احساس بغض در گلو نشانه چیست؟ علت، عوارض، درمان احساس خفگی در گلو

احساس بغض در گلو برای چیست

احساس بغض در گلو

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد را به خود درگیر کرده است، احساس بغض گلو است. در این نوع از بیماری، فرد احساس می‌کند که یک توده و یا شی خارجی در گلوی او قرار گرفته است. با این وجود، در بسیاری از موارد با معاینه فیزیکی توده‌ای مشاهده نمی‌شود. این بیماری موجب کلافگی فرد می‌شود و بهتر است برای بهبود آن از راهکارهای موجود استفاده شود.
این بیماری دلایل متفاوتی از جمله مشکل در گره تیروئید، رفلاکس معده، تغییر خلق و خوی، اختلالات عضلات اسکلتی و غیره دارد. مهم ترین تفاوت احساس بغض در گلو با سایر بیماری‌های دارای علائم مشابه، عدم وجود توده یا غده حقیقی است. اگر شما هم چنین احساسی دارید در ادامه با ما همراه باشید تا مهم‌ترین دلایل مشکل ایجاد شده را بیان کنیم.

بغض گلو و احساس خفگی گلو

نشانه‌های بغض در گلو چیست؟

این بیماری بین افراد متداول است و بسیاری از آنها حداقل یک‌بار در طول زندگی خود این احساس را تجربه می‌کنند. احساس یک توده، ضربات و یا تورم در گلوی شما، بدون داشتن یک توده واقعی به عنوان احساس بغض در گلو معروف است.

مهم‌ترین موردی که این احساس را از سایر دلایل بالقوه جدا می‌کند، تاثیر آن در قدرت بلع است. اگر در بلع مشکلی دارید، ممکن است این احساس را تجربه کرده باشید. اگر این بیماری موجب بروز مشکلات سلامتی در شما شده است، پس بهتر است عوامل موثر در بروز این مشکل را بشناسید و آنها را درمان کنید.

علل بغض در گلو

پزشکان از دلایل بروز این بیماری مطمئن نیستند، اما برخی شرایط به ایجاد این بیماری کمک می‌کنند. تنش عضلانی، رفلکس اسید، واکنش‌های عاطفی و در نهایت بیماری و گره تیروئید از جمله عواملی است که موجب بروز این مشکلات می‌شوند. در ادامه به بررسی یکی از عوامل موثر در احساس بغض در گلو، یعنی بیماری تیروئید، می‌پردازیم.

بازگشت اسید به مری

این مشکل در اثر رفلاکس معده اتفاق می‌افتد. در واقع گاهی اوقات رفلاکس سبب عبور محتویات معده از مری می‌شود. همین امر ایجاد التهاب به علت عبور اسید معده و تحریک شدن گلبول های سفید را به همراه دارد. در نتیجه این واکنش اسپاسم عضلانی در ناحیه گلو رخ می‌دهد. فرد دچار چنین مشکلی احساس می‌کند که شیء در گلو او گیر کرده است.

برای رفع این شرایط بهتر است با متخصص گوارش مشکلتان را مطرح کنید، ممکن است علامت‌های دیگری از جمله سوزش معده، برگشت اسید معده به گلو و ترشی دهان، احساس درد شدید مری در زمانی که در حال خوردن چیزی هستید و یا این حس که غذای شما در مری گیر کرده و نمی تواند به سمت معده حرکت کند پیش بیاید.

احساس بغض در گلو برای چیست

تغییرات روحی

گاهی اوقات اختلالات اضطرابی و افسردگی سبب ایجاد احساس بغض در گلو می‌شود. البته به صورت عموم این احساس موقت است. اگر شما در زمان عصبانیت یا فشار عصبی چنین احساسی را دارید و پس از آرام شدن این حالت از بین می‌رود؛ بهتر است جهت حل مشکل خود به پزشک متخصص مراجعه کنید که این احساس به صورت مجدد تجربه نشود.

گره تیروئید

این گره، توده‌ای است که ممکن است در این غده ایجاد شود و مشکلاتی را به وجود آورد. یکی از این مشکلات، احساس بغض است. این گره‌ها متداول و به ندرت سرطانی هستند و به دو صورت جامد یا مایع نمود پیدا می‌کنند. بیش از ۹۰% گره‌های تیروئید خوش خیم و غیرسرطانی هستند و حتی در مواردی نیاز به درمان ندارند، اما در برخی مواقع، با وخیم شدن اوضاع نیاز به استفاده از روش‌های درمانی است.

تا چند سال پیش راه های درمانی موجود، درمان به کمک روش های تهاجمی مانند یدرادیواکتیو و یا جراحی توده بود که به دلیل عوارض روش‌ها از ترجیحات بیماران محسوب نمی شد و در صورتی که نیاز و ضرورت آن احساس می شد این روش ها به کار گرفته می شد ولی اکنون روش‌های دیگری مطرح شده است که شرایط را کاملا متفاوت کرده است.

در مورد آمار بالایی از توده های تیروئید دیگر نیازی به جراحی نیست و نیازی به درمان رادیواکتیو هم نیست درمان‌های جایگزین که در کشور ما نیز در حال انجام است با کمک امواج به خوبی پاسخگو است، این درمان‌ها تنها در بیست دقیقه و توسط امواج آر اف و ماکروویو توسط پزشک فوق تخصص انجام می شود، برای اطلاع از این روش ها مقاله زیر را بخوانید.

درمان ندول تیروئید

اگر احساس کردید در گلویتان چیزی گیر کرده و باعث آزار شما می شود و احساس کردید توده ای در گلوی‌تان هست بهتر است سریعتر اقدام کنید چون هر چه توده ها کوچکتر باشند روش‌های درمانی بهتر به آنها پاسخ می دهند.
البته همه توده ها در گلو مرتبط با تیروئید نیستند مقاله زیر را درباره توده های گردن حتما بخوانید.

اختلالات عضلات اسکلتی

برخی از اختلالات در این عضلات سبب ایجاد مشکل در ناحیه گلو می‌شود؛ در نتیجه افرادی که به مشکلاتی مانند میاستنی گراویس یا میوتونی دچار هستند؛ ممکن است احساس بغض در گلو را داشته باشند.
در بیماران میاستنی گراویس مشکلاتی مانند عدم توانایی کنترل در ماهیچه های پلک، ماهیچه های صورت در حین جویدن، حالت چهره و مشکلات تنفسی نیز به وجود می آید.

بغض در گلو ممکن است با موارد زیر همراه شود:

در بیشتر موارد این احساس نشانه هیچ مورد جدی نیست. اما هوشیار بودن در مورد تغییرات، به شما در پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی دیگر کمک می‌کند. برخی نشانه ها بهتر است جدی تر گرفته شوند این نشانه‌ها شامل موارد زیر است:

 •  درد
 • مشکل در بلع یا خفگی
 • کاهش وزن

 •  ضعف عضلانی
 • وجود یا احساس وجود توده
 •  تب

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در اکثر مواقع در صورت تجربه این مشکل نیازی به مراجعه به پزشک نخواهد بود. در صورت تجربه این احساس بهتر است کمی صبر کنید تا ببینید این احساس از بین می‌رود یا خیر. اما گاهی اوقات نیاز است که شما پس از تجربه برخی از علائم در کنار بغض در گلو به پزشک مراجعه کنید. علائم زیر بخشی از علائم هشداردهنده جهت مراجعه به پزشک هستند:
درد شدید در گلو یا گردن

 • کاهش وزن
 • استفراغ
 • درد هنگام بلع
 • خفگی هنگام بلع
 • ضعف عضلات در گلو
 • احساس حضور توده
 • علائمی که در طولانی مدت شدید‌تر می شوند.
 • تب
 • عفونت

آیا درمانی جهت احساس بغض در گلو وجود دارد؟

پزشکان درباره درمان این احساس بسته به دلایلی که مطرح می شود تصمیم گیری می کنند ولی در شرایطی ممکن است درمان به خوبی نتواند شما را به هدف نهایی یعنی رفع کامل آن برساند زیرا علت واقعی این احساس هنوز هم برای پزشکان و محققان جای سوال است. بهتر است بدانید که شما در تجربه این احساس تنها نیستید و بسیاری از افراد دچار آن می‌شوند. در نتیجه، نگرانی بیش از حد در این رابطه نیز لازم نیست.

سخن آخر

احساس بغض در گلو یکی از بیماری‌های متداول است که بسیاری از افراد به آن دچار می‌شوند. این احساس ممکن است با نشانه‌های تب، مشکلات بلع، درد و سایر موارد همراه شود که در این صورت لازم است تا با پزشکتان مطرح و دلایل آن را رفع کنید، می دانم که این حس خوبی نیست و شاید یکی از مواردی است که باعث آشفتگی روحی نیز می شود، احساس گرفتگی و بغض در گلو دقیقا مانند این است که کسی گلویتان را فشار می دهد ولی نگران نباشید و برای برطرف کردن آن به پزشک اعتماد کنید.

۳.۷ / ۵. ۴۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
پرکاری تیروئید با آر اف درمان می شود؟ چرا تیروئید پرکار می شود؟
نوشتهٔ بعدی
کیست تیروئید چیست؟ همه چیز درباره کیست تیروئید

۴۴۸ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام
  من دچار یه سرماخوردگی شرم و گلودرد شدید گرفتم. الان حالم خوب شده ولی حدود ۳ هفته است که وقتی از خواب بیدار میشم گلوم میسوزه و پشتم درد میکنه و احساس میکنم چیزی داخل گلوم حالت خلت گیر کرده ، چیکار کنم ؟

  پاسخ
 • سلام شب شما بخیر آقای دکتر من سه رکز هست که احساس می کنم چیزی در گلوم گیر کرده هنگام غذا خوردن با درد گلو همراه هست هر از گاهی هم گلوم حالت گرفتگی و درد داره در طول روز و سرفه هم بخوام بکنم تا قفسه سینه ام درد میگیره آزمایشات و نوار قلب هم گرفتم چیزی نبودالبته سابقه ی رفلاکس معده هم دارم ممکنه دوباره رفلاکس بر گشته باشه

  پاسخ
 • روح الله
  1403/01/24 7:09 ب.ظ

  سلام.مادره من سالهاپیش مشکل گره تیروییدداشت باقطره رادیواکتیودرمانشد.۴۴سالمه حدودن۴سالی میشه که احساس بغزبعدازکمی فکرکردن یاعصبی شدن بهم دست میده،حاله روحیم خیلی بدمیشه،خیلی داروهای اعصاب خوردم بات پزشک.اماتنهادارویی که این حاله خیلی بدوبغزرابرای چندساعت ازبین میبره زانا..هست.زودخسته میشم ضعف عزلانی ریزش موی بدن وحاله خیلی خیلی بد.میتونیدراه تماس یاگرفتن وقط ازشمارااراعه کنید.ممنون

  پاسخ
 • سلام.من مدتیه که هرچی میخورم به زور از گلوم میره پایین و الان چن روزه صدام هم یکم تغیر کرده و بزور نفس میکشم.

  پاسخ
 • زهرا رفیعی
  1403/01/14 1:35 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ی مدت کوتاهیه کمتر از ی هفته است احساس بغض یا یک شی تو گلو میکنم و انگار اطرافش هم هست بعضی وقتا خوب میشه بعد دوباره برمیگرده البته گردنم هم چند روزه همراهش گرفتی شدید و کوفته شده و بعضی وقتا ببخشید میگم عاروق میزنم انگار ی کوچولو احساسش کم میشه داخل پرانتز بگم(مشکلات گردن و کمر دارم یعنی قوز دارم بخاطر رعایت نکردن درست نشستن) بنظرتون میتونه بخاطر این باشه؟ البته معدمم مشکل هزم غذا داره

  پاسخ
 • سلام من وقتی عصبی میشم و تحت فشار روحی قرار میگیرم بغض میکنم و عضلات گلوم گرفته و سفت میشه و انگار یه چیزی توی گلوم گیر کرده باشه به سختی آب دهنم قورت میدم و خیلی اذیت میشم مرتب باید گلوم فشار بدم تحت تاثیر ناراحتی اینجور میشم و بعد از چند روز خوب میشه معمولا، لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم

  پاسخ
 • سید مهدی حسینی
  1403/01/10 6:55 ب.ظ

  باسلام خدمت جناب دکترابراهیمی، بنده ۵۲سال سن دارم حدودیکسال ضربان قلب توراه رفتن دچارتنگی نفس میشم دکترقلب مراجعه کردم حتی آنژیو آدم مشکلی نداشتم دکترگوارشم رفتم دارو مصرف کردم مرتب امااصلاتاثیری رومشکلم نداشته الان حدودسه چهارماهه احساس گرفتگی تو گلوم میکنم انگارچیزی توگلومه مواردقبلیم هنوزبجاش مونده عکس رنگی مری دادم آزمایش خون تمام موارد دادم ازجمله تیروئیداماچیزی معلوم نشده خواهشا راهنماییم کنیداگه لازمه حضوری بیام خدمتتون

  پاسخ
 • محمد حسین حقیقی
  1403/01/09 11:26 ب.ظ

  سلام من آب دهان و غذا را میخورم احساس فشردگی گلو و کوچک بودن گلو دارم و آب دهانم را غورت میدم انگار دارم سنگ را غورت میدم و خیلی سفت است.

  پاسخ
 • سلام جناب سال نو مبارک باش جناب دکتر الان مدت چهار الی پنج ماه احساس گرفتگی داخل گلو دارم کار من شیفت هستش بعضی موقع از بین میره و بعضی اوقات مجددا گرفتگی احساس میکنم قبل از عید عکس رنگی گرفتم و چیزی مشخص نشد پیش فوق تخصص غدد رفتم جناب دکتر بی زحمت راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • دوست محمد فیضی
  1403/01/02 12:50 ب.ظ

  سلام بنده حدود ۲ ماه از دمنوش ها نیوشا استفاده ترک کردم یک مشاور سلامت فرستاد الان احساس میکنم دارم خفه میشم گلویم پر میشه حتی شب ها که میخوام بخوابم خیلی اذیت هستم چکاب کامل رفتم بخاطر سینوس هم به متخصص گوش حلق و بینی سرو گردن رفتم هیچ مشکلی ندارم لطفاً راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی نتایج آخرین آزمایشات و سوابق پزشکی نمیتوان نظری داشت. اما تحقیقی مبنی برارتباط بین استفاده از دمنوش های گیاهی و این مورد وجود ندارد.

   پاسخ
 • با سلام خسته نباشید ۳۳ سالمه نزدیک دوماهه انگار یه لقمه تو گلوم گیر کرده بود رفتم دکتر چکاب و سنو گردن هم انجام دادم تیرویید مزمن دارم دکتر گفته تیروییدت التهاب داره
  میشه لطف کنید بگید چه دارویی باید استفاده کنم

  پاسخ
 • سلام لطفا راهنمایی کنید دکتر من احساس میکنم چیزی تو گلوم هست که باعث شده مدام گلومو صاف کنم تقریبا شش ماه پیش عمل آبسه ریه کردم و این به حدی هست که مثلا وقتی یکم زیاد حرف میزنم زیاد تر میشود این عوارض عمل هست؟و اگه هست تا کی حدودا اینطوری میشه موقعی که چیزی می خورم راحت تر میشم

  پاسخ
  • سلام لطفا راهنمایی کنید دکتر من احساس میکنم چیزی تو گلوم هست که باعث شده مدام گلومو صاف کنم تقریبا شش ماه پیش عمل آبسه ریه کردم و بعد اون وقتی حرف میزنم زیاد یا غذا های ادویه دار میخورم بعد تر میشه و بیشتر احساس خلط تو گلوم میکنم و باعث میشه بیشتر گلومو صاف کنم و واقعا این احساس خیلی منو آزار میده چون دوازده ساعته این مشکلو دارم و فقط تو خواب هیچی نمیفهمم لطفا کمکم کنید واقعا نیازمند کمکتونم این ممکنه عوارض عمل باشه؟و اگر اینطوریه هست تا وی حدودا ادامه خواهد داشت و اگر خلط پشت حلق هست چیکار کنم😔

   پاسخ
 • عباداله احتشام
  1402/12/20 4:16 ب.ظ

  سلام بعداز خوردن غذادرقسمت پایین گلوم گودی ته گردن احساس گرفتگی میکنم لطفا بفرمایید علت چیست وچه کار کنم مدت دوهفته همینطوره ممنون

  پاسخ
 • سحر هستم
  1402/12/20 3:44 ق.ظ

  هنگام گریه بغض در گلو دارم و انگار ی چیزی تو گلوم جمع میشه
  امشب هم هنگام خواب یهو اسید تلخی از گلوم تردید که شروع به سرفه کردم با خوردن آب و نان کمی گلوم تلخیش کم شد و همچنان اذیت شدم
  نگرانم که چرا اینطور شد و این پرش ترشح تلخ چی بود

  پاسخ
 • سلام
  من تا غذای خشک میخورم بلافاصله راه گلوم انگار مسدود میشه و زیر گلوم قفل میشه
  این مشکل از چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/11/28 9:46 ب.ظ

  هیچ علائم مانند درد تب ندارم فقط بعضی وقت حس خفگی میکنم فکر میکنم غذایی در گلویم گیر کرده

  پاسخ
 • خسته نباشید من هم احساس میکنم یع چیز توی گلوم هستش هروقت اعصبانی میشم میاد بعضی وقت ها هستش بعضی وقت ها ن چکار باید بکنم

  پاسخ
 • ممنون از راهنمایی همتون
  منم ۱ هفته هست گرفتکی گلو ناگهانی دارم ،منم فکر میکردم هیچ استرسی ندارم ولی بعدها متوجه شدم من نمیتونستم استرسمو شناسایی و ببینم ،برای رفع استرس و نگرانی بهترین کار تقویت روحیه است
  ورزش ، پیاده روی ،یوگا ،تفریح ، خود شناسی و درست زندگی کردن

  پاسخ
 • درود برشما،بنده۴۰سالمه،وتقریبا۱۰ساله همچین مشکلی دارم،انگار که یه چیزی داخل گلوم گیر کرده باشه،هرکسی دست به گلوم بزنه حالت تهوع بهم دست میده وگاهی هم بالا میارم،لباسهایی که یغه کمی تنگ دارن نمیتونم بپوشم بلافاصله نفسم میگیره و تهوع بهم دست میده،لطفا دوستانی که همچین حالتی رو دارن و دوره درمانی پیش گرفتن راهنماییم کنن ممنون

  پاسخ
 • سکینه میرزایی
  1402/11/20 2:57 ب.ظ

  سلام من احساس می کنم چیزی داخل گلوم هست باعث میشه خفگی بهم دست بدهدوبعضی موقع خلط داخل گلوم زیادمیشه

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/11/18 9:07 ب.ظ

  سلام دوستان من سه روزی این مشکل داشتم و حس خفگی داشتم شبا فکرم مشغول بود و خوابم نمی‌برد همش سر سینم حس میکردم گیره و گلوم بقض داشت دکترم هم رفتم هیچ ناگفته نماند قبلش سرما خوردگی داشتم . خلاصه که بیزار شدم و همش کلافه بودم تا اینکه یکی از دوستان گفت برم بندی و بعد اینکه رفتم بندی سر دلم غزروف پا مرغ گیر کرده بود و همون لحظه خوب شدم الحمدالله .منم نظرم اینه که اگه بندی سراغ دارین برین انشاالله خوب میشین

  پاسخ
 • ۵ ماه هست که احساس سوزش زبان و حلق دارم و احساس میکنم عضلات گلوم میگیره، زبونم را از ته حلقم میکشند بیرون، مشکلی با بلع ندارم، پیش چندین متخصص رفتم و چندروز دیگه میرم برای اندوسکوپی، میگن همش استرس و غصه هست 😢

  پاسخ
 • حسین ابراهیم هویری
  1402/11/15 0:06 ق.ظ

  سلام من الان ۳۰ سال که غذا میخواهم بخورم احساس خفگی بهم دست میده نمیتونم قشنگ قورت بدم همش یه ترسی توی وجودمه خودم از این شرایت خسته شدم

  پاسخ
 • سلام
  این عارضه تو من خیلی یهویی اتفاق افتاد الان نزدیک یک هفته این حالت رو دارم تجربه میکنم ، رفتم پیش دکتر گوش حلق و بینی گفت از رفلاکس معده در حالی ک من درد و سوزش معده که بخاد اذیتم کنه نداشتم بهم دو تا قرص معده داد مصرف میکنم ،گاهی حس میکنم بهترم ولی گاهیذنهذ، هیچ درد و سوزشی ندارم ،بلعم مشکلی ندارم فقط در حالت عادی حس خفگی و گیر کردن چیزی تو گلوم دارم ،، دکتر گفت اگر بعد دوماه بهبودی حاصل نشد بهتره اندوسکوپی کنی ،، لطفا راهنماییم کنید ،ممنونم

  پاسخ
 • سلام من تیرویید کم کار دارم و لووتیروکسسن مصرف میکنم با مصرف قرص ازمایش تیروییدم نرماله ولی موقع گریه کردن عصلات گلوم ب شدت منقبص میشه طوری که فکر میکنم دیگه دلرم میمیرم و هنچنین موقع صحبت کردن گلوم درد میگیره نمیدونم علتش عصبیه یا مربوط ب تیروییدمه و یا علت دیگه ای داره؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر . من الان سه سالی میشه این مشکل رو دارم اکثرا هم توی فصل زمستان این اتفاق میوفته یه حس بغضی تو گلوم دارم ؛ ن عصبی میشم ن ناراحت .. فقط نمیدونم مشکل چیه حس خفگی دارم انگار یچی گیر کرده تو گلوم بزور نفس میکشم . اگه از روی ناراحتی و یا عصبی بود قطعا بعد لحظاتی رفع میشد دیگ اما این بکوب چند ماهی ادامه داره اینجور دکتر هم رفتم یبار فقط نگام کرد گفت از اعصابته ،ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل از چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • ببخشید من یکی از غضروف های سیب گلویم را با مشت زده بودم بره داخل که از بیرون ظاهر بدی نداشته باشه. میدونم کار اشتباهی کردم ولی میگن که سیب گلو انعطاف پذیر است. یعنی اگه شخصی یکی از غضروف های سیب گلویش را با مشت بزنه و برداخل دوباره با حالت اولیش برمیگرده یا نه؟

  پاسخ
 • حسن پناهی
  1402/10/27 5:27 ق.ظ

  سلام دوستان من چند ساله دچار این عارضه هستم‌ همش از استرس‌ واعصاب هست تا احساس خفگی پیش رفتم بدون اینکه توده‌ای یا توموری باشه تو گلوم وقفسه سینم فقط وفقط احساسات خودتونو کنترل کنید الکی دلسوزی کسی را نکنید چیزی که نمیتونی تغییرش بدی حرص وجوششو نخور و در حال زندگی کن من فکر می‌کردم ناراحتی قلبی دارم‌ اینقدر حالم بد بود

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر مدتی میشه غذامیخورم بلعیدنش سخت شده وباکمک آب میبلعم وحس میکنم چیزی توگلوم گیر کرده ویکم حس خفگی دارم یه مدت این علاعم برطرف میشه بعد بازمیاد سراغم دلیلش چیه

  پاسخ
  • حسن پناهی
   1402/10/27 5:32 ق.ظ

   سلام دقیقا اون روزهایی که این حالت رو دارین قبلش باید یا عصبی یا استرسی شده‌ باشید کاری که استرس میده نکن به هر قیمتی که شده‌ چیزی از سلامتی با ارزش تر نداریم از حاشیه های زندگی رها شو

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید. من در گلوم سوزش و احساس یک زخم دارم بطوریکه با قورت دادن لقمه، احساس درد مختصر دارم وحس میکنم زخم هست.بعلاوه، وقتی دراز میکشم انگار یه نفر داره خفم میکنه و همچنین خشک هم هست گلوم و سوزش داره. رفلاکس رو درمان کردم و آندوسکپی، وجود هرگونه زخم و توده رو رد کرد. الان سوالم اینه باید به چه تخصصی رجوع کنم؟ مشکلم حاد هست و پزشک حلق و بینی و گوارش میگن ظاهرا که مشکلی نداری و نظری ندارن.باید به چه پزشکی مراجعه کنم؟ ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من خانومی ۳۴ساله هستم که حدود چهار ماهه که گردن درد شدید گرفتم بعد کل ماهیچه ها و مفاصلم رو درگیر کرد من کم کاری تیروئید دارم تو این چند ماه دو سه بار آزمایش دادم ولی با وجود خوردن قرص بازم رفته بود بالا تیروئیدم ثابت نمیشه الان یه مدتیه که احساس میکنم یه چیزی تو گلومه و نمیره پایین خیلی اذیت میشم چون کل ماهیچه ها و مفاصلم و روح و روانمم درگیره میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر از دیشب موقع دراز کشیدن احساس میکنم گلوم اذیت میشه یه چیزی مثل اینکه انگار دکمه یقه پیرهن رو بستم . فقط در حالت دراز کش اتفاق میفته . میشه علت و راه حل رو بفرمایید
  هیچ مشکل تنفسی و یا درد و .. دیگه ای ندارم فقط همینه اونم فقط در حالت دراز کش ممنونم

  پاسخ
 • سلام من یه ۲۰روز هستش که قفسه راست سینم دردمیکنه گاهی وقتا چپ هم درد میگیره ورگ جلوسمت چپ گلوم هم دردمیکنه ونفسم تنگ میشه واحساس خستگی میکنم واحساس میکنم سرم گیج میره ازمایش هم گرفتم گفتن مشکلی نیس ایامیدونیدمشکلم چیه نگرانم کرده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر نتایج بررسی بالینی و آزمایشات شما موردی را نشان نمی‌دهد. این عوامل می‌تواند از عدم کنترل فشارهای عصبی پیش آمده باشد. اما نیاز به بررسی دقیق تری است.

   پاسخ
 • فقط خدا
  1402/10/23 9:31 ب.ظ

  سلام من مدتی است که درناحیه گلو احساس فشار میکنم مثل اینکه دستگاه فشار راروی گلویم قرار دادن وخیلی اذیت میشم وبیشتر اوقات نیز شب هنگام خواب احساس خفگی میکنم وازخواب بیدارمیشوم خیلی ناراحت هستم لطفا بفرمایید چه کنم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ۵۰ سالمه و دوران یائسگی رو طی میکنم و از وقتی یائسه شدم احساس خستگی زیاد بغض فشار در گلو و گر گرفتگی دارم و جدیداق رفلاکس معده هم گرفتم حس میکنم غذا بیخ گلوم مونده حالا مشکلم اینه نمیدونم برای تیروئید اقدام کنم با پزشک داخلی برم البته چند ماهه پیش آزمایش دادم و پزشک غدد بهم گفت تیروئید ندارم میشه لطفا کمکم کنید چون واقعا دارم عذاب میکشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باتوجه به دوران یائسگی دچار تغییرات هورمونی شده اید بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید و مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن در این دوران را آغاز کنید.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب خسته نباشید.
  ببخشید من ۲۱ سالمه، وقتی ۱۶ سال داشتم تحت تاثیر یک فیلم قرار گرفته بودم که حاوی صحنه های دلخراشی بود. من خودم را از گلویم دار میزدم و این کار را برای ۵۰ بار میتونم بگم که کردم. الان خیلی پشیمونم و میدونم که اون وقت خیلی کوچیک بودم و هنوز به بلوغ نرسیده بودم.
  این اشتباهم باعث شده دچار گلو درد شوم و احساس خفگی دارم و در قورت دادن سختی میکشم. ۳ بار رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی و جریان رو بهشون توضیح دادم. سونوگرافی هم کردم و در نتیجه سونوگرافی نوشته که: در بررسی انجام شده با پروب سطحی ۱۳mhz ابعاد لوب تیروئید نرمال میباشد، ابعاد ایسموس نرمال میباشد، اکوژنیسته پارانشیم تیروئید نرمال میباشد. تغییرات Cystic فوکال در لوب ها مشهود میباشد.
  سونوگرافی Zone ۲ هر دو طرف گردن:
  لنف نود nonsignificant در zone ۲ هر دو طرف گردن با Short axis سمت راست ۷mm و چپ ۸mm مشهود میباشد.
  ۳ بار که رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی هر ۳ تاش هم بهم گفتن که مشکل از اعصابه و باید به روانپزشک مراجعه کنی.
  در ظمن بعد از دار زدن خودم تغییراتی در غده های گلو شده بود و من با خودم فکر میکردم که غده پایینی جلوه خوبی نداره و از بیرون ظاهر بدی داره. با مشت زدم غده پایینیم رفت داخل و الان یه غده ام بیرون ظاهر میشه.
  بزرگترین اشتباهم تو زندگی این کارن بود.
  میخوام مطمئن بشم که این گلودرد و احساس خفگی که میکنم و مشکل در بلعیدن دارم علتش واقعا چیه؟
  گلومو اندسکوپی هم یه دکتر متخصص کرده بود گفت هیچیش نیست از اعصابشه.
  جالبش اینجاست که من دو ماهه اینطوریم و گلودرد حتی نمیذاره به کارهای روزمرم رسیدگی کنم.
  میخواستم بدونم که هنگام احساس خفگی چیکار کنم (از چه دارویی مصرف کنم).
  در ضمن از چای گیاهی ختمی و بابونه هم استفاده میکنم میگن که برای گلو درد خوبه.
  روزی سه لیوان مصرف میکنم ولی نتیجه نگرفتم.
  به نظر شما چیکار کنم تا از شر این گلو درد خلاص بشم؟
  با تشکر فراوان از لطف و زحماتتون.
  خدا ازتون راضی باشه.
  در ظمن بهم گفتند که برو پیش متخصص غدد.
  ولی یه دکتر متخصص گوش حلق بینی گفته بود که نیازی نیست بری پیش متخصص غدد.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با شرح حال ارائه شده پیشنهاد می‌شود به متخصص غدد و تراپیست برای کنترل و مدیریت فشارهای عصبی مراجعه کنید.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید من ۴ روزه گلوم چرک کرده خیلی اذیتم همچین گلو دردی تاحالا تجربه نکردم وقتی بزاق دهنم قورت میدم سقف کلوم خیلی خیلی درد و سوزش داره بعد دیروز اومدم قرص چرک خشک کن خوردم احساس میکردم قرص گیر کرده تو گلوم ولی نه احساس خفگی میکردم نه حالم بد میشد خابیدم بلند شدم خوب شد امروزم غدا خوردم الان احساس میکنم یه تیکه از غذا پایین گلوم گیر کرده به خانوادم گفتم میگن چون گلوت چرک کرده و خشکه احساس میکنی یه چیزی در گلوته میگن خودمونم این حسو داشتیم دکتر تروخدا جواب بده لطفا 😭😭😭😭😭

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     بدون اطلاعات پزشکی شما نمیتوان نظری داشت اما آنچه مشخص است شما سرماخورده و دچار التهاب شده اید و نیاز است به پزشک عمومی مراجعه کنید.

     پاسخ
 • سلام و عرض ادب خسته نباشید.
  ببخشید من ۲۱ سالمه، وقتی ۱۶ سال داشتم تحت تاثیر یک فیلم قرار گرفته بودم که حاوی صحنه های دلخراشی بود. من خودم را از گلویم دار میزدم و این کار را برای ۵۰ بار میتونم بگم که کردم. الان خیلی پشیمونم و میدونم که اون وقت خیلی کوچیک بودم و هنوز به بلوغ نرسیده بودم.
  این اشتباهم باعث شده دچار گلو درد شوم و احساس خفگی دارم و در قورت دادن سختی میکشم. ۳ بار رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی و جریان رو بهشون توضیح دادم. سونوگرافی هم کردم و در نتیجه سونوگرافی نوشته که: در بررسی انجام شده با پروب سطحی ۱۳mhz ابعاد لوب تیروئید نرمال میباشد، ابعاد ایسموس نرمال میباشد، اکوژنیسته پارانشیم تیروئید نرمال میباشد. تغییرات Cystic فوکال در لوب ها مشهود میباشد.
  سونوگرافی Zone ۲ هر دو طرف گردن:
  لنف نود nonsignificant در zone ۲ هر دو طرف گردن با Short axis سمت راست ۷mm و چپ ۸mm مشهود میباشد.
  ۳ بار که رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی هر ۳ تاش هم بهم گفتن که مشکل از اعصابه و باید به روانپزشک مراجعه کنی.
  در ظمن بعد از دار زدن خودم تغییراتی در غده های گلو شده بود و من با خودم فکر میکردم که غده پایینی جلوه خوبی نداره و از بیرون ظاهر بدی داره. با مشت زدم غده پایینیم رفت داخل و الان یه غده ام بیرون ظاهر میشه.
  بزرگترین اشتباهم تو زندگی این کارن بود.
  میخوام مطمئن بشم که این گلودرد و احساس خفگی که میکنم و مشکل در بلعیدن دارم علتش واقعا چیه؟
  گلومو اندسکوپی هم یه دکتر متخصص کرده بود گفت هیچیش نیست از اعصابشه.
  جالبش اینجاست که من دو ماهه اینطوریم و گلودرد حتی نمیذاره به کارهای روزمرم رسیدگی کنم.
  میخواستم بدونم که هنگام احساس خفگی چیکار کنم (از چه دارویی مصرف کنم).
  در ضمن از چای گیاهی ختمی و بابونه هم استفاده میکنم میگن که برای گلو درد خوبه.
  روزی سه لیوان مصرف میکنم ولی نتیجه نگرفتم.
  به نظر شما چیکار کنم تا از شر این گلو درد خلاص بشم؟
  با تشکر فراوان از لطف و زحماتتون.
  خدا ازتون راضی باشه

  پاسخ
  • ناشناس
   1402/11/18 9:10 ب.ظ

   برو بندی داداش منم چند روزی اینجوری بودم خدارو شکر خوب شدم

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر من وقتی که دراز میکشم انگار دست گذاشتی تو گلوم وخفم میکنی بلند بشم بهتر میشم مشکل از کجاست

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید من کلاس دهمم و دیروز حسی مثل اشترس شدید بهم وارد شد و از بعدش حس میکنم چیزی مثل بغض گلومو گرفته معدمم بهم ریخت استفراغ کردم از چیه این مشکل؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   عدم کنترل استرس و مدیریت آن باعث بروز این موارد در شما شده است. پیشنهاد می‌شود در روزهای آتی کارها و فعالیت هایی انجام دهید که باعث حال خوب شما شود و به فشارروانی وارد شده کمک کند.
   در صورت عدم مدیریت استرس نیاز به تراپی است.

   پاسخ
 • سلام برای اسپاسم گلو چه باید کرد؟ درمان ریفلاکس دارم انجام میدم ولی هفته ای یک بار دچار درد گلو و اسپاسم میشم در حدی که گوشم هم درد میگیره و فقط با خواب شب خوب میشه

  پاسخ
 • سلام من حدود دو هفته پیش یکی از دوستان به قصد شوخی از پشت گردن مارو گرفت میخواست خفه کنه
  بعد اینکه ول کرد گلوم درد میکرد فکر کردم خوب میشه و چیزی نیست ولی بهتر نشد و احساس میکنم یچیز تو گلوم گیر کرده خیلی اعصابمو خورد کرده دو هفته که میگذره خیلی بهتره شده و بود ولی دوباره علایم برگشت یکم هم تو قورت دادن اب دهن جدیدا مشکل پیدا کردم . ولی خیلی نه
  لطفاً بگید چیه ایا خطرناکه ؟؟

  پاسخ
 • سلام و وقت شما بخیر،
  من ۴۰ سال سن دارم و مدت ۳ ساله که احساس میکنم تو گلوم یه پرده ای ایجاد شده و احساس خفگی و بندش تو گلوی خود دارم، سال قبل دکتر رفتم گفت رفلاکس معده است و احتمال حساسیت هم وجود داره، دارو داد یه خورده بهتر شدن، اما الان بیشتر شده و مخصوصا آخر روز خیلی ادیت میشم،
  میشه بگید به چه دکتری باید مراجعه کنم،
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی بالینی و نتایج آخرین آزمایشات نمیتوان نظر دقیقی داشت اما این علائم ممکن است به دلایل رفلکس معده و عدم کنترل فشارهای عصبی باشد. در مورد اول باید به پزشک داخلی و در مورد دوم به تراپیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • حسام ص
  1402/10/07 7:40 ب.ظ

  مصرف نیکوتین ، و دخانیات هم از جمله دلایل ضعف در ناحیه گلو و مری میباشد.

  پاسخ
 • حسام ص
  1402/10/07 7:38 ب.ظ

  علت بغض و حس التهاب در گلو بخاطر دمای طولانی مدت بالای شوفاژ و عوض نکردم هوای محیط باعثش میتونه بشه،، برای خودم هر وقت این اتفاق میوفته شوفاژو میدم پایین و پنجره رو باز میکنم یک رب بعد دوباره عادی میشه،،معمولا تو هوای سرد این اتفاق بیشتر رخ میده.. نخوردن آب کافی از جمله مشکلات احساس تورم در گلوست. بنده دکتر نیستم و جسارت من رو بپذیرید.

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/10/05 9:38 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من یه چند سالی هست که در گلوم احساس میکنم چیزی مثل یک تیغ ماهی گیر کرده،دکترهم رفتم گفت حساسیت هست،ولی الان چند روزی هست ک احساس میکنم یه توده داخل گلوم هست کی هی ورم میکنه و سنگینه که سنگینیش خیلی اذیتم میکنه و قسمت فک پاینمم سنگین و بی حس میشه
  به نظرتون باید چی کار کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   نیاز به بررسی بیشتر دارد. بدون داشتن اطلاعات کافی از سوابق پزشکی شما و نتایج آزمایشات نمی‌توان نظری داشت.

   پاسخ
 • سلام من ۳۳ سالمه و سابقه بیماری ندارم و یک ساعت ۲ ساعت قبل خاب احساس بغض تو گلوم میکنم و آروق هم میزنم به تعداد و احساس دردهای ریز تو قفسه سینه نزدیک قلبم و دست چپم هم کمی حالت درد و خاب رفتگی احساس میکنم…نمیدونم یه هفته ای هست که احساس میکنم سکته میکنم و مثل تلقین….متاسفانه تو عراق ام العان و زیاد حرف دکترای اینجا رو حالیم نمیشه بزرگواری کنید راهنماییم کنید…ممنونم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی بالینی و سوابق پزشکی شما نمیتوان نظر دقیقی داشت