علت درد زیر گلو و غضروف گلو؟ ورم گلو نشانه چیست؟ گلودرد نشانه چیست؟

علت درد زیر گلو چیست، ورم گلو نشانه چیست؟

درد غضروف گلو و علت درد زیر گلو چیست، گلودرد یک امر شایع است که اکثرا در طول زندگی مان تجربه کرده ایم، زمانی که گلودرد ما را می آزارد در اولین برخورد بزرگترها احتمال سرماخوردگی می دهند، این در بسیاری مواقع یک حدس درست است، عفونت های ویروسی که در عموم به آن سرماخوردگی (فارنشیت) هم گفته می شود علت درد زیر گلو هستند.

گلودرد استرپتوکوک و یا گلودرد ناشی از باکتری هم نوع دیگری از گلودرد است، این نوع درد نیاز به استفاده و مصرف آنتی بیوتیک دارد تا فرد را دچار عوارض نکند، از مجموعه علت درد زیر گلو می توان به برگشت اسید و آلرژی نیز اشاره کرد.

و اما یک موضوع اینجاست، در چه زمانی باید نگران این گلودرد بود، در حقیقت سوال این است، که آیا همه گلودرد ها سرماخوردگی هستند، چه زمانی درد در گلو و درد غضروف گلو خطرناک است، این مقاله برای کسانی آماده شده که می خواهند بدانند علت درد زیر گلو چه می تواند باشد و چه زمانی ورم گلو و درد غضروف گلو نگران کننده است.

اگر دچار دردی در ناحیه گلو هستید که احساس می کنید مدت زمان بیشتری طول کشیده و یا درد متفاوتی را تجربه می کنید حتما با گذاشتن ۱۰ دقیقه وقت این مطلب را بخوانید.

درد زیرگلو و ورم گلو نشانه چیست

علائم درد در ناحیه گلو

این بیماری بسته به علتی که باعث ایجاد آن شده است علائم متفاوتی ایجاد می کند، این علائم عبارتند از:

 • درد و یا حس خراشیدگی در گلو
 • دردی که با حرف زدن و یا بلعیدن بدتر می شود.
 • مشکل در بلع
 • احساس درد و غدد متورم در گردن و یا ناحیه فک
 • تورم در ناحیه لوزه ها و قرمزی
 • وجود لکه های سفید و برف مانند بر روی لوزه ها
 • صدای خشن و یا گرفته

وجود مشکل در ناحیه گلو در مواردی علاوه بر ایجاد درد باعث مشکلاتی مانند بلع، کاهش وزن و همچنین مشکلات تنفسی می شود.

دلایلی که می تواند باعث درد گلو باشد: (علت درد زیر گلو)

عفونت های ویروسی:

عفونت‌های ویروسی از جمله سرماخوردگی، آنفولانزا، خروسک، سرخک و برخی دیگر ویروس‌ها می توانند علت درد زیر گلو باشند.

عفونت های باکتریایی:

ایجاد عفونت در اثر باکتری باعث درد در ناحیه گلو می شود به همراه این باکتری ها ایجاد لکه های سفید و برفی شکل بر روی لوزه ها، تورم و قرمزی نیز به وجود خواهد آمد، در چنین شرایطی مصرف آنتی بیوتیک برای درمان گلودرد و از بین بردن باکتری لازم است.

عفونت های ویروسی در مجرای هوایی بینی:

عفونت ناشی از قارچ ها، باکتری ها و یا ویروس‌ها که با افزایش مخاط بینی همراه است، تجمع این مخاط در پشت گلو باعث درد در ناحیه می شود.

آلرژی هم علت درد زیر گلو است:

آلرژی بنا به دلایل مختلف به وجود می آید، آنچه در پشت آلرژن ها به عنوان علت درد زیر گلو مطرح می شود، افزایش و تجمع مخاط بینی در پشت گلو است.

ریفلاکس و بازگشت اسید:

برگشت اسید معده به مری، پشت گلو و دهان از جمله عوامل درد در ناحیه گلو می باشد.

سوزش به دلیل هوای خشک، مواد شیمیایی و یا دود سیگار:

هوای خشک و ماندن در محیطی که پر از مواد شیمیایی و یا دود سیگار است نیز می تواند موجب تورم و درد گلو شود، به طور مثال در زمان خانه تکانی های عید و تمیزکاری با مواد شوینده.

وجود تورم در غده تیروئید و در مواردی توده یا ندول تیروئید علت درد زیر گلو:

تا اینجا به برخی دلایل گلودرد اشاره کردیم ولیکن یک عامل دیگر برای گلودرد وجود دارد که لازم است بررسی تشخیصی دقیقتری برای آن صورت بگیرد، آن هم بیماری‌های تیروئید و تورم در آن و نیز وجود ندول تیروئید است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنم؟

در مواردی که گلودرد شما بیشتر از ۳ هفته ادامه می یابد بایست برای یافتن علت آن اقدام موثرتری انجام دهید، ممکن است وجود بیماری های تیروئید یا بعضا گره یا ندول تیروئید سبب ایجاد آن شده باشد، همچنین برای بررسی دردی که به طور مداوم شما را می آزارد باعث تب، سرفه، خستگی و یا دردهای عضلانی شده اند به پزشک مراجعه کنید.

 

بهتر است قبل از ادامه مطلب بدانید اکثر ندول های تیروئید علامتی از درد ایجاد نمی کنند، اکثرا درد در این غده به دلیل تورم در تیروئید اتفاق می افتد، از آن گذشته وجود درد در اثر ندول تیروئید معمولا علامتی به نفع خوش خیمی است، به عبارت دیگر در موارد کمی توده های بدخیم باعث درد می شوند، بنابراین قبل از نگرانی به تشخیص و درمان‌های لازم بپردازید.

آیا ندول‌های خوش خیم تیروئید احتیاج به درمان دارند؟

با اینکه ندول‌های خوش خیم نگران کننده نیستند و درمان آنها به خوبی انجام می شود در مواردی حتی به درمان نیز نیاز ندارند، بلکه پزشک تنها به یک معاینه و فالوآپ پس از تشخیص اولیه بسنده می کند تا بر روی اندازه و سرعت رشد توده نظارت داشته باشد.

در چه مواردی نیاز به درمان ندول تیروئید هست؟

 • اگر رشد توده زیاد باشد به طوری که به عنوان علت درد زیر گلو مطرح شود و یا بزرگی توده باعث مشکل در بلع و تنفس باشد لازم است تا ندول درمان شود.
 • اگر ندول تیروئید سمی بوده باشد و باعث ایجاد پرکاری تیروئید شده باشد.
 • در مواردی که توده به شکل بدخیم ظاهر می شود نیز بیمار می‌بایست هر چه سریعتر نسبت به درمان اقدام کند در چنین شرایطی نحوه درمان به اندازه ندول شرایط بیمار و سلامت وی بسته است.

درمان ندول تیروئید

در موارد زیادی خط اول درمان سرطان تیروئید جراحی و به اصطلاح تیروئیدکتومی و یا حذف غده تیروئید خواهد بود که در پی آن لازم است بیمار تا آخر عمر هورمون تیروئید مصرف نماید.

اگر نوع و شرایط ندول بدخیم به شکلی باشد که قابلیت درمان با امواج ماکروویو و یا آر اف وجود داشته باشد پزشک از این راه نیز استفاده می کند، این که چه کسانی می توانند به کمک آر اف درمان شوند را از مقاله آر اف تیروئید مطالعه کنید، برای رفتن به مقاله می توانید اینجا را کلیک کنید.

غده پاراتیروئید چیست

روش تشخیص توده تیروئید

در بسیاری موارد بیمار با نگاه کردن در آینه متوجه وجود برآمدگی در ناحیه گلو می شود و یا پزشک در حین معاینات فیزیکی متوجه آن میشود، در مراحل بعدی سونوگرافی از غده تیروئید و یا تصویربرداری های دیگر مانند توموگرافی کامپیوتری و یا همان ct انجام می شود، در صورت لزوم از ندول نمونه برداری و خوش خیم و یا بدخیم بودن آن در پاتولوژی مشخص می شود.

این نکته را در نظر بگیرید که توده و برآمدگی های گلو همگی ناشی از ندول تیروئید نیستند و ضمنا همه آنها خطرناک نبوده و نیازی به تست های تشخیصی ندارند، اگر می خواهید بدانید کدام توده ها در گردن خطرناک هستند مقاله بسیار کاملی را که در این رابطه آماده شده حتما بخوانید.

آنچه که در موسسه تصویربرداری پزشکی تیراد برای شما انجام می شود:

موسسه تیراد به عنوان اولین مرکز فوق تخصصی در درمان‌های کمتر تهاجمی و بدون جراحی ندول تیروئید در تهران زیر نظر پزشکان فوق تخصص رادیولوژی مداخله ای و اینترونشن فعالیت نموده و بیمارانی که دچار ندول تیروئید و علائم مرتبط با آن هستند می توانند با مراجعه به مرکز و پس از دریافت مشاوره و انجام تست های تشخیصی نسبت به درمان اقدام کنند.

منبع :

سونوگرافی و تصویربرداری تیراد

سایت خط سلامت

مقالات پیشنهادی :

 آیا سرطان تیروئید کشنده است

۲.۲ / ۵. ۵

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم؟ علائم سرطان تیروئید چیست؟
مطلب قبلی
داروی پرکاری تیروئید چیست؟ قرص تیروئید پرکار + عوارض

۵۶ دیدگاه. Leave new

 • علی گلی
  1402/03/13 6:39 ق.ظ

  سلام من چن روز پیش ی گلو درد اومد مثل سرما خوردگی اما باگذشت ی هفته الان دیگ ن چیزی پاین میره ن ورم کم شده الانم از تو خواب فک دندون گوش سر شدید میکنه خشک کننده زیاد خوردم اما تو گلوم حس خلط میکنم اما جدا نمیشه البته لوزه اضافه هم دارم

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:20 ق.ظ

   سلام. علت گلو درد و احساس خلط در گلو ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. در نظر داشته باشید که اینطور نمی شود تشخیص و درمان بیماری‌ را انجام داد. اما می‌توانم به شما توصیه‌های عمومی بدهم:

   استفاده از آب گرم و نمک آب برای گرم کردن و ضدعفونی کردن گلود.

   استفاده از آبلیمو و عسل: می‌توانید یک قاشق آبلیمو را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و به آن عسل هم اضافه کنید، سپس آن را به آرامی بنوشید.

   استفاده از بخور آب گرم: می‌توانید از بخور آب گرم استفاده کنید و تنفس عمیق کنید. این کار می‌تواند به تسکین احساس خلط در گلو کمک کند.

   اگر علائم شما بهبود نیابند، تازگی داشته باشند یا شدیدتر شوند، توصیه می‌شود که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت دقیق را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

 • نسرین
  1402/03/05 4:06 ق.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من سال ۸۱ به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیرویید کتومی شدم و ید ۱۳۱ به مقدار ۱۰۰ گرفتم الان دو روزه که حس تورم و درد در همان سمت چپ گلودرد و یک نقطه هست که وقتی با دست هم فشار میدم خیلی درد داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • مدیر سایت
   1402/03/05 12:29 ب.ظ

   سلام، متأسفم که با این مشکل روبرو شده‌اید. همانطور که گفتید در گذشته به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیروئید کتمی شده‌اید و در حال حاضر حس تورم و درد در سمت چپ گلودرد دارید. بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنید، زیرا پزشک که معاینه و تاریخچه پزشکی شما را دارد، می‌تواند با دقت بیشتری نظر درست و صحیحی ارائه دهد. او ممکن است تست‌ها و تصویربرداری مورد نیاز را تجویز کند و مشکل شما را بررسی کند. به هر حال، اگر درد شما بسیار شدید است یا اگر احساس می‌کنید وضعیت شما بدتر می‌شود، بهتر است به صورت فوری با پزشک خود تماس بگیرید.

 • پرویزی
  1402/03/01 7:11 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دو ماه پیش سرماخورده شدم و دکتر گفت ورم لوزه دارید در هر دو قسمت گلو با مصرف دارو یک ماه خوب شدن ولی همچنان ورم لوزه دارم انتی بیوتیک هم مصرف کردم ولی ورم خوب نمیشه الان مشکلی که دارم اینکه بعضی مواقع صحبت که میکنم یه چیز سفت فشار میاره به گلوم و حرفم قطع میشه چه راهکاری پیشنهاد میکنید

  • مدیر سایت
   1402/03/02 10:39 ق.ظ

   سلام، بهتر است با توجه به علائمی که شما توصیف کردید، به دکتر خود مراجعه کنید تا مشکل ورم لوزه و علائمی که دارید را بررسی کند و تشخیص دقیقی بدهد. در برخی موارد، ممکن است ورم لوزه با مصرف آنتی‌بیوتیک و داروهای ضد التهاب بهبود نیابد و نیاز به اقدامات بیشتر باشد.

   پزشک می‌تواند با انجام امتحان بالینی و ممکن است با سفارش آزمایش‌های تکمیلی مانند آزمایش خون و تصویربرداری، علت دقیق ورم لوزه شما را تشخیص دهد. این ممکن است شامل عواملی مانند عفونت باکتریایی مزمن، عفونت ویروسی، التهاب مزمن لوزه‌ها، یا مشکلات دیگر در منطقه گلو و حنجره باشد.

   در صورتی که علائم شما شدید می‌باشد و بهبودی ندارد، ممکن است لازم باشد به یک متخصص گوش، حلق، و بینی (ENT) مراجعه کنید تا وضعیت گلو و لوزه‌های شما را به طور دقیق‌تر بررسی کنند.

   باز هم تا زمان مراجعه به پزشک، از استفاده از آب گرم و شوری آب گرم برای گرم کردن گلو و استراحت صحیح برای تسکین علائم خود انجام دهید.

 • الهه
  1402/02/21 1:33 ق.ظ

  سلام اقای دکتر نزدیک فکم یه گلوله هست بادست فشارش میدم دردمیکنه علتش چیه

  • مدیر سایت
   1402/02/21 11:41 ق.ظ

   سلام. درد نزدیک فک ممکن است به دلیل مشکلات در فک، دندان، لثه، مفصل فک یا بافت های نرم در این منطقه باشد. گاهی اوقات عفونت دندان نیز می تواند منجر به درد در این منطقه شود. همچنین، گاهی اوقات عفونت و التهاب در بافت های گردنی می تواند به درد در نزدیکی فک منجر شود. برای تشخیص دقیق علت درد شما، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما ممکن است برای تشخیص دقیق، از روش های تصویربرداری مانند ارزیابی با رادیوگرافی، سونوگرافی و یا CT scan استفاده کند.

 • دانیال
  1402/02/19 2:09 ب.ظ

  سلام جناب دکترابراهیمی من امروزصبح غضروف وبرآمدگی گلوم ازبیرون که دست میزنم درد میکندوازداخل گلوهمان قسمت که آب دهنم قورت میدم مقداری درددارم علائم دیگری ندارم.سپاس

  • مدیر سایت
   1402/02/19 6:24 ب.ظ

   سلام
   سلام، این علائم شایع و ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشند، از جمله:

   التهاب و عفونت در ناحیه گلویی
   برآمدگی یا تورم در غضروف و بافت های گلویی
   تحریک عصبی در ناحیه گلویی
   استفاده از دخانیات و سیگار کشیدن
   در هر صورت، بهتر است که به پزشک خود مراجعه کنید تا اوضاع را ارزیابی کرده و بهترین راه حل را برای درمان شما پیدا کند.
   در برخی موارد، ممکن است نیاز به انجام برخی آزمایشات داشته باشید، از جمله اندوسکوپی گلو و حنجره یا سونوگرافی گلو.

 • نرگس
  1402/02/11 9:43 ب.ظ

  سلام پسر من ۲۳ سال دارد حدود ۷ سال هست که عمل لوزه سوم داشته ولی سالی دوبار پایین گلو حلقومش درد میکند وسرفه میکند ودارو در دراز مدت کمک میکند دلیش چیست باید چکار کنم پسر من از لحاظ جسمی بچه استسنائی است نیاز به کمک والدین دارد

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:01 ب.ظ

   سلام. علائمی که شما برای پسرتان توصیف کرده‌اید، نشان‌دهنده وجود مشکلی در حلق و گلو می‌باشد. احتمالا یکی از دلایل آن ممکن است عفونت حلق و گلو باشد که به صورت مزمن به تکرار می‌شود. همچنین، گاهی اوقات زمانی که لوزه‌ها برداشته شده‌اند، باعث شدید شدن عفونت‌ها می‌شود. برای درمان این عفونت‌ها، معمولا از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضد التهاب استفاده می‌شود. به هر حال، بهترین کار این است که پسرتان به یک متخصص گوش، حلق و بینی (ENT) مراجعه کند تا تشخیص دقیق تری درباره مشکلش گرفته شود و درمان مناسبی به او تجویز شود.

