RF تیروئید یا آر اف تیروئید، جدیدترین درمان برای سرطان تیروئید

RF تیروئید

RF تیروئید چیست ؟ چگونه از امواج R.F در درمان سرطان تیروئید استفاده می شود؟

RF تیروئید یا Radiofrequency تیروئید به عنوان یک روش کمتر تهاجمی است که در از بین بردن توده و ندول های خوش‌خیم تیروئید و برخی از توده های بدخیم تیروئید (سرطان تیروئید) از آن استفاده می شود. در نتایج حاصله از مطالعات نشان داده شده است که تابش امواج RF پس از یک ماه بین ۳۳ تا ۵۸ و پس از شش ماه نشان دهنده ۵۱ تا ۸۵ درصد کاهش حجم توده می باشد. این درمان همچنین علائم مثبتی در رابطه با درمان ندول بدخیم تیروئید (سرطان تیروئید) از خود نشان داده است. با توجه به اینکه درمان با عوارض کمتر نسبت به درمان جراحی و همچنین تهاجم کمتر صورت می گیرد درمان مطلوب تری برای بیماران به حساب می آید. به همین دلیل این مقاله را به چگونگی RF تیروئید اختصاص داده ایم.

آراف تیروئید

 RF تیروئید چیست؟

RF (آر اف) یک تکنولوژی با استفاده از امواج رادیویی است که در آن عبور امواج رادیوئی از بافت های بدن باعث می شود تا ملکول ها در فرکانس بالا شروع به نوسان کنند. همین طور باعث نوسان ملکول های دوقطبی در بافت می شود. به این ترتیب یک تحریک مکانیکی و میکرونی (سلولی ملکولی) بر روی سلولها و تحریک کلاژن و الاستین صورت می گیرد که در نهایت در ادامه روند درمان موجب برگشت سلول ها و انعطاف پذیری آن ها می شود. از این نوع تخریب عمدتا برای از بین بردن ندول های جامد استفاده می شود.


 عملکرد RF تیروئید چگونه است؟

به طور خلاصه RF از طریق امواج الکتریکی بین ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوهرتز باعث درگیر شدن یون‌ها در بافت شده و نهایتا با انتقال گرما در تومور و با ایجاد اصطکاک دمای تومور را افزایش می دهد که این بالا رفتن دما باعث تخریب سلول های تومور می شود. تغییرات دمایی بین ۶۰ تا ۱۰۰ منجر به آسیب برگشت ناپذیر و از بین رفتن سلول های توده می شود و در دمای بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه باعث جلوگیری از گسترش تومور می شود. به طور کلی روش RF تیروئید یکی از روش های بهینه در درمان موثر توده های خوش‌خیم و بدخیم تیروئید است که تا کنون نتایج موثری را در بیماران نشان داده است. چنین روشی با هدایت سونوگرافی و یا توموگرافی انجام می پذیرد.

rf تیروئید

دیگر کاربردهای RF

از این روش برای درمان توده های غدد لنفاوی نیز استفاده می کنند. نشانه های بالینی از جمله گلودرد و سرفه نشان دهنده شروع روند درمان می باشد.

درمان سرطان تیروئید با RF تیروئید

استفاده از امواج RF در درمان بیماران سرطانی و توده های بدخیم تیروئید نشان می دهد این روش می تواند یکی از گزینه های مورد نظر پزشک قرار بگیرد و نتایج حاصله از درمان سرطان تیرویید شواهد خوبی برای تصدیق این امر است. با این حال استفاده از RF در هر نوع سرطان و ندول بدخیم مرسوم نیست و برای برخی انواع سرطان تیروئید به کار نمی رود از جمله درمان سرطان های فولیکولار تیروئید با RF تیروئید توصیه نمی شود، زیرا در تحقیقات علمی شواهدی دال بر نتیجه اثربخش در این نوع Canser به دست نیامده است.

 موارد احتیاط در درمان با RF تیروئید

این نوع درمان با توجه به تخریب توده تیروئید در زنان باردار و افرادی با مشکلات جدی قلب روبه رو هستند با احتیاط انجام می شود.

 عوارض عمل RF تیروئید

در گذشته با عمل های جراحی تیروئید آسیب به تارهای صوتی، عفونت، عوارض ناشی از بیهوشی، آسیب به دیگر بافت های گردن و یا غدد پاراتیروئید از جمله مواردی بود که ممکن بود ما را درگیر سازد ولیکن بروز تکنولوژی های جدید از جمله RF تیروئید این عوارض را تا حد زیادی کاهش داده است.

این درمان نسبت به درمان جراحی از عوارض بسیار کمتری برخوردار است، با این حال هر روش درمانی به موازات آنچه به عنوان درمان در نظر گرفته می شود می تواند عوارضی را نیز نشان دهد. عوارض آن در سطح کم و با آمار کمی اتفاق میافتد و به همین دلیل RF تیروئید به عنوان یک روش جایگزین مناسب برای درمان سرطان تیروئید (توده بدخیم تیرویید) و ندول خوش‌خیم تیروئید است.

 آر اف در درمان سایر بیماری‌ها

از درمان RF نه تنها به عنوان یک درمان در سرطان تیروئید استفاده می شود بلکه این روش به شکل گسترده تری در درمان بیماری‌های کبد و همچنین جایگزین مناسبی برای روش های درمانی پوست و زیبایی است، کاربرد تکنولوژی RF با توجه به مطالعات و آزمایشاتی که تا کنون بر روی آن انجام گرفته و توانسته نتایج مثمر ثمری را از خود نشان دهد، یک کاربرد مناسب از نظر جامعه پزشکی است.

 سابقه RF تیروئید در ایران

اولین عمل RF موفق در ایران در  بهمن ۱۳۹۴ انجام شد که برای اولین بار توده تیروئید مورد درمان واقع شد که با کسب نتایج موفق به عنوان یک عمل روتین استفاده گردید و نتایج آن در مقالات معتبر خارجی و نیز در کنفرانس های علمی غدد و رادیولوژی ایران معرفی گردید و به این ترتیب این درمان چند سالی است که در ایران انجام می شود.

خوشبختانه پزشکان فوق تخصص در برخی از شهرها از جمله مرکز ایران (تهران) توانسته اند با کمک این روش به نتایج خوبی در درمان ندول های تیروئید دست یابند و در چند سال اخیر با انجام عمل های موفق در زمینه ندول های تیروئید چه با کمک روش آر اف تیروئید و یا روش هایی از قبیل تزریق الکل به موفقیت های مناسبی در این زمینه دست یافته اند، از این رو تلاش آنها در رواج این روش با کمک انتقال این تکنیک به دیگر پزشکان در کشور ادامه دارد.

 بیماران مناسب برای عمل RF تیروئید

 • توده های خوش‌خیمی که با نمونه برداری اثبات شده.
 • توده های بدخیمی که به هر دلیل امکان جراحی ندارند به خصوص نفراتی که توده های زیر یک سانت داشته باشند.
 •  توده های لنفاوی بدخیمی که به دلیل چسبندگی های بعد از جراحی قبلی مناسب درمان جراحی نیستند.
 • بیماران پرکار تیروئید که یک عدد ندول پرکار دارند، که به آن AFTN  گفته می شود و در این موارد انتخاب اصلی، عمل RF است به این دلیل که در خانم‌های باردار و شیرده قابل استفاده است و همچنین به این دلیل که صرفا همان ندول پرکار از بین می رود، عارضه شایع هایپو تیروئیدی که به دنبال مصرف ید در درمان پرکاری تیروئید هست در RF نداریم.

بیماریهای تیروئید

قبل از عمل RF تیروئید

اگر پس از مشاوره بیمار کیس مناسب RF باشد، بعد از تعیین وقت قبلی آزمایشات روتین هورمون‌های تیروئید و آزمایشات انعقادی انجام می شود. )مصرف آسپیرین و پلاویکس در عمل RF برخلاف سایرین جراحی ها منع مطلق نیست و با احتیاط می توان برای این بیماران چنین جراحی را انجام داد به همین دلیل در بیمارانی که زمینه مشکلات قلبی دارند و باید داروهای ضد انعقادی مصرف کنند قابل انجام است.)

نحوه عمل RF تیروئید

بیمار به شکل خوابیده قرار می گیرد و گردن وی کمی به سمت بالا خم می شود، عمل بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد، دقیقاً مشابه با بیوپسی تیرویید یک بی حسی موضعی انجام می شود و با کمک سونوگرافی ابزار RF که یک سوزن باریک است بدون ایجاد برش پوستی به درون بافت هدف که می تواند توده تیروئید و یا غدد لنفاوی درگیر باشد هدایت می شود و از این پس به دلیل بی حسی موضعی بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نخواهد کرد و همزمان با انجام عمل به طور مداوم با صحبت کردن با بیمار عملکرد تارهای صوتی ارزیابی می شود تا از آسیب به تارهای صوتی جلوگیری شود و به همین دلیل میزان آسیب به تارهای صوتی نسبت به عمل جراحی پائین تر هست.

(در حین عمل جراحی معمولی به دلیل بی هوشی بیمار امکان ارزیابی عملکردهای صوتی بیمار در هنگام عمل بر خلاف RF وجود ندارد و پس از عمل جراحی ممکن است به تارهای صوتی آسیب رسیده و دیگر قابل کنترل نباشد، به همین دلیل در روش RF میزان آسیب به تارهای صوتی کمتر است.)

آر اف تیروئید

آیا در حین عمل دردی متوجه بیمار می شود؟

تنها دردی که ممکن است در حین انجام عمل متوجه بیمار شود دردهای مختصر تیرکشنده در کتف و یا فک بیمار است و در چنین مواردی بیمار می تواند موضوع را به پزشک عنوان نماید تا پزشک با تغییر تنظیمات دستگاه مسئله را مرتفع و حل نماید.

شرایط بعد از عمل RF

بعد از انجام RF بیمار در مرکز در حدود یک تا دو ساعت تحت مراقبت بوده و به طور معمول پس از آن مرخص می شوند، به دلیل تغییرات RF پس از عمل بین سه تا پنج روز بیمار احساس سفتی، درد، به همراه خارش و مختصری تعریق شبانه و کاهش اشتها را تجربه خواهند کرد که نشانه تاثیر درمان است و بعد از گذشت این زمان بیمار به زندگی کاملا عادی بر می گردد.

درد و مشکلات عنوان شده به کمک درمان های حمایتی و مصرف مایعات و داروهای مسکن قابل تحمل بوده و اختلالی در روند زندگی ایجاد نمی کند، بعد از حدود ۵ روز توده شروع به کاهش حجم نموده که این روند در یک ماه اول بسیار قابل ملاحظه است ولیکن تا مدت ۶ ماه ادامه خواهد یافت.

آنچه پس از عمل RF تیروئید لازم است

مصرف مرتب و مناسب داروهای توصیه شده علی‌الخصوص در ۵ روز اول، مهمترین وظیفه بیمار است، پس از یک ماه آزمایش جدید انجام می شود و از نظر عملکرد هورمون ها بررسی می شوند که معمولا بدون تغییر است، چرا که به بافت نرمال تیرویید آسیب وارد نمی شود. پس از یک ماه کاهش حجم توده مانیتور شده و همچنین در طی یک پروسه سه ماهه، شش ماهه و یک ساله نیز معاینه و مانیتور می شوند و اگر نیاز به درمان مجددی داشته باشند انجام می شود که به طور معمول یک فاصله سه ماهه بین دو عمل خواهند داشت.

 

مرکز تصویربرداری و سونوگرافی تیراد

از جمله مؤسساتی که عمل RF تیروئید انجام می دهد، مرکز تصویربرداری و سونوگرافی تیراد واقع در مرکز تهران است، هم‌وطنان گرامی می توانند برای سوالات بیشتر و همچنین دریافت نوبت از طریق همین سایت و یا از طریق شماره های تماس موسسه با ما در ارتباط باشید، همچنین صفحه اینستاگرام و پیج لینکدین موسسه در اختیار شما قرار دارد تا پاسخ گوی سوالات هموطنان عزیز باشد.

همچنین در همین سایت و در قسمت آرشیو فیلم ها می توانید فیلم تجربیات برخی از بیماران موسسه را بازدید نموده و با انجام این روش و چگونگی نتایج پس از عمل آر اف آشنا شوید. از اینجا فیلم ها را مشاهده کنید

برای شنیدن فایل صوتی صحبتهای دکتر حجت ابراهیمی نیک در مورد آر اف تیروئید (مخصوص اعضاء) اینجا کلیک کنید

 RF  تیروئید از زبان مراجعه کننده:

مراجعه کننده اول:


 

مراجعه کننده دوم:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۳.۱ / ۵. ۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
تصاویر کنگره غدد آبان ماه 97
نوشتهٔ بعدی
ندول تیروئید – انواع ندول‌های سرطانی و غیرسرطانی تیروئید را بشناسید!

۷۶ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • هزینه ار آف و بفرمایید و‌بک جلسه کافیه برای ندول ؟

  پاسخ
 • سلام
  آیا عمل آر اف برای پسر ۱۰ ساله انجام میشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در انجام RF منعی برای استفاده در اطفال نداریم، مشکلی هم برای فرزند شما ایجاد نمی‌کند.
   اما نکته مهم و حائز اهمیت این هست که در افراد زیر ۲۰ سال، گره های تیروئیدی بلحاظ آماری، ریسک بالاتری از بدخیمی است نسبت به سایر سن ها. در نتیجه با وسواس بیشتری بیمار رصد می‌شود اگر مطمئن شویم گره خوش خیم است، انجام RF بلامانع است.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر این نمونه تیک برداری در آزمایشگاه اروند انجام شده آیا مورد خطر ناکی هستش
  گزارش سیتولوژی تاریخچه بالینی: سابقه تیروئیدکتومی کامل. سونوگرافی: یک غدد لنفاوی ۱۰x7x5.5 میلی متری عمدتاً کیستیک در فضای پاراتراشه سمت راست (منطقه ۶). تشخیص رادیولوژیک: R/O کیستیک LAP. مواد دریافتی : سه لام بدون رنگ با عنوان ” گره لنفاوی گردن راست ( ناحیه ۶ ) FNA ” دریافت شد که به روش PAP رنگ آمیزی شدند . میکروسکوپی: یافته‌های سیتوپاتولوژیک نشان‌دهنده موارد زیر است: تشخیص: با برچسب “گره لنفاوی گردن راست (منطقه ۶)، FNA”: – چند سلول غیر معمول در پس‌زمینه هیستیوسیتی، به نظر مراجعه کنید – Tg-washout: > 300 ng/ml Clinoradinic. همبستگی برای افتراق بین غدد لنفاوی متاستاتیک و بافت تیروئید نابجا کیستیک توصیه می شود.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   یافته‌ها نشان‌دهنده وجود یک غده لنفاوی کیستیک در ناحیه ۶ گردن با سلول‌های غیر معمول هستند. میزان بالای تیروگلوبولین در مایع شستشو نیز نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند که ممکن است نشان‌دهنده متاستاز سرطان تیروئید یا بافت تیروئیدی نابجا باشد.
   پیشنهاد می‌شود که با پزشک متخصص غدد یا انکولوژیست خود مشورت کنید. پزشک ممکن است پیشنهاد انجام آزمایش‌های تکمیلی، بیوپسی بیشتر یا تصویربرداری‌های دیگر را برای تشخیص دقیق‌تر و تعیین بهترین روش درمانی ارائه دهد.

   پاسخ
 • ندا فردی
  1403/03/13 4:10 ق.ظ

  موسسه تیراد عالیه

  پاسخ
 • سلام من ٢ماه هست متوجه برآمدگی در سمت راست تیروئیدم شدم.غذاهای کوچک توی گلوم میپره وهنگام قورت دادن غذا توده را احساس میکنم. دکتر گفته گره تیروئید هست خوش خیم حدود ٢ سانت. تیروئید کم کار ویا پرکار ندارم. دارو مصرف نمیکنم، پزشک دارویی نداده وفقط گفته باید هر۶ماه سونو کنم تیروئید م رو چک کنم. با تحقیق فراوان متوجه RF شدم. لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   روال درمانی براساس آنچه شما شرح دادید، درست است اما اگر تمایل به خروج گره تیروئیدی دارید، میتوانید مدارک خود را از طریق ادرس زیر بارگذاری کنید تا متخصصان بررسی کنند که شما کیس RF هستید یا خیر.
   https://tiradsono.com/support/send-ticket/

   پاسخ
 • سلام. وقت بخیر
  ایا تیرویید دارای فقط یک ندول ۵ سانتیمتری در لوب چپ با مشخصات سونو margin hypoechoic without cacification که سال قبل در نمونه برداری bethesda 2 بوده و الان در نمونه برداری تشخیص bethesda 3 می باشد می تواند کاندید گزینه RF باشد ؟
  با تشکر فراوان جهت پاسخگویی

  پاسخ
 • تیروئید کتومی دارم سه‌تا گره زیر یک سانت هست
  دوتاش خوبه یدونش بدخیم گفتن باید کله تیروئید رو برداری

  پاسخ
 • زینب کارفرما
  1402/12/11 7:14 ب.ظ

  سلام من خانم ۳۹ساله بعد یه دوره سرماخوردگی دچار تورم سمت راست گلوم شدم تو سونوگرافی توده وکیست حاوی مایع دیده شده که بزرگتر شده در یوتوب مجدد آزمایشات فقطپی تی اچ ۸۵بوده بعد دو ماه دچار سرمای درونی .ریزش مو در حین استحمام شدم متخصصان غدد جراحی وگوش و حلق و بینی و اهلی رفتم فقط جراح با سرنگ۲سیسی مایع قهوه‌ای کشیدند .گفتن کلویید هست لطفا جهت درمان ونوع درمان راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام من هم یک ندول ۱۳ میلی داخل تیروئیدم هست دکتر گفته مشکوکه باید کل تیروئیدت رو دربیاری تا ببینیم گره خوش‌خیم یا بدخیمه میتونید کاری انجام بدید ؟؟
  لطفا جواب بدبد ممنون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من نزدیک یه ساله نودل تیروئید دارم با تحقیق زیاد متوجه روش اراف شدم وزیر نظر دکتر ابراهیمی تحت درمانم از برخورد خوب دکتر وخانم اسماعیلی وراهنماییهاشون راضیم

  پاسخ
 • پروین سلیمانی
  1402/11/27 10:34 ب.ظ

  سلام وقت بخیرمن نودل پاراتیرویید داشتم و با تحقیق زیاد متوجه روش اراف شدم بااینکه دکترخودم شهرستان نظرشون جراحی بودولی من تصمیم گرفتم از روش آراف زیر نظر دکتر ابراهیمی انجام بدم وتحت درمانم واز برخوردخوب آقای دکترو خانم اسماعیلی وراهنمایی هاشون تشکر میکنم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید هزینه ار اف توسط بیمه تکمیلی پرداخت میشه؟

  پاسخ
 • بادرود فراوان….خدمت تمامی پزشکان و کادر زحمت کش موسسه تیراد…میخواستم هزینه RF رو بدونم….باتشکر فراوان

  پاسخ
 • سلام چطور میتونم مشاوره بگیرم
  چه شماره ای باید هماهنگ بشم

  پاسخ
 • با سلام و وقت به خیر .من نزدیک دوماه هست که التهاب تیرویید گرفتم و الان پرکار شدید و جواب FNAمن شده مشکوک به papillary carcinoma
  ‌ودر اسکن هسته ای تشخیص التهاب تیرویید .آیا منم میتونم a r f کنم ؟

  پاسخ
 • دانیال
  1402/10/26 1:01 ق.ظ

  سلام ، آیا عمل ار اف برای تومور نعوپلاسم با هارتل مناسب است؟

  پاسخ
 • سلام،وقتتون بخیر ببخشید بهترین درمان برای نودل های خوش خیم چیه ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   پاسخ قطعی به سوال شما، بستگی به نتایج آزمایش شما دارد اما در اکثر مواقع برای ندول های خوش خیم نیاز به انجام کار خاصی نیست.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب .آیا آر اف برای ندول مشکوک پاپیلری در فردی که پرکاری تیرویید تحت درمان با متی مازول دارد مناسب است؟

  پاسخ
 • من ندول پاراتیروئید داشتم و پارسال با تحقیق زیاد متوجه روش آر اف شدم، با اینکه خیلی از دکترها همچنان به جراحی اعتقاد داشتن ولی تصمیم گرفتم این روش رو در تیراد زیر نظر دکتر ابراهیمی انجام بدم و حقیقتا راضیم. خانم اسماعیلی
  عزیز، خیلی کمک کردن و طی یک جلسه درمان شدم. هزینه ها شاید بالا باشه ولی بیشتر از جراحی نیست، با عوارض کمتر و دقت بیشتر.
  تنها شکایت من از منشی هاست که صبر و حوصله کافی رو ندارن و چندبار برخوردهای نامناسبی ازشون دیدم.

  پاسخ
 • احمد شکری
  1402/06/08 8:54 ق.ظ

  بدترین پاسخ گویی که تو ذهنتون تصور کنین دارن هیچ موقع کسی نیست پاسخگو باشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   از بروز مشکل و ناراحتی شما متاسف هستیم اما بخاطر داشته باشید تمام همکاران من در مجموعه تیراد تلاش خود را در راستای کمک به مراجعین و همراهان آنلاین انجام می‌دهند. باتوجه به حجم بالایی از مراجعین حضوری و درخواست‌های آنلاین نیاز به صبوری شما هم وجود دارد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/25 11:58 ق.ظ

  سلام تلفن کسی پاسخگو نیست چکار کنم که بتونم با شما ارتباط بگیرم

  پاسخ
 • من چندتا ندول خوش خیم داشتم که بزرگترینشون ۵ سانت بود، که آقای دکتر ابراهیمی نیک عزیز منو از استرس نجات دادن. دومین مرحله ی اراف اسفندماه انجام دادم و الان ندول بزرگ خیلی کوچکتر شده. خدا حفظشون کنه و بهشون سلامتی بده.

  پاسخ
 • mafiali432@gmail.com
  1402/02/03 12:08 ب.ظ

  سلام با تشکر من نودل دارم باید جراحی بشم میخواستم ی نوبت بگیرم و هم هزینه عمل رو بپرسم

  پاسخ
 • آراف برای پاپیلار انجام میشه
  من تازه متوجه دوتا گره تیروئیدم شدم
  تشخیص پزشک برداشت کامل تیروئید هست
  واقعا استرس دارم
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام سال نو مبارک جهت مشاوره بایدحضوری بیایم .دکتر چه روزهای هستد؟

  پاسخ
 • با سلام
  لطفا میشه راهنمایی کنید
  من حدود یک سال و چند ماهه جراحی تیرویید انجام دادم و کل تیرویید رو برداشتم ید هم دریافت کردم اسکن بعد از ۶ماه من سالم بود ولی اسکن یک سال بعد انجام دادم یک ندول نشون داده میخواستم ببینم میشه با ار اف از بین بره

  پاسخ
 • سلام بیمارمن ۶۹ساله دارای آدنوم پاراتیرویید و مشکل آنژیو گرافی بدلیل مسدود بودن در یک رگ قلب می‌باشد که قادر به عمل جراحی باز برای تیرویید نمیباشد لطفاً مرا برای ابلیشن تیرویید یا کمتر تهاجمی راهنمایی فرمایید

  پاسخ
 • پروانه احمدی
  1401/08/01 11:40 ق.ظ

  سلام من شش ماه هستم که دچار بی حسی فک پایین و چپم هستم البته من تحت درمان زومتا برای پانزده دوره بودم و چهار روز بعد ازجرم گیری مفصل دندانم دچار این علامت شدم ایا رادیوبرکانسی ابلیشن این علامت رو رفع میکند

  پاسخ
 • سلام آیا در شیراز هم Rf انجام میدهند و آدرس آن کجاست

  پاسخ
 • فاطمه حسینی
  1401/05/27 7:41 ب.ظ

  سلام آقای دکتر عزیز .من تقریبا ۹ ماه پیش آزمایش fnaانجام دادم وتکالیفت ندول خوش هست ولی الان احساس درد درناحیه گردن ودست راست وشانه ها دارم .توروخدا راهنمایی کنید خیلی نگرانم.

  پاسخ
 • سلام ببخشید اقای دکتر چگینی از تیرویید من نمونه گرفتن جواب ازمایش سرطان تیرویید هست باید چکار کنم وایا با rfدرمان میشه

  پاسخ
 • غلامرضاهژبری
  1401/04/25 7:43 ب.ظ

  سلام ایا درمشهد مرکزی برای آر اف پاراتیروئید وجوددارد؟

  پاسخ
 • سلام و تبریک سال نو
  من هم مدارک خدمتتون ارسال کردم و جواب دادین که دکترا در حال بررسی هستن میشه لطفا بگید حدودا چند روز طول میکشه تا برای عمل جواب بدین ؟،بخدا خیلی استرس میکشیم ، سوال دوم اینکه چرا دکترای غدد و جراح این روش رو به ما پیشنهاد ندادن و من خودم اتفاقی با سایت شما آشنا شدم ؟
  سپاس بیکران از لطفتون که جواب میدین

  پاسخ
  • سلام. ممنونم. سال نو شما هم مبارک. جواب را در واتساپ براتون ارسال می کنیم. در مورد سوال تون هم که چرا پزشکان توضیح نمیدن. در پست های اینستاگرام تیراد آقای دکتر حجت ابراهیمی نیک کاملا در این مورد توضیح دادن.

   پاسخ
 • سلام من راهم دوره .مدارکم واتساپ فرستادم برای عمل rf کسی نگاه نکرده چکارکنم

  پاسخ
  • سلام. بله ببخشید تعداد پیام ها خیلی زیاده. همه پیام ها رو به ترتیب جواب میدیم. عذرخواهی ما رو بابت تاخیر پذیرا باشید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1400/11/19 8:24 ق.ظ

  شما از همه و هرکسی که مذاجعه میکنه نمونه میگیرید و این درست نیست از نظر اخلاقی و وجدانی ، به خاطر پول همه را سوزن میرنید ممکنه برا ی بعضیها مناسب نباشه و بدتر توده پخش بشه 🤔😐😔

  پاسخ
 • سلام، خسته نباشید. من میخواستم اگر امکانش باشه RF انجام بدم. خواستم بپرسم امکانش هست سونوگرافی و جواب FNA رو ارسال کنم که راهنماییم کنید که برای من قابل انجام هست یا نه؟

  پاسخ
 • سهیل فولادی
  1400/10/11 7:43 ب.ظ

  سلام ببخشید آیا عمل آر اف در خود تصویر برداری تیراد انجام میشود یا در بیمارستان انجام میشود سوال دومم این است که هزینه آن حدودا چقدر است؟

  پاسخ
 • سارا فتاحی
  1400/08/19 9:50 ب.ظ

  سلام.در منطقه غرب پزشکی برای آر اف تیرویید میشناسید؟

  پاسخ
 • با عرض سلام
  آیا امکان دارد چند تن از پزشکان فوق تخصص غددی که اطلاعات بیشتری در زمینه RF تیروئید داشته و با کلینیک تیراد همکاری دارند را معرفی بفرمایید .
  با تشکر

  پاسخ
 • ناشناس
  1399/10/18 1:59 ق.ظ

  سلام من ازموسسه تیرادکجامیتونم سوال بپرسم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشیدبابیمه های تکمیلی قرارداد دارید ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشیدبابیمه های تکمیلی قرارداد دارید با تشکر

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر هزینه عمل از اعمال چقدر میشه. فقط تو تهران این عمل انجام میشه؟؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   هزینه بر اساس سایز توده، تعداد جلسات مورد نیاز، پروسیچرهای تشخیصی متفاوت است و بعد از جلسه مشاوره مشخص می شود

   پاسخ
 • سلام
  آیا این روش برای تیروئید ندول ساز که تعداد زیادی ندول دارد هم کاربرد دارد؟

  با سپاس

  پاسخ
 • عاطفه سالمی
  1399/02/02 8:01 ب.ظ

  سلام هزینه اش چقدره ؟ من ۵ تا لنف نود درگیر خوش خیم دارم ی دونه بدخیم
  سابقه عمل تیروئید داشتم سرطان پاپیلاری
  میخاستم بدونم هزینه اش چقدره
  و با این کار همه ی لنف نود ها از بین میرن

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله آر اف روش مناسبی برای درمان لنف نود های درگیر هست، لطفا از طریق واتس اپ با شماره ۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷ با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند، موفق باشید

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    میخواستم بپرسم روش آر اف فقط برای شرایط ندول خوشخیم هست یا برای ندولهای سرطانی PTC هم امکان آر اف وجود داره؟!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.