علت درد زیر گلو و غضروف گلو؟ ورم گلو نشانه چیست؟ گلودرد نشانه چیست؟

علت درد زیر گلو چیست

علت درد زیر گلو چیست، ورم گلو نشانه چیست؟

درد غضروف گلو و علت درد زیر گلو چیست؟  گلودرد یک امر شایع است که اکثرا در طول زندگی مان تجربه کرده ایم، زمانی که گلودرد ما را می آزارد در اولین برخورد بزرگترها احتمال سرماخوردگی می دهند، این در بسیاری مواقع یک حدس درست است، عفونت های ویروسی که در عموم به آن سرماخوردگی (فارنشیت) هم گفته می شود علت درد زیر گلو هستند.

گلودرد استرپتوکوک و یا گلودرد ناشی از باکتری هم نوع دیگری از گلودرد است، این نوع درد نیاز به استفاده و مصرف آنتی بیوتیک دارد تا فرد را دچار عوارض نکند، از مجموعه علت درد زیر گلو می توان به برگشت اسید و آلرژی نیز اشاره کرد.

و اما یک موضوع اینجاست، در چه زمانی باید نگران این گلودرد بود، در حقیقت سوال این است، که آیا همه گلودرد ها سرماخوردگی هستند، چه زمانی درد در گلو و درد غضروف گلو خطرناک است، این مقاله برای کسانی آماده شده که می خواهند بدانند علت درد زیر گلو چه می تواند باشد و چه زمانی ورم گلو و درد غضروف گلو نگران کننده است.

اگر دچار دردی در ناحیه گلو هستید که احساس می کنید مدت زمان بیشتری طول کشیده و یا درد متفاوتی را تجربه می کنید حتما با گذاشتن ۱۰ دقیقه وقت این مطلب را بخوانید.

درد زیرگلو و ورم گلو نشانه چیست

علائم درد در ناحیه گلو

این بیماری بسته به علتی که باعث ایجاد آن شده است علائم متفاوتی ایجاد می کند، این علائم عبارتند از:

 • درد و یا حس خراشیدگی در گلو
 • دردی که با حرف زدن و یا بلعیدن بدتر می شود.
 • مشکل در بلع
 • احساس درد و غدد متورم در گردن و یا ناحیه فک
 • تورم در ناحیه لوزه ها و قرمزی
 • وجود لکه های سفید و برف مانند بر روی لوزه ها
 • صدای خشن و یا گرفته

وجود مشکل در ناحیه گلو در مواردی علاوه بر ایجاد درد باعث مشکلاتی مانند بلع، کاهش وزن و همچنین مشکلات تنفسی می شود.

دلایلی که می تواند باعث درد گلو باشد: (علت درد زیر گلو)

عفونت های ویروسی:

عفونت‌های ویروسی از جمله سرماخوردگی، آنفولانزا، خروسک، سرخک و برخی دیگر ویروس‌ها می توانند علت درد زیر گلو باشند.

عفونت های باکتریایی:

ایجاد عفونت در اثر باکتری باعث درد در ناحیه گلو می شود به همراه این باکتری ها ایجاد لکه های سفید و برفی شکل بر روی لوزه ها، تورم و قرمزی نیز به وجود خواهد آمد، در چنین شرایطی مصرف آنتی بیوتیک برای درمان گلودرد و از بین بردن باکتری لازم است.

عفونت های ویروسی در مجرای هوایی بینی:

عفونت ناشی از قارچ ها، باکتری ها و یا ویروس‌ها که با افزایش مخاط بینی همراه است، تجمع این مخاط در پشت گلو باعث درد در ناحیه می شود.

آلرژی هم علت درد زیر گلو است:

آلرژی بنا به دلایل مختلف به وجود می آید، آنچه در پشت آلرژن ها به عنوان علت درد زیر گلو مطرح می شود، افزایش و تجمع مخاط بینی در پشت گلو است.

ریفلاکس و بازگشت اسید:

برگشت اسید معده به مری، پشت گلو و دهان از جمله عوامل درد در ناحیه گلو می باشد.

سوزش به دلیل هوای خشک، مواد شیمیایی و یا دود سیگار:

هوای خشک و ماندن در محیطی که پر از مواد شیمیایی و یا دود سیگار است نیز می تواند موجب تورم و درد گلو شود، به طور مثال در زمان خانه تکانی های عید و تمیزکاری با مواد شوینده.

وجود تورم در غده تیروئید و در مواردی توده یا ندول تیروئید علت درد زیر گلو:

تا اینجا به برخی دلایل گلودرد اشاره کردیم ولیکن یک عامل دیگر برای گلودرد وجود دارد که لازم است بررسی تشخیصی دقیقتری برای آن صورت بگیرد، آن هم بیماری‌های تیروئید و تورم در آن و نیز وجود ندول تیروئید است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنم؟

در مواردی که گلودرد شما بیشتر از ۳ هفته ادامه می یابد بایست برای یافتن علت آن اقدام موثرتری انجام دهید، ممکن است وجود بیماری های تیروئید یا بعضا گره یا ندول تیروئید سبب ایجاد آن شده باشد، همچنین برای بررسی دردی که به طور مداوم شما را می آزارد باعث تب، سرفه، خستگی و یا دردهای عضلانی شده اند به پزشک مراجعه کنید.

 

بهتر است قبل از ادامه مطلب بدانید اکثر ندول های تیروئید علامتی از درد ایجاد نمی کنند، اکثرا درد در این غده به دلیل تورم در تیروئید اتفاق می افتد، از آن گذشته وجود درد در اثر ندول تیروئید معمولا علامتی به نفع خوش خیمی است، به عبارت دیگر در موارد کمی توده های بدخیم باعث درد می شوند، بنابراین قبل از نگرانی به تشخیص و درمان‌های لازم بپردازید.

آیا ندول‌های خوش خیم تیروئید احتیاج به درمان دارند؟

با اینکه ندول‌های خوش خیم نگران کننده نیستند و درمان آنها به خوبی انجام می شود در مواردی حتی به درمان نیز نیاز ندارند، بلکه پزشک تنها به یک معاینه و فالوآپ پس از تشخیص اولیه بسنده می کند تا بر روی اندازه و سرعت رشد توده نظارت داشته باشد.

در چه مواردی نیاز به درمان ندول تیروئید هست؟

 • اگر رشد توده زیاد باشد به طوری که به عنوان علت درد زیر گلو مطرح شود و یا بزرگی توده باعث مشکل در بلع و تنفس باشد لازم است تا ندول درمان شود.
 • اگر ندول تیروئید سمی بوده باشد و باعث ایجاد پرکاری تیروئید شده باشد.
 • در مواردی که توده به شکل بدخیم ظاهر می شود نیز بیمار می‌بایست هر چه سریعتر نسبت به درمان اقدام کند در چنین شرایطی نحوه درمان به اندازه ندول شرایط بیمار و سلامت وی بسته است.

درمان ندول تیروئید

در موارد زیادی خط اول درمان سرطان تیروئید جراحی و به اصطلاح تیروئیدکتومی و یا حذف غده تیروئید خواهد بود که در پی آن لازم است بیمار تا آخر عمر هورمون تیروئید مصرف نماید.

اگر نوع و شرایط ندول بدخیم به شکلی باشد که قابلیت درمان با امواج ماکروویو و یا آر اف وجود داشته باشد پزشک از این راه نیز استفاده می کند، این که چه کسانی می توانند به کمک آر اف درمان شوند را از مقاله آر اف تیروئید مطالعه کنید، برای رفتن به مقاله می توانید اینجا را کلیک کنید.

غده پاراتیروئید چیست

روش تشخیص توده تیروئید

در بسیاری موارد بیمار با نگاه کردن در آینه متوجه وجود برآمدگی در ناحیه گلو می شود و یا پزشک در حین معاینات فیزیکی متوجه آن میشود، در مراحل بعدی سونوگرافی از غده تیروئید و یا تصویربرداری های دیگر مانند توموگرافی کامپیوتری و یا همان ct انجام می شود، در صورت لزوم از ندول نمونه برداری و خوش خیم و یا بدخیم بودن آن در پاتولوژی مشخص می شود.

این نکته را در نظر بگیرید که توده و برآمدگی های گلو همگی ناشی از ندول تیروئید نیستند و ضمنا همه آنها خطرناک نبوده و نیازی به تست های تشخیصی ندارند، اگر می خواهید بدانید کدام توده ها در گردن خطرناک هستند مقاله بسیار کاملی را که در این رابطه آماده شده حتما بخوانید.

آنچه که در موسسه تصویربرداری پزشکی تیراد برای شما انجام می شود:

موسسه تیراد به عنوان اولین مرکز فوق تخصصی در درمان‌های کمتر تهاجمی و بدون جراحی ندول تیروئید در تهران زیر نظر پزشکان فوق تخصص رادیولوژی مداخله ای و اینترونشن فعالیت نموده و بیمارانی که دچار ندول تیروئید و علائم مرتبط با آن هستند می توانند با مراجعه به مرکز و پس از دریافت مشاوره و انجام تست های تشخیصی نسبت به درمان اقدام کنند.

منبع :

سونوگرافی و تصویربرداری تیراد

سایت خط سلامت

۲.۴ / ۵. ۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
داروی پرکاری تیروئید چیست؟ قرص تیروئید پرکار + عوارض
نوشتهٔ بعدی
چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم؟ علائم سرطان تیروئید چیست؟

۲۱۶ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • نازنین
  1403/02/31 1:46 ب.ظ

  سلام چهار روز طرف راست گلوم صورتم ورم کرده محل اتصال گردن هم احساس توده دارم ممنون میشم راهنمایی کنید بعد مصرف آنتی بیوتیک که دکتر تجویز کرد کمتر شده توده انگار ولی درد بیشتر شده ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • رقیه قزل
  1403/02/19 6:36 ب.ظ

  سلام من آسم دارم وقتی نفسم میگیره گلوم را فشار میدم خوب نفس میکشم وقتی هم دستم برمی دارم برام سخته

  پاسخ
 • سلام من چند روز ک زیر چونه ام درد میکنه خیلی ازیت میشم و یکم احساس میکنم گوشم هم درد میکنه احتملاش هس مال عفونت باشه؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشین پسرم ۷سالشه یک ساله درد گوش درد گلو ورم زیر گلو گوش دارد دکتربردم ولی خوب نشده میشه راهنماییم کنید چیکارکنم

  پاسخ
 • باسلام من احساس خفگی در ناحیه گلو وحنجره میکنم

  پاسخ
 • افسانه
  1403/01/24 6:23 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من دو هفته هست که سمت چپ گلوم یه برآمدگی به وجود اومده درد هم داره شبا وقت خواب نمیتونم گردنم رو تکون بدم میشه لطفا راهنمایی کنید چندروزه دردش بیشتر شده

  پاسخ
 • گودرزی
  1403/01/16 7:58 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من الان یک سال گلوم درد مکنه طوری که گردنم میزنه قفسیه سینم درد مکنه شب نمیتونم بخوابم مخوام خفه بشم دکتر رفتم نتیجه نگرفتم بیا د آب دهانم را قورت بدم تا از خشکی دراد سرفه زیاد دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • حافظ اسدی
  1403/01/07 6:52 ب.ظ

  سلام من دو روز پیش داشتم غذا میخوردم یه لقمه نون خشک گذاشتم دهنم یجورایی موقع قورت دادن به زور از گلوم رفت پایین الان احساس میکنم گلوم حالت خراشیدگی شده بد جور درد می‌کنه موقع خوردن غذا قورت دادن چیکار باید بکنم ممنون

  پاسخ
 • سلام منم مدت سه ماه هست وقتی یکم راه میروم انتهای گلویم ووسط قفسه سینه ام بشدت درد وسوزش میکند دکتر برام داروی تنفسی تجویز کرده ولی فایده نمیکند راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • اراد حسینی
  1402/12/14 7:38 ق.ظ

  سلام گلو دردتون خوب شد منم الان حدود دوماه همین مشکل دارم و خوب نمیشم

  پاسخ
 • سلام
  من نزدیک یه هفته اس سمت راست گردنم ورم کرده و قسمت حنجرم هم درد میکنه تو بلعیدن هم مشکل دارم غذارو نمیتونم قورت بدم حس میکنم یه چیزی تو گلوم هست همچنین درد قفسه سینه و کتف هم دارم
  دکتر رفتم گفتن عفونت هست انتی بیوتیک دادن خوب نشدم یه دکتر دیگه گفتن از استرس هست ارامبخش دادن یه خورده برا درد قفسه سینم و پشتم اثر داشت و گلوم تو همون حالته ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام
  ۲۳ سالمه ۵ روزه که گلوم درد میکنه اول از حنجرم شروع شد بعد زده به کنار حنجرم و سمت راست گردنم هم ورم کرده بلیعدن غذا هم برا مشکل شده دردش به کتف هام گردنم و گوشام و قفسه سینم میزنه دکتر قلب رفتم گفت مشکل قلبی نداری یه دکترم گفت که از استرس هست داروی ارامبخش تجویز کرده ولی گلوم خوب نشده هنوز بازم درد میکنه خیلی متیرسم دلیلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • سلام منم همین دردرودارم وسمت چپ گردنم ورم کرده شمامتوجه نشدیدعلتش چیه

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/11/15 11:43 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من چند سالی است ندول تیروئید دارم آزمایش سونو انجام دادم خدا رو شکر گفتن خب است ولی حدود یکسال است آب دهانم میپره گلوم وسرفه شدید میگیره یا گلوم خشک میشه وته حلقم یعنی گلوم ، مدام ترشح داره ،وصحبت میکنم مدام باید صدا صاف کنم ،مشکلم چیه ؟به کجا باید مراجعه کنم ؟چون هر جا رفتم تشخیص ندادن درضمن آقای دکتر خلط حلق وبینی مدام دارم

  پاسخ
 • علیرضا
  1402/11/09 8:36 ب.ظ

  سلام دوستان گرامی بیشتر این گوش درد ها و سردرد ها وگلو درد ها به خاطر رعایت نکردن اصول غذا خوردن می‌باشد .به نظر من سعی کنید غذا خوردن تون رو اصلاح کنید .صبحانه زیاد نهار و شام سبک .برنج و روغن و نوشابه کم.و سر شب شام بخورین و قبل خواب میوه نخورین اگه جواب نداد هر چی دوست داشتی بگو.من خودم امتحان کردم و نتیجه گرفتم و دوست داشتم بگم شاید به درد یه نفر بخوره.واگه کسی امتحان کرد و جواب گرفت پدر من از دنیا رفته فقط بگه خدا پدرمو بیامرزه.یا علی

  پاسخ
 • صابرکیوانی
  1402/11/09 2:58 ق.ظ

  سلام،من آب دهان قورت میدم گلوم درد میگیره سمت راست،غذا میخورم خوب

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/10/21 2:15 ق.ظ

  سلام ۱ماهی هست گلو درد به همراه سرفه دارم جوری گ

  پاسخ
 • سلام دکتر اگه کار داری برو من وای میستم جات مث خودت به همه میگم پس از معاینه و آزمایشات مشخص میشه چته…

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در صورتی که پاسخ یک پرسش اشتباه بیان شود و مواردجانبی در نظر گرفته نشود، دو حالت ممکن است رخ دهد:
   ۱. استرس به بیمار وارد شود.
   ۲. بیمار از نتیجه سوال خود رضایت داشته و به پزشک مراجعه نکند.
   در هر دو صورت به ضرر بیمار است و برای بیمار خطرآفرین.
   سلامتی شما برای ما مهم است.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   من وقتی چند دقیقه پشت سرهم حرف میزنم گلوم درد می کنه اولش دوتا زخم روی حنجرم داشتم با یک هفته حرف نزدن یکیش از بین رفت اما حالا قسمت راست گلوم درد می کنه نمیدونم چیکار کنم رفتم دکتر هم گفت معلوم نیست کی خوب بشه

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من حدوده یکماه بیشتره که سمت راست گلوم خیلی درد میکنه هر روز میگذره یه دردی بهم اضافه میشه سردرد گوش درد نظر شما چیه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باتوجه به بازه زمانی مظرح شده شما، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و وضعیت جسمی شده از نظر بالینی و پزشکی بررسی کامل شود.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر از دیروز زیر چون سمت راستم رو غضروففشار میدم درد میاد دوروز دهانم افت زد یدونه بعد امروز لبامم زخم شده میسوزه علتش چیه؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من حدود ۳ ماه میشه که پشت سرم و پشت گردنم و پشت گوشام و زیر گلوم فشار حس میکنم این حتی چشامم سنگینه پیش دکتر گوش حلق بینی و مغز و اعصاب هم رفتم گفتن مشکلی نیست دکتر چشمم رفتم سی تی مغزم دادم ولی مشکلی نداشتم گفتن بدنت سالمه دکتر نرو ولی من همچنان این درد و فشار رو روس سر و گردن گلوم حس میکنم به نظرتون چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی نتایج آزمایشات پزشکی شما نمیتوان نظری داشت اما اینکه به شما گفته شده جسم سالم است و نتایج آزمایشات چیزی را نشان نمیداده به منظور این است که درد حاصله از روح شماست و بهتر است به تراپی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من قسمت پایین فک ام وقتی حرف میزنم یا چیزی میخورم مخصوصا آب
  درد میگیره و میسوزه تقریبا سه روز شده این به چه دلیل هست؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر درد بیش از یک هفته ادامه داشت، باید به پزشک مراجعه کنید تا معاینات بالینی و نتایج آزمایشات شما بررسی شود.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  حدود دو سه روزه درد در زیر فک کنار حنجرم دقیقا روی نبض گردنم درد دارم و درد به گوشم و سینه هام و کتفم میرسه و موقعه لمس کردنم دقیقا اون یه تیکه خیلی درد داره. حدود چند ماه پیش هم همین درد و داشتم مدت چندین روز رفتم دکتر ازمایش خون نوشتن و نوار قلب و اینا گفتن مشکلی نداری و ترویید و کبد و قلبت سالمه ولی باز الان چند روزه این درد و دارم ممکنه از چی باشه , نقطه ای که درد داره اندازه یک نخود که انگشتمو فشار میدم روش دردش شدید

  پاسخ
 • معصومه
  1402/09/04 3:13 ب.ظ

  سلام و درود منگلوم وقت زکریاحرف زیاد بزنم طرف چپ گلوم رگش بادمیکنه استراحت میدم خوب میشه می خواهم بدانم علت چیه

  پاسخ
 • محمد ولی
  1402/09/01 7:34 ب.ظ

  سلام‌اقای دکتد وقت بخیر،،من تقریبا یک ساله وقتی حرف میزنم صدای تق تق از گلوم میاد مثلا وقتی میگم سلام انگار دوتا استخان به هم دیگه میخورند،،پیش هر دکتری رفتم یکی گفت از اعصابه یکی گفت صدای غصروف گلوت هست به هم‌دیگه میخورد و کلی دارو که مصرف کردم ولی جوابی نگرفتم،،این درد یک ساله با منه به هر دری زدم ولی جواب نگرفتم

  پاسخ
 • ولی پور
  1402/08/27 0:10 ق.ظ

  سلام پسر پنح ساله ای دارم زمانی که تند صداش از حد معمول بالا میره یا میخاید با صدای بلند صحبت کنه یک قسمت از گلوش یکم باد میکنه و صحبتش تموم میشه ورمش میخابه نه گلو درد داره و نه تو یلعیدن مشکل داره به نظرتون باید پیگیر بشم یا مهم نیست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تصیه می‌شود معاینه اولیه ای از وضعیت بالینی و نتایج آزمایشات وی داشته باشید تا نگرانی شما برطرف شود.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/18 10:22 ب.ظ

  سلام _غضروف گلوم درد میکنه دردش مثل درد بغض درد سرما خوردگی نیست . گوشمم وقتی صدا زیاد باشه اذیت میشم .چه ازمایشی باید انجام بدم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ابتدا باید به پزشک عمومی مراجعه کنید، با بررسی شرح حال شما و سوابق پزشکی، ایشان تشخیص مناسب برای انجام آزمایشات یا موارد بیشتر همچون سونوگرافی را برای شما خواهد داشت.

   پاسخ
 • سلام من تیروئید کم دارم حدود سیزده سال دارو مصرف میکنم دوسال پیش گلو درد شدم سونو گرافی یه توده عفونی نشون داد وبعد نمونه برداری انجام دادم جوابش خوب بود ودوباره توده عود کرده ودکترم برام نمونه برداری نوشتن می خواستم نظر شمارو بپرسم آیا انجام بدم یانه

  پاسخ
 • علیرضا
  1402/08/14 2:38 ب.ظ

  با سلام دکتر جان من تیرویید پرکار دارم سمی یه هفت هشت سالی میشه خیلی وقتم هست دیگه دنبال دوا درمونش نیستم تا حالا دردی نداشتم تو قسمت گلو فقط یه زمانی به شدت لاغر شده بودم و چشمام که حالت بیرون زدگی داره خودتون که بهتر میدونید چی میگم وزنم به حالت ایده‌آل برگشت ولی چشمام خوب نشد و اینکه الان زیر گلوم داره درد می‌کنه البته تا حالا اینجور درد نداشتم که بشه بگی بخاطر عفونت و این چیزا باشه دردش یه جوریه که انگار میخواد رگ بگیره تا حالا رگ پا یا دستتون گرفته دردش اینجوریه الان آیا بخاطر تیروییده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید به پزشک مراجعه کنید تا براساس نتایج آزمایشات بتوان نظری داشت. بدون مستندات علمی امکان پذیر نیست.

   پاسخ
 • مهرنیا
  1402/08/03 1:02 ق.ظ

  سلام و درود من ۳۰ ساله گلو درد ۲۴ ساعته دارم فعلا رفتم پیش فوق تخصص میگن رفلاکس مقدس
  منتها من میدونم گره های مثل غده یا غضروف با انگشتهام احساس میکنم هنگام لمس درد شدیدی دارند ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   آیا سونوگرافی از تیروئید و غدد لنفاوی گردن انجام داده اید؟ آزمایش خون برای بررسی غده تیروئید انجام داده اید؟
   اگر نتایج حال از سوابق پزشکی شما، نشان از مشکلی در تیروئید یا لنف ها وجود دارد، پیشنهاد می‌شود پزشک معالج خود را تغییر دهید. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که رفلاکس معده باعث بروز این بیماری شده باشد.

   پاسخ
 • سلام من ی چند وقت آب گلوم قورت میدم صدا عصب هام از تو گوشم میشنوم شبیه وقتی ک دو تا سیم و بهم میزنی اتصال میکنه گاهی وقت ها جفت گوشام بند میشه شبیه وقتی آب گیر میکنه بعضی مواقع این صدا رو از یکی از گوشام میشنوم یا وقتی غذا میجوم صدا رو میشنوم و صبح ک نرمش میکنم گردنم و میدم بالا عضلات زیر چانه م احساس سفت شدن میکنم و کشیدگی در هیچ جای بدنم درد ندارم خدا رو شکر آزمایش دادم تیروئید کم کار شدید داشتم و اینکه عکس فک کرفتم دکتر گفت یکی از استخوان های فک رشد کرده گاهی وقت ها آب گلوم ک چند بار میدم پایین فشار میاد گلوم درد میگیره قرص ضد استرس دو سه بار خوردم ولی فقط خواب آور بود تو رو خدا بگید چیکار کنم به چ دکتری مراجعه کنم ؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید به یک پزشک عمومی مراجعه کنید، طبق بررسی‌های بالینی و نتایج آزمایشات شما، ایشان تشخیص اولیه را داده و به پزشک متخصص ارجاع دهند.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر اقای دکتر من تقریبا دو هفتست که زیر گلوم سمت چپ درد میکنه، دست هم که بهش میخوره بدتر میشه، صبح ها هم صدام میگیره، الان دو روزه بلعیدن اب و غذا ب شدت برام سخت شده، حس میکنم صورت و لپم هم درد میکنه حرف میزنم درد صورتم بدتر میشه، من شوگرن هم دارم، رفتم دکتر اون اوایل ک فقط صدام می‌گرفت دکتر گوش و حلق وبینی گفت از خشکیه، اما الان ب شدت نگرانم، خورد ب پنجشنبه و جمعه دکتر هم نبود ب نظرتون علت چی میتونه باشه اقای دکتر؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بسته به سوابق پزشکی شما و نتایج آزمایشات بروز شما می‌توان تشخیص داد. بنابراین نیاز به اطلاعات بیشتری از سوابق درمانی شما وجود دارد.
   بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

   پاسخ
 • معصومه
  1402/07/27 6:30 ب.ظ

  سلام
  دو روزه یکم پایین تر زیره گوشم تا پایین گلوم درد میکنه احساس میکنم
  موقع بلع هم درد میکنه حتی سرمو ب هر سمت تکون میدم درد میکنه حتی در حالت خواب هم احساس درد دارم بیشتر سمت راست گلوم
  احساس میکنم یکی انگشتشو رو سمت راست گلوم فشار میده تقریبا تو همین حدودا
  نیاز ب معاینه هست ؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من تقریبا هشت ماهی میشه که مواقعی احساس بی حالی و خستگی میکنم بعد از تقریبا یک ماه از شروع بی حالی سمت چپ گردنم شروع به درد گرفتن کرد و وقتی که گردنمو لمس کردم دیدم ورم کرده…چند ماه اول که گردنمو لمس میکردم و دنبال چیز غیر عادی بودم بشدت گردنم درد میگرفت همراه با عرق سرد بی اشتهایی و اسهال…یه موقع هایی درد جوری بود که از خواب میپریدم و دستم و پشتک مرم و قسمت بالایی تنم مور مور میشد و یه خورده تعادلم به هم میریخت البته خیلی جزئی…الان علائمم بعد از هشت ماه بهتر شده اما همچنان بعضی مواقع مخصوصا موقع هایی که دچار بیخوابی میشم درد میکنه…کلا وقتی که غضرو ف تیروئیدمو لمس میکنم سمت چپ گلوم انگار یه تکه غضروف اضافی بوجود اومده یا نمیدونم انگار جابه جا شده و درد میگیره…دکتر گوش و حلق و بینی رفتم معاینه فیزیکی کرد کل گردنمو و گفت مشکلی نداری و خیالت راحت باشه حتی سونوگرافی هم نگفت و گفت بخاطر استرسه و دیگه دنبال دکتر نرو ولی خوب نشدم یه دکتر دیگه رفتم اونم معاینه کرد گفت از نظر من مشکلی نداری ولی بخاطر اینکه خیالت روشن بشه سونوگرافی کن ولی من اینکارو نکردم…احساس میکنم خوب نشدم خیلی نگران هستم آیا من مشکل جدی دارم که تشخیص داده نشده یا اینکه من دچار وسواس شدم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر متخصصین متفاوت با بررسی و شرح حال شما به این نتیجه رسیده اند که بدن سالم است. توصیه می‌شود به روانشناس مراجعه کنید، چرا که این وضعیت ناشی از استرس و فشارعصبی نیز می‌تواند باشد.

   پاسخ
 • سلام دکتر. خواهرم ۲ ماه پیش غضروف گوشت گیر کرد تو گلوش البته غضروف رد شد ولی ازون به بعد هر چند روز دردی تو گلوش میپیچه و صداش میگیره اونم خیلی بد و شروع به سرفه میکنه. نگرانشم مشکل خطرناکی نباشه خدای نکرده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به هر حال، در صورتی که این عوارض برای مدت طولانی ادامه دارد، بهتر است به یک پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. او می‌تواند با انجام معاینه‌ای دقیق و در صورت لزوم انجام تست‌های تصویری (مانند تصویربرداری CT یا MRI)، مشکل خواهرتان را ارزیابی کند و درمان مناسب را تعیین کند.
   همچنین، در زمینه تغذیه و مراقبت‌های کلامی هم باید توجه داشته باشید. مصرف موادی که ممکن است تحریک‌کننده برای حلق باشند (مثل مواد غذایی گرم یا تند) را به میزان کمتری محدود کنید.

   به هر حال، از اینکه مشکل خطرناکی وجود داشته باشد بدون مشاوره یک پزشک نمی‌توان نهایی تصمیم گرفت. بنابراین، تا زمانی که به پزشک مراجعه نکرده‌اند، خواهرتان را آرام کرده و نگرانی خود را به او انتقال دهید.

   پاسخ
 • سلام خوبین خسته نباشید من سمت راست گلوم میسوزه ودرد داره وقتی حرف بزنم بیشتر دردوسوزش داره سونوگرافی تیروئید وگردن انجام دادم چیزی مشاهده نشد همه طبیعی بود آزمایش تیروئید هم مشکلی نداشت گفتن باید لارنگوسکوپی بشی فقط یکبار رفلاکس شدید داشتم که ازخواب پریدم دیگه سابقه معده درد وسوزش نداشتم هنوز بهترنشده الان ۳ماهه دارم تحمل میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن نتایج آزمایشات و سوابق پزشکی شما نمیتوان نظری داشت.
   البته لازم به ذکر است اگر فردی با استرس بالا هستید یا در وضعیت پرتنشی قرار دارید، این امکان وجود دارد این علائم ناشی از تنش های عصبی و فشارهای روانی برای شما به وجود آمده باشد و نیاز به مدیریت استرس خود دارید.

   پاسخ
 • بوعذار
  1402/07/17 1:29 ق.ظ

  سلام من تقریبا ی هفته سوزش یادرد زیر فک دارم این چیه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید به پزشک مراجعه کنید تا بسته به سوابق، علائم و نتایج آزمایشات تشخیص مناسبی داشته باشد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/07/13 11:13 ب.ظ

  سلام من حدود دوماه سمت راست گلو قسمت پایین نزدیک ب حلق درد میکنه مخصوصا هنگام خمیازه میخواستم علتشو بدونم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن اطلاعاتی از سوابق بیماری شما و گزارشات پزشکی نمیتوان نظری داشت. لطفا به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • من تقریبا ۷-۸ سالی هست گاهی بین مهره های گلوم درد شدید چند دقیقه ایی میگیره بعد خوب میشه. سابقه بیماری ندارم. تورم هم ندارم. آزمایش‌های چک اپ سالیانه هم چیزی نشون نمیده. به نظرتون از چیه

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  چند وقتی زیر گلوم و گوش راستم درد می‌کنه و بیشتر میسوزه سونوگرافی دادم چند تا ندول تیروئید دارم آزمایش هم دادم تیروئید پرکار خفیف هم دارم وقتی به گلوم دست میزنم فقط اطراف کیست تیروئید م میسوزه خودش درد نداره دوست دکتر رفتم یکیشون میگه برو نمونه بگیر یکی دیگشون میگه تا ۱ماه صبر کن دوباره سونوگرافی بده ببینیم بزرگتر شده یا نه
  بنظرتون چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در واقع هر دو پزشک یک نظر دارند، منتهی پزشک دوم به دستور یک ماه برای این هست که میزان پیشرفت و بزرگ شدن ندول را بتواند مدیریت کند اما پزشک اول با دستور نمونه گیری از ندول سرعت تشخیص بیماری را بالاتر برده و زودتر به شما کمک میکند که این ندول از چه نوعی است و نیاز به چه روال درمانی دارد. پیشنهاد می‌شود به دستور پزشک نمونه برداری انجام شود.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/07/03 11:40 ب.ظ

  والا هر سوالی از شما میشه میگید نمیشه جواب داد

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   سلامتی انسان مهمترین و بالاترین ارزش را در طول زندگی دارد. نمیتوان بدون بررسی دقیق بالینی و داشتن سوابق پزشکی تشخیصی داشت یا حتی نظری داد چراکه ممکن است منجر به ناامیدی بیمار شود یا بالعکس منجر به عدم پیگیری بیشتر بیمار شود.
   بنابراین سلامتی شما برای ما ارزشمند است و پاسخی بدون داشتن اطلاعات دقیق نمیتوان برای هیچ بیماری داشت.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیرمن بعضی وقتا حس میکنم یچیز بزرگ تو گلومه ولی چیزیم گیر نکرده نمیدونم علتش چیه

  پاسخ
 • سلام آقای دکترین الان حدود ۵۰ روز بیرونی گوشم هردو هوای سرد بزنه انگار بی حس میشه گرم میشه والان چند روزی هم هستش که گلوم درد میکنه ورفتم دکتر حلق بینی وگوش گفتن که گوشت مشگل نداره دندانت کلا خراب باید همه رابکشین هرچی قرص خوردم فایده نداره سونوگرافی دادم گفتش که تیروئید گلوت ورم گرده نظرشما چی

  پاسخ
 • سلام علت درد عضله های گلو موقع سرفه کردن چیست؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر

   درد عضلات گلو معمولاً به عنوان “درد گلو” یا “درد حلق” شناخته می‌شود و ممکن است به علت چندین عامل ایجاد شود. اگر این درد به ویژه هنگام سرفه کردن ایجاد می‌شود، ممکن است علت آن به موارد زیر باشد:
   ۱. عفونت تنفسی: عفونت‌های تنفسی معمولاً با علائمی مانند سرفه، گلو درد، و تب همراه هستند. سرفه ممکن است باعث تنش و درد در عضلات گلو شود.
   ۲. سرفه شدید: سرفه بیش از حد ممکن است عضلات گلو را تحریک کند و به علت تنش و کشش مکرر در این منطقه درد ایجاد کند.
   ۳. تغذیه نامناسب: نهادهای عضلانی نیاز به مواد مغذی دارند. کمبود ویتامین‌ها یا مواد مغذی می‌تواند باعث ضعف عضلات گلو شده و درد در این منطقه ایجاد کند.
   ۴. استفاده از صدای بلند: استفاده بیش از حد از صدای بلند، به طور مداوم، می‌تواند عضلات گلو را تنش دهد و درد ایجاد کند.
   ۵. تغییرات در شکل و ساختار گلو: ممکن است به عنوان نتیجه‌ای از تغییرات زیبایی‌ای در منطقه گلو (مثل جراحی زیبایی) یا به علت برخی بیماری‌ها، عضلات گلو تنش بیش از حدی پیدا کنند و درد ایجاد کنند.
   ۶. استرس و فشار نفسی: استرس و فشار نفسی می‌توانند به عضلات گلو تنش دهند و درد ایجاد کنند.
   ۷. تغییرات در فشار خون: برخی موارد افزایش فشار خون می‌توانند به عضلات گلو تحریک و درد ایجاد کنند.
   ۸. شرایط پزشکی خاص: برخی بیماری‌ها و شرایط پزشکی مانند اسپاسم عضلات گلویی (یعنی تنش یا انقباض ناخواسته عضلات گلو) نیز می‌توانند درد در این منطقه ایجاد کنند.

   اگر درد در عضلات گلو شما به مدت طولانی ادامه دارد یا با علائم دیگر همراه است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند علت دقیق درد را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/06/29 10:58 ق.ظ

  سلام من یه هفته است بعد از سرماخوردگی احساس میکنم عضلات گلوم گرفته و سرفه کردنی درد داره علت چیه ممنون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون اطلاعات پزشکی و داشتن سوابق شما نمیتوان توصیه ای داشته و بیماری را تشخیص داد.
   بنابراین به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من پنج سال میشه که گرفتار درد در ناحیه سمت راست ریه دارم و چند بار دکتر رفتم ولی نتیجه نگرفتم الان مدت سه ماه که سمت راست گلوم درد دارم و مقداری تورم مشاهده میشه این درد کلو ربتی به درد ریه ی من داره

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   درد در ناحیه سمت راست ریه، به خصوص اگر با تورم ناحیه گلو همراه باشد، ممکن است به مشکلات مختلفی اشاره کند. در نظر داشته باشید که من نیستم تا تشخیص دقیقی برای مشکل شما بگذارم، اما می‌توانم به شما چند پیشنهاد دهم:
   ۱. مشاوره پزشکی: در ابتدا، بهتر است با یک پزشک معالج مشوره کنید. او می‌تواند بررسی فیزیکی دقیقی انجام دهد و نتیجه‌گیری مشخص‌تری ارائه دهد. شاید نیاز به انجام تست‌های تصویری مثل ایکس‌ری یا سونوگرافی داشته باشید.
   ۲. تاریخچه پزشکی دقیق: به پزشک تاریخچه پزشکی دقیقی از درد و علائمی که تاکنون داشته‌اید ارائه دهید. همچنین اگر به مسائلی مانند آلرژی‌ها، سابقه سیگار، یا تغییرات در فعالیت‌های روزانه اشاره کنید، ممکن است به تشخیص کمک کند.
   ۳. تست‌های تصویری: پزشک ممکن است تست‌های تصویری مانند ایکس‌ری یا سونوگرافی معده، گلو، و ریه توصیه کند تا به تصویر دقیق‌تری از منطقه مشکل دست پیدا کند.
   ۴. توصیه‌های درمانی: بسته به تشخیص، پزشک ممکن است درمان‌های مختلفی را توصیه کند، از جمله داروها، تغییرات در رفتارهای روزمره (مثلاً اصلاح رژیم غذایی یا قطع سیگار)، یا ترکیبی از این موارد.
   اهمیت مشاوره با پزشک این است که تا تشخیص نهایی داده نشود، مشکل و علت درد در ناحیه گلو و سمت راست ریه مشخص نخواهد شد. به هیچ عنوان نباید به تشخیص‌های خودسرانه اعتماد کرده و درمان‌های خود تجویز کنید. از پیگیری با پزشک معالج خود دقیقاً به توصیه‌ها و دستورات او پیروی کنید.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من گلوم درد نمیکنه ولی احساس میکنم زیر گلوم دست میزنم کمی ورم داره و اگه باهاش هی دست بزنم کمی درد میگره ولی خوب میشه اگه دست نزنم مشکلی داره آزمایش هم دادم مشکلی نداشتم مثل تیروئید میتونه از نزدن مسواک باشه ؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/06/27 8:06 ق.ظ

  سلام دکترخسته نباشیدعلت دردگودی گردن که به گلو وگوش دردمیزنه

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۶ ماه پیش به مدت ۲۰ روز اسهال شدم بعد از اون که خوب شد بهم حمله دست میدادحالا اینها برطرف شدن قسمت نای درد میکنه رفتم دکتر گفتن اسم داری و۶۰ درصد گرفتی گلو دارم دو دوره اسپری استفاده کردم نتیجه نداد میشه راهنمایی کنید چکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن سوابق پزشکی و اطلاعاتی از نتایج آزمایشات شما نمیتوان توصیه ای داشت.
   بنابراین بهتر است به پزشک معالج مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام دکترخسته نباشید
  دکترمادرم گلودرد دارن واحساس خفگی میکنه وگلوش ورم کرده میشه لطف کنین نظرتون روبگین البته به دکترهم مراجعه کرد وعکس هسته ایی گرفت ولی نتیجه نگرفتیم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   درد در ناحیه گلو دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد و با این شرح از بیماری مادر شما، نمی توان راهکاری ارائه داد.
   توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی سوابق پزشکی و نتایج حاصله روال مناسب درمان را شروع کنید.

   پاسخ
 • سلام، قبلا پیش شما مراجعه کرده ام و ندول خوش خیم دارم و تحت نظر پزشک شهرستان هستم و به علت دوری راه نتوانستم مجددا مراجعه کنم. تقریبا یک هفته هست احساس میکنم درد تیروئید دارم، در هنگام قورت دادن آب دهان درد ناحیه تیروئید را احساس میکنم، وقتی میخواهم آب دهان رو قورت بدهم پوست گلو رو به بیرون میکشم در هنگام قورت دادن آب دهان مشکلی ندارم آیا این مورد نشانه مشکل تیروئید است؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   از اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، به طور قطعی نمی‌توان تشخیص داد که آیا دارای یک مشکل تیروئیدی هستید یا خیر.
   برای ارزیابی دقیقتر و تشخیص نهایی، نیاز به صحبت با پزشک متخصص غدد دارید که پیشنهاد می شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

   پاسخ
 • امیرحسین پزشکیان
  1402/06/15 1:57 ب.ظ

  سلام من بر اثر شوخی یکی که دستشو گذاشت گلوم فشار داد از اون به بعد آب دهان غورت میدم درد میاد دستم هم از بیرون میزارم روش درد میاد . الان یکهفته هست خوب نشده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توجه به توصیف شما، احتمالاً این درد و مشکلات آب دهانی که دارید به دنبال فشار دادن دستی به گلو و ناحیه گلوی شما ناشی شده است. اگر این مشکلات بعد از یک هفته همچنان ادامه دارند و یا شدت درد شما افزایش می‌یابد، بهتر است تا پزشک مراجعه کنید تا مشکلات خاصی نظیر ترشحات غدد تیروئید، التهابات گلو، یا آسیب‌هایی به نرم‌افزار گلویی را بررسی و درمان کند.
   همچنین، توصیه می‌شود تا زمان مراجعه به پزشک از استفاده از مایعات گرم و قرقره آب (با مقدار نمک کم) برای آب دهان و گلو استفاده کنید تا از خشکی و تحریک ناحیه تحت گلوی خود جلوگیری کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر بنده این چند روزه گلوم سمت چپ درد میکنه حتی موقعه قورت دادن آب دهن دردش بیشتر میشه وبه گوشمم رسیده درد کمی عفونتم کمی دارم وخودمم ورم گلومو هم حس میکنم مشگل اسید معده هم دارم میتونم نظرتونو بدونم ممنون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به هیچ عنوان نمیتوان با این سطح از اطلاعات تشخیص یا حتی احتمال بیماری داشت.
   تنها توصیه ای که میتوان داشت؛ در صورت ادامه درد به پزشک مراجعه کرده تا با بررسی سوابق پزشکی و انجام آزمایشات، تشخیص بیماری را داشته باشید.

   پاسخ
 • مدت چند رو ز هست که اسخوان گلوم درد می‌کنه….مخصوصا زمانیکه سرم پایین باشه.

  پاسخ
 • امیر محمد
  1402/06/12 1:36 ق.ظ

  سلام وقت بخیر ، سه روزی میشه که گلو درد دارم زیر گلوم هم باد کرد دردش میزنه به قفسه سینه م باید به پزشک مراجعه کنم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ، سه روزی میشه که گلو درد دارم زیر گلوم هم باد کرد باید به پزشک مراجعه کنم .

  پاسخ
 • سلام ایارفلاکس دردش به زیرفک یاهمون لوزه هامیزنه وگوش دردهم میگیره ادم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، رفلاکس معده یک وضعیت است که محتوای معده (معمولاً اسید معده) به عقب وارد مری یا حتی به ناحیه گلو می‌شود. این ممکن است به درد و تحریک اطراف مری و سیستم گوارش منجر شود. به عنوان مثال:
   ۱. درد زیرفکی یا لوزه‌ها: رفلاکس معده می‌تواند به سیستم تنفسی تاثیر بگذارد و باعث تحریک لوزه‌ها و منطقه زیرفکی شود. این می‌تواند به صورت درد گلو، سوزش، خفگی، سختی در بلعیدن و یا حتی تغییر در صدای شما مشاهده شود.
   ۲. گوش درد: اگر رفلاکس معده باعث تحریک مری شود، ممکن است به گوش و مشکلات در گوش منجر شود. به عنوان مثال، احساس گوش درد، ناحیه تریگونوس فونرولی (ناحیه درونی گوش) ممکن است تحریک شود و باعث درد گوش شود.

   همچنین، رفلاکس معده می‌تواند به عوارض دیگری مانند سوزش معده، تهوع، استفراغ، سفتی معده و مشکلات گوارشی دیگر منجر شود. اگر با این نشانه‌ها روبرو هستید، بهتر است با یک پزشک متخصص گوارش (جهت مشکلات گوارشی) یا متخصص گوش، حلق و بینی (جهت مشکلات تنفسی و گوش) مشاوره کنید تا تشخیص دقیق‌تری بگیرید و راهنمایی‌های لازم در مورد درمان و مدیریت دریافت کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر من حدود یکی دوساعت پیش زیر گوشم و سرم درد میکرد و الان هم یهو حالت تهوع و دل درد گرفتم و قلبم هم درد میکند و خیلی گلوم درد میکنه انگار که یه چیزی توی گلوم میشه بگید مشکل خاصی دارم یا خیر؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بروز این مشکل در حدود ۲ ساعت، با این سطح از اطلاعات نمی‌توان نظر قطعی دارد، اگر این مشکل مداوم ادامه پیدا کند باید به پزشک مراجعه شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشد . دکتر بیشتر از یه هفته هست حدود ۹ روزه من گردن درد گرفتم که سمت راست هست دردش به شانه سمت راست هم میزنه بعد انگار گردنم سفت شده بعد زیر گوشم انگار یه چیز سفت هست و پشت گردن هم درد دارم و انگار سمت راست زیر گلوم چیزی گیر کرده و دست که میزنم انگار باد کرده نفس هم میکشم زیر گلوم احساس میکنم جاش هست و اب دهنم که قورت میدم باز حساس میکنم انگار چیزی تو گلومه حال دکتر هم رفتم گفته چیزی نیست و تو سوناگرافی هم انجام دادم گفت مشکلی نداری نمیدونم چکار کنم گلوم و گردنم درگیره ودرضمن سمت راست سرم هم درد داره خیلی گلوم درگیرم کرده نمیدونم چکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ناراحتی‌تان را متوجه می‌شوم. علائمی که شما توصیف کرده‌اید ممکن است از مشکلات مختلف فیزیولوژیک یا حتی روانی ناشی شده باشند. گاهی اوقات ممکن است علائم جسمی ناشی از فشارهای روحی و استرس باشند. در هر صورت، اگر علائم شما ادامه دارند و تاکنون بهبود نیافته‌اند، ممکن است بهتر باشد به دکتر خود یا به پزشک دیگری مراجعه کنید تا با دقت بیشتری مورد شما را ارزیابی کنند.
   در هنگام مراجعه به پزشک، اطلاعات دقیقتری از شما می‌خواهند، مانند تاریخچه بیماری، علائم دقیق، شدت و نحوه تغییر آنها، همچنین همراهی با سایر علائم مانند تب، سرفه، تنفس مشکل‌آور، تغییر وزن و غیره. همچنین، اطلاعات در مورد وضعیت روحی، استرس‌ها و تغییرات زندگی روزمره‌تان نیز می‌تواند به پزشک کمک کند تا به تشخیص دقیق‌تری برسد.
   ممکن است نیاز به انجام تست‌های تکمیلی مانند آزمایش‌های خون، سونوگرافی تخصصی، یا مطالعات دیگر برای ارزیابی دقیق‌تر داشته باشید. در هر صورت، اگر به دلایلی احساس کنید که تشخیص و درمان از طریق پزشک فعلی شما ناکافی است، می‌توانید نظر پزشک دیگری را بگیرید.

   پاسخ
 • گلوم سمت راست الان۱۰روزه دردمیکنه ورم کرده ازدیروزگوشم هم دردمیکنه ورمش اندازه یه بادم هست میشه راهنماییم کنید ممنونم🙏

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با این اطلاعات نمی‌توان از راه دور بررسی کاملی از وضعیت شما انجام داد.
   با این حال، مشکلاتی که توضیح دادید ممکن است نشانه‌های یک عفونت در ناحیه گلو و گوش باشند. بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا بتواند شرایط شما را به طور کامل ارزیابی کند.
   پزشک شما می‌تواند با بررسی شما، طیفی از تست‌ها و بررسی‌ها را در نظر بگیرد

   پاسخ
 • باسلام.بنده الان حدود یک ماهه که زیر گلوی سمت راستم دقیقا زیر فکم بشدت دچار سوزش شده،انگار که یه چیز داغ گذاشته باشن روش.خیلی اذیتم میکنه.هیچ درد،ورم و مشکل بلع و چیز دیگری ندارم.فقط سوزش کلافه کننده ست.که البته بعضی وقتها ساکت میشه ولی یهو شروع میکنه به سوزش.میشه راهنمایی بفرمایید مشکل چی میتونه باشه؟ممنونم ازتون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   سوزش زیر گلوی سمت راست بدون دلایل واضح، می‌تواند به دلایل مختلفی ناشی شود. این مشکل ممکن است از عوامل زیر ناشی شده باشد:

   ۱. **عفونت تنفسی**: عفونت‌های تنفسی مانند عفونت‌های گلو و حلق می‌توانند به سوزش منجر شوند.
   ۲. **ترشحات معده**: اگر ترشحات معده به مری وارد شوند (سندرم رفلاکس گوارشی)، ممکن است علائمی از جمله سوزش زیر گلو را ایجاد کنند.
   ۳. **آلرژی‌ها**: حساسیت به غذاها، مواد شیمیایی یا محرک‌های دیگر می‌تواند سوزش و احساس ناراحتی در مناطق مختلف از بدن ایجاد کند.
   ۴. **خشکی و آبله‌ی حلق**: خشکی حلق و آبله می‌توانند به سوزش منجر شوند.
   ۵. **تغذیه نامناسب**: مصرف برخی غذاها و نوشیدنی‌ها ممکن است به سوزش در ناحیه گلویی منجر شود.
   ۶. **تنش عصبی**: استرس و تنش عصبی می‌توانند به علائمی مانند سوزش دامنه دهند.

   اگر این مشکل به مدت طولانی ادامه دارد و باعث کلافگی شما می‌شود، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید. پزشک با معاینه دقیق و شنیدن سابقه تشخیص دقیق‌تری ارائه خواهد داد و در صورت لزوم تست‌های دیگری مانند آزمایش‌های خون یا تست‌های آلرژی را تجویز خواهد کرد.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.

  الان چند وقتیه هرزگاهی حین خمیازه کشیدن انگار چیزی توی حلقم جابه جا میشه و درد میگیره
  و باید سرمو بالا بگیرم چندتا ضربه از سمت راست بهش بزنم تا انگار جابخوره یا بیاد سرجاش تا اوکی بشه

  بنظر شما این موضوع خاصی هست و درمان دارد؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساسی که توضیح دادید در زمان خمیازه کشیدن و درد یا احساس جابه‌جایی در حلق ممکن است از مشکلات مختلفی ناشی شود. این مشکلات می‌توانند از ناحیه حلق، عضلات گردن، مفاصل گردن، یا حتی از مشکلات پایه معده مانند سندرم رفلاکس گوارشی (GERD) ناشی شوند.
   اگر این علائم مداوم نیستند و فقط در شرایط خاصی همچون خم شدن و کشیدن رخ می‌دهند، احتمالاً به عنوان یک تجربه موقت مورد نیاز به درمان قرار نمی‌گیرد. اما در هر صورت، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. اگر این مشکل مداوم و یا به مرور زمان شدت بیشتری پیدا کند، پزشک می‌تواند با معاینه و سوالات دقیق‌تر نیازهای شما را بررسی کند و در صورت لزوم به شما مشاوره و درمان مناسب را ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام من گلو درد خیلی خیلی شدیدی دارم احساس میکنم یه چیزی تو گلومه نمیزاره آب دهنمو قورت بدم دارم میمیرم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   متاسفانه از صحبت شما نمی‌توان به طور دقیق تشخیص گلو درد و دلیلش را متوجه شد.
   اما اگر گلو درد شما به اندازه‌ای شدید است که نمی‌توانید آب بنوشید یا به سختی بلعید، بهتر است به صورت فوری به پزشک مراجعه کنید. این می‌تواند نشانه‌ای از عفونت شدید، التهاب یا عوارض دیگر باشد که نیازمند ارزیابی و درمان توسط پزشک متخصص است. در مواردی که مشکل انسدادی گلو باشد، اهمیت اقدام سریع و مراجعه به پزشک بسیار مهم است.

   پاسخ
 • دکتر چند روزی هست دقیق زیر چانه به سمت گلو. اونجاکه اول لوزه هست. طرف سمت راست تیر میکشه که گوشم دردمیگیره تا پشت گوشم و استخوان پشت گوشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توجه به توصفی که ارائه دادید، مشکل در ناحیه دهان، گلو و پشت گوش دارید. این ممکن است به دلایل مختلفی از جمله التهاب‌های دستگاه تنفسی، التهاب لوزه‌ها، عفونت‌های حلق و دهان، عفونتهای دندانی، یا حتی نیاز به بررسی سایر عوامل در نظر گرفته شود.
   بهتر است در این مورد به پزشک متخصص (مانند یک پزشک عمومی یا گوش، حلق، بینی) مراجعه کنید تا با انجام بررسی‌های لازم و شنوایی دقیق، علت دقیق درد و علائمی که دارید تشخیص داده شود و برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین گردد.

   پاسخ
 • مسعود مشهدی
  1402/05/18 2:26 ق.ظ

  سلام دکتر گلو من امروز درد می کرد وقتی جلو آینه رفتم دیدم ورم هم داره دلیلش چی میتونه باشه ؟ آیا ممکنه به خاطر مشکلی که تو دندانپزشکی برای لثه ام پیش آمد و لثه ام عفونت کرد باشه
  یا باید نگران باشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ورم و درد در گلو ممکن است به دلیل عوامل مختلفی اتفاق بیافتد. یکی از علل معمول ورم و درد در گلو می‌تواند عفونت‌های تنفسی (مانند التهاب حلق و گلودرد) باشد. اما در موردی که شما اشاره کردید که عفونت در لثه دندانپزشکی هم داشتید، ممکن است این عفونت از محل لثه به گلو گسترش یافته باشد که در این مورد، ممکن است نیاز به مراجعه به پزشک دندانپزشکی برای ارزیابی و درمان داشته باشید.

   اما به هر حال، تشخیص دقیق و درمان صحیح نیازمند مشاوره و بررسی توسط پزشک است. اگر علائم شما شدیدتر شد یا به مدت طولانی ادامه داشت، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص و درمان مناسبی ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام دکتر جان خسته نباشی
  دکتر من زیر چونم بغلش دو روزه درد داره یجوری که فک و گوشمم درد دارن.قرص خوردم اروم نشد به پیشنهاد یکی از دوستان شیره کشیدم اروم شد. نیازه‌برم دکتر؟دردش زیاد بود

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به عنوان یک اصل عمومی، اگر درد شدید و طولانی مدت دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دقیق‌تری ارائه دهد و در صورت لزوم، برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر یه چند وقتی هست سمت چپ گلوم ورم کرده هیچ دردی هم نداره فقط صدام میگیره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   ورم در ناحیه گلو بدون درد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عفونت‌ها، التهابات، تحریک‌های مزمن (مانند سیگار)، تغییرات تیروئید، و همچنین ورم‌های خوش‌خیم مرتبط با بافت‌های درون گلو باشد.
   صدای گرفته شده هم می‌تواند از این ورم ناشی شده باشد. اگر صدا تغییر یافته و به طور پایدار برای مدت طولانی ادامه دارد، بهتر است به پزشک متخصص گوش، حلق، و بینی مراجعه کنید. او می‌تواند با انجام معاینه دقیق و شاید انجام آزمایش‌های تکمیلی، علت این ورم و تغییر صدا را مشخص کند و راهنمایی‌های درمانی مرتبط را ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام دخترم سوار تاب شده بود که یک آقا اومد و محکم تابش داد الان دو یه روزه جلوی گلوش وقتی دست میزنم درد میگیره . وقتی تاب خورد انگار گردنش به عقب برگشت. علائم دیگه ای نداره ولی خیلی بهش فشار اومد.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احتمالاً این درد ناشی از تغییرات عضلات و بافت‌های نرم در اطراف گردن و گلوی او است.
   اما بهتر است برای وضعیت جسمی و سلامتی دخترتان به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  مدتیه یکی از غدد زیر گلوم درد داره(سمت چپ)
  دردش دائمی نیست اما همیشه یه نقطه است که درد ضربانی داره
  قبلا آزمایش دادم تیروئید نداشتم
  نمیدونم دردش جدی بگیرم با نه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر.
   درد یکی از غدد زیر گلو ممکن است به علت مسائل مختلفی ایجاد شود. بهتر است این ناحیه را به یک پزشک مراجعه کنید تا دلیل دقیق درد تعیین شود و نیاز به مداخله تشخیص داده شود.
   به عنوان مثال، علل ممکن شامل موارد زیر می‌توانند باشند:
   ۱. التهاب یا عفونت محلی در ناحیه زیر گلو.
   ۲. تغییرات در غده‌های تیروئید که موجب فشار روی بافت‌های اطراف شده‌اند.
   ۳. نقص در عضلات یا تنظیمات اعصابی که در این ناحیه وجود دارند.
   ۴. مشکلات مرتبط با نیروی ستون فقرات گردنی (نهایتاً کم‌کاری تیروئید می‌تواند نیز درد در این ناحیه ایجاد کند).

   بهتر است به دقت شدت، مکان و طول مدت درد را به پزشک خود توصیف کنید تا دلیل دقیق مشکل تعیین شود.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/05/07 8:46 ق.ظ

  سلام آقای دکتر پسرم ۷ سالشه ۱۰ روزی هست دوطرف زیر گلوش ورم داره میگه درد نداره ولی اندازه دو بادوم باد کرده چکار کنم
  سرفه هم میکنه

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   مشکل ورم زیر گلو در پسر شما نیاز به ارزیابی توسط پزشک دارد تا دلیل و علت این ورم مشخص شود. این مسئله می‌تواند ناشی از بیماری‌های مختلف باشد که بهتر است توسط پزشک متخصص بررسی شود.

   پاسخ
 • ج.صمدزاده
  1402/04/31 8:10 ق.ظ

  سلام آقای دکتر،وقت بخیر،من مدتیه دردگلو وزیرگلو دارم،دردازناحیه گلوشروع میشه وبه استخوان جناغ ومری سرایت میکنه،بعد دوسه دقیقه یواش یواش بهترمیشه،خیلی دردشدیدی داره،دردش ازخواب بیدارم میکنه،به پزشک مراجعه کردم،گفت چیزی نیست،ولی من دردگلوم خوب نمیشه،سیب گلوم هم بادست تکان میخوره،ممنون

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر.
   احتمالاً دچار مشکلی در ناحیه گلو و اطراف آن هستید که باعث این دردها می‌شود. این نوع دردگلو که به استخوان جناغ و مری سرایت می‌کند و با تکان دادن سیب گلو شما نیاز به ارزیابی و معاینه دقیق توسط پزشک متخصص دارد.
   در این موارد ممکن است دلیل درد و علائم شما یکی از موارد زیر باشد:
   ۱. التهاب گلو: عفونت‌های تنفسی، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و آنژین‌ها (درد در قفسه سینه که به گلوی خود می‌رود) می‌تواند منجر به التهاب گلو و درد اطراف آن شود.
   ۲. اسید معده: رفلاکس معده می‌تواند باعث احساس درد و سوزش در ناحیه گلو و حتی به سمت مری و جناغ شود.
   ۳. نقاله‌ها: وجود نقاله‌ها (گرفتگی‌ها) در مثانه گلو یا حنجره می‌تواند احساس درد را تحریک کند.
   ۴. تغییرات ساختاری: ممکن است وجود تغییراتی در ساختارهای گلو و نزدیکی‌ها (مانند بزرگ شدن غدد لنفاوی یا توده‌ها) باعث احساس درد و تنگی شود.

   توصیه می‌شود که بازهم به پزشک مراجعه کنید و درباره مشکلاتتان با او صحبت کنید. بهتر است معاینه دقیق‌تری انجام شود و در صورت نیاز به تست‌های تشخیصی بیشتر، مانند آزمایش خون، اندوسکوپی گلو و ارزیابی‌های دیگر، اقدام شود تا علت این دردها مشخص شود و بسته به نتیجه تشخیص، درمان مناسب انجام شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر
  من موقعی که میخوام چیزی رو از روی زمین بردارم و سرم رو به سمت پایین میبرم گلو درد میگیرم وقتی ایستاده هستم هیچ مشکلی ندارم فقط وقتی وارونه میشم ی ورم تو گلوم حس میکنم و درد شدیدی هم داره انگار ی چیزی اندازه نخود تو گلوم هست که فقط موقعی که سر رو به پایینه حسش میکنم و همچنین مشکل کاهش وزن دارم بنظر شما مشکل از چیه

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر.
   بر اساس توصیف‌های شما، احتمالاً دچار احتقان غدد لنفاوی در ناحیه گلو هستید. این احتقان ممکن است ناشی از التهاب یا عفونت در ناحیه گلویی شما باشد. زمانی که سر را به پایین می‌آورید، احتقان غدد لنفاوی بیشتر می‌شود و در نتیجه درد و حس مانند یک توده کوچک در گلوتان احساس می‌شود.
   در ضمن، مشکل کاهش وزن نیز ممکن است ناشی از علل مختلفی باشد، مانند مشکلات تغذیه‌ای، اضطراب، استرس، عفونت‌های مزمن، مشکلات تیروئیدی، و … باشد.
   با توجه به این توصیف‌ها، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با انجام معاینه فیزیکی و انجام تست‌های تشخیصی مورد نیاز، دلیل این مشکلات را بررسی کند. پزشک می‌تواند تشخیص دقیق‌تری را تعیین کند و به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام دکتر جان من دوسه روزه زیر گلو احساس درد میکنم .طوری که انگار یه چیز داخل گلوم گیر کرده انگاری گلوم گره خورده به هم آب دهان که قورت میدم درد میگیره میتونید راهنمایی کنید که مشکل چیه یا دارویی پیشنهاد بدین

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر.
   احساس درد در گلو ممکن است به دلیل علت‌های مختلفی ایجاد شود. برخی از علل معمول این شرایط عبارتند از:
   ۱. التهاب گلو و عفونت تنفسی: علت شایعی که به احساس درد و انگشت‌گیری در گلو منجر می‌شود، عفونت‌های تنفسی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی است.
   ۲. تحریک و التهاب مخاط گلو: مصرف غذا یا موادی که ممکن است مخاط گلو را تحریک کنند مانند تند و گرم، نیز می‌تواند علت احساس درد و انگشت‌گیری در گلو باشد.
   ۳. سوزش معده: علت‌های معده‌ای مانند اسیدزدگی و برگشت آسیب‌ها به مری هم می‌توانند به احساس بغض و درد در گلو منجر شوند.
   ۴. استرس و اضطراب: استرس و اضطراب نیز می‌توانند به احساس خفگی و درد در گلو متصل باشند.

   برای تشخیص دقیق علت احساس درد در گلو، نیاز به بررسی تخصصی پزشکی دارید. پزشک می‌تواند با بررسی شرح حال، انجام معاینه و تست‌های لازم، دلیل این علایم را تشخیص داده و به شما درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • نازنین
  1402/04/26 4:49 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من نزدیک یک سال هست که درد گلو دارم مثل سرما خوردگی نیست و کاملا متفاوته دردش و وقتی که درد میکنه گوش درد و فک درد هم میگیرم و این درد موقع عصبانیت بدتر هم میشه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کردم و گفتن که از اسید معدس ولی اینطور نبوده ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام، برای تشخیص درست علت درد گلو و گوش، بهتر است به یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. این نوع درد می‌تواند به علت مسائل مختلفی از جمله التهاب‌ها، عفونت‌ها، تنگی های عضلانی، عفونت گوش، گلودرد مزمن، عفونت دندان، یا اختلالات دیگر باشد. پزشک متخصص می‌تواند با معاینه دقیق و در صورت لزوم انجام آزمایش‌ها، تشخیص دقیق تری را برای شما بیاورد و برنامه درمانی مناسب را تجویز کند. همچنین، اگر مشکلی از جنبه‌های عاطفی مثل استرس و عصبانیت هست، ممکن است نیاز به مشاوره روان‌شناختی داشته باشید. در هر صورت، بهتر است به صورت دقیق توضیحات خود را به پزشک بدهید تا بتوانند بهترین راهکار را برای شما پیشنهاد دهند.

   پاسخ
 • سلام دکتر من زیر گلوم وسط گردن سمت چپ نای اول درد کوچیک داشت الان بدتر شده رسید به فک سمت چپ که لبخند میزنم درد میگیره تازگیا به گوش سمت چپ هم رسیده دلیلش به نظرتون چیه عادی که صورتم نگه میدارم با قورت دادن آب دهان هم درد میگیره ولی موقعی سمت چپ صورتمو تکون میدم خیلی بد تر میشه

  پاسخ
  • سلام. علت درد در ناحیه گلو و سمت چپ گردنتان ممکن است متنوع باشد. اما به طور کلی، درد در این منطقه می‌تواند به دلیل عوامل زیر رخ دهد:

   ۱. التهاب یا عفونت: التهاب یا عفونت در ناحیه گلو و گردن ممکن است منجر به درد شود.
   ۲. عضلات و استخوان‌ها: مشکلات عضلات و استخوان‌های گردن نیز می‌توانند علت درد باشند. مانند تشنگی عضلات، کشیدگی عضلات یا مشکلات در استخوان‌های گردن.
   ۳.اختلالات تیروئید: در برخی موارد، اختلالات تیروئید می‌توانند به درد گلو و گردن منجر شوند.
   ۴. مشکلات دندانی: برخی مشکلات دندانی می‌توانند درد در ناحیه گلو و گردن ایجاد کنند.
   برای تشخیص دقیق و تعیین علت درد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما با بررسی تاریخچه پزشکی شما، ارزیابی بالینی و در صورت لزوم انجام آزمایشات تشخیصی، می‌تواند تشخیص دقیقی را برای درد شما قائل شود و درمان مناسب را تعیین کند.
   در هر صورت، اگر درد شدید و مزاحم است و با علائم دیگر همراه است، بهتر است به صورت فوری با پزشک خود تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام
  من حدود دوماهه که گلو درد دارم داخل ناحیه که غضروف و استخوان قرار داره و داره به فک و گوشم هم میزنه دردش به دکتر عمومی مراجعه کردم گفتن که گلوتون هیچ گونه عفونت یا تورمی نداره و اینم بگم که دردش موقع ای شدید میشه که ناراحت یا عصبی میشم حالت خفگی میده دردش میخواستم بدونم مشکل چیه

  پاسخ
  • سلام. ممکن است درد و عصبانیت در گلوی شما به علت عوامل مختلفی باشد. در برخی موارد، عوامل روانشناختی مانند استرس و اضطراب می‌توانند باعث احساس درد و خفگی در گلو شوند. در برخی موارد دیگر، انقباض عضلات گلو و فک می‌تواند به درد و خفگی در گلو منجر شود.

   با توجه به اینکه پزشک عمومی قبلاً عفونت یا تورمی در گلوی شما ندیده، ممکن است درد و خفگی شما مربوط به عوامل دیگر باشد. این می‌تواند شامل عوامل روانشناختی، تنش عضلانی، آسیب در ناحیه فک یا دندانها و حتی مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه باشد.

   با توجه به مدت طولانی درد و خفگی شما، من توصیه می‌کنم با یک متخصص گوش، حلق و بینی یا یک متخصص داخلی مشورت کنید تا بتوانند علت دقیق درد و خفگی شما را تشخیص داده و درمان مناسب را تجویز کنند. آنها ممکن است به شما توصیه‌هایی بدهند که می‌تواند به کاهش درد و خفگی کمک کند. همچنین، آنها می‌توانند سایر آزمون‌ها یا تصویربرداری‌های لازم را در صورت لزوم انجام دهند.

   با پیگیری درمانی مناسب و راهنمایی‌های پزشکی، امیدوارم که مشکل شما بهبود یابد.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر، من حدود یک ماه دردی مثل تیر کشیدن ناگهانی و لحظه ای رو در قسمت بالای قفسه سینه ام نزدیک به گلویم حس میکردم الان هم یک هفته هست گلو درد همراه با خلط و سرفه و سوزش دارم که با زیاد حرف زدن بدتر میشه و ولی تب یا سایر علائم سرماخوردگی رو ندارم. البته رفلاکس معده هم دارم و گاهی احساس سوزش شدید در مری و معده ام میکنم. بنظرتون این گلو درد نیاز به مراجعه به پزشک داره؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید آقای دکتر

  پاسخ
  • سلام. با توجه به علائمی که توضیح دادید، ممکن است نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشید. درد در قسمت بالای قفسه سینه نزدیک به گلو، خلط، سرفه، سوزش و رفلاکس معده می‌توانند علائمی از بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش و نیز مشکلات در ناحیه گلویی باشند.

   یکی از شایع‌ترین علل اینگونه علائم می‌تواند رفلاکس گوارشی باشد که موجب بروز سوزش و درد در ناحیه گلویی و قفسه سینه می‌شود. همچنین، عفونت‌های تنفسی، التهاب گلو و تنگی عروق قلبی نیز می‌توانند عواملی باشند که به اینگونه علائم منجر می‌شوند.

   با توجه به تاریخچه عفونت‌های تنفسی قبلی و مشکلات رفلاکس معده، من توصیه می‌کنم با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند با انجام بررسی فیزیکی و در صورت لزوم انجام آزمایش‌های تکمیلی مانند آزمایش خون و آزمایش رادیولوژیک، تشخیص و درمان مناسب را تعیین کند.

   ضرورت مراجعه به پزشک به دلیل بررسی دقیق و تشخیص صحیح است. همچنین، پزشک می‌تواند شما را راهنمایی کند و در صورت لزوم، درمان‌های مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من الان ۲ماه هستش احساس میکنم چیزی درگلو گیر کرده مشکل بلع یا درد ندارم فقط احساس میکنم توده در گلو گیر کرده هیچ علائمی ندارم سرفه هم ندارم آزمایش دادم گفتن فقط یکم عفونت داری چیزی نیست

  پاسخ
  • سلام. احساس گرفتگی یا چیزی در گلو بدون علائم دیگر معمولاً به عنوان “توده در گلو” یا “گرفتگی در گلو” شناخته می‌شود. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله عفونت تنفسی، التهاب مری، عفونت در حلق و گلو، تورم لوزه‌ها، اسید معده‌ای، تحریک مواد خارجی یا غذا در گلو و تنگی مری مرتبط باشد.

   اگر عفونتی تشخیص داده شده و شما در حال درمان آن هستید، ممکن است احساس گرفتگی در گلو ناشی از عفونت باشد و با تداوم درمان و بهبود وضعیت عفونت، این احساس بهبود یابد.

   اما اگر احساس گرفتگی در گلو برای مدت طولانی بدون علائم دیگر ادامه دارد و مزاج یا توده‌ای مشاهده نمی‌شود، بهتر است با یک پزشک متخصص گوش، حلق، بینی (ENT) مشورت کنید. پزشک می‌تواند با انجام معاینه فیزیکی و بررسی تاریخچه به شما کمک کند و در صورت لزوم تشخیص و درمان مناسب را ارائه دهد.

   لازم به ذکر است که این توصیه‌ها عمومی هستند و نیاز است که با متخصص مربوطه مشورت کنید تا به تشخیص و درمان دقیق‌تر برسید.

   پاسخ
 • سلام من هفته گذشته سرما خوردم رفتم دکتر امپول زدم خوب شدم بعد از چند روز دوباره سرفه هام برگشت الان موقع حرف زدن سرف دارم فقط ووقتی دراز میکشم گلوم حتی از بیرونم درد میکنه

  پاسخ
  • سرفه و درد گلو پس از سرماخوردگی ممکن است نشانه‌های التهابی در مجاری تنفسی باشند. در بیشتر موارد، سرفه و درد گلو ناشی از عفونت‌های تنفسی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا یا عفونت‌های تنفسی بالایی است که عمدتاً بیماری‌های ویروسی ناشی از رینوویروس یا کوروناویروس را شامل می‌شود. این نوع عفونت‌ها معمولاً خودبه‌خود بهبود می‌یابند و نیازی به درمان خاص ندارند.

   اما در برخی موارد، سرفه و درد گلو ممکن است نشانه بیماری‌های دیگر باشد که نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک دارند. برای تشخیص دقیق و درمان مناسب، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید. پزشک شما با بررسی علائم، سابقه پزشکی و احتمالاً انجام آزمایشات تشخیصی مانند آزمایش خون و رادیولوژی، تشخیص و درمان صحیح را تعیین خواهد کرد.

   در انتظار ملاقات با پزشک خود، می‌توانید ترشحات را با استفاده از آب گرم، استفاده از آب آبلیمو و عسل، مصرف مایعات آبدار و استراحت مناسب کاهش دهید. همچنین، از تماس با افراد دیگر در صورت عفونت ویروسی جلوگیری کنید.

   پاسخ
 • ناشناس۱
  1402/03/31 6:41 ب.ظ

  سلام ببخشید اقای دکتر علت تکان خوردن سیب گلو چیست موقعی با دست تکانش میدم به سمت چپ و یا راست حرکت میکنه وصدای تق تق میده درد هم میگیره موقع تکان دادن ولی خوبه خود درد نداره

  پاسخ
  • سلام. علت تکان خوردن سیب گلو می‌تواند متنوع باشد و بستگی به علت اصلی این عارضه دارد. در زیر چند علت محتمل برای تکان خوردن سیب گلو ذکر شده است:

   عوامل عضلانی: تکان خوردن سیب گلو ممکن است ناشی از اسپاسم (اختلال در عملکرد عضلات) عضلات گلو و یا عضلات دیگری که در اطراف گلو و حلق قرار دارند باشد. عواملی مانند استرس، فشار روحی، تنش عضلانی، عوامل مکانیکی مثل فشار و تحریک در منطقه گلویی می‌توانند باعث ایجاد تکان خوردن سیب گلو شوند.

   عوامل ساختاری: مشکلات ساختاری در گلو و حلق مانند پرانکیه (پارگی در بافت‌های گلو)، پلیپ ها، عروق خونریزی یا آسیب در بافت‌های گلو ممکن است باعث تکان خوردن سیب گلو شوند.

   عوامل التهابی: التهاب‌های مختلف در حلق و گلو مانند آنژینا، التهاب لوزه‌ها، آنفلوآنزا و عفونت‌های تنفسی می‌توانند علت تکان خوردن سیب گلو باشند.

   برای تشخیص دقیق و تعیین علت دقیق تکان خوردن سیب گلو، بهتر است به پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. پزشک بر اساس علائم، سابقه پزشکی و نیاز به انجام معاینات و آزمایشات مکمل، می‌تواند تشخیص صحیح را بدهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام اقای دکترمن قرص اموکسیسیلین خوردم وب گلوم چسبیدبعدازچندی پایین رفت الان هم گلوم ورم داره ودرهنگام خوردن احساس خفگی میکنم حالاچکارکنم ورمش زودخوب بشه.

  پاسخ
  • سلام، اگر گلوی شما پس از مصرف آموکسیسیلین ورم کرده است و شما احساس خفگی می‌کنید، این ممکن است ناشی از واکنش آلرژیک به دارو باشد. در این موارد، توصیه می‌شود که به پزشک مراجعه کنید تا مشکل را ارزیابی کند و درمان مناسب را تعیین کند.

   در صورت بروز علائم شدیدتر یا نگران‌کننده‌تر مانند تنگی نفس شدید، تورم صورت، یا ضعف شدید، به سرعت به پزشک خود مراجعه کنید یا به بیمارستان نزدیک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۶ ماه پیش داشتم غذا میخوردم یهو فکر کردم غذا پرید به گلوم
  بعد چند روز عذاب شدیدی داشتم حتی نفس کشیدن هم برام سخت بود
  کلی دکتر رفتم و رادیولوژی هم رفتم ولی چیزی گفتن نیست
  الان ۶ ماهه این طوریه که تو گلوم احساس میکنم یه چیزی مثل مو چسبیده و همش خلط دارم
  آب که میخورم همون لحظه هی خلط میاد و باید تف کنم
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام. بر اساس توضیحات شما، ممکن است مشکلی در ناحیه گلویی خود داشته باشید. علت این علائم شامل عوامل مختلفی از جمله عفونت‌های تنفسی، التهابات مربوط به حنجره و گلو، انسداد موقت یا مزمن مجرای هوا، یا مشکلات مربوط به عضلات و عصب‌های درگیر در ناحیه گلویی می‌شود.

   از آنجایی که مشکل شما پس از گذشت ۶ ماه همچنان ادامه دارد و علائمی از خلط و سختی در بلع و نفس کشیدن دارید، توصیه می‌شود که به صورت دقیق‌تر با یک پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. او می‌تواند شما را معاینه کند، تاریخچه بالینی شما را بررسی کند و اگر لزوم دیداری را با یک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح تخصصی در نظر بگیرد.

   ممکن است لازم باشد تست‌های تکمیلی مانند آندوسکوپی، آزمایش خون، یا سایر تست‌های تصویربرداری انجام شود تا دقیق‌تر بتوانند مشکل شما را تشخیص دهند و درمان مناسب را تعیین کنند.

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یک سالی هست که عضله ی سمت چپ گلوم موقع قورت دادن درد میکنه و دردش مثل در کشیدگی عضله هست ولی تورمی نداره.بنظرتون علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • سلام، علت درد در عضلات گلو می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. درد در کشیدگی عضله یا در زمان قورت دادن می‌تواند ناشی از عوامل زیر باشد:

   التهاب عضلات، ریفلاکس اسید معده، استرس و تنش عضلانی، عوامل دیگر: علل دیگری نیز می‌توانند به درد و کشیدگی در عضلات گلو منجر شوند، مانند کمبود ویتامین D و کلسیم، نقص عضلات گلو و سیاتیک.

   با توجه به شرح شما، بهتر است برای ارزیابی دقیق تر و تشخیص صحیح، به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک با انجام بررسی فیزیکی، دریافت تاریخچه پزشکی شما و در صورت لزوم انجام آزمایشات تکمیلی، می‌تواند علت درد شما را تشخیص داده و راهنمایی درمانی صحیح را ارائه کند.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر متاسفانه من سه روز پیش غش کردم و زیرگلوم خورد به لبه میز یعنی سمت راست زیر گلو غضروف گلوم همچنان درد دارم و موقع آشامیدن و غذاخوردن بیشتر درد میگیره البته از روز اول کمی بهتر شدم نیاز به پیگیری خاصی هست یا خیر؟؟

  پاسخ
  • سلام، متاسفانه نمی‌توانم به این صورت، تشخیص دقیقی بدهم. با این حال، درد زیر گلو و تحتانی گلو پس از ضربه ممکن است ناشی از آسیبی باشد که به گلوتان و غضروف‌های مجاور آن وارد شده است. اگر درد همچنان در حال ادامه است و به ویژه هنگام آشامیدن و خوردن بیشتر می‌شود، توصیه می‌شود با یک پزشک مشورت کنید. پزشک می‌تواند با بررسی فیزیکی دقیق و احتمالاً استفاده از تصویربرداری مانند ارتوگرافی (X-ray) یا سونوگرافی، علت درد را تشخیص داده و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ۱۵ ساله که پانیک دارم بهمن ماه ۱۴۰۱گوش درد شدم گوش سمت راستم و دکتر متخصص گفت که گوشت جرم داره وبعد شستشو داد و گفت جرم نداره و عفونت هم نداره گفت از اعصابه ولی یک دکتر عمومی معاینه کرد وبهم گفت عفونتی از بچگی داری و بهم کوآموکسی کلاو داد ۳۰ عدد و خوردم گوشم خوب شد حالا نمیدونم عفونت داشت یا نه.مجددا الان یک ونیم ماه است که جلوی گلوم درد داره قسمت چاله ریر گلو و گاهی میاد بالاتروشط گلوم تمام این دردها فقط سمت راست گلو و گردنم هست و گاهی میاد بغل شمت راست گردنم وگاهی دردش میاد توی همون گوش راستم یا دردش میاد بالای گوش راستم و یا لوزه سمت راستم و یا پشت گردنم سمت راست بعد رفتم دکتر آزمایش برام نوشت تیرویید وcbcکه مشکلی نداشت ولی iGgهلیکو پیلوری معده مثبت شد ۳۴.۷ اما igM وهلیکوپیلوری در stoolهردو خوب و منفی هستند خودم اینترنت خوندم از ندول تیرویید میترسم برامدگی در جلوی گلو ندارم و دیروز رفتم دکتر متخصص اعصاب وروان با دست معاینه کرد و گفت ندول نداری وبرام ننوشت که برم سونو بدم وبهم آسنترا ۱۰۰ داد روزی یکی و کلونازپام یک شبی نصفی و برای هلیکوپیلوری گفت این نشون دهنده عفونتی از قبله و دارو نداد الان خیلی میترسم که ندول تیرویید وسرطان داشته باشم چون خیلی طول کشیده شمارو بخدا یک راهنمایی بفرمایید نمیدونم چکار کنم شما بفرمایید چه دارو و یا اقدام دیگری لازمه که انجام بدم برای دردگلو و گردنم خفیفه ولی هست دو تا دختر کوچک دارم از اینکه من هر روز جاییم درد میکنه افسرده شدن.ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام، به نظر می‌رسد که شما در دوران پریود پانیک (اختلال اضطراب) با درد گردن و گلوی سمت راست مواجه هستید. مهم است که بدانید به این صورت نمی توان تشخیص نهایی داد، اما می‌توانم برخی از نکات عمومی را با شما در مورد وضعیتتان به اشتراک بگذارم:

   ندول تیروئید: نتایج سونوگرافی تیروئید شما نداشتن ندول در تیروئید را نشان می‌دهد. اما در صورتی که شما نگران هستید و علائمی مشابه ندول تیروئید دارید، می‌توانید با پزشک خود در مورد بررسی‌های بیشتری از جمله سونوگرافی یا آزمایش‌های دیگر مشاوره کنید.

   هلیکوباکترپیلوری: نتایج آزمایش شما نشان می‌دهد که IgG هلیکوباکترپیلوری مثبت است. اما IgM و هلیکوباکترپیلوری در مدفوع منفی هستند. اگر علائمی از عفونت معده ندارید و برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند، پزشکتان ممکن است تصمیم بگیرد درمان خاصی را شروع نکند.

   درمان اضطراب: با توجه به تاریخچه پانیک شما، درمان اضطراب و کنترل استرس می‌تواند بهترین راه برای کاهش علائمی که تجربه می‌کنید باشد. مشاوره و درمان اضطراب با یک متخصص اعصاب و روان می‌تواند به شما کمک کند.

   مکمل بهترین راه حل نیست: ممکن است در اینترنت در مورد مکمل‌ها و داروهایی که مردم استفاده کرده‌اند بخوانید، اما بهتر است همواره با پزشک خود مشورت کنید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/16 11:44 ب.ظ

  وااااای خدای من .کمی گلوم ورم کرده و قرمز شده و رگ هاش مشخص اند و کمی سوزش دارم ‌.سلامتی چه نعععععمت بزرگی….زدم توی اینترنت میبینم چه مریضی هایی هست و من خبر نداشتم گفتم واااای خدای من چقدر ناشکری ات کردم جای داره همیشه در مقابل تک تک این سلامتی ها شکر کنیم ….سپاس که دادنت نعمت ندادنت حکمت ای خدای عزیز و مهربان

  پاسخ
 • علی گلی
  1402/03/13 6:39 ق.ظ

  سلام من چن روز پیش ی گلو درد اومد مثل سرما خوردگی اما باگذشت ی هفته الان دیگ ن چیزی پاین میره ن ورم کم شده الانم از تو خواب فک دندون گوش سر شدید میکنه خشک کننده زیاد خوردم اما تو گلوم حس خلط میکنم اما جدا نمیشه البته لوزه اضافه هم دارم

  پاسخ
  • سلام. علت گلو درد و احساس خلط در گلو ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. در نظر داشته باشید که اینطور نمی شود تشخیص و درمان بیماری‌ را انجام داد. اما می‌توانم به شما توصیه‌های عمومی بدهم:

   استفاده از آب گرم و نمک آب برای گرم کردن و ضدعفونی کردن گلود.

   استفاده از آبلیمو و عسل: می‌توانید یک قاشق آبلیمو را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و به آن عسل هم اضافه کنید، سپس آن را به آرامی بنوشید.

   استفاده از بخور آب گرم: می‌توانید از بخور آب گرم استفاده کنید و تنفس عمیق کنید. این کار می‌تواند به تسکین احساس خلط در گلو کمک کند.

   اگر علائم شما بهبود نیابند، تازگی داشته باشند یا شدیدتر شوند، توصیه می‌شود که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت دقیق را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید من سال ۸۱ به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیرویید کتومی شدم و ید ۱۳۱ به مقدار ۱۰۰ گرفتم الان دو روزه که حس تورم و درد در همان سمت چپ گلودرد و یک نقطه هست که وقتی با دست هم فشار میدم خیلی درد داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام، متأسفم که با این مشکل روبرو شده‌اید. همانطور که گفتید در گذشته به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیروئید کتمی شده‌اید و در حال حاضر حس تورم و درد در سمت چپ گلودرد دارید. بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنید، زیرا پزشک که معاینه و تاریخچه پزشکی شما را دارد، می‌تواند با دقت بیشتری نظر درست و صحیحی ارائه دهد. او ممکن است تست‌ها و تصویربرداری مورد نیاز را تجویز کند و مشکل شما را بررسی کند. به هر حال، اگر درد شما بسیار شدید است یا اگر احساس می‌کنید وضعیت شما بدتر می‌شود، بهتر است به صورت فوری با پزشک خود تماس بگیرید.

   پاسخ
 • پرویزی
  1402/03/01 7:11 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دو ماه پیش سرماخورده شدم و دکتر گفت ورم لوزه دارید در هر دو قسمت گلو با مصرف دارو یک ماه خوب شدن ولی همچنان ورم لوزه دارم انتی بیوتیک هم مصرف کردم ولی ورم خوب نمیشه الان مشکلی که دارم اینکه بعضی مواقع صحبت که میکنم یه چیز سفت فشار میاره به گلوم و حرفم قطع میشه چه راهکاری پیشنهاد میکنید

  پاسخ
  • سلام، بهتر است با توجه به علائمی که شما توصیف کردید، به دکتر خود مراجعه کنید تا مشکل ورم لوزه و علائمی که دارید را بررسی کند و تشخیص دقیقی بدهد. در برخی موارد، ممکن است ورم لوزه با مصرف آنتی‌بیوتیک و داروهای ضد التهاب بهبود نیابد و نیاز به اقدامات بیشتر باشد.

   پزشک می‌تواند با انجام امتحان بالینی و ممکن است با سفارش آزمایش‌های تکمیلی مانند آزمایش خون و تصویربرداری، علت دقیق ورم لوزه شما را تشخیص دهد. این ممکن است شامل عواملی مانند عفونت باکتریایی مزمن، عفونت ویروسی، التهاب مزمن لوزه‌ها، یا مشکلات دیگر در منطقه گلو و حنجره باشد.

   در صورتی که علائم شما شدید می‌باشد و بهبودی ندارد، ممکن است لازم باشد به یک متخصص گوش، حلق، و بینی (ENT) مراجعه کنید تا وضعیت گلو و لوزه‌های شما را به طور دقیق‌تر بررسی کنند.

   باز هم تا زمان مراجعه به پزشک، از استفاده از آب گرم و شوری آب گرم برای گرم کردن گلو و استراحت صحیح برای تسکین علائم خود انجام دهید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر نزدیک فکم یه گلوله هست بادست فشارش میدم دردمیکنه علتش چیه

  پاسخ
  • سلام. درد نزدیک فک ممکن است به دلیل مشکلات در فک، دندان، لثه، مفصل فک یا بافت های نرم در این منطقه باشد. گاهی اوقات عفونت دندان نیز می تواند منجر به درد در این منطقه شود. همچنین، گاهی اوقات عفونت و التهاب در بافت های گردنی می تواند به درد در نزدیکی فک منجر شود. برای تشخیص دقیق علت درد شما، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است برای تشخیص دقیق، از روش های تصویربرداری مانند ارزیابی با رادیوگرافی، سونوگرافی و یا CT scan استفاده کند.

   پاسخ
 • دانیال
  1402/02/19 2:09 ب.ظ

  سلام جناب دکترابراهیمی من امروزصبح غضروف وبرآمدگی گلوم ازبیرون که دست میزنم درد میکندوازداخل گلوهمان قسمت که آب دهنم قورت میدم مقداری درددارم علائم دیگری ندارم.سپاس

  پاسخ
  • سلام
   سلام، این علائم شایع و ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشند، از جمله:

   التهاب و عفونت در ناحیه گلویی
   برآمدگی یا تورم در غضروف و بافت های گلویی
   تحریک عصبی در ناحیه گلویی
   استفاده از دخانیات و سیگار کشیدن
   در هر صورت، بهتر است که به پزشک خود مراجعه کنید تا اوضاع را ارزیابی کرده و بهترین راه حل را برای درمان شما پیدا کند.
   در برخی موارد، ممکن است نیاز به انجام برخی آزمایشات داشته باشید، از جمله اندوسکوپی گلو و حنجره یا سونوگرافی گلو.

   پاسخ
 • سلام پسر من ۲۳ سال دارد حدود ۷ سال هست که عمل لوزه سوم داشته ولی سالی دوبار پایین گلو حلقومش درد میکند وسرفه میکند ودارو در دراز مدت کمک میکند دلیش چیست باید چکار کنم پسر من از لحاظ جسمی بچه استسنائی است نیاز به کمک والدین دارد

  پاسخ
  • سلام. علائمی که شما برای پسرتان توصیف کرده‌اید، نشان‌دهنده وجود مشکلی در حلق و گلو می‌باشد. احتمالا یکی از دلایل آن ممکن است عفونت حلق و گلو باشد که به صورت مزمن به تکرار می‌شود. همچنین، گاهی اوقات زمانی که لوزه‌ها برداشته شده‌اند، باعث شدید شدن عفونت‌ها می‌شود. برای درمان این عفونت‌ها، معمولا از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضد التهاب استفاده می‌شود. به هر حال، بهترین کار این است که پسرتان به یک متخصص گوش، حلق و بینی (ENT) مراجعه کند تا تشخیص دقیق تری درباره مشکلش گرفته شود و درمان مناسبی به او تجویز شود.

   پاسخ
 • منصوره
  1402/02/08 7:36 ق.ظ

  من حدود چهار ماه گلو درد دارم و همراه باسوزش برای تیروئیدم به دکتر مراجعه کردم . گفتند گره زیاد داره اما خوش خیم و علت گلو درد و سوزش اون نیست . حتی آندوسکوپی کردم . متوجه شدم هلیکو باکتری دارم .و داخل گلوم سفید شده نمیدونم چرا اینقدر سوزش گلو دارم آیا ممکنه علتش تیروئید یا چیز دیگری باشه. لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سوزش و درد گلو ممکن است به دلیل علت‌های مختلفی از جمله التهاب دهان و گلو، التهاب حنجره، التهاب لوزه‌ها، انسداد راه هوایی، عفونت هلیکوباکتری، تیروئید و غیره باشد. با توجه به مشکل شما با هلیکوباکتری و وجود گره‌های خوش خیم در تیروئید، احتمالا دلیل سوزش و درد گلو شما مربوط به عفونت هلیکوباکتری است. با درمان مناسب هلیکوباکتری و طبق توصیه‌های پزشک، علائم شما بهبود خواهد یافت. در صورت ادامه علائم و عدم بهبود با درمان هلیکوباکتری، می‌توانید باز هم به پزشک مراجعه کنید تا بررسی های لازم انجام شود.

   پاسخ
 • سلام من یه برآمدگی زیر گلوم هست وبدون درد .ولی بعضی وقتها درد شدیدی از طرف راست گلوم شروع میشه وگوشم هم درد میگیره ولی بعداز یک دقیقه خوب میشم ومرتبا صدام خشن میشه مخصوصا اگر یکم بخوام بلند حرف بزنم تا دیگران بشنوند .علت چیه لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  پاسخ
  • احتمالاً علت برآمدگی زیر گلوی شما یک نوع کیست یا گره تیروئیدی است که بر روی کیسه صوتی فشار می‌آورد و موجب صدای خشن می‌شود. درد شدید شما هم ممکن است به دلیل فشار بر روی عصب‌های حسی در این منطقه باشد. برای تشخیص دقیق تر و درمان مناسب، بهتر است به یک پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید و از طریق بررسی های بالینی و امکانات تشخیصی مانند سونوگرافی و آزمایش های خون می توانند علت دقیق را تشخیص دهند و درمان مناسب را تجویز کنند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/02/04 10:02 ق.ظ

  سلام
  اذرماه انفولانزا گرفتم و کلی زول کشید تا خوب بشم ولی تا الان که اردیبهشته هنوز گلو درد دارم حس میکنم چیزی گیر کرده در گلوم گلوم کمی قرمزی داره و بعضی وقتا میگیره و ول میکنه

  پاسخ
  • سلام، این ممکن است یکی از علائم بعد از ابتلا به آنفولانزا باشد. با این حال، اگر این علائم برای شما همچنان ادامه دارد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا بتواند علت دقیق آن را تشخیص دهد و درمان مناسبی را برای شما تجویز کند. بسته به شدت علائم شما، ممکن است نیاز به آزمایش‌هایی مانند آزمایش خون و تصویربرداری مثل اندوسکوپی گلو داشته باشید.

   پاسخ
 • سلام من آذر ماه آنفولانزا گرفتم بع از اون گلو دردم خوب نشد احساس خراش در گلوم است وخیلی خشکه درد همیشه نیست گاهی پیش میاد با خوردن بعضی مواد مثل بادمجان بد تر میشم دکتر گفتن گلویم زخم وایت آلرژی است تازگی ها از بیرون هم درد میکنه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام زیر گلوم خیلی درد می‌کنه که با قورت دادن آب دهانم درد شدیدی احساس می کنم علتش چیه

  پاسخ
 • اسکندرصبوری
  1402/01/12 3:20 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید آقای دکتر من الان حدودا
  ۷ سالی میشه مشکل گلو درد وخفگی دارم اونم در ماه شاید ۲ الی ۳ بار این طوری میشم آندوسکوپی کردم آزمایش دادم وپیش دکتر های فوق تخصص رفتم تقریبا ۸ تا هم دکتر عوض کردم اما نتونستم جواب بگیرم و گلوم از داخل سمت چت ورم میکنه وخفه میشم بعد وقرص گاز کپسولی دادن بهم اونو که میزنم بعد ۱ ساعت ول میکنه فرداش دوباره بازم ورم میکنه وهیچ وقت زخم احساس نمی کردم ولی الان ۵ روزه که زخم شده وتوی آینه که نگاه میکنم کلا نقطه نقطه سفید شده لطفا منو هم رهنمایی کنید چیکار کنم کجا برم که خوب شم خیلی ممنونم

  پاسخ
 • فاطمه زهرا
  1401/12/22 9:57 ب.ظ

  سلام امیداوارم حالتون خوب باشه
  وسط گلوم خیلی درد میکنه و وقتی بهش فشار وارد میکنم یا خیلیی آروم ضربه میزنم بدتر میشه.(سرما خوردگی و گوش درد شدید داشتم ک با مراجعه ب پزشک خوب شده)درد گلو هم فقد از بیرون حس میشه .
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من ۹ ماه میش تصادف کردم وار ناحیه پشت سرم شکسته شده والان مدت دوماه که موقعه خمیازه فکم میگیرد و گلوم و پشت گردنم خیلی درد دارم ام ارای هم گرفتم میگن مشکلی نداری خوا۶ش میکنم راهنماییم کنید به کدوم دکتر مراجعه بکنم ممنون

  پاسخ
 • سیف الدین رحیمی
  1401/11/15 0:32 ق.ظ

  سلام من یک ما میشه گلویم درد می‌کند وترویر دم زیات برآمده گی دارد میشه بگیر حالتش چیشه

  پاسخ
 • سلام من ۲۷ سالمه دو هفته پیش مبتلا به بیماری آبله مرغان شدم که از پسر کوچیکم گرفته بودم. الان که دونه ها خشک شده گلو دردم هنوز خوب نشده و دو هفتست مداوم گلو درد دارم طوری آب دهنمو به سختی قورت میدم.خواهش میکنم جواب بدین خیلی میترسم

  پاسخ
 • زینب رحمانی
  1401/11/13 10:44 ب.ظ

  سلام من حدود دوماهی،میشه زیر گلوم قسمت غضروفم خیلی درد شدید دارم طوری که فکم هم درگیر میشه موقع بلعیدن غذا هم اذیت میشم میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنونتون میشم

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/11/10 8:23 ب.ظ

  سلام آقای دکتر چند سالی هست دو طرف زبانم دوتا دکمه سفت هست درد ندارد بعضی موقعه ها گلویم درد میکنه چیه

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/09/20 3:04 ب.ظ

  سلام من زیر گلو تا تو گوشم چند وقتی هست درد می گیره بعضی وقتا فکم درد می گیره با سرما و عصبی که میشم تشدید میشه اکثرا عصرا و شبا این علائم دارم لطفا راهنمایی کنید قرص فشار و چرب کبد روزی دوتا میخورم

  پاسخ
 • طاهره دهقان
  1401/08/30 9:15 ق.ظ

  سلام من ۷ هشت سال میشه ماهی یکی دوبار از بیرون گلوم وحنجرم درد شدید میگیره واز داخل هم کمی قرمز میشه دوست دارم سفت حنجره فشار بدم بگیرم البته سردرد هم باهاش میگیرن کل سرم مخصوصاپشت گوشم وگردن البته آرتروز مهره گردنم دارم بعد ادوسه روز این دردها با مسکن ول میشه دوباره میزنه به مفصلام به نظرتون چی میتونه باشه ؟چند ماه یک بار هم از تو لوزه هام یه چیزای سفت سفید بد بو اندازه سه تا چهار دونه خورده برنج لوزه هام بزرگ نیست طبیعی هم هست

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/07/26 9:37 ب.ظ

  سلام
  قسمت شروع مری من بعد غذا خوردن درد پیدا می کند. و رگ های گردنم درد میگیرد. میشه بگوید دلیلش چیست؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/06/29 3:41 ب.ظ

  سلام من چند وقت پیش به خاطر سرفه خشک قرص ازیترومایسین مصرف میکردم ولی الان بعد از گذشت سه هفته متوجه غده ای زیر گلو شدم که وقتی دست میزنم بیشتر میشه به نظر شما چی میتونه باشه

  پاسخ
 • سلام من چند ماهی هست بافت نرم زیر فکم سمت چپ دست که میزنم درد میکنه علتش چیه؟

  پاسخ
 • نوشین یگانه
  1401/04/24 2:15 ب.ظ

  من مدتیه که زیر گلوم درد میکنهوبافشار دادنش بادگلو میزنم زیاد وبعد از دردش کم میشه ولی مرتب درد میگیره علتش چیه؟

  پاسخ
 • سلام. احساس فشار زیر مرکز گلو دارم دقیقا پایین پایین وسط. عصبی بشم بیشتر میشه . سیگار هم میکشم علائمش اگر هم نباشه میاد.

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من خانمی ۲۸ ساله ام دو سالی گلوم باخوردن چیزهای تند وشیرین ورم میکنه سمت راست،بعد چند ثانیه ورمش خوب میشه بعد شروع به خوردن میکنم میخواستم راهنمایم کنین ممنون

  پاسخ
 • سلام علت درد رگ پایین گلو چیه دردش باعث سر دردم میشه

  پاسخ
 • سیدعلی سلیمانی
  1401/01/22 1:53 ب.ظ

  سلام وقت بخیر،من،حدود سه هفته پیش یه ویروسی گرفتم از پسر کوچیکم،علائم آبریزش بینی و گلودرد بود البته ترشحات بینی زرد رنگ بود،بعد سهدهفته و استقاده از آزیترومایسین ترشحات خوب شد ولی گلودرد باقی مونده،موقعی که میخوام بزاق دهنمو قورت بدم درد میگیره،لطفا راهنمایی بفرمایید،آلتادین و شربت دیفن هیدرامین هم استفاده کردم ولی تا الات نتیجه ای نداشته،هیچ علائم دیگه ای هم ندارم،باتشکر

  پاسخ
 • ابراهیم داود ابادی
  1401/01/13 10:55 ب.ظ

  سلام چند روزه زمانی که به گوشی نگاه میکنم زیرگلویم درد میگیرد .نه سرفه دارم نه گلوم چرکی هست البته تیروید دارم وقرص لوکسین مصرف میکنم .اب نمک هم زیاد قرقره میکنم با تشکر

  پاسخ
 • جمشید دریک
  1400/11/01 6:15 ق.ظ

  با سلام
  من چند روز که سمت راست گلوم درد میکنه. در غذا خوردن هیچ مشکلی ندارم دست که میزارم درد میکنه. موقع بلع غذا هم ی کم دردمیگیره .آدم عصبانی هم هستم . خودم احساس میکنم درد عصبی هستش. نظر شما رو میخواستم

  پاسخ
 • فاطمه علیزاده
  1400/10/30 2:24 ب.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر مادر من سمت راست گلوش ورم کرده و نبض شدیدی داره به‌طوری که از دورهم پیداست مشکل از چی میتونه باشه. ممکن عوارض دارو باشه

  پاسخ
 • امیر علی
  1400/10/13 11:19 ب.ظ

  سلام من دو ماه کفنم درد می کنه هر دکتر یک چیزی میگن یکی میگه رفلکس میده یکی میگه عفونت هر کاری کردم خوب نشدم چکار کنم با تشکر

  پاسخ
 • سلام من ۷ ساله کم کاری تیرویید دارم و تازگی آزمایش دادم تیروییدم پایین اومده ولی توی خواب غده رو احساس میکنم و یهو از دردش بیدار میشم و پشت گردنم هم سفت میشه و درد میگیره و دردش تا گوشم میگیره بعضی وقتها هم از گردنم تیر میکشه تا گوشم و میخواستم ببینم بخاطر تیروییده

  پاسخ
 • سلام ببخشید من وقتی درس میخونم بعد گذشت ۱۰ یا ۱۵ دقیقه ناحیه گلوم درد میگیره و هرچی بیشتر میگذره دردشم بیشتر میشه موقع درس خوندنم داد نمیزنم همون حالت عادی ک همیشه حرف میزنم میخونم علتش چی میتونه باشه

  پاسخ
 • ربابه دلشاد
  1400/07/22 12:13 ب.ظ

  سلام خانومی هستم ۴۳ ساله هشت سال پیش تیرویید گرفتم درحال حاضر دارو میخورم الان مشکل معده پیدا کردم پایین گلو درد مبکنه مثل چیزی که گیر کرده سرم را پایین
  میندازم راه تنفسیم کم میشه ودرد
  میکنه گیجی سر منگی سر هوای در بسته حالمو بد میکنه بطوری که نفسم بالا نمیاد ازمایش دادم چکاپ کامل همه چیزم نرماله است درد قفسه سینه وگیری گلو چیکار کنم که خوب بشه
  خواهش میکنم جوابمو بدید ممنون

  پاسخ
 • سلام بعد از زدن واکسن ناحیه سمت راست سیب آدم تا نزدیک ترقوه ام از بیرون بشدت درد ناک و کمی متورم شده گاها سرم پایینه درد بسیار شدیدی حتی هنگام بلع دارم نیازه پیگیری کنم یا از عوارض واکسنه و خود بخود برطرف میشه

  سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام، من از یک ماه قبل گلوم خیلی درد می کنه و فشار میاد مثل اینکه تو وسط گلوم لقمه ای گیر کرده باشه، قبل از اینکه گلوم اینجوری بشه از بینی و دهان ترشحات میومد و تمیز می کردم ولی الان یک ماه هست که از بینی و حلقم ترشحات نمیاد و خشک شده به بینی هم خیلی فشار میاد، آزمایش دادم گفتن کمی عفونت داری ولی دارو خوردم گلوم اصلا خوب نمیشه، جلوی گلوم احساس می کنم یه چیزی هست داخل گلوم واز بیرون گلوم داره خفم می کنه چیکار کنم، کدوم دکتر برم هیچ کاری هم نمی تونم بکنم.

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر.بنده دوماه پیش کرونا گرفتم بعد از دو هفته که کرونام رو به بهبودی بود گلوم از بیرون متورم شد دقیقا از پایین گوشم تا بالا ترقوه و سرشانه کمی درد میکنه گاهی گم گوشم تیر میکشه،و زیر چانم هم غدد لنفاویم متورم شد الان ۱ماه هست به این صورته.میخوام بدونم به چه علته

  پاسخ
  • سلام. تیروییدیت بعد از کرونا تشخیص آقای دکتر چگینی برای شماست.

   پاسخ
   • سلام من دو روز پیش سرماخوردم و خودم قرص کلداکس و شربت دیفن هیدرامین خوردم، بعد یک روز از دیروز تب ندارم و دیگه حس بی حالی و مریضی هم ندارم
    ولی گلو درد شدم و امروز سمت چپ گلوم درد گرفته و موقع بلع حس میشه دردش
    باید آزیترومایسین بخورم؟

    پاسخ
 • سلام دخترم از ۷ سالگی کم کاری تیروئید داره و قرص لوکسین یک درصد الان مصرف میکنه زیر گلوش درد گرفته به تازگی .چیکار کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
 • مژگان حسینی
  1400/03/29 8:32 ب.ظ

  سلام – کم کاری تیرویید دارم و حدود ۱۰ سال است لووتیروکسین مصرف می کنم ( روزی یک عدد) اخیرا دردی در ناحیه زیر گلو دارم که نگرانم کرده البته در موقع بلع مشکلی ندارم فقط وقتی روی آن قسمت گلو دست می گذارم درد می کنه و بعضا موقع صحبت کردن نیز درد می گیره انگار که بغض دارم و به سختی صحبت می کنم سه سال پیش سونوگرافی انجام دادم مشکلی نبود، الان با این شرایط نیاز به سونوگرافی یا اسکن می باشد ؟ اگر هست کدامیک بهتر است انجام بشه ؟ متشکرم

  پاسخ
 • من زیر گلوم تورم داره و دکتر گفت گواتر هست گاهی اوقات پشت سر هم گلو درد میشم سریع خوب میشه و کم کاری تیروئید هم دارم الان مدتیه غبغپ من هم کمی ورم کرده و کمی هم درد میکند باید چیکار کنم و چه آزمایش هایی انجام بدهم که مربوط به اینا باشه.ممنونم

  پاسخ
 • a bunch of thanks to this great article. The insights you provided will really give holistic health attainment..

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.