 • منصوره
  1402/02/08 7:36 ق.ظ

  من حدود چهار ماه گلو درد دارم و همراه باسوزش برای تیروئیدم به دکتر مراجعه کردم . گفتند گره زیاد داره اما خوش خیم و علت گلو درد و سوزش اون نیست . حتی آندوسکوپی کردم . متوجه شدم هلیکو باکتری دارم .و داخل گلوم سفید شده نمیدونم چرا اینقدر سوزش گلو دارم آیا ممکنه علتش تیروئید یا چیز دیگری باشه. لطفا راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:16 ب.ظ

   سوزش و درد گلو ممکن است به دلیل علت‌های مختلفی از جمله التهاب دهان و گلو، التهاب حنجره، التهاب لوزه‌ها، انسداد راه هوایی، عفونت هلیکوباکتری، تیروئید و غیره باشد. با توجه به مشکل شما با هلیکوباکتری و وجود گره‌های خوش خیم در تیروئید، احتمالا دلیل سوزش و درد گلو شما مربوط به عفونت هلیکوباکتری است. با درمان مناسب هلیکوباکتری و طبق توصیه‌های پزشک، علائم شما بهبود خواهد یافت. در صورت ادامه علائم و عدم بهبود با درمان هلیکوباکتری، می‌توانید باز هم به پزشک مراجعه کنید تا بررسی های لازم انجام شود.

 • زینب
  1402/02/05 10:31 ق.ظ

  سلام من یه برآمدگی زیر گلوم هست وبدون درد .ولی بعضی وقتها درد شدیدی از طرف راست گلوم شروع میشه وگوشم هم درد میگیره ولی بعداز یک دقیقه خوب میشم ومرتبا صدام خشن میشه مخصوصا اگر یکم بخوام بلند حرف بزنم تا دیگران بشنوند .علت چیه لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:24 ب.ظ

   احتمالاً علت برآمدگی زیر گلوی شما یک نوع کیست یا گره تیروئیدی است که بر روی کیسه صوتی فشار می‌آورد و موجب صدای خشن می‌شود. درد شدید شما هم ممکن است به دلیل فشار بر روی عصب‌های حسی در این منطقه باشد. برای تشخیص دقیق تر و درمان مناسب، بهتر است به یک پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید و از طریق بررسی های بالینی و امکانات تشخیصی مانند سونوگرافی و آزمایش های خون می توانند علت دقیق را تشخیص دهند و درمان مناسب را تجویز کنند.

 • ناشناس
  1402/02/04 10:02 ق.ظ

  سلام
  اذرماه انفولانزا گرفتم و کلی زول کشید تا خوب بشم ولی تا الان که اردیبهشته هنوز گلو درد دارم حس میکنم چیزی گیر کرده در گلوم گلوم کمی قرمزی داره و بعضی وقتا میگیره و ول میکنه

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:36 ب.ظ

   سلام، این ممکن است یکی از علائم بعد از ابتلا به آنفولانزا باشد. با این حال، اگر این علائم برای شما همچنان ادامه دارد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا بتواند علت دقیق آن را تشخیص دهد و درمان مناسبی را برای شما تجویز کند. بسته به شدت علائم شما، ممکن است نیاز به آزمایش‌هایی مانند آزمایش خون و تصویربرداری مثل اندوسکوپی گلو داشته باشید.

 • مهدی
  1402/01/30 11:12 ب.ظ

  سلام من آذر ماه آنفولانزا گرفتم بع از اون گلو دردم خوب نشد احساس خراش در گلوم است وخیلی خشکه درد همیشه نیست گاهی پیش میاد با خوردن بعضی مواد مثل بادمجان بد تر میشم دکتر گفتن گلویم زخم وایت آلرژی است تازگی ها از بیرون هم درد میکنه لطفا راهنمایی کنید

 • مریم
  1402/01/23 9:20 ق.ظ

  سلام زیر گلوم خیلی درد می‌کنه که با قورت دادن آب دهانم درد شدیدی احساس می کنم علتش چیه

 • اسکندرصبوری
  1402/01/12 3:20 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید آقای دکتر من الان حدودا
  ۷ سالی میشه مشکل گلو درد وخفگی دارم اونم در ماه شاید ۲ الی ۳ بار این طوری میشم آندوسکوپی کردم آزمایش دادم وپیش دکتر های فوق تخصص رفتم تقریبا ۸ تا هم دکتر عوض کردم اما نتونستم جواب بگیرم و گلوم از داخل سمت چت ورم میکنه وخفه میشم بعد وقرص گاز کپسولی دادن بهم اونو که میزنم بعد ۱ ساعت ول میکنه فرداش دوباره بازم ورم میکنه وهیچ وقت زخم احساس نمی کردم ولی الان ۵ روزه که زخم شده وتوی آینه که نگاه میکنم کلا نقطه نقطه سفید شده لطفا منو هم رهنمایی کنید چیکار کنم کجا برم که خوب شم خیلی ممنونم

 • فاطمه زهرا
  1401/12/22 9:57 ب.ظ

  سلام امیداوارم حالتون خوب باشه
  وسط گلوم خیلی درد میکنه و وقتی بهش فشار وارد میکنم یا خیلیی آروم ضربه میزنم بدتر میشه.(سرما خوردگی و گوش درد شدید داشتم ک با مراجعه ب پزشک خوب شده)درد گلو هم فقد از بیرون حس میشه .
  لطفا راهنمایی کنید

 • فاطمه
  1401/11/16 6:35 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من ۹ ماه میش تصادف کردم وار ناحیه پشت سرم شکسته شده والان مدت دوماه که موقعه خمیازه فکم میگیرد و گلوم و پشت گردنم خیلی درد دارم ام ارای هم گرفتم میگن مشکلی نداری خوا۶ش میکنم راهنماییم کنید به کدوم دکتر مراجعه بکنم ممنون

 • سیف الدین رحیمی
  1401/11/15 0:32 ق.ظ

  سلام من یک ما میشه گلویم درد می‌کند وترویر دم زیات برآمده گی دارد میشه بگیر حالتش چیشه

 • ندا
  1401/11/14 2:36 ق.ظ

  سلام من ۲۷ سالمه دو هفته پیش مبتلا به بیماری آبله مرغان شدم که از پسر کوچیکم گرفته بودم. الان که دونه ها خشک شده گلو دردم هنوز خوب نشده و دو هفتست مداوم گلو درد دارم طوری آب دهنمو به سختی قورت میدم.خواهش میکنم جواب بدین خیلی میترسم

 • زینب رحمانی
  1401/11/13 10:44 ب.ظ

  سلام من حدود دوماهی،میشه زیر گلوم قسمت غضروفم خیلی درد شدید دارم طوری که فکم هم درگیر میشه موقع بلعیدن غذا هم اذیت میشم میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنونتون میشم

 • ناشناس
  1401/11/10 8:23 ب.ظ

  سلام آقای دکتر چند سالی هست دو طرف زبانم دوتا دکمه سفت هست درد ندارد بعضی موقعه ها گلویم درد میکنه چیه

 • ناشناس
  1401/09/20 3:04 ب.ظ

  سلام من زیر گلو تا تو گوشم چند وقتی هست درد می گیره بعضی وقتا فکم درد می گیره با سرما و عصبی که میشم تشدید میشه اکثرا عصرا و شبا این علائم دارم لطفا راهنمایی کنید قرص فشار و چرب کبد روزی دوتا میخورم

 • طاهره دهقان
  1401/08/30 9:15 ق.ظ

  سلام من ۷ هشت سال میشه ماهی یکی دوبار از بیرون گلوم وحنجرم درد شدید میگیره واز داخل هم کمی قرمز میشه دوست دارم سفت حنجره فشار بدم بگیرم البته سردرد هم باهاش میگیرن کل سرم مخصوصاپشت گوشم وگردن البته آرتروز مهره گردنم دارم بعد ادوسه روز این دردها با مسکن ول میشه دوباره میزنه به مفصلام به نظرتون چی میتونه باشه ؟چند ماه یک بار هم از تو لوزه هام یه چیزای سفت سفید بد بو اندازه سه تا چهار دونه خورده برنج لوزه هام بزرگ نیست طبیعی هم هست

 • ناشناس
  1401/07/26 9:37 ب.ظ

  سلام
  قسمت شروع مری من بعد غذا خوردن درد پیدا می کند. و رگ های گردنم درد میگیرد. میشه بگوید دلیلش چیست؟

 • ناشناس
  1401/06/29 3:41 ب.ظ

  سلام من چند وقت پیش به خاطر سرفه خشک قرص ازیترومایسین مصرف میکردم ولی الان بعد از گذشت سه هفته متوجه غده ای زیر گلو شدم که وقتی دست میزنم بیشتر میشه به نظر شما چی میتونه باشه

 • فاطمه
  1401/06/18 0:14 ق.ظ

  سلام من چند ماهی هست بافت نرم زیر فکم سمت چپ دست که میزنم درد میکنه علتش چیه؟

 • نوشین یگانه
  1401/04/24 2:15 ب.ظ

  من مدتیه که زیر گلوم درد میکنهوبافشار دادنش بادگلو میزنم زیاد وبعد از دردش کم میشه ولی مرتب درد میگیره علتش چیه؟

 • پیام
  1401/04/13 8:09 ب.ظ

  سلام. احساس فشار زیر مرکز گلو دارم دقیقا پایین پایین وسط. عصبی بشم بیشتر میشه . سیگار هم میکشم علائمش اگر هم نباشه میاد.

 • انیسا
  1401/04/10 0:53 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من خانمی ۲۸ ساله ام دو سالی گلوم باخوردن چیزهای تند وشیرین ورم میکنه سمت راست،بعد چند ثانیه ورمش خوب میشه بعد شروع به خوردن میکنم میخواستم راهنمایم کنین ممنون

 • MA
  1401/01/23 1:51 ب.ظ

  سلام علت درد رگ پایین گلو چیه دردش باعث سر دردم میشه

 • سیدعلی سلیمانی
  1401/01/22 1:53 ب.ظ

  سلام وقت بخیر،من،حدود سه هفته پیش یه ویروسی گرفتم از پسر کوچیکم،علائم آبریزش بینی و گلودرد بود البته ترشحات بینی زرد رنگ بود،بعد سهدهفته و استقاده از آزیترومایسین ترشحات خوب شد ولی گلودرد باقی مونده،موقعی که میخوام بزاق دهنمو قورت بدم درد میگیره،لطفا راهنمایی بفرمایید،آلتادین و شربت دیفن هیدرامین هم استفاده کردم ولی تا الات نتیجه ای نداشته،هیچ علائم دیگه ای هم ندارم،باتشکر

  • مدیر سایت
   1401/01/27 10:01 ق.ظ

   سلام. نظر آقای دکتر چگینی این هست که سونوگرافی تیروئید انجام بشه.

 • ابراهیم داود ابادی
  1401/01/13 10:55 ب.ظ

  سلام چند روزه زمانی که به گوشی نگاه میکنم زیرگلویم درد میگیرد .نه سرفه دارم نه گلوم چرکی هست البته تیروید دارم وقرص لوکسین مصرف میکنم .اب نمک هم زیاد قرقره میکنم با تشکر

 • جمشید دریک
  1400/11/01 6:15 ق.ظ

  با سلام
  من چند روز که سمت راست گلوم درد میکنه. در غذا خوردن هیچ مشکلی ندارم دست که میزارم درد میکنه. موقع بلع غذا هم ی کم دردمیگیره .آدم عصبانی هم هستم . خودم احساس میکنم درد عصبی هستش. نظر شما رو میخواستم

 • فاطمه علیزاده
  1400/10/30 2:24 ب.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر مادر من سمت راست گلوش ورم کرده و نبض شدیدی داره به‌طوری که از دورهم پیداست مشکل از چی میتونه باشه. ممکن عوارض دارو باشه

 • امیر علی
  1400/10/13 11:19 ب.ظ

  سلام من دو ماه کفنم درد می کنه هر دکتر یک چیزی میگن یکی میگه رفلکس میده یکی میگه عفونت هر کاری کردم خوب نشدم چکار کنم با تشکر

 • محمد
  1400/10/07 2:20 ب.ظ

  سلام من ۷ ساله کم کاری تیرویید دارم و تازگی آزمایش دادم تیروییدم پایین اومده ولی توی خواب غده رو احساس میکنم و یهو از دردش بیدار میشم و پشت گردنم هم سفت میشه و درد میگیره و دردش تا گوشم میگیره بعضی وقتها هم از گردنم تیر میکشه تا گوشم و میخواستم ببینم بخاطر تیروییده

 • مبینا
  1400/09/15 9:40 ق.ظ

  سلام ببخشید من وقتی درس میخونم بعد گذشت ۱۰ یا ۱۵ دقیقه ناحیه گلوم درد میگیره و هرچی بیشتر میگذره دردشم بیشتر میشه موقع درس خوندنم داد نمیزنم همون حالت عادی ک همیشه حرف میزنم میخونم علتش چی میتونه باشه

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:20 ق.ظ

   سلام. سونوگرافی کنترل از گردن انجام بدید.

 • ربابه دلشاد
  1400/07/22 12:13 ب.ظ

  سلام خانومی هستم ۴۳ ساله هشت سال پیش تیرویید گرفتم درحال حاضر دارو میخورم الان مشکل معده پیدا کردم پایین گلو درد مبکنه مثل چیزی که گیر کرده سرم را پایین
  میندازم راه تنفسیم کم میشه ودرد
  میکنه گیجی سر منگی سر هوای در بسته حالمو بد میکنه بطوری که نفسم بالا نمیاد ازمایش دادم چکاپ کامل همه چیزم نرماله است درد قفسه سینه وگیری گلو چیکار کنم که خوب بشه
  خواهش میکنم جوابمو بدید ممنون

  • مدیر سایت
   1400/07/25 5:01 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 • لیلا
  1400/07/11 0:14 ق.ظ

  سلام بعد از زدن واکسن ناحیه سمت راست سیب آدم تا نزدیک ترقوه ام از بیرون بشدت درد ناک و کمی متورم شده گاها سرم پایینه درد بسیار شدیدی حتی هنگام بلع دارم نیازه پیگیری کنم یا از عوارض واکسنه و خود بخود برطرف میشه

  سپاسگزارم

 • الینا
  1400/06/26 0:00 ق.ظ

  سلام، من از یک ماه قبل گلوم خیلی درد می کنه و فشار میاد مثل اینکه تو وسط گلوم لقمه ای گیر کرده باشه، قبل از اینکه گلوم اینجوری بشه از بینی و دهان ترشحات میومد و تمیز می کردم ولی الان یک ماه هست که از بینی و حلقم ترشحات نمیاد و خشک شده به بینی هم خیلی فشار میاد، آزمایش دادم گفتن کمی عفونت داری ولی دارو خوردم گلوم اصلا خوب نمیشه، جلوی گلوم احساس می کنم یه چیزی هست داخل گلوم واز بیرون گلوم داره خفم می کنه چیکار کنم، کدوم دکتر برم هیچ کاری هم نمی تونم بکنم.

 • Mona
  1400/04/17 2:41 ق.ظ

  سلام وقت بخیر.بنده دوماه پیش کرونا گرفتم بعد از دو هفته که کرونام رو به بهبودی بود گلوم از بیرون متورم شد دقیقا از پایین گوشم تا بالا ترقوه و سرشانه کمی درد میکنه گاهی گم گوشم تیر میکشه،و زیر چانم هم غدد لنفاویم متورم شد الان ۱ماه هست به این صورته.میخوام بدونم به چه علته

  • مدیر سایت
   1400/04/19 8:51 ق.ظ

   سلام. تیروییدیت بعد از کرونا تشخیص آقای دکتر چگینی برای شماست.

 • ۰۰۰۰۰
  1400/04/03 5:47 ب.ظ

  سلام دخترم از ۷ سالگی کم کاری تیروئید داره و قرص لوکسین یک درصد الان مصرف میکنه زیر گلوش درد گرفته به تازگی .چیکار کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید .

 • مژگان حسینی
  1400/03/29 8:32 ب.ظ

  سلام – کم کاری تیرویید دارم و حدود ۱۰ سال است لووتیروکسین مصرف می کنم ( روزی یک عدد) اخیرا دردی در ناحیه زیر گلو دارم که نگرانم کرده البته در موقع بلع مشکلی ندارم فقط وقتی روی آن قسمت گلو دست می گذارم درد می کنه و بعضا موقع صحبت کردن نیز درد می گیره انگار که بغض دارم و به سختی صحبت می کنم سه سال پیش سونوگرافی انجام دادم مشکلی نبود، الان با این شرایط نیاز به سونوگرافی یا اسکن می باشد ؟ اگر هست کدامیک بهتر است انجام بشه ؟ متشکرم

 • سیما
  1400/03/18 2:08 ب.ظ

  من زیر گلوم تورم داره و دکتر گفت گواتر هست گاهی اوقات پشت سر هم گلو درد میشم سریع خوب میشه و کم کاری تیروئید هم دارم الان مدتیه غبغپ من هم کمی ورم کرده و کمی هم درد میکند باید چیکار کنم و چه آزمایش هایی انجام بدهم که مربوط به اینا باشه.ممنونم

  • مدیر سایت
   1400/03/20 9:44 ق.ظ

   سلام. جواب سونو رو در واتساپ بفرستین.
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • lee
  1398/06/22 7:46 ق.ظ

  a bunch of thanks to this great article. The insights you provided will really give holistic health attainment..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر