احساس بغض در گلو نشانه چیست؟ علت، عوارض، درمان احساس خفگی در گلو

احساس بغض در گلو

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد را به خود درگیر کرده است، احساس بغض گلو است. در این نوع از بیماری، فرد احساس می‌کند که یک توده و یا شی خارجی در گلوی او قرار گرفته است. با این وجود، در بسیاری از موارد با معاینه فیزیکی توده‌ای مشاهده نمی‌شود. این بیماری موجب کلافگی فرد می‌شود و بهتر است برای بهبود آن از راهکارهای موجود استفاده شود.
این بیماری دلایل متفاوتی از جمله مشکل در گره تیروئید، رفلاکس معده، تغییر خلق و خوی، اختلالات عضلات اسکلتی و غیره دارد. مهم ترین تفاوت احساس بغض در گلو با سایر بیماری‌های دارای علائم مشابه، عدم وجود توده یا غده حقیقی است. اگر شما هم چنین احساسی دارید در ادامه با ما همراه باشید تا مهم‌ترین دلایل مشکل ایجاد شده را بیان کنیم.

بغض گلو و احساس خفگی گلو

نشانه‌های بغض در گلو چیست؟

این بیماری بین افراد متداول است و بسیاری از آنها حداقل یک‌بار در طول زندگی خود این احساس را تجربه می‌کنند. احساس یک توده، ضربات و یا تورم در گلوی شما، بدون داشتن یک توده واقعی به عنوان احساس بغض در گلو معروف است.

مهم‌ترین موردی که این احساس را از سایر دلایل بالقوه جدا می‌کند، تاثیر آن در قدرت بلع است. اگر در بلع مشکلی دارید، ممکن است این احساس را تجربه کرده باشید. اگر این بیماری موجب بروز مشکلات سلامتی در شما شده است، پس بهتر است عوامل موثر در بروز این مشکل را بشناسید و آنها را درمان کنید.

علل بغض در گلو

پزشکان از دلایل بروز این بیماری مطمئن نیستند، اما برخی شرایط به ایجاد این بیماری کمک می‌کنند. تنش عضلانی، رفلکس اسید، واکنش‌های عاطفی و در نهایت بیماری و گره تیروئید از جمله عواملی است که موجب بروز این مشکلات می‌شوند. در ادامه به بررسی یکی از عوامل موثر در احساس بغض در گلو، یعنی بیماری تیروئید، می‌پردازیم.

بازگشت اسید به مری

این مشکل در اثر رفلاکس معده اتفاق می‌افتد. در واقع گاهی اوقات رفلاکس سبب عبور محتویات معده از مری می‌شود. همین امر ایجاد التهاب به علت عبور اسید معده و تحریک شدن گلبول های سفید را به همراه دارد. در نتیجه این واکنش اسپاسم عضلانی در ناحیه گلو رخ می‌دهد. فرد دچار چنین مشکلی احساس می‌کند که شیء در گلو او گیر کرده است.

برای رفع این شرایط بهتر است با متخصص گوارش مشکلتان را مطرح کنید، ممکن است علامت‌های دیگری از جمله سوزش معده، برگشت اسید معده به گلو و ترشی دهان، احساس درد شدید مری در زمانی که در حال خوردن چیزی هستید و یا این حس که غذای شما در مری گیر کرده و نمی تواند به سمت معده حرکت کند پیش بیاید.

احساس بغض در گلو برای چیست

تغییرات روحی

گاهی اوقات اختلالات اضطرابی و افسردگی سبب ایجاد احساس بغض در گلو می‌شود. البته به صورت عموم این احساس موقت است. اگر شما در زمان عصبانیت یا فشار عصبی چنین احساسی را دارید و پس از آرام شدن این حالت از بین می‌رود؛ بهتر است جهت حل مشکل خود به پزشک متخصص مراجعه کنید که این احساس به صورت مجدد تجربه نشود.

گره تیروئید

این گره، توده‌ای است که ممکن است در این غده ایجاد شود و مشکلاتی را به وجود آورد. یکی از این مشکلات، احساس بغض است. این گره‌ها متداول و به ندرت سرطانی هستند و به دو صورت جامد یا مایع نمود پیدا می‌کنند. بیش از ۹۰% گره‌های تیروئید خوش خیم و غیرسرطانی هستند و حتی در مواردی نیاز به درمان ندارند، اما در برخی مواقع، با وخیم شدن اوضاع نیاز به استفاده از روش‌های درمانی است.

حرکات یوگا می‌تواند سلامت تیروئید شما را بهبود ببخشد! 

تا چند سال پیش راه های درمانی موجود، درمان به کمک روش های تهاجمی مانند یدرادیواکتیو و یا جراحی توده بود که به دلیل عوارض روش‌ها از ترجیحات بیماران محسوب نمی شد و در صورتی که نیاز و ضرورت آن احساس می شد این روش ها به کار گرفته می شد ولی اکنون روش‌های دیگری مطرح شده است که شرایط را کاملا متفاوت کرده است.

در مورد آمار بالایی از توده های تیروئید دیگر نیازی به جراحی نیست و نیازی به درمان رادیواکتیو هم نیست درمان‌های جایگزین که در کشور ما نیز در حال انجام است با کمک امواج به خوبی پاسخگو است، این درمان‌ها تنها در بیست دقیقه و توسط امواج آر اف و ماکروویو توسط پزشک فوق تخصص انجام می شود، برای اطلاع از این روش ها مقاله زیر را بخوانید.

درمان ندول تیروئید

اگر احساس کردید در گلویتان چیزی گیر کرده و باعث آزار شما می شود و احساس کردید توده ای در گلوی‌تان هست بهتر است سریعتر اقدام کنید چون هر چه توده ها کوچکتر باشند روش‌های درمانی بهتر به آنها پاسخ می دهند.
البته همه توده ها در گلو مرتبط با تیروئید نیستند مقاله زیر را درباره توده های گردن حتما بخوانید.

توده های خطرناک در گردن کدامند؟

اختلالات عضلات اسکلتی

برخی از اختلالات در این عضلات سبب ایجاد مشکل در ناحیه گلو می‌شود؛ در نتیجه افرادی که به مشکلاتی مانند میاستنی گراویس یا میوتونی دچار هستند؛ ممکن است احساس بغض در گلو را داشته باشند.
در بیماران میاستنی گراویس مشکلاتی مانند عدم توانایی کنترل در ماهیچه های پلک، ماهیچه های صورت در حین جویدن، حالت چهره و مشکلات تنفسی نیز به وجود می آید.

بغض در گلو ممکن است با موارد زیر همراه شود:

در بیشتر موارد این احساس نشانه هیچ مورد جدی نیست. اما هوشیار بودن در مورد تغییرات، به شما در پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی دیگر کمک می‌کند. برخی نشانه ها بهتر است جدی تر گرفته شوند این نشانه‌ها شامل موارد زیر است:

 •  درد
 • مشکل در بلع یا خفگی
 •  وجود یا احساس وجود توده
 •  تب
 •  کاهش وزن
 •  ضعف عضلانی

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در اکثر مواقع در صورت تجربه این مشکل نیازی به مراجعه به پزشک نخواهد بود. در صورت تجربه این احساس بهتر است کمی صبر کنید تا ببینید این احساس از بین می‌رود یا خیر. اما گاهی اوقات نیاز است که شما پس از تجربه برخی از علائم در کنار بغض در گلو به پزشک مراجعه کنید. علائم زیر بخشی از علائم هشداردهنده جهت مراجعه به پزشک هستند:
درد شدید در گلو یا گردن

 • کاهش وزن
 • استفراغ
 • درد هنگام بلع
 • خفگی هنگام بلع
 • ضعف عضلات در گلو
 • احساس حضور توده
 • علائمی که در طولانی مدت شدید‌تر می شوند.
 • تب
 • عفونت

آیا درمانی جهت احساس بغض در گلو وجود دارد؟

پزشکان درباره درمان این احساس بسته به دلایلی که مطرح می شود تصمیم گیری می کنند ولی در شرایطی ممکن است درمان به خوبی نتواند شما را به هدف نهایی یعنی رفع کامل آن برساند زیرا علت واقعی این احساس هنوز هم برای پزشکان و محققان جای سوال است. بهتر است بدانید که شما در تجربه این احساس تنها نیستید و بسیاری از افراد دچار آن می‌شوند. در نتیجه، نگرانی بیش از حد در این رابطه نیز لازم نیست.

سخن آخر

احساس بغض در گلو یکی از بیماری‌های متداول است که بسیاری از افراد به آن دچار می‌شوند. این احساس ممکن است با نشانه‌های تب، مشکلات بلع، درد و سایر موارد همراه شود که در این صورت لازم است تا با پزشکتان مطرح و دلایل آن را رفع کنید، می دانم که این حس خوبی نیست و شاید یکی از مواردی است که باعث آشفتگی روحی نیز می شود، احساس گرفتگی و بغض در گلو دقیقا مانند این است که کسی گلویتان را فشار می دهد ولی نگران نباشید و برای برطرف کردن آن به پزشک اعتماد کنید.

۳.۸ / ۵. ۱۹

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
کیست تیروئید چیست؟ همه چیز درباره کیست تیروئید
مطلب قبلی
پرکاری تیروئید با آر اف درمان می شود؟ چرا تیروئید پرکار می شود؟

۱۷۳ دیدگاه. Leave new

 • سارا
  1402/03/11 7:45 ب.ظ

  سلام
  من ۱۵ سالمه و در حال حاضر از مشکلاتی از قبیل دل درد عصبی و معده درد و حتی حالت تهوع بعد غذا رنج میبرم…
  و زمانی که استرس میگیرم یا ناراحت میشم یا میترسم و هیجانی میشم دل درد عصبیم بدتر میشه…
  متأسفانه از پریروز حالاتی از قبیل :« سردرد و گاهی فکم درد میگیره، احساس اینکه همش میخوام گریه کنم، بغض و حالت تهوع و احساس گر گرفتگی دارم… وقتی هم به یک مسئله مهم فکر میکنم بدنم لرز میگیره و تنگی نفس شدید پیدا میکنم…
  حتی چند دقیقه پیش هم قلبم تند تند میزد و صدام می‌لرزید و به نفس نفس افتادم و بغضم بدتر شد…
  درد فکم و سرم هم خیلی زیاد شده…

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:45 ق.ظ

   سلام، این علائمی که شما توصیف کردید ممکن است نشانه‌های اضطراب و استرس باشند. استرس و اضطراب می‌توانند عوارض جسمی متنوعی را به همراه داشته باشند از جمله درد قفسه سینه، درد فک، سردرد، تنگی نفس، تهوع و احساس گرفتگی. این علائم ممکن است در مواقعی که استرس و نگرانی بیشتری دارید تشدید شوند.

   برای مدیریت استرس و اضطراب می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

   تمرین و ورزش منظم: ورزش برای کاهش استرس و افزایش روحیه بسیار مفید است. می‌توانید از تمرینات مثل مطالعه یوگا، راه‌رفتن، شنا یا دوچرخه سواری استفاده کنید.
   تنفس عمیق: وقتی احساس استرس یا نگرانی می‌کنید، به تنفس عمیق تمرکز کنید. نفس عمیق کشیده و به آرامی تنفس را تنظیم کنید.
   مراقبت از خود: به موقع استراحت کنید، به خواب کافی برسید و رژیم غذایی سالم و متعادلی را رعایت کنید.
   مدیریت زمان: برنامه‌ریزی مناسب برای وظایف روزانه خود از تنش روحی کمک می‌کند. تلاش کنید وقت کافی برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید.
   مراجعه به روان‌شناس: مشاوره روان‌شناسی می‌تواند به شما در مدیریت استرس و اضطراب کمک کند. یک متخصص روان‌شناس می‌تواند به شما راهنمایی‌های موثری ارائه دهد.
   با این حال، برای تشخیص دقیق و درمان مشکلاتتان، توصیه می‌شود به یک پزشک مراجعه کنید.

 • رامتین
  1402/03/11 0:25 ق.ظ

  سلام من حس میکنم یه چیزی سمت راست گلوم گیر کرده یا انگار راه میره

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:51 ق.ظ

   سلام، احساس گرفتگی یا انگشت گرفتگی در گلو می‌تواند به علت چندین عامل مختلفی باشد. برخی از احتمالات عبارتند از:

   التهاب حلق و تحریک: التهاب حلق می‌تواند باعث احساس گرفتگی و تنگی در گلو شود. عواملی مانند عفونت‌های تنفسی، آلرژی‌ها، بیماری‌های گوارشی و تحریکات ممکن است باعث ایجاد این علایم شوند.

   سوزش معده و گردن: عوارض برخی بیماری‌های گوارشی مانند گرفتگی معده، زخم معده یا ریفلاکس اسید معده می‌تواند به عنوان علتی برای احساس گرفتگی در گلو در نظر گرفته شود.

   استرس و اضطراب: استرس و اضطراب ممکن است به صورت فیزیکی نیز علایمی مانند گرفتگی در گلو و احساس راه رفتن در گلو ایجاد کند.

   تنش عضلات گردن و شانه: تنش و فشار در عضلات گردن و شانه نیز ممکن است به عنوان یک علت برای احساس گرفتگی در گلو مطرح شود.

   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی جزئیات بیشتر، بررسی فیزیکی و در صورت لزوم، درخواست آزمایشات تکمیلی می‌تواند تشخیص دقیق‌تری برای شما قائل شود و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • احمدشاه
  1402/03/10 11:37 ب.ظ

  سلام جناب داکتر صاحب گرامی ، من تقریبا یک هفته می‌شود که وقتی غذا یا آب را میخورم احساس میکنم یک اندازه اش نمی‌دانم تو گلو یا مری گیر میکنه ، با معذرت🙏 ولی وقتی آروغ میزنم راحت میشوم ، معده ام سوزش یا درد نداره قبلا ایچ پیلوری داشتم خوب شدم ، حتی آب و یا نوشابه گاز دار را هم که مینوشم اینطور احساس میکنم که یک اندازه اش پایین‌تر از گلویم باقی مانده اس این حالت خیلی برایم آزار دهنده .

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:53 ق.ظ

   سلام. احساس گرفتگی و ماندگی غذا یا آب در گلو می‌تواند به علت چندین عامل مختلفی باشد. برخی از احتمالات عبارتند از:

   اختلالات عضلانی: تنش عضلات گلو و حلق می‌تواند باعث احساس گرفتگی و ماندگی مواد در طی مصرف غذا یا آب شود.

   ریفلاکس اسید معده: ریفلاکس اسید معده به معنی برگشت محتویات معده به سمت بالا می‌باشد و می‌تواند علت احساس گرفتگی و ماندگی در گلو باشد.

   اضطراب و استرس: استرس و اضطراب می‌توانند عوارض فیزیکی ایجاد کنند، از جمله احساس گرفتگی و ماندگی در گلو.

   تنگی مری: برخی از اختلالات مری می‌توانند باعث تنگی و احساس گرفتگی در گلو شوند.

   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی جزئیات بیشتر، بررسی فیزیکی و در صورت لزوم، درخواست آزمایشات تکمیلی می‌تواند تشخیص دقیق‌تری برای شما قائل شود و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. همچنین، تغییر در الگوی غذایی، مصرف آرام‌بخش‌ها قبل از غذا خوابیدن با سر بالا و کاهش استرس نیز ممکن است به کنترل این علایم کمک کند.

 • آرزو
  1402/03/10 8:02 ب.ظ

  سلام من مدت هفت ماه هست دچار بلع دردناک شدن البته از زمانی ک مشکلات خانوادگی دارم ودچار رفلاکس معده شدم دارو استفاده کردم احساس سبکی درمعده داشتم ولی ی مدت مشکلاتم وحرص و جوشنم زیاد شد و هم بغض میکردم که گلوم اینطوری شد یعنی مایعات گرم و میخورم ولی برنج و نون و غذاهای خشک رو نمیتونم با درد پایین میرع گاهی تو گلوم گیر می‌کنه دیگه نمی‌فهمم غذا چی میخورم چ مزهای هست و وزنم از ۸۳اومده ۷۲کیلو کاهش داشته اندوسکوپی کردم از مری عکس با باریوم گرفتم ولی توده‌ای نبود الان داروی رفلاکس معده دکتر داده بخورم اگر خوب نشد دوباره اندوسکوپی کنم من الان چکار کنم میخام برم از نظر تیرویید و گوش و حلق و بینی هم بررسی شم حالا نظر شما چیه آقای دکتر

  • مدیر سایت
   1402/03/13 9:55 ق.ظ

   سلام. با توجه به مشکلاتی که شما توضیح دادید، به نظر می‌رسد که عوامل مختلفی بر سلامتی شما تأثیر گذاشته باشند، از جمله رفلاکس معده و مشکلات خانوادگی که باعث استرس و اضطراب شما شده است. در این موارد، پیشنهاد می‌دهم به ترتیب زیر عمل کنید:

   ادامه مصرف داروهایی که برای رفلاکس معده توصیه شده است، به طور منظم و با رعایت دستور پزشک.

   در صورتی که با مصرف داروها تغییر قابل توجهی در وضعیت خود حاصل نشده، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و در مورد تغییرات و نارسایی درمان بحث کنید. پزشک ممکن است تغییر در دوز داروها یا تغییر در نوع درمان را در نظر بگیرد.

   برای مشاوره و بررسی مشکلات تیروئید، گوش و حلق و بینی، می‌توانید به متخصص مربوطه مراجعه کنید. آنها با انجام بررسی‌های لازم، می‌توانند به شما توصیه‌های مناسبی بدهند و در صورت لزوم آزمایشات تکمیلی را درخواست کنند.

   در کنار این موارد، مهم است که به مدیریت استرس و اضطراب خود توجه کنید. می‌توانید از روش‌های مانند ممارست روزانه تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن و فعالیت‌های تفریحی استفاده کنید. همچنین، به مشاوره روانشناسی نیز فکر کنید.

   مهم است که با پزشک خود در مورد تمامی علائم و تغییراتی که تجربه می‌کنید، صحبت کنید. او می‌تواند شما را بیشتر راهنمایی کند و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

 • احمد
  1402/03/08 10:17 ب.ظ

  سلام من چندین سال غلط پشت حلق دارم وقتی غذا می خورم صرفه دارم اما صرفه کوتاه همیشه بینی ام گرفته زبانم برفک دارد و شبها ریزش اب دهان دارم وبویدهنم بداست با مسواک هم رفع نمیشود شبها مسواک واب نمک در دهانم غرغر میکنم چه چکارکنم راهنمای کنید

  • مدیر سایت
   1402/03/09 2:48 ب.ظ

   از توضیحات شما مشخص است که با مشکلاتی مانند غلط پشت حلق، بوی بد دهان و ریزش آب دهان مواجه هستید. این مشکلات ممکن است به عوامل متعددی مرتبط با سلامت دهان و گلو اشاره کنند. در ادامه، چند راهنمایی برای شما می‌آورم:

   مراجعه به دندانپزشک: ابتدا بهتر است یک نوبت با دندانپزشک خود ترتیب دهید تا وضعیت دندان‌ها، لثه و دهان بررسی شود. مشکلاتی مانند ترسیدگی لثه، التهاب دهان، ترشحات نامطبوعه و عفونت‌ها می‌توانند علت مشکلاتی که ذکر کرده‌اید باشند.

   بهداشت دهان: مراقبت منظم از دهان و دندان‌ها مهم است. مسواک‌زدن حداقل دو بار در روز به همراه استفاده از نخ دندان و آب دهان مطبوعه می‌تواند به بهبود وضعیت دهان و کاهش بوی بد کمک کند.

   مصرف آب کافی: مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می‌نوشید تا از خشکی دهان جلوگیری کنید و ریزش آب دهان را کاهش دهید.

   غذاهای مرطوب کننده: ترجیحاً غذاهایی با قوام مرطوب مثل میوه‌ها و سبزیجات تازه مصرف کنید. این نوع غذاها می‌توانند در آب دهان موجود را افزایش داده و بر روی ریزش آب دهان تأثیر بگذارند.

   مصرف نمک غلیظ: ممکن است برخی از افراد به ترکیب آب و نمک و یا آب و سدیم بیکربنات حساسیت داشته باشند. در صورتی که غرغرهای شما با نمک درست نشده باشند یا نتیجه‌ای به دست نیاورده باشند، می‌توانید از محلول‌های آنتی‌سپتیک دهانی مانند آب گیاهی چای سبز یا محلول آب و آبنبات استفاده کنید. این محلول‌ها می‌توانند به تمیز کردن دهان، کاهش التهاب و بوی نامطبوع کمک کنند.

   به هر حال، توصیه می‌شود که با مشکلات دسته‌بندی شده مرتبط با دهان و گلو خود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. او می‌تواند با بررسی دقیق و انجام آزمون‌های لازم، تشخیص دقیقی را برای شما قائل شود و درمان مناسب را تجویز کند.

 • فاطمه
  1402/03/08 2:50 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من ۸ماه زایمان کردم بعداززایمان ۳.۴ماه نمیتونم غذا بخورم فقط مایعات همش احساس میکنم توگلوم گیرمیکن پایین نمیره حتی برنج نمیتونم بخورم انگاربلعیدن یادم رفت

  • مدیر سایت
   1402/03/08 6:23 ب.ظ

   سلام. ممکن است دلایل مختلفی برای این عدم توانایی شما در خوردن مواد جامد و احساس گرفتگی در گلو وجود داشته باشد. در زمان بارداری و پس از آن، بدن تغییرات زیادی را تجربه می‌کند و این تغییرات می‌توانند بر روی سیستم گوارش تأثیر بگذارند.

   یکی از علل ممکن برای احساس گرفتگی در گلو و عدم توانایی در بلعیدن مواد جامد، مشکلات عضلات مربوط به بلع راه (عضلات فرمانکننده بلع) می‌باشد. این مشکلات معمولاً به عنوان عوارض پس از زایمان رخ می‌دهند و می‌توانند تداوم داشته باشند. عوامل دیگری مانند ترشح هورمون پروژسترون پس از زایمان و تغییرات هورمونی که در این مدت رخ می‌دهد، نیز ممکن است نقشی در این مشکلات داشته باشند. همچنین، عوامل روانی مانند استرس و اضطراب نیز می‌توانند بر روی عملکرد گوارش و توانایی بلعیدن تأثیر بگذارند.

   با توجه به مشکلاتی که شما توضیح دادید، من توصیه می‌کنم به پزشک خود مراجعه کنید تا اوضاع را بررسی کند و تشخیص دقیقی برای علت این مشکلات بگذارد. پزشک شما ممکن است اقدام به انجام آزمایش‌های تکمیلی مانند اندوسکوپی یا تست‌های دیگر نماید تا دلیل این مشکلات را تشخیص دهد و بر اساس آن برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   همچنین، در زمان انتظار برای مراجعه به پزشک، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

   تغذیه منظم: تمرکز بر مصرف مایعات و غذاهای نرم و مرطوب می‌تواند در خوردن آسانتر و کاهش احساس گرفتگی کمک کند. مصرف غذاهای گرم و آرامش بعد از خوردن نیز می‌تواند مفید باشد.

   مصرف آب کافی: مطمئن شوید که به مقدار کافی آب می‌نوشید تا بدن شما به خوبی آبششکستگی و خشکی حلق را تسکین دهد.

   استراحت کافی: استراحت به موقع و به میزان کافی در طول روز می‌تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند.

   مدیریت استرس: تلاش کنید استرس و نگرانی را کاهش دهید. روش‌های مانند تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن

 • فاطمه امیریان
  1402/03/08 5:06 ق.ظ

  سلام دکترین حدود وماه احساس میکنم یک توده ددگلومهبیشترحس میکنم بیشتروقتا شباکهتنهام همین حس دارم که چیزی توگلوم هست واحساس خفگی درحدی که آب دهنم باعث خفگی میشه وهمش فکرمیکنم یک توده توگلودارم ومشکل تنفس وبیشترکه عصبانی میشم وتنش دارم وهمچنین خط پشت حلق دارم وباسرفه زیاده بعضی وقتا خلطازگلوکنده میشه کمی راه گلوصاف میشه ولی وجوداحساس توده خیلی اذیتم میکنه بخصوص موقع خواب ووغددزیرگلورودرگیرمیکنه بحدی که درد د ناحیه زیرگلویاپشت گردن بعضی وقتا مشاهده میکنمچکارکنم به متخصص گوارش رفتم اندسکوپی انجام دادم گفتن چیزی خاصی نبوداسترس احتمالش

  • مدیر سایت
   1402/03/08 10:50 ق.ظ

   سلام، بر اساس توضیحاتی که دادید، می‌تواند دلایل مختلفی برای احساس توده در گلوی شما و علائم همراه با آن وجود داشته باشد. این مسائل می‌توانند شامل انواع مشکلات تنفسی، عصبی، عضلانی، یا گوارشی باشند. استرس نیز می‌تواند عاملی باشد که علائم شما را تشدید کند.

   اگر در اندوسکوپی گفته شده که چیز خاصی وجود ندارد ولی شما همچنان مشکلات خود را دارید، توصیه می‌شود به پزشک متخصص دیگری مراجعه کنید، مثلاً پزشک گوش، حلق، بینی (ENT) یا به پزشک داخلی برای بررسی بیشتر. آنها می‌توانند بر اساس سابقه پزشکی کامل، انجام آزمایش‌های تشخیصی دقیق‌تر و بررسی بالینی، به شما راهنمایی کنند و درمان مناسب را تعیین کنند.

   بعلاوه، مدیریت استرس و اضطراب نیز می‌تواند به بهبود علائم شما کمک کند. روش‌هایی مانند ممارسه تمرینات تنفسی، روش‌های آرامش بخشی مانند یوگا یا مدیتیشن، تغییر در الگوی زندگی، و در صورت لزوم، مشاوره روانشناسی می‌توانند مفید باشند.

   مهمترین نکته این است که با پزشک خود در مورد نگرانی‌ها و علائم خود صحبت کنید و او را در جریان نگه دارید تا بتواند به شما راهنمایی صحیح و درمان مناسب را ارائه دهد.

 • محمد
  1402/03/07 2:30 ب.ظ

  سلام دکتر هنگام خواب ک چشمم گرم میشه احساس میکنم اب درون حلقم جمع شده وبعد سرفه ام شروع میشه ونمیزاره بخوابم چی هس؟

  • مدیر سایت
   1402/03/07 4:44 ب.ظ

   سلام، علت احساس گرمی در چشمان و جمع شدن آب درون حلقها و سرفه ناشی از آن ممکن است متنوع باشد و بستگی به علل مختلفی مانند عوامل زیادی داشته باشد. این مشکلات ممکن است به علت تحریک یا التهاب در سیستم تنفسی، آلرژی‌ها، عوامل محیطی، خشکی چشمان یا دیگر عوامل باشند.

   برخی از علل شایع عبارتند از:

   التهاب ناشی از عوامل آلرژیک مانند آلرژی هوازی، آلرژی به گرد و غبار، آلرژی به حیوانات خانگی و غیره.
   التهاب و عفونت در مجاری تنفسی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و عفونت های تنفسی دیگر.
   خشکی چشمان ناشی از استفاده بیش از حد از صفحه نمایش‌های الکترونیکی، کم آبی بدن و برخی شرایط آب و هوایی.
   عوامل محیطی مانند دود سیگار، آلودگی هوا و تماس با مواد آلرژنی.
   بهتر است با مشاوره پزشک خود، مشکل خود را مطرح کنید تا با توجه به علائم شما و ارزیابی جامع وضعیت سلامتی، تشخیص صحیح و درمان مناسب ارائه شود.

 • زهره حاتمی
  1402/03/06 11:06 ق.ظ

  سلام آقای دکتر یک ماهی است احساس خفگی در گلوم احساس میکنم دکتر رفتم برام ازمایش د اسکن هسته‌ای از گلوم نوشت برای تیروئید جوابش را گرفتم گفت تیروید نداری. اما هنوزم که هنوز در گلوم احساس خفگی میکنم خصوصا موقع خواب و هنگامی که سرم پایین. خودم خیلی نگرانم که چیز خطرناکی باشه اینم بگم که گلو درد اینا هم ندارم میشه راهنمایی م کنید ممنون

  • مدیر سایت
   1402/03/06 11:18 ق.ظ

   سلام، احساس خفگی در گلو ممکن است به علت عوامل مختلفی ایجاد شود. در صورتی که پزشک تیروئید را بررسی کرده و تیروئید ندارید، احتمالاً دلایل دیگری می‌تواند این عارضه را به وجود آورده باشد. برخی از این علل عبارتند از:

   عوامل روانشناختی: استرس، اضطراب و تنش ذهنی می‌توانند به احساس خفگی در گلو منجر شوند. در برخی از موارد، این عارضه ممکن است به شکل اضطراب گوارشی مشهور باشد.

   رفلاکس معده به بالا: رفلاکس اسید معده به بالا (GERD) می‌تواند علت احساس خفگی در گلو باشد. در این حالت، اسید معده به مری و گلو بالا می‌رود و علائمی شبیه به خفگی ایجاد می‌کند.

   عوامل آلرژیک: حساسیت به عوامل آلرژیک مانند غبار، گرده گیاهان، عفونت‌های تنفسی و مواد شیمیایی می‌توانند به سوزش و خفگی در گلو منجر شوند.

   عوامل تنفسی: عواملی مانند آلودگی هوا، دود سیگار، تنش در عضلات گلو و مشکلات تنفسی می‌توانند به احساس خفگی در گلو منجر شوند.

   با توجه به شرح علائم شما، توصیه می‌کنم به پزشک خود مراجعه کنید و مشکل خود را تشریح کنید. پزشک شما می‌تواند با بررسی دقیق و انجام آزمایش‌های لازم، دلیل دقیق احساس خفگی در گلو شما را تشخیص داده و درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

 • بهشاد
  1402/03/06 10:05 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من حدود دو سال پیش عمل گلو شدم وگفتند فیبروم بوده الان حدود یک ماه میشه که احساس میکنم چیزی داخل گلوم است احتمال برگشت هست یا شاید مشکل دیگهای باشه

  • مدیر سایت
   1402/03/06 11:11 ق.ظ

   سلام. در صورتی که بعد از عمل گلو شما حدود دو سال احساس خوبی داشته‌اید و اکنون در یک ماه اخیر احساس می‌کنید چیزی داخل گلوتان است، ممکن است مشکل دیگری بروز کرده باشد. این مشکل می‌تواند مربوط به علت‌های مختلفی باشد که نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک دارد. برخی از علل ممکن عبارتند از:

   بروز عوارض پس از عمل: ممکن است بعضی از عوارض پس از عمل گلو، مانند التهاب مجاری تنفسی، بروز کنند که می‌تواند باعث ایجاد علائم و احساسی داخل گلو شود.

   بروز عارضه مجدد: در برخی موارد، عارضه قبلی مانند فیبروم می‌تواند بعد از مدتی دوباره بروز کند و منجر به علائمی شبیه به قبل شود.

   علل دیگر: علائمی که در گلو احساس می‌کنید ممکن است ناشی از علل دیگری باشد که مستقیماً به عمل گلو و فیبروم قبلی شما مربوط نیستند. این علائم می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

   التهاب گلوی علوی: عفونت گلوی علوی می‌تواند باعث سوزش و احساس ناراحتی در گلو شود.

   عفونت مجاری تنفسی: عفونت مجاری تنفسی مانند عفونت حلق و بینی می‌تواند به علائمی نظیر سرفه، سرفه‌ی خشک، درد گلو و تنگی نفس منجر شود.

   التهاب لوزه‌ها: التهاب لوزه‌ها (تونسیلیت) نیز ممکن است با درد و سوزش گلو همراه باشد.

   عوامل آلرژیک: حساسیت به عوامل مانند گرده گیاهان، غبار، مواد آلرژی‌زا و غیره می‌تواند به سوزش و علائمی مشابه در گلو منجر شود.

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کرده و علت دقیق احساسات ناراحتی در گلو را بررسی کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس علائم، سابقه پزشکی و احتمال تاثیر عمل قبلی، تشخیص دقیق و درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

 • مهتاب
  1402/03/04 11:16 ب.ظ

  سلام خسته نباشید .یک هفته پیش احساس گلو درد شدید داشتم به پزشک مراجعه کردم گفتن هیچ عفونتی در گلو و گوش مشاهده نمیشه و ممکنه حساسیت باشه .آمپول دگزا دادن .البته من تو اون مدت خیلی عصبی شدم و بغض کردم .متاسفانه هنوز احساس میکنم حنجرم و پایین گردنم درد میکنه .یه مقدار نگرانم نکنه مشکل خاصی باشه

  • مدیر سایت
   1402/03/05 12:33 ب.ظ

   سلام، احساس گلو درد شدیدی که داشتید و با توجه به مراجعه به پزشک و دریافت آمپول دگزا، احتمالاً به علت حساسیت بوده است. هر چند در برخی موارد، گلو درد ممکن است پس از درمان همچنان به مدتی ادامه داشته باشد. عصبانیت و استرس نیز می‌توانند عواملی باشند که به افزایش این علائم کمک می‌کنند.

   اگر علائم درد و حساسیت در گلو و پایین گردن شما همچنان ادامه دارد و شدیدتر می‌شود، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و وضعیت خود را به او توضیح دهید. پزشک می‌تواند شما را بررسی کرده و تشخیص دقیق تری بدهد. همچنین، اگر همراه با علائم دیگری همچون تب، خلط خونریزی، سرفه خونی و ضعف عمومی هستید، بهتر است بیشتر مراقب باشید و بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

   اگر نگرانی شما برای مشکل خاصی است، مشورت با پزشک خود در مورد علائم و نگرانی‌هایتان می‌تواند آرامش بیشتری به شما بدهد. همچنین، رعایت استراحت، مصرف مایعات گرم، استفاده از آب گرم با نمک و قرار دادن یخ درون یک کیسه پلاستیکی و قرار دادن آن بر روی ناحیه دردناک می‌تواند به تسکین علائم کمک کند.

 • امیری
  1402/03/02 7:23 ب.ظ

  سلام من۱۸ سالمه ب مدت یک هفته است ک احساس سنگینی در گلو دارم رفتم دکتر ولی گفتن عفونت برام شربت و قرص تجویز کردن استفاده کردم ولی جوابی نگرفتم هیچ مشکل دیگه ندارم فقط همین گرفتگی گلو دارم

  • مدیر سایت
   1402/03/03 10:25 ق.ظ

   سلام. احساس سنگینی در گلو ممکن است به علت چندین عامل متفاوتی از جمله عفونت تنفسی، التهاب گلو، آلرژی، ترشحات مخاطی، تنش عضلانی، تغییرات در نحوه بلعیدن و حتی استرس و اضطراب بروز کند. بررسی اولیه توسط دکتر مهم است تا علت احتمالی را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   اگر پس از مصرف شربت و قرص تجویز شده توسط دکتر، هنوز احساس سنگینی در گلو دارید و بهبودی حاصل نشده است، ممکن است لازم باشد مجدداً به پزشک مراجعه کنید و اوضاع خود را به او توضیح دهید. پزشک شما می‌تواند اقدامات بیشتری انجام دهد، از جمله انجام بررسی‌های تکمیلی مانند آزمایش‌های خون یا معاینات تخصصی بیشتر.

   همچنین، مراقبت‌های خانگی ساده نیز می‌تواند به کاهش احساس سنگینی گلو کمک کند، مانند استفاده از آب گرم با نمک برای آب گرم کردن گلو، مصرف مایعات به میزان کافی، استفاده از بخور، استفاده از آب انبه برای گرم کردن گلو، استفاده از آبلیمو و عسل به عنوان آنتی‌بیوتیک طبیعی، استفاده از پنجره‌های باز برای جریان هوای تازه و آرامش بیشتر و استراحت به مدت کافی.

   در هر صورت، اگر مشکل شما ادامه داشته و بهبودی حاصل نشود، توصیه می‌شود مجدداً به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت شما بررسی شود و درمان مناسب تعیین گردد.

 • حمید
  1402/02/23 10:53 ب.ظ

  سلام آقای دکتر ابراهیمی من ۴۳سال سن دارم و شکرخدا تاکنون هیچ بیماری نداشتم ولی حدود یک هفته س که تو گلوم احساس بغض سنگینی میکنم هیچ درد یا عفونتی ندارم سوزش معده هم ندارم تو خواب هم خوبم ولی صبح تا شب بغض اذیتم می‌کنه فقط یه ذره آب دهان و قورت میدم سنگین می‌ره پایین دکتر هم نرفتم به نظر شما نیازه برم دکتر . بیماری خطرناکیه .فقط حدود یک ماه قرص های ویتامین ب و ث و جوشان خوردم چیزی دیگه نخوردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت
   1402/02/24 10:19 ق.ظ

   سلام، احتمالا این احساس بغض و سنگینی در گلوی شما ناشی از عواملی مانند استرس، اضطراب، خشکی در گلو، عفونت مزمن تنفسی و یا عوارض بیماری‌های گوارشی مثل گرفتگی یا خراشیدگی مری است. در هر صورت، برای اطمینان بیشتر و تشخیص صحیح، بهتر است که به یک پزشک مراجعه کنید و او به شما بررسی کاملی از جمله معاینه فیزیکی و سوالات مربوط به سابقه پزشکی و انجام آزمایش‌های لازم را توصیه کند. همچنین مصرف قرص‌های ویتامینی بدون نظر پزشک معالج نباید انجام شود.

 • فاطمه لویمی
  1402/02/19 12:52 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من نزدیک یک هفته هستش سرما خوردم
  تب شدید داشتم و گلوم هم درد میکرد الان گلو دردم برطرف شده اما حس میکنم یه چیزی خیلی اذیت کننده هست حس میکنم انگار تو گلوم چیزی گیر کرده اولش فکر میکردم واقعا غذا هست،،، اما نه
  حالت تهوع هم دارم
  درمان خانگی نداره؟

  • مدیر سایت
   1402/02/19 6:29 ب.ظ

   سلام. احتمالا شما عفونت تنفسی دارید که شامل التهاب حنجره، نیزه بینی، حلق و بیشتر از همه، تنفسی است. حس خفگی، تهوع و حس گرفتگی نیز می‌تواند ناشی از این عفونت باشد.

   برای درمان خانگی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

   ۱. بیشتر استراحت کنید و مایعات کافی مثل آب، آبلیمو، چای گل سرخ و شربت گلاب مصرف کنید.

   ۲. برای کاهش درد حلق می توانید از بخور آبلیمو، چای داغ با عسل و لیمو، شیر گرم با زنجبیل استفاده کنید.

   ۳. استفاده از قطره های بینی آب شور نیز می‌تواند به کاهش احتمال خشکی بینی و درد سرفه کمک کند.

   ۴. حفظ بهداشت دست و رعایت فاصله اجتماعی نیز برای جلوگیری از شیوع بیماری به دیگران، بسیار مهم است.

   ۵. در صورت بروز علائم شدیدتر، به پزشک خود مراجعه کنید.

   توجه داشته باشید که درمان خانگی ممکن است تنها به مرحله کاهش علائم کمک کند و در برخی موارد، نیاز به درمان پزشکی با داروهای تجویز شده وجود داشته باشد.

 • محمدرضا خسروی
  1402/02/17 11:07 ب.ظ

  سلام جناب جناب آقای دکتر ابراهیمی نیک،با توجه به جراحی تیروید توسط دکتر علی بخشی،با تشخیص پاپیلاری و یک توده یک میلیمتری لنف مرکزی در تاریخ ۱۴۰۰.۱۲.۵
  و یود رادیواکتیو ۱۲۵کور در تاریخ۱۴۰۱.۱.۲۹
  و آزمایش tg.anti tg مناسب و اسکن هسته ای در یک نوبت با گزارش غیر متاستازیک،و سونوی تیراد خدمت خودتان در تاریخ ۱۴۰۱.۰۳.۲۹و۱۴۰۱.۱۰.۳۰ با نتیجه مطلوب ،در حال حاظر دو هفته ای میشه که گاها توی روز زیر محل جراحی و روی گلو احساس درد. جزئی و فشار برام پیش میاد بعضی روزها بیشتر و بعضی روزا نیست دردشو،پزشک غدد هم مراجعه کردم و معاینه کردن توده ای احساس نکردن و نظرشون این بود که مجدد با تایروژن اسکن هسته ای بشم،ولی دکتر علی بخشی ضرورتی ندیدن روی اسکن،با توجه به اینکه من ساکن همدان هستم ،خواستم نظر شما رو برای پیگیری بدونم،
  درد هایی مثل فشار،خفگی یا گرفتگی گلو،مخصوصا زمانی که سرم رو به پایین میگیرم،ولی تایم خواب و کار روزانه این مشکل ندارم،
  ممنون میشم نظرتون بفرمایید

 • حکمت رحمانی
  1402/02/17 6:02 ب.ظ

  سلام من یک مامیشه احساس میکنم یه جیزی تو گلوم گیر کرده سوزش معده دارم نمیدانم علتش چیه

  • مدیر سایت
   1402/02/18 12:43 ب.ظ

   سلام، علت احساس گرفتگی و سوزش در گلو و سوزش معده ممکن است بسیار گوناگون باشد. برخی از دلایل شامل:

   بیماری های گوارشی مانند گاستریت، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، زخم های گوارشی، و سایر بیماری های مرتبط با معده و روده ها
   اختلالات عصبی مانند اضطراب و استرس
   عفونت های گلودردی، تنفسی و یا دهان و دندان
   افزایش اسید معده
   خوردن غذاهای چرب، حرارتی، اسیدی و یا خیلی شیرین
   مصرف بعضی از داروها

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و درمان این علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 • صفییه
  1402/02/11 9:20 ب.ظ

  سلام وقتتون بخبر باشه
  من دو ماه میشه، که بعضی مواقع احساس خفگی در گلو میشه

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:04 ب.ظ

   سلام، باید بگم که احساس خفگی در گلو یک علامت غیر خاصه که ممکنه دلایل متفاوتی داشته باشه. در اغلب موارد، احساس خفگی در گلو به دلیل التهاب و تحریک در ناحیه گلو و حلق مانند عفونت گلو، علت گرفتن اشیاء در گلو، یا همچنین تنگی ناحیه حلق و گلو می‌باشد. اما در برخی موارد نیز ممکنه به دلیل علل دیگری همچون اضطراب، عصبی بودن، ناراحتی گوارشی و حتی بعضی از بیماری‌های قلبی ایجاد شود.

   با توجه به اینکه احساس خفگی در گلو شما دو ماه پیش شروع شده است، توصیه می‌کنم که به یک پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق این علامت را تشخیص دهد. پزشک شما پس از بررسی شما ممکن است از شما بخواهد تا آزمایشاتی مانند آزمایش خون یا آزمایش هایی که مرتبط با ناحیه گلو و حلق هستند را انجام دهید تا علت دقیق مشکل شما را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

 • جعفرلی
  1402/02/04 4:28 ق.ظ

  سلام بنده تقریبا یک ماهی هست که احساس خفگی شدید بهم دست میده هر چیزی که میخورم بعدش احساس میکنم یه تیکه از اون چیز داخل گلوم مونده و هضم نشده اگه پر خوری کنم بیش از اندازه اذیت میشم و اصلا نفس کشیدن برام مشکل میشه و احساس خلط داخل گلوم دارم ولی خشکه و با آموکسی و آزیتزو مشکل حل نشده و دهانم همیشه خشک

  • مدیر سایت
   1402/02/16 1:38 ب.ظ

   سلام، احساس خفگی و اینکه غذا در گلو باقی مانده و همچنین احساس خلط در گلو می‌تواند نشانه‌های مختلفی از جمله عفونت گلو، بیماری‌های گوارشی و یا اختلالات عصبی-روانی باشد. بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید و در صورت لزوم، از طریق انجام تست‌های مربوطه و مشاهده‌ی نتایج، شیوه‌ی درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

 • مهدیه
  1402/01/23 9:21 ق.ظ

  سلام من حدود یک ماهی میشه احساس خفگی دارم البته گاهی پیش میاد
  سمت راست گلووزیر فکم در قسمت بالا درد میکنه این درد به پایین میکشه البته جرم داخل گوش راست دارم که باید شستشو بدم به شده عصبی هستم و رفلکس معده هم دارم لطفا راهنمایی کنید

 • ستی
  1402/01/21 2:00 ق.ظ

  من بغض زیاد میکنم
  وچندروزه پیش یه نفر گلومو فشار داد خیلی محکم و الان دوروزه از دهانم به شدت اب میاید بزاغ دقیقا پایین فکم خیلی درد داره میشه بهم بگین چه دکتربرم چی بگم اینم شمارمه ۰۹۳۰۷۰۹۸۹۸۳

 • مهدیه
  1402/01/19 9:46 ب.ظ

  سلام من الان یک هفته هست بخاطره که به همسرم قول دادم گریه نکنم وبیشتر بغضمو میخورم والان موقع خواب خیلی سرفه میزنم آب دهنم بزور قورت میدم شدت سرفه اسپر میزنم تا کمی سرفه بزنم میترسم میشه کمک کنی

 • ناشناس
  1402/01/13 1:48 ق.ظ

  سلام چندروز هست که درگلو احساس خفگی میکنم وهمش میگم نفسم دیگه میره چکار کنم

 • سیده ناهید ابوالوفایی
  1401/12/16 1:05 ق.ظ

  سلام وخسته نباشید، ،من تقریبا سه سالی میشه که وقتی اعصابم خراب میشه بخوام با صدای بلند حرف بزنم جراتشو ندارم چون صدام کیپ میشه هیچی نمیگم وتو خودم میریزم واعصاب بدتر خراب میشه نمیدانم دلیلش چیه در ضمن من دیابت دارم و تیروئید هم دارم به دکترم هم گفتم که اینجوری میشم سونو برام نوشت انجام دادم گفت مشکلی نیست ولی من اینو قبول ندارم تو را خدا بگید مشکلم چیه ممنون میشه

 • فرشته شعبانی
  1401/11/27 9:37 ب.ظ

  سلام نزدیک دوسال است موقع خواب احساس خفگی میکنم دکتررفتم گفت پانیک است خوب نشدم هیچ ازمایشی انجام ندادم

 • میثم
  1401/11/23 0:28 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من چند سالی هست انگار یچیزی تو گلومه شب نمیتونم بخوابم انگار زیر گلوم سنگینه تو غذا خوردن مشکلی ندارم ولی موقع خیلی اذیت میشم انگار نمیتونم بخوابم گردنمو سمت پایین میدم خفگی بیشتر میشه

 • فائزه
  1401/11/12 1:14 ق.ظ

  سلام من ۱سالی میشه طرف راستم نمیتونم بخوابم گلوم گیرمیکنه طرف چپ میخوابم گلوم باز میشه چندبار رفتم دکتر ولی چیزی عوض نشد چندبارآزمایش گرفتم همه سالم شد میشه جوابمو بدین؟ لطفا تروخدا خیلی اذیتم شبا بزور میخوابم

 • tina
  1401/11/07 2:25 ق.ظ

  سلام من یه چند وقتی هستش احساس میکنم یه غده در گلوم هستش و وقتی بغض میکنم صدام گرفته میشه و صدام عوض میشه لطفا جواب بدین؟؟؟

 • زهرا
  1401/10/24 10:53 ق.ظ

  سلام من چند وقت هس که توی گلوم تیک تیک میکنه و وقتی عصبی و ناراحت بشم بغض میشه تیروئید کم کار دارم رفتم سونو از تیروئید گرفت گفت نرمال هس میخام علت تیک تیک را بدونم

 • علی
  1401/10/11 4:46 ق.ظ

  سلام من ۱ساله که تیرویید دارم الان بعداز یک سال که دارواستفاده میکنم ی دفه ی بغض راه گلومو بست به حدی فشاربه گلوم میاره که فکرمیکنم میخوام خفه بشم نمیدونم چکارکنم چندساعتی هم میشه که به همون حالت هست قرص هامو هم روزی ی دونه صبح قبل ناشتا میخورم …میشه لطف کنیدراهنماییم کنید.ممنون🙏

 • علی خسروی
  1401/09/18 8:59 ق.ظ

  من یک مردهستم..متاسفانه ۲۰روزی هست همسرم ازدست دادم بغض گلوم ومیگیره میخوام خفه بشم…دارویی وجود دارد که ازاین مورد بیرون بیام

 • ناشناس
  1401/09/18 0:28 ق.ظ

  سلام دوهفته ای میشه به گلوم فشار میاد انگار بغض گلو وقتی چیزی نمی‌خورم بهترم به محض خوردن چیزی حتی اب به گلوم فشارمیاد کلافه شدم دکتر گوارش رفتم اندوسکوپی دادم یه کم زخم معده دارم میکروب معده و گفتن اثنی‌عشر یه حفره کوچیک ایجاد شده بنظر شما مربوط به مشکل معده ام است یا نه موقع خواب حالت خفگی بهم دست میده لطفا راهنمایی کنید

 • رضا
  1401/09/16 0:07 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من وقطی درصد استفاده از مغزم را افزایش میدم مثلن وقتی کتاب میخونم واز مغزم کار میکشم احساسی مثل بغض در گلوم ایجاد میشه!!

 • Sahra
  1401/09/13 10:34 ق.ظ

  سلام من آدم زود جوشی هستم و زود ناراحت میشم ،احساس میکنم گلوم یکم سنگینی میکنه یا انگار یچیزی جلوشو گرفته حالا بغض و چند وقتی هست اینطوریه باید چیکار کنم برطرف بشه،پارسال هم آزمایش خون دادم گفتن تیروییدت لب مرز هس چند وقت بعدش آزمایش دادم گفتن مشکلی نیس اما دوباره احساس میکنم گلوم یجوریه

 • Sahra
  1401/09/13 10:32 ق.ظ

  سلام من آدم زود جوشی هستم و زود ناراحت میشم ،احساس میکنم گلوم یکم سنگینی میکنه یا انگار یچیزی جلوشو گرفته حالا بغض و چند وقتی هست اینطوریه باید چیکار کنم برطرف بشه

 • سانا
  1401/09/12 11:39 ب.ظ

  سلام. لطفا راه درمان بغض را به روش خانگی بیان کنید.
  من دیروز به علت اختلاف خانوادگی به شدت گریم گرفت ولی بخاطر بچه نتونستم آزادانه گریه کنم. امروز گلودرد شدید دارم که بلع رو دشوار کرده. تقریبا مطمعنم از بغص دیشب هست. راهنمایی بفرمایید

 • مرتضی
  1401/09/06 7:15 ق.ظ

  سلام چند ماهی میشه صدام گرفته متخصص گوارش رفتم رفلاکس معدم زیاده دارو استفاده کردم بهتر شده رفلاکس ولی باز احساس بغض و درد در گلو رو دارم و ترشحات پشت حلقم زیاده

 • گلسرخ اهنج
  1401/09/04 3:38 ب.ظ

  من مدتی نفس کشیدن برام سخت شده مثل کسیکه بغض داره یانفس تنگه کرده نفسم تنگ میشه درد شدیدی درطرف راست قسمت شش احساس میکنم آه به سختی میکشم آیا این غمباد هست

 • ناشناس
  1401/08/30 10:18 ب.ظ

  سلام من امروز استرس زیادداشتم یه کم بعدش احساس خفگی بهم دست داد انگاریه چیزی توی گلوم گیرکرده نمیدونم چیه باراولمه که اینجوری میشم خیلی میترسم بگید ازچیه

 • مهسادرزاده
  1401/08/14 12:04 ب.ظ

  سلام منم حس میکنم چیزی در گلوهست
  وقتی گرسنه باشم حسش نمیکنم من دوسه وعده غذانخورم راخت ترم وقتی هم میخورم با دولقمه سیر میشم بعدم زیرپهلوی راستم دردمیکنه میزنه به زیرشکمم بالای قفسه سینه ام

 • مریم
  1401/08/10 5:09 ب.ظ

  سلام منم یک سال و نیم هست که احساس بغض در گلو دارم هر وقت استرس میگیرم بعدش این حالت سراغم میاد خیلی ازارم میده

 • ناشناس
  1401/07/24 6:27 ب.ظ

  سلام من ۴ ماه هست احساس فشار در گلو دارم دکتر معده رفتم گفت عصبیه الان ۳ ماه قرص اعصاب میخورم و هیچ خوب نشدم البته تیروییدم هم بزرگ شده و دو تا نودل خوش خیم دارم که سنو گرافی تیراد گفتن نیاز به دارو ندارم

 • ناشناس
  1401/07/23 0:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من الان چند وقته گلو گیر میکنه همش احساس میکنم یه چیزی تو گلوم هست دهنم تلخ هست باد معدمم خیلی زیاده خیلی اذیتم میکنه یه چیزی جلوی راهشو گرفته باشه آب دهنتم که همش قورت میده فایده ای نداره چیکار باید بکنم کمکم کنید

 • مسعود
  1401/07/13 3:11 ق.ظ

  سلام من دومین باره در یک ماه اخیر بغض گلو تجربه میکنم خیلی کلافه کننده هست مخصوصا شبا فقط کابوس میبینم اصلأ نمیشه خوابید

 • علی عباسی
  1401/07/08 1:37 ق.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباسید مدت یک ونیم سال هست که گرفتگی صدا دارم واحساس بغص در گلو وجمع شدن خلط که می چسبه به پشت گلو متشکر می شم از راهنمایتون در ضمن به اندازه کافی انتی بیوتیک استفاده کرده ام البته به تشخیص پزشک

 • فرنگیس
  1401/07/01 10:51 ب.ظ

  با سلام. مدت چهار ماهی هس که احساس می کنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده بعی وقتا زیاد غذا میخورم تا بهتر بشه و بعضی وقتا هم خیلی کم میخورم چون اذیتم. از صبح که بلند می شم تا شب این حسو دارم شب بدتر. دکتر مراحعه کردم ازمابش و سونو مشکل نداشتم . اما همچنان مشکل زندگیمو بهم ریخته. پیشنهادتون چیه؟ چکار باید بکنم

 • رضا
  1401/06/30 7:43 ق.ظ

  دوستان من ده سال اینجوریم بغض تو گلومه اسید معده دارم همه وقت همینجوری هستم ..پیش چند تا دکتر رفتم خوب نشدم .. اصلا و خودم احساس میکنم این مشکل. از عصاب خوردی و افسردگی امده ..و تنها راهش شاد بودنه … من فقط زمانی که میرم یه جایه شلوخی ک خیلی بهم خوش میگذره. این درد رو حس نمیکنم ..واقعا ناراحت کننده هست و نا امید کننده …انشالا ک خوب بشیم . یه سریع غذا ها رو ک خودتون میفهمین بده نخورین اب بین غذا نخورین رو دست چپ بخوابین حسرت هیچ چیزی یو نخورین و ادم های ک باعث ناراحتیتون میشن حذف کنین ..همه اینا بخاطر ضربه روحی هست التماس دعا

 • زهرا
  1401/06/20 2:17 ب.ظ

  سلام من دخترم ۱۵ سالشه وقتی می‌ترسه از چیزی یا استرس داره میگه گلوم خفه ام میکنه نمیدونم این جور موقع ها چیکار کنم میشه کمکم کنید

 • نوروزی
  1401/06/09 2:12 ق.ظ

  سلام من یک ماه روی زبونم دانه های ریز زده الان از دیروز آب دهنم رو نمیتونم به راحتی قورت بدم احساس خفگی ودرد گردن دارم دراز استرس شدم نمی‌دونم چیکار کنم میشه لطف راهنماییم کنید

 • ناشناس
  1401/06/07 0:35 ق.ظ

  سلام ۷سال احساس خفگی در گلو دارم همیشگی نیست ولی خیلی وقتا هست این احساس و که میگیرم مضطرب میشم کلافه شدم راهنمایی کنید

 • ساره
  1401/05/31 10:58 ب.ظ

  سلام من ۱۰ ساله مشکل فشار گلو دارم خوب شده بود به خاطره یه واکنش باز شروع شد هم سونو دادم هم چکاب کامل خودم میفهمم عصبی هس و دکتر گفت اسپاسم عصبی س..با اینکه معده درد و ترش کردنم ندارم.بهم قرص باکلوفن و پکساید ۵ دادن به نظر شما چه داروی دیگه ای برای اسپاسم عصبی بهتره

 • زهرا
  1401/05/29 11:54 ب.ظ

  با سلام بنده چن ماهی میشه که اختلال بلع دارم احساس گیر کردن چیزی در گلو وغذای مایع یا جامد به راحتی پایین نمیره اسید معدم زیاده حین خوردن غذا هی آروغ میزنم احساس میکنم خیلی کند به معدم میره مثل اینکه بغص گلومو گرفته نمیدونم دکتر گوارش رفتم داروداد اما تاثیری نداشت باید خوردن غذا هی اب بخورم بره پایین اونم یواش یواش نمیدونم چکارکنم ممنون

  • مدیر سایت
   1401/06/08 1:34 ب.ظ

   سلام لطفا به پزشک غدد مراجعه کنید.

 • هانیه
  1401/05/28 2:26 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیرمن حدود یکسال هست که توده ای درگلوم هست گفتین مشکل عصبی هست درمانی چی هست چه دارویی بایدبخورم که خوب بشم چون هر کاری رفتم متاسفانه هیچ دارویی نمی‌دن

 • روناک
  1401/05/16 3:28 ق.ظ

  من چند سال پیش در کلینیک تیرداد تیروییدم رو که به صورت گوآتر شده بود لیز کردم و ۵ ماه کاملا کوچیک شد و بعد از ۸ ماه ۲ برابر بزرگ شد و کامل گردنم باد کرد و بعد از کلی آزمایش تیرویید سمت راستم کامل تخلیه شد از طریق جراحی خدا رو شک الان خوبم فقط بعد از ۲ سال از عمل تیرویید در گلوم وقتی آب دهنم رو قورت میدم تق تق صدا میده کلی دکتر رفتم جواب کردم سونوگرافی کردم ولی چیزی معلوم نیست ولی خیلی اذیت میشم به نظر شما دررفتگی غضروف هنجرس ؟دکتر گوش حلق و بینی هم چیزی تشخیص نداده.چیکار کنم؟

 • هانیه
  1401/05/01 4:15 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر من حدود یک سال هست احساس میکنم چیزی درگلوم گیرکرده و پایین نمیره اول رفتم متخصص گوارش آندوسکوپی دادم گفتن مشکلی نیست .سونوگرافی انجام دادم .آزمایش تیرویید.دکترگوش وحلق وبینی رفتم هردکتری که میرم میگن هیچ مشکلی ندارم دکترگوارش چندتاقرص معده دادمتاسفانه هیچ‌تغییری نکردم نمی‌دونم واقعاچکارکنم خیلی دارم سختی میکشم خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم میشم.

  • مدیر سایت
   1401/05/22 1:23 ب.ظ

   سلام ،دکتر ابراهیمی نیک نظرشان این که اگر بررسی آزمایشات منفی هست شاید مشکل عصبی باشه.

 • المیرا
  1401/04/29 10:34 ب.ظ

  من گریه میکنم گلوم اینگاری بغض میشه سفت میشه اذیت، میشم، وقتی هم میخندم زیاد، بازم، گلوم اذیت، میشه، اینگاری بغل، یا، باد تو گلوم جما، میشه، چه، دکتری باید، برم؟؟

 • مطی
  1401/04/23 3:11 ب.ظ

  دختر من هشت سالشه مدتی هست احساس گلو داره واز دکتر هم خیلی می ترسه انقد که حتی اسم دکتر نیاید بیاری و گاهی وقتا خوبه گاهی وقتا خیلی ناراحته واسترس داره به نظر شما چه چیز باعث این مشکلشه ممنون

 • فرهاد
  1401/04/21 4:25 ب.ظ

  سلام هشت ماهه احساس میکنم ته گلوم متورم شده وانگارچیزی مثل قرص ژلوفن گیرکرده و همچنین اسهال مزمن پیداکردم و گاهی سرفه های خشک دارم .سونوگرافی گردن انحام دادم گفتن تعدادی ندول کوچک وبی اهمیت هست ومهم نیست ودرعوض بهم همش داروهای رفلکس معده دادن که تاثیری نداشت.کلافه شدم دیگه تروخدا رهنمایی کنین بیزحمت

  • مدیر سایت
   1401/04/23 8:46 ق.ظ

   سلام. اگر سایز ندولتون کوچک باشه معمولا مشکل ساز نمیشه.

 • ابول
  1401/04/14 2:02 ب.ظ

  بغض گرفتگی نشانه بیماری اعصاب نیست؟

 • ...
  1401/04/01 7:47 ق.ظ

  میشه لطفاً به سوال دوستمون Zahraجواب بدید

 • فاطمه میرزایی
  1401/03/31 4:47 ب.ظ

  سلام خسته نباشی من فاطمه میرزایی ک یه مشکل خانواده گی داشتیم از همون موقع دچار چیزی در گلو شدم اذیت کننده ست نمیتونم چیزی قورت بدم راه حلش چیه ممنون

 • حسین
  1401/03/22 2:49 ب.ظ

  صبح که از خواب بیدارمیشم هیچ مشکلی ندارم ولی ظهر حالته خفگی دارم۰۹۳۵۱۱۷۲۳۳۴
  لطفا جواب بدید🙏🙏

 • ملبحه صادقی
  1401/03/14 7:51 ب.ظ

  سلام وعرض ادب خدمت شما استاد بزرگوار
  من مدت ۳ سال است که با گرفتگی صدا دچار شدم . لاندوسکوپی حنجره واندوسکوپی حنجره انجام دادم الحمد لله مشکلی نبود حتی ۳ما گفتار درمانی هم رفتم گفته اسپاسم عضلانی دارم واز داروهای گیاهی هم استفاده کردم و پیش دکترها متخصص در مازندران وتهران امدم ولی نتیجه ی نگرفتم معلم هم هستم نمی دونم چکار کنم کمکم کنید. با تشکر از شما ملیحه صادقی از آمل

  • مدیر سایت
   1401/03/24 10:07 ق.ظ

   سلام، حیطه کاری ما نیست. به متخصص ENT مراجعه کنید.

 • ناشناس
  1401/03/13 0:50 ق.ظ

  سلام چندماه پیش سونو انجام دادم گفتن که کیست تیروئید دارم وندول تیروئید ولی گفتن دارو لازم نیست چند روزه درد شدید گردن دارم واحساس خفگی میکنم میخواستم بدونم دوباره باید سونو بگیرم

 • ZAHRA
  1401/03/08 7:37 ب.ظ

  سلام من چند سال پیش یه مشکل خانوادگی برام پیش اومد که باعث ناراحتی واسترس شدید شدم وخیلی گریه کردم واز همان موقع احساس میکنم یه چیزی تو گلوم هست واین خیلی اذیتم میکنه و خیلی نفخ میکنم ودهانم بو میگیره میخواستم ببینم چکار کنم مشکلم حل بشه ؟

  • مدیر سایت
   1401/04/13 12:27 ب.ظ

   سلام. نظر آقای دکتر ابراهیمی نیک اینه سونوگرافی ناحیه گردن انجام بدین اگه مشکلی نباشه بیشتر استرسی ‌و روحی هست.

 • nda
  1401/02/17 4:23 ق.ظ

  سلام دکتر ببخشید یه سوال
  من الان چند روزه تو گلوم احساس میکنم یه چیزی گیر کرده و پایین هم نمیره و به زور نفس میکشم تا آروغ های ریز اونم با زور نزنم بهتر نمیشم و احساس سیری میکنم دلم نمیخواد غذا بخورم !
  آیا این دلیلی داره؟
  یا از استرس اینا میتونه باشه؟

 • سمیه مطلب
  1401/02/08 8:51 ب.ظ

  سلام من دو هفته است تو گلو حالت بغض یا گرفتگی دارم و بعد از ظهر ها بیشتر میشه دکتر هم رفتم چیز خاصی نبوده چه کار کنم راه خانگی داره

 • سپیده
  1401/02/05 0:01 ق.ظ

  سلام چند ماه هست که حالت بغض در گلو دارم آزمایش دادم نه تیروئید دارم و نه مشکل معده. وقتی این حالت طولانی میشه سردرد شدید میگیرم تورو خدا راهنماییم کنید چه دکتری باید برم واقعا کلافه شدم

  • مدیر سایت
   1401/02/20 5:09 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • بنده خدا
  1401/01/23 12:37 ب.ظ

  سلام
  من هرموقع بغض شدید میکنم و نمیتونم گریه کنم نک انگشت دستم درد میگیره …چرا!؟

 • فريده
  1401/01/20 3:26 ب.ظ

  خسته نباشید آ فاى دکتور
  من زمانى ناراحت میشم بغض گلویم را سخت میفشارد حس خفگى راه تنفسم را میبنده
  حالتم خیلى بد میشه.
  دو بار مصاب کرونا شدم و حالا با داشتن بغض گلو ،چیزى تو گلوم گیر کرده و حس میکنم که خفه میشم . زمانى آب دهنم را قورت میدم حس میکنم چیزى در قسمت پاینى گلوم مانع میشه.
  مشکلم خیلى جدى یه لطفآ رهنمایى کنید

  • مدیر سایت
   1401/01/22 1:24 ب.ظ

   سلام. توسط متخصص غدد معاینه بشید و در صورت صلاحدید سونو کنید.

 • علی
  1401/01/13 9:47 ب.ظ

  سلام ببخشید من وقتی یکی باهام قهر کنه یعنی حرف نزنه کلا گیج میشم و فشارمم میاد بالا و و هیچی اصلا نمی فهمم ولی وقتی باهام حرف بزنه خوبم دلیلش چیه درمانش چیع لطفا کمک کنید خواهشا😭😭😭😭😭😔

 • سحر
  1401/01/12 11:41 ب.ظ

  سلام من نزدیک یک هفته هست ک ته گلوم احساس خفگی میکنم و مشکل در بلع هم دارم به همراه. سفتی در شکم و نفخ. خواستم بپرسم این‌مشکل برای چبه و واقعا. اذیت کنندست

 • زهرا........
  1401/01/05 2:07 ب.ظ

  سلام
  حس بقض درگلو دارم وحس مشکل در تنفس وقتی غذا می خورم حس گرفتکی بیشتر میشه پایین نمی ره باید حتما با اب بخورم که بره وحس خفگی هم میکنم حین غذا خوردن لطفل میشه کمکم کنید

  • مدیر سایت
   1401/01/07 9:58 ق.ظ

   سلام. لطفا به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 • z.v
  1401/01/05 1:51 ب.ظ

  سلام
  یک ماهی هست که حس گرفتگی در گلو دارم وحس مشکل در نفس کشیدنم هست وقتی غذا می خورم این حس گرفتگی بیشتر میشه ونفس کشیدنم برام سخت میشه و باید حتما غذا را با آب بخورم چون پایین نمیره

 • عقیق
  1401/01/05 1:45 ق.ظ

  باسلام. به افرادی که مشکل بغض دارند و هیچ دکتری نتونسته درمانشون کنه، جدا توصیه میکنم به یک پزشک که تخصص طب سنتی داشته باشه مراجعه کنند. در انتخاب پزشک دقت کنن که حتما پزشک طب سنتی باشن. اطمینان خاطر داشته باشید که به امید خدا درمان خواهید شد

 • بانو نوری
  1400/12/03 2:24 ب.ظ

  سلام من هر وقت ناراحت میشم و بغض دارم احسا س گرفتگی گلو دارم حدودا یک ماه پیش اومکرون گرفتم از داروهاتو که دکتر تجویز کرده بود کامل استفاده کردم و همه علائم برطرف شده ولی بغض و هنوزم دارم همش گریم میگیره و بغضم بیشتر میشه، هیچ دردی ندارم فقط احساس میکنم دور گلو ورم میکنه و گلوم تنگتر میشه حتی سرفه کردن و نفس کشیدن اذیتم می کنه، لطفا راهنمایی کنید،برای درمانش چکار کنم، چه دکتری خوبه؟

 • ناشناس
  1400/11/17 5:00 ب.ظ

  سلام من سه ساله احساس میکنم شی توگلومه وانواع واقسام ازمایشات سونو حتی سی تی اسکن ازگلو انجام دادم یه مدتی هم ازیترومایسین مصرف کردم وهیچ نتیجه ای نگرفتم این مساله خیلی برا م عذاب اوره لطفا کمکم کنید

  • مدیر سایت
   1400/11/19 9:19 ق.ظ

   سلام. متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 • آرمین
  1400/11/14 1:16 ق.ظ

  سلام من آرمین هستم من یه شب که یه چیزی دایره داخل گلوم چند وقت پیش اینطوری شده بودم ولی بعد نیم ساعت بر طرف شد ولی الان یه چیزی مثل دایره داخل گلو خودم و مادرم هست باید چیکار کنیم تا خوب بشیم اگر میشه راهنمایی کنید با تشکر

 • ارغوان
  1400/10/18 10:56 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  نزدیک ۱۰ روز هست که احساس بغض و شی توی غب غب احساس میکنم که احساس میکنم از بعد از ظهرها بیشتر احساسش میکنم و شبها خیلی شدید میشه گاهی احساس میکنم حالت تهوع دارم ولی استفراغ ندارم خیلی اذیتم میکنه خواهش میکنم راهنماییم کنید

 • آتنا
  1400/10/18 1:17 ق.ظ

  وقتی احساس یغض میکنم توی گلوم قسمتی از گلوم درد میگیره مثل درد ناشی ازگرفتگی عظلات یا خستگی عظلات ی همچین حسی ممنون میشم راهنمایی کنید
  و اصلا نمیتونم چیزی قورت بدم

  • مدیر سایت
   1400/10/18 3:31 ب.ظ

   سلام. طبیعیه. اگر ادامه داشت به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • کوثر جهانی
  1400/10/10 2:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من الان سه هفتس حس میکنم چیزی تو گلوم‌گیر کرده و اینکه درد شدیدی هم داره بعضی وقتا و هی گردنمو صاف میکنم دردش اروم میشه هنگام صحبت کردن هم خسته میشم دلیلش چی نیتونه باشه؟دکتر گوش حلق بینی رفتم‌گفتن الرژی داری

 • ونوس
  1400/09/17 1:56 ق.ظ

  سلام من ۲سال هست ک او شادی ناراحتی حتی معمولی احساس بغض میکنم چند ماه هم هست فک میکنم ی چی تو گلوم گیر کرده آزمایش تیروئید دادم گفت لب مرز کم کاری تیروئید هستم همشم خستم و خوابم

  • مدیر سایت
   1400/09/18 9:51 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

  • مدیر سایت
   1400/09/22 10:30 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد باید مراجعه کنید.

 • هانا
  1400/09/09 2:24 ق.ظ

  سلام من مشکل تیرویید دارم کم کار بعد الان چند روزه احساس بغض میکنم خیلی اذیت میشم پارسال سونو دادم گفتن ندول کوچیک دارم ولی خطرناک نیس الان تشخیص شما چیست دکتر لطفا جواب بدید

 • هانا
  1400/09/08 11:39 ب.ظ

  سلام من خودم مشکل تیرویید کم کار دارم الان ۱۶ است بعد چند روزه مشکل گلودارم احساس میکنم چیزی تو گلومه پارسال سونو تیرویید گرفتم گفتن نودل ریز داری ولی مشکلی نداره بنظرتون من چکار کنم دکتر ممنون میشم جواب بدید.

 • مه لقا
  1400/09/06 0:50 ق.ظ

  سلام دکتر وقتتون بخیر، نزذیک یه سالی هست که سنگینی توی گلوم وجود داره، وقتی به پهلو میخوابم هرجوری میخوام بخوابم احساس خفگی و تنگی نفس زیادی دارم، به مرور درد گلو هم داره اضافه میشه وقتی اب و غذا میخورم تلخ میشه تو دهنم انگارهمونجا گیر میکنه مث یه بچه آروق میزنم و گاهی حس میکنم عضلات گلوم قدرت کافی برای قورت دادن ندارن، به مرور هی بیشترمبشه اب دهنموبزور قورت میدم خلط زیاد ک میکنم انگار مزه دهنم مزه خون میده دست ک میزارنم ب گردنم راحت اب دهنم قورت میدم عکس هنجره گرفتم دکتر حلق و بینی چندبار میرم نتجه ای نگرفتم
  دکتر تورو خداکمکم کنید هرجایی میرم دکتر نتیجه نگرفتم الانم خییلی اذیتم میشم با این مشکل

 • نادری
  1400/09/05 7:01 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من نزدیک یکسالی هست تو ناحیه گلوم سنگینی حس میکنم دکتر داخلی رفتم گفت بغض هست و مال استرس و اضطرابم هست و نزدیک یکساله دارو استرس خوردم الان که قطع کردم دارو رو دوباره اون حس به صورت بدتر برگشته و احساس میکنم تو گلوم گره وجود داره و آب دهنمو که قورت میدم اذیتم خیلی این مشکلم خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته و من میخام باردار بشم ولی روحیم خیلی داغونه هرچی دکتر رفتم همش میگن بغضه و من هرکاری کردم بهتر نشد پیش کدوم متخصص برم؟لطفا کمکم کنید؟😔

 • ستاره
  1400/09/01 1:37 ب.ظ

  وقت بخیر، یک ماه هست که سنگینی توی گلوم وجود داره، وقتی خم میشم و یا به پهلو میخوابم احساس خفگی و تنگی نفس زیادی دارم، به مرور درد گلو و گردن هم اضافه شده، وقتی اب و غذا میخورم همون ابتدای گلوم گیر میکنه و به تدریج پایین میره و گاهی حس میکنم عضلات گلوم قدرت کافی برای قورت دادن ندارن، به مرور یک ماه بر شدت علائم اضافه شده، میخوام بدونم اینها علائم عصبی هستن؟ عکس مری موردی نداشت

 • سما،
  1400/08/28 1:30 ق.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من کمتر از یکساله احساس بغض توی گلوم دارم بعضی وقتا که با دل‌مشغولی میخوابم احساس خفگی تو خواب دارم و یهو از ترس اینکه نفسم نره از خواب میپرم بعد از کرونا اینجوری شدم،الانم همش احساس میکنم یچی توی گلومه مخصوصا وقتی گریه میکنم یا آنچیزی ناراحتم گلوم درد میگیره از تورم اون بغضه و توی این مدت بارها گوشم عفونت کرده و گاهی تب داشتم و بدنم زیاد سرد و گرم میشه ممنون میشم کمکم کنید.

  • مدیر سایت
   1400/09/06 12:32 ب.ظ

   سلام. لطفا سونو کنید.

 • ناشناس
  1400/08/24 8:46 ق.ظ

  سلام .من یک سالی هست که وقتی کوچکترین ناراحتی بیاد تو ذهنم بغض بیاد تو گلوم که نمیتونم براحتی نفس بکشم احساس میکنم اکسیژن به مغزم نمیرسه همش نفس های کوتاه و خیلی حال بدی هست .وقتی که ناراحتی ندارم کامل راه گلوم باز هست و خیلی خوبه .ولی بیشتر اوقات این حالت هست که بغض تو گلوم هست .خیلی برام آزار دهنده شده نمیدونم چیکار کنم .و جدیدا یه دونه خیلی خیلی کوچولو ته گلوم زده اولش درد میکرد الان درد نداره و اندازش هم هیچ تغییری نکرده

  • مدیر سایت
   1400/08/29 11:39 ق.ظ

   سلام. به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 • ناشناس
  1400/08/22 1:09 ب.ظ

  من امروز اینجوری شدم بغض کردم و بعدش که اروم شدم رگ های گلوم به شدت درد گرفت یکم که حرف میزنم بد تر میشه

 • خ امیری
  1400/08/11 0:28 ق.ظ

  سلام خسته نباشی من نزدیک دو سالی هست موقع اب خوردن یه چیزی تو گلوم احساس میکنم و احساس درد از گلو بیشتر موقع اخر شب وصبح ها

  • مدیر سایت
   1400/08/12 12:08 ب.ظ

   سلام. سونوگرافی انجام بدید.

 • امید لزگی
  1400/08/01 9:37 ب.ظ

  سلام من سه ماه درگیر این تنگی نفس و احساس خفگی هستم دکتر گوش حلق و بینی رفتم. دکتر قلب. دکتر ریه. متخصص داخلی. دکتر معده آندوسکوپی هم شدم همه از مایش ها هم دادم میگن سالمی
  قرص اعصابم بهم دادن خوب نشدم معده منو گفتن التهاب داره
  تا دود قلیون بهم میرسه خفگیم بیشتر میشه یا بعضی وقتا خودکار تنگه نفس میشم

  • مدیر سایت
   1400/08/02 10:08 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • مجید نور محمد پور عمرانی
  1400/07/06 4:12 ب.ظ

  با سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون من بعد از بیماری کرونا احساس بغض در گلو دارم البته ازمایش تیرویید دادم سالمم مشکلی در بلع غذا و تب و .. ندارم طی روز که مشغول کارم اصلا مشکلی ندارم ولی اوقات بیکاری و بعد از غذا احساس بغض دارم دکتر متخصص گفته مشکل عصبی هست قرص ارام بخش تجویز کرده بهتر شدم ولی کاملا رفع نشده ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مدیر سایت
   1400/07/10 5:49 ب.ظ

   سلام. باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

 • صفورا رجایی
  1400/07/03 2:31 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من کمی لاغر شدم برای چکاب رفتم دکتر برام ازمایش تیرویید نوشت جوابش خوب بود بعد دکتر گفت غده یا کیست داخل تیرویید است سونو ونمونه گیری ویه سونو دیگه رفتم دکتر گفته باید زود جراحی کنی میشه بدون جراحی درمان بشم

  • مدیر سایت
   1400/07/04 10:50 ق.ظ

   سلام. لطفا مدارک تون رو واتساپ کنید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • مهناز
  1400/07/01 3:57 ب.ظ

  من از دیروز حس درد و اینکه انگار چیزی توی گلو هست حرف میزنم درد دارم ممنونمیشم راهنماییکجید چندسال پیش هم تیرپید پرکارداشتم ک با مصرف چند دوره دارو کنترل شد و دیگه آزمایش تکرار نکردم

  • مدیر سایت
   1400/07/03 10:39 ق.ظ

   سلام. سونو کنید.

 • فاطمه قاسمی
  1400/06/26 11:27 ب.ظ

  سلام من یک هفته هستش که بغض در گلو دارم و اذیت کننده هستش . وقتی خم میشم سرگیجه می گیرم و زمانی که درموقع خواب از این دست به اون دست هم میشم سرگیجه می گیرم . چکار کنم ؟

 • رضا
  1400/06/13 2:22 ق.ظ

  سلام من یه مدت یک هفته ای میشه حس‌میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده نه مشکل بلع دارم نه درد نه هیچی

  • مدیر سایت
   1400/06/15 11:12 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی نظرشون اینه سونوگرافی انجام بدین.

 • عرفانی
  1400/06/12 3:34 ب.ظ

  سلام خداقوت
  من ۱۲ روز است که حالتی مثل بغض درگلو دارم شرایط روحی خوبی هم ندارم.به پزشک مراجعه کردم گفت التهاب گلو داری قرص ازیترومایسین وشربت دیفن هیدرامین و مونته لوکاست سدیم تجویز کردند ولی نتیجه نداد مجددا مراجعه کردم سکسیسم ۲۰۰ با همون دیفن هیدرامین و مونته لوکاست سدیم تجویز کردند، که اکنون سه روز از مصرف آن میگذرد وهیچ تغییری حاصل نشده، واکنون نوبت دز دوم واکسنم هست، ( سینوفارم) نمیدانم دلیل چیست ،
  لطفا راهنماییم کنید که دلیل چیست ویااینکه میتوانم دز دوم واکسن رو دریافت کنم یا نه ؟
  سپاسگزارم از وقتی که میگذارید.

 • میثم
  1400/06/09 10:10 ب.ظ

  سلام.چند ماهی هست که احساس توده توی گلوم دارم و احساس درد خیلی شدید توی قفسه سینه که یمدت کمتر شد و حالا دوباره دردرو حس میکنم.بار اول خیلی شدید در حد شکستگی قفسه سینه ولی اینبار کمتره.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  • مدیر سایت
   1400/06/15 11:19 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی فرمودن سونوگرافی انجام بدین.

 • سونیا
  1400/06/09 9:28 ب.ظ

  سلام و عرض ادب من ندول خوش خیم تیرویید دارم و تیرویید سمت راستم بزرگ شده ، سه سالی میشود که احساس بغض در گلو دارم حالت تنگی نفس بهم دست داده ووگاهی فکر میکنم دارم خفه میشم مخصوصن اگر گریه کنم یا زیاد حرف بزنم پزشک فوق تخصص تیرویید فقط لووتیروکسین داده بهم اما اصلن بهتر نشدم لطفن اگه میشه راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1400/06/15 11:20 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی نظرشون اینه سونوگرافی انجام بدین.

 • رویا
  1400/06/02 2:23 ق.ظ

  سلام من زمانی که گریه میکنم گلوم درد میکیره الان سه بار اینجوری شدم لطفا کمک کنید

 • صفیه جهانی
  1400/05/23 10:28 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من حدودیه ماهی هست که توگلوم احساس فشاردارم انگاریکی گلوموفشارمیده،انگاریه چیزی هست نه بالامیادنه پایین میره😏 تیروئیدندارم طبق نظرمتخصص داخلی سونوگردن انجام دادم سلامتم رو تائیدکردن.ممنون میشم راهنمایی کنید.🙏🙏

  • مدیر سایت
   1400/05/24 11:08 ق.ظ

   سلام. جواب سونوگرافی تون رو واتساپ کنید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • الهام
  1400/05/17 2:22 ب.ظ

  سلام من از دیروز احساس میکنم گلوم متورم و دردناکه بخصوص وقتیکه اب گلومو قورت میدم انگار زخم و متورمه حال روحی خوبی هم ندارم رفلکس هم دارم ولی هیچوقت اینجوری نبودم

 • زهرا
  1400/05/16 11:36 ب.ظ

  سلام من درد بسیار شدیدی گاهی در ناحیه گلو دارم مثل بغضی که نگه داری و گریه نکنی و درد خیلی شدیده رفلاکس معده هم دارم و هر چی قرص معده میخورم کمکم نمیکنه باوجود استرس پنهان درونی که فکر میکنم درمان کردم اما هنوز درد به شدت اذیتم میکنه مخصوصا هم ناحیه گلو و هم ناحیه جناق سینه. چند گره ریز توی تیرویید هم داشتم ولی متخصص غدد اعلام کردن مشکلی نیست. من چی کار کنم دردم کمتر بشه و علت دقیقا از کجاس

 • فاطمه
  1400/05/15 0:59 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر من یک سالی هست که بغز تو گلوم هست غذا نمیتونم به راحتی بخورم سونو رفتم گره کوچکی تو گلوم هست خیلی غذا اروم میخورم میترسم دوباره گیرم کنه چون چند بار این اتفاق افتاد من دکتر گوارش هم رفتم دارو بهم دادن بعد تاثیر نداشت دکتر فوق تخصص غدد هم رفتم ایشون هم گفتن مشکلی نیست ولی اون گره تو گلو واقعا اذیتم میکنه من وزنم ۷۷بوده الان ۶۰کیلو هستم واینکه ضعف هم دارم فشارم هم میافته از وقت کرونا استرس شدید گرفتم اگه لطف کنید جواب بنده را بدید ممنون میشم

  • مدیر سایت
   1400/05/23 10:47 ق.ظ

   سلام. بنظر آقای دکتر ابراهیمی بهتره سونوگرافی گردن انجام بدید.

 • سمیرا عسگری
  1400/05/11 9:31 ب.ظ

  سلام، من ۳ سال پیش احساس بغض و گلو درد داشتم با پیگیری مشخص شد نودل در قسمت راست تیرویید دارم، لوب راست رو جراحی کردم و برداشتم اما الان بعد از ۳ سال دوباره این حس بغض رو دارم و قسمت راست که برداشتم این احساس گرفتگی بیشتر هست، آیا خوردن قرص های تیروئید هم همچین عوارضی می تونن داشته باشن یا حتما نشانه توده هست؟

  • مدیر سایت
   1400/05/13 10:43 ق.ظ

   سلام. سونو گرافی انجام بدید.

 • عاطفه
  1400/04/25 6:11 ب.ظ

  سلام وققتون بخیر…
  من مدتی هست که هراز گاهی دچار بغض و خفگی در گلو میشم وزنانی که استرس و ناراحت و حتی عصبانی هستم این حالتم بیشتر میشه و حس میکنم غذا به درستی وارده معده ام نشده و بعداز اینکه غذا میخورم حس میکنم مقداریش توی گلومه،ازامایش و معاینه از بابت تیرویید انجام دادم خداروشکر مشکلی ندارم.خواهش میکنم راهنماییم کنید تا مشکل من برطرف بشه.

  • مدیر سایت
   1400/04/27 8:49 ق.ظ

   سلام. مشکلی نیست بخاطر استرس هست، جهت اطمینان خاطر سونوگرافی بدید.

 • احمد
  1400/04/24 1:39 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من چن وقتیه انگار بغض دارم یا انگار یچی توگلوم گیر کرده هم از لحاظ احساساتی مشکل داشتم بخاطر کارمم و گرمای هوا وزن کم کردم چیکار کنم الان

  • مدیر سایت
   1400/04/26 4:58 ب.ظ

   سلام. مدارک را در واتساپ بفرستید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ستاره
  1400/04/22 1:27 ق.ظ

  سلام خسته نباشی من چند هفته ایی هست احساس میکنم توی گلوم چیزی هست و یکم نفس کشیدن برام سخته چیکار کنم؟

  • مدیر سایت
   1400/04/26 4:52 ب.ظ

   سلام. سونو گردن و غدد لنفاوی انجام بدین.

 • سارا
  1400/04/21 11:30 ب.ظ

  سلام من چند وقته تنگ نفس میشم ولی چند روزه احساس سنگینی وبغض توگلوم دارم آزمایش تیروئید م دادم کم کاری نداشتم ولی گفتن در معرض پرکاری تیروئیدم ،جوابش ۱۲/۹۰ بود ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • مدیر سایت
   1400/04/26 4:51 ب.ظ

   سلام. با همکار متخصص غدد جهت درمان طبی مشورت کنید.

 • Alireza
  1400/03/31 10:20 ب.ظ

  سلام
  احساس فشار توی گلوم میکنم مشکل بلع گاهی دارم
  ازمایش دادم مشکل تیرئید نداشتم احساس میکنم چیزی توی گلوم مونده و توی دهنم طعم خون(آهن) احساس میکنم ولی ردی از خون نیست

 • مجید الف
  1400/03/31 2:55 ب.ظ

  با سلام وخسته نباشی
  من بیشتر اوقات درموقع شادی یا عصبانیت و غم دچار بغض گلو میشوم نه دربلع مشکل دارم ونه کاهش وزن وتب دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • سروش
  1400/03/24 1:58 ق.ظ

  سلام من ۱۶سالمه و چند ماهی هست که نفسم از گلو به بعد بالا نمیاد ولی نه در هنگام خواب نه هنگام فعالیت مشکلی ندارم میخواستم بدونم چکار کنم

  • مدیر سایت
   1400/03/26 12:52 ب.ظ

   سلام. مدارک شما را آقای دکتر ابراهیمی بررسی کردن نظرشان اینه اول باید معاینه بشین بخاطر استرس هست مشکلی ایجاد نمیکه.

 • علی
  1400/02/29 7:09 ب.ظ

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  امسال که بحث مجازی شدن تدریس اون هم برای بنده که کنکوری هستم بسیار بد شده خیلی استرس دارن البته این قبلا عادی بوده الان یک ماهیی است ضربان حس میکنم که بالاست و یه چیزه سنگین روی سینمه و در گلو احساس خفگی میکنم همین موجب شده کیفیت درس خوندنم بیاد پایین
  لطفا راهنماییم کنید🌹😔

  • مدیر سایت
   1400/03/01 4:34 ب.ظ

   سلام
   آقای دکتر چگینی نظرشون اینه که سونو گردن انجام بدید.

 • فائزه موسوی
  1400/02/26 5:54 ب.ظ

  سلام
  من حدود بیشتر از ۴ ماهه گلوم درد میکنه و به گوشمم میزنه، وقتی اروم حرف میزنم و یا میخام گریه کنم به شدت درد میگیره و اذیتم میکنه، بخاطر کرونا ترسیدم دکتر برم. مشکلم جدیه؟ و اینکه به چه دکتری باید مراجعه کنم؟

  • مدیر سایت
   1400/03/01 0:55 ق.ظ

   سلام
   به همکاران غدد مراجعه کنید.

 • علی
  1400/02/18 7:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من پدر مادرم کرونا گرفتن و این سه هفته خیلی با من سخت گذشت بعد از اینکه خوب شدن من این حس تو گلوی من شروع شد با اینکه تو غذا خوردن مشکلی ندارم ولی حس میکنم یچی تو گلومه

  • مدیر سایت
   1400/02/23 11:27 ق.ظ

   سلام. بعد از بهبودی سونو بدین.

 • فاطمه عزیزی
  1400/02/05 4:02 ب.ظ

  سلام خسته نباشی من مدتی حساس خفکی درناحیه گلومیشم فکرمیکنم چیزی توگلوم هست رفتم سونوگرافی گلوهم کردم گفتن تیرویدپرکاراست آزما یش هم دادم جوابش خوب نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمای کنید ممنونم

  • مدیر سایت
   1400/02/07 9:23 ق.ظ

   سلام. به متخصص غدد مراجعه و مشورت کنید.

 • مریم
  1399/12/28 10:06 ب.ظ

  سلام من چن روزه انگار بغض کردم یا ی لقمه کوچیک گیرکرده تو گلوم همشم باید عاروق بزنم باد کوچیک بدم از گلوم مال چیه؟

 • محمد
  1399/12/27 9:05 ق.ظ

  باسلام. من چند هفته است که احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده و وقتی (عذر میخوام) باد گلو میزنم این حس کاهش پیدا میکند اما اگر این کار را نکنم انگار میخواهم استفراغ کنم. این مشکل بخاطر چیست؟
  باتشکر

  • مدیر سایت
   1399/12/28 10:30 ق.ظ

   سلام
   مربوط به مشکلات گوارش و یا اعصاب هست.

 • فاطمه جوادی
  1399/12/10 0:35 ق.ظ

  سلام من چن ماهی هست که حس میکنم یه چیزی یا لقمه ایی تو گلوم گیر کرده هرچی قورت میدم بالا پایین نمیره دکترم رفتم ازمایش تیرو یید هم دادم نرمال بوده چن جور قرصم دادن با چند تا ویتانین ولی اصلا فرقی نکرد همونطور مونده چکار کنم .لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1399/12/11 11:34 ق.ظ

   سلام
   دکتر ENT مراجعه کنید.

 • Narges
  1399/09/03 8:04 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من پدرم تازه فوت کرده وبعد از سه هفته وقتی کلا در طول روز یا هر وقت پدرم یادم میآمد بغض گلومو می گرفت وقتی گریه میکردم بهتر میشدم.ولی دو هفته میشه اخساس میگنم جیزی تو گلوم هست چیزی مثل بغض بعضی وقتها بیشتر میشه ولی در کل احساس میکنم و هیچ مشکل دیگه ای مثل درد در بلع تنگی نفس تب سوزش سر معده هیچی ندارم و میخواستم بدونم بخاطر شرایط روحیم هست یا کدوم مشگل دیگه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر