چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم؟ علائم سرطان تیروئید چیست؟

سرطان تیروئید در سلول‌های تیروئید -غده پروانه ای شکل در قسمت پایین گردن- رخ می دهد. تیروئید هورمون هایی تولید می کند که ضربان قلب، فشار خون، دمای بدن و وزن را تنظیم می کند. سرطان تیروئید ممکن است در ابتدا هیچ علامتی ایجاد نکند. اما با رشد، می تواند باعث درد و تورم در گردن شود. انواع مختلفی از سرطان تیروئید وجود دارد. برخی از آنها بسیار آهسته رشد می کنند و برخی دیگر می توانند بسیار پرخاشگر باشند. اکثر موارد سرطان تیروئید قابل درمان است. به نظر می رسد میزان سرطان تیروئید در حال افزایش است. برخی از پزشکان فکر می کنند این به این دلیل است که فناوری جدید بهتر به آنها اجازه تشخیص و درمان می دهد.

تشخیص زودرس سرطان تیروئید کمک بسیار موثری برای درمان این نوع سرطان است، با این‌حال سرطان تیروئید همیشه علائم بارز ندارد، در واقع برخی علائم می تواند در مشکلات دیگری از قبیل ندول پرکار تیروئید نیز اتفاق بیافتد، بنابراین برای تشخیص سرطان تیروئید (ندول بدخیم تیروئید) نسبت به ندول‌های خوش خیم احتیاج به بررسی‌های تکمیلی هست، مراحلی که یک پزشک تا رسیدن به تشخیص قطعی سرطان طی می کند، تست‌هایی از جمله سونوگرافی تشخیصی تیروئید، بیوپسی تیروئید و …، اگر سوال شما این است که چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم یا نه این مطلب به شما کمک می کند.

چگونه می توانیم بفهمیم سرطان تیروئید داریم یا نه؟

گره های تیروئید الزاما سرطانی نیستند، این ندول‌ها می توانند علائم مشابهی با ندول‌های بدخیم ایجاد کنند، در این مقاله مواردی را که برای تشخیص سرطان تیروئید لازم است آورده ایم.

علائم سرطان گواتر

معاینه فیزیکی در تشخیص سرطان تیروئید

 پزشک بیمار را برای تشخیص توده در گلو معاینه می کند، همچنین بیمار به لحاظ سابقه فامیلی در سرطان تیروئید و یا سابقه برخورد با اشعه های مضر و قرار گرفتن در معرض تابش اشعه و یا بیماری های تیروئید بررسی می شود تا اگر سوابقی دال بر این موضوعات وجود دارد، با وجود چنین پیش زمینه ای مورد مطالعه قرار بگیرد.

مهمترین نکته ای که بارها بر روی آن تاکید کرده ایم این است که آمار بسیار بالایی از این گره ها سرطانی نیستند، اکثر بزرگسالان دچار ندول های تیروئید می شوند ولیکن این ندول ها خوش خیم هستند و جایی برای نگرانی نیست.

آزمایش خون

آزمایش خون تستی نیست که بتواند نشاندهنده سرطان تیروئید باشد ولی پزشک ممکن است به این خاطر که بداند آیا تیروئید شما درست کار می کند و یا نه این آزمایش را تجویز کند.

تست ژنتیک

اگر سابقه فامیلی مبین این باشد که بیمار مستعد ابتلا به سرطان تیروئید است ممکن است با کمک تست ژنتیک، نسبت به وجود ژنومی که احتمال ابتلا را بالاتر می برد اقدام کند و نیز با بررسی تغییر در ژنوم به وجود برخی سرطان ها پی می برد.

چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم ؟چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم

بیوپسی و یا نمونه برداری تیروئید

تست بیوپسی و نمونه برداری زمانی تجویز می شود که پزشک وجود ندول را در غده تیروئید تشخیص دهد، گرچه شیوه نمونه برداری در گذشته با عمل های جراحی و برداشتن قسمت زیادی از غده تیروئید باعث عوارض برای بیمار می شد و گاها برای بیوپسی پزشک مجبور به برداشتن مقدار زیادی از غده تیروئید می شد که همین موضوع می توانست بیمار را مجبور کند تا آخر عمر از داروهای تیروئید استفاده کند و بعضا این بیوپسی ها به این وسعت نیازی نبود و پزشک تنها در جهت اعمال بهترین تشخیص مجبور به انجام آن می شد.

امروزه ابداع بیوپسی سوزنی و یا FNA و نیز برخی دیگر نمونه های بیوپسی باعث شده تا نیاز به جراحی برطرف شده و پزشک به صورت هدفمند و بدون بستری (به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی) کار بیوپسی را با موفقیت انجام دهد، موسسه تصویربرداری تیراد در تهران یکی از مراکزی است که این نوع بیوپسی را انجام می دهد، می توانید برای بررسی تجربیات بیماران در همین سایت و به آرشیو فیلم ها مراجعه نمائید تا در جریان تجربیات بیماران در این مورد قرار بگیرید.

بیوپسی هدفمند از بافت هدف با هدایت دستگاه سونوگرافی می تواند تشخیص دقیقی برای سرطان تیروئید باشد.

سونوگرافی

سونوگرافی با کمک امواج صوتی با فرکانس بالا به پزشک این کمک را می کند که متوجه جامد بودن و یا کیست‌های پر از مایع در تیروئید بشود، وجود توده جامد در گلو که سونوگرافی تیروئید می تواند به خوبی آن را تشخیص دهد احتمال ابتلا به سرطان را بیشتر می کند چرا که توده های سرطانی عمدتا جامد و سفت هستند.

در همین سایت به طور کامل درباره نحوه انجام سونوگرافی تیروئید و روش‌های درمانی مانند آر اف تیروئید که با کمک و هدایت این وسیله انجام می پذیرد توضیح کامل داده شده است. برای داشتن اطلاعات درباره سونوگرافی داپلر و سونوگرافی تیروئید صفحه خدمات تیراد را ببینید.

سی تی اسکن

اسکن توموگرافی یا سی تی اسکن به پزشک کمک می کند تا محل و وسعت توده بدخیم را تشخیص بدهد و یا اینکه سرطان تیروئید دچار متاستاز شده است و یا خیر، متاستاز به معنی انتقال سرطان از یک بخش به بخش‌های دیگر است و وسعت یافتن در اندام‌های مختلف است.

تشخیص سرطان تیروئید

چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم؟

پت اسکن

با کمک پت اسکن پزشک یک تصویر سه بعدی رنگی که با مقدار کمی ماده رادیواکتیو گرفته شده است از غده تیروئید خواهد داشت که نشان دهنده وجود توده، وسعت و چگونگی آن است.

این روش‌ها برای به دست آوردن شواهدی از توده بدخیم و سرطانی در تیروئید است، پس از تشخیص پزشک با توجه به موقعیت بیمار و با انجام یک سری آزمایشات و بررسی های دیگر نسبت به نحوه درمان و اینکه کیس مناسب برای کدام نحوه درمان خواهد بود، تصمیم به درمان آن می گیرد، این نکته قابل ذکر است که توده های بدخیم تیروئید در موارد بسیار زیادی قابل درمان بوده و بیمار نباید با شنیدن نام سرطان نگران شود، درمان‌های سرطان تیروئید با پیشرفت‌های زیادی که حاصل شده بعضا به صورت سرپایی انجام می گیرد.

علائم تیروئید خطرناک و زنگ خطر سرطان تیروئید!

زنگ خطر سرطان در غده تیروئید چیست، علائمی که باید نسبت به آن نگران باشیم کدام است، آیا سرطان تیروئید می تواند موجب مرگ بیمار شود، چه علائمی به عنوان علائم تیروئید خطرناک شناخته می شوند، چه کسانی باید برای ویزیت پزشک اقدام کنند و بیشتر در معرض خطر سرطان تیروئید هستند، با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بدانیم.

سرطان غده تیروئید زمانی رخ می دهد که سلول‌های غده تیروئید شروع به رشد غیرطبیعی نموده و به این ترتیب با افزایش و انتشار آنها باعث تشکیل توده سرطانی شوند، گرچه سرطان تیروئید از انواع سرطان‌های ناشایع محسوب می شود ولیکن آنچه که در درمان سریعتر و موثرتر کانسر تیروئید مطرح می شود سرعت تشخیص آن است.

متاسفانه بسیاری از افراد زمانی به خطرناک بودن وضعیت تیروئیدشان پی می برند که تقریبا همه چیز اتفاق افتاده باشد، این بیماری به دلیل حرکت آهسته و چراغ خاموشی که معمولا طی می کند در مواقع زیادی از چشم بیمار پنهان می ماند، این در حالی است که یکی از اصلی ترین فاکتورها در درمان سرطان تیروئید تشخیص زودهنگام بیماری است، سرطان تیروئید در مراحل اولیه به خوبی قابل درمان است ولیکن در صورت گسترش این بیماری به سایر اندام‌ها درمان به مراتب سخت تر و بر احتمال مرگ و میر بیماران افزوده می شود.

با اینحال برخی علائم هشدار دهنده در بیماری های تیروئید سیگنال‌هایی هستند که به شما می گویند باید به پزشک مراجعه کنید این علائم را به عنوان علائم تیروئید خطرناک بشناسید، گرچه هیچ کدام از اینها نمی تواند به طور قطع نشان دهنده سرطان تیروئید باشد ولی می تواند کمک موثری در بهبودی سریعتر مشکلات شما باشد.

علائم هشدار دهنده تیروئید عبارتند از:

گردن و یا گلویتان درد گرفته است؟

درد در ناحیه گردن و یا گلو می تواند در اثر بسیاری موارد از جمله بیماری های ویروسی و یا وجود باکتری باشد، گاهی اوقات گلودرد شما ناشی از آلرژی و یا حتی ریفلاکس معده است ولی طولانی بودن و غیر قابل توجیه بودن این درد ها نیاز به بررسی دارد، گرچه خبر خوش این است که درد در ناحیه گلو اگر در رابطه با تیروئید باشد به طور معمول به نفع خوش خیمی است و اکثرا در اثر التهاب ایجاد می شود نه در اثر توده های بدخیم!

صدای خشن پیدا کرده اید؟

به این دلیل که غده تیروئید مستقیما بر روی حنجره واقع شده و بزرگ شدن آن به تارهای صوتی شما آسیب می زند می توان از صدای خشن نیز به عنوان یکی از علائم تیروئید خطرناک یاد کرد، گرچه در موارد بسیاری صدای خشن ناشی از یک سرماخوردگی وجود سرفه، فریاد زدن و یا امثال آن اتفاق می افتد ولی ادامه آن باید بررسی شود، وجود یک توده که در غده تیروئید شما رشد کرده با فشاری که به تارهای صوتی می آورد می تواند به صدای خشن منتج شود.

توده ای در گردنتان دیده اید؟

بیش از ۹۰ درصد از توده ها و ندول‌هایی که در گردن تشکیل می شوند خوش خیم هستند، این ندول ها ممکن است زمانی که شما در آینه نگاه می کنید مشاهده شوند و یا زمانی که بر روی گردنتان دست می کشید آن را احساس کنید با اینحال یک مسئله قطعی نیست زیرا ممکن است توده در ظاهر مشخص نبوده و یا به دلیل کوچکی و عمقی بودن شما متوجه آن نشوید، این توده ها با اینکه یک امر بسیار شایع هستند و در مواردی حتی نیاز به درمان آنها نیست ولیکن بایست مورد معاینه قرار بگیرند.

نفستان گرفته است؟ مشکلات تنفسی پیدا کرده اید؟

با توجه به اینکه غده تیروئید بر روی نای و حنجره قرار گرفته، رشد یک توده باعث می شود تا به مجرای تنفسی شما فشار وارد شود، گرچه آلرژی، سرماخوردگی و دلایل دیگری نیز هستند که می توانند باعث علائمی از تنگی نفس باشند ولی با اینجال یکی از موارد قابل بررسی در این موضوع علی الخصوص اگر برآمدگی در گلو احساس می کنید تیروئید است.

سرفه های مکرر می کنید؟

سرفه هایی که در اثر سرماخوردگی نیست و پس از مدتی همچنان ادامه دارد یک آلارم به عنوان علائم تیروئید خطرناک است، بنابراین به این موارد به چشم اهمیت نگاه کنید و به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز از شما آزمایشات تکمیلی به عمل آید.

مشکل در بلع

رشد ندول تیروئید ممکن است راه گلوی شما را تنگ کند و شما در زمان خوردن و آشامیدن احساس گرفتگی و یا سختی در عمل بلع و یا نوشیدن داشته باشید.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر سرطان تیروئید هستند و بهتر است تحت نظر باشند؟

یک سری عوامل به عنوان ریسک فاکتورهای سرطان تیروئید در نظر گرفته می شوند این افراد بهتر است با یک پزشک در ارتباط بوده و نسبت به علائم خطرناک تیروئید بیشتر دقت کنند.

سن و جنس

بنا به دلایل نامعلومی سرطان تیروئید در زنان سه برابر بیشتر از مردان رخ می دهد، این نوع کنسر در هم سنی ممکن است که اتفاق بیافتد ولیکن پیک خطر برای زنان بین ۴۰ یا ۵۰ سالگی و برای مردان در سنین بین ۶۰ یا ۷۰ سالگی است.

شرایط ژنتیکی

با اینکه بسیاری از بیماران سرطان تیروئید شرایط ارثی و یا سابقه خانوادگی ندارند ولی وجود برخی ژن ها با چند نوع از این بیماری ارتباط دارد و اگر در خانواده سوابقی از آنها موجود است بهتر است بیشتر دقت کنید.

به طور مثال در سرطان تیروئید مدولاری، حدود دو نفر از ۱۰ نفر کارسینومای مدولاری حاصل از یک ژن غیر طبیعی است که به عنوان کارسینومای مدولاری خانوادگی رخ می دهد و می تواند به تنهایی و یا با سایر تومور ها همراه شود.

در مورد این موضوع در یک مقاله اختصاصی به زودی و به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

سابقه خانوادگی

اگر افرادی که در نسبت درجه یک شما قرار گرفته اند از جمله، والدین، فرزند، خواهر و یا برادر دچار کانسر تیروئید شده اند این احتمال افزایش خواهد یافت. بنابراین علائم تیروئید خطرناک را در این مواقع جدی تر بگیرید.

رژیم غذایی نامناسب

نمک های یددار زمانی به رژیم غذایی بسیاری از ملت ها افزوده شد که تحقیقات ثابت کرد میزان کم ید با بیماری های تیروئید و شیوع سرطان تیروئید در ارتباط است، مقدار زیاد ید و مقدار کم ید هر دو می توانند احتمال سرطان تیروئید پاپیلاری را افزایش دهند.

بسیاری کشورها میزان دریافتی کافی از ید دارد چرا که به نمک و سایر مواد غذایی افزوده می شود.

قرار گرفتن در معرض تابش

اگر در کودکی در معرض درمان با رادیوتراپی قرار گرفته اید و یا به هر شکل چه از نواحی درمان‌ها و یا تست‌های تشخیصی پزشکی و چه آزمایشات هسته ای از نیروگاه‌ها و غیره این احتمال ابتلا را بالا می برد به این عوامل توجه کنید.

مرکز سونوگرافی و تصویربرداری تیراد درمان سرطان تیروئید ، چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم

درمان ندول‌های تیروئید در موسسه تصویربرداری پزشکی تیراد

باید خبر خوبی را به شما بدهم و آن اینکه در بسیاری موارد سرطان‌ های تیروئید به خوبی قابل درمان هستند، روش درمانی بر اساس شرایط بیمار و بیماری تعیین می شود ولیکن هم اکنون روش‌های آر اف تیروئید و ماکروویو که به طور همزمان در ایران با بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال انجام است این امکان را می دهد که بدون جراحی ندول مورد درمان قرار بگیرد، این درمان‌ها در ندول‌های خوش خیم پاسخ گویی بسیار مناسب داشته و در برخی موارد ندول‌های بدخیم – کسانی که در همین سایت آورده شده (کیس های مناسب درمان آر اف) – است نیز قابل درمان هستند، با اینحال ذکر این نکته نیز ضروری است که همچنان خط مقدم درمان سرطان تیروئید درمان جراحی است.

با درمان‌های سرپایی تیروئید آشنا شوید چگونه بفهمیم سرطان تیروئید داریم؟

موسسه تیراد مفتخر است که به عنوان اولین مرکز تصویربرداری فوق تخصصی در زمینه بیماری های تیروئید در ایران نسبت به انجام روش‌های درمانی سرپایی تیروئید با هدایت سونوگرافی اهتمام ورزیده و با خدمات موثر در کنار هم وطنان خوب کشور و همه مراجعین عزیز خواهد بود.

روش‌های درمانی ماکروویو و هچنین RF تیروئید که از سال ۹۴ در ایران انجام گرفته نمونه های بسیار مناسبی بر اثبات این روش‌های درمانی و روتین شدن آن در این موضوع می باشد، اگر می خواهید تا با تجربیات سایر بیماران تیروئید و توده های خوش خیم و بدخیم تیروئید آشنا شوید به قسمت آرشیو فیلم مراجعه کنید و نیز از منوی خدمات با روش‌های مارکرویو و آراف تیروئید آشنا شوید.

۲.۷ / ۵. ۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
توده هیپواکو چیست؟ توده هتروژن چیست؟ ضایعه هتروژن چیست؟ درمان توده هیپواکو چیست؟
مطلب قبلی
علت درد زیر گلو و غضروف گلو؟ ورم گلو نشانه چیست؟ گلودرد نشانه چیست؟

۲۶ دیدگاه. Leave new

 • نازنین
  1400/04/25 1:16 ق.ظ

  سلام من tshام ۳۳هس یعنی چی؟

  • مدیر سایت
   1400/04/27 8:48 ق.ظ

   سلام. کم کاری تیرویید دارید، تحت نظر متخصص غدد باشید.

 • ناشناس
  1400/04/05 10:38 ب.ظ

  میخوام عکس سونو روبفرستم کجابفرستم کلی گره توسونوم نشون داده؟

 • سهیلا
  1400/03/30 9:48 ب.ظ

  سلام من کم کاری تیروئید دارم سه هفتس ازمایش دادم و قرص میخورم ؛ بعضی موقع ها حس میکنم یه مایعی چسبیده گلوم تا قفسه سینم یه مدت خوب بودم الان باز بعصی موقع ها حالم بد شده و بی حال میشم چشام سنگینی میکنه و کتفم درد میکنه و بیحال میشم و دلم بهم میخوره چیکار کنم! ایا سرطان دارم؟

  • مدیر سایت
   1400/04/03 4:37 ب.ظ

   سلام. علایم ارتباطی به تیرویید نداره.

 • فرشته
  1400/02/31 2:05 ق.ظ

  سلام من مدتی درد در گلو احساس میکردم .همراه با سرفه که علامتی شبیه به گلودرد در زمان سرماخوردگی بود .سونو دادم هاشیموتو مزمن داشتم الان سه هفته هست که سرفه های زیادی دارم در ضمن از نوع گره ای است در ضمن دید هر دو چشمم کم شده عدد وحروف ها رو سخت میبینم وگهگاهی فراموشی میگیرم بفرمایید امکان داره سرطانی باشه ؟؟؟

  • مدیر سایت
   1400/03/01 4:37 ب.ظ

   سلام
   نظر آقای دکتر چگینی بررسی کردن و سونو گردن هست.

 • فاطمه سلیمانی
  1400/02/11 2:23 ب.ظ

  روزبخیر خسته نباشید
  ۳۱ سالمه تیرویید کم کار دارم اخیرا سونوگرافی تیرویید انجام دادم نوشته تصویر نواحی کوچک هایپواکو در سراسر پارانشیم تیرویید مشهود است میتواند مطرح کننده تیروییدت هاشیموتو باشد
  ولی سطح t4.t3.antitpo تو رنج نرمال هست فقط tsh پایینه . روزی ۱قرص لووتیروکسین ۱۰۰mcg مصرف میکنم. مشکلم الان چیه.
  واتساپ هم عکس سونو و آزمایش فرستادم

  • مدیر سایت
   1400/02/14 4:04 ب.ظ

   سلام. مشکل خاصی نیست داروها را ادامه بدید.

 • زهرا
  1399/12/23 11:50 ب.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من دارای نودل هتروژن به ابعاد۴۳میلی متر دارم fnaانجام دادم هنوزجوابش نیومده چقداحتمال سرطان باشه طول عمرم چقدره،آقای دکترتازه بچه دار شدم وخیلی نگرانم توروخداجواب بدید

  • مدیر سایت
   1399/12/24 6:51 ب.ظ

   سلام. مدارک سونو رو لطفا بفرستین که بررسی بشه.

 • امیر
  1399/11/06 9:17 ب.ظ

  س وقت بخیر
  چند وقت پیش سونو دادم که مشخص شد یک ندول ۵.۶در۶.۱ دارم ولی دکترم گفتندکوچیکه ۶ماه دیگه بیا برای سونو مجدد الان دو ماه گذشته استخوان درد شدم احتمال داره به همین علت باشه
  نه ورم گردن دارم نه صدام تغییر کرده هیچی دیگه فقط استخوان درد دارم وخلط سینه گهگاهی

  • مدیر سایت
   1399/11/08 9:11 ق.ظ

   سلام ممنونم
   وقت شما هم بخیر
   نه به هم مربوط نیست.

 • Hr
  1399/10/01 2:00 ب.ظ

  درود برشما اطلاع رسانی در خصوص دامنه کار غده های تیرویید وهیپوفیز عالی بود موفق باشید

  • مدیر سایت
   1399/10/02 9:30 ق.ظ

   سلام
   ممنون. سلامت باشید.

 • شکوه
  1399/08/03 1:58 ق.ظ

  سلام وقت بخیر اقای دکتر من از روی نتیجه ازمایش فهمیدم تیرویید پر کار دارم وروزی۲عددقرص متی مازول مصرف میکنم اما دکتر اسکن نوشته چون گرفتگی صدا پیدا کردم اخیرا.ممکنه سرطان باشه؟؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   1399/08/24 11:36 ق.ظ

   سلام
   ممنونم
   وقت شما هم بخیر
   آقای دکتر گفتن که باید مدارکتون، اسکن تیروئید رو ارسال کنید تا بتونیم جواب بدیم.

 • مهسا
  1399/07/04 2:49 ب.ظ

  سلام من عدد tsh تیرویدم ۱۲۶/۰خیلی خطرناکه؟ دکتر بهم فقط قرص داده

 • لیلا
  1399/06/18 9:52 ب.ظ

  با سلام من به تازگی متوجه ۶ عدد ندول در تیروییدم شدم البته همشون از یک سانتی متر کوچک هستن دکتر پیشنهاد داده ۶ ماه بعد سونو بدم ودارو هم ندادن اما من احساس خفگی دارم

  • مدیر سایت
   1399/06/29 10:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا جواب سونوگرافی تان را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم بهتر به شما پاسخ بدهیم

 • شیما
  1399/02/10 2:11 ق.ظ

  سلام خسته نباشید،من پارسال کل تیروئید رو برداشتم،الان مجددا احساس میکنم یکم سمت چپ گلویم چیزی هست،ولی در ظاهر چیزی معلوم نیست انگار یه کم حالت گرفتگی احساس میکنم،چه باید بکنم،ممنون

 • سمیه مهاجرانی
  1399/01/12 2:35 ق.ظ

  سلام من ۳۷ سالمه و در اخرین بار داریم یعنی ۷ سال پیش متوجه شدم ترویید دارم و کم کاره و بعد از اسکن و سونو متوجه شدم تعداد زیادی گره در دو طرف گلوم وجود داره و خوشبختانه خوش خیم بود من فقط ۳ یال دارو خوردم و الان ۴ سال سر خود نه دارو میخورم نه دکتر رفتم و دنبالش کردم ولی الان با موقعیت پیش اومده در قرنطینه در ۴۰ روز ۴ کیلو اضافه کردم و احساس میکنم گلوم یکم از داخل التهاب داره میشه کمکم کنید و بگید دوباره قرصمو شروع کنم یا خیر ؟؟ ممنون از پاسخگویتون

  • موسسه تیراد
   1399/01/23 1:30 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما باید مشاوره حضوری تشریف بیاورید هم برای سونوگرافی و هم برای آزمایش جدید تیروئید تا ببینیم چه کاری می توان انجام داد، بدون بررسی نمی توان دارو تجویز کرد
   موفق باشید

 • مینا
  1398/10/26 9:41 ب.ظ

  سلام خسته نباشید نامزد من یه ندول تیروئید داره که سونوگرافی کردیم و گفتن مشکلی نداره فقط یک سال دیگه دوباره بیا سونو
  ولی ازون موقع چندتا خال گوشتی ریز جدید روی گردنش زده البته قبلا هم یکی دوتا خال گوشتی روی گردنش داشته میخواستم بدونم ربطی داره به ندول؟ و اینکه آیا خطرناکه؟

  • موسسه تیراد
   1398/11/01 8:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   اصلا ارتباطی ندارد
   موفق باشید

   • الهام
    1399/01/25 3:25 ب.ظ

    سلام و خسته نباشید .۱۱ سال پیش بارداری اولم تیرویید پر کار گرفتم که دارو مصرف کردم و بعد زایمان تمام شد .برای بارداری دومم چک کردم مشکلی نداشتم دیگه.تا شش ماه پیش خیلی اتفاقی در سونو گرافی سینه متوجه شدم چند ندول کمتر از ۱ سانت دارم پزشک توصیه کردند دوباره بعد چند ماه چک کنم.دو روز هست که گلو درد دارم انگار از اطراف گردنم فشار میاد ب داخل گلوم .و مجبورم تک سرفه کنم .با این شرایط دکتر نرفتم بنظرتون ممکنه تغییری در سایز ندول ها باشه .چکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر