرروز نصف قرص میخورم تپش قلب گرفتم.میخاسم بدونم چیکارکنم؟

 • کشاورز
  1398/07/22 1:31 ب.ظ

  سلام آقای دکترعزیز آزمایش دادم TSH.3.93 تیروئیدم بدتر شده ؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/22 2:02 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   ما سوابقی از شما نداریم که بهتر و بدتر شدن آن را بررسی کنیم
   موفق باشید

 • کشاوز
  1398/07/17 2:24 ب.ظ

  سلام من ۳۰ سالمه تیرویید پرکار دارم تاز گی ها سوزش چشم سستی عظلات و خستگی و سردرد های شدید دارم بدتر شدم یا مشکلم چیز دیگه ای ؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/18 2:17 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   بهتر هست برای بررسی به یکی از همکاران متخصص غدد مراجعه فرمائید
   موفق باشید

 • مهدی
  1398/07/14 10:03 ب.ظ

  سلام من تیروئید م کم کار بود به دستور دکتر روزی دو عدد قرص لووتیروکسین ایرانی خوردم حالا که آزمایش دادم پر کار شده چکار کنم ؟ آیا به خوردن قرص لووتیروکسین ادامه بدم ؟ روزی یک قرص بخورم خوبه ؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/16 3:30 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، شما با توجه به اختلالی که ذکر می کنید دوز داروتان را باید کم کنید ولی این کار بهتره تحت نظر همکار غدد انجام بشه چون ما آزمایشات شما رو ندیدیم و همینطور خود شما معاینه نشدین توسط مرکز بنابراین نمی توانیم به شما بگوئیم چه دوزی را مصرف کنید

 • نیما
  1398/07/12 1:25 ب.ظ

  سلام من دستام و گردنم به شدت میلرزه و فقط میخوام تحرک کنم و اشتهامم خوب است و اضطراب هم دارم ممکنه من تیروئد پرکار داشته باشم ؟ چون خانواده هم تیروئید دارن و چیکار کنم که خوب بشم

  • موسسه تیراد
   1398/07/14 9:26 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما بهتر هست یک آزمایش تیروئید داشته باشید تا از عملکرد آن اطمینان پیدا کنید و متوجه شوید آیا این مربوط به تیروئید شماست یا خیر، زیرا تشخیص تنها با علائم نمی تواند قطعی باشد ولی این علائم می تواند مرتبط باشد
   موفق و شاد باشید

 • شاهین
  1398/07/08 9:06 ب.ظ

  سلام , من استرس ام زیاد شده و کف دست , پاهام , زیر بغل و پیشانی ام عرق می کنه و کف دستم خیلی خیس هست.
  البته چند سال پیش آزمایش تیروئید داده بودم ظاهرا نداشتم , امکان داره حتی اگر تو خانواده نداشته باشیم تیروئیدم یهو پر کار شده باشه ؟
  یا البته شاید بخاطر افسردگی و استرس پانیک باشه. کم و بیش آلپرازولام مصرف میکنم
  ممنون

  • موسسه تیراد
   1398/07/10 8:21 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   بهتر هست تا شما یک آزمایش مجدد تیروئید داشته باشید تا تشخیص شما مشخص شود؛
   موفق باشید

 • احمدی
  1398/07/08 3:06 ب.ظ

  سلام من تیروئید دارم ولی دست ها و پاهای من خیلی عرق میکنن ایا این مربوط به تیروئید میشه

  • موسسه تیراد
   1398/07/08 5:41 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛ سوالتون رو بهتر مطرح کنید تا بتونم راهنمایی کنم، پرکاری، کمکاری، گواتر و یا …؟
   موفق باشین

 • Hannah
  1398/07/05 9:08 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید ما مراجعه کردیم به پزشک برای مشکل تیروئید چند وقت پیش جواب ازمایش و غیره گفته بوده که تیروئید پر کاره ولی چند روز پیش که دوباره ازمایش دادیم پزشک متخصص گفت که دیگه پرکار نیس میخواستم بدونم یعنی چه مشکلی هست یا خیر

  • موسسه تیراد
   1398/07/06 5:15 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛ تغییر عملکرد هورمونهای تیروئید یک پدیده معموله ، ممکنه بیمار پرکار بوده نرمال شود یا کم کار بوده و پرکار شود و با آزمایش خون مشخص میشه و بر اساس اون پزشک غدد تصمیم می گیره و برای شما هم این پیش آمد و خدا را شکر الان مشکل شما نیست و نیازی به اقدام خاص وجود نداره
   موفق و شاد باشین

   • Hannah
    1398/07/06 10:13 ب.ظ

    ولی دکتر گفته که باید نمونه برداری شه تا ببینن بدخیمِ یا خوشخیم … یعنی اگه نمونه برداری نکنیم اتفاق خاصی میوفته ؟!!

    • موسسه تیراد
     1398/07/07 10:00 ق.ظ

     سلام، منظور شما توده یا ندول هست که نمونه برداری بشه، چون صحبتی از توده و ندول در سوالتون نبود؟ اگر این مسئله هست سونوگرافی یا مدارکتون رو به آی دی اینستاگرام tiradsono ارسال کنین

   • آرزو
    1398/07/25 8:46 ب.ظ

    سلام وقتتون بخیر ببخشید من آزمایش دادم تیروئید نشون داده آیا تیروئید آدمو چاق میکنه

    • موسسه تیراد
     1398/07/26 1:02 ق.ظ

     سلام دوست عزیز؛
     بله کم کاری تیروئید می تواند باعث چاقی و افزایش وزن شود
     موفق باشید

 • شقایق
  1398/07/03 0:58 ق.ظ

  من ازمایش دادم و تیروئیدم ۱۲.۵ . یعنی پرکاره ؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/03 8:31 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا جوابتون رو به آی دی اینستاگرام موسسه tiradsono ارسال کنید

 • امینه
  1398/07/01 12:27 ب.ظ

  سلام
  من ضربان نامنظم قلب دارم و زود خسته میشم وزن من‌خیلی کاهش پیدا کرده
  ممکنه تیروئید باشه؟؟؟؟؟
  من هفده سالمه.

  • موسسه تیراد
   1398/07/01 7:37 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   چنین موضوعی نیاز به آزمایشات بررسی عملکرد تیروئید هست، آزمایشات tsh، t4، t3
   موفق و شاد باشین

 • الهام
  1398/06/31 3:30 ب.ظ

  با سلام و عرض خدا قوت;
  اگر کسی که پرکاری تیروئید دارد قرص لووتیروکسین استفاده کند چه اتفاقی می افتد?

  • موسسه تیراد
   1398/07/01 3:07 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ؛
   لطفا مقاله عوارض پرکاری تیروئید رو که در همین سایت هست مطالعه کنید
   موفق باشین

 • سمانه
  1398/06/24 3:00 ب.ظ

  با سلام
  می خواستم بدونم پرکاری غده تیروئید می تونه نشونه ای برای ندول تیروئید باشه؟

  • tirad
   1398/06/24 4:15 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ،
   ندول می تونه پرکار باشه که باعث پرکاری تیروئید بشه که البته اغلب اینطوری نیست
   موفق و شاد باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر