آزمایش تیروئید و آزمایش tsh چیست؟ خواندن جواب آزمایش تیروئید نرمال

جواب آزمایش تیروئید نرمال و جدول تفسیر نتیجه آزمایش tsh برای تشخیص کم کاری یا پرکاری تیروئید

باید بگویم که آزمایش تیروئید بسیار مهم است. به همین دلیل راهنمایی برای درک و تفسیر نتایج آزمایش تیروئید برای شما تهیه کرده‌ایم. بنابراین اگر حتی فقط کمی نگرانی در مورد بیماری تیروئید دارید، بگذارید همه چیزهایی را که برای دانستن آزمایش تیروئید لازم است برای شما بگوییم.

حتما می‌دانید تیروئید یک غده کوچک پروانه‌ای شکل است که در قسمت جلویی گردن قرار دارد. این غده وظیفه تنظیم متابولیسم و رشد بدن را از طریق ترشح هورمون‌های خاصی بر عهده دارد. اگر این غده به درستی کار نکند می‌تواند باعث ایجاد بیماری کم کاری و یا پر کاری تیروئید در بدن شود.

آزمایش تیروئید نرمال یا همان آزمایش tsh برای سنجش میزان هورمون های تیروئید که T3، T4 و کلسیتونین نام دارند، در بدن انجام می شود. جواب آزمایش تیروئید نرمال بر اساس مقدار و میزان این هورمون ها تفسیر می شود.

این هورمون ها با کنترل میزان سوخت و ساز در بدن، عملکرد تمامی اعضای بدن را تحت تاثیر قرار می دهند. در آزمایش تیروئید نرمال علاوه بر T3 و T4 هورمون دیگری هم در نظر گرفته می شود که TSH نام دارد. وظیفه هورمون TSH، کنترل کردن تیروئید می باشد که از غده هیپوفیز ترشح می شود.

خواندن آزمایش تیروئید و جدول تفسیر آزمایش تیروئید

همان طور که در جدول تفسیر آزمایش تیروئید زیر نشان داده شده است علائم TSh و T3 و T4 در خواندن آزمایش تیروئید مهم هستند.

جدول تفسیر آزمایش تیروئید

tsh چیست (آزمایش tsh) و مقدار طبیعی آن چقدر است؟

به آزمایش تیروئید، آزمایش tsh (Thyroid stimulating hormone) نیز گفته می شود. کم و یا زیاد بودن tsh نشان دهنده این است که تیروئید شما به درستی کار نمی کند، مقدار نرمال هورمون tsh بین ۰.۴ تا ۵.۰ mIU / L  به شکل عموم و در خانم های باردار این رنج بین ۰.۴ تا ۴ است.

هورمون tsh زمانی که میزان هورمون تیروئید در خون شما کم باشد با ترشح بیشتر tsh ،تیروئید را برای ترشح بیشتر هورمون تحریک می کند و بالعلکس با افزایش سطح هورمون تیروئید در خون غده هیپوفیز، مقدار هورمون tsh کمتری ترشح کرده و به این ترتیب باعث می شود تا غده تیروئید کمتر ترشح داشته باشد.

tsh چیست

 tsh چیست و آزمایش tsh چگونه تفسیر می شود؟

اگر عدد (تی اس اچ) در جواب آزمایش تیروئید نرمال، در بازه ۰.۴ تا ۵.۰ باشد یعنی تیروئید شما مشکلی ندارد و دقت داشته باشید که در برخی آزمایش ها عدد tsh و محدوده نرمال آن نیز در جلوی جواب وجود دارد تا به راحتی متوجه شوید آیا tsh شما در این محدوده هست یا خیر، و یک نکته دیگر اینکه درست است که tsh به عنوان یک سنجش مهم تلقی می شود ولی در مواردی ممکن است tsh طبیعی باشد، ولی بازهم مشکلات تیروئید وجود داشته باشد که در چنین شرایطی پزشک به انجام و بررسی دیگر آزمایشات می پردازد که در ادامه خواهم گفت:

 • TSH بالا : ترشح زیاد هورمون tsh و بالا بودن آن نسبت به سطح نرمال نشان می دهد که غده تیروئید مقدار کمتری T3 و T4 ترشح کرده و در نتیجه میزان هورمون تیروئید در بدن شما کم بوده، به این ترتیب هیپوفیز با زیاد کردن tsh سعی می کند تا هورمون تیروئید را افزایش دهد و این یعنی کم کاری تیروئید. پس اگر tsh بالا و  T3 و T4 پایین باشد یعنی تیروئید کم کار است.
 • TSH پائین : اگر tsh در بدن شما کمتر از حد معمول باشد به این معنی است که میزان هورمون تیروئید در بدن شما بیشتر از حد طبیعی بوده و مقدار T3 و یا T4 از حد عادی آن بالاتر بوده است، بنابراین هیپوفیز با کم کردن tsh سعی دارد تا این مقدار را کاهش دهد و این به معنی پرکاری تیروئید است. بنابراین tsh پایین و  T3 و T4 بالا یعنی تیروئید پر کار است.

T4 (تیروکسین) چیست و رنج طبیعی آن چقدر است؟

هورمونی که تیروئید به مقدار بیشتر تولید می کند، در اصل این یک هورمون تیروئیدی است که به دو صورت در خون وجود دارد، T4 متصل به پروتئین و T4 آزاد، همچنین غده تیروئید تنها مقدار کمی T3 تولید می کند و بیشترین میزان T3 از تبدیل T4 به دست می آید و بر روی بسیاری از عملکرد های بدن تاثیر گذار است.

رنج طبیعی در هورمون T4 بین ۰.۹ تا ۲.۴  نانوگرم در دسی لیتر است.

تیروکسین به عنوان یک هورمون ذخیره استفاده می شود و به تنهایی قادر به تولید انرژی و یا ارائه اکسیژن به سلول نیست، در واقع این هورمون با از دست دادن یک ید تحت شرایط سوخت و سازی در بدن به T3 بدل می شود.

در اکثر موارد آزمایش tsh به همراه T4 تجویز می شود، میزان بالای هورمون T4 نشاندهنده این است که غده در حال تولید بیش از حد آن است و پرکاری تیروئید را هشدار می دهد.

نتیجه آزمایش تیروئید

مقدار T4 آزاد که در شرایطی و با علائمی خاص لازم است تا این نوع هورمون مورد آزمایش قرار بگیرد، مقدار هورمون T4 آزاد می تواند در تفسیر نتیجه آزمایش تیروئید شما تاثیر گذار باشد.

T3 (هورمون تری‌یدوتیرونین) چیست و رنج طبیعی آن چقدر است؟

هورمون دیگری که تیروئید به میزان کم ترشح می کند و اکثرا از تبدیل T4 به آن تولید می شود T3 نام دارد؛ هورمون T4 به عنوان یک سنجش مهم و اصلی در نظر گرفته می شود ولی اگر TSH شما پائین است و T4در محدوده عادی قرار دارد نگاهی به T3 بیاندازید، اگر T3 بالا بود احتمال پرکاری تیروئید هست.

این هورمون به طور مستقیم بر روی بسیاری از سیستمهای بدن از جمله سیستم سوخت و ساز موثر است، هورمونی که به اصطلاح نقش اصلی را بازی می کند.

رنج عادی در T3 بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ (ng / dL) نانوگرم در دسی لیتر است که البته در شرایط مختلف و آزمایشات مختلف قابل تغییر است.

در آزمون T3 سه فاکتور مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند:

T3 یکی از هورمون های فعال تیروئید است که از تبدیل تیروکسین به تری‌یدوتیرونین به دست می آید و سه اندازه گیری که بر روی این هورمون صورت می پذیرد از جمله

T3 کل : این مقدار شامل هر دو نوع T3 است، T3 ای که به پروتئین متصل شده و T3 آزاد

T3 آزاد : به فرم غیرپروتئینی (غیر متصل به پروتئین) اطلاق می شود و فرم فعال این نوع هورمون محسوب می شود.

T3 معکوس : که در واقع یک نوع از هورمون تری یدوتیروئین است که با وجود اتصال به گیرنده های تیروئیدی قادر به فعال کردن آنها نیست.

در مواردی هورمون T4 با وجود پائین بودن هورمون tsh در حالت عادی باقی می ماند، به این ترتیب با بررسی T3 به نتیجه می رسیم، در برخی پرکاری های تیروئید میزان T4 در محدوده عادی و میزان T3 بالاتر از حد نرمال است و این حالت می تواند نشان دهنده پرکاری تیروئید باشد.

سطح بالای این هورمون می تواند علامتی برای بیماری خود ایمنی گریوز باشد.

توجه داشته باشید که در اکثر آزمایشگاهها زمانی که جواب آزمایش تیروئید نرمال را به شما می دهند علاوه بر عددی که نشان دهنده هورمون شما در بدنتان است یک رنج عددی طبیعی نیز اعلام می کنند زیرا ممکن است با توجه به شرایط آزمایش و امکانات آزمایشگاه رنج عادی آنها کمی متفاوت باشد، اینکه جواب آزمایش تیروئید نرمال باشد به این معنی است که اعداد اعلام شده شما در محدوده بیان شده باشند، بنابراین به راحتی می توانید خودتان از نتیجه با خبر شوید ولی با اینحال تفسیر آزمایش tsh را به پزشک بسپارید.

جواب آزمایش تیروئید در بارداری

در زمان بارداری ممکن است سطح هورمونهای تیروئید تغییر کند و مادر باردار به کم کاری یا پرکاری تیروئید مبتلا شود این وضعیت یک هشدار و علامت خطر برای جنین است و باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه و آن را برطرف نماید، زیرا عوارض زیادی هست که می تواند بر روی جنین و مادر ایجاد کند.

آزمایش تیروئید در بارداری

TSH عادی در بارداری چه عددی است؟

در موارد بسیار زیادی سوالات و کامنت هایی دریافت کردم که نگرانی مادران عزیز را درباره میزان هورمون TSH در بارداری شان نشان می داد، در همین سایت مقالات زیادی را درباره اثرات کم کاری و یا پرکاری تیروئید در بارداری مطرح کرده ایم و این مسئله حاکی از میزان اهمیتی است که هورمون تیروئید در سلامت جنین دارد، علی الخصوص اینکه کاهش رشد جنین در ماه های اول بارداری در اثر کم کاری تیروئید می تواند منجر به عقب افتادگی کودک شود بنابراین این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مادران گرامی می بایست به محض اینکه قصد بارداری دارند و یا متوجه بارداری شان شده اند سریعا با همکاران متخصص زنان و در عین حال با همکاران متخصص غدد مشورت نمایند و با توجه به شرایطی که این عزیزان مطرح می کنند متوجه سلامت جنین خود باشند.

با این همه در یک بررسی کوتاه و اجمالی باید گفت در خانم های باردار TSH در سه ماهه اول از ۰.۲ – ۳.۹  و در سه ماهه دوم و سوم تا ۴.۱ رنج طبیعی محسوب می شود ولیکن فراموش نکنید مراجعه شما به متخصص زنان و مطرح نمودن شرایطتان با ایشان اهمیت بسیار زیادی دارد.

آزمایش تیروئید در نوزادان

زمانی که نوزادی متولد می شود مقدار این دو هورمون سنجش می شود چرا که کم کاری و یا پرکاری تیروئید در نوزادان اثر سوء زیادی را در رشد آنها می گذارد و باعث می شود تا با اختلالاتی مانند عدم رشد کافی رو به رو شوند.

آزمایش غربالگری تیروئید که در زمان تولد نوزاد از روز سوم تا روز پنجم از خون کف پای نوزاد صورت می گیرد در صورتی که نوزاد دچار مشکلی بوده باشد مرکز بهداشت به والدین اعلام می کند و اگر TSH نوزاد بین ۵ تا ۱۰ باشد آزمایش غربالگری تکرار و اگر بیشتر از ۱۰ باشد باید بسته به نظر پزشک برای درمان اقدام کرد.

در مادرانی که با هیپوتیروئیدی مواجه هستند مصرف دارو بسیار مهم است به این دلیل که از عوارض ممکن، برای کودک جلوگیری شود.

برای سادگی در نتایج یک نمودار از آزمایشات تیروئید را در اینجا آورده ایم، این نمودار به سادگی به تفسیر نتیجه آزمایش تیروئید نرمال می پردازد:

عکس آزمایش تیروئید، تفسیر جواب آزمایش تیروئید

چه زمانی احتیاج به آزمایش TSH هست؟

در صورتی که برخی علائم در شما وجود داشته باشد ممکن است احتیاج به آزمایش تیروئید داشته باشید، علائم پرکاری و یا کم کاری تیروئید عبارتند از:

پرکاری تیروئید

 • عصبی بودن و اضطراب
 • لاغر شدن بدون کاهش غذا و یا رژیم غذایی
 • تپش قلب
 • مشکلات خواب
 •  لرزش در دستها

کم کاری تیروئید

 • کم تحرکی
 • احساس خستگی
 • چاقی و افزایش وزن بدون دلیل
 • یبوست و مشکلات گوارشی
 • مشکلات دوران قاعدگی در زنان (بی نظمی)
 • حساس بودن نسبت به سرما

جواب آزمایش تیروئید نرمال

برای آزمایش تیروئید ناشتا باشیم!

در مورد ناشتا بودن و یا نبودن در زمان آزمایش تیروئید رفرنس های علمی و گزارشات، مبنی بر این است که نیازی به ناشتا بودن نیست ولیکن آزمایشگاه ها معمولا از بیمار می خواهند که به شکل ناشتا مراجعه کنند و به دلیل اینکه ممکن است در برخی آزمایشات تداخل به وجود بیاید بهتر است به شکل ناشتا مراجعه کنید و باز هم بهتر است صبح زود بروید تا فاصله زیادی بین صبحانه شما در این روز نسبت به روزهای قبل نیافتد و دچار افت فشار نشوید.

مصرف برخی از داروها هم میتواند دقت انجام آزمایش را کاهش دهد. بهتر است از مصرف داروهایی مثل: آمیودارون، دوپامین، لیتیوم، پردنیزول، یدید پتاسیم. یا این حال بدون دستور و تجویز پزشک مصرف خود را قطع نکنید و حتما از پزشک خود مشورت بگیرید.

نتیجه آزمایش تیروئید را چگونه تفسیر کنیم؟

فیزیولوژی طبیعی تیروئید از دید ما و اکثر افراد این است که غده تیروئید قادر به تولید هورمون های T3 و T4 است، ولی این یک قسمت از موضوعات مربوط به هورمون های تیروئید است، سنجش عملکرد این غده بدون در نظر گرفتن هورمون TSH که از هورمون های هیپوفیز و یک هورمون کنترلی است ممکن نیست، در واقع تحریک ترشح هورمون های تیروئید از طریق  این هورمون انجام شده و اضافه شدن یا کم شدن ترشح هورمون TSH در نتایج آزمون موثر است.

آیا نتایج آزمایش تیروئید به تنهایی کافی است؟

از مهمترین آزمایشات تشخیصی در بیماریهای تیروئید آزمایش خون است و در آن میزان هورمونهای T4، T3، TSH و دیگر هورمونها سنجیده می شوند، با این که این روند بخش بزرگی از روند تشخیص و لزومی برای درمان بیماریهای تیروئید است ولی به تنهایی کافی نیست.

پزشک با مقایسه سطح هورمونها می تواند به کم کاری تیروئید، پرکاری تیروئید و یا برخی دیگر از بیماریهای تیروئید مانند تیروئیدیت هاشیموتو و یا بیماری گریوز پی ببرد ولی لازم است تا علت و در نتیجه نحوه درمان را نیز بیابد.

تفسیر نتیجه آزمایش تیروئید کمک می کند تا بیمار راحتتر بیماری خود را مدیریت کند و به این شکل نتایج بهتری از درمان دریافت کند، با این حال در مواردی به غیر از آزمایشات طبیعی و روتین TSH، T4 و T3 لازم است تا فاکتورهای خونی دیگری هم بررسی شوند و نیز اگر جواب شما حاکی از شرایط پرکاری یا کم کاری تیروئید باشد احتمالا لازم است تا تست های تشخیصی دیگری را نیز انجام دهید از جمله سونوگرافی، نمونه برداری و ….

یک نکته مهم در تفسیر نتیجه آزمایش تیروئید:

تفسیر نتایج یک آزمایش تیروئید به تنهایی نمی تواند تشخیص قطعی در یک بیماری تیروئید باشد با اینحال انجام چندین تست از جمله آزمایش خون برای غده تیروئید و غده هیپوفیز و در مواردی سونوگرافی و تصویربرداری تیروئید می تواند کوچکترین مشکل تیروئید را مشخص کند.

شرایط دیگر در تفسیر نتیجه آزمایش تیروئید:

اینکه علت کم کاری و یا پرکاری شما چیست بسته به عوامل مختلفی است، به عنوان مثال پائین بودن میزان هورمون T4 می تواند نشانی برای بیماری غده تیروئید باشد و یا نشانه ای برای غیرعملکردی بودن غده هیپوفیز که تولید T4 را تحریک نمی کند و از آنجایی که غده هیپوفیز هورمون TSH ترشح می کند بالا بودن این هورمون در کنار پائین بودن میزان T4 نشانه ای برای بیماری غده تیروئید است و نه غده هیپوفیز.

اگر هورمون T4 کم باشد و میزان هورمون TSH نیز کم تر از میزان طبیعی باشد نشان دهنده این است که احتمالا غده هیپوفیز در بیماری کم کاری تیروئید شما موثر بوده است و این دقیقا در روال درمان شما تاثیر گذار است، به این علت که غده هیپوفیز کنترل کننده سایر غدد بدن نیز هست و این کمکاری و یا عدم کارایی می تواند بر روی این غدد دیگر از جمله غدد فوق کلیه، بیضه ها و تخمان ها تاثیر بگذارد و همین طور در میزان رشد کودکان موثر است، بنابراین سیر درمان و محل های مورد بررسی متفاوت خواهد بود، از آنجایی که یکی از عوامل شایع در بیماری هیپوفیز وجود توده در آن است، ممکن است نیاز به جراحی و یا درمانهای دیگری برای برطرف کردن این تومور در توده هیپوفیز باشد.

برخی دیگر از آزمایشات تیروئید (رایوایمونواسی)

علاوه بر آزمایشات روتین مانند آزمایش خون برای میزان هورمون ها و آنتی ژن ها در خون روش های دیگری برای سنجش عملکرد تیروئید مطرح می شود، یکی از روش هایی که برای اندازه گیری میزان آنتی‌ژن‌ها در نظر گرفته می شود آزمایش رایوایمونواسی است که دارای حساسیت بالا و ایمنی نسبتا کمتری می باشد، این روش توسط دکتر روزالین یالو و دکتر سولومون برسون ابداع شد و در سال ۱۹۷۷ جایزه نوبل پزشکی را برای این کشف بزرگ دریافت کردند.

کاربران گرامی به این موضوع توجه کنند که تفسیر نهایی آزمایش به عهده پزشک شماست و این مقاله جهت دانش شما و همچنین مدیریت بهتر در بیماریتان گردآوری شده است.

مهمترین عوارض تیروئید پرکار

بهترین عدد تیروئید در بارداری

چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم

منابع: سایت خط سلامت

۳.۷ / ۵. ۱۲

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
برای آزمایش تیروئید ناشتا باید بود؟ جواب آزمایش تیروئید چه می گوید؟
مطلب قبلی
گریوز چیست؟ علائم، تشخیص و درمان قطعی بیماری گریوز

۶۲۴ دیدگاه. Leave new

 • مریم
  1402/07/05 2:16 ب.ظ

  سلام خسته نباشید . من ۴۱ سالمه و حدودا ۱۰ ساله قرص لووکسین استفاده میکنم و جدیدا آزمایش تیروئید دادم برای چکاپ میخواستم تفسیرش رو در صورت امکان بهم بگید ممنون
  t3 : 0.85 ng/ml
  t4 : 7.15 ug/dl
  tsh : 3.71 qiu/ml

  • مدیر سایت
   1402/07/06 6:09 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تفسیر این نتایج به شکل زیر است:
   ۱. T3 (Triiodothyronine): مقدار T3 در محدوده نرمال قرار دارد. T3 یکی از هورمون‌های تیروئید است که توسط تیروئید تولید می‌شود و نقش مهمی در کنترل فعالیت متابولیکی بدن دارد.
   ۲. T4 (Thyroxine): مقدار T4 نیز در محدوده نرمال قرار دارد. T4 نیز یکی از هورمون‌های تیروئید است که توسط تیروئید تولید می‌شود و به T3 تبدیل می‌شود. این هورمون نیز نقش مهمی در کنترل متابولیسم بدن دارد.
   ۳. TSH (Thyroid-Stimulating Hormone): مقدار TSH نیز در محدوده نرمال قرار دارد. TSH هورمونی است که توسط غدد هیپوفیز تولید می‌شود و به تیروئید ایمپالس می‌دهد تا هورمون‌های تیروئید (T3 و T4) را ترشح کند. افزایش مقدار TSH به معنای کم‌کاری تیروئید و کاهش مقدار آن به معنای پرکاری تیروئید است.

   نتایج شما نشان می‌دهند که تیروئید شما در محدوده نرمال قرار دارد و داروی لووکسین که مصرف می‌کنید به نظر می‌آید که به درستی کنترل می‌شود. با این حال، باید همیشه نتایج آزمایشات تیروئید را با پزشک خود مطرح کرده و به توصیه‌های او پایبند بمانید. اگر هر گونه نگرانی یا سوال دارید، با پزشک خود مشورت کنید تا مشکلات خود را بررسی و مدیریت کنید.

 • ستیلا
  1402/07/03 11:19 ق.ظ

  سلام و‌ وقت بخیر؛ من خانم ۴۳ ساله هستم . آزمایش تیروئید دادم
  مقدار T3 : 0.92
  مقدار T4 : 1.07
  مقدار T.S.H : 5.12
  بوده ممنون میشم تفسیر این آزمایش رو برام بگید و بگید آیا نیاز به درمان داره یا نه؟
  ممنون

  • مدیر سایت
   1402/07/04 12:04 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   TSH (هورمون محرک تیروئید) نسبت به طبیعی بالا است، در حالی که T3 و T4 در محدوده نرمال باشند. این مقادیر نشان می‌دهند که تیروئید شما ممکن است در مرحله اولیه یک کم‌کاری تیروئید (Hypothyroidism) داشته باشد. اما تیروئید شما هنوز در محدوده نرمال برای T3 و T4 قرار دارد.
   اگر TSH بالا باشد اما T3 و T4 هنوز در محدوده نرمال باشند، این ممکن است به عنوان “تیروئید کم کار جزئی” (Subclinical Hypothyroidism) شناخته شود. در این حالت، هورمون تیروئید کمی کم کاری دارد اما هنوز به میزان کافی هورمون تیروئید تولید می‌کند تا افراد به عنوان تیروئید کم‌کار تشخیص داده نشوند.
   تصمیم در مورد درمان باید توسط پزشک شما گرفته شود. اگر علایمی مانند افت وزن، کاهش اشتهای غذایی، افسردگی، خستگی شدید، یا مشکلات دیگر را تجربه می کنید، پزشک شما ممکن است توصیه کند که درمان با داروها (معمولاً هورمون تیروئید) را شروع کنید. در مورد تیروئید، درمان معمولاً موفق به تعدیل میزان TSH و بهبود علائم می شود. همچنین، اگر باردار هستید یا برنامه‌ریزی بارداری دارید، پزشک شما ممکن است درمان را با توجه به وضعیت بارداری شما تنظیم کند.

   در هر صورت، برای تشخیص و درمان دقیق تیروئید، بهتر است با پزشک متخصص غدد مشورت کنید و نتیجه آزمایش‌ها و وضعیت سلامتی خود را با وی مطرح کنید.

 • ناشناس
  1402/06/31 1:22 ب.ظ

  سلام من خانم ۴۰ساله هستم من آزمایش دادم برای تیروئید خواستم ببینم پرکاره یا کم کار۲۱ /TSH9

  • مدیر سایت
   1402/07/01 5:13 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   tsh به تنهایی نمیتواند پرکاری یا کم کاری تیروئید را مشخص کند. نیاز به T3 و T4 وجود دارد.

 • R..
  1402/06/30 0:47 ق.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر لطف میکنید نتیجه آزمایش بنده رو هم بفرمایید
  خانم هستم ۲۷ ساله
  T4:7.23
  TSH 12.89

  با تشکر

  • مدیر سایت
   1402/06/30 5:11 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   نتایج آزمایش تیروئید شما نشان می‌دهد که سطح هورمون تیروئید T4 (تیروکسین) بالا و TSH (هورمون محرک تیروئید) نیز بالاست. این نتایج نشان دهنده این است که تیروئید شما در حالت کم کاری قرار دارد.
   تیروئید کم کاری (همچنین به نام هیپوتیروئیدی) وقتی اتفاق می‌افتد که تیروئید کمتر از مقدار معمول هورمون‌های تیروکسین (T4) و تری‌ایودوتیرونین (T3) تولید می‌کند و هورمون TSH تلاش می‌کند تا این کمبود را تعویض کند.
   علائم هیپوتیروئیدی می‌تواند شامل خستگی، افزایش وزن، سردردهای مکرر، خشکی پوست، خستگی، مشکلات حافظه، و افسردگی باشد.

   مهم است که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و علائمی که تجربه می‌کنید مشورت کنید. او می‌تواند تشخیص دقیق‌تری ارائه دهد و در صورت لزوم برنامه درمانی را تعیین کند، که ممکن است شامل مصرف داروهای تیروئید باشد.
   ترتیبات درمانی بستگی به علت هیپوتیروئیدی، تاریخچه پزشکی، و وضعیت فرد دارد.

 • علی
  1402/06/27 4:04 ب.ظ

  سلام خانم من تیروئید داشت قرص مصرف می‌کرد الان نزدیک دوما باردار هست قرص تیروئید را مصرف نکرد نزدیک ۱۵ روز قرص نخورد مشکلی پیش میاد

  • مدیر سایت
   1402/06/28 9:09 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بله، عدم مصرف و ادامه درمان علاوه بر مادر به جنین نیز آسیب میزند. باتوجه به بارداری باید هرچه زودتر به پزشک مراجعه کرده و براساس نتایج جدیدترین آزمایش، روال درمانی شروع شده و منظم ادامه پیدا کند.

 • میثم
  1402/06/26 1:55 ب.ظ

  سلام اقای دکتر میشه جواب ازمایش پسرمو بهم بگید خیلی ممنون میشم
  T4 12.05
  T3 1.89
  TSH 5.1600

  • مدیر سایت
   1402/06/28 10:37 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   ۱. T4 (تیروکسین) مقدار ۱۲.۰۵:
   – این مقدار در محدوده نرمال (معمولاً ۴.۵ تا ۱۲.۰ میکروگرم بر دسی لیتر) قرار دارد. این نشان دهنده سطح هورمون تیروئید T4 در خون است و در محدوده نرمال قرار دارد.

   ۲. T3 (تری‌ایودتیرونین) مقدار ۱.۸۹:
   – این مقدار نیز در محدوده نرمال (معمولاً ۰.۶ تا ۱.۸۱ نانوگرم بر دسی لیتر) قرار دارد. T3 نیز یک هورمون تیروئید است.

   ۳. TSH (هورمون محرک تیروئید) مقدار ۵.۱۶۰۰:
   – این مقدار بالاتر از محدوده نرمال (معمولاً ۰.۵ تا ۴.۰ میکرویومول بر لیتر) است. افزایش مقدار TSH ممکن است نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) باشد.

   با توجه به این نتایج، به نظر می‌رسد که پسر شما دارای سطوح نرمال T4 و T3 با مقدار بالایی از TSH (کمی از محدوده نرمال بیرون) است، که ممکن است نشانگر کم‌کاری تیروئید باشد. این موضوع نیاز به بررسی دقیق‌تر توسط یک پزشک غدد دارد تا علت و درمان مناسب را تعیین کند.
   لطفاً با پزشک متخصص غدد مشورت کنید تا او بتواند برای پسرتان برنامه‌ای مناسب برای تشخیص و درمان احتمالی تعیین کند.

 • لیلا
  1402/06/26 0:18 ق.ظ

  سلام ازمایش تیرویید پسر۱۳سالم fsh:6.9 هست و ft4:0.9 هست رنج نورمال ازمایشگاه تا ۶.۲ زده در حالی که همه سایتها رنج نورمال رو تا ۴زدن ایا پسرم کم کاری تیرویید داره من بخاطر اضافه وزن و قدش چکاب انجام دادم ایا با مصرف قرص وزنش متعادل میشه ؟؟؟

  • مدیر سایت
   1402/06/28 10:48 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تست‌های تیروئیدی معمولاً به دقت و براساس معیارهایی که توسط آزمایشگاه مشخص می‌شوند، تفسیر می‌شوند. در اینجا، مقادیر FSH (فولیکول‌ستیمولین) و FT4 (تیروکسین آزاد) پسر شما ذکر شده است.
   مقدار FT4 در رنج نرمال آزمایشگاهی (با توجه به آزمایشگاه) باید توسط پزشک ارزیابی شود. اگر مقدار FT4 پسر شما در رنج نرمال آزمایشگاهی قرار دارد (اگر همانند مقادیر رنج نرمال آزمایشگاهی است)، احتمالاً نیاز به درمان کم کاری تیروئید نیست.
   با این حال، اگر پزشک پسر شما از نظر علائم بالینی (مانند افت وزن، اضطراب، خستگی شدید، مشکلات در تمرکز و یادگیری) و سایر عوامل تاریخی (اعتیاد به وزن اضافه، سابقه کم کاری تیروئید در خانواده، و …) نگرانی دارد، ممکن است توصیه کند تحلیل‌های بیشتری انجام شود یا در مورد درمان مناسب تصمیم‌گیری کند.

 • لیلا
  1402/06/22 1:21 ب.ظ

  سلام ازمایش تیرویید پسر۱۳سالم fsh:6.9 هست و ft4:0.9 هست رنج نورمال ازمایشگاه تا ۶.۲ زده در حالی که همه سایتها رنج نورمال رو تا ۴زدن ایا پسرم کم کاری تیرویید داره من بخاطر اضافه وزن و قدش چکاب انجام دادم ایا با مصرف قرص وزنش متعادل میشه ؟؟

  • مدیر سایت
   1402/06/27 4:13 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مقادیر تیروئید در آزمایش‌ها اغلب به عوامل متعددی مانند سن، جنسیت، فصل، شرایط جغرافیایی، و تعداد دیگر عوامل بستگی دارد. اما در مورد پسر ۱۳ ساله‌تان، مقدار FT4 کمتر از محدوده نرمال اعلام شده است. این مقدار ممکن است به نشانه کم‌کاری تیروئید باشد.
   کم‌کاری تیروئید می‌تواند تاثیرات منفی بر رشد، وزن، و سلامت کلی داشته باشد. بنابراین، مشاوره با پزشک متخصص تیروئید در مورد وضعیت پسرتان بسیار مهم است. پزشک ممکن است آزمایش‌های دیگری انجام دهد تا وضعیت تیروئید پسرتان را به دقت تشخیص دهد.

 • Donya
  1402/06/21 2:55 ب.ظ

  سلام
  من ۱۹ سالمه
  TSH: 3.24
  T3: 5.32
  T4: 16.87
  تیروئید من پرکار هست؟

  • مدیر سایت
   1402/06/27 11:53 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تیروئید شما به نظر می‌رسد در محدوده نرمال قرار دارد. ارزش TSH (هورمون محرک تیروئید) شما در محدوده نرمال (معمولاً ۰.۴ تا ۴.۰ میلی واحد بر دسی لیتر) قرار دارد، که نشان می‌دهد که تیروئید شما در حالت تعادل است و هورمون‌های تیروئید در محدوده نرمال تولید می‌شوند.
   مقادیر T3 و T4 نیز در محدوده نرمال قرار دارند. این مقادیر نشان می‌دهند که سطح هورمون‌های تیروئید در خون شما مناسب است و تیروئید شما به خوبی کار می‌کند.
   با این حال، مهم است که همیشه نتایج آزمایشات تیروئید را با پزشک خود مطرح کنید، به ویژه اگر علایمی مانند کاهش وزن بی‌توجهی، افزایش ضربان قلب، لرزش، خستگی بی‌دلیل یا تغییرات دیگر در سلامت تشخیص دهید. زیرا گاهی اوقات نتایج آزمایشات تیروئید ممکن است در مرزهای معمولی باشند و نیاز به بررسی‌های بیشتر باشد. پزشک شما می‌تواند راهنمایی‌های لازم را برای بهبود سلامت تیروئید و سلامت کلی شما ارائه دهد.

 • علیرضا
  1402/06/20 11:25 ب.ظ

  سلام اقا هستم ۳۸ سالمه tsh که تو ازمایش من ثبت شده ۰.۸۵ هست
  T4 هم ۶.۶ هست ممنون میشم بفرمایید در چه وضعیتی هست با تشکر یکم برای tsh نگرانم من منظور از ۰.۸۵ رو متوجه نمیشم که یعنی چند از ۰.۴ و۴.۰

  • مدیر سایت
   1402/06/21 11:41 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   در ازمایش‌های تیروئید شما، TSH (تیروتروپین) به مقدار ۰.۸۵ ng/mL و T4 (تیروکسین) به مقدار ۶.۶ µg/dL اندازه‌گیری شده است. این مقادیر نشان‌دهنده وضعیت تیروئید شما هستند.
   ۱. TSH (تیروتروپین) ۰.۸۵ ng/mL:
   – مقدار TSH در محدوده نرمال (۰.۴ تا ۴.۰ ng/mL) قرار دارد. مقدار ۰.۸۵ به طور عمده نشان دهنده این است که غدد تیروئید شما به اندازه کافی تیروکسین (T4) تولید می‌کنند و بدن نیاز به تنظیم تیروئید از طریق TSH ندارد. این وضعیت به عنوان کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) نامیده می‌شود. در این وضعیت، T4 ممکن است در محدوده نرمال باشد یا کمی پایین‌تر از حد نرمال باشد.
   ۲. T4 (تیروکسین) ۶.۶ µg/dL:
   – مقدار T4 همچنان در محدوده نرمال (۴.۶ تا ۱۲ µg/dL) قرار دارد. این نشان می‌دهد که تیروئید شما تیروکسین به مقدار کافی ترشح می‌کند.

   بنابراین، بر اساس این نتایج، تیروئید شما در وضعیت نرمال قرار دارد و نیازی به نگرانی نیست.
   با این حال، باید همیشه نتایج آزمایش‌های تیروئید خود را با پزشک خود بررسی کرده و به توصیه‌ها و دستورات او عمل کنید. در صورت داشتن سوال یا نگرانی بیشتر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید.

 • ف. جنگی
  1402/06/19 6:32 ب.ظ

  سلام و‌وقت بخیرمن خانم ۲۶ ساله هستم
  مقدار T3 1.4
  مقدار T4 7
  مقدار TSH 2.1
  مشکل پرکاری یا کم کاری تیروئید دارم!؟؟ و نیاز ب درمان هست؟
  ممنون

  • مدیر سایت
   1402/06/20 2:12 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مقادیر آزمایش تیروئیدی که ارائه داده‌اید:

   – T3: 1.4
   – T4: 7
   – TSH: 2.1
   می‌توان گفت که این مقادیر در محدوده نرمال قرار دارند. از نظر تیروئید، به نظر می‌رسد که هیچ مشکل پرکاری یا کم کاری تیروئیدی وجود ندارد.
   با این حال، باید توجه داشته باشید که تشخیص نهایی نیاز به ارزیابی جامع توسط پزشک شما دارد.

 • دلسا صالحی
  1402/06/18 7:35 ب.ظ

  سلام خسته نباشبد
  دخترم که بدنیا اومد ازمایش تیروییدش بالا بود دوباره که ازمایش گرفتن بازم بالا بود رفتیم بیرون ازمایش دادیم وریدی گرفتن tshوt4جفتش نرمال بود یک ماهگیش ازمایش رو دوباره رفتیم همون از مایشگاه
  tsh7.10
  t4 8.5
  ممنون میشم راهنماییمون کنید

  • مدیر سایت
   1402/06/19 8:56 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تغییرات در نتایج آزمایشات تیروئید در کودکان می‌تواند بسیار معقول باشد و در بسیاری از موارد نیاز به نگرانی نداشته باشد. از آنجایی که نتایج آزمایشات تیروئید دختر شما تغییر کرده است، بهتر است با پزشک متخصص غدد یا متخصص اطفال مشورت کنید تا وضعیت و نتیجه آزمایشات را به صورت دقیقتر تفسیر کنند. در اینجا چند نکته کلی را به ذهن داشته باشید:
   ۱. تغذیه: تغذیه مناسب در دوران کودکی بسیارمهم است. اطمینان حاصل کنید که دخترتان تغذیه مناسبی دارد و به مصرف موادغذایی غنی از مواد معدنی مانند ید اهمیت می‌دهید.
   ۲. آزمایشات تکمیلی: پزشک ممکن است نیاز به انجام آزمایشات تکمیلی داشته باشد تا وضعیت تیروئید دقیق‌تر مشخص شود، مانند آزمایش‌های آنتی‌تیروئیدی (Anti-TPO و Anti-Tg) برای تشخیص اختلال‌های ایمنی تیروئید.
   ۳. پیگیری مداوم: در صورت تغییرات در نتایج آزمایشات تیروئید، ممکن است نیاز به پیگیری منظم داشته باشید تا تغییرات وضعیت تیروئید کودک شما را مشاهده کنید.
   ۴. مشورت با متخصص: مهمترین نکته این است که با پزشک متخصص غدد یا متخصص اطفال در ارتباط باشید تا ویژگی‌ها و تاریخچه دقیق کودک شما را بررسی کند و راهنمایی مناسبی ارائه دهد.

   هیچ گونه تشخیص یا درمان خودسرانه انجام ندهید و همیشه نظر پزشک را رعایت کنید.

 • Maryam
  1402/06/15 2:50 ب.ظ

  سلام من ۲۴ سالم هست وآزمایش تیروئید دادم وقصد بچه دار شدن دارم
  T4 6.6
  Tsh 4.7
  ایا تیروئید دارم؟

  • مدیر سایت
   1402/06/18 4:57 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   آزمایش تیروئید شما نشان می‌دهد که میزان هورمون TSH (تیروتروپین) نسبت به معدل نرمال بالاتر است. این ممکن است نشانه‌ای از هیپوتیروئیدی (کم کاری تیروئید) باشد. اما برای تشخیص دقیق‌تر و تعیین نیاز به درمان، باید با پزشک متخصص غدد مشورت کنید.
   در صورت برنامه‌ریزی برای بارداری، کنترل منظم وضعیت تیروئید بسیارمهم است زیرا کارآیی تیروئید برای سلامتی مادر و جنین حائز اهمیت است. پزشک شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایشات و تاریخچه پزشکی شما تشخیص نهایی را بدهد و در صورت لزوم، تنظیم درمان تیروئیدی را انجام دهد. همچنین، در صورت بارداری، نیاز به کنترل دقیق‌تر تیروئید و مشاوره با پزشک غدد مخصوصاً در دوره بارداری و شیردهی وجود دارد.
   پیشنهاد می‌شود که با پزشک متخصص غدد خود مشورت کنید تا وضعیت تیروئیدی خود را به طور دقیق ارزیابی کنید و در صورت نیاز، ترتیبات بارداری و مداخلات مناسب را برای تنظیم تیروئید انجام دهید.

 • Nazanin
  1402/06/14 8:15 ب.ظ

  سلام
  من ۲۲سالمه
  Tsh. 0.17
  T4. 5.9
  تیروئید من در چه حالیه سابقه تیروئید پرکار داشتم

  • مدیر سایت
   1402/06/18 4:00 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مقادیر TSH و T4 که ارائه داده‌اید نشان دهنده یک وضعیت تیروئید هایپراکتیو (پرکار) هستند. در این وضعیت، سطح هورمون‌های تیروئید در بدن شما بیش از حد بالا است، و TSH پایین تر از حد طبیعی قرار دارد.
   در اینجا چند نکته مهم وجود دارد:
   ۱. با توجه به مقادیر TSH و T4 شما، تیروئید شما در وضعیت پرکار قرار دارد و نیاز به ارزیابی و درمان توسط یک متخصص غدد دارید.
   ۲. نگرانی از وضعیت تیروئید پرکار بسیار مهم است، زیرا می‌تواند به عوارض جدی منجر شود. این عوارض ممکن است شامل اضافه وزن، اختلالات قلبی، لرزش، افزایش فشار خون، اضطراب، بی‌خوابی، و سایر مشکلات باشند.
   ۳. پزشک شما ممکن است بخواهد سایر آزمایش‌ها را نیز انجام دهد تا علت دقیق این وضعیت را مشخص کند. این آزمایش‌ها ممکن است شامل آزمایش‌های مثل آنتی‌تیروئید (برای بررسی آنتی‌بادی‌های ضد تیروئید) و اسکن تیروئید باشد.
   ۴. درمان تیروئید پرکار ممکن است شامل داروها (مثل مثبت‌کننده‌های بتا) یا روش‌های جراحی (تیروئیدکتومی) باشد. درمان به عهده پزشک شما خواهد بود و باید مشورت کاملی با او داشته باشید.
   از شما خواسته می‌شود که با دقت دنبال توصیه‌ها و نوبت‌های پزشک تیروئیدتان عمل کنید و از تغییرات در وضعیت تیروئید بر اثر درمان اطلاع پزشک خود را بگیرید. این وضعیت با درمان مناسب قابل مدیریت است، اما نیاز به نظارت مداوم دارد.

 • علی
  1402/06/14 12:54 ب.ظ

  سلام
  با این جواب آرمایش T3 : 1.2 , T4 : 5.6 , TSH : 41.3 چه مقدار لووتیروکسین باید مصرف کنم و اینکه من نسبتا لاغر هستم با اینکه کم کاری تیروِیید دارم و این غیر طبیعی نیست؟

  • مدیر سایت
   1402/06/18 1:05 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مقادیر نشانه‌های تیروئید شما نشان می‌دهند که شما ممکن است دچار کم‌کاری تیروئید شدید (هیپوتیروئیدی) باشید. مقادیر TSH بسیار بالا و مقادیر T4 بسیار پایین نشان‌دهنده این موضوع هستند.
   در اینجا نیاز به مشورت با یک متخصص غدد دارید تا تیروئید شما به درستی ارزیابی شود و درمان مناسب به شما تجویز شود. پزشک شما بر اساس آزمایش‌ها و وضعیت سلامتی شما می‌تواند دوز مناسب لووتیروکسین (یا داروی تیروئید دیگر) را تعیین کرده و نظارت کند.

   در مورد وزن، تمامی افراد به صورت مختلف و با توجه به ژنتیک، سبک زندگی، تغذیه و وضعیت های دیگر وزن متفاوتی دارند. ممکن است برخی از افراد با کم کاری تیروئید وزن بیشتری داشته باشند در حالی که دیگران ممکن است لاغرتر باشند. این وضعیت بستگی به عوامل متعددی دارد. بنابراین، نگرانی از وزن لاغر خود نباید از درمان کم‌کاری تیروئید شما باعث تأخیر کند. مهمترین مرحله این است که با پزشک خود مشورت کرده و درمان تیروئید شروع کنید تا وضعیت تیروئید شما بهبود یابد. پس از شروع درمان، ممکن است وزن شما به تدریج نرمال شود.

   همچنین، بهتر است با تغذیه‌ای متنوع و سالم و فعالیت‌های ورزشی منظم به حفظ وزن و سلامتی خود اهمیت دهید.

 • لاله
  1402/06/13 1:22 ب.ظ

  سلام من ۲۲ سالمه
  TSH 1.9Mg/ml
  T4 7.4 Mg/dl
  می خواستم ببینم تیروئیدم درچه حالیه ؟
  واینکه من کاهش وزن شدید داشتم تو این مدت
  ممنون از شما

  • مدیر سایت
   1402/06/13 3:11 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به نتایج آزمایش تیروئید شما:
   – TSH: 1.9 mg/ml (در محدوده طبیعی قرار دارد)
   – T4: 7.4 mg/dl (نیز در محدوده طبیعی قرار دارد)
   بنظر می‌رسد که تیروئید شما در حالت نرمال قرار دارد و نیازی به درمان خاصی ندارید. این مقادیر نشان می‌دهند که سطح هورمون‌های تیروئید شما در محدوده نرمال و تعادل است.
   در خصوص کاهش وزن شما، تیروئید در کنترل متابولیسم بدن نقش دارد. تغییرات در عملکرد تیروئید ممکن است به تغییرات در وزن و متابولیسم منجر شود. اگر کاهش وزن شما به شدت اتفاق افتاده و به مشکلات دیگری همراه باشد، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا علل آن بررسی شود.
   لطفاً توجه داشته باشید که تشخیص و درمان باید توسط پزشک متخصص و بر اساس معاینه فیزیکی و سایر آزمایش‌های مورد نیاز انجام شود. اگر هر گونه مشکلی در وزن یا سلامتی خود تجربه می‌کنید، بهتر است با پزشک خود مشوره کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب ارائه دهد.

 • پری
  1402/06/13 0:33 ق.ظ

  سلام وقت بخیر.ببخشید تیروئید من ۱۳۸.۹هستش خیلی خطرناکه؟
  الان دارم دارو مصرف میکنم البته برج ده سال ۱۴۰۱رفتم دکتر ،ایشون گفتن تا دوماه ۴روز یه قرص ونیم بخورم و سه روزسم یه قرص .بعد دوماه برم چک کنم دوباره که بدلیل مشکل مالی نرفتم الان نمیدونم وضعیتم چطوره ولی قرصامو همونجور که دکتر گفته دارم میخورم

  • مدیر سایت
   1402/06/13 2:55 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   این عدد برای مقدار tsh قبل از استفاده از دارو بوده یا خیر برای بعد از مصرف قرص است؟
   با این اطلاعات و بدون داشتن شرایط بروز از وضعیت تیروئید و هورمون های تولیدکننده آن نمی توان صحبت یا نظری داشت.
   توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید.

 • امیرعلی
  1402/06/12 12:40 ب.ظ

  سلام وقت بخیر پسر۶سالم با tsh4/77و t4=9/21آیا تیروییدش کم کاره یا پرکار و یانرمال؟باتشکر

  • مدیر سایت
   1402/06/12 5:25 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   برای تشخیص دقیق کم‌کاری یا پرکاری تیروئید، نه تنها نیاز به تست‌های TSH و T4 دارید بلکه نیاز به توصیف دقیقتری از وضعیت تیروئید دارید. با این حال، بر اساس نتایج تست‌های TSH و T4 که ارائه داده‌اید:

   ۱. سطح TSH = 4.77: این مقدار TSH به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد. معمولاً مقادیر TSH در محدوده ۰.۴ تا ۴.۰ mIU/L تلقی می‌شوند. بالاترین ارزش مرجع برای TSH ممکن است بر اساس آزمایشگاه و معیارهای محلی مختلف متغیر باشد.
   ۲. سطح T4 = 9.21: این مقدار T4 نیز به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد. معمولاً مقادیر T4 در محدوده ۴.۵ تا ۱۲.۵ میکروگرم بر دسی‌لیتر (µg/dL) یا معادل مقدار ۵۷ تا ۱۶۱ نانومول بر لیتر (nmol/L) قرار دارد.

   با توجه به نتایج فعلی تست‌ها، به نظر می‌رسد که تیروئید پسر شما در محدوده طبیعی قرار دارد. با این حال، تشخیص نهایی و درمانی ممکن است نیاز به توصیف دقیق‌تری از وضعیت تیروئید داشته باشد. در هر صورت، بهترین راهنما برای تشخیص و درمان، مشاوره با پزشک غدد است.

 • ناشناس
  1402/06/12 1:44 ق.ظ

  سلام تیرویید کم کار دارم چندساله قرص لیوتروکسین هم مصرف میکنم جواب ازمایشtsh>100شده میخواستم بدونم جوابش چیه

  • مدیر سایت
   1402/06/12 5:33 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   TSH بالای ۱۰۰ نشان‌دهنده یک کم‌کاری شدید در تیروئید است. این نتیجه نشان می‌دهد که میزان هورمون تیروئید (T4 و T3) در بدن شما خیلی کم است و بدن تلاش می‌کند با افزایش TSH تولید هورمون تیروئید را افزایش دهد.
   با توجه به این نتیجه، مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید و وضعیت تیروئید خود را با او در میان بگذارید. او ممکن است دوز داروی لووتیروکسین شما را تنظیم کند یا اقدامات دیگری را برای مدیریت تیروئید کم کار شما اتخاذ کند. در موارد شدیدتر، ممکن است نیاز به درمانهای دیگری همچون تزریق هورمون تیروئید داشته باشید.

   همچنین مهم است که عوارض و تغییرات در وضعیت سلامت عمومی خود را به پزشک خود گزارش دهید تا وی بتواند تصمیمات مناسبی در خصوص درمان شما بگیرد.

 • سيما
  1402/06/11 4:54 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  جواب آزمایش من
  T4 122.1
  T3 1.7
  TSH 0.5
  هست،لطفاً تشخیصتونو بفرمایید،ممنون میشم.

  • مدیر سایت
   1402/06/11 5:29 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   نتایج آزمایشات تیروئید شما به صورت زیر است:
   – سطح هورمون T4: 122.1
   – سطح هورمون T3: 1.7
   – سطح هورمون TSH: 0.5

   با توجه به این نتایج:
   ۱. سطح هورمون T4 به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد.
   ۲. سطح هورمون T3 نیز به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد.
   ۳. سطح هورمون TSH نسبت به محدوده طبیعی کمتر است. این نشان‌دهنده‌ی فعالیت افزون تیروئید است و ممکن است بیانگر یک کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) باشد. با این حال، برای تشخیص دقیق تیروئیدی باید نتایج آزمایشات خود را با سوابق پزشکی و علائمی که دارید به پزشک تیروئید معالج خود مطرح کنید. او می‌تواند تشخیص دقیق‌تری ارائه دهد و در صورت لزوم درمان مناسب را تجویز کند.

   توصیه می‌شود که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایشات و هرگونه علائمی که دارید مشورت کنید تا درمان مناسب خود را دریافت کنید.

 • امیر
  1402/06/10 10:45 ق.ظ

  با سلام
  پسر من ۱۳ ساله هست با TSH=7.3. لطقا راهنمایی بفرمائید.

  • مدیر سایت
   1402/06/11 12:54 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   TSH بالا (ترشح زیاد تیروئید استیمولیتینگ هورمون) به معنای آن است که تیروئید پسر شما در حالت کم‌کاری (هیپوتیروئیدی) قرار دارد. این ممکن است نشانه مشکلاتی در کارکرد تیروئید باشد که نیاز به مراقبت و معالجه دارد.
   در ابتدا، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا معلوم شود چرا TSH بالا است. او می‌تواند تست‌های دقیق‌تری انجام دهد تا علت این مشکل را تشخیص دهد. اگر نیاز به درمان و مراقبت دارد، پزشک شما ممکن است داروهای تیروئیدی معین کند تا کارکرد تیروئید را بهبود ببخشد.
   همچنین، نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که مشکلات تیروئید در کودکان و نوجوانان می‌تواند تأثیرات جبران‌ناپذیری در رشد و توسعه آنها داشته باشد. بنابراین، پیگیری و معالجه به موقع از اهمیت بسیاری برخوردار است.
   با پزشک خود به مشوره تماس بگیرید تا بتوانید برنامه‌ی معالجه مناسبی را برای پسرتان تعیین کنید.

 • خاطره
  1402/06/09 2:00 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من لیوو تیروکسین مصرف میکنم و ازمایش اخیرم میزان tsh= 5.45، t4= 19.65 و
  t3=3.34، میزان anti tpo= 1.4 میباشد

  • مدیر سایت
   1402/06/11 11:28 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به نتایج آزمایش‌های تیروئیدی شما:
   ۱. TSH (تیروتروپین): مقدار TSH در حدود ۵.۴۵ واحد میلی واحد بر میلی لیتر (mIU/L) است. این مقدار نشان دهنده این است که تیروئید شما در حال تولید هورمون‌های کافی نیست و ممکن است به کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) اشاره کند.
   ۲. T4 (تیروکسین): میزان T4 در حدود ۱۹.۶۵ واحد میکروگرم بر دسی لیتر (μg/dL) است. این مقدار نسبت به معیارهای طبیعی در مرز عادی قرار دارد.
   ۳. T3 (تری‌ایودتیرونین): میزان T3 در حدود ۳.۳۴ واحد نانوگرم بر میلی لیتر (ng/dL) است که نیز در محدوده طبیعی قرار دارد.
   ۴. Anti-TPO (آنتی‌تیروپروکسیداز): میزان Anti-TPO در حدود ۱.۴ واحد بر میلی لیتر (IU/mL) است. این مقدار نسبت به معیارهای طبیعی در حدود نرمال است و نشان‌دهنده عدم وجود آنتی‌تیروئید آنتی‌بادی‌های بالا است که به تیروئید صدمه وارد کنند.

   با توجه به این نتایج، ممکن است تیروئید شما در حالت کم‌کاری (هیپوتیروئیدی) باشد. اما تشخیص نهایی و درمان باید توسط پزشک متخصص غدد تعیین شود. او می‌تواند با بررسی دقیق تاریخچه پزشکی شما و سایر نتایج آزمایش‌ها، تشخیص دقیقی ارائه دهد و نیاز به تنظیم دوز داروی لووتیروکسین (تیروکسین) را برای شما مشخص کند.

   همچنین، مهم است که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و هرگونه علائم و مشکلات تیروئیدی که ممکن است داشته باشید، مشورت کنید.

 • ساناز
  1402/06/08 6:34 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ازمایش تیروئید من tshشده۰.۱۱وt4شده۱۱/۵۸میخواستم ببینم تیروئیدم چجوریه؟خطرناکه؟کم‌کاره یا پر کار؟

  • مدیر سایت
   1402/06/11 11:18 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   ۱. TSH (تیروتروپین): ۰.۱۱
   ۲. T4 (تیروکسین): ۱۱.۵۸
   با توجه به این نتایج، مشخص می‌شود که TSH شما در محدوده پایین‌ترین مقادیر مرجع (معمولاً ۰.۴ تا ۴.۰ می‌کوئره بر لیتر) قرار دارد و T4 نیز در محدوده مرجع (معمولاً ۴.۵ تا ۱۲.۵ میکروگرم بر دسی لیتر) قرار دارد. این نتایج نشان می‌دهند که سیستم تیروئید شما در حالت نرمال کار می‌کند.
   در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی در مورد وضعیت تیروئیدتان، بهتر است با پزشک متخصص غدد مشوره کنید. او می‌تواند بر اساس مطالعه بیشتر و سابقه پزشکی شما توصیه‌های خاصی ارائه دهد.

 • فاطمه
  1402/06/08 9:45 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر.خواهر من چند سال پیش تیروئیدش رو عمل کرد.از اون روز دارو مصرف میکنه.الان ازمایش TSHداده که جوابش ۰۰۱\۰شده.میخواستم بدونم جواب ازمایشش خوبه یا بده.مرسی

  • مدیر سایت
   1402/06/08 5:10 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   برای بررسی دقیق و تشخیص صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری از نتایج آزمایش و سوابق بیماری است. با این سطح از اطلاعات نمیتوان تشخیصی داد.
   با این حال، همیشه بهتر است تمام تغییرات را با پزشک متخصص در میان گذارید. او می‌تواند بر اساس وضعیت شما و نتایج آزمایش‌ها، راهنمایی دقیق‌تری ارائه دهد.

 • لیلا
  1402/06/07 6:07 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من آزمایش تیرویید دادم
  T3 62-200
  T4. 5-13
  The 0.34-6.1
  ممنون میشم بگید پرکار هست یا کم کار

  • مدیر سایت
   1402/06/08 4:11 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مقادیر آزمایش‌های شما، به نظر می‌رسد که تیروئید شما در محدوده طبیعی عمل می‌کند و نشان‌دهنده عملکرد طبیعی تیروئید است. در نتیجه، به نظر نمی‌آید که شما تحت تیروئید کم کار یا پرکار قرار داشته باشید. با این حال، برای تفسیر دقیق‌تر نتایج و همچنین ارتباط آنها با وضعیت کلیت سلامتی خود، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • معصومه
  1402/06/05 6:23 ب.ظ

  سلام درجه تیروئید من TSH(IF)9.8

  آیا کم کاری تیروئید من کم هست یا زیاد؟

  • مدیر سایت
   1402/06/06 3:23 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مقدار TSH (هورمون محرک تیروئید) در آزمایش‌های تیروئید به عنوان نشانه‌ای از وضعیت فعالیت تیروئید مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقادیر TSH برعکس مرتبط با فعالیت تیروئید است؛ به این معنی که وقتی تیروئید کمتر کار می‌کند (کم‌کاری تیروئید یا هیپوتیروئیدی)، سطح TSH افزایش می‌یابد و وقتی تیروئید بیشتر کار می‌کند (اَیوِراکتیوتیروئیدی یا هایپرتیروئیدی)، سطح TSH کاهش می‌یابد.

   در مورد شما، مقدار TSH به عدد ۹.۸ اندازه‌گیری شده است که به نظر می‌رسد که جز تیروئید کم‌کار هستید. با این حال، هرچند مقدار TSH به تنهایی اطلاعات کافی برای تشخیص دقیق وضعیت تیروئید را نمی‌دهد. برای تشخیص دقیق‌تر و مشخص کردن نوع کم‌کاری تیروئید، نیاز به انجام آزمایشات تیروئید دیگر مانند T4 و T3است.

 • فاطمه
  1402/06/02 5:49 ب.ظ

  سلام من آزمایش تیروئید دادم
  TSH(CL) 0.18 آیا خیلی خطر ناکه؟

  • مدیر سایت
   1402/06/04 11:50 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   میزان TSH (تیروتروپین) در آزمایش‌های تیروئیدی به عنوان یک نشانگر مهم برای فعالیت تیروئید در بدن استفاده می‌شود. مقدار TSH پایین نشان دهنده این است که غده تیروئید در حال تولید هورمون‌های تیروئیدی بیشتری است و به عبارت دیگر، میزان هورمون‌های T3 و T4 افزایش یافته است.
   اگر مقدار TSH شما ۰.۱۸ باشد، این به معنی این است که تیروئید شما در حال تولید هورمون‌های تیروئیدی بیشتری است و ممکن است دارای هیپرتیروئیدی (پرکاری تیروئید) باشید. اما برای تفسیر دقیق‌تر نتیجه، نیاز به مشاوره با یک پزشک تخصصی تیروئید (پزشک غدد و متابولیسم) دارید.
   هرچند که مقدار TSH در دسته‌های مختلف قرار دارد و تنها از این تنها نشانگر به تنهایی نمی‌توان نتیجه‌ای قاطع گرفت. پزشک شما با توجه به تاریخچه پزشکی شما، سایر آزمایش‌های تیروئید، علائمی که دارید و سایر عوامل، می‌تواند تصمیم‌گیری مناسب در مورد درمان و مدیریت شما را انجام دهد.

   پیشنهاد می‌شود با پزشک متخصص غدد مشورت کنید تا نتیجه آزمایش‌های تیروئیدی و وضعیت سلامتی شما را به طور دقیق‌تر ارزیابی و برنامه درمانی مناسب تعیین کنید.

 • نفس
  1402/06/01 10:49 ق.ظ

  سلام T4:۹/۲وT3:۱/۱وTSH۳/۳آیامن کم کاری تیروئید دارم وبایدلووتیروکسین استفاده کنم یانه

  • مدیر سایت
   1402/06/02 10:16 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بله، بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئیدی که ارائه داده‌اید (T4: 9.2، T3: 1.1، TSH: 3.3) به نظر می‌رسد که شما دچار کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) هستید. افزایش مقدار TSH و مقدار کمتر از معمول T4 و T3 نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئیدی می‌باشد.
   در این مورد، پزشک متخصص می‌تواند برای شما داروی لووتیروکسین تجویز کند. لووتیروکسین یک هورمون مصنوعی تیروئید است که جایگزین کمبود هورمون‌های طبیعی تیروئید در بدن شما می‌شود. با مصرف منظم این دارو، می‌توان تعادل هورمون‌های تیروئیدی را بهبود داد و علائم کم‌کاری تیروئید را کاهش داد.
   اما میزان استفاده و دوز مصرف لووتیروکسین بسیارمهم است و نباید به هیچ وجه سرخود تغییر داده شود. پس مهم است که با پزشکتان در مورد نیاز به درمان و دوز مناسب داروهای تیروئیدی مشورت کنید. همچنین، پزشکتان ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌های دوره‌ای برای ارزیابی پاسخ به درمان داشته باشد تا دوز دارو را بهینه کند.

 • فلورا
  1402/06/01 0:40 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر.من ازمایش تیرویید دادم Tsh10.84 وT41.04وT3 3.67میباشد.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت
   1402/06/02 10:14 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئیدی که ارائه داده‌اید، به نظر می‌رسد که شما دچار کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) هستید. مقادیر TSH (تیروئید استیمولیتینگ هورمون) و T4 (تیروکسین) بالاتر از محدوده طبیعی و مقدار T3 (تری‌یودوتیرونین) نیز در محدوده طبیعی قرار دارد.
   این مقادیر ممکن است نشانگر کم‌کاری تیروئید اولیه باشد. این وضعیت ممکن است به علت کمبود تولید هورمون‌های تیروئیدی از جانب تیروئید خود یا مشکلاتی در پیشگیری از تولید یا آزادسازی هورمون‌های تیروئیدی توسط غدد هیپوفیز و هیپوتالاموس باشد.

   با توجه به نتایج، مهم است که با متخصص غدد مشورت کنید. پزشک می‌تواند تشخیص دقیق‌تری از وضعیت تیروئید شما بدهد و نیاز به درمان و دوز مناسب داروهای تیروئیدی را تعیین کند. همچنین، ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌های دیگر برای اطمینان از وضعیت تیروئیدی دقیق‌تر داشته باشید.

 • لیلا
  1402/05/31 8:31 ق.ظ

  با سلام من قبلا ترویید کم کار داشتم حدودا بیشتر از دو سال ب طور مرتب دارو خوردم الان رفتم ازمایش tsh 0/45و t4 1/1و fsh 12/1 ممنون میشم راهنمایی کنین در چ حدی هست تروییدم و ایا ب خوردن دارو ادانه بدم یا ته

  • مدیر سایت
   1402/06/02 8:45 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئید و هورمونی که ارائه داده‌اید، می‌توان نتیجه‌گیری‌های زیر را داشت:

   ۱. TSH: مقدار TSH شما ۰.۴۵ میکرویوت (μIU/mL) است، که در محدوده نرمال قرار دارد. این مقدار مناسبی برای فعالیت تیروئید به نظر می‌رسد.
   ۲. T4: مقدار T4 (هورمون تیروکسین) شما ۱.۱ نانوگرم بر دسی‌لیتر (ng/dL) است، که نیز در محدوده نرمال قرار دارد.

   با توجه به نتایج آزمایش‌ها، به نظر می‌رسد که وضعیت تیروئید شما در محدوده نرمال است و همچنین دارای ترویید کم کار نیستید. در صورتی که مشکلاتی از نظر تیروئید در آزمایش‌های تیروئیدی نداشته باشید و از نظر بالینی نیز مشکلی احساس نکنید، به نظر می‌رسد که داروهای تیروئیدی را به همان شیوه‌ای که پزشک شما تجویز کرده است، مصرف کنید. با این حال، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بر اساس تاریخچه پزشکی شما و نتایج آزمایش‌ها، تصمیم‌گیری مناسب انجام شود.

 • احسان
  1402/05/30 12:36 ب.ظ

  سلام من آزمایش تیروئید دادم جوابش اینطوری t4 130.72 nmol/l
  Tsh 3.030 ulu/ml
  T4 هم نداره
  مشکلی ندارم که؟

  • مدیر سایت
   1402/05/30 1:45 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   برای تفسیر نتایج آزمایش‌های تیروئید، بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید زیرا نتایج آزمایش‌ها نیاز به ترکیب با سابقه پزشکی و وضعیت کلی شما دارد. اطلاعات کامل‌تری برای تشخیص نهایی و تصمیم‌گیری در مورد درمان نیاز است.
   اما به طور کلی، نتایج آزمایش‌های تیروئید شامل:
   – T4 (تیروکسین): سطح طبیعی آن در محدوده مختلفی می‌تواند قرار بگیرد و بسته به واحد‌های آزمایشگاهی و مراجعه به محدوده مختلفی تغییر کند.
   – TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید): سطح TSH نشان‌دهنده تنظیم عملکرد تیروئید توسط غده هیپوفیز در مغز است. سطح طبیعی TSH نیز در محدوده مختلفی قرار می‌گیرد و ممکن است در هر آزمایشگاهی متفاوت باشد.

   با توجه به اطلاعات فراهم شده، به نظر می‌رسد که سطح TSH در محدوده نرمال (سطح طبیعی) قرار دارد. اما برای تشخیص نهایی و تفسیر صحیح نتایج، بهتر است با پزشک غدد یا متخصص داخلی خود مشورت کنید. او می‌تواند با بررسی نتایج آزمایش‌ها و مشاوره دقیق‌تر، نظری دقیق‌تر ارائه دهد.

 • سپیده
  1402/05/30 11:40 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید ببخشید آزمایش تیروئیدtsh من ۰/۰۷ هست لطفا میفرمایید که پرکار هست یا کم کار؟ در ضمن میتونم قرص یدوفولیک استفاده کنم؟دکتر مامایی برام بخاطر باردار شدن تجویز کرده. ممنونم

  • مدیر سایت
   1402/05/30 1:37 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   سطح TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید) معمولاً به عنوان نشانه‌ای برای ارزیابی عملکرد تیروئید استفاده می‌شود. سطح TSH درواقع نمایان‌گر تنظیم عملکرد تیروئید توسط غده هیپوفیز در مغز است. برای تفسیر نتایج آزمایش TSH، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید، زیرا اطلاعات تشخیصی نهایی نیاز به بررسی جامع‌تر نتایج آزمایشات و وضعیت کلی شما دارد. به طور کلی:
   – اگر سطح TSH پایین‌تر از معمول (کمتر از ۰.۴ میکرولیتر بر دسی‌لیتر) باشد، ممکن است بیانگر بیش‌فعالی تیروئید (هیپرتیروئیدی) باشد.
   – اگر سطح TSH بالاتر از معمول (بیش از ۴.۰-۵.۰ میکرولیتر بر دسی‌لیتر) باشد، ممکن است بیانگر کم‌فعالی تیروئید (هیپوتیروئیدی) باشد.

   قرص یدوفولیک یک مکمل غذایی است که حاوی عناصری مانند ید و فولیک اسید است. این مکملات معمولاً در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کمبود این عناصر ممکن است وجود داشته باشد. اما مصرف هر گونه مکمل یا داروی تجویزی بهتر است با پزشک مشورت شود، به ویژه اگر شما باردار هستید یا دارای مشکلات تیروئیدی هستید. در هر صورت، برای تفسیر نتایج آزمایشات و تصمیم‌گیری در مورد درمان، بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید. او می‌تواند با توجه به سابقه پزشکی، نتایج آزمایشات و وضعیت شما توصیه‌های لازم را ارائه دهد.

 • مهناز
  1402/05/28 12:56 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من خانم ۴۱ساله باردار هستم در آزمایش اولیه tsh4.1 بود ودر آزمایش t410.6وt32.30 ومن در هفته دهم بارداری هستم آیا این برای جنین خطر ناک است یانهلطفا راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1402/05/28 4:31 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   تبریک می‌گم برای بارداری شما.
   در مورد سطح TSH (هورمون تیروئید) و T4 (تیروکسین) شما، نمی‌توان به طور مستقیم به شما درباره خطر ناک بودن این سطح‌ها برای جنین پاسخ داد. برای ارزیابی دقیق‌تر و تشخیص صحیح، توصیه می‌کنم با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش خود صحبت کنید.
   عموماً در دوران بارداری، سطح هورمون‌های تیروئید ممکن است تغییر کند. سطح TSH در محدوده طبیعی (معمولاً ۰.۲ تا ۴.۲ میکرویون در دسی لیتر) باشد و این که سطح T4 در چه حدی است، بستگی به مقادیر رفرنس مربوطه در آزمایشگاه دارد.
   پزشک شما می‌تواند بر اساس تاریخچه پزشکی شما و نتایج آزمایش‌ها، توصیه‌های مناسب را برای شما ارائه دهد. ممکن است نیاز به انجام آزمایشات بیشتر تیروئید یا مشاوره با متخصص تیروئید داشته باشید تا وضعیت دقیق‌تری از سلامت تیروئید خود در دوران بارداری بدست آورید.

   به هر حال، در این مرحله مهم است که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش‌ها و نگرانی‌های خود صحبت کنید تا بهترین مشاوره و مراقبت‌هایی که نیاز دارید را دریافت کنید.

 • فرشاد فرخ
  1402/05/27 6:32 ق.ظ

  باسلام ایا ازمایش
  T1. هم برای تیررئید داریم

  • مدیر سایت
   1402/05/30 1:38 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   نه برای سنجش هورمون‌های تیروئیدی تنها دو آزمایش T3 و T4 هست.

 • ناهید
  1402/05/25 8:09 ب.ظ

  سلام وقت بخیر . خانمی ۳۱ستله هستم طبق آزمایش میزان TSH4.3هست . آیا بنده کم کاری تیروئید دارم یا طبیعی است ؟سپاسگذارم

  • مدیر سایت
   1402/05/26 9:07 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مقدار TSH (هورمون محرک تیروئید) شما ۴.۳ می‌باشد. معمولاً مقدار TSH در محدوده‌های مشخصی قرار دارد که به عنوان محدوده طبیعی تلقی می‌شود. متوسط محدوده طبیعی TSH معمولاً بین ۰.۴ تا ۴.۰ یا ۵.۰ میکرویوات بر دسی‌لیتر قرار دارد، با توجه به مختلف فاکتورها و آزمایشگاه‌ها.
   در مورد مقدار TSH شما (۴.۳)، به نظر می‌رسد که در محدوده طبیعی قرار دارد. با این حال، تشخیص نهایی و تفسیر نتایج بر اساس متغیرهای مختلفی مانند سابقه بالینی، علائم بالینی و سایر آزمایش‌های تیروئیدی باید توسط پزشک شما صورت گیرد.

 • حاتمی
  1402/05/25 2:09 ب.ظ

  سلام
  آقایی ۶۳ ساله هستم، آزمایش تیروئیدم :
  T4:9.49 , t3:150.6 , tsh:0.007 لطفاً تفسیر آزمایش را بفرمایید. متشکرم

  • مدیر سایت
   1402/05/26 9:01 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، به نظر می‌رسد که شما دچار یک وضعیت تیروئید پرکار (هیپرتیروئیدی) هستید. تفسیر نتایج به شرح زیر است:

   ۱. T4 (تیروکسین): مقدار T4 در محدوده طبیعی قرار ندارد و بالاتر از حد معمول است. T4 یک هورمون تیروئید است که توسط تیروئید تولید می‌شود و نقش مهمی در کنترل متابولیسم بدن دارد.
   ۲. T3 (تری‌یودوتیرونین): مقدار T3 نیز در محدوده طبیعی نیست و بالاتر از معمول است. T3 نیز یک هورمون تیروئیدی است که تاثیر مستقیمی بر متابولیسم بدن دارد.
   ۳. TSH (تیروئید استیمولیتینگ هورمون): مقدار TSH به طور قابل توجه‌ای کمتر از محدوده طبیعی (پایین‌تر از ۰.۴) است. TSH توسط غدد هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و نقش مهمی در کنترل فعالیت تیروئید دارد.

   این نتایج نشان می‌دهند که تیروئید شما در حال حاضر در وضعیت هیپرتیروئیدی قرار دارد که ممکن است نیاز به اقدامات درمانی داشته باشد. بهتر است با پزشک تخصصی غدد یا داخلی مشورت کنید تا تشخیص دقیق‌تری دریافت کنید و برنامه درمانی مناسب را به شما تجویز کند.

 • Masom
  1402/05/24 12:19 ب.ظ

  سلام وقت بخیرtsh_ECL روی ۴.۹هست لطف میکنیدتفسیر این آزمایش بگید

  • مدیر سایت
   1402/05/25 12:09 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   آزمایش TSH_ECL نشان‌دهنده سطح هورمون TSH (تیروتروپین) در خون شما است. TSH هورمونی است که توسط غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و برای کنترل فعالیت غده تیروئید (که هورمون‌های تیروکسین و تری‌ایودوتیرونین تولید می‌کند) مسئولیت دارد.
   سطح TSH بالا به معنای کم‌کاری تیروئید (همچنین به نام هیپوتیروئیدی) است. در این حالت، غده تیروئید کمترین میزان هورمون‌های تیروکسین و تری‌ایودوتیرونین را تولید می‌کند که ممکن است باعث علائمی مانند خستگی، سردرد، کاهش وزن، عدم تحمل به سرما، و تغییرات مزاجی شود.
   با توجه به مقدار TSH_ECL شما (۴.۹)، ممکن است تیروئید شما در حالت مرزی بین عملکرد طبیعی و کم‌کاری باشد. با این حال، برای تفسیر دقیق‌تر و تصمیم‌گیری درباره نیاز به درمان یا مداخله‌ای، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. او می‌تواند با توجه به نتایج آزمایش‌های دیگر و تاریخچه پزشکی شما تصمیم‌گیری مناسب را انجام دهد.

 • گلرخ
  1402/05/23 5:02 ب.ظ

  درود و سپاس از زحمات مجموعه
  خانمی ۳۷ ساله هستم ، حدود هشت ماه هست که داروی لووتیروکسین ۵۰ مصرف میکنم، در آزمایش اخیرم TSH 1.1
  T3 1.5 و T4 9.3 می‌باشد،
  قصد دارم باردار بشم، آیا با توجه به نوع فعالیت تیروئدم، امکان بارداری سلامت و بدون آسیب به خودم و جنین وجود دارد؟ ضمن اینکه پارسال تابستان تخمک هم اهدا کرده ام

  • مدیر سایت
   1402/05/25 11:34 ق.ظ

   سلام. وقت بخیر
   در مورد سوالتان، برای برنامه‌ریزی بارداری در حالتی که داروی لووتیروکسین مصرف می‌کنید، بهتر است با پزشک متخصص غدد (اندوکرینولوژیست) مشورت کنید. این پزشک می‌تواند بر اساس آزمایش‌های تیروئید و وضعیت سلامتی شما تصمیمات مناسبی درباره بارداری و تنظیم داروی لووتیروکسین برای شما بگیرد. همچنین، اهدای تخمک نیز ممکن است تأثیری در تنظیماتی که برای بارداری شما انجام می‌شود، داشته باشد. بهتر است این نکته را نیز با پزشک مرتبط کنید تا به شما توصیه‌های مناسبی داده شود.

   در هر صورت، توصیه می‌شود تا با پزشک خود مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما و نیازهای سلامتی، برنامه‌ریزی متناسب برای بارداری خود داشته باشید.

 • ناشناس
  1402/05/23 0:06 ق.ظ

  سلام همسرم سونوگرافی داد دکتر گفت غده تیرویید داره ولی آزمایش خون داد میگه تیرویید فعال نیست و باید نمونه برداری بدین ،میخواستم توضیح بدین برام یعنی تیرویید نداره ؟

  • مدیر سایت
   1402/05/23 11:41 ق.ظ

   سلام. وقت بخیر
   تیرویید یک غده در گردن است که هورمون‌های تیروئید تولید می‌کند که تأثیر بسیاری بر روی فعالیت متابولیک بدن دارد. همچنین، تیروئید به وسیله ترشح هورمون‌های T3 و T4 در کنترل فرآیندهای مختلف بدن نقش دارد. آزمایش تیروئید (مانند TSH، T3 و T4) اطلاعاتی درباره عملکرد این غده ارائه می‌دهد.
   در مواردی که تیروئید فعال نیست، ممکن است علل مختلفی دخیل باشند. مثلاً در مواردی که غده تیروئید ندارد، به عنوان هیپوتیروئیدی کامل شناخته می‌شود. در بعضی موارد، ممکن است تیروئید تا حدی فعالیت نداشته باشد که به عنوان هیپوتیروئیدی زیرکامل یا تیروئید غیرفعال شناخته می‌شود.
   در مواردی که تیروئید غده‌ای دارد اما به طور کامل به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند، ممکن است تیروئید زیرفعال باشد.

   در هر صورت، تشخیص نهایی و برنامه درمانی باید توسط پزشک شما بر اساس تاریخچه پزشکی، نتایج آزمایش‌ها و معاینه دقیق انجام شود. بهتر است با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش‌ها و تشخیص نهایی صحبت کنید تا بهترین مراقبت و درمان را دریافت کنید.

 • محمدی
  1402/05/22 1:30 ب.ظ

  سلام و عرض ادب بنده خانمی ۳۴ ساله هستم که تیروئید کم کار دارم چندین ساله تو شهر حودم متخصص غدد دارومو قطع کرده TSH 5.20بوده.میگن نیازی به دارو تیروکسین نداری

  • مدیر سایت
   1402/05/22 3:42 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   سطح TSH نشان می‌دهد که تیروئید شما در مرز کم‌کاری قرار دارد و احتمالاً دارای هیپوتیروئیدی خفیف است. با این حال، تصمیم در مورد شروع یا قطع داروها و درمان تیروئیدی باید توسط پزشکی اتخاذ شود که با شما صحبت داشته و به تاریخچه پزشکی شما، نتایج آزمایش‌ها، علائم بالینی و وضعیت سلامتی کلی شما توجه دارد.
   تصمیم‌گیری در مورد استفاده از داروهای تیروئیدی ممکن است تاثیرات جانبی، شرایط جسمی شما و نیازهای خصوصی شما را در نظر بگیرد. تشخیص و مدیریت بیماری تیروئیدی باید توسط پزشک متخصص غدد و دوره‌های منظم برای بررسی و تنظیم سطح هورمون‌های تیروئیدی با آزمایش‌های خونی انجام شود.

 • محمدی
  1402/05/20 6:09 ب.ظ

  سلام دکترTSH بنده ۰.۳L در آزمایش آمده .آیا زیاد بالا است و نیاز دارو دارم یا نه

  سپاس از راهنمایی

  • مدیر سایت
   1402/05/21 11:23 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   سطح TSH یکی از اندیکاتورهای کلیدی برای ارزیابی عملکرد تیروئید است. مقدار TSH کمتر از حد طبیعی (کمتر از ۰.۴ میکرولیتر در دسی‌لیتر) به عنوان هیپرتیروئیدی (بیش‌فعالی تیروئید) تشخیص داده می‌شود. اما نتایج تست‌های تیروئید معمولاً باید با دیگر پارامترهای تیروئید مانند مقادیر T3 و T4 سرمی و نتایج بالینی همراه شوند.

   در هر صورت، تشخیص و تجویز درمان برای مشکلات تیروئید باید توسط پزشک تخصصی (مثل اندوکرینولوژیست) انجام شود. اگر نتیجه آزمایش TSH شما نگرانی ایجاد کرده است، بهتر است با پزشک معالج خود در مورد نتایج آزمایش صحبت کرده و توصیه‌های او را در این خصوص دریافت کنید.

 • پرویز خورشیدفرد
  1402/05/19 9:30 ق.ظ

  سلام
  ۴سال پیش من تیروید عمل کردم‌و‌کامل برداشته شده
  الان روزی دو قرص پشت قرمز مصرف میکنم
  چند روزی هست دچار تنگی نفس و بادگلو شدم البته روزی ۴ قرض کلسیم پانصد می خورم آزمایش دادم tsh روی ۰/۰۵ و کلسیم ۷/۴ بود لطفا برای رفع مشکل راهنمایی فرمایید

  • مدیر سایت
   1402/05/19 9:37 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تنگی نفس و بادگلو از علائمی هستند که ممکن است کوتاه مدت به عوامل مختلفی نظیر آلرژی، التهاب تیروئیدی، عفونت تنفسی یا مشکلات گوارشی مرتبط باشند. چون در گذشته عمل تیروئید داشته‌اید و در حال حاضر داروهای تیروئید مصرف می‌کنید، مهم است که پزشک خود را مطلع کنید و تغییرات در علائم خود را به او گزارش دهید.
   در هر صورت، بهتر است در اولین فرصت با پزشک خود تماس بگیرید تا او بتواند مشکل شما را ارزیابی کند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

 • سالار
  1402/05/19 0:07 ق.ظ

  با درود. من چند روز پیش آزمایش چکاپ دادم و مقدار tsh 4.9 بود ینی لب مرز هست و رو به کم کاری تیروئید میره؟ ولی پزشک چیزی در مورد تیروئید نگفت و بعدا خودم دیدم و متوجه شدم نزدیک به مرزه میخواستم بپرسم لازم هست آزمایش دیگه ای بدم یا اقدامی انجام بدم یا خیر.
  با تشکر.

  • مدیر سایت
   1402/05/19 9:41 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر

   بله، مقدار TSH نزدیک به مرز بالایی قرار دارد و به نظر می‌رسد که به سمت کم‌کاری تیروئید می‌رود. اگر مقدار TSH در مرز بالا قرار دارد، احتمالاً پزشک شما نیاز به اقدامات بیشتری در خصوص تیروئید خواهد داشت.
   برای بررسی دقیق‌تر و تعیین وضعیت تیروئید، می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید.
   اگر احساس می‌کنید که علائمی از کم‌کاری تیروئید دارید مانند خستگی، سرماخوردگی، وزن افزایشی، یا تغییرات مزاج، بهتر است با پزشک خود در مورد این علائم صحبت کنید. وی می‌تواند تشخیص دقیق‌تری ارائه داده و برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند.

 • فرح
  1402/05/17 8:58 ب.ظ

  سلام من ۵سال قبل tsh=11داشتم و t4وt3نرمال بود ۸ماه لوتیروکسن خوردم بعد خیلی پایین امد که پزشکم دارو را قطع کرده و‌در این ۵سال مرتب چک کردم نرمال بوده از سال گذشته tsh=4شده و امسالTsh=8و‌t4=1/1 میباشد هیچ کدام از علایم هیپوتیرویدی را هم‌ندارم ایا باید دارو بخورم؟

  • مدیر سایت
   1402/05/18 11:42 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تشخیص دقیق و تجویز دارو و دوز مصرفی تنها با بررسی اطلاعات و سوابق بیمار امکان پذیر است اما
   معمولاً میزان TSH زیر ۴ به عنوان حد نرمال در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که مقدار TSH شما بالاتر از این مقدار باشد، ممکن است نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید باشد.
   در تعیین درمان برای هیپوتیروئیدی، عوامل متعددی نظیر سطح هورمون‌های تیروئید، علائم بالینی، سن، وضعیت جسمانی و تاریخچه بیماری در نظر گرفته می‌شوند. در برخی موارد، حتی اگر علائم بالینی کم‌کاری تیروئید وجود نداشته باشد، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد که درمانی مقتضی تجویز کند.
   با توجه به اینکه مقدار TSH شما افزایش یافته و در دوره‌های مختلف نیز تغییر کرده است، مشورت با پزشک خود بسیار مهم است. او بهترین تصمیم را برای شما خواهد گرفت و به شما توصیه‌های لازم را خواهد داد.

 • م
  1402/05/17 7:31 ق.ظ

  آزمایش من tsh پایین ولی t3 t4 نرمال است پزشک اسکن هسته ای تجویز کرده آیا واقعا لازمه اگه انجام ندم چی میشه

  • مدیر سایت
   1402/05/17 5:29 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   ترکیب نتایج آزمایشات تیروئید شما نشان می‌دهد که TSH پایین و T3 و T4 در محدوده نرمال قرار دارند. این وضعیت ممکن است نشان‌دهنده اختلال در تنظیم هورمون‌های تیروئید باشد. اسکن هسته‌ای (نوواسکن) توسط پزشک به منظور ارزیابی دقیق‌تر وضعیت تیروئید و عملکرد آن تجویز شده است.
   اگر پزشک تجویز کرده که اسکن هسته‌ای انجام دهید، احتمالاً به دلایل خاصی از جمله بررسی دقیق‌تر علت کاهش TSH در حالی که T3 و T4 در محدوده نرمال قرار دارند، شما را به این آزمایش ارجاع داده است. هدف این اسکن هسته‌ای است که با تصویربرداری دقیق‌تر، پزشک به تشخیص درست‌تر و درمان مناسب‌تر برسند.
   در هر صورت، تصمیم نهایی برای انجام یا عدم انجام این اسکن هسته‌ای باید با پزشک خودتان در مورد وضعیت سلامتی و نیازهای شما گرفته شود.

 • Angel
  1402/05/16 2:36 ب.ظ

  با سلام من کم کاری تیروئید دارم آزمایش دادم جواب آزمایشم به این شرح هست
  TSH. H 9.7
  T4 1.6
  آیا کم کاری تیروئیدم به حدی رسیده که قرص مصرفم نکم جدیدا قرص میخورم پشت یکی از چشمام ورم میکنه

  • مدیر سایت
   1402/05/18 11:45 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه داده‌اید (TSH=9.7 و T4=1.6)، به نظر می‌رسد کم‌کاری تیروئید در شما وجود دارد. مقدار TSH شما افزایش یافته است و مقدار T4 در حد نرمال یا پایین‌تر از حد نرمال است که نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید است.
   در مورد قرصی که مصرف می‌کنید و باعث ورم زیر یکی از چشم‌هایتان شده است، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید. این مشکل ممکن است به عوامل دیگر نیز برگردد و پزشک شما باید این مسئله را ارزیابی کند و تصمیم‌گیری لازم را انجام دهد اما تصمیم نهایی درباره تغییر دوز یا نحوه مصرف باید توسط پزشک شما گرفته شود. اگر احساس می‌کنید که داروی تیروئیدی درست تنظیم نشده و عوارضی از جمله ورم زیر چشم دارید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت تیروئیدی‌تان ارزیابی شود و تنظیمات دارو به درستی انجام گیرد.

 • زهره نصیری
  1402/05/15 8:06 ب.ظ

  سلام وقت شما بخیر=۱۶.۴۶=tsh آیا هورمون تیروئید من مشکل دارد؟

  • مدیر سایت
   1402/05/18 2:38 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   برای تشخیص اختلالات تیروئید، نتایج آزمایشاتی مانند TSH، T4 و T3 نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارند و تنها پزشک شما می‌تواند نتایج را بررسی کرده و تشخیص درستی ارائه دهد. چرا که نتیجه هر سه آزمایش، واحد اندازه گیری و سوابق شما در تشخیص مهم است.
   پزشک شما می‌تواند به شما توضیحات کاملتری درباره وضعیت تیروئید و نتایج آزمایشات ارائه دهد و در صورت لزوم، اقدامات بیشتری را پیشنهاد دهد.

 • غزال
  1402/05/15 2:05 ق.ظ

  سلام خواهشمندم جواب سوال من رو بدید ، نوزاد ۴۰ روزه من tsh:5.2 miu/L داشته و Ft4:1.1 ng/dl هست دکتر اطفال گفته لب مرزه مجدد تکرار شده ولی من نمی‌خوام بازم بچم خون بده نظر شما چیه

  • مدیر سایت
   1402/05/18 2:46 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تشخیص و درمان مشکلات سلامتی نوزادان نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک دارد. اطلاعاتی که ارائه داده‌اید نشان می‌دهد که سطوح هورمون‌های تیروئید در نوزاد شما ممکن است در محدوده نرمال باشد، اما این موضوع نیازمند تفسیر و تشخیص تخصصی توسط یک پزشک متخصص است.

   پزشک شما احتمالاً نتیجه آزمایش‌ها را بر اساس تجربه و دانش خود ارزیابی کرده و نظر داده است. با این حال، اگر شما شک دارید یا به هر دلیلی تمایل به دریافت نظر دیگری دارید، می‌توانید نظر یک پزشک تخصصی تیروئید (متخصص اطفال یا متخصص تغذیه و هورمون‌ها) را بگیرید.

 • امیر
  1402/05/14 12:47 ب.ظ

  سلام anti thyroid من ۳۸۵ و tsh۰.۸۵وfreet41.1 هست .میشه راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1402/05/18 2:54 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به نتایج آزمایش‌های شما، به نظر می‌رسد که سطح هورمون تیروئید در محدوده نرمال قرار دارد. با این حال، آزمایش Anti-Thyroid Peroxidase (Anti-TPO) با مقدار ۳۸۵ نشان‌دهنده وجود آنتی‌بادی‌هایی است که به غده تیروئید حمله می‌کنند و ممکن است نشان‌دهنده وجود اختلال در سیستم ایمنی یا اختلال‌های تیروئیدی باشد.

   معمولاً افزایش مقدار Anti-TPO به عواملی مانند بیماری هاشیموتو (Hashimoto) یا بیماری گریوز (Graves) مرتبط است که به نوعی اختلال ایمنی به غده تیروئید یا هایپرتیروئیدی (پرکاری تیروئید) یا هیپوتیروئیدی (کم کاری تیروئید) منجر می‌شود.

   با توجه به اینکه مقادیر آزمایش‌های شما در محدوده نرمال قرار دارند و تا به حال هیچ علائم خاصی از اختلال تیروئیدی از خود نشان نداده‌اید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید موضوع را با او بررسی کنید و در صورت لزوم تست‌ها یا معاینات بیشتری انجام دهید. همچنین، بهتر است هرگونه نگرانی خود را با پزشک خود به در میان بگذارید.

 • هیوا
  1402/05/12 9:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشد بنده ۳۲ سال سن دارم آزامیش تیروئید دادم نتیجه ش این بوده ممنون میشم راهنماییم کنید
  TSH_7/5
  T4_6/3

  • مدیر سایت
   1402/05/18 4:17 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   نتایج آزمایش تیروئیدی که ارائه دادید، به شکل زیر هستند:
   – TSH: 7.5 (مقدار بالا از محدوده طبیعی)
   – T4: 6.3 (مقدار در محدوده طبیعی)
   نتیجه نشان می‌دهد که مقدار هورمون تیروئید (TSH) بالا و مقدار هورمون تیروکسین (T4) در محدوده طبیعی قرار دارد. این نتیجه ممکن است نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) باشد.
   با توجه به اینکه مقدار TSH بالاست و تیروئید کم‌کاری ممکن است وجود داشته باشد، بهتر است به پزشک تخصصی در زمینه غدد درون‌ریز و تیروئید مراجعه کنید. او می‌تواند با انجام معاینه کامل و در صورت لزوم آزمایش‌های تکمیلی، تشخیص دقیق‌تری را برای وضعیت تیروئید شما قرار دهد و در صورت نیاز به درمان مناسب را تجویز کند.

 • Amir
  1402/05/12 6:35 ب.ظ

  سلام،من آزمایش تیروئید دادم،t3:1.49 t4:93.2 tsh:1.73

  • مدیر سایت
   1402/05/18 4:20 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   در مورد طبیعی بودن یا نبودن مقادیر تیروئیدی، نیاز به مشاوره پزشک دارید. این مقادیر به تنهایی کافی نیستند تا وضعیت تیروئید شما را تشخیص دهند. پزشک شما با بررسی سایر علائم و نشانگرها، سابقه پزشکی و تشخیص دقیق‌تر می‌تواند به شما اطلاعات بیشتری ارائه دهد.

 • سمیرا
  1402/05/11 11:03 ق.ظ

  با سلام.وقتتون بخیر.خدا قوت.من هفته ۲۴ هستم تو آزمایشاتم tsh در هفته ی دوازدهم مقدارش ۴/۳ بود دکترم هم چیزی نگفته بود، دیروز که در هفته ۲۴ م آزمایش دادم، مقدارش ۴/۹ شده.خیلی نگرانم دیروز برای اولین بار رفتم دکتر داخلی برام داروی لووکسین ۱۰۰ رو نوشت نصفشو صبح ناشتا بخورم.خیلی نگرانم تا حالا این دارو رو مصرف نکردم کم کاری تیروئیدم آیا تاثیر بدی روی جنین میذاره؟

  • مدیر سایت
   1402/05/18 4:59 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   در دوران بارداری، تنظیم و مدیریت سطح هورمون‌های تیروئید بسیار مهم است تا به سلامتی شما و جنین شما کمک شود. مقادیر TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید) در دوران بارداری معمولاً تغییر می‌کند و می‌تواند در سطوح مختلفی قرار بگیرد.
   در مورد داروی لووکسین (Levothyroxine) که برای درمان کم‌کاری تیروئید تجویز شده است، معمولاً به منظور تعادل تیروئید در دوران بارداری استفاده می‌شود. این دارو برای بهبود عملکرد تیروئید و تنظیم مقادیر هورمون‌های تیروئید در سطح مناسب استفاده می‌شود و بسیاری از زنان باردار از آن بهره می‌برند.
   در مورد تأثیر این دارو بر جنین، تاکنون مطالعات نشان داده‌اند که استفاده معقول از لووکسین در دوران بارداری اغلب ایمن است و به جنین آسیبی وارد نمی‌کند.

 • سپهر
  1402/05/10 4:39 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.
  پسرمن ۴ ساله هست،آزمایش تیروئید ازش گرفتیم
  T4=109وTSH=7.8لطفا اگه امکانش هست تفسیر کنید

  • مدیر سایت
   1402/05/10 5:54 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   سلام، با توجه به نتایج آزمایش تیروئید پسر شما، او در معرض کم کاری تیروئید قرار دارد.
   با توجه به این نتایج، بهتر است با یک پزشک متخصص غدد و متابولیسم مشورت کنید تا به شناخت دقیق‌تری از وضعیت تیروئید فرزندتان برسید. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی، انجام آزمایش‌های مکمل و مشاهده نشانه‌ها و علائم، تشخیص دقیق‌تر و درمان مناسب را تعیین خواهد کرد. درمان کم کاری تیروئید معمولاً شامل مصرف داروهای تیروئیدی مصنوعی می‌شود که با مشاوره پزشک، به دوز مناسبی تنظیم می‌شود.

 • حسن
  1402/05/09 11:12 ق.ظ

  سلام خسته نباشی ۳۲ سال سن دارم tsh خونم به طور غیر طبیعی ۷۲ است می تونه خطرناک باشه؟

  • مدیر سایت
   1402/05/10 3:57 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر.
   تشخیص دقیق نیاز به اطلاعات بیشتری از شما دارد اما اگر تیروئید شما در سطح TSH غیرطبیعی و بالا است (۷۲)، باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • سبحانی
  1402/05/08 6:06 ب.ظ

  سلام آزمایش tsh 7.800 وfree t4 1.56 وAnti thyroid perixidase 87.1 می باشد ممنون میشم تفسیر بفرماییید

  • مدیر سایت
   1402/05/10 4:36 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   با توجه به نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، برخی نتایج غیرطبیعی دارید که نشان‌دهنده مشکلات در کارکرد و احتمال کم‌کاری تیروئید است، توصیه می‌شود که با یک متخصص تیروئید یا اندوکرینولوژیست مشورت کنید.

 • شکریه نظامی
  1402/05/08 1:32 ق.ظ

  سلام من تقریبن ۳ماهه تیروییدم را جراحی کردم و کلأ تیروییدم را برداشتم و فعلن قرص تیروکسین استفاده میکنم چند روز پیش آزمایش دادم T4=0/2هست وقتی ب دکتر خودم نتیجه آزمایش را نشون دادم میگه تیرویید برابر هست و تازه باید روزهای جمعه نصف قرص تیرویید استفاده کنی با این که تیروییدم پایین هست چرا دکتر اینجوری میگه لطفاً کمکم کنید ممنون

  • مدیر سایت
   1402/05/10 4:49 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر

   ممکن است تفسیر نتایج آزمایش‌های تیروئیدی کمی پیچیده باشد و بسته به شرایط شما و نتایج دقیق آزمایش، پزشک ممکن است راهنمایی‌های مختلفی ارائه کند. برای تفهیم بهتر وضعیت، لازم است که توضیحات کامل‌تری در مورد آزمایش‌ها و شرایط حال حاضرتان داشته باشیم. بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و دلیل دقیق این تعیین دوز را از او بپرسید.

 • فاطمه
  1402/05/07 0:17 ق.ظ

  سلام خسته نباشی جواب ازمایش تیروئید۱.۸۰
  ایاخوب هست یانه مادرم ۵۹سال سن دارد

  • مدیر سایت
   1402/05/10 5:18 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   تشخیص و تعیین اینکه آزمایش تیروئید ۱.۸۰ برای مادرتان خوب است یا خیر، به تنهایی کافی نیست و نیاز به ارزیابی توسط پزشک دارد. مقدار TSH (Thyroid Stimulating Hormone) برای ارزیابی عملکرد تیروئید مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای تشخیص دقیقتر و تعیین وضعیت سلامتی تیروئید باید مقادیر دیگر هورمون‌های تیروئید، مانند T4 (Thyroxine) و T3 (Triiodothyronine) نیز در نظر گرفته شوند.

   همچنین، مقدار TSH متاثر از عوامل مختلفی مانند سن، جنسیت، وضعیت بارداری و مصرف داروها است. برای تفسیر دقیق نتایج، پزشک نیاز به مشاهده سوابق پزشکی کامل مادرتان، سن، وضعیت سلامتی، نمونه‌برداری آزمایش و سایر علل مرتبط خواهد داشت.

 • فاطمه
  1402/05/06 1:01 ب.ظ

  با سلام
  بنده خانم ۲۶ساله با نتایج تیرویید به صورت زیر میباشم آیا آزمایشات طبیعی هستن؟
  tsh:1.86
  T4:13.1
  T3:154

  • مدیر سایت
   1402/05/10 5:49 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   با توجه به نتایج آزمایشات تیروئیدی که ذکر کردید، می‌توانم به شما بگویم که نتایج شما در محدوده‌های طبیعی قرار دارند و تیروئید شما به نظر می‌رسد در وضعیت نرمال قرار دارد. اما برای تفسیر کامل نتایج آزمایشات تیروئید، بهتر است که نتایج را به همراه سوابق پزشکی خود به پزشک نشان دهید.

 • پري
  1402/05/05 12:25 ب.ظ

  سلام من مجرد هستم و ۲۳ سالمه جواب ازمایشم
  T4=7.24
  TSH=1.65
  T3 free= 3.37
  ممنون میشم برام تفسیر کنین

  • مدیر سایت
   1402/05/10 5:37 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   با توجه به این نتایج، به نظر می‌رسد که سطوح هورمون‌های تیروئیدی شما در حدود طبیعی هستند و نشانه‌ای از کم‌کاری یا افزایش فعالیت تیروئید ندارند. با این حال، توصیه می‌شود همواره نتایج آزمایش‌های تیروئید خود را با پزشک مطرح کنید تا او بتواند به شما توصیه‌های مربوط به سلامتی تیروئید و سایر جنبه‌های بهداشتی بدهد.

 • علی اصفهانی
  1402/05/04 8:46 ق.ظ

  با سلام نتیجه آزمایشش تیرویید من به شرح ذیل است و اینکه چند وقت کف پاهام درد دارم
  Tsh: 5,46
  T4:64
  T3:1,9

  • مدیر سایت
   1402/05/10 5:24 ب.ظ

   سلام. وقت بخیر
   بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئیدی شما، مقادیر TSH (هورمون محرک تیروئید) و T4 (هورمون تیروکسین) به نظر می‌آید در محدوده نرمال باشند. اما لازم به ذکر است که مقادیر آزمایش‌های تیروئیدی باید توسط پزشک خود با سایر علائم بالینی و سابقه بیماری‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند. همچنین، ممکن است که مقادیر مرجع آزمایش‌ها برای هر آزمایشگاه متفاوت باشد، بنابراین بهتر است نتایج آزمایش‌ها را با پزشک خود بررسی کنید و سوالات خود را از او بپرسید.

   در مورد درد کف پاهایتان، این مشکل می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی از جمله مشکلات عضلانی و استخوانی، التهاب، کمبود ویتامین‌ها و موارد دیگر باشد. بهتر است این موضوع را هم با پزشک مطرح کنید.

 • مژگان
  1402/05/02 8:49 ب.ظ

  سلام‌خسته نباشیم نوزاد ۴ ماه ۱۴ روز دارم تی اس اچ ۲.۳..هست.میشه امکانش هست تفسیر کنید

  • مدیر سایت
   1402/05/03 2:33 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   تشکر از شما که اطلاعات مربوط به نوزاد خود را ارسال کردید. مقدار TSH نوزاد شما که ۲.۳ می‌باشد، برای نوزاد ۴ ماه و ۱۴ روز، طبیعی است.
   در نوزادان، سطح هورمون TSH به‌عنوان یک نشانگر عملکرد غده تیروئید بررسی می‌شود. مقدار طبیعی TSH در نوزادان بسیار متغیر است و ممکن است در محدوده‌های مختلف باشد. به طور کلی، مقدار TSH نوزادان در حالت طبیعی باید در محدوده ۰.۵ تا ۵ میکرویوت‌/میلی‌لیتر باشد.
   مقدار ۲.۳ میکرویوت‌/میلی‌لیتر برای نوزاد ۴ ماه و ۱۴ روز در محدوده طبیعی قرار دارد و نشان‌دهنده عملکرد طبیعی غده تیروئید نوزاد شما است.
   البته اگر شما هرگونه نگرانی یا سوال دیگری دارید، بهتر است با پزشک معالج نوزاد خود مشورت کنید. او می‌تواند به شما توضیح دقیق‌تری در مورد نتایج آزمایش و وضعیت سلامتی نوزادتان بدهد و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • زهراسرایلو
  1402/04/27 8:56 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.۳۱ساله هستم ۹هفته باردارم آزمایش تیروئید انجام دادم T31.5 T410.8 وTsH 0.1 نشان داده ودکترمتخصص هم بمن یدوفولیک تجویزکرده بود مصرف میکردم الان من پرکاری تیروئید دارم یا کم کاری واین قرص رابخورم یاقطع کنم وقبلا سابقه تیروئید دربارداری قبلی نداشتم

  • مدیر سایت
   1402/04/30 7:08 ب.ظ

   سلام، تبریک می‌گویم به خاطر بارداری شما. از اطلاعاتی که ارائه دادید، نتایج آزمایش تیروئید شما بشرح زیر است:

   T3: 1.5 ng/dL (نرمال محدوده: ۰.۷-۱.۸ ng/dL)
   T4: 10.8 μg/dL (نرمال محدوده: ۵.۰-۱۴.۰ μg/dL)
   TSH: 0.1 μIU/mL (نرمال محدوده: ۰.۴-۴.۰ μIU/mL)
   بر اساس نتایج آزمایش، TSH شما پایین و مقادیر T3 و T4 در حد معمول هستند. این نتایج نشان‌دهنده پرکاری تیروئید هستند. با توجه به این مشخصات، داروی یدوفولیک که برای کم‌کاری تیروئید استفاده می‌شود، نیازی ندارید و باید مراجعه به پزشکتان کنید تا برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

   پزشک متخصص شما ممکن است مقدار دارو یدوفولیک را تغییر دهد یا دیگر داروها را تجویز کند تا بهینه‌ترین وضعیت تیروئید برای شما و جنینتان فراهم شود. همچنین، ممکن است پزشک شما در طول دوران بارداری تیروئید شما را مورد نظر داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند تا سلامتی شما و نوزادتان حفظ شود.

 • مهسا
  1402/04/27 7:52 ب.ظ

  سلام خانمی هستم ۴۴ساله به مدت ۲۰سال هست که تروئیددارم اول پرکاربود ولی بعدازیک مدت کم کارشده ۱سال هست که دارو مصرف نکردم التن آزمایش دادم tshخونم ۱۸.۴هست t4.1.12و t3.2.63توی شهرستان هم دکتر غددخوب خیلی کم هست اگرهم باشه نوبت نداره میشه لطفاکمکم کنیدممنون میشم

  • مدیر سایت
   1402/04/30 7:07 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئیدی که ارائه دادید، مشخص است که تیروئید شما در حال حاضر کم‌کاری دارد. مقدار TSH بالا و مقادیر T4 و T3 در محدوده‌های طبیعی یا کمی کمتر از محدوده‌های طبیعی قرار دارند که نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید است.

   با توجه به این که یک سال است داروهای تیروئید را مصرف نمی‌کنید و نتایج آزمایش‌ها نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید هستند، بهتر است به زودی با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما ممکن است تصمیم بگیرد دوباره با شما داروهای تیروئید را شروع کند یا تغییرات دیگری در درمان اعمال کند.

   تیروئید کم‌کاری می‌تواند علائمی مانند خستگی، کاهش انرژی، سرماخوردگی، کاهش وزن، مشکلات حافظه و تمرکز، مشکلات پوستی و مویی و دیگر علائم را ایجاد کند. بنابراین، مهم است که با پزشک خود همکاری کنید تا منبع کم‌کاری تیروئید را تشخیص دهد و مناسب‌ترین درمان را برای شما تعیین کند.

 • مدثر
  1402/04/27 7:51 ب.ظ

  بلی خوبین
  TSH: 4.41
  T3: 1.83
  T4: 8.45

  این تست من است در چه حد است؟

  • مدیر سایت
   1402/04/30 7:06 ب.ظ

   سلام
   برای تفسیر نتایج تست های تیروئید، باید به مقادیر مرجع طبیعی مراکز آزمایشگاهی خود اعتماد کنید زیرا ممکن است مقادیر مرجع در مراکز مختلف متفاوت باشد. علاوه بر این، تشخیص نهایی بر اساس تنها اندازه‌گیری‌های هورمون‌های تیروئید صورت نمی‌گیرد، بلکه باید با سایر علائم بالینی و اطلاعات پزشکی شما ترکیب شود.

   در اغلب مراکز آزمایشگاهی، معمولاً مقادیر مرجع (طبیعی) برای هورمون‌های تیروئید در محدوده‌های زیر قرار دارند:

   TSH: 0.4 تا ۴.۰ mIU/L
   T3: 0.8 تا ۲.۰ ng/mL (یا ۱.۳ تا ۳.۱ nmol/L)
   T4: 4.5 تا ۱۱.۲ μg/dL (یا ۵۸ تا ۱۴۴ nmol/L)
   بنابراین، مقدار TSH شما (۴.۴۱ mIU/L) در محدوده‌ی طبیعی قرار می‌گیرد. اما برای تفسیر دقیق‌تر نتیجه‌ها و مشخص کردن وضعیت تیروئید خود، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و ممکن است نیاز به انجام بررسی‌های تکمیلی دیگر باشد. پزشک شما با بررسی تاریخچه پزشکی، علائم بالینی و سایر تست‌های مرتبط، تصمیم‌گیری مناسبی را خواهد داشت.

 • رضا
  1402/04/27 1:35 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  Tsh:2/48
  البته با خوردن قرص لیووتیروکسین ۱۰۰
  تقریبایکسال هست که دارو مصرف میکنم،آیا تیرویید من نرمال هست؟
  نیاز به ادامه دادن قرص دارم؟

  • مدیر سایت
   1402/04/30 6:19 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش TSH که ۲.۴۸ است و با مصرف قرص لووتیروکسین ۱۰۰ میکروگرم، می‌توان گفت که تیروئید شما به حالت نرمال نزدیک است. اما برای تایید نتیجه و تشخیص دقیق‌تر و نیز تعیین ادامه‌ی مصرف قرص، نیاز به ارزیابی و مشاوره پزشکی دارید.

   پزشک شما باید اطلاعات کاملی از شرایط شما داشته باشد، از جمله سابقه بیماری، نتایج آزمایش‌های دیگر، علائم بالینی و هدف درمانی شما. او می‌تواند بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری کند که آیا نیاز به ادامه‌ی مصرف قرص لیووتیروکسین دارید یا خیر، و آیا نیاز به تنظیم دوز دارید یا خیر.

   بنابراین، توصیه می‌شود که با پزشک خود مشورت کنید و نتایج آزمایش، تاریخچه بیماری و علائم خود را به او گزارش دهید تا درمان مناسب برای شما تعیین شود.

 • رقیه
  1402/04/27 0:11 ق.ظ

  سلام جواب آزمایش پسرسه ماه ام.بعد استفاده از قرص تیروئید.tsh:1.4……T4:14.3میشه بگین چجوره؟!

  • مدیر سایت
   1402/04/30 6:17 ب.ظ

   سلام، نتایج آزمایش پسر سه‌ماهه شما برای هورمون‌های تیروئید به شرح زیر هستند:

   TSH: 1.4 میکرویونیت بر میلی‌لیتر – این مقدار در محدوده‌ی نرمال برای نوزادان سه‌ماهه قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی عملکرد طبیعی غده‌ی تیروئید می‌باشد.

   T4: 14.3 میکروگرم بر دسی‌لیتر – نیز در محدوده‌ی نرمال قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی میزان طبیعی هورمون T4 در بدن نوزادان سه‌ماهه است.

   با توجه به این نتایج، عملکرد تیروئید پسر سه‌ماهه‌تان به‌طور کلی طبیعی است و نیاز به درمان خاصی ندارد. این مقادیر معمولاً در محدوده‌های استاندارد برای نوزادان سه‌ماهه قرار دارند و نشان‌دهنده‌ی وضعیت سلامت و عملکرد طبیعی تیروئید او هستند.

   در هر صورت، اگر شما هرگونه نگرانی یا سوالی دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس وضعیت کلینیکی و تاریخچه پزشکی کودکتان، شما را بهتر راهنمایی کند.

 • نسرین
  1402/04/26 9:09 ب.ظ

  سلام مجدد یک دنیا ممنون از راهنمایی شما

  نتایج آزمایش من اینگونه بود که قبلا ارائه کردم خدمتتون
  Tsh 2.11
  T3 0.799

  T4 7.220

  و این نتیجه بقیه ازمایشات که با تاخیر آماده شد

  Anti tpo 5.1

  T3 aplake 1.11

  Anti thyroglobin 4.70

  ممنون میشم محبت کنید برام تفسیر کنید زنده باشید

  این درمان داره ؟

  • مدیر سایت
   1402/04/30 6:16 ب.ظ

   باعرض سلام و ممنون از اعتمادتان. نتایج آزمایش‌های شما عبارتند از:

   TSH: 2.11 (میکرویونیت بر میلی‌لیتر) – در محدوده‌ی نرمال (بین ۰.۵ تا ۴.۵ میکرویونیت بر میلی‌لیتر) قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی عملکرد نسبتاً طبیعی غده‌ی تیروئید است.

   T3: 0.799 (نانومول بر لیتر) – در محدوده‌ی نرمال قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی میزان طبیعی هورمون T3 در بدن شما است.

   T4: 7.220 (نانومول بر لیتر) – همچنین در محدوده‌ی نرمال قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی میزان طبیعی هورمون T4 در بدن شما است.

   Anti TPO: 5.1 (واحد: IU/ml) – مقدار پایینی بوده و نشان‌دهنده‌ی وجود آنتی‌بادیهای ضد پراکسیداز تیروئید می‌باشد که معمولاً در هاشیموتو و برخی بیماری‌های تیروئیدی دیگر افزایش می‌یابد. اما مقدار آن در حد نرمال قرار دارد و باید بررسی‌های بیشتری انجام شود تا تشخیص دقیق تری بدهند.

   Anti Thyroglobulin: 4.70 (واحد: IU/ml) – نیز در حد نرمال قرار دارد و اندازه‌گیری این آنتی‌بادی نیز به درمان خاصی نیاز ندارد.

   با توجه به نتایج آزمایش و اطلاعاتی که داریم، عمدتاً نتیجه‌ی طبیعی دارید و درمان خاصی لازم نیست. اگر شکایات خاصی دارید یا اطمینان ندارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و او را در جریان وضعیت خود قرار دهید. او می‌تواند شما را بهتر راهنمایی کند و نیاز به مطالعه بیشتر برای تشخیص دقیق تر را ارزیابی کند. همچنین ممکن است با توجه به تاریخچه پزشکی و شکایات شما، بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتری انجام داده شود.

 • shadi
  1402/04/26 9:01 ب.ظ

  سلام وقت بخیر خانم ۲۹ ساله هستم
  جواب TSH 0.01

  لطف میکنین راهنمایی کنیم تیروئدم پرکار شده ؟

  • مدیر سایت
   1402/04/30 6:14 ب.ظ

   سلام. بله، بر اساس نتیجه‌ی آزمایش TSH که ۰.۰۱ است، تیروئید شما به نظر می‌رسد پرکار (هیپرتیروئیدی) است. مقدار پایین TSH نشان‌دهنده‌ی این است که غده تیروئید شما بیش از اندازه هورمون‌های تیروئیدی، یعنی T3 و T4، ترشح می‌کند.
   این وضعیت می‌تواند به علت مسائل مختلفی از جمله گزش‌های تیروئیدی، التهاب تیروئید، هاشیموتو، یا اختلالات دیگر باشد. برای اطمینان بیشتر و تشخیص دقیق‌تر نیاز است که به یک پزشک متخصص تیروئید مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است آزمایش‌های دیگری از جمله آزمایش‌های T3 و T4 را نیز انجام دهد تا علت دقیق تغییرات تیروئیدی شما را مشخص کند و برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین کند. از تعویض داروها تا داروهای تنظیم‌کننده تیروئید و یا روش‌های درمانی دیگر، تصمیم به نظر پزشکی واجب خواهد بود.

 • Zahra
  1402/04/25 11:09 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من یه دخترم ۱۹ سالمه بعد تو آزمایش تیروئیدم زده:
  TSH 0.46
  چطور بفهمم نرماله یا نه

  • مدیر سایت
   1402/04/26 12:15 ب.ظ

   سلام. برای تفسیر نتایج آزمایش تیروئید، علاوه بر مقدار TSH، نیاز به بررسی دقیق‌تر دیگر هورمون‌های تیروئیدی مانند T3 و T4 نیز دارید. اما می‌توانم به شما توضیح دهم که مقدار TSH شما (۰.۴۶) در محدوده نرمال است.

   TSH (هورمون محرک تیروئید) سلول‌های غده هیپوفیز در مغز را تنظیم می‌کند و در واقع نشان‌دهنده فعالیت تیروئید است. مقدار TSH کمتر از محدوده نرمال (که بین ۰.۴ تا ۴.۰ میکرویونیت بر میلی‌لیتر قرار دارد) ممکن است نشانگر یک فعالیت بیش از حد تیروئید (هیپرتیروئیدی) باشد. با این حال، برای تشخیص دقیق و بررسی کامل وضعیت تیروئید، نتایج آزمایشات دیگر نیز باید مورد بررسی قرار گیرند.

   بهترین راه برای تفسیر نتایج آزمایش تیروئید، مشاوره با پزشک خود است. پزشک شما می‌تواند با بررسی سابقه پزشکی شما، ارزیابی علائم و نتایج آزمایشات دیگر، تشخیص دقیق و درمان صحیح را تعیین کند.

   لطفاً با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش صحبت کنید تا او بتواند توضیحات کاملتری در مورد وضعیت تیروئید شما ارائه دهد و در صورت لزوم نیاز به مطالعات بیشتر یا درمان مشخص را تعیین کند.

 • نسرین
  1402/04/24 9:33 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر جناب دکتر
  زنی ۴۵ ساله هستم با مقادیر
  TSH=6.517
  T4=1.15
  آیا مشکل تیروئید دارم؟
  ممنونم

  • مدیر سایت
   1402/04/26 12:19 ب.ظ

   سلام. بر اساس مقادیری که ارائه کردید، مقدار TSH شما (۶.۵۱۷) بالاتر از محدوده نرمال است. همچنین، مقدار T4 شما (۱.۱۵) نیز در محدوده نرمال قرار می‌گیرد. این نتایج ممکن است نشانگر مشکلی در عملکرد تیروئید شما باشند.
   مقدار بالای TSH (هورمون محرک تیروئید) ممکن است نشان دهنده هیپوتیروئیدی (کم‌کاری تیروئید) باشد. در این حالت، تیروئید کمترین میزان هورمون‌های T3 و T4 را ترشح می‌کند و بدن نیازمند تنظیم بیشتر تیروئید است.
   با این حال، برای تشخیص دقیقتر و ارزیابی بیشتر، نیاز به مشاوره پزشک خود دارید. پزشک شما بر اساس سابقه پزشکی شما، علائمی که شما دارید، نتایج آزمایشات دیگر و ارزیابی بالینی، می‌تواند تشخیص دقیق تر و نیازمندی‌های درمانی شما را تعیین کند.
   توصیه می‌شود که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و علائمتان صحبت کنید. او می‌تواند شما را راهنمایی کند و برنامه درمانی مناسبی را برای شما تعیین کند، اگر لازم باشد.

 • نسرین
  1402/04/24 4:18 ب.ظ

  سلام وقت بخیر چقدر عالی که درسایت اینقدر دقیق و باحوصله جواب می‌دهید ممنون
  من خانمی هستم ۴۶ ساله
  Tsh2.11
  T3 .799
  T4 7.220

  ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

  • مدیر سایت
   1402/04/26 12:28 ب.ظ

   سلام. با توجه به نتایج آزمایش تیروئید که ارائه کردید، این نتایج به شرح زیر است:
   ۱. مقدار TSH شما (۲.۱۱) در محدوده نرمال قرار می‌گیرد. این نشانگر نرمال بودن فعالیت غده هیپوفیز در تنظیم ترشح هورمون‌های تیروئید است.
   ۲. مقدار T3 شما (۰.۷۹۹) در محدوده نرمال قرار می‌گیرد. هورمون T3 از هورمون‌های تیروئیدی است که مستقیماً به فعالیت متابولیک بدن و کارکرد عمومی آن تأثیر می‌گذارد.
   ۳. مقدار T4 شما (۷.۲۲۰) نیز در محدوده نرمال قرار می‌گیرد. هورمون T4 نیز یکی از هورمون‌های تیروئیدی است که ترشح آن توسط غده تیروئید انجام می‌شود.
   ۴. با توجه به این نتایج، به نظر می‌رسد که عملکرد تیروئید شما نرمال است و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد.
   هرچند که نتایج آزمایشات تنها یکی از عواملی هستند که پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌های تیروئید استفاده می‌کنند. برای تفسیر دقیق‌تر نتایج، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما با توجه به نتایج آزمایش، علائم شما و سایر عوامل، می‌تواند تشخیص نهایی را تعیین کند و در صورت لزوم برنامه درمانی را برای شما تجویز کند.

 • مریم
  1402/04/23 10:02 ق.ظ

  سلام۳۲ ساله بارداری هفت هفته دارم (احتمالا دوقلو)و ازمایش تیروئیدم به این صورته
  T3=1.77 (nmol/L)
  T4=81 (nmol/L)
  TSH=3.28 (mIU/mL)
  ایا کم کاری تیروئید دارم ؟ برای بارداری خطر داره؟

  • مدیر سایت
   1402/04/26 12:45 ب.ظ

   سلام و تبریک بابت بارداری شما. در مورد نتایج آزمایش تیروئیدی شما، به طور کلی می‌توان گفت که سطح هورمون‌های تیروئید شما در محدوده نرمال قرار دارد. این نتایج عبارتند از:

   سطح T3: 1.77 nmol/L (نرمال بین ۱.۰۸-۳.۱۴ nmol/L)
   سطح T4: 81 nmol/L (نرمال بین ۵۸-۱۶۱ nmol/L)
   سطح TSH: 3.28 mIU/mL (نرمال بین ۰.۲۷-۴.۲۰ mIU/mL)
   با توجه به نتایج بدست آمده، به نظر می‌رسد که فعالیت تیروئید شما در محدوده نرمال است و نیاز به درمان خاصی ندارید. اما برای اطمینان بیشتر و بررسی دقیق‌تر وضعیت تیروئید در دوران بارداری، بهتر است با پزشک تیروئید و متخصص زنان مشورت کنید.
   اگر تیروئید شما در حالت نرمال است، احتمالاً بارداری شما تحت تأثیر منفی کم کاری تیروئید قرار نمی‌گیرد. با این حال، بهتر است با پزشک خود در مورد وضعیت تیروئید و تأثیر آن بر بارداری خود صحبت کنید. پزشک شما می‌تواند شما را راهنمایی کند و در صورت لزوم تنظیمات لازم را انجام دهد.
   مهمترین نکته این است که به طور منظم با پزشک خود ملاقات کنید و تمام سوالات و نگرانی‌های خود را با او مطرح کنید. او می‌تواند بر اساس وضعیت شما و تاریخچه پزشکی شما، بهترین مشاوره را ارائه کند و برنامه درمانی مناسب برای شما تدوین کند.

 • سمیه وحدانی
  1402/04/20 2:32 ب.ظ

  سلام خانمی ۳۹ ساله هستم
  T4 6.83
  T3 1.01
  TSH 1.9

  • مدیر سایت
   1402/04/21 10:59 ق.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ذکر کرده‌اید، می‌توان گفت که سطوح هورمون‌های تیروئید در محدوده نرمال قرار دارند.
   سطح T4 (تیروکسین) شما با مقدار ۶.۸۳ نرمال است.
   سطح T3 (تری‌یودوتیرونین) شما با مقدار ۱.۰۱ نیز در محدوده نرمال قرار دارد.
   مقدار TSH (هورمون محرک تیروئید) با ۱.۹ نیز در محدوده نرمال قرار دارد.
   با توجه به این نتایج، به نظر می‌رسد که فعالیت تیروئید شما در حالت نرمال قرار دارد و تیروئید شما به خوبی عمل می‌کند.
   با این حال، همیشه بهتر است نتایج آزمایشات تیروئید را با پزشک خود مطرح کنید تا وی بتواند شرایط شما را به طور کامل تحلیل کرده و به شما راهنمایی کند. تنها با مشاوره پزشک می‌توانید در مورد وضعیت تیروئید و نیاز به درمان مطمئن شوید.

 • لیلاهمتی
  1402/04/19 12:21 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  حدود ۱۰ سال پیش تیرویید پر کار داشتم ۲ سال مرتب دارو خوردم و ویزیت شدم که کاملا تنظیم شد
  سال گذشته TSH : 9/6 و t4 : 7/5 بود که لووتیروکسین مصرف کردم
  فروردین ماه امسال ۱۰۰< : tsh و t4 : 2/48
  کورتیزول ۸ صبح هم ۱۲/۱ بود ۲ ماه بازم دارو مصرف کرد و تازه آزمایش دادم که حالا tsh : 0/017 شده
  چرا اینقدر TSH من بالا و پایین میشه؟
  چیکار باید بکنم؟

  • مدیر سایت
   1402/04/21 11:43 ق.ظ

   سلام. تغییرات سطح TSH (هورمون محرک تیروئید) در طول زمان می‌تواند نشانگر نوسانات فعالیت تیروئید باشد. دلیل تغییرات در سطح TSH ممکن است به عوامل مختلفی برگردد که شامل موارد زیر می‌شود:
   ۱. تغییرات در دوز دارو: مصرف داروهای تنظیم کننده تیروئید مانند لووتیروکسین (Levothyroxine) می‌تواند سطح TSH را تنظیم کند. اگر دوز دارویتان تغییر کند یا مصرف آن را متوقف کنید، سطح TSH نیز ممکن است تغییر کند.
   ۲. مشکلات در تنظیم تیروئید: در برخی از موارد، عملکرد تیروئید بدون دلیل قابل توضیحی تغییر کرده و سبب نوسانات در سطح TSH می‌شود. ممکن است دلیل آن اختلالات تیروئیدی باشد که نیاز به تنظیم دقیق دارند.
   ۳. شرایط دیگر: برخی از شرایط پزشکی دیگر مانند استرس، بارداری، عوامل دارویی، بیماری‌های خودایمنی، عوامل تغذیه‌ای و غیره می‌توانند تأثیرگذار بر سطح TSH باشند.
   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، بهتر است با پزشک تیروئید خود مشاوره کنید. پزشک با بررسی جزئیات تاریخچه تیروئید شما، آزمایشات جدید و ارزیابی وضعیت کنونی تیروئید، می‌تواند تشخیص و درمان مناسب را تعیین کند و به شما راهنمایی کند.

 • RA
  1402/04/19 8:46 ق.ظ

  سلام خانم هستم ۳۸ ساله
  جواب آزمایش های قبلی تیروئید به ترتیب از اولین آزمایش به آخرین آزمایش:
  TSH:5.92
  T4:6.77
  ——
  TSH:6.1
  T4:7.504
  T3:1.6
  ——-
  TSH:4.8
  T4:0.3
  T3:2.6
  ANTI TPO:190.3
  ———-
  ANTI TPO:108.69
  ——-

  جواب آزمایش جدید
  TSH:4.1
  T4:1.0
  TRIIODOTHYRONINE (T3):125
  ANTI TIPO:342.1
  VIT D :18.3

  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • مدیر سایت
   1402/04/20 3:24 ب.ظ

   با توجه به نتایج آزمایش‌های تیروئید که ارائه دادید، برخی از آزمایش‌ها مقادیر غیرطبیعی دارند. نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که سطح هورمون‌های تیروئید در بدنتان نسبت به محدوده طبیعی تغییر کرده است.

   سطح TSH در آزمایش‌های اخیر شما در محدوده طبیعی قرار می‌گیرد (بین ۰.۴ تا ۴ میکرویونیت بر میلی‌لیتر). اما سطح TSH در آزمایش‌های قبلی شما بالاتر از محدوده طبیعی بوده است.
   سطح T4 در آزمایش‌های اخیر در محدوده طبیعی قرار می‌گیرد (بین ۴.۵ تا ۱۲.۵ میکروگرم بر دسی‌لیتر). اما در آزمایش‌های قبلی سطح T4 بیش از محدوده طبیعی بوده است.
   سطح T3 در آزمایش جدید در محدوده طبیعی قرار می‌گیرد (بین ۸۰ تا ۲۰۰ نانوگرم بر دسی‌لیتر).
   سطح آنتی‌تیروپروکسیداز (ANTI TPO) در آزمایش جدید بسیار بالا است. این نشانگری است که بدن شما دچار التهاب و پاسخ ایمنی نسبت به بافت‌های تیروئید است.
   سطح ویتامین D نیز در آزمایش جدید کمتر از محدوده طبیعی قرار دارد (محدوده طبیعی بین ۳۰ تا ۱۰۰ نانوگرم بر میلی‌لیتر).
   با توجه به این نتایج، بهتر است با یک پزشک متخصص غدد در مورد وضعیت تیروئید و ویتامین D خود مشاوره کنید. آنها می‌توانند بر اساس سابقه بالینی شما، نتایج آزمایش و علائم مرتبط، تشخیص دقیق برای شما قرار دهند و در صورت لزوم، درمان مناسب را تجویز کنند.

 • شقایق
  1402/04/18 10:06 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ممنون میشم پاسخ سوال منو بدید و از نگرانی دربیارین
  من برای لاغری قرص لووکسین ۱۰۰ میخوردم روزی یه دونه ناشتا الان سه ماهه
  آزمایش که دادم t3 1.9
  T4 13
  Tsh 0.005
  دکتر گفته قطع کن یه هفته بعد مجدد آزمایش بده آیا توی این یک هفته تاثیری داره ؟؟؟

  • مدیر سایت
   1402/04/20 3:25 ب.ظ

   سلام. قطع قرص لووکسین به مدت یک هفته به طور موقت می‌تواند تأثیری روی نتایج آزمایش هورمون تیروئید داشته باشد. این مدت زمان ممکن است بر تنظیم هورمون‌های تیروئید تأثیر بگذارد و ممکن است سطوح هورمون‌های T3، T4 و TSH تغییر کند.
   بنابراین، برای دریافت نتایج دقیق‌تر و دستورالعمل مناسب، بهتر است دستور پزشک را دنبال کرده و پس از قطع قرص لووکسین به مدت یک هفته، آزمایش تیروئید خود را تکمیل کنید. در صورت نیاز، پزشک شما قادر خواهد بود به شما راهنمایی کند و درمان مناسب را تجویز کند.

 • رعنا
  1402/04/18 4:00 ب.ظ

  سلام من ۲۰ سالمه دو ماه پیش آزمایش تیروئید دادم
  مقدار tsh : 5.21‌ ومقدار t4: 1.39‌ و مقدار t3: 1.83 بود
  الان دو روز هست که در ناحیه زیر گوش و حنجره ام احساس درد میکنم میشه راهنمایی کنین ؟

  • مدیر سایت
   1402/04/21 11:00 ق.ظ

   سلام. احساس درد در ناحیه زیر گوش و حنجره می‌تواند به عوامل مختلفی مرتبط با عفونت‌ها، التهابات، ترشحات غده‌های لنفاوی و یا عوامل دیگر برگردانده شود. اما نمی‌توان به صورت قطعی بدون ارزیابی دقیق پزشکی از منشأ درد شما حکم قضاوت کرد.
   با توجه به نتایج آزمایش تیروئیدی که ارائه دادید، سطوح هورمون‌های تیروئید در محدوده نرمال قرار دارند و نشان می‌دهد فعالیت تیروئید شما در حالت نرمال است. اما این نتایج تنها مربوط به تیروئید است و نمی‌تواند به طور کامل درباره علت درد در ناحیه زیر گوش و حنجره شما را تشخیص دهد.
   بهتر است با مراجعه به پزشک خود، شرح دقیق درد خود را توضیح داده و او راجع به علت و مشکل موجود استفسار کنید. پزشک شما می‌تواند با بررسی و ارزیابی دقیق، تشخیص صحیحی برای درد شما بگذارد و در صورت لزوم به شما درمان مناسب را تجویز کند.

 • شعیب اربابی
  1402/04/15 2:09 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ‌‌ T4:9.3**T3:0.9**TSH:3.6

  • مدیر سایت
   1402/04/18 2:04 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئیدی که ارائه دادید، می‌توان نتیجه گرفت که سطح هورمون‌های تیروئید شما در محدوده نرمال قرار دارد. این نتایج نشان می‌دهند که سطح T4 و T3 در محدوده طبیعی است و سطح TSH نیز در محدوده نرمال قرار دارد.

   در هر صورت، برای تفسیر دقیق تر نتایج آزمایش تیروئید، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس سابقه پزشکی، علائم و عوارضی که شما تجربه می‌کنید، و نتایج آزمایش‌های دیگر، توضیحات دقیق‌تری درباره وضعیت تیروئید شما و نیاز به درمان ارائه دهد.

   همچنین، در صورتی که دارای هرگونه نگرانی یا سوال دیگری در مورد وضعیت تیروئید خود هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا به شما راهنمایی صحیحی ارائه دهد.

 • N
  1402/04/13 1:37 ب.ظ

  سلام ۲۰سالم هست دوختر هستم .میشه بگید جواب ازمایشم چیه.
  TSH 5.19
  FreeT4. 1.0

  • مدیر سایت
   1402/04/18 2:26 ب.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایشی که ارائه دادید، میزان TSH (هورمون محرک تیروئید) شما ۵.۱۹ می‌باشد، که در محدوده نرمال قرار دارد. همچنین سطح Free T4 (تیروکسین آزاد) شما ۱.۰ است که نیز در محدوده نرمال قرار دارد. این نتایج نشان می‌دهد که فعالیت تیروئید شما در محدوده طبیعی است و تیروئید به درستی عمل می‌کند.

   به هر حال، برای تفسیر کامل نتایج آزمایش و بررسی وضعیت تیروئید، توصیه می‌شود با پزشک خود مشاوره کنید. او می‌تواند براساس سابقه پزشکی شما و علائمی که دارید، اطلاعات دقیق‌تری در مورد وضعیت تیروئیدتان ارائه دهد و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • محمدجواد
  1402/04/13 8:39 ق.ظ

  سلام و ادب
  من ۳۹ سال م (مرد) هست و نتایج چک آپم به صورت زیر هست ، میشه لطف کنید نظرتون رو بگید

  TSH: 8.24 mlU/ml
  T3: 126 ng/dl
  T4: 6.1 ug/dl

  • مدیر سایت
   1402/04/18 2:22 ب.ظ

   سلام و عرض ادب. بر اساس نتایج چک آپ شما، مقادیر TSH شما در بازه نرمال نمی‌باشد و به مقدار بالاتری اشاره می‌کند. این نتیجه نشان می‌دهد که تیروئید شما ممکن است کم کاری داشته باشد. همچنین، مقادیر T3 و T4 در محدوده نرمال قرار دارند. با این حال، برای تشخیص دقیق‌تر و ارزیابی بهتر وضعیت تیروئیدتان، توصیه می‌شود با پزشک تیروئید (پزشک اندوکرینولوژیست یا فوق‌تخصص غدد درون ریز) مشاوره کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس علائم، سابقه پزشکی و سایر آزمایش‌های تکمیلی، تشخیص دقیق و برنامه درمانی را برای شما تعیین کند.

 • زهرا
  1402/04/12 6:25 ب.ظ

  سلام
  وقت بخیر
  بنده ۳مورد ندول تیروئید دارم و ازمایش تیروئیدم به شرح زیر می باشد ممنون میشم کمکم کنید
  t4:8.0 ug/d
  T-Uptake:1.0 un
  TSH:1.44 uiu/m

  • مدیر سایت
   1402/04/18 2:21 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، اطلاعات زیر قابل استنتاج است:

   T4 (تیروکسین): سطح T4 شما ۸.۰ ug/dL است. برای تشخیص دقیق‌تر وضعیت تیروئید، لازم است این نتیجه را با محدوده معمول سنتز شده برای آزمایش T4 مقایسه کنید. این نتیجه نشان دهنده فعالیت هورمون تیروکسین در بدن است.

   T-Uptake: نتیجه آزمایش T-Uptake شما ۱.۰ است. این آزمایش برای ارزیابی قدرت جذب هورمون‌های تیروئید توسط بافت‌های بدن استفاده میشود.

   TSH (هورمون محرک تیروئید): سطح TSH شما ۱.۴۴ uiu/mL است. این هورمون توسط غده هیپوفیز ترشح میشود و به تنظیم فعالیت تیروئید کمک میکند. این سطح طبیعی به نظر میرسد و نشان می‌دهد که تیروئید شما به طور معمول کار میکند.

   با این حال، برای تفسیر دقیق تر نتایج آزمایش و بررسی وضعیت کلی سلامتی تیروئید شما، توصیه میشود به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک تخصصی در این زمینه میتواند بررسی دقیق‌تری انجام داده و به شما راهنمایی در مورد تشخیص و درمان مناسب بدهد.

 • ناشناس
  1402/04/12 10:37 ق.ظ

  سلام من ۱۶ سالمه،، میشه نتیجه آزمایش منو تفسیر کنید
  T4:8/2
  TSH:2:13

  • مدیر سایت
   1402/04/12 11:30 ق.ظ

   سلام، نتایج آزمایش تیروئید شما به صورت زیر است:

   T4: 8.2 (به احتمال زیاد بیلد آیودتیرونین آزاد)
   TSH: 2.13
   در این نتایج، T4 به میزان ۸.۲ نانوگرم بر دسی‌لیتر (ng/dL) و TSH به مقدار ۲.۱۳ میکرویونیت بر میلی‌لیتر (mU/L) است.

   با توجه به این نتایج، می‌توان گفت که سطح T4 شما در محدوده طبیعی قرار دارد. همچنین، سطح TSH نیز در محدوده طبیعی است، که نشان می‌دهد غده تیروئید شما به طور عمده بهره‌برداری طبیعی دارد و تولید هورمون‌های تیروئید مناسب است.

   با این حال، باید توجه داشت که تفسیر نتایج آزمایش تیروئید باید با در نظر گرفتن علائم بالینی شما و تاریخچه پزشکی کامل صورت گیرد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی، بهتر است با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش صحبت کنید. او می‌تواند نتایج را بهتر تفسیر کرده و به شما راهنمایی درباره وضعیت تیروئید و نیاز به درمان بدهد.

 • نفس
  1402/04/11 8:36 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من تازه ازمایش دادم برای تیرویید
  ۸۱.۶:TSH
  T3:0:79
  T4:5.8
  میشع بدونم کدونم نوع تیرویید دارم پرکار یا کم کار؟
  ایا میتونم باردار بشم یا ن ممنون میشم نظر بدید؟

  • مدیر سایت
   1402/04/12 11:35 ق.ظ

   سلام. برای تفسیر نتایج آزمایش تیروئید شما، نیاز به بررسی و مقایسه با محدوده معمولی مقادیر آزمایشگاهی است که معمولاً به همراه گزارش آزمایش ارائه می‌شود. اما در کل، این نتایج نشان می‌دهند که سطح TSH شما بالا و سطوح T3 و T4 کمتر از حد معمول است.

   با توجه به این نتایج، ممکن است برای شما دارای کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) باشد. با این حال، برای تشخیص دقیق‌تر و درمان مناسب، نیاز به مشاوره و ارزیابی توسط یک پزشک متخصص تیروئید دارید. پزشک شما باید با بررسی تاریخچه پزشکی کامل شما و انجام آزمایشات تکمیلی، شما را تشخیص و درمان مناسب را ارائه دهد.

   درباره بارداری، تیروئید کم کار می‌تواند تأثیری بر بارداری داشته باشد. سطح هورمون‌های تیروئید در طول بارداری بسیار مهم است و برای حفظ سلامت شما و جنین، نیاز به کنترل مناسب تیروئید دارید. در صورتی که برنامه ریزی برای بارداری دارید یا باردار شده‌اید، بهتر است با پزشک متخصص تیروئید خود مشاوره کنید تا برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

   پزشک شما بهترین منبع برای تفسیر نتایج و ارائه راهنمایی‌های دقیق و شخصی‌سازی شده است. لطفاً در جلسه پیشروی با پزشک خود به او این نتایج را ارائه دهید و درباره نگرانی‌ها و سوالات خودتان صحبت کنید.

 • مریم
  1402/04/08 1:33 ب.ظ

  سلام من قبلاتیرویید کم کارداشتم وانتی تیپوام ۱۰۰۰بود بعداز بارداریم قرص نخوردم وتیروئیدم نرمال بود ولی افسردگی تپش قلب ریزش مو و استرسداشتم الان آزمایش دادم tsh ام۴.۸۴وt3ام ۰.۹۹۰و t4 هم ۷.۴۷۰ نیاز به دارو دارم وچقدر

  • مدیر سایت
   1402/04/10 9:50 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایشی که ارائه دادید، سطح TSH شما در محدوده طبیعی (نرمال) قرار دارد و سطح هورمون‌های T3 و T4 نیز در محدوده طبیعی قرار دارند. این نتایج نشان می‌دهند که در حال حاضر تیروئید شما در وضعیت نرمال قرار دارد.

   اما برای تشخیص دقیقتر و تعیین نیاز به دارو، باید این نتایج را با پزشک تخصصی خود مطرح کنید. او می‌تواند با بررسی سابقه پزشکی شما، اعراض و علائمی که ذکر کردید، و تحلیل دقیقتر آزمایشات، تشخیص نهایی را قرار دهد و در صورت لزوم، داروهای مورد نیاز را تجویز کند.

   همچنین، اگر احساس می‌کنید علائم افسردگی، تپش قلب و ریزش مو شما را از طریق تیروئید تحت تأثیر قرار می‌دهد، می‌توانید با پزشک روانپزشک خود در مورد این مشکلات مشاوره و درمان بگیرید.

   بازهم تأکید می‌کنم که پزشک خود بهترین منبع برای ارائه تشخیص نهایی و راهنمایی در مورد درمان است. لطفاً با او در ارتباط باشید و برای مشکلات و نگرانی‌های خود راهنمایی لازم را بگیرید.

 • فهیمه
  1402/04/07 9:01 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ممنون میشم نتایج آزمایش من رو تفسیر کنید ۳۸ سالم هست و تو این رنج Tsh باید دارو مصرف بشه ؟
  T4 7.21
  T3 191.7
  TSH 5.06

  • مدیر سایت
   1402/04/10 10:08 ب.ظ

   با توجه به نتایج آزمایش تیروئید که ارائه کردید، می‌توان نتیجه گرفت که شما احتمالاً در مرحله اولیه کم‌کاری تیروئید قرار دارید. سطح هورمون‌های T4 و T3 در محدوده نرمال قرار دارند، اما سطح هورمون TSH بالاتر از حد طبیعی است که نشان‌دهنده نیاز بدن به ترشح بیشتر هورمون تیروئید است.

   با توجه به این نتایج، ممکن است پزشک شما تصمیم بگیرد که درمان کم‌کاری تیروئید را آغاز کند. معمولاً هدف درمان کم‌کاری تیروئید با استفاده از داروهای تیروئیدی است که می‌تواند سطح هورمون TSH را به حد طبیعی برساند و تاثیر مثبتی روی سطح T4 و T3 داشته باشد.

   با این حال، تصمیم نهایی درباره نیاز به درمان و نوع درمانی که شما نیاز دارید، باید توسط پزشک خود گرفته شود. بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و نتایج آزمایشات را به او بیان کنید تا تشخیص صحیحی درباره وضعیت تیروئیدتان قرار دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

 • زینب
  1402/04/07 8:32 ب.ظ

  سلام ۲۰ سالمه دختر هستم T3 9.7
  T4 1.6

  لطفا بگید وظعیت تیروئیدمTSH 5.3

  • مدیر سایت
   1402/04/10 10:06 ب.ظ

   بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه کردید، می‌توان نتیجه گرفت به کم‌کاری تیروئید مبتلا باشید. این نتایج نشان می‌دهد که سطح هورمون‌های T3 و T4 در محدوده نرمال قرار دارند، اما سطح هورمون TSH بالاتر از حد طبیعی است که ممکن است نشان دهنده کم‌کاری تیروئید باشد.

   با این حال، برای تشخیص و تعیین وضعیت دقیق تیروئید خود و نیاز به درمان، بهتر است به یک پزشک متخصص غدد درمانی (اندوکرینولوژیست) مراجعه کنید. پزشک شما می‌تواند با بررسی تاریخچه پزشکی، اعمال آزمایشات تکمیلی و ارزیابی دقیقتر، تشخیص صحیحی را قرار دهد و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند.

   مهم است که در مواجهه با نتایج آزمایشات تیروئید، با پزشک خود مشورت کنید تا تفسیر صحیحی از نتایج بدست آورید و درمان مناسب را برای بهبود وضعیت تیروئید خود دنبال کنید.

 • مسعود
  1402/04/06 6:12 ب.ظ

  سلام.من t47.1وt31.4وtsh0.7هستش.لطفا مر رهنمای کنید .تو خواب احساس خفگی میکنم.پشت دو کتف احساس گرفتگی. نبض بدنم احاس میکنم تند تند میزنه نوار قلب دادم امو گرفتم همه چی نرماله نمی دونم دردم چیه بعضی موقعها احساس غش بهم دست میده .مرد هستم ۴۳ ساله

  • مدیر سایت
   1402/04/06 11:45 ب.ظ

   سلام. بر اساس اطلاعاتی که ارائه دادید، نمی‌توانم تشخیص دقیقی در مورد وضعیت شما بگذارم، اما می‌توانم به شما توضیحی کلی بدهم.

   اعدادی که ارائه دادید، مربوط به نتایج آزمایش‌های تیروئید است. این نتایج نشان می‌دهد که سطح TSH (هورمون محرک تیروئید) در محدوده طبیعی قرار دارد و نشانگری از کم‌کاری تیروئید نیست. با این حال، برای تشخیص دقیق و درمان هرگونه مشکل در تیروئید و علائمی که شما دارید، بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

   علائمی مانند احساس خفگی در خواب، احساس گرفتگی پشت دو کتف، احساس تندتندی نوار قلب و احساس غش باید توسط پزشک بررسی شوند تا دلیل آنها مشخص شود. این ممکن است ناشی از عوامل مختلفی مانند مشکلات قلبی، تنفسی، اضطراب یا عوامل دیگر باشد. پزشک شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایش‌ها، شرح علائم و معاینه بالینی شما، تشخیص و درمان مناسب را تعیین کند.

   پیشنهاد می‌کنم به طبیب خود مراجعه کنید و مشکلات و نگرانی‌هایتان را با او در میان بگذارید تا ارزیابی دقیق‌تری انجام شود و در صورت لزوم روش‌های درمانی متناسب با وضعیت شما انتخاب شود.

 • مریم
  1402/04/06 7:20 ق.ظ

  سلام عرض ادب
  من خانم ۴۱ساله هستم که به تازگی آزمایش تیروئید دادم نتیجه این شد
  TSH5.99
  T3 1.52
  T4. 8.01
  لطفا تفسیر بفرمایید آیا نیاز به مصرف دارو هست

  • مدیر سایت
   1402/04/06 11:59 ب.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، اطلاعات زیر قابل استنتاج است:

   TSH (هورمون محرک تیروئید): مقدار TSH شما ۵.۹۹ میکرویومول بر لیتر است. این مقدار بالاتر از محدوده طبیعی (معمولاً بین ۰.۴ تا ۴.۰ میکرویومول بر لیتر) است. این نتیجه نشان می‌دهد که تیروئید شما کمی کم‌کار است و بدن نیاز به مقدار بیشتری هورمون تیروئید دارد.

   T3 (تری‌ایودوتیرونین): مقدار T3 شما ۱.۵۲ نانوگرم بر دسی‌لیتر است. این مقدار نیز در محدوده طبیعی (معمولاً بین ۰.۶ تا ۱.۸۱ نانوگرم بر دسی‌لیتر) قرار دارد. این نتیجه نشان می‌دهد که سطح T3 شما در محدوده طبیعی است.

   T4 (تیروکسین): مقدار T4 شما ۸.۰۱ میکروگرم بر دسی‌لیتر است. این مقدار نیز در محدوده طبیعی (معمولاً بین ۴.۵ تا ۱۲.۰ میکروگرم بر دسی‌لیتر) قرار دارد. این نتیجه نشان می‌دهد که سطح T4 شما در محدوده طبیعی است.

   با توجه به این نتایج، می‌توان نتیجه گرفت که تیروئید شما در حالت کم‌کار قرار دارد (هیپوتیروئیدیسم). اما برای تشخیص نهایی و تعیین درمان مناسب، باید با یک پزشک متخصص غدد و دوره‌های تیروئید مشورت کنید. پزشک شما با توجه به علایم بالینی، تاریخچه پزشکی و سایر آزمایشات لازم، می‌تواند تشخیص دقیق‌تری را ارائه دهد.

 • ناشناس
  1402/04/06 1:36 ق.ظ

  سلام وخسته نباشید‌.جواب غربالگری تیرویید پسرم از ابتدا کمی مشکوک بود.چندین بار تکرار شد ب عدد ۸ هم رسیداما فوق غدد گفت ب دارو نیازی نیست ما برا اطمینان بازم چک کردیم الان ۴ هست.آیا این درسته ک برای اینک کودک هوش خوبی داشته باشه باید عدد tshزیر ۲ باشه.آزمایشات پسر من همیشه بالای ۳ بوده و حتی گاهی ۷و۸ و ب تشخیص فوق غدد دارو مصرف نکردیم الان چ کاری لازمه بکنیم؟ پسرم ۳ سالشه

  • مدیر سایت
   1402/04/07 0:02 ق.ظ

   سلام. بر اساس مقادیر TSH که ارائه دادید، می‌توان نتیجه گرفت که سطح TSH پسر شما در حال حاضر در محدوده طبیعی قرار دارد. این نتیجه نشان می‌دهد که در حال حاضر عملکرد تیروئید پسر شما طبیعی است و نیاز به داروی مصرفی نیست.

   با این حال، درباره رابطه بین سطح TSH و هوش کودکان، باید توجه داشت که هوش یک کودک به عوامل متعددی وابسته است و سطح TSH تنها یکی از عواملی است که می‌تواند تأثیر بر هوش داشته باشد. علاوه بر TSH، عوامل دیگر مانند محیط زندگی، تغذیه، مراقبت درست از کودک و عوامل وراثتی نیز بر هوش کودک تأثیرگذار هستند.

   اگر نگرانی خاصی درباره هوش کودک خود دارید، بهتر است با یک پزشک متخصص کودکان مشورت کنید. پزشک می‌تواند براساس تاریخچه پزشکی و ارزیابی کلیت وضعیت کودک، نکات مربوطه را با شما بررسی کند و راهنمایی لازم را ارائه دهد.

   در کل، مهمترین نکته این است که کودک شما در دست پزشک متخصص قرار داشته باشد و مرتباً پیگیری شود تا وضعیت سلامتی او درست ارزیابی شود و در صورت لزوم تدابیر لازم اتخاذ گردد.

 • دختر
  1402/04/05 1:29 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر تازه جواب ازمایشم اومده ببین چطوره؟
  ۲۳ سالمه دختر هستم

  *Tsh👉 >25
  T4👉 ۵
  T3👉۱.۴

  نفهمیدم پر کاری هستم یا کم کار ممنون میشم جوابم بدی 🙏🏻

  • مدیر سایت
   1402/04/07 0:20 ق.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایشی که ارائه دادید، می توان نتیجه گرفت که تیروئید شما در وضعیت کم کاری قرار دارد. این نتایج به صورت زیر است:

   سطح TSH (تیروئید استیمولیتینگ هورمون): بیش از ۲۵ (مقدار بالا)
   سطح T4 (تیروکسین): ۵ (مقدار نرمال)
   سطح T3 (تری‌ایودوتیرونین): ۱.۴ (مقدار کمی کمتر از حد نرمال)
   سطوح بالای TSH در نتیجه آزمایش شما نشانگر کم کاری تیروئید می‌باشد. در این حالت، تیروئید کمترین مقدار هورمون‌های تیروئید را تولید می‌کند و بدن به درستی عملکرد تیروئید را تنظیم نمی‌کند.

   برای تشخیص و درمان دقیق‌تر مشکل تیروئید شما، بهتر است با یک پزشک متخصص در زمینه غدد درون ریز مشورت کنید. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی، علائم بالینی و سایر آزمایشات ممکن است نیاز به تست‌های تکمیلی داشته باشد و در نهایت برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد.

 • Atefeh
  1402/04/04 1:40 ق.ظ

  سلام دختر ۱۷ ماهه دارم لطفا میفرمایید که دخترم تیروئید داره یا خیر؟
  TSH 3.76 MLU/L 0.5_5
  Free T4 13.89 pmol/l 9_19

  • مدیر سایت
   1402/04/07 0:49 ق.ظ

   سلام،

   برای تشخیص دقیق بیماری تیروئید در دختر ۱۷ ماهه شما، لازم است توسط پزشک متخصص یا پزشک فوق تخصص غدد درمانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. علاوه بر نتایج آزمایش TSH و Free T4، نیاز به ارزیابی سایر علائم و علت مشکلاتی که شما ممکن است در دخترتان مشاهده کنید وجود دارد.

   با این حال، بر اساس نتایج آزمایش شما، سطح TSH در محدوده نرمال قرار دارد (۰.۵ تا ۵ میلیون واحد بین‌المللی در لیتر) و سطح Free T4 نیز در محدوده نرمال قرار دارد (۹ تا ۱۹ پیکومول در لیتر). این نتایج نشان می‌دهند که در حال حاضر عملکرد تیروئید دخترتان به طور معمول است.

   با این حال، تشخیص نهایی و درمان باید توسط پزشک مشاور شما تعیین شود. پزشک شما با بررسی جزئیات بیشتر در مورد تاریخچه پزشکی و علائم دخترتان، می‌تواند تشخیص دقیق تری برای وضعیت تیروئید او بگذارد و در صورت لزوم برنامه درمانی را تعیین کند. لذا بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

 • شیدا
  1402/04/03 2:54 ب.ظ

  سلام من خیلی چاق شدم ۲۵کیلو اضافه وزن دارم حداقل تازگی هم مشکلات گوارشی دارم
  من در مورد ازمایش تیروییدم میخواستم از شما راهنمایی بخوام ببینم تیرویید من کم کار هست یا پر کار
  ازمایش tsh دادم و ۴/۸۹ هست
  من مشکل تنبلی و کیست تخمدان و مشکلات قائدگی هم دارم و پیش دکتر غدد رفتم و قرصی بابت تیرویید بهم نداده فقط قرص مربوط به تنبلی تخمداد داده و گفته وزنت رو سریعا کم کن.
  نظر شما چی هست چرا ایشون قرص تیرویید نددن ایا تیرویید من مشکلی نداره؟

  • مدیر سایت
   1402/04/03 9:10 ب.ظ

   سلام. با توجه به مقدار TSH شما که ۴.۸۹ است، می‌توان نتیجه گرفت که تیروئید شما در حالت نرمال یا کمی کم‌کاری قرار دارد. معمولاً مقدار TSH در محدوده ۰.۴-۴.۰ میکرویونیت بر میلی‌لیتر (µIU/mL) قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه مقدار TSH شما بالاتر از محدوده نرمال است، احتمالاً تیروئید شما در حالت کم‌کاری (هیپوتیروئیدیسم) است.

   با این حال، برای تشخیص دقیق‌تر و بررسی وضعیت تیروئید شما، نیاز به بررسی دیگر آزمایشات تیروئید مانند T4 و T3 دارید. این آزمایشات به ما اطلاعات بیشتری درباره عملکرد تیروئید شما می‌دهند. در مورد درمان، تصمیم نهایی بر اساس تمام نتایج آزمایشات و وضعیت سلامت شما توسط پزشک خود گرفته می‌شود.

   پزشک شما ممکن است به دلایل خاصی تصمیم به تجویز قرص تیروئید نگرفته باشد، مانند عدم وجود نشانه‌ها و علائم مشخصی یا نبود وضعیت کم‌کاری شدید تیروئید. همچنین، او ممکن است تمرکز خود را بر روی درمان مشکلات دیگری که از آنها رنج می‌برید، مانند تنبلی تخمدان، قرار دهد. با این حال، برای دریافت توضیحات دقیق‌تر و بیان نگرانی‌های خود، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و توضیحات وی را بپرسید. او می‌تواند توضیحات کامل‌تری در مورد تصمیمات و درمان شما ارائه دهد و به شما راهنمایی کند.

 • مهدی
  1402/04/02 6:33 ق.ظ

  سلام وقت شما بخیر لطفا این آزمایش را تفسیر کنید، آقا هستم ۲۱ ساله
  T4 : 9.2
  T3 : 128
  Tsh : 1.0

  • مدیر سایت
   1402/04/03 2:19 ق.ظ

   سلام، با توجه به نتایج آزمایش تیروئید که ذکر کردید، می‌توان به تفسیر آنها پرداخت:

   T4 (تیروکسین): مقدار T4 شما ۹.۲ است. T4 یک هورمون تیروئید است که توسط غده تیروئید تولید می‌شود. مقدار T4 در محدوده طبیعی قرار دارد و این نتیجه نشان می‌دهد که سطح T4 در بدن شما در محدوده طبیعی قرار دارد.

   T3 (تری‌یودوتیرونین): مقدار T3 شما ۱۲۸ است. T3 نیز یک هورمون تیروئید است که از تبدیل T4 به T3 در بدن به دست می‌آید. مقدار T3 همچنین در محدوده طبیعی قرار دارد، و این نتیجه نشان می‌دهد که سطح T3 در بدن شما نیز در حد طبیعی است.

   TSH (هورمون محرک تیروئید): مقدار TSH شما ۱.۰ است. TSH توسط غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و به غده تیروئید اشاره می‌کند که هورمون‌های تیروئید را تولید کند. مقدار TSH در محدوده طبیعی قرار دارد و این نتیجه نشان می‌دهد که غده تیروئید شما به خوبی عمل می‌کند و هورمون‌های تیروئید در سطح مناسبی ترشح می‌شوند.

   با توجه به تفسیر نتایج، به نظر می‌رسد که وضعیت تیروئید شما در محدوده طبیعی و سالم قرار دارد. با این حال، برای تفسیر دقیق‌تر و دریافت راهنمایی بیشتر، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. وی می‌تواند با بررسی کامل سابقه پزشکی و ارزیابی علائم و علل مربوطه، نتایج را به درستی تفسیر کند.

 • سعید زائری
  1402/04/01 10:31 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر من ۳۳ سالمه توی آزمایش من نوشته
  TSH:2.4
  T4: 8.4
  ممنون میشم بگید وضعیت ازمایش من چطور هستش

  • مدیر سایت
   1402/04/03 1:58 ق.ظ

   سلام، آزمایش TSH (هورمون تیروئید محرک) و T4 (تیروکسین) شما را نشان می‌دهد. این آزمایشات به منظور بررسی وضعیت تیروئید و عملکرد آن استفاده می‌شوند. برای تفسیر دقیقتر نتایج آزمایش، باید با مقادیر مرجع آزمایشگاه خودتان مقایسه شوند. اما به طور کلی، مقادیر TSH و T4 شما در محدوده طبیعی قرار دارند.

   مقدار TSH در محدوده ۰.۴-۴.۰ mIU/L به عنوان محدوده طبیعی در نظر گرفته می‌شود و مقدار T4 نیز در محدوده ۴.۵-۱۲.۰ μg/dL برای T4 کل (total T4) و ۰.۸-۲.۰ ng/dL برای T4 آزاد (free T4) به عنوان محدوده طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

   با این حال، برای تفسیر دقیق نتایج وضعیت سلامت تیروئید شما، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. وی می‌تواند نتایج آزمایشات را با سابقه پزشکی شما و علائمی که شما دارید مقایسه کرده و ارزیابی کاملی انجام دهد.

 • مهرانپور
  1402/04/01 6:08 ق.ظ

  سلام روز خوش ، ممنون میشم با توجه به نتایج زیر راهنمایی کنید .
  T4=5.1
  T3=1.06
  Tsh=5.3
  Anti tpo=764

  • مدیر سایت
   1402/04/02 11:34 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایجی که ارائه دادید، می‌توان در مورد وضعیت تیروئید شما توضیح داد:

   T4 (تیروکسین): مقدار T4 شما ۵.۱ است. برای تفسیر دقیقتر این نتیجه، نیاز به مقایسه آن با محدوده معمول مقادیر T4 در آزمایشگاه خود دارید. اما به طور کلی، این نتیجه نشان دهنده سطح تیروکسین در بدن شما است.

   T3 (تری‌ایودوتیرونین): مقدار T3 شما ۱.۰۶ است. همچنین، برای تفسیر دقیقتر نتیجه، نیاز به مقایسه آن با محدوده معمول مقادیر T3 در آزمایشگاه خود دارید. T3 نیز یک هورمون تیروئید است.

   TSH (هورمون محرک تیروئید): مقدار TSH شما ۵.۳ است. این نتیجه نشان دهنده فعالیت غده تیروئید و تنظیم سطح هورمون‌های تیروئید است. با این حال، برای تفسیر دقیقتر، مقدار TSH باید با محدوده معمول مقادیر TSH در آزمایشگاه خود مقایسه شود.

   Anti TPO: مقدار Anti TPO شما ۷۶۴ است. این آزمایش برای تشخیص آنتی‌بادی‌های متعلق به بیماری هاشیموتو (Hashimoto) استفاده می‌شود، که نشانگر آسیب و التهاب در غده تیروئید می‌باشد.

   برای تفسیر دقیقتر و دریافت توصیه‌های درمانی، توصیه می‌شود با پزشک معالج خود مشورت کنید. پزشک شما با توجه به سابقه پزشکی شما، علائم، نتایج آزمایشگاهی و سایر عوامل، بهترین نصیحت و درمان را برای شما تعیین خواهد کرد.

 • ریبوار
  1402/03/29 9:04 ب.ظ

  این ازمایش را لطفا برام تفسیر کنین tsh..188* خطرL

  • مدیر سایت
   1402/03/31 10:45 ب.ظ

   با عرض پوزش، اما به نظر می‌رسد که ارقامی که در سوال ارائه کرده‌اید برای آزمایش TSH (هورمون تیروئید محرک) نادرست است. معمولاً مقدار TSH به واحد های میکرویونیت در لیتر (μIU/L) یا میکرویونیت در میلی لیتر (μIU/mL) گزارش می‌شود و ارقام مشابه ۱۸۸ به عنوان مقدار TSH نادرست و ناهنجار محسوب می‌شوند.

   در صورتی که شما نتایج آزمایش TSH صحیح را در اختیار دارید، لطفاً مقدار نرمال مرجع در آزمایشگاه خود را بررسی کنید و نتیجه را با آن مقایسه نمایید. در صورتی که مقدار TSH به طور معمول در محدوده نرمال نباشد و یا از محدوده ایده آل بیشتر یا کمتر باشد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا تفسیر صحیح تری ارائه دهد و نیازمندی‌های درمانی را مشخص کند.

 • امیرعلی
  1402/03/29 5:32 ب.ظ

  سلام
  پسرمن ۱۸ ماهه هستش کم کاری تیروئید داره
  برای آزمایش حتما باید ناشتا باشه و قبل آزمایش بهش قرص بدم یانه؟
  منشی دکترش گفت حتما ۲ساعت ناشتا باشه

  • مدیر سایت
   1402/03/31 10:42 ب.ظ

   سلام، برای آزمایشات تیروئید معمولاً توصیه می‌شود ناشتا بودن و عدم مصرف غذا و نوشیدنی‌هایی که ممکن است تأثیری بر نتایج آزمایش داشته باشند. این شامل قرص‌ها و مکمل‌هایی نیز می‌شود که ممکن است تأثیری بر سطح هورمون‌های تیروئید داشته باشند.

   بنابراین، در صورتی که می‌خواهید آزمایش تیروئید پسرتان انجام شود، معمولاً توصیه می‌شود او را ناشتا نگه دارید. همچنین، پیش از آزمایش، بهتر است با پزشک معالج پسرتان مشورت کنید و از او بپرسید که آیا قبل از آزمایش نیاز به توقف مصرف قرص‌ها دارد یا خیر. پزشک شما می‌تواند بر اساس شرایط و وضعیت پسرتان، دستورالعمل صحیح را برای آزمایش ارائه دهد.

   با پزشک معالج پسرتان در مورد نحوه آماده‌سازی قبل از آزمایش و سوالاتتان بیشتر صحبت کنید تا بتوانید به درستی برای آزمایش آماده شوید.

 • هانی
  1402/03/29 11:53 ق.ظ

  سلام من ۴۰ سال سن دارم مرد هستم .ازمایش دادم tsh7.2می باشد.تروئید کم کار دارم . نیاز به قرص لووتیروکسن با چه دوزی دارم ؟ دوز ۵۰ یا ۱۰۰ کدوم دوز بهتر هستش مصرف کنم.

  • مدیر سایت
   1402/03/29 12:06 ب.ظ

   سلام. تعیین دوز داروی لووتیروکسین برای درمان کم‌کاری تیروئید (هیپوتیروئیدیسم) باید توسط پزشک شما انجام شود. پزشک شما با بررسی نتایج آزمایش و سایر عوامل، مانند سن، وضعیت سلامتی عمومی، عوارض دارو و تجویزات قبلی، بهترین دوز لووتیروکسین را برای شما تعیین خواهد کرد.

   در صورتی که TSH شما ۷.۲ است، نشان کم‌کاری تیروئید است و نیاز به درمان دارید. اما درمان و دوز لووتیروکسین باید توسط پزشک تخصصی غدد در نظر گرفته شود. او با بررسی ویژگی‌های فردی شما و ارزیابی دقیقتر نتایج آزمایش، دوز مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد.

   پزشک معالج شما بهترین شخص است که می‌تواند دوز لووتیروکسین را بر اساس نیازهای شما تنظیم کند و تغییرات دوز را با توجه به پاسخ بدن شما به درمان پیگیری کند. لذا، توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات خاصی را که به شما داده می‌شود رعایت کنید.

 • غزل عالمی
  1402/03/27 11:46 ب.ظ

  سلام آقای دکتر دختر من ۱۰سال دارTsh:0/41 هست میخواستم بدونم تیروییدش چه طوری هست

  • مدیر سایت
   1402/03/28 3:31 ب.ظ

   سلام. برای تشخیص دقیق وضعیت تیروئید دختر شما، نیاز به بررسی دقیق تمامی نتایج آزمایشات تیروئید و مشاهده علائم و نشانه‌های دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، داریم. اما با توجه به عدد TSH که ارائه دادید (۰.۴۱)، این نتیجه نشان می‌دهد که سطح هورمون TSH در محدوده طبیعی قرار دارد. TSH (Thyroid Stimulating Hormone) هورمونی است که توسط غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و برای تنظیم فعالیت غده تیروئید و تولید هورمون‌های تیروئیدی (T4 و T3) مسئولیت دارد.

   با این حال، برای تشخیص دقیق وضعیت تیروئید و هورمون‌های تیروئیدی، نیاز به بررسی دقیق‌تر از طریق آزمایشات تکمیلی مانند T4 و T3 داریم. همچنین، ارزیابی علائم و نشانه‌های مرتبط مانند چاقی یا لاغری غیرعادی، خستگی، اختلالات خواب، تغییرات در پوست و مو، مشکلات تنفسی و سایر علائم می‌تواند کمک کننده باشد.

   بهترین راهنمایی در این مورد را پزشک متخصص غدد و متابولیسمی (اطلاعات بیشتر در مورد تیروئید) خواهد داشت. پزشک معالج شما با توجه به نتایج آزمایشات و مشاهده بالینی کامل، می‌تواند وضعیت تیروئید دخترتان را به طور کامل ارزیابی کند و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • دشتی
  1402/03/27 3:45 ب.ظ

  سلام وقت بخیر پسر من ۹ ساله است
  آزمایش تیروئید به شرح ذیل بوده ، ممنون میشم راهنمایی کنید
  Free t4 : 1/2 ng/dl
  TSH : 0.8 IU/MLS
  T4 : 8/2 ug/dl

  • مدیر سایت
   1402/03/27 8:25 ب.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، می‌توانم مشاهده کنم:

   مقدار Free T4 شما ۱.۲ ng/dl است، که در محدوده طبیعی قرار دارد. Free T4 نشان دهنده سطح هورمون تیروکسین آزاد در بدن است.

   مقدار TSH شما ۰.۸ IU/mL است، که نیز در محدوده طبیعی قرار دارد. TSH نشان دهنده عملکرد غده هیپوفیز در محرک دادن تولید هورمون تیروکسین توسط غده تیروئید است.

   مقدار T4 شما ۸.۲ μg/dL است، که نیز در محدوده طبیعی قرار دارد. T4 نیز یک هورمون تیروئیدی است که توسط غده تیروئید تولید می‌شود.

   با توجه به این نتایج، به نظر می‌رسد که عملکرد تیروئید پسر شما در محدوده طبیعی قرار دارد. با این حال، توصیه می‌شود که همیشه نتایج آزمایشات را با پزشک معالج پسرتان مطرح کنید، زیرا او می‌تواند با توجه به تاریخچه پزشکی و علائم فردی، تفسیر دقیق‌تری ارائه کند و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • حمیده
  1402/03/27 10:34 ق.ظ

  T4 8.3
  T3 1.8
  Tsh 0.8
  سلام وقت بخیر ممکنه لطفا این نتیجه ازمایش من رو بگین ۴۱ سالمه به شدت دارم چاق میشم احساس خستگی و خواب و نامنظمی پریود دارم الان حدود سه ماه هست که اینجوری شدم
  ممنونم

  • مدیر سایت
   1402/03/27 8:22 ب.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، به نظر می‌رسد عملکرد تیروئید شما در محدوده طبیعی قرار دارد. اما این تنها اطلاعات محدودی است و برای تفسیر دقیق‌تر و درک بهتر وضعیت تیروئید شما، باید با پزشک معالج خود مشورت کنید.

   عللی مانند چاقی، خستگی، نامنظمی پریود و تغییرات وزن می‌توانند به عوامل متعددی باشند و در آن‌ها عملکرد تیروئید نقشی داشته باشد. اما برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، نیاز است پزشک شما به صورت جامع و جزئی‌تر به شرایط شما و تاریخچه پزشکیتان بپردازد و سایر آزمایشات و اطلاعات لازم را بررسی کند.

 • مریم ترکمن
  1402/03/26 3:37 ب.ظ

  سلام میشه این آزمایش تفسیر کنید
  T4 1.42
  T3 2.5
  T.s.h 3.32

  • مدیر سایت
   1402/03/27 8:53 ق.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، تفسیر آن به شرح زیر است:

   T4 (تیروکسین): مقدار T4 شما ۱.۴۲ است. این نتیجه نشان می‌دهد که سطح هورمون تیروکسین در بدنتان در محدوده طبیعی قرار دارد.

   T3 (تری‌ایودوتیرونین): مقدار T3 شما ۲.۵ است. این نتیجه نیز نشان می‌دهد که سطح هورمون تری‌ایودوتیرونین در محدوده طبیعی قرار دارد.

   TSH (هورمون محرک تیروئید): مقدار TSH شما ۳.۳۲ است. این نتیجه نشان می‌دهد که سطح هورمون محرک تیروئید در محدوده طبیعی قرار دارد.

   با توجه به این نتایج، می‌توان گفت که عملکرد تیروئید شما در حالت طبیعی است و هورمون‌های تیروئید در محدوده صحیح قرار دارند. با این حال، برای تفسیر دقیقتر و مشاوره در مورد وضعیت تیروئیدتان، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس تاریخچه پزشکی کاملتر و علائم دیگر شما، تفسیر دقیق‌تری ارائه دهد و در صورت لزوم راهنمایی و درمان مناسب را ارائه نماید.

 • لیلی
  1402/03/24 4:34 ب.ظ

  سلام یک دختر ۱۹ساله هستم و هرمون TSHمقدارش ۰/۵۶هست میشه تفسیر کنید ازمایشم رو

  • مدیر سایت
   1402/03/25 2:38 ب.ظ

   سلام. مقدار TSH شما ۰.۵۶ است، مقدار کمتر از محدوده طبیعی (که معمولاً بین ۰.۴ تا ۴.۰ میکرویونیت بر دسی لیتر است) است. این ممکن است نشان‌دهنده فعالیت بیش از حد غده تیروئید باشد.

 • Baran
  1402/03/23 7:51 ق.ظ

  سلام من چون دیدم علائم تیروئید پرکار و دارم رفتم آزمایش دادم و ۱۴ سالمه میشه بگین تیروئید پر کار دارم یا نه ؟
  اینم جوابش:
  Total t4 : 8.2
  Tsh:6
  اینا فقط برای تیروئید هستن دیگه؟
  نمیدونم راستش 🤦🏻‍♀️

  • مدیر سایت
   1402/03/23 12:12 ب.ظ

   سلام! برای تشخیص دقیق بیماری‌های تیروئید، باید نتایج آزمایش‌ها را با معیارهای استاندارد مقایسه کنید و به همراه علائم و نشانه‌های دیگرتان، بهترین نتیجه را به دست بیاورید. اما بر اساس آزمایشی که ارائه دادید، نمی‌توانم قطعی بگویم که آیا تیروئید شما پرکار است یا خیر. برای تفسیر دقیقتر نتایج، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما بر اساس نتایج آزمایش‌ها و مشاهده کلینیکی، تشخیص درست را برای شما بیان خواهد کرد و در صورت لزوم برنامه درمانی را شروع خواهد کرد.

 • ناشناس
  1402/03/21 7:06 ب.ظ

  سلام من آزمایش تیرویید دادم ولی نرمال بود پس چرا لاغر شدم و موهام شکننده شده و ناخن هام هم می‌شکنه

  • مدیر سایت
   1402/03/21 7:11 ب.ظ

   سلام. اگر آزمایش تیروئید شما نرمال بوده، دلیل لاغر شدن، شکننده شدن موها و شکستگی ناخن‌ها ممکن است به عوامل دیگری برگرده که باید مورد بررسی قرار بگیرد. برخی از این عوامل ممکن است عبارت باشند از:

   تغذیه نامناسب: یک رژیم غذایی ناهنجار و فقیر از تغذیه‌های مهم می‌تواند منجر به لاغر شدن و تضعیف موها و ناخن‌ها شود. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما شامل تمامی عناصر غذایی مورد نیاز باشد و کافی‌ترین مقادیر پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی را دریافت کنید.

   استرس: استرس طولانی مدت می‌تواند به لاغر شدن و مشکلات موها و ناخن‌ها منجر شود. سعی کنید استرس را کاهش داده و فعالیت‌های آرامش بخش مانند ماساژ، تمرینات استرس زدایی و تمرکز بر روی خواسته‌ها و نیازهای خود را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

   مشکلات هورمونی دیگر: عوامل دیگری مانند نقص ویتامین‌ها و مواد معدنی، مشکلات غدد دیگر مانند غدد آدرنال، شده، هیپوفیز و تخمدان‌ها نیز می‌توانند به لاغر شدن و مشکلات موها و ناخن‌ها منجر شوند. در صورت بروز این علائم، مشاوره با پزشک متخصص غدد و هورمون‌ها می‌تواند منجر به تشخیص دقیق تر و درمان متناسب با وضعیت شما شود.

   به هر حال، توصیه می‌شود با پزشک خود در مورد این علائم صحبت کنید.

 • Tara
  1402/03/20 10:41 ب.ظ

  سلام
  آزمایش تیروئد دخترم ک ۸ سالشه
  tsh 5.18
  T4 1.28
  و پسرم ک ۱۸ سالشه
  tsh 1.94
  T4 1.4
  لطف میکنید تفسیرش کنید.
  ممنون

  • مدیر سایت
   1402/03/21 5:56 ب.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش تیروئید دختر و پسر شما، می‌توان تفسیر زیر را ارائه داد:

   برای دختر ۸ ساله:

   TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید): ۵.۱۸ mIU/L
   T4 (تیروکسین): ۱.۲۸ ng/dL
   برای پسر ۱۸ ساله:

   TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید): ۱.۹۴ mIU/L
   T4 (تیروکسین): ۱.۴ ng/dL
   در هر دو مورد، سطح TSH در محدوده نرمال قرار دارد. این به معنی این است که هورمون تحریک کننده تیروئید در محدوده طبیعی قرار دارد و تیروئید به طور مناسب به سیگنال بدن پاسخ می‌دهد.

   در مورد سطح T4، برای دختر ۸ ساله مقدار آن ۱.۲۸ ng/dL است که در محدوده نرمال قرار دارد. این نشان می‌دهد که سطح تیروکسین، هورمون اصلی تیروئید، در محدوده طبیعی است.

   در مورد پسر ۱۸ ساله، سطح T4 نیز در محدوده نرمال قرار دارد با مقدار ۱.۴ ng/dL.

   اگر شما یا فرزندانتان نگرانی دیگری درباره سلامتی تیروئید دارید یا سوالات بیشتری دارید، بهتر است با پزشک معالج خود مشاوره کنید. آنها می‌توانند شما را با دقت بیشتری راهنمایی کنند و تفسیر نتایج آزمایش را به شما ارائه دهند.

 • محمدرضا
  1402/03/19 1:48 ب.ظ

  سلام و درود
  من جوانی بیست ساله هستم که حدود شش ماه پیش شقیقه راست من دچار ریزش شد و موهای آن قسمت از سرم نازک شدند علت را جویا شدم و آزمایش دادم و فهمیدم کمبود ویتامین دی و کم کاری تیروئید دارم
  در برگه آزمایش ویتامین دی من ۱۹ و tshمن ۸.۵ بود الان هم حدود دو ماه هست هرصبح ناشتا لووتیروکسین ۵۰ و هفته ای یک عدد قرص ویتامین دی دوز پنجاه هزار میخورم و ریزش موی من متوقف شد
  هم اکنون سوال من این است که آیا بعد از رفع این مشکلات با رویش مجدد موهای ریخته شده مواجه هستم یا خیر ؟

  • مدیر سایت
   1402/03/21 6:51 ب.ظ

   سلام. برای برطرف کردن کمبود ویتامین D و کم‌کاری تیروئید، شما لووتیروکسین و ویتامین D مصرف کرده‌اید و ریزش موهای شما متوقف شده است، که نشان‌دهنده تاثیر مثبت درمان است. اما در مورد روند ریزش موها، باید بدانید که هر شخصی ممکن است به طور طبیعی موهایش را ریخته و رویش مجدد موها نیازمند زمان برای مشاهده تغییرات است.

   در اکثر موارد، با رفع عواملی مانند کمبود ویتامین‌ها و تنظیم هورمون‌ها، ریزش موها متوقف می‌شود و رشد مجدد موها آغاز می‌شود. اما برای رشد مجدد موها و کیفیت بهتر آنها، نیاز به صبر و مراقبت‌های موثر است. ممکن است برای دیدن نتایج کامل و رشد موها نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشید. همچنین، عوامل دیگر مانند ژنتیک، سلامت عمومی و مراقبت‌های مو می‌توانند نقشی در روند رشد موها داشته باشند.

   بهتر است با پزشک خود در مورد نگرانی‌های خاص خود صحبت کنید. او می‌تواند بر اساس شرایط شما و تاریخچه پزشکی، راهنمایی‌های بیشتری درباره روند رشد موها و مراقبت از آنها به شما بدهد.

 • رویا محمدی
  1402/03/18 11:24 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ازمایش تیرویید من
  ۶.۶: t4
  t3:1.5
  tsh:5.1
  جوابش ینی کم کارم؟

  • مدیر سایت
   1402/03/21 6:54 ب.ظ

   سلام
   با توجه به نتایج آزمایش تیروئید که ارائه دادید، می توان نتیجه گرفت که تیروئید شما در حال حاضر در حال کم کاری است. این نتایج بر مبنای محدوده‌های طبیعی برای هر پارامتر است که ممکن است در هر آزمایشگاه متفاوت باشد. با این حال، در اکثر موارد، اگر میزان TSH بیشتر از حد طبیعی باشد (معمولاً بالاتر از ۴.۰ می‌باشد) و میزان T4 و T3 در محدوده طبیعی باشند، این نشانه‌دهنده کم کاری تیروئید است.

   با این حال، تشخیص نهایی و تفسیر دقیق نتایج آزمایش تیروئید باید توسط یک پزشک اندوکرینولوژیست یا متخصص تیروئید صورت گیرد. پزشک شما می تواند با بررسی نتایج آزمایش، سابقه بالینی و علائم شما، تشخیص نهایی را قرار دهد و در صورت لزوم برای شما برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   توصیه می‌شود با پزشک خود مشاوره کنید و سوالات و نگرانی‌های خود را با او در مورد نتایج آزمایش و درمان مناسب بررسی کنید.

 • ناشناس
  1402/03/18 5:27 ب.ظ

  سلام کودک بنده ازمایش تیرویید داده ۲/۵ سنش هست
  T4:1.80
  T3:4.51
  Tash:2.13
  ممنون میشم پاسخ بدید استرس گرفتیم

  • مدیر سایت
   1402/03/21 6:58 ب.ظ

   سلام، نتایج آزمایش تیروئید کودک شما عبارتند از:

   T4 (تیروکسین): ۱.۸۰
   T3 (تری‌ایودوتیرونین): ۴.۵۱
   TSH (هورمون محرک تیروئید): ۲.۱۳
   برای تفسیر دقیق نتایج، لازم است با یک پزشک متخصص (مانند پزشک فوق تخصص غدد و متابولیسم یا پزشک کودکان) مشاوره کنید. این نتایج نشان دهنده فعالیت تیروئید در بدن کودک شما هستند.

   با این حال، به طور کلی می‌توان گفت که در صورتی که سطوح T4 و T3 طبیعی باشند و سطح TSH در محدوده نرمال باشد، احتمالاً کودک شما فعالیت تیروئید نرمالی دارد و مشکلی وجود ندارد. اما، بهتر است نتایج را با پزشک متخصص خود مطرح کنید تا به صورت دقیق تشخیص داده شود و در صورت لزوم درمان مناسب انجام شود.

 • رویا
  1402/03/16 1:46 ب.ظ

  سلام من تیروئید بارداری دارم برای بار دوم ازمایش تیروئید دادم جوابش شده
  T4=12.9 H
  TSH=0.01 L
  میشه یکم راهنماییم کنید خیلی نگرانم
  ممنون

  • مدیر سایت
   1402/03/16 4:49 ب.ظ

   سلام، تبریک می‌گویم بابت بارداری شما. نتایج آزمایش تیروئیدی نشان می‌دهد که سطح هورمون‌های تیروئید شما متفاوت است.

   T4 (تیروکسین) با مقدار ۱۲.۹ H نشان می‌دهد که سطح این هورمون در بالاترین محدوده طبیعی یا بالای آن است. این ممکن است نشانگر هیپرتیروئیدی (پرکاری تیروئید) باشد.

   TSH (هورمون محرک تیروئید) با مقدار ۰.۰۱ L نشان می‌دهد که سطح این هورمون در زیر محدوده طبیعی است. این ممکن است نشانگر هیپوتیروئیدی (کم‌کاری تیروئید) باشد.

   در دوران بارداری، سطح هورمون‌های تیروئید تحت تأثیر تغییرات طبیعی بدن و نیازهای بارداری قرار می‌گیرد. این تغییرات هورمونی ممکن است توسط پزشک متخصص غده‌های داخلی (اندوکرینولوژیست) یا متخصص زنان و زایمان مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

   بهترین راهنمایی برای شما این است که به پزشک معالج خود مراجعه کنید و نتایج آزمایش را با او بررسی کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس وضعیت شما و نیازهای بارداری، درمان مناسب را تعیین کند و شما را راهنمایی کند.

   با توجه به نگرانی شما، مهم است که با پزشک خود در مورد وضعیت تیروئیدی و بارداری خود صحبت کنید و او را در جریان قرار دهید تا درمان و مراقبت لازم را انجام دهید.

   مراقبت خوب از تیروئید در دوران بارداری مهم است.

 • Maryam
  1402/03/14 0:44 ق.ظ

  سلام نتایج آزمایش من این هست میتونید بگید تیروئید چطوره؟۱۷سالمه
  T4:6.77
  T3:1.25
  T.s.h:1.53
  dl:4.7-12.5
  Ng/ml:0.6-2.1
  ۵.۲-Mlu/l:o.32

  • مدیر سایت
   1402/03/16 4:19 ب.ظ

   سلام. با توجه به نتایج آزمایش تیروئید شما، لازم است ارزیابی دقیق توسط پزشک صورت گیرد. با این حال، من می‌توانم به طور کلی نتایج آزمایش را تفسیر کنم:

   سطح T4 (تیروکسین) شما ۶.۷۷ نانوگرم بر میلی لیتر است. محدوده طبیعی برای T4 ممکن است در آزمایشگاهها متفاوت باشد، اما به طور کلی باید در محدوده نرمال باشد. لطفاً با محدوده مرجع آزمایشگاه خود مقایسه کنید.

   سطح T3 (تری‌ایودوتیرونین) شما ۱.۲۵ نانوگرم بر میلی لیتر است. همچنین باید با محدوده نرمال آزمایشگاه خود مقایسه شود.

   سطح TSH (هورمون محرک تیروئید) شما ۱.۵۳ میلی واحد بر لیتر است. این سطح در محدوده نرمال قرار می‌گیرد.

   در هر صورت، تشخیص و تفسیر نتایج آزمایش تیروئید باید توسط پزشک صورت گیرد. او می‌تواند با توجه به سابقه پزشکی شما، علائم و نتایج آزمایش، تشخیص دقیق‌تری را بگذارد و در صورت لزوم بررسی‌های تکمیلی بیشتری تعیین کند. لذا، توصیه می‌شود با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و سوالات خاصتان مشورت کنید.

 • زهرا
  1402/03/12 10:28 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر آزمایش تیروئید من T4.7.28 وTSH. 0.258 هست وآزمایش پرولاکتینم ۹۹.۲۸ خطرناکه باردارهم نیستم

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:37 ق.ظ

   سلام، آزمایش تیروئید شما نشان می‌دهد که سطح هورمون T4 در محدوده نرمال (طبیعی) قرار دارد، اما سطح هورمون TSH شما پایینتر از محدوده نرمال است. این ممکن است نشان دهنده پرکاری تیروئید باشد.

   همچنین، سطح پرولاکتین شما نیز بالاتر از محدوده نرمال است. سطح بالای پرولاکتین می‌تواند به مشکلات مرتبط با تنظیم تخمک‌گذاری و باروری منجر شود.

   اگر شما در حال حاضر باردار نیستید و سطح پرولاکتین بالا در آزمایشات تکراری تایید شود، می‌تواند نشان دهنده وجود یک مشکل مانند هیپرپرولاکتینمی باشد. در این صورت، متخصص غدد و دورانتولوژی (به عنوان متخصص تنظیم تولید هورمون‌ها) می‌تواند تشخیص دقیق‌تری بدهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   بهتر است با پزشک خود در مورد نتایج آزمایشات مشاوره کنید و او را در جریان قرار دهید تا بتواند تشخیص و درمان مناسب را بر اساس شرایط شما بررسی کند.

 • محمد میرزاوند
  1402/03/11 12:46 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  میزانT3:0.629
  FreeT4:0.93
  TSH:0.06
  FreeT3:3.17
  T4:4.0
  نشون دهنه چی هست؟ آیا نیاز به پیگیری داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:50 ق.ظ

   سلام، آزمایش‌های تیروئیدی که ذکر کردید شامل اندیکاتورهای مختلف است. درک دقیق این نتایج برای تشخیص دقیق نیاز به بررسی جامع و تحلیل توسط پزشک دارد. من می‌توانم به طور کلی به شما توضیح دهم که هر یک از این اندیکاتورها به چه معنا و چه نقشی در عملکرد تیروئید دارند:

   T3 (Triiodothyronine): این هورمون تیروئیدی مستقیماً توسط تیروئید تولید می‌شود و نشان‌دهنده فعالیت تیروئید است. مقدار آن در محدوده طبیعی قرار دارد.

   Free T4 (Free Thyroxine): این هورمون تیروئیدی نیز توسط تیروئید تولید می‌شود و در محدوده طبیعی باید باشد. Free T4 نشان‌دهنده سطح آزاد تیروکسین در خون است.

   TSH (Thyroid Stimulating Hormone): این هورمون توسط غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و کنترل عملکرد تیروئید را انجام می‌دهد. در صورت کم‌کاری تیروئید، سطح TSH افزایش می‌یابد و در صورت بیش‌فعالی تیروئید، سطح TSH کاهش می‌یابد.

   Free T3 (Free Triiodothyronine): این هورمون نشان‌دهنده سطح آزاد تریودوتیرونین است و همچنین به فعالیت تیروئید ارتباط دارد.

   T4 (Thyroxine): این هورمون نیز توسط تیروئید تولید می‌شود و سپس به تریودوتیرونین (T3) تبدیل می‌شود.

   برای تفسیر نتایج آزمایش تیروئید، باید با پزشک خود مشاوره کنید. او می‌تواند با بررسی تاریخچه پزشکی شما و سایر علائم و نتایج آزمایشات، تشخیص صحیحی داشته باشد.

 • امیر
  1402/03/08 11:42 ب.ظ

  سلام .روز سوم از کف پای پسرم خون‌گرفتن ۵/۲بود دوباره تکرار کردیم ۵/۷بود الان گفتن آزمایش وریدی باید بدیم .درمان تیروئید امکان پذیره؟!

  • مدیر سایت
   1402/03/09 2:55 ب.ظ

   سلام. برای ارزیابی درمان تیروئید پسرتان، نیاز به بررسی دقیقتر نتایج آزمایشات و مشاوره با پزشک متخصص تیروئید دارید. آزمایشات وریدی می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره وضعیت تیروئید ارائه دهند و به پزشک کمک کنند تا تصمیمات مناسبی درباره درمان بگیرد.

   به طور کلی، درمان تیروئید ممکن است شامل مصرف داروهای تیروئیدی برای تنظیم سطح هورمون‌های تیروئید باشد. اما تصمیم نهایی درمان و نوع درمانی که برای پسرتان مناسب است، بستگی به تاریخچه پزشکی، نتایج آزمایشات و شرایط خاص فرد دارد.

   پزشک تخصصی تیروئید شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایشات و سایر عوامل مرتبط، به شما راهنمایی کند و درمان مناسب را تعیین کند. بنابراین، بهترین راه حل این است که با پزشک خود مشاوره کنید و او را در جریان آزمایشات و نتایج جدید قرار دهید تا به شما راهنمایی کامل کند.

 • نیکراد
  1402/03/08 6:18 ب.ظ

  سلام خسته نباشید t3:1.2
  T4:6
  .Tsh:0.6
  آیا نرماله؟

  • مدیر سایت
   1402/03/08 6:26 ب.ظ

   بله، مقادیر آزمایش‌های T3، T4 و TSH که ذکر کرده‌اید، در محدوده نرمال قرار می‌گیرند. برای بررسی نتایج آزمایش‌های تیروئید، باید با پزشک خود مشورت کنید، زیرا وی می‌تواند نتایج را با توجه به سابقه پزشکی شما و علائم مرتبط تفسیر کند. همچنین، ممکن است لازم باشد سایر آزمایش‌ها و اطلاعات پزشکی موردنیاز را بررسی کند تا تصویر کاملتری از وضعیت تیروئید شما بدست آورد.

 • سهیلا
  1402/03/06 6:47 ب.ظ

  سلام ازمایش T4 10.4
  T3 1.3
  TSH 4.48
  کم کاریاپرکار یا نرمال؟ ممنون

  • مدیر سایت
   1402/03/07 4:29 ب.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش T4، T3 و TSH که فرمودید، به شرح زیر است:

   میزان T4 شما ۱۰.۴ است. برای ارزیابی کامل نیاز به مقایسه این نتیجه با محدوده مرجع آزمایشگاهی می‌باشد. بر اساس مقادیر طبیعی رایج، مقدار T4 شما به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد.

   میزان T3 شما ۱.۳ است. مانند T4، برای تفسیر صحیح نتیجه نیاز به مقایسه با محدوده مرجع آزمایشگاهی دارد. بر اساس مقادیر طبیعی رایج، مقدار T3 شما نیز به نظر می‌رسد در محدوده طبیعی قرار دارد.

   میزان TSH شما ۴.۴۸ است. TSH نشان دهنده فعالیت غده تیروئید است و مقدار آن معمولاً در دیاپازون طبیعی قرار می‌گیرد. در برخی موارد، مقدار TSH ممکن است نسبت به محدوده طبیعی افزایش یا کاهش یابد. با توجه به نتیجه TSH شما، ممکن است در محدوده طبیعی قرار داشته باشد.
   مهم است که نتایج آزمایشات تیروئید را با پزشکتان مطرح کنید و در صورت داشتن هرگونه علائم یا نگرانی، به او اطلاع دهید.

 • ناشناس
  1402/03/03 1:12 ب.ظ

  درود بر شما کم کار ی تیروئید دارم وهر روز یک عدد لوتروکسین میخورم الان جواب آزمایش گرفتم tsh ۹.۱ شده به نظر شما چه تغییری در مصرف قرص هایم بدهم سپاس

  • مدیر سایت
   1402/03/04 9:41 ق.ظ

   سلام. بر اساس نتایج آزمایش TSH شما که به مقدار ۹.۱ است، نشان‌دهنده کم‌کاری تیروئید است. در صورتی که همچنان علائم کم‌کاری تیروئید را تجربه می‌کنید، احتمالاً نیاز به تنظیم دوز داروی لوتروکسین (Synthroid) خواهید داشت.

   من توصیه می‌کنم که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش صحبت کنید تا بررسی کاملی انجام دهید. پزشک شما با بررسی علائم، نتایج آزمایش و تاریخچه پزشکی شما، می‌تواند تصمیم درستی برای تنظیم دوز دارو بگیرد. ممکن است لازم باشد دوز لوتروکسین شما تغییر کند تا TSH به مقدار طبیعی و بهینه خود برسد.

   به هیچ عنوان نباید خودسرانه دوز دارو را تغییر دهید یا قرص را قطع کنید. تنظیم دقیق دوز دارو بر اساس راهنمایی پزشک شما صورت می‌گیرد. بنابراین، بهترین راهنمایی را پزشک می‌تواند به شما ارائه دهد.

   لازم به ذکر است که درمان کم‌کاری تیروئید معمولاً نیازمند پیگیری و تنظیم دوزهای مکرر است، بنابراین همواره با پزشکتان در تماس باشید و تغییراتی که در وضعیت خود تجربه می‌کنید را با او مطرح کنید.

 • سحر
  1402/03/02 9:45 ق.ظ

  سلام پسرم ۲ ماهشه ازمایش تیرویید اولش ۶ بود گفتن دوباره بیارمش دوباره ازمایش داد شد ۵ گفتن ببرم دکتر دکتر دوباره ازمایش نوشت الان -۶.۱۶Tsh 0.39 هستش

  • مدیر سایت
   1402/03/02 10:35 ق.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش‌های تیروئید کودک شما، می‌توان گفت که مقادیر TSH (هورمون محرک تیروئید) او در طی دو آزمایش متوالی کاهش یافته است. در اولین آزمایش، مقدار TSH برابر با ۶ بود و در دومین آزمایش کاهش یافته و به ۵ رسیده است. این نتایج نشان می‌دهد که تیروئید کودک شما به طور کلی در حال کار کردن است.

   بهتر است با پزشک کودکان خود در مورد نتایج آزمایش صحبت کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس معیارهای سن، تاریخچه پزشکی و سایر عوامل، تشخیص دقیق‌تری درباره وضعیت تیروئید کودک شما بدهد و در صورت لزوم، برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. او همچنین ممکن است توصیه‌هایی برای مراقبت از تیروئید کودک شما و نحوه پیگیری بیشتر را برایتان داشته باشد.

   با توجه به اینکه پسر شما هنوز کوچک است و نیاز به مراقبت خاصی دارد، توصیه می‌شود با پزشک خود درباره نتایج آزمایش و درمان مناسب برای کودکتان مشورت کنید

 • کیان
  1402/03/02 1:21 ق.ظ

  سلام پسرم ۹ماهشه و از ۴ماهگی اقدام ب درمان تیرویید کم کارش کردیم الان یک ماه قرص رو قطع کردیم در ۸ماهگی و الان ازمایش که داد tsh:1/63و t4:8/8وt3:2 بود الان باید چکار کنم قرص رو مجدد قطع کنم و دوباره ازمایش بده و اینکه چند ماه قطعش کنم یا اینکه باید مجدد قرص رو مصرف کنه که t3 هم بیاد پایین؟

  • مدیر سایت
   1402/03/02 10:37 ق.ظ

   سلام، بر اساس نتایج آزمایش تیروئید فعلی پسرتان، مقدار TSH 1.63 میکرویونیت بر میلی لیتر (µIU/mL)، T4 8.8 میکروگرم بر دسی لیتر (µg/dL) و T3 2 نانوگرم بر دسی لیتر (ng/dL) است. این نتایج نشان می‌دهند که تیروئید کودک شما در حالت نرمال و به طور معمول کار می‌کند.

   با توجه به این نتایج، احتمالاً قرص درمانی که تاکنون مصرف می‌کرده را می‌توانید قطع کنید. اما برای تصمیم نهایی و برنامه درمانی دقیق، بهتر است با پزشک کودکانتان مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایش، تاریخچه درمان و عوارضی که در صورت قطع قرص رخ داده است، توصیه‌های لازم را به شما بدهد.

   همچنین، درمان تیروئید کم کار در کودکان ممکن است نیازمند پیگیری مداوم باشد. برخی از کودکان ممکن است نیاز به مصرف قرص تیروکسین برای مدت طولانی داشته باشند. در نهایت، بهتر است با پزشک خود درباره برنامه درمانی و پیگیری بیشتر مشورت کنید تا بهترین راهکار را برای پسرتان در نظر بگیرید.

 • Maryam
  1402/02/31 9:47 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من تیروعید شده ۰.۰.۵به نظرتون تیروعید خطرناکه

  • مدیر سایت
   1402/03/02 10:53 ق.ظ

   سلام، با توجه به اطلاعاتی که ارائه دادید، TSH شما در محدوده طبیعی (۰.۰-۵) قرار دارد. اما برای تشخیص دقیق و ارزیابی خطرناک یا غیرخطرناک بودن تیروئید، نیاز به ارزیابی دقیق‌تر و مشاوره پزشکی دارید.

   پزشکان معمولاً به عوامل دیگری همچون سابقه بیماری تیروئید، علائم بالینی، نتایج سایر آزمایشات تیروئید و تصویربرداری تیروئید (مانند سونوگرافی یا توموگرافی) نیز توجه می‌کنند تا تشخیص نهایی را بدهند. بنابراین، بهتر است با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و ارزیابی‌های بیشتر صحبت کنید تا بتوانید درک کاملی از وضعیت خود داشته باشید و تصمیم‌گیری صحیح را انجام دهید.

   مهم است که به نظرات و توصیه‌های پزشک خود اعتماد کنید و با او در مورد هرگونه نگرانی و سوالی که دارید صحبت کنید. او می‌تواند شما را راهنمایی کند و به شما توضیح دهد که تیروئید شما در وضعیت خطرناک قرار دارد یا خیر و در صورت لزوم، برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • Mm
  1402/02/28 10:01 ب.ظ

  سلام من ۴۹ ساله هستم وtsh من ۱۷ است
  این خطرناکه؟

  • مدیر سایت
   1402/02/29 11:33 ق.ظ

   سطح TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید) در محدوده‌های طبیعی بین ۰.۴ و ۴.۰ میکرویونیت بر میلی‌لیتر (μIU/mL) قرار می‌گیرد، با این حال مرجع‌های مختلف ممکن است محدوده‌های متفاوتی را برای TSH مشخص کنند.

   مقدار TSH 17 به صورت قابل توجهی بالاتر از محدوده طبیعی است و نشانگر کمک مستقیمی برای تشخیص وضعیت تیروئید است. افزایش قابل توجه TSH ممکن است نشاندهنده کم‌کاری تیروئید (hypothyroidism) باشد.

   اگر TSH شما ۱۷ است، توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک می‌تواند با توجه به سایر آزمایشات تیروئید، علائم و نشانه‌ها، تاریخچه پزشکی، وضعیت سلامت کلی و سایر عوامل مرتبط، تشخیص صحیح و درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

   مهم است که هرگز خودسرانه داروهای تیروئید را شروع یا تغییر ندهید، بلکه با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش و نیاز به درمان مشورت کنید.

 • نرگس‌‌رفیع
  1402/02/23 5:51 ب.ظ

  باسلام‌ببخشید‌من‌ازمایش‌تیروئید‌دادم‌چند‌بار
  برای‌کاهش‌وزنم
  الانT4 8.3
  T3 1.3
  TSH 2.3
  آیا نرمال‌هست؟؟؟

  • مدیر سایت
   1402/02/24 10:19 ق.ظ

   سلام، بله بر اساس نتایج ارائه شده، سطوح T4 و T3 شما در محدوده نرمال قرار دارند و سطح TSH هم نشان دهنده کارکرد نرمال تیروئید شماست. اما به هر حال برای بررسی بیشتر و مطمئن شدن از سلامت تیروئیدتان بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید.

 • زهرا
  1402/02/21 3:32 ب.ظ

  من باردارهستم عدد تیروییدم ۶۰ است.. دکتر بهم گفته روزی دوتا قرص بخورم.. بنظرتون زیاد نیست.. ؟ تقریبا شش هفتمه

  • مدیر سایت
   1402/02/22 11:51 ب.ظ

   سطح هورمون تیروئید در دوران بارداری ممکن است تغییر کند و در بعضی از زنان ممکن است نیاز به درمان داشته باشند. با توجه به عدد TSH شما که ۶۰ است، به نظر می‌رسد که در حال حاضر شما تحت درمان هستید. درمان درست برای هر فرد بسته به وضعیت تیروئید او متفاوت است، اما درمان معمولاً شامل مصرف دوز کمتری از هورمون تیروئید برای کاهش سطح TSH می‌شود. با توجه به توصیه پزشک خود، به نظر می‌رسد که درمان شما مناسب است. اگر با دوز مصرفی خود دچار نگرانی هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • ناشناس
  1402/02/20 11:07 ب.ظ

  سلام دخترم نه ساله هست آزمایش تیروئید ۶.۶۹نشان داده دکتر گفت مشکلی نیست و فقط قرص آهن دادمیشه راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1402/02/21 11:43 ق.ظ

   سلام، آزمایش تیروئید که در بررسی سطح هورمون تیروئید انجام می‌شود، شامل سه نوع هورمون است: TSH، T4 و T3. بر اساس عدد ۶.۶۹ که ذکر کردید، احتمالا به سطح TSH اشاره دارد که در محدوده طبیعی نیست. با این حال، برای تایید دقیق تر این نتیجه، نیاز به بررسی دیگر هورمون‌ها و نتایج آزمایش‌های دیگر مثل آهن دارید.

   با توجه به اطلاعات داده شده، اگر دکتر شما بر اساس نتیجه آزمایش تیروئید تصمیم گرفته که نیازی به درمان ندارید و فقط قرص آهن تجویز کرده است، بهتر است دستورالعمل‌های دکتر را دنبال کرده و مرتبا به بررسی سلامتی و نتایج آزمایشات دخترتان به او مراجعه کنید. همچنین، اگر شما نگرانی دیگری درباره سلامتی دخترتان دارید، بهتر است با دکتر خود مشورت کنید.

 • مریم
  1402/02/14 2:18 ق.ظ

  من آزمایش تیرویید دادم tsh 0,76 و t4 17 هست می خواستم بدونم این نرمال هست ؟!

  • مدیر سایت
   1402/02/16 12:05 ب.ظ

   با سلام، برای تفسیر نتایج آزمایش تیروئید، باید با پزشک خود مشورت کنید، اما به طور کلی می‌توان گفت که مقادیر TSH و T4 شما در محدوده طبیعی قرار دارند. محدوده معمول برای TSH بین ۰.۴ تا ۴ میکرویون بر میلی لیتر است و برای T4 بین ۴.۵ تا ۱۲.۵ میکروگرم بر دسی لیتر است. با این حال، تفسیر نتایج آزمایش تیروئید باید به شرایط شما، تاریخچه بیماری‌هایی که دارید و داروهایی که مصرف می‌کنید، بستگی دارد، بنابراین برای اطمینان از سلامتی تیروئید خود بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • امید
  1402/02/13 8:26 ب.ظ

  ببخشید FT4 15.1
  Tsh 6.6
  آزمایش تیروعیدم چگونه هست؟

  • مدیر سایت
   1402/02/16 12:07 ب.ظ

   با توجه به مقادیر آزمایش تیروئید شما، می‌توان گفت که سطح هورمون TSH شما بالاتر از محدوده نرمال است و سطح هورمون FT4 شما در محدوده نرمال قرار دارد. این ممکن است نشان دهنده هیپوتیروئیدی (کم‌کاری تیروئید) باشد. برای تایید تشخیص و مشخص کردن درمان مناسب بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید و به دنبال راه حلی برای بهبود وضعیت تیروئید خود باشید.

 • پوریا
  1402/01/29 10:24 ق.ظ

  سلام من پسرم ۵۲روزشه tshشده۶.۹یعنی چی؟ مشکلی داره یا نه؟

  • مدیر سایت
   1402/02/26 7:29 ب.ظ

   سلام. TSH (هورمون محرک تیروئید) سطحی از هورمونی است که توسط غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و برای تنظیم فعالیت تیروئید در بدن مهم است. مقدار TSH به طور عمومی به واحد میکرویونیت بر لیتر (μIU/L) اندازه‌گیری می‌شود.

   مقدار TSH شما ۶.۹ μIU/L است. این مقدار نشان‌دهنده کمی فعالیت تیروئید و احتمالاً کم‌کاری تیروئید (hypothyroidism) است. با این حال، برای تشخیص دقیق و درمان مناسب، لازم است سایر آزمون‌های تیروئید مانند سطح هورمون‌های T3 و T4 نیز بررسی شود.

   با توجه به سن پسر شما، درمان و مدیریت تیروئید کم کاری در کودکان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است با یک پزشک متخصص تیروئید مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایشات و شرایط فردی شما تشخیص دقیقی قرار دهد و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   همچنین، در صورتی که پسر شما علائم خاصی دارد، مانند مشکلات رشد، خستگی زیاد، یبوست، خشکی پوست و غیره، بهتر است این موضوعات را به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند تشخیص دقیق‌تری را ارائه کند و درمان مناسب را تجویز کند.

 • ناشناس
  1402/01/10 9:37 ب.ظ

  با عرض سلام من ۱۷ سالمه و جواب آزمایش تیروئید TSH9.247 هس میخواستم بدونم که این یعنی چی؟؟

  • مدیر سایت
   1402/02/26 7:32 ب.ظ

   سلام.
   مقدار TSH شما ۹.۲۴۷ μIU/L است. این مقدار نشان‌دهنده کمی فعالیت تیروئید و احتمالاً کم‌کاری تیروئید (hypothyroidism) است. در این حالت، غده تیروئید کمتر از حد معمول هورمون‌های T3 و T4 را ترشح می‌کند و به عملکرد بدن تأثیر منفی می‌گذارد.
   بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از او در مورد نتایج آزمایش و درمان مناسب بپرسید.

 • Leila
  1402/01/08 10:28 ق.ظ

  با عرض سلام و تبریک سال نو،من کم کاری تیرویید داشتم ولی خیلی زیاد نبود بطوری که دوز مصرفی لوتیروکسین روزی نصف یعنی ۲۵ میل بود و جمعه ها یک قرص کامل،اسفندماه سونو گردن انجام دادم وگفتنfnaانجام بشه ب دلیل وجود ندول در سمت چپ نزدیک کاروتید مشترک،الان نتیجهfnaرو میخوام تفسیر کنین برام که ایا تنها راه برای من جراحی هست یا با دارو هم درمان موثره?
  adequate
  sample is received. A cellular smear shows many isolate,syncytial sheets and tight clusters of atypical follicular epithelial cells with nuclear overlapping hig N/C ratio ,anisonucleosis,coarse chromatin pattern,irregular nuclear membrane & internuclear inclusions.Some multinucleated giant cells are seen.Some stromal cells are present.Thik colloid in background.
  positive for papillary thyroid .carsinoma

 • Bita.t78
  1401/12/24 6:47 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  میشه منو راهنمایی کنید که ایا تیرویید دارم یا خیر
  TSH ۳.۵
  T3 ۲

 • ناشناس
  1401/12/07 9:43 ب.ظ

  سلام آزمایش T.S.H من ۰.۶۵ شده میشه لطفاً بگید یعنی چه ؟؟

 • کشاورز سید محمد
  1401/12/03 9:29 ب.ظ

  سلام tsh من دوسال پیش ۱۰۰بودبا مصرف لوو تیروکسین الان ۲۷هست
  الان چن قرص مصرف کنم

 • Behzadi
  1401/11/30 2:23 ق.ظ

  سلام ببخشین اگه T4=10.3
  و T3=2.1
  و Tsh=1.4
  باشه تشخیص چیه؟
  ممنون 🙏

 • کریمس
  1401/11/08 3:42 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر.من در هفته ۸ آزمایش tsh دادم که ۳/۳۵۴ بود.
  دکتر زنان گفتند لووتیروکسین بخورم.
  میخواستم بپرسم این فاکتور به تنهایی بررسی شده بود و مابقی مث t3 , …. انجام نشده بود.
  آیا احتیاجه به دکتر دیگه جهت مشاوره مراجعه کنم یا به نظر دکتر زنان درمان دارویی را شروع کنم.

 • لیلی
  1401/11/05 7:24 ب.ظ

  سلام من ازمایش تیروئیدگرفتم جواب Ts113.0است و TsH3.04و T41.21 میشه راهنمایی کنید مشکل تیروئید دارید یا نه

 • خالق
  1401/10/22 5:47 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  کم کاری تیروئید دارم الان رفتم آزمایش جواب آزمایشم این شدهtsH 0.7
  مشکلی نداره؟

 • اعظم
  1401/10/05 0:32 ق.ظ

  سلام خسته نباشید خانمی ۴۱ ساله هستم تست tsh من طی دو آزمایش با فاصله ی یک ماه اولی ۰.۱۹ و دومی ۰.۰۸ شده وT4 اولی ۱۱.۲۱ و دومی ۹.۵۰ وT3 اولی ۱.۱۷ وآزمایش دوم ۱.۰۶ شدهمیشه تفسیر بفرمایید اصلا سابقه تیرویید نداشتم از برج ۵ پریودی نامنظم گرفتم بعد از ابتلا به کرونا وتا الان دو بار پریود شدم ممنونم پاسخ گو باشید

 • ابوالفضل
  1401/10/04 11:46 ق.ظ

  سلام ببخشید من هفده هفته باردارم وتی اس اچم ۳.۷۵است میشه راهنماییم کنید ببینم روی جنین تاثیر گذاشته یا نه باید از کی دارو بخورم

 • فرزاد
  1401/09/12 1:46 ب.ظ

  سلام میشه بگین TSH5.92کمه نرماله یا زیاد

 • ناشناس
  1401/09/10 5:24 ب.ظ

  سلام
  من چند سالی هست تیروییدم کم کار هست وقرص لوتروکسبن میخورم
  حالا اخرین ازمایشم tsh 2.1 وthyroxin من ۷.۸ شده لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه است ممنون عزتی

 • بهادر
  1401/09/09 8:40 ب.ظ

  آزمایش Tsh دادم یکبار۲۳/. چون دکتر مشکوک بود روزبعد۱/۳شدیعنی چی

 • لیلا
  1401/09/09 2:31 ب.ظ

  سلام من ۳۵ سالمه جواب آزمایشم
  t4: 7.2
  t3: 1.0
  tsh: 1.9
  نمیدونم من مشکل تیروئید دارم؟ممکنه راهنمایی کنید

 • زهرا
  1401/08/19 4:40 ب.ظ

  سلام
  جواب TSHمن ۰٫۱ هست میشه بگین یعنی چی

 • پریسا
  1401/08/14 1:21 ب.ظ

  اگر tsh عدد ۲۰ باشد قرص تیروئید را چگونه بخوریم تا تنظیم شود

 • ناشناس
  1401/08/14 12:32 ب.ظ

  سلام۲۰ < tsh نشانه چیست؟

 • sara
  1401/08/08 4:08 ب.ظ

  سلام من ۱۹ سالمه آزمایش تیروئید دادم tsh:15شده آیا با قرص قابل درمان هستش یا تا همیشه باید با قرص کنترلش کنم؟

 • زهرا
  1401/08/04 11:24 ق.ظ

  سلام، tsh, اگر ۱۶ باشد، نشانه چیست؟

 • رقیه
  1401/07/27 7:17 ب.ظ

  سلام میشه جواب این ازمایش رو برام بگید ۳.۵۴ و ۵.۶_۰.۴

 • سارا
  1401/07/21 8:14 ب.ظ

  سلام قبلا پر کاری تیرویید داشتم جواب آزمایشم .۹ ۰:T4 :8 .6:T3
  ۷. ۰: TSHآیا تیروییدم دوباره پر کار شده ۴۰ ساله هستم

 • ناشناس
  1401/07/20 9:05 ق.ظ

  سلام ازمایش من نوشته۱۱/۹باتوحه بت متن بالا وضام خرابع؟

 • سعیده
  1401/07/17 4:34 ب.ظ

  ببخشید من تیرویید رو۷ /۴خوبه برابلرداری یانه

 • ناشناس
  1401/07/16 1:30 ب.ظ

  سلام ببخشید میشه راهنمایی کنین من ازمایش تیرویید دادم ۰.۱۴شده بعده دوماه قرص مصرف کردن هر روز یه دونه فقط دوشنبه پنجشنبه ۱/۲خوردم .بعده مصرف دوماه شده ۰.۱۴ tsh

 • امید
  1401/07/11 2:46 ب.ظ

  سلام tsh ^10یعنی بالا یا پایین ؟

 • زهرا
  1401/06/17 4:47 ب.ظ

  لطفاً نتیجه آزمایشموتفسیرکنینT46/7
  T31/4
  TsH1/1

 • مریم
  1401/06/06 1:37 ب.ظ

  من۳۰سالمه آزمایش تیروید دادمT4شده۷.۱بعدT3شده۱۰۸.۵وTSHشده۱۶.۷دکتر گفته روزی یه قرص لووکسین ۵۰بخورم الان اضافه وزنم زیاد شده این قرصا فایده داره

 • الهام
  1401/05/18 10:32 ب.ظ

  سلام من تیروئیدکم کاردارم آزمایش دادم عددش ۵/۵۳ هس میشه تفسیرش کنین

 • مهراله
  1401/05/09 10:36 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  تیروئید من ۱۹.۷شده آیا مشکل داره،باید چکار کنم
  ممنون میشم اگه جواب بدین

 • عیسی
  1401/04/18 4:05 ب.ظ

  سلام من ازمایش تیرویید دادم T4
  TSH2.53پرکار یا کم کار

 • حسین زارع
  1401/04/13 4:36 ق.ظ

  سلام خسته نباشید اگر tsh 37باشد یعنی تیرویید کم کار است ؟

 • ضحا
  1401/04/04 7:01 ب.ظ

  سلام،خداقوت،من ازمایش دادمT4..5.6وT-Uptake..1.1وFT4I..5.1وT3..1.4وTSH….25.17بوده ،لطفا بگید که ممکنه کم کاری تیروییدم با دارو خوب بشه،مچکرم

 • مهسا مقیمی
  1401/04/04 6:56 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من برای کاشت ابرو اقدام کردم بعد ازمایش فهمیدم که تیروئید کم کار دارم عددش درتاریخ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ tch(ecl) 9.3 بود بعد از کاشت ابرو شروع به درمان تیروئید کردم که ذر تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ ازمایش مجدد انجام دادم که anti tpo 105 و prolactin (ecl)728 وtcl(ecl) 8.5شد از این تاریخ به بعد از قرص لووکسین ۵۰ استفاده کردم روزهای زوج یک عدد کامل و روزهای فرد نصف و جمعه ها استفاده نمی کردم الان در تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱ ازمایش مجدد انجام دادم وtch(ecl) 0.5 و prolactin (ecl) 207 شده الان من خوب شدم یعنی نباید دارو مصرف کنم انگار همه چی نرمال شده
  میشه راهنمایی کنید منو

 • بتول
  1401/04/03 0:59 ق.ظ

  سلام کم کاری تیرویید دارم ۵۹ساله مدتی tsh .7 است ۸.t3 1 و ۴ t 81 قرص ۵۰ لوتیروکسین می خورم دو روزهفته دوتا وبقیه روزها یکی می خورم چشم من حالت خشم میگیره و صدام خشن میشه وصبج ها بعد از بیداری موهای سرم سیخ میشه به دکتر غددگفتم پرکاری گرفتم میگه نه قرص همین منوال بخور من خودم یک قرص کم کردم مشکل زیاد دارم لطف بفرمایید قرص چه جوری بخورم آیا پرکار ی پیدا کردم کف پام داغ میشه وگز گز میکنه روی انگشت پام دردی حالت سوختگی داره مشکل زیاد دارم لطفا راهنماییم کنیدبا تشکر.

 • مهلا حسین پور
  1401/03/21 9:16 ق.ظ

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من در بارداری تیروئید کم کار گرفتم عددش ۳ بود و قرص لووکسین ۵۰ روزی یکی میخوردم الان که زایمان کردم بعد دو ماه دوباره آزمایش دادم ولی جوابش نیومده میخواستم بدونم اگه عددش دوباره همین بود قرص و ادامه بدم یا دیگه نخورم؟

 • حنانه
  1401/03/20 4:11 ب.ظ

  سلام علیکم من سه ماه پیش ازمایش دادم TsH 1.19 وfreeT4 1.1 دکتر قرص لووتیروکسین ۱۰۰برام تجویز کردن با این قرص خیلی لاغر شدم وریزش مو دارم ایا تیرویید من پر کار هست یا کم کار ممنون

 • صالح
  1401/03/20 1:11 ب.ظ

  سلام آزمایش دخترم the.18.99شده
  چه کار باید بکنیم لطفا راهنمایی کنید

 • رویا
  1401/02/22 11:47 ق.ظ

  سلام دکتروقت شمابخیر تیروئیدمن ۱.۸۷الان کم کاره؟؟ ممنونم میشم پاسخ بدید قبلا۱.۵بود میخواستم بدونم تاثیری داشته رعایت کردم

 • سورنا
  1401/02/22 10:04 ق.ظ

  سلام وقتتون به خیر نوزاد من سه ماهشه جواب عربالگری که دادن گفتن مشکل نداره tshزده ۶/۸غربالگزی دوم زده ۸درصد بعد بردم دکتر غربالگری رو دید گفت باید آزمایش رو تکرار میکردی اونموقع ولی چیزی به من نگفته بودن الان خیلی نگرانم ممنونم میشم جوابمو بدین راهنماییم کنین

 • زینب
  1401/02/20 0:19 ق.ظ

  تیروید ۱۰باید چکار کنم

 • فاطمه
  1401/02/18 6:08 ب.ظ

  سلام من باردارم ۱۶هفته وازمایش تیرویید T.S.H 3.7است ایانرمال است

  • مدیر سایت
   1401/02/23 5:18 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • هلیا
  1401/02/17 0:59 ق.ظ

  باسلام دخترم ۴ ساله با۱۲tsh وt4۱۴۸ میباشد و روزانه طبق دستور پزشک لووتیروکسین نیم مصرف میکنه خیلی نگرانم،عوارض داره یا نه،باتشکر

 • Mahla
  1401/02/14 12:11 ب.ظ

  باسلام جواب ازمایش بنده tshعددش شده ۰/۷ایا این مقدار برای من که ۳۱سالم هست خوبه؟

 • سحر
  1401/02/06 8:06 ب.ظ

  سلام، ببخشید ازمایش تیرویید بنده
  T4: 6.3
  T3: 1.7
  TSH: 5.3
  هست، این نتیجه نرمال هست؟
  با تشکر

 • فاطمه
  1401/02/04 10:48 ب.ظ

  ازمایش تیروئید من TsH3:2T47:8وT30:8یعنی چی تیروییدم پرکاره یا کم کار

 • نرگس مرادی
  1401/02/02 3:40 ق.ظ

  سلام من ۳۴ سالمه ودرهفته ی ۲۳ بارداری هستم غربالگری اول و انجام ندادم ولی غربالگری دوم وانجام دادم ودکترم گفت تیرویید خیلی کم کاره روی عدد ۹ هست،وتا ۳ روز پیش هیچ دارویی برای درمان مصرف نکردم الان ۳ روزه که قرص لووتیرکسین ۱۰۰ روزی یک عدد ناشتا دارم مصرف میکنم،میخواستم بدونم تو این ۲۳ هفته که از بارداریم میگذره ودرمانی نداشتم ایا تآثیری برروی جنین گذاشته یا خیر؟اگه باقی مانده ی بارداریم درمان وادامه بدم فرصتی برای جبران هست یا خدایی نکرده تاثیری که نباید میگذاشته رو گذاشته،کمک بزرگی بهم میکنید اگه راهنماییم کنید،خدا خیرتون بده،درضمن کم کاری تیروئیدم ماله ۲ الی ۳ ساله پیشه که دارم ولی فقط ۲ ماه دارو مصرف کردم یعنی همون ۲ سال پیش،دیگه درمان و خودسر قطع کردم

 • جوادیان
  1401/01/29 6:27 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید من باردارم وماه پنجم هستم تی اس اچ ۳و تی ۴ شده ۷ ایا نرمال چون دکتر گفته قرص لووتروکسین از شنبه تا چهارشنبه‌ ۵۰ مصرفکنم نگرانم لطفا جواب بدید ممنونم

  • مدیر سایت
   1401/02/06 1:54 ب.ظ

   سلام. زنده باشید. مساله خاصی نداره. لووتیروکسین با دوز کم مصرف کنید.

 • علی
  1401/01/25 2:26 ب.ظ

  سلام تی اس اچ من ۸۸ صدم وتی چهارم ۱۰.۲ و تی سه ۱۲۰ اصلا وزن اضافه نمیکنم و همیشه افکارم پریشونه در حدب ک از بس فک میکنم خسته میشم من مشکل تیروییدی دارم؟

 • افشین
  1401/01/22 5:00 ب.ظ

  سلام عالی هستید برای جواب دادن به سوالها. همه را دم پس میگید به متخصص عدد مراجعه کنید

 • محمد. ن
  1400/12/17 12:02 ب.ظ

  سلام بخاطر این سایت خوب
  من یک سال نیم قبل خود جوش ازمایش کلی دادم. بدون اینکه علائمی چیزی داشته باشم که متوجه پرکاری تیروئید دارم به متخصص غدد مراجعه میتی مازول تجویز. استفاده و دو ماه بعد آزمایش دادم و گفتن همه چیز نورمال شده ولی دارو استفاده کن
  دو ماه استفاده کردم و متاسفانه در دو ماه بعد به صورت نامنظم استفاده و بعد دارو نخوردم
  حدود یکو نیم ماه توو ناحیه پایین تر از حنجره کمی احساس درد ( وقتی غذا میخورم حس میکنم توو این ناحیه کمی غذا میمونه و کمی خفگی دارم)
  پزشک. مراجعه. گفت ممکنه بخاطر تروئید باشه
  ازمایش T3==138.97
  T4==8.37
  TSH==9.410
  FT4==1.08

  بوده
  راهنمایی کنید با توجه نرمال شدن فاکتور های تیرویید پرکار من بعد از دو سه ماه استفاده داره با دو ازمایش بعد دارو

  الان این ازمایش تیروئیدم کم کار شده؟
  و باید چه کار کنم
  ممنون از راهنماییتون

 • صغری مبرقع
  1400/12/12 0:14 ق.ظ

  سلام من ۳۷ ساله هستم دوساله من تیروئیدم را چک نکرده بودم الان TSH H 17.05 شده T4 7.0شده وT3 1.0شده وProlactin 192شده ایا خطرناکه

  • مدیر سایت
   1400/12/12 10:39 ق.ظ

   سلام. لطفا به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • مریم
  1400/12/04 1:16 ب.ظ

  سلام خسته نباشید آزمایش من T4:102.37
  T3:1.66
  Tsh:3.35 میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

 • مهدیه
  1400/12/03 4:17 ب.ظ

  سلام لطفا تفسیر این آزمایش را برای من بگید۰.۰۲ Tsh
  ۴.T31.62_ T416

 • شیدا
  1400/12/01 3:00 ب.ظ

  سلام زده توی آزمایش لطفاً بفرمایید معنیش چیه؟tsh ۱۰/۸۴

  • مدیر سایت
   1400/12/05 11:22 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • معصومه
  1400/11/26 3:35 ب.ظ

  سلام ممنون از مطالب خوبتان..
  نوزاد من روز سوم که برای آزمایش خون پاشنه پا بردیم tsh اش ۷۴ بود و بعد یک هفته که نتیجه اش اومد رفتیم و آزمایش خون وریدی گرفتیم ۲۵۰ شده بود فورا درمان را دوز ۱۰۰ شروع کردیم و دو هفته بعد رفتیم آزمایش شده بود ۰.۲۳ و t4 اش خیلی بالا بود با یکای مول ۲۷۴ بود مقدار قرص را نصف کردیم و آزمایش دادیم tshشده بود ۰.۷۴ ولی باز هم t4 بالا بود آزمایشگاه را تغییر دادیم این آزمایشگاه بازه عددیt4را برای یک تا پنج سال نوشته بود و مال بچه من یک ماهه ۱۲ با یکای گرم بود..میخواستم ببینم بازه t4 برای نوزاد چقدره…ما باید قرص را بازم کمتر کنیم

 • حسن
  1400/11/25 10:16 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ۴۸ سالمه هستم آزمایش TSH دادم جوابش ۶H هست معنیش چیه و چکار باید بکنم

 • امیر حسین مرادی
  1400/11/21 4:30 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب من فرزندم دارای پر کار ی تیرویید هست که نتیجه ازمایش خدمتتان ارسال میکنم لطف مرا رهنمایی بفرمایید T3 1.18 ,T4 56و TSH29ایا خطری برای فرزندم داراد یا نه

  • مدیر سایت
   1400/11/25 11:28 ق.ظ

   سلام. متخصص غدد مراجعه کنید.

 • راضیه
  1400/11/14 3:43 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من باردارم ۸ هفته و ۴ روزه هستم
  آزمایش روتینم نشون داد که کم کاری تیروئید دارم tsh۹.۱۵ میباشد
  دکتر برام قرص تجویز کرده
  سوالم از شما اینکه که برای جنینم مشکلی ایجاد نکرده چون هفته ۸ بارداری کم کاری رو فهمیدم؟
  ممنونم

 • لیلا
  1400/11/13 9:02 ق.ظ

  جواب ازمایش من TSH 1.05 میباشد

 • زهرا
  1400/11/10 9:46 ق.ظ

  سلام ۲۶ سالمه t4جوابش۹.۸ وtshجوابش۲.۰ هستش تیروییید دارم یا نه؟ ممنون

  • مدیر سایت
   1400/11/10 4:40 ب.ظ

   سلام. لطفا به دکتر غدد مراجعه کنید.

 • ناشناس
  1400/11/09 3:53 ب.ظ

  سلام من قبلا تیروییدم پر کار بود روزی ۳تا قرص متی مازول استفاده میکردم .الان قرص نمیخورم قصد بارداری هم دارم باید تحت نظر باشم?

 • مهدی
  1400/11/01 3:55 ب.ظ

  Tsh.1.7بنطرتون خوبه یا نه

 • آرزو
  1400/10/24 11:25 ق.ظ

  سلام TSH من ۰.۱۵ هستش ولی t3وt4 نرمال دکتر دارو نداده پرکاری در این حد ضرر داره

 • حسن
  1400/10/22 7:12 ب.ظ

  آزمایش تیرویید ۸.۳ هس میشه بگید چی هست

 • ناشناس
  1400/10/21 9:47 ب.ظ

  با سلام در صورتی که TSH و ANTI TPO نرمال باشد ولی T4 و T3 بالا باشد مشکلی وجود دارد؟

  • مدیر سایت
   1400/10/25 12:34 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • اران
  1400/10/14 8:52 ق.ظ

  سلام بچه ی من t4 5.5وtsh19.7داره ایا کم کاریش زیاده خطر داره پنج ماهشه

 • آتنا
  1400/10/07 9:53 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  بنده تیروئیدم کم کار شده و تیروکسین مصرف میکنم دکتر گفتن بعد از چهل روز دوباره آزمایش بدم اما امروز که نوبت آزمایشم هست هم سرما خوردم هم روز قبل ویتامین دی ۵۰۰۰۰ مصرف کردم میتونم امروز آزمایش بدم؟ اگر بیشتر از ۴۰ روز بگذره و آزمایش ندم چه اتفاقی میوفته؟

 • فاطمه آذر
  1400/10/06 1:27 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.

  من ۲۸سالمه, قبل اقدام به بارداری آزمایش دادم که از صحت سلامتیم مطمئن باشم
  ۵.۳۳ TSH _H
  میخواستم ببینم تیروئیدم در چه وضعیتی هست؟!
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • علي
  1400/10/02 6:16 ب.ظ

  سلام و وقت به خیر
  T3 0/65 THS 13/5 T4 6/7
  سن ٣۶ سال
  خانمم روزی نصف قرص لووتیروکسین ١٠٠ مصرف میکنه
  با توجه به اینکه T4 تو رنج نرمال هست ، آیا بالا بودن THS
  مسعله ای داره و نیازی هست مصرف قرص رو افزایش بده ؟
  ممنون بابت پاسخگویی

 • علي
  1400/10/02 4:34 ب.ظ

  سلام ، اگر THS بالا ولی T4 و T3 نرمال باشد نیازی به افزایش دارو هست ؟
  منظورم اینه که با توجه به اینکه کم کاری تیروئید با افزایش THS بطور طبیعی جبران شده باز هم نیاز به افزایش دارو هست ؟

  • مدیر سایت
   1400/10/08 10:08 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • علی
  1400/09/29 5:24 ق.ظ

  با سلام ،میخواستم بگم ک ازمایش تیروئیدخانمم رقم۰/۰۰۹ شده میتونم ازتون خواهش کنم ینی چی؟

  • مدیر سایت
   1400/09/30 12:26 ب.ظ

   سلام. برای پرکاری تیرویید تحت نظر متخصص غدد دارو بگیرید.

 • ماندانا گودرزی
  1400/09/19 6:00 ب.ظ

  سلام من خانمی ۵۲ ساله هستم آزمایش tsh جوابش ۵.۲۷ است، آیا کم کاری تیرویید دارم؟ نیاز به دارو درمانی هست؟

 • رقیه
  1400/09/18 0:17 ق.ظ

  سلام و عرض ادب
  ممنونم از پاسخهای صمیمانه شما به دوستان
  دکتر وضعیت تیروئید بنده TSH H10
  الان دوماه است هر روز صبح ناشتا قرص لووکسین ۱۰۰ استفاده میکنم
  فقط مهمترین تغییرم کاهش وزنم بوده و ثابت شده اشیاء و خطاهای دیدم
  برای کمبود آهن نیز دارو استفاده می کنم
  لطفا تشخیص خود را ارائه فرمایید
  ممنون میشم که جواب آزمایشات کامل خون مرا ببینید و مرا از وضعیتم آگاه کنید
  سپاسگزارم

 • امیر آیرملو
  1400/09/17 6:46 ب.ظ

  سلام
  T4:143.7
  TSH:2.27
  FreeT4:1.33
  مشکل تیرویید دارم؟

 • Sara
  1400/09/16 7:00 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من خانم ۳۲ ساله هستم لزمایش کلی دادم میخواستم ببینیم تیروئیدم پر کار است یا کم کا ر TsH)ELISA)1.62 0.4-6

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:28 ق.ظ

   سلام. لطفا به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • جمال کریمیان
  1400/09/15 7:04 ب.ظ

  با سلام و متشکر از اطلاعات مفیدتون. بنده ۲۴سالمه و تقریبن دوسالی هست از تیروئید رنج شدید میبرم و مطلع نبودم… آزمایش تیروئید دادم T4زده ۵.۲_۱۲.۷
  TSH هم زده ۶.۲_۰۴
  تیروئید کم کاره یا پر کار

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:36 ق.ظ

   سلام. شما باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • زهره
  1400/09/14 4:26 ب.ظ

  سلام نوزاد من دوازده روزشه تی ای اچ۳.۷۵و تی فور۹.۶است آیا مشکل داره؟

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:21 ق.ظ

   سلام. مشکلی نداره ۶ هفته بعد مجدد چک کنید.

 • سنا آزادی
  1400/09/09 9:02 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر دخترم۱۰سالشه T3اون ۱/۴_T4اون ۸/۳وTsHاون ۶هستش وAntiTpo-lgGاون ۲/۷ایا نرماله یا نیاز به مراجعه داره باتشکر

 • فریدهشاهری
  1400/09/03 11:53 ق.ظ

  ۵۹ ساله خانم T4 6.4
  T3 1.7
  TSH 2.8 لطفا راهنمایی بفرمایید سپاس

 • ناشناس
  1400/09/03 11:17 ق.ظ

  بسیاااار عالی ممنون دکتر

 • abbas
  1400/08/30 10:43 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  جواب آزمایش “T4 10.1” و “TSH 0.008” می باشد، لطفا بفرمایید در چه وضعی ست؟ درضمن بیمار خانم و ۴۶ ساله می باشد.
  سپاسگذارم

 • مروارید
  1400/08/22 11:06 ب.ظ

  سلام t4:10.2
  T3:1.1
  Tsh:2.0
  صبر ندارم تا دکتر برم میخواستم ببینم بالاس یا پایینه؟

  • مدیر سایت
   1400/08/29 11:39 ق.ظ

   سلام. مشکلی نداره!

 • سربندی
  1400/08/05 8:41 ب.ظ

  سلام دختران ۱۸سالش میخوام بدونم جواب آزمایش چه مشکلی داره T4 9.8
  T3 1.2
  TSH H5.8میشه لطف کنیدراهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1400/08/17 5:42 ب.ظ

   سلام. در حد مرز هست با متخصص غدد مشورت کنید.

 • خدیجه
  1400/07/26 3:16 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر،من ۳۵ سالمه،آزمایشtshدادم ۰/۵۹ بوده آیا مشکلی دارم؟

 • ساناز
  1400/07/19 6:36 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من ۴۶ ساله هستم و نتیجه Tsh زده ۱.۶۶ معنیش چیه

 • وحید
  1400/06/29 5:53 ب.ظ

  سلام خسته نباشید مادر من ۵۰ سالشه و چند سال است که یائسه است TSH 0.09 شده و T4 1.63 شده و FSH 137 شده و تعرق شدید دارد و پلک هایش افتاده شده و تپش قلب هم تازه گیا پیدا کرده، الان چند ساله لووتیروکسین ۱۰۰ می خوره، هفته قبل دکتر گفت پنج شنبه و جمعه لووتیروکسین را مصرف نکن ، لطفاً شما بگین نظر جانعالی چیه؟ ممنونم میشم کمکمون کنید.

 • گلاب
  1400/06/29 5:31 ب.ظ

  من تمام موارد آزمایش تیروئیدم از جمله t3 ,t4, tsh ام نرماله فقط tpo خیلی بالاست ۸۴۰ چرا؟
  من هیچ مشکلی نداشتم فقط بخاطر اضافه وزن آزمایش تیروئید دادم که دکتر همینطوری آزمایش کامل نوشت

 • ناشناس
  1400/06/25 0:13 ق.ظ

  سلام من ۲۸ سالم دارم امروز به دکتر مراجعه کردم بعداز معاینه گفتن تیروئید تون بزرگ ولی جواب آزمایش ۱بود وفرمودن که نرماله و نیاز به سونوگرافی نیست میخوام دلیل بزرگی تیروئید ام بدونم هرکی من و میبینه میگه حتما دکتر برو تیروید داری ولی جواب آزمایش نرمال بود

  • مدیر سایت
   1400/07/03 11:35 ق.ظ

   سلام. بنظر آقای دکتر ابراهیمی سونو تیروئید انجام بدید.

 • مریم
  1400/06/23 3:11 ب.ظ

  سلام من دختری ۲۰ ساله هستم جواب آزمایش من TSH:4،T4:8.4و T3:129.0 میخواستم بدون نتیجه آزمایش من چیه

 • سپیده
  1400/06/17 8:47 ق.ظ

  سلام من ۱۷ سالمه

  ۲.۵:TSH
  ۱.۷۳:T3
  ۱.۲۶:Free T4

 • پرستو
  1400/06/16 1:11 ق.ظ

  سلام من tsh عدد ۱۲/۸ را نشان میدهد…چه کنم؟

 • سحر
  1400/06/07 10:17 ب.ظ

  سلام من tsh 4/9هست… تیروییددارم یانه؟

 • مهسا
  1400/05/31 1:03 ب.ظ

  با عرض سلام
  آزمایش تیروئید دخترم که ۱۱ ساله است . tsh6.03 و freet4:1.01 .کم کاری یا پرکاری تیروئید دارند. با تشکر از پاسخگویی شما.

  • مدیر سایت
   1400/06/08 10:04 ق.ظ

   سلام. کم کاری تیروئید دارن. لطفا به همکار ان غدد مراجعه کنید.

 • رشیدی
  1400/05/30 8:45 ب.ظ

  سلام دخترم ۱ سالشه سطح tsh و t4 و آنتی tpo نرمال ولی سطح t3 باید تا ۲/۲ باشه ولی ۴/۸ هست ایا دخترم تیرویید داره ؟ممنونم

  • مدیر سایت
   1400/06/08 10:02 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی نظرشون اینه که دخترتون مشکلی ندارن. سلامت باشید.

 • ساناز زندی
  1400/05/27 0:42 ق.ظ

  با سلام،آقای دکتر جواب tsh ازمایش خون من ۷.۱ بود.کم کاری تیرویید خفیفه ایا؟جراحی زیبایی بینی میتونم انجام بدم؟

  • مدیر سایت
   1400/05/28 5:14 ب.ظ

   سلام. باید قبل از عمل تنظیم بشه.

 • سانی
  1400/05/21 2:10 ب.ظ

  سلام من دخترم ۸ سالشه tsh.۳.۸ اما t4.۱۷ و t3.۶هستش دکتر غدد گفتن هیچ مشکلی نداره اما چرا انقد t4بالاعه

 • بهراد
  1400/05/18 4:28 ب.ظ

  با سلام مجدد در قسمت قبل IGF1=178 که فراموش کردم T4=5.1 و TSH=4.21و FSH=3.15 وLH=3.12لطفا شرایط بنده رو برای رشد یا فاصله با شرایط طبیعی و عادی تحلیل بفرمایید سنم دقیقا ۱۱.۵ سال هستش.سپاسگزارم

  • مدیر سایت
   1400/05/23 10:45 ق.ظ

   سلام. بنظر اقای دکتر ابراهیمی مشکل خاصی نیست ۶ ماه بعد تحت نظر متخصص غدد ازمایش تکرار بشه.

 • بهراد
  1400/05/18 4:16 ب.ظ

  باسلام و عرض ادب من پسری ۱۲ ساله هستم که T4=5.1 و TSH=4.21 و FSH=3.15 و LH=3.12میخواستم شرایط بنده رو از لحاظ رشد و روال طبیعی تحلیل بفرمایید با سپاس

 • ابراهیم
  1400/05/18 12:43 ب.ظ

  سلام دکتر tshبنده ۷٫۷۰واون دوتاتی هانرماله شدیدیاخفیفه کم کاری وچه مدت تنظیم می‌شودوچه دارویی نیازه

 • نادره
  1400/05/16 11:24 ب.ظ

  سلام من سه هفته است عمل کردم غده تیروئید برداشتم دو روز پیش آزمایش دادم tsh بین۳۶,۱۱هست t3 1,1هست t4بین ۶،۱۴ میشه راهنمایی کنید نگران هستم

 • لیلا عظیمی
  1400/05/15 4:15 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من برای جراحی زیبایی برام ازمایش تیرویید نوشتن میخوام بببنم پرکار یا کم کار تیروییدم t4 6.5 و t31.1و tsh4.7 .و باید قرص تیرویید بخورم

  • مدیر سایت
   1400/05/23 10:50 ق.ظ

   سلام. متاسفانه در مرز کم کاری تیرویید هستید. لطفا ۶ هفته بعد آزمایش را تکرار کنید.

 • حدیثه
  1400/05/13 12:20 ب.ظ

  سلام من Tsh15 خیلی ترسیده خیلی خطر داره

  • مدیر سایت
   1400/05/14 10:14 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • مریم
  1400/05/09 6:41 ب.ظ

  سلام وعرض ادب،میخاستم بگم ک امروز ازمایش تیرویید دادمTsh:4.44
  t4:0.9
  اینکه۲۹سالمه،وپدرم وخواهرام سابقه تیرویید دارن وقرص استفاده میکنن،میخاستم بدونم ازمایش من چطوره

  • مدیر سایت
   1400/05/16 9:41 ق.ظ

   سلام. به نظر آقای دکتر ابراهیمی الان آزمایشات لب مرز هست و ۶ هفته بعد آزمایشات را تکرار کنید.

 • آوا
  1400/04/30 1:03 ق.ظ

  سلام.خسته نباشید و ممنون از وقتی ک میزارید.دخترم۳سالشه آزمایش(t4.8,2 )(t3.1,9)لطفا تفسیر بفرمائید.ممنونم.

 • فاطمه
  1400/04/26 7:26 ب.ظ

  سلام خدا قوت
  من ۳۱ سالمه و حدود یک سال و نیم پیش که باردار بودم کم کاری تیروییید داشتم و لووتیروکسین ۱۰۰ میخوردم ولی بعد زایمان دیگه نخوردم
  حالا رفتم آزمایش دادم T3: 1.0 ، T4:6.6، TSH:8.7 هستش ، ممنون میشم راهنماییم کنید
  در ضمن من این آزمایش رو موقع ماهانه ام انجام دادم خواستم بدونم اشکال نداره ؟

  • مدیر سایت
   1400/05/01 10:14 ب.ظ

   سلام. کم کاری خفیف دارید. تحت نظر متخصص غدد درمان طبی کنید.

 • سمیه گیلانه
  1400/04/26 9:40 ق.ظ

  سلام .وقتتون بخیر
  میبخشید با توجه به جواب آزمایش بنده میزان ۸,۰۵=T4 و ۶,۳۴=TSH می باشد .آیا به دارو نیاز دارم؟

  خیلی از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  • مدیر سایت
   1400/05/01 10:15 ب.ظ

   سلام. اگر قصد بارداری دارید تحت نظر متخصص غدد دارو مصرف کنید.
   اگر قصد بارداری ندارید دارو رو قطع کنین بعد ۶ هفته آزمایش مجدد بدید.

 • فاطمه
  1400/04/26 9:38 ق.ظ

  سلام خدا قوت
  من ۳۱ سالمه و توی بارداریم که حدودا یک سال و نیم پیش بود کم کاری داشتم و لووتیروکسین ۱۰۰ مصرف میکردم . بعد از زایمان دیگه نخوردم
  الان دوباره آزمایش دادم T3:1.0 ، T4:6.6 ، TSH8.7 هستش خواستم راهنماییم کنید الان کم کاری دارم؟ در ضمن من در زمانی که پریود بودم آزمایش دادم این تاثیری روی آزمایشم نداره؟

  • مدیر سایت
   1400/04/27 8:47 ق.ظ

   سلام. کم کاری خفیف تیرویید دارید تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • فاطمه
  1400/04/25 12:17 ب.ظ

  سلام خدا قوت
  من ۳۱ سالمه و توی بارداریم که یک سال و نیم پیش بود ، کم کاری داشتم ،و لووتیروکسین ۱۰۰ مصرف میکردم ولی بعد از زایمان دیگه نخوردم. الان دوباره آزمایش دادم T3:1.0 و T4:6.6 و TSH:8.7 هستش خواستم لطف کنین بگید آیا کم کاری دارم؟

 • مژگان
  1400/04/24 5:25 ب.ظ

  سلام خسته نباشین.
  T4:9,2
  Tsh:6,2 وسونوگرافی گفته درجات خفیفی از افزایش حجم هردولوپ غده تیروئید باuniform Echo Texture به چشم میخورد
  دکتربهم گفته کم کاری داری درصورتی ک من لاغرم وعلایم پرکاری دارم قرص داده اگرمصرف کنم ک بدترلاغرمیشم واینک اگر مصرف نکنم چی میشه

  • مدیر سایت
   1400/04/26 9:37 ق.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • dina
  1400/04/17 11:46 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر.
  دختر ۱۷ ساله‌ای هستم.
  آزمایش تیروئید دادم و جوابش این شده:
  T3: 1/89
  FT4: 19/19
  TSH: 8/08
  و Anti TPO: 76/23
  . سونوگرافی، تیروئید مزمن از جمله هاشیموتو تشخیص داده شده با اکوپترن‌‌های تیروئید، هتروژن و دارای میکروندول‌های متعدد هایپواکو.
  میشه لطفا بگید چه مشکلی دارم؟

 • aziiita
  1400/04/17 2:33 ق.ظ

  سلام خدمت شما منtsh8.531یک ساله گذشته۰.۰۱۷بود واز سال ۸۵کم کاری تیروئید داشتم الان این جواب آزمایشم خوبه با بد

  • مدیر سایت
   1400/04/19 8:54 ق.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • نرگس
  1400/04/14 2:07 ب.ظ

  سلام من تازه ازمایش کلی دادم دکتر بهم گفت که تیروئید داری Result:9.9(high)mlU/L normalrange:0.32__5.2 چطورع ازمایش من من میتونم درمان شم سنمم ۱۵ سال هست

  • مدیر سایت
   1400/04/18 3:21 ب.ظ

   سلام دکتر ابراهیمی فرمودند در محدوده پزشک فوق تخصص غدد باید مشورت کنید.

 • Sahar
  1400/04/14 12:26 ب.ظ

  سلام من۲۳سالمه چندروز پیش آزمایش خون دادم T.S.Hام۸.۳۲بود دکتر واسم قرص لووکسین۱۰۰میکروگرمی داد روزی۱دونه،میخواستم ببینم درسته؟واین یعنی کم کاری تیروئید دارم؟

  • مدیر سایت
   1400/04/18 3:23 ب.ظ

   سلام دکتر ابراهیمی فرمودند دارویی که بهتون دادن درست هست و فقط تحت نظر پزشک غدد بعدا آزمایش رو چک کنید دوباره اگر خواستین، تنظیم دوز دارو انجام بشه، فعلا مشکلی ندارید.

 • بینام
  1400/04/08 8:11 ب.ظ

  سلام خسته نباشی باعرض پوزش خانم هستم ۳۱سال سن دارم من مهرماه سال قبل آزمایش دادم عدد۷.۳۴بودجواب ازمایشم وامروزم جواب آزمایش گرفتم زده ۲.۳بنظرتون تیروییدم بازم بالاست ممنون میشم راهنماییم کنید

 • رها
  1400/04/08 10:50 ق.ظ

  خواهرم ششماهه بارداری آزمایش تیروییدشresult7,3بوده این خوبه یابد،تیروییدش کم‌کاره یاپرکار؟؟ممنون از پاسخگوییتون

 • مونا
  1400/04/07 10:47 ق.ظ

  سلام دوست عزیز
  T4 : 6.4
  T3:1.4
  TSH : 13.8
  من تقریبا یکسال به پزشک مراجعه نکردم ازمایش دادم جوابش این بود از کودکی کم کاری تیروئید داشتم

  • مدیر سایت
   1400/04/12 8:29 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی نظرشون اینه با توجه ب جواب آزمایش نیاز به مصرف دارو دارید تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • نسرین
  1400/04/06 11:14 ب.ظ

  من یک ماه پیش آزمایش خون دادم
  T47.7
  T31.0
  Tsh1.3
  Ih51 میخوام ببینم مشکلی ندارم؟

  • مدیر سایت
   1400/04/12 8:28 ق.ظ

   سلام از نظر آقای دکتر ابراهیمی مشکل خاصی ندارید نگران نباشید.

 • ناشناس
  1400/04/03 2:56 ب.ظ

  سلام ۲۷هفته باردارم ۲۳سالمه وجواب آزمایش تیروئیدم۳.۴شده آیا جای نگرانی هست یانه

 • نرگس
  1400/04/02 3:30 ب.ظ

  سلام. من آزمایش دادم جوابش بردم پیش دکتر گفت هیچ مشکلی نداری.. tsh: 3.8وT4:1.7..تیروئید دارم یا نه؟
  علائمشون رو دارم ولی دکتر میگه مشکلی نداری سالمی

  • مدیر سایت
   1400/04/06 5:15 ب.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی گفتن که آزمایش نرمال هست.

 • Mmmm
  1400/04/01 2:14 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  Tsh:۳.۷
  T4:1.1
  دوهفته پیش آزمایش خون دادم. دختر هستم‌ و ۲۳ سالمه.‌ مشکلی دارم آیا؟

  • مدیر سایت
   1400/04/06 5:09 ب.ظ

   سلام. مدارک شما را آقای دکتر ابراهیمی بررسی کردن نظرشون اینه آزمایش مشکلی نداره.

 • سحر شیرمحمدی
  1400/03/31 7:17 ب.ظ

  سلام دکتر جواب آزمایش خون منTSH:0.3T4:1/2

 • ناشناس
  1400/03/30 9:40 ق.ظ

  سلام فردی ۱۸ ساله هستم
  Tsh:5.3
  T3:1.1
  T4:7.1 آیا خطرداره ؟

  • مدیر سایت
   1400/04/03 4:33 ب.ظ

   سلام. شش هفته بعد آزمایش تکرار بشه فعلا اقدامی نمیخواد.

 • بصیرت
  1400/03/28 3:06 ق.ظ

  سلام من برج ۹ سال ۹۹ آزمایش دادم tsh 8.14 t4 8.8 دکتر به من گفتن هر روز نصف قرص تیروکسین ۱ میلی گرمی بخورم جمعه ها نخورم . اما الان احساس می کنم دچار اضافه وزن و یبوست شدم راهنمایی می فرمایید. تشکر

  • مدیر سایت
   1400/03/29 10:42 ق.ظ

   سلام. نیاز به درمان مکمل دارید تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • نرگس
  1400/03/26 1:46 ب.ظ

  سلام. من ازمایش خون دادم t4 من ۱۳ هست و tsh 0.1 ایا این خیلی ناجور و خطرناکه؟؟؟

  • مدیر سایت
   1400/03/28 10:41 ب.ظ

   سلام . جای نگرانی نیست ۶ هفته بعد ازمایش تکرار بشه

 • محمد صلاحی
  1400/03/24 10:05 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من آق هستم و۳۹سال دارم
  Tsh.3.3
  T4.11.4
  من مشکلی دارم یا نه و این رو اضافه کنم خیلی لاغر شدم و همیشه احساس خستگی میکنم ممنونم

  • مدیر سایت
   1400/03/27 9:28 ق.ظ

   سلام. آزمایش طبیعی است.

  • مدیر سایت
   1400/03/28 10:29 ب.ظ

   سلام. تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • ریحانه
  1400/03/21 6:06 ب.ظ

  ((سلام وقت بخیر
  بنده آزمایش تیروئید دادم و TSH 0.66هست
  دکتر برام قرص یدوفولیک تجویز کرده بودن که نزدیک یک ماه میشه مصرف میکنم
  آیا قرص یدوفولیک برای تیروئید بنده خطر داره؟))
  ببخشید من فراموش کردم بگم دکتر زنان وزایمان برای قبل از بارداری بنده گفتن روزی یک قرص یدوفولیک مصرف کنم که رفتم دکتر عمومی گفتن نصف قرص لووتیروکسین بخورم به دکتر زنان اطلاع دادم وگفتن ازاین به بعد نصف قرص لووتیروکسین بخورم!
  لطفا راهنماییم کنید
  تشکر

 • شهلا
  1400/03/20 10:10 ب.ظ

  سلام وقت بخیر آزمایش تیروئید دختر ۱۱ ساله ام T4 8.9 Tsh 3.39میشه بگید مشکلی داره یا نه ممنون میشم 🙏

 • سمیه
  1400/03/20 2:43 ب.ظ

  سلام در هفته ی ۲۵ بارداری هستم آزمایش دادم مقدار TSH 12 هست آیا خیلی بالاست، هرروز قزص تیروکسین میخورم شنبه تا چهار شنبه یک قزص ، پنجشنبه وجمعه یکی ونصفی

 • محدثه
  1400/03/19 10:47 ب.ظ

  سلام آقای دکتر ببخشید برگه آزمایشم نوشته
  results:0.699
  Reference range:0.4_6
  میشه بگید پر کاری دارم یا کم کاری؟
  ممنون

 • ریحانه
  1400/03/19 9:18 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  بنده آزمایش تیروئید دادم و TSH 0.66هست
  دکتر برام قرص یدوفولیک تجویز کرده بودن که نزدیک یک ماه میشه مصرف میکنم
  آیا قرص یدوفولیک برای تیروئید بنده خطر داره؟

 • منصوری
  1400/03/18 7:32 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  t4 9.2
  t31.1
  ۳.۳ tsh
  مشکل دارم یانه زن ۲۴ سالمه

  • مدیر سایت
   1400/03/20 9:47 ق.ظ

   سلام. نرمال هست.

 • مینا
  1400/03/18 1:50 ب.ظ

  سلام من در بارداری تیروئید کم کار داشتم.سه سال بعد آزمایش دادم TsH :3/61و T4:9/47 هست.ایا من مشکل کم کاری یا پرکاری تیروید دارم.ممنون

  • مدیر سایت
   1400/03/20 9:45 ق.ظ

   سلام.آزمایشات تون نرمال هست و کم کاری یا پرکاری تیروئید ندارید.

 • عباسی
  1400/03/17 10:33 ق.ظ

  سلام هفته بیست بارداریم هفته دوازده ازمایش دادم گفتن کم کاری تیرویید دارم ۳.۷۳ برای یک.ماه دارو دادن میخواستم بدونم کم کاری تیروییدم خیلیه ممنون

  • مدیر سایت
   1400/03/20 4:59 ب.ظ

   سلام. کم کاری خفیف دارید و شدید نیست تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • زیبارزاق پور
  1400/03/11 3:00 ب.ظ

  سلام خانم ۳۱هستم
  t4 9.63
  t3 1.32
  tsh0.51

  • مدیر سایت
   1400/03/15 11:11 ق.ظ

   سلام. مشکل خاصی ندارید.

 • حمیده
  1400/03/10 2:37 ب.ظ

  سلام تی اس اچ ۷ و تی چهار ۱۲و هفت دهم آیا خطرناکه ؟ و کم کاری هست یا پرکاری

  • مدیر سایت
   1400/03/13 1:05 ب.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • یاسمن
  1400/03/10 2:22 ق.ظ

  سلامببخشید دخترم ۱۶ ماهشه خیلی لاغره ۷ کیلوه آزمایشدادیم tshفقط ۱۰ واحد مونده تا پرکاری آیا باید ببرمش دکتر غدد یا نرماله؟
  ۰/۶۵نرماله دخترم ۰/۵۵ هستش

  • مدیر سایت
   1400/03/15 10:35 ق.ظ

   سلام. مشکل خاصی نیست.

 • فریبا
  1400/03/05 2:45 ق.ظ

  سلام من یک ماهمه الان ترئید دارم tsh۶ایا برای بچه مشکل ساز میشه توروخدا راهنمایم کنید

  • مدیر سایت
   1400/03/08 8:55 ق.ظ

   سلام. Tshخیلی بالا نیست و مسئله ای ایجاد نمی کنه ولی باید دارو را استفاده کنید.

 • فاطمه
  1400/03/04 0:32 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من قرص سلن پلاس مصرف میکنم آزمایش دادم TSH/5/63وT4/8آیا مشکل دارم

 • ناشناس
  1400/03/04 0:31 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من قرص سلن پلاس مصرف میکنم آزمایش دادم TSH/5/63وT4/8آیا مشکل دارم

  • مدیر سایت
   1400/03/08 8:51 ق.ظ

   سلام. نه مسئله ای نداره.

 • Maryam
  1400/03/02 10:59 ب.ظ

  سلام آزمایش تیروئید دادم عددTSH:150رونشان داد خطرناک است
  میشه توضیح بدین

  • مدیر سایت
   1400/03/08 8:48 ق.ظ

   سلام. اگر این عدد باشه کم کاری شدید دارید تحت نظر متخصص غدد باشید و دارو مصرف کنید و در یک مرکز معتبر آزمایش تکرار بشه.

  • مدیر سایت
   1400/03/08 8:50 ق.ظ

   سلام. نظر آقای دکتر ابراهیمی اینه که مدارکتون را بفرستید تا بررسی بیشتر صورت بگیره ولی احتمالا برای شما لازم دونستن ید تجویز کنن.

 • ناهید
  1400/02/31 0:45 ق.ظ

  سلام خدمت شما
  من ۳۶ ساله و باردارم در آزمایش تیرویید
  هفته ۱۲ tshبرابر ۳.۲
  و در هفته ۱۵ tshبرابر ۳.۴
  و در هفته ۲۵ tsh برابر۳.۸
  و در هر سه بار میزان t4و t3 در رنج نرمال آزمایشگاه بوده آیا مشکل تیرویید دارم

  • مدیر سایت
   1400/03/01 4:36 ب.ظ

   سلام نه مشکل ندارید.

 • سارا
  1400/02/27 10:47 ب.ظ

  سلام و عرض ادب خانم ۲۴ ساله هستم
  T4:7.6
  T3:1.2
  T.s.h:0.3 ممنون میشم نظرتون رو بگید

  • مدیر سایت
   1400/03/01 0:54 ق.ظ

   سلام
   مشکل خاصی نیست و شش هفته بعد آزمایش چک بشه.

 • زهرا
  1400/02/27 8:01 ب.ظ

  سلام خسته نباشیدمن ازمایش دادم گفتن تیروییددارم عددش ۶بودرفتم دکترمیگه تیروییدکم کاردارم،درصورتی که خیلی لاغرم چون تیروییدکم کارچاق میکنه نظرشماچیست

  • مدیر سایت
   1400/03/01 0:54 ق.ظ

   سلام
   معیار براساس جواب آزمایشگاه هست و بهتره دارو تحت نظر پزشک متخصص غدد مصرف کنید.

 • هانی
  1400/02/22 2:59 ب.ظ

  سلام ببخشید من کم کاری تیروئید دارم باردارم هنوز اولاشه شش و نیم هفته اینجوره دقیق نمیدونم بعدش امروز رفتم دکتر دارو داد گفت یه ماه بخور بیا ازمایش ولی من همچنان خیلییی نگرانم شدید کسی بوده اینطور باشه؟؟

  • مدیر سایت
   1400/02/25 9:35 ق.ظ

   سلام. نگران نباشید داروها را سر موقع مصرف کنید و تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • شقایق
  1400/02/21 12:23 ب.ظ

  سلام لطف میکنین سوال منو جواب بدین ….tsh من ۰/۰۵بااین تحت نظر پزشکم ماهاست همین عدد مانده بقیه آزمایشمان t3 t4 نرماله … من تیرویید چشمی هم دارم علتش چی میتونه باشه

 • فاطمه
  1400/02/19 3:40 ب.ظ

  سلام جنس مونث سن۵۵ساله T49.42وTSH0.141 وp.t.h41.30هست ممنون میشم نظرتون رو بگین

 • خانم محسنی
  1400/02/16 8:55 ب.ظ

  سلام و عرض ادب
  سلام و عرض ادب و احترام
  با اجازتون یه مشاوره داشتم آقای دکتر.
  من ۳۴ ساله و باردار هستم،
  اولین آزمایش تیروئید رو تقریبا ۲ ماهگی دادم t4=9.61
  T3=2.11
  Tsh=0.061
  بود،دکتر تشخیص پرکاری دادن و من روزی یه قرص مصرف کردم.
  حدود ۲ ماه بعد آزمایش رو تکرار کردم
  T4=7.23
  T3=1.99
  Tsh=6.38
  شده بود،و دکتر گفتن کار خاصی نکن و فقط قرص پرکاری رو که داری مصرف میکنی قطع کن و یه ماه بعد آزمایش رو تکرار کن.
  یک ماه بعد آزمایش دادم و
  T4=9.45
  T3=2.22
  Tsh=6.59
  آقای دکتر چکار باید بکنم،😔
  نگران رشد مغزی جنین هستم ،تو رو خدا کمکم کنید،بنظر شما الان باید داروی کم کاری مصرف کنم،یا کلا نیاز به دارویی نیست.
  خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب منو بدید،ممنونم.

  • مدیر سایت
   1400/02/23 11:08 ق.ظ

   سلام مساله مهمی نیست. یکماه بعد آزمایش بدید.

 • ندا
  1400/02/14 1:03 ق.ظ

  سلام هفته۱۱ بارداری هستم جواب آزمایش تیروئیدم t4 9.1,,t3 2.0,,tsh0.39 میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • مدیر سایت
   1400/02/16 3:58 ب.ظ

   سلام. نرمال هست.

 • Edris
  1400/02/12 4:22 ب.ظ

  سلام من ۳۰ سالمه ths1.5و t4 1.25 ایا مشکل تیرویید دارم

  • مدیر سایت
   1400/02/14 4:19 ب.ظ

   سلام. مشکل خاصی ندارید.

 • مهدیه
  1400/02/12 10:44 ق.ظ

  سلام دکتر. TSH من ۱.۹ و t4 توتال تروکسینم ۱۲ هست. خودمم ۲۳ سالمه. با این ارقام تیروئیدم مشکلی نداره؟

  • مدیر سایت
   1400/02/14 4:03 ب.ظ

   سلام.مشکل خاصی ندارید.

 • امرایی
  1400/02/10 1:37 ق.ظ

  خانم ۴۲ ساله هستم TSH 16:10 است متخصص هم نوبتش گیر نمیاد چکار کنم

  • مدیر سایت
   1400/02/11 1:47 ب.ظ

   کم کاری شدید تیروئید دارید تحت نظر متخصص غدد دارو مصرف کنید.

 • مانیا بریجانی
  1400/02/07 4:19 ب.ظ

  سلام من ۲۹ سالمه ۱۰ سال تیروئید دارم نزدیک یک سال آزمایش ندارم وقتی آزمایش دادم جواب آزمایش tsh 0/3 هست من باید چیکار کنم دکتر غدد هم بهم نوبت نمیده میگن میض جدید نمی گیریم پیش هر دکتر غدد می رم

 • رباب
  1400/02/04 4:20 ب.ظ

  سلام من خانم هستم ۴۰ ساله دو ماهی هست بالای معدم بین دنده های آخریم یه چیز سفت احساس میکنم البته انگار تو نای من هم چیزی هست همیشه هست انگار چیزی گیر کرده

  • مدیر سایت
   1400/02/09 10:43 ق.ظ

   سلام. از اون ناحیه سونوگرافی انجام بدید.

 • نازنین
  1400/01/28 3:30 ب.ظ

  سلام نتیجه tsh 95.2 و reference Interval 0.38_5هست این یعنی چی؟

  • مدیر سایت
   1400/02/02 9:36 ق.ظ

   سلام. کم کاری تیروئیدواضح دارید و با متخصص غدد مشورت کنید.

 • سایه
  1400/01/27 5:46 ب.ظ

  سلام من ۲۹ سالمه اگر tsh 3/30باشه تیرویید دارم

 • ناشناس
  1399/12/27 1:32 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من هفته ۱۳ بارداری هستم T.S.0 .05 قرص ۱۰۰ استفاده میکنم ادامه بدم

  • مدیر سایت
   1399/12/28 10:29 ق.ظ

   سلام. ممنونم. وقت شما هم بخیر باشه. بله باید ادامه بدین.

 • کبری
  1399/12/12 1:18 ب.ظ

  سلام جواب آزمایش تیروئید نوزاد دوازده روزه
  tsh 12.0
  ft4 9.2
  بی زحمت بگین چه مشکلی داره؟

  • مدیر سایت
   1399/12/16 9:48 ق.ظ

   سلام
   حتما تحت نظر متخصص غدد کودکان باشید چون باید مکملهای رشد مغزی را دریافت کنید.

 • مرضیه کاظمی
  1399/11/30 8:22 ق.ظ

  با سلام خانم ۳۳ ساله هستم متاهل میزان TSH o.4o و میزان ۰.۸۵ T4 میخواستم بدونم تیرویید دارم و اگر دارم کم کار هست یا پرکار با تشکر

  • مدیر سایت
   1399/12/02 12:10 ب.ظ

   سلام. عکس سونوگرافی و بقیه آزمایش ها را لطفا واتس آپ کنید.

 • ناشناس
  1399/10/10 11:52 ب.ظ

  سلام من خانم هستم وجواب آزمایشم به این صورت هستشTSH۱.۲۲۵و۹۴.Adult0.35_4هستش میشه لطفا راهنمایی کنین ممنونمیشم

  • مدیر سایت
   1399/10/15 9:54 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • فاطمه
  1399/10/07 1:25 ب.ظ

  Tsh۵.۴است آیا نرمالم؟

  • مدیر سایت
   1399/10/14 12:09 ب.ظ

   ب متخصص غدد مراجعه کنید.

 • معین
  1399/10/02 11:11 ب.ظ

  سلام ازمایش پسرم ۲سالشه بنظرشما ازمایش پسرم به پرکاری تیرویید میخورهTsH1.7/T416/T3 4.5

 • علی فرهادی
  1399/09/23 3:01 ب.ظ

  با سلام آقا هستم حدود ۳۳ ساله جواب آزمایش من اینه . الان من تیرویدم کم کاره یا پر کار؟ احساس سرما دارم . اضافه وزن دارم و نمیتونم وزنم را کم کنم . صورتم پف داره
  t4 را زده نرمال حدود ۱۰۴
  T3را زده زیاد حدود ۲.۴۶
  Tshرا زده زیاد حدود ۷.۶

  • مدیر سایت
   1399/09/24 9:47 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد باید مراجعه کنید.

 • ریحانه
  1399/06/08 8:55 ب.ظ

  چرا پیام من ثبت نشده؟

  • مدیر سایت
   1399/06/09 9:32 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   پیام شما به من رسیده است

 • ریحانه
  1399/06/05 8:59 ب.ظ

  سلام…خانمی ۳۶ ساله هستم…نتایج آزمایش تیروئیدم:

  Tsh: 5.6
  T4:10.0
  T3 up: 26.7

  لطفا راهنمایی بفرمایید…متشکرم

 • رضا
  1399/05/23 0:49 ق.ظ

  سلام ازمایشtsh من۱۰۰ شده دکترهم برام قرص یک دهم نوشته فقط میخواستم علت بدونم غیره طبیعی بودنش چی هستش اگه واقعی هستش خطراتش چیه

  • مدیر سایت
   1399/06/17 2:54 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   علت بالابودن TSH در این حد کم کاری تیروئید است و شما با مصرف داروی کم کاری به حالت طبیعی بر خواهید گشت و قطعا احساس بهتری خواهید داشت

 • کیهانی
  1399/05/16 2:59 ق.ظ

  سلام عدد تی اس اچم ۹هست باید قرص رو چقدر بخورم نا مزتب بودن زمان قرص تاثیر داره

  • مدیر سایت
   1399/06/13 11:17 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   به علت بالا بودن TSH شما باید لووتیروکسین را تحت نظر متخصص غدد مصرف کنید و از مصرف خودسرانه دارو که باعث به هم ریختگی عملکرد بدنتان می شود پرهیز کنید

 • آتیلا
  1399/04/09 4:19 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من تیروئیدیت هاشیموتو دارم و ۳ سال قرص ۵۰ مصرف کردم. حدود ۳ ماه قرص را استفاده نکردم و وقتی رفتم آزمایش نتایج عجیبی حاصل شده است:
  TSH عدد ۴۱ را نشان می دهد ولی بقیه آیتمها از قبیل T4، FT4، T3 و FT3 در رنج نرمال هستن. ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
  با تشکر

  • مدیر سایت
   1399/04/23 5:11 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما باید حتما عکس خود آزمایش را برای ما ارسال کنید.

 • مستان
  1399/02/13 2:15 ب.ظ

  سلام.من یکی از ندول های تیروییدم بزرگ شده و با وجود نرمال بودن tsh دکتر برام قرص لووکسین ۱۰۰ روزی یک عدد تجویز کرده برای مدت سه ماه., و گفت بعد بیا برای عمل.دو ماه و نیمه که مصرف میکنم و تو این مدت ۶ کیلو وزن کم کردم و۴۶ کیلو شدم و ریزش شدید مو گرفتم ویک ساعت بعد مصرف قرص تنگی نفس میگیرم و تپش قلب.میخواستم ببینم احیانا دوز دارو برام بالا نیست و اینکه چرا با وجود tsh نرمال این قرص برای من تجویز شده و دکترم درخواست آز مجدد نداده با وجود اینهمه عوارض؟ممنونم

 • ریحانه
  1399/02/12 4:00 ق.ظ

  سلام دوست عزیز
  من جواب آزمایشم تی اس اچم ۰.۱وتی سه۱.۳۵ الان میخوام بدونم تیروئیدم کم کار هست یا پرکار؟

  • موسسه تیراد
   1399/02/16 9:50 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   نه شما مشکلی ندارین

 • عطیه
  1399/02/05 2:58 ق.ظ

  سلام آیا کم کاری تیروئید باعث عقب افتادن پریود در ۲ سال میشود؟

 • نیلو
  1399/01/22 12:10 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من ۷ هفته اس که باردارم دو روز پیش نتیجه آزمایشم نشون داد کم کاری تیرویید دارم که عددش ۶/۹ بود به نظرتون خطرناکه قرص برام نوشته دکتر ولی میخواستم بدونم به جنین آسیب میرسه؟؟

 • محسن
  1399/01/19 5:13 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر.نوزاد من در ۵ روزه گی غربالگری شد جواب تیروییدش رو گفتن ۶/۳ بعد گفتن باید تکرار بشه که دوباره شد ۵/۹ دوباره گفتن از رگ دستش باید خون گرفته بشه که الان تی اس اچ شده ۶/۶۴ و t4شده ۷/۲۳ایا به نظر شما بچه کم کاری تیروئید داره؟؟البته زردی هم داره که اول ۱۳بوده الان که بیست روزشه شده ۱۰

  • ممم
   1399/01/31 3:51 ب.ظ

   چرا جواب نمیدین؟؟؟؟

   • موسسه تیراد
    1399/01/31 8:42 ب.ظ

    سلام دوست عزیز
    این مدت به دلیل شرایط خاصی که پزشکان داشتن و به طور مداوم درگیر بودن واقعا یه مقدار در پاسخ ها تاخیر پیش آمده ولی به دکتر یادآوری کردم و ان شا الله مجدد منظم پاسخ سوالات رو ارائه می دیم

 • محسن
  1399/01/07 3:43 ب.ظ

  سلام نوزاد من در ۱۴ روزگی تی اس اچ رو ۵.۸۱زده البته وقتی آزمایش گرفتن زردی داشت به دکترش نشون دادم گفت تی اس اچ مشکلی نداره.حالا پسرم چهار ماهشه آیا باید دوباره آزمایشش رو تکرار کنم؟

  • موسسه تیراد
   1399/01/11 10:28 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   مشکل خاصی نیست، برای اطمینان خاطر در شش ماهگی آزمایش تیروئید فرزندتون رو تکرار کنید

 • مهتاب
  1399/01/07 12:37 ب.ظ

  با سلام من دختری هستم ۳۳ ساله مجرد ازمایش تیروئیدم یک ماه و تیم پیش باین صورت هست که TSH هم ۲.۹۴ و نرمال t3 هم نرمال هست ولی t4 بالاست ۱۲.۷ هست که طبق رنج ازمایشگاه نرمال بین ۴ تا ۱۲ هست. دکتر مراجعه کردم گفت مشکلی نیست ولی الان مدتیه گاهی اوقات احساس گرفتگی در ناحیه گلو یا ی جوری شبیه خفگی یا کشیدگی در ناحیه جلوی گلو دارم. این مدت هم نزدیک ۳ کیلو وزن کردم حالا نمیدونم بعلت تیروئید هست یا از استرس این مدت هست‌ البته عنوان کنم که این مدت متاسفانه وچار رفلاکس شدید معده هم شدم حالا نگرانیم ازین بابت هست که ایا این دردی ک در ناحیه جلو گلو حس میکنم از تیروئیدمه یا رفلاکس ممنون میشم کمکم کنیو خیلی نگرانم کرده

  • موسسه تیراد
   1399/01/11 10:42 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما مشکلی در آزمایش تیروئیدتان ندارید و مشکلات دیگر و احساس شما ناشی از تیروئید نیست ولی برای اطمینان یک سونوگرافی گردن انجام بدهید و جواب آن را ارسال کنید تا بررسی شود
   موفق باشید

 • یونس
  1399/01/06 10:49 ق.ظ

  با سلام آزمایشی با مشخصات زیر دارم و الان یک ماه و نیم هست قرص لووتیروکسین ۰.۱ mg ایرانی استفاده میکنم . اما هنوزم مشکلات خواب و ریزش مو رو دارم . به نظر شما دوز مصرفی و داروی من مناسب تجویز شده؟
  Tsh: 46.5
  T4 :6.9

 • حدادی
  1398/12/29 1:08 ق.ظ

  سلام من هفته یازدهم بارداری هستم و در این دوران دچار کم کاری تیروئید شدم و عدد tsh 3.36 هست و دکتر غدد قرص لوتروکسین ۵۰ دادن، گفتن دو هفته دیگه تکرار آزمایش بشه که متاسفانه در تعطیلات که۲۹ اسفند میشه باید انجام بدم سوالم این هست اگر این ازمایش دیر تر انجام بدم مشکلی برای جنین پیش میاد

  • موسسه تیراد
   1399/01/03 8:56 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   آزمایش اگر کمی دیرتر باشد مشکل خاصی پیش نمی آید همان دوز دارو را ادامه بدهید
   موفق باشید

 • پیمان
  1398/12/27 1:33 ب.ظ

  سلام . وقتتون بخیر . نوزاد ۶ ماهه داریم ک در بدو تولد طی ۴ مرحله . توسط بهداشت خونگیری کف پا انجام داده و شکر خدا گفتن خوبه . ولی ب علت ضعیفی مجددآ آزمایش جدا ک گرفتیم . در جواب فقط TSH> S درج شده . لطفآ راهنمایی بفرمایید ؟؟

 • زیارتی
  1398/12/15 5:41 ق.ظ

  سلام من خانوم هستم ۲۲ سالمه Tshمن۵.۲۷ هست کم کاری تیروئید دارم؟

  • موسسه تیراد
   1398/12/25 5:18 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا شما بقیه آزمایشاتتون رو هم برای ما بفرستین T3، T4، آنتی تی پی او تا به شما جواب درست بدهیم ، فعلا لب مرز هستید
   موفق باشید

 • مرضیه
  1398/12/10 7:19 ب.ظ

  با سلام پسرم از ۴۰ روزگی قرص لوتیروکسن ۰/۵ روزی ۱/۴مصرف میکنه در حال حاضر ۱سال و ۴ ماه داره و هنوز مصرف میکنه هفته پیش ازمایش دادم (TSH(ECL 3.46
  FreeT4 )ECL) 0.53
  Free T3 )ECL) 7.66
  و به رنگ قرمز و این منو نگران کرده.

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 10:56 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   آزمایشات شما خوب بو ولی بهتر هست تا همکار غدد و پزشک خودشون با توجه به شرایط ایشون نظر بدن و آزمایشات رو ببینن
   موفق باشید

 • فرزانه
  1398/11/24 3:18 ب.ظ

  باسلام جواب ازمایش تیرویید من tsh:8
  T4:6.5

  T3:1.0
  ایا من کم کاری تیروییددارم ؟

  • فرزانه
   1398/11/26 3:38 ب.ظ

   ایامن احتیاج به خوردن دارو دارم یا ازمایش تکرا کنم؟

 • مهتاب
  1398/11/17 11:10 ب.ظ

  با سلام من دختری هستم ۳۳ ساله مجرد ازمایش تیروئیدم باین صورت هست که TSH هم ۲.۹۴ و نرمال t3 هم نرمال هست ولی t4 بالاست ۱۲.۷ هست که طبق رنج ازمایشگاه نرمال بین ۴ تا ۱۲ هست. میخاستم بدونم مشکل من چیست ممنون

  • موسسه تیراد
   1398/11/19 3:58 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   آزمایشات تیروئید همه با هم تفسیر می شوند وT4 به تنهایی بالا مورد خاصی ندارد

   • مهتاب
    1398/11/21 0:23 ق.ظ

    ممنون بابت پاسخ. ایا نیاز هست من دارویی مصرف کنم و یا اینکه چند ماه بعد مجددا ازمایش بدم؟

 • نسترن
  1398/11/16 8:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من منتظر جواب هستم ولی هنوز پاسخی نگرفتم

  • موسسه تیراد
   1398/11/16 9:38 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   به تمامی سوالات پاسخ داده می شود ولی به دلیل ترافیک بالای مرکز و شلوغی پزشکان و همین طور تعداد بالای سوالات چه در سایت چه در پیج اینستاگرام موسسه ، پاسخ ها با تاخیر ارسال می شود، از صبوری شما ممنونم و لطفا منتظر پاسخ باشید تا از طریق همین صفحه خدمت شما اعلام شود
   موفق باشید

 • نسترن
  1398/11/15 8:28 ق.ظ

  سلام من tsh ام ۰.۰۱ است و t4=23 ,T3=6.7 وalkaline phosphatase=137

 • اعظم
  1398/11/10 4:33 ب.ظ

  سلام، TSH = >0.1 و T3 =6.60 و T4 =0.9 نشانه کم کاری تیرویید است؟

 • امیر حمزه
  1398/11/08 12:57 ب.ظ

  Tsh 0.1 ایا نیاز ب دارو یا چیز دیگه ای هست

 • مژگان
  1398/11/07 11:12 ق.ظ

  سلام خسته نباشید. من در هفته پنجم بارداری هستم و آزمایش تیروئید دادم
  TSH 4.5
  T4 10.8
  T3 142
  ایا نیاز به مصرف دارو هست؟ ممنون

 • فرشته
  1398/11/04 10:03 ب.ظ

  با سلام بنده سه ماه پیش سقط داشتم چن روز پیش ازمایش تیرویید دادم.tsh=2.1
  T4=13.7
  Anti body tpo=427
  ایا این خطرناکه؟

  • موسسه تیراد
   1398/11/09 9:45 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   خیر شما مشکلی ندارین
   موفق باشین

 • So
  1398/11/02 9:23 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.پرولاکتین ۲۶.۹ بالاست،میخواستم بدونم چه عوارضی داره؟

 • اخلاقي
  1398/11/01 12:18 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ٧دی ازمایش چکاب دادم tsh:4/3بودش رفتم دکتر داخلی دوباره ازمایش دادم tsh:3.32 نشون داد باردار هم هستم.anti tpo:2وt4:8/85نظر شما چیه؟

 • گلناز
  1398/10/25 9:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشین
  Tsh=0/12من هست من چ قرصی بخورم الان این پرکاره یا کم کاره؟باتشکر

  • موسسه تیراد
   1398/11/01 8:14 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما بایست T3 و T4 رو هم چک کنین و بفرستین تا بتوانیم نظر بدهیم
   موفق باشید

   • گلناز
    1398/11/01 9:42 ق.ظ

    ممنون ،من قبلاکم کاری تیروئیدداشتم،درضمن توحاملگیم پیداکردم تو۷ماهگیم توماه ۸آزمایش دادم گفتن نرماله ولی تابعدزایمان قرصتوادامه بده،الان ک آزمایش دادم جوابش اونی ک فرستادم شد،بازم ممنون

 • مرتضی
  1398/10/18 11:26 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من نوزاد پسر دارم روز چهارم غربالگری تیرویید انجام دادم گفتن خوب بوده بعد از یک هفته زردی گرفت و سه روز بستری شد گفتن دوباره ازمایش تیرویید بگیر ازش
  من یه هفته تاخیر انداختم سه روز پیش بردم ازمایش الان جوابش اومده tsh 11.4
  بردمش متخصص اطفال گفت خیلی بالاست و قرص داد
  ایا کم کاری تیروییدش حتمیه؟فقط tshگرفتن وزنش موقع تولد ۲۶۵۰ بوده الان یکماهه شده ۳۵۵۰

 • Nilla
  1398/10/18 10:36 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  خانم،۳۳ ساله
  قبل از اقدام بارداری آزمایش دادم
  در آزمایش دکتر زنان گفت کم کاری تیروئید داری
  Tsh 15.87
  قرص با دوز ۵۰ دادن و گفتن روزی نصف
  میخوام بدونم با مصرف این دارو تا چه زمان به حالت نرمال میرسه تا باردار بشم؟
  ممنون

 • پیشتاز
  1398/10/17 8:02 ق.ظ

  سلام تیروئید بنده ۴.۴ میباشدایا کم کاری تیروئید دارم؟

  • موسسه تیراد
   1398/10/17 8:54 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   لطفا تصویر آزمایشتان را به صفحه اینستاگرام تیراد ارسال کنید و البته با شرح کامل، جنسیت شما، سن شما، بارداری یا عدم بارداری در صورتی که خانم هستید و علائمتان
   موفق باشید

 • زهرا
  1398/10/11 9:55 ب.ظ

  با سلام .من روزی نصف قرص تیرویید میخوردم ک TSH من ۰.۳۶ بود.حدود ده روزه که متوجه شدم باردارم و آزمایش تیرویید دادم الان TSH 3.35 شده است.این طبیعیه یا خیر ؟ نیازه که دارو رو بیشتر کنم ؟T4 هم ۱.۳۵ هست

  • موسسه تیراد
   1398/10/14 2:53 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما باید یک سری آزمایشات تکمیلی مثل anti tpo بدهید و با نظر همکاران متخصص غدد درمان مکمل شروع کنید

 • مینا
  1398/10/10 1:31 ق.ظ

  با سلام نتیجه آزمایش ام/TSH=5.70/T3=121.1/T4=9.2میشه بگیدجوابش چیه ممنونم

 • محمد
  1398/10/08 4:42 ب.ظ

  سلام روزبخیر محمد هستم ۳۷ساله نتیجه ازمایشم T4.8,9 T3.137وtsh.1,75 مشکل دارم یانه

  • موسسه تیراد
   1398/10/11 9:39 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما مشکلی ندارین

 • mari
  1398/10/06 10:10 ب.ظ

  با سلام
  tsh ام در ازمایش دو هفته پیش عدد ۴.۲ را نشان می دهد برم پیش یه دکتر داروی لووکسین تجویز کرد اما رفتم پیش دکتر داخلی گفتن مشکلی نداری و دارو رو استفاده نکن به نظر شما حالا دارو را استفاده کنم یا خیر
  ایا مشکلی پیش می پاید

  • موسسه تیراد
   1398/10/08 10:06 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   معمولا tsh روی این عدد مشکلی نیست ولی می توانید یک anti TPO چک کنید ، پاسخ شما با توجه به اینکه شرایط شما چی هست و اگر خانم هستید در بارداری هستید یا خیر تفاوت است به فرض خانم باردار در این شرایط به درمان نیاز دارد

 • مهدیه
  1398/09/14 1:00 ب.ظ

  سلام ببخشید tsh 0.3من است آیا مشکل تیروئد دارم
  ۳ماهه باردار هستم.

  • موسسه تیراد
   1398/10/08 10:08 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   فعلا مشکلی نیست و نیاز به اقدام خاصی نیست دو ماه بعد آزمایش تیروئید را تکرار کنید

 • نرگس
  1398/09/12 4:45 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.
  من شاخص های تیروییدم به قرار زیر است
  t4=10.8
  t3=1.8
  t up=0.9
  tsh=3.1
  تیروییدم مشکل داره؟

  • موسسه تیراد
   1398/10/08 10:07 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما مشکلی ندارید

   • Zahra fahmideh
    1398/12/02 2:03 ق.ظ

    سلام من ازمایش قبل بارداری دارم t3 یکم بالاس ایامشگل سازه؟استفاده کلمه child دربرگه ازمایش نشانه چیست؟

    • موسسه تیراد
     1398/12/06 1:28 ب.ظ

     سلام روست عزیز
     خیر به شرط اینکه TSH نرمال باشه مشکلی نداره
     موفق باشید

 • amir
  1398/09/12 2:36 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده ازمایش تروئید دادم جدیدا میخواستم لطف کنین وضعیت تروئیدم بهم بگین . ۲۵ سالمه وزنم ۶۳ قدم ۱۷۶
  T4 = 4.5
  TSH =>40
  تشکر و ممنونم پیشاپیش

  • موسسه تیراد
   1398/10/08 10:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما باید تحت نظر همکاران غدد دارو مصرف کنید چون میزان tsh شما خیلی بالا هست
   موفق باشید

 • SaheL
  1398/09/09 7:26 ب.ظ

  سلام وقت بخیرمن ۲۰سالمه وزنم ۴۶ قدم ۱۷۷
  T4.7.61
  T3.0.79
  Tsh.1.17
  میخواستم بدونم تیروییدم درچه حالتی هست

 • یاسمن
  1398/09/08 8:45 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من باردار هستم و در هفته ۱۱ بارداری بسر میبرم.
  آزمایش tsh من ۰۵/.هست آیا مشکل تیروئید دارم؟چکار کنم؟

  • موسسه تیراد
   1398/10/08 10:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   با توجه به اختلال tsh در بارداری حتما به همکاران غدد مراجعه کنید

 • حامد
  1398/09/05 6:58 ب.ظ

  سلام اقا ٢۶ ساله وزن ۶۶ قد ١٨۵
  T3=1.45
  T4=61.25
  TSH=12.93
  ممنون میشم نظرتونو بفرمایید

  • موسسه تیراد
   1398/09/08 4:08 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما با مسئله کم کاری تیروئید مواجه هستید، از همکاران غدد مشورت بگیرید و دوز مناسب دارو مصرف کنید
   موفق باشید

 • حمید
  1398/09/05 6:22 ب.ظ

  سلام وقت بخیر میشه راهنماییم کنید این جواب آزمایش من هستش.
  t4 51.8
  tsh 98.22
  با تشکر

  • موسسه تیراد
   1398/09/08 4:06 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما کم کاری شدید تیروئید دارین و تی اس اچ شما خیلی بالا هست، حتما باید از همکاران غدد کمک بگیرین تا دوز مناسب دارو دریافت کنید، به همکاران غدد مراجعه کنید
   موفق باشید

 • احسان
  1398/08/24 10:41 ق.ظ

  با سلام و احترام T4 96.19 و Tsh 1.81 و free T3 5.31 و free T4 ۱۲.۸۷ می باشد کلا چند سال تو همین رنجاست، بسیار سپاس گزارم اگه نظرتون اعلام کنید.ممنون.

  • موسسه تیراد
   1398/09/08 4:13 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما مشکلی ندارید و نگران نباشید
   موفق باشید

 • صالحی
  1398/08/22 7:56 ب.ظ

  سلام میشه تفسیر ازمایشم بگید لطفا!
  Tsh: 2.9
  T4: 13.2

 • زینب
  1398/08/16 6:23 ب.ظ

  سلام.ممنون میشم راهنماییم کنید.آزمایش TSH من رو ۲۰.۱ بوده.این کم کاری رو نشون میده؟و خطرناکه؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:18 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما کم کاری تیروئید دارید و باید زیر نظر همکاران غدد دارو استفاده کنید و آزمایش تیروئید بدهید تا وضعیت شما به سطح نرمال برسد
   موفق باشید

 • سمیه
  1398/08/14 10:36 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من باردار هستم و در هفته ۲۸ بارداری بسر میبرم.
  آزمایش tsh من ۴.۳ هست آیا مشکل تیروئید دارم؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:22 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   مشکل شما جدی نیست و فقط باید یک آزمایش آنتی TPO هم داشته باشید و تحت نظر همکاران متخصص غدد باشید ممکن است نیاز به مصرف مکمل داروهای هورون تیروئید داشته باشید
   موفق باشید

 • وحید
  1398/08/14 10:26 ق.ظ

  با سلام
  آقا ۲۷ ساله وزن ۷۷ قد ۱۸۳ نستا لاغر
  T3=1.1
  T4=2.7
  T.S.H=40
  Anti TPO=51
  لووتیروکسین دوز ۱۰۰ رو مصرف کنم یا ۱۵۰

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:26 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   با توجه به این tsh شما نیاز به مصرف لووتیروکسین دارید ولی این مصرف نمی تواند بدون نظر همکاران غدد انجام شود و شما بایست زیر نظر یکی از همکاران متخصص غدد دوز دارویتان را تعیین کنید
   موفق باشید

 • مهرداد
  1398/08/14 8:55 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید
  آقا ۳۳ ساله هستم
  T4:12.64
  T3:2.19
  Tsh:2.41
  آزمایشگاه برای ریچک زده.
  ممنون میشم نظرم رو بدید
  البته فردا قراره پیش دکتر هم برم.

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:24 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   بر اساس این داده ها شما مشکل خاصی ندارید
   موفق باشید

   • مهرداد
    1398/08/22 11:28 ب.ظ

    ممنون از لطفتون

    • موسسه تیراد
     1398/08/23 7:22 ق.ظ

     خواهش می کنم دوست عزیز

 • مینا
  1398/08/13 10:53 ق.ظ

  سلام خانم ۲۶ ساله هستم جواب آزمایشم
  T4 7.93
  TSH 2.55
  به نظرتون تیروئیدم نرمال هست؟
  یک ماه قبل هم آزمایش داده بودم که دکتر گفتن رو به کم کاری هست برای همین ۲باره آزمایش دادم.

  • موسسه تیراد
   1398/08/17 8:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   طبق این آزمایش شما مشکل خاصی ندارید نگران نباشید
   موفق باشید

 • اذر
  1398/08/12 11:15 ب.ظ

  سلام خسته نباشید خانم هستم ۳۳ ساله، T4,11.20
  T3, 1.28
  TSH: 3.292
  anti TPO Ab ,37.0
  هست همه علائم گیجی و اضطراب و خواب الودگی رو دارم همیشه بی حالم فقط دلم میخواد بخوابم

 • اسماعیل
  1398/08/10 10:06 ب.ظ

  باسلام وخسته نباشید,من آقا هستم ۲۹سالمه و وزنم۷۰کیلوگرم,وآزمایش tshدادم وجوابش ۲۰ بود,,میخواستم بدونم تیرویید من کم کار هستش یا پرکار و چه دارویی باید مصرف کنم,باتشکر فراوان

  • موسسه تیراد
   1398/08/13 10:18 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما مبتلا به کم کاری شدید تیروئید هستین و باید حتما با یکی از همکاران غدد در تماس باشین و تحت نظارت ایشون دارو مصرف کنید به طور معمول لووتیروکسین شروع می کنن و بعد از شش هفته مجدد با آزمایش دوز دارو را مشخص می کنند
   موفق باشین

 • نگار
  1398/08/06 11:36 ق.ظ

  سلام دخترم ۴ماهشه
  T4 11.7
  TSH 2.4
  تو چهار روزگی هم
  PKU 0.8
  TSH 5
  میشه نظرتون رو بگید

  • موسسه تیراد
   1398/08/13 10:07 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   نوزاد شما مشکلی ندارن
   موفق باشین

 • مریم نسرین
  1398/08/02 4:14 ب.ظ

  سلام مشکل کم کاری تیرویید دارم قرص مصرف میکردم پنج روز ۱ عدد دو روز ۲ عددآزمایش دادم tsh هست ۲۶/. میخواستم بدونم یعنی چی؟مرسی

  • موسسه تیراد
   1398/08/03 6:08 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   به نظر می رسد داروها برای شما مناسب بوده و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد، می توانید با همین دوز دارو را ادامه داده و البته همچنان با همکاران غدد در تماس باشید،
   موفق باشید

 • هانیه
  1398/08/02 2:29 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  TSH 12.57
  ۲۰ ساله
  من مصرف دارو رو تازه شروع کردم
  وزنم از حالت نرمال کمی پایین تره
  میخوام بدونم با مصرف قرص وزنم پایین تر میاد؟
  چیکار کنم که در حین مصرف دارو وزنم کم نشه؟

  • موسسه تیراد
   1398/08/05 8:18 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   تیروئید یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی وزن هست شما می توانید ضمن مصرف صحیح داروها و کنترل دوز عوامل دیگری که روی وزنتان تاثیر گذار است را کنترل کنید
   موفق باشید

 • فروزان
  1398/08/01 6:32 ب.ظ

  سلام. ۲۹ساله طپش قلب دارم ریزش مو دارم کاهش وزن پیدا کردم.اضطراب دارم مادر و خواهر لووتیروکسین مبخورن. کمخونی ندارم مشکل تیروئید دارم؟ anti tpo=2.9 tsh=5.61 t4=11.4 t3=1.3

  • موسسه تیراد
   1398/08/02 6:32 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   اگر شما خانم هستید و در دوران بارداری یا شیردهی نیستید نیازی به اقدام خاصی نیست و شش هفته دیگر آزمایش را تکرار کنید
   موفق باشید

 • زهرا
  1398/07/30 11:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشین t4: 6.8 , tsh:2.7 , ferritin: 52 آنالیزتونو لطف میکنید بگین ممنون میشم

  • موسسه تیراد
   1398/08/03 6:15 ب.ظ

   سلام دست عزیز؛
   اگر داروی تیروئید مصرف می کنید مشکل شما هنوز کنترل نشده و باید تحت نظارت همکاران غدد مجدد دوز دارویتان را تنظیم کنید و اگر دارو مصرف نمی کنید و برای بار اول آزمایش داده اید، یک آنتی تی پی او anti TPO چک کنید اگر این فاکتور بالا باشد باید دارو شروع کنید، با همکاران غدد مشورت کنید
   موفق باشید

 • مهدی
  1398/07/23 0:26 ق.ظ

  سلام با تشکر از مطالب خوب و آموزنده شما
  آزمایش خون دادم
  T3 روی عدد ۱۴۱
  T4 روی عدد ۷

  و tsh روی عدد ۱۱.۵۷

  و H. pylori 87 میباشد
  سن ۴۰ سال
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • موسسه تیراد
   1398/07/23 10:33 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛ لطفا جواب آزمایشتون رو و آزمایشات قبلیتون رو برای ما به پیج اینستا ارسال کنید تا بهتر بررسی و پاسخ بدیم بهتون؛
   آی دی اینستاگرام موسسه tiradsono
   موفق باشین

 • سارا مختاري
  1398/07/22 3:34 ب.ظ

  سلام
  من ٢۴ سالمه برا اینکه زود موهام سفید شدن ازمایش خون دادم که مشکل تیروئید نداشته باشم :
  T3=126
  Tsh= 2,62
  T4= 8,3
  کم کاری یا پرکاری دارم؟؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/23 10:31 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   ظاهرا شما دچار کم کاری هستین
   موفق باشین

 • مریم زرین گل
  1398/07/21 4:14 ب.ظ

  سلام خسته نباشین TsH من ۰/۶ و T3 من۳/۰ وT4 من ۱۰/۵هست درضمن لوو تیروکسین روزی یدونه میخورم نوع تیروییدم چیه متشکرم مریم ۵۰سالمه وهنوز یائسه نشدم

  • موسسه تیراد
   1398/07/22 8:39 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   در حال حاضر عملکرد تیروئید شما نرمال است برای مشخص شدن نوع تیوئید باید آزمایشات قبل از مصرف داروتون رو ببینیم
   موفق باشین

 • زهرا
  1398/07/18 7:36 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دوماهه بار دارم آزمایش تیروئید دادم tsh ۴.۵ و t4 ۶.۱ و ft4 ۱.۰۵ که t4 ها در محدوده طبیعی است. و anti tpo۹۷۸ است آیا کم کاری تیروئید میشود؟ چند ماه قبل از بارداری هم tsh 4.5 بوده ولی تو محدوده بود من از الان قرص میخورم مشکلی نداره یا باید زودتر میخوردم؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/19 8:27 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   این احتمال هست که در اینده به کم کاری تیرویید مبتلا شوید و باید تحت نظر متخصص غدد باشند
   موفق باشید

 • محمد
  1398/07/17 10:44 ق.ظ

  سلام خسته نباشید میشه تفسیر ازمایشم رو بگین
  tsh 7.1
  ۲۵ohd 77
  T4 14.7

  • موسسه تیراد
   1398/07/22 8:40 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   لطفا آزمایشتون رو صفحه اینستاگرام موسسه ارسال کنید
   موفق باشید

 • گلناز
  1398/07/14 1:48 ب.ظ

  سلام خسته نباشین من باردارم هفته۳۲ماه پیش فهمیدم تروییددارم ازنوع پرکارT4=8.6
  TSH=5.58
  قرص لووتیروکسین۰.۱مصرف میکردم دوروز پیش یه ماه شددوباره آزمایشموتکرارکردم شدهT4=12.1
  TSH=1.5
  ممنون میشم بگین چکارکنم بازم قرصمو تکرارکنم؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/17 11:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما باید داروتون رو طبق همین دوز و زیر نظر همکاران غدد ادامه بدین و دوز رو بدون دستور پزشک دستکاری نکنید چون تازه به رنج نرمال برگشتین ضمنا تیروئید شما کمکار هست نه پرکار
   موفق باشین

   • گلناز
    1398/07/17 2:12 ب.ظ

    مرسی ممنون دستتون درد نکنه،بله قبلش گفته بودن پرکاره ولی وقتی آزمایش دادم کمکاربود،آیاازپرکاری ب کمکاری میتونه تغییرکنه

    • موسسه تیراد
     1398/07/18 8:15 ق.ظ

     سلام؛ بله پرکاری می تونه به کمکاری و یا برعکس کمکاری می تونه به پرکاری تبدیل بشه، مهم اینه که بر اساس عملکرد تیروئید دارو دریافت کنید
     موفق باشین

 • دنیز عهدی
  1398/07/13 7:45 ب.ظ

  سلام.میشه تفسیر این آزمایش رو بگید
  TSH: 3.7
  FreeT4: 13.3
  Ferritin: 51.5

  • موسسه تیراد
   1398/07/14 2:02 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ؛ در صورتیکه شما یک خانم باردار نباشین و در سه ماهه اول بارداری نباشه، همه چیز خوبه ولی اگر در سه ماهه اول بارداری هستین tsh بالای ۳.۵ رو درمان باید بکنین
   موفق باشین

 • هدی
  1398/07/11 11:23 ب.ظ

  سلام
  نوزادم در سه روزگی آزمایش غربالگری داد و نتیجه ی آزمایش نشان داد که میزان تیروئید ۵است، از مؤسسه تماس گرفتند برای تکرار آزمایش؟
  خیلی نگرانم
  آیا امکان کاذب بودن نتیجه ی آزمایش هست؟
  یا ممکن در نتیجه ی دوم تیروئید کاهش یافته باشد
  ممنون میشم پاسخگو باشید

  • موسسه تیراد
   1398/07/13 9:41 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   نگران نباشید ولیکن آزمایشات مربوط به تیروئید در نوزاد بسیار مهم هست و اگر مشکلی بود اطلاع بدین
   موفق باشین

   • زهرا
    1398/07/21 11:17 ب.ظ

    سلام باتوجه ب این منعوارضتیرویید دارمدرحال حاضرشبها خشکی دهانم زیاد هرچه آزمایشی دادم مشکل تیروئید نداشتم برای مشخص شدن این بیماری ودرمان باید چکار بکنم لطفا برای تشخیص راهنمایی بفرمایید

    • موسسه تیراد
     1398/07/22 8:47 ق.ظ

     سلام دوست عزیز؛
     سوال شما بسیار کلی هست و برای بررسی این موضوع بایستی پزشک شما رو ببینن و بررسی کنن؛
     موفق باشین

 • فاطمه
  1398/07/11 1:15 ق.ظ

  سلام وقت بخیر. ببخشید من ۲۳ سال هست دیابت دارم الان‌نزدیک یه ۹ ماه هست که تیروییدم یک‌مقدار بالا نشون داده ازمایش اول ۷.۴ بود که با دارو کنترل شد و همچنان داروی لووترکسین مصرف میکردم نصف قرص ناشتا. منتهی بعد از ۶ ماه باز تیروییدم برگشته به همون ۷.۴ . دلیلش چی‌میتونه باشه؟ آیا دوز قرص لووترکسین رو بالا ببرم؟ ممنون‌میشم راهنمایی بفرمایید

  • موسسه تیراد
   1398/07/11 8:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   ممکنه دوز دارو براتون کافی نبوده باشه، با مشورت با پزشک غدد و آزمایش جدید دوز جدید رو تعیین کنید
   موفق باشید

 • Shna
  1398/07/10 1:25 ق.ظ

  سلام خسته نباشید توروخدا خیلی نگرانم کمکم کنید من امروز آزمایشم رو گرفتم گفتن کم کاری تیروئید دارم ۱۶.۶۲ :TSH ؟؟چرا انقد زیاده ایا امکانش هست ؟؟چون از هرکی پرسیدم نهایت تا ۹ بوده !!! آیا با قرص میاد پائین ؟؟میخواستم بدونم چون اقدام به بارداریم آیا تا خوب شدنم باید پیشگیری کنم یا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟توروخدا جوابمو بدید ممنون میشم

  • موسسه تیراد
   1398/07/10 8:44 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛ اصلا نگران نباشید تی اس اچ ممکن است خیلی بیشتر از این بالا برود و با دارو کاملا قابل کنترل هست ؛ به همکاران غدد مراجعه کنید تا دوزداروهاتون رو تنظیم کنن، موفق باشین

 • مینا
  1398/07/08 2:43 ب.ظ

  سلام من ۳۱ تیر آزمایش تیروئید دادم TSH: 34 بود ۵۰ قرص لووتیروکسین ۰.۱ خوردم. تو تاریخ ۳۱شهریور آزمایشم TSH:0.34 بود. من واقعا نمیفهمم چرا انقد کم شده. میشه کمکم کنید؟

  • موسسه تیراد
   1398/07/09 8:34 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛ درمان شما کاملا مناسب بوده و تی اس اچ در حد مناسب و رنج معمول اتفاق افتاده که نشان می دهد پزشک درمان بسیار مناسبی را برای شما انتخاب کرده اند و بهتر هست تا همچنان با مشورت ایشان درمانتان را ادامه بدید

 • مریم
  1398/07/07 7:00 ق.ظ

  سلام ، در آزمایش خونی که انجام دادم TSH خون برابر ۱۸ بوده با این شرایط قرص لووتیرکسین ۱ را به چه اندازه باید مصرف کنم ؟ یک عدد در روز یا یک عدد و نیم؟

  • مریم
   1398/07/13 6:54 ق.ظ

   میشه جواب سوال منو رو لطف کنید ممنون

  • موسسه تیراد
   1398/07/13 8:38 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   این سوال رو از متخصص غدد بپرسین لطفا؛
   موفق باشین

 • صالحی
  1398/07/06 10:28 ب.ظ

  سلام. من تازه ازمایش دادم برای تیرویید TSH :۶.۱۱ و T4 :۷.۸۶ هست میشع بدونم کدونم نوع تیرویید دارم؟

 • بهار
  1398/07/03 10:57 ق.ظ

  سلام، طی سه سال گذشته TSH از ۲.۴ به ۴.۲ (دقیقاً مرز) و T4 از ۸.۴ به ۱۰.۱ (محدوده نرمال) افزایش پیدا کرده و در حال حاضر T3 برابر ۱۱۴ است. آیا این نشاندهنده مشکل تیروئید هست؟ پر کار یا کم کار؟ ممنونم.

  • موسسه تیراد
   1398/07/05 8:48 ق.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   شما مشکل خاصی ندارین و می تونین آزمایشتون رو شش هفته دیگه مجدد تکرار کنید و مجدد با ما در ارتباط باشین تا بررسی کنیم، موفق و شاد باشین

 • میترا
  1398/06/08 3:45 ب.ظ

  سلام،من ساکن آلمان هستم وحدود ۶سال میشه که زیر نطر پزشک خودم در ایران درمان نمیشم.متاسفانه در ایران مبتلا به تیرویید کم کار بودم و با قرص لووتیروکسین ۱۰۰،هورمونهای تیروییدم کنترل میشد،اما حدود ۵سال میشه که دکترم در آلمان قرص رو قطع کرده ومیگه باید عمل بشی حتما وتیروییدم به پرکار تبدبل شده ومتاسفانه ترشح TSHخیلی پایین اومده۰.۳۱
  با عمل خیلی موافق نیستم خواستم کمکم کنین،روش دیگه ای میشه جایگزین عمل جراحی باشه،مثلا مجددا درمان وکنترل با قرص

  • موسسه تیراد
   1398/07/05 5:18 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   لطفا مدارک پزشکی مثل سونو و اسکن و امثال این رو از طریق پیج اینستاگرام بفرسین تا بررسی بشه و جواب درستی رو به شما بدهیم؛
   موفق و شاد باشین

 • ثریا
  1398/05/30 11:00 ب.ظ

  سلام من پرکاری تیروئید دارم جواب آزمایش من. TSH 0,2. T3. 21.0 این است می توانید بگین نتیجه آزمایش من چیه؟ ممنون میشم زیر این دو خط قرمز زده

  • tirad
   1398/06/03 1:53 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   آزمایش شما نشان دهنده پرکاری تیروئید هستش و باید با مراجعه به یک متخصص غدد دوز داروی دریافتی تون رو مطمئن بشین، موفق و شاد باشید

 • نازی
  1398/05/19 7:43 ق.ظ

  سلام
  سوال من اینه که آزمایش تیروئید چطوری می تونه نشون بده که غده دچار ندول شده؟

  • tirad
   1398/05/31 0:20 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   آزمایش تیروئید نمی تونه نشون دهنده توده باشه، در حقیقت فقط می تونه آثاری از برخی انواع توده مثل پرکاری تیروئید رو بیان کنه

  • زهرا
   1399/02/14 9:00 ب.ظ

   سلام،من هفته ۱۶ بارداری هستم آزمایش تیرویید دادم tsh 0.05 و t4 :171.40 هست میشه تفسیر این آزمایش رو برام بگید آیا خطرناکه برا جنین؟

   • موسسه تیراد
    1399/02/16 9:25 ق.ظ

    سلام دوست عزیز
    میزان هورمون و پاسخ شما بستگی زیادی به شرایط شما دارد و اینکه در زمان بارداری بررسی تخصصی شرایط بسیار بسیار مهم است، بهتر است با همکاران غدد و همچنین زنان و زایمان مشورت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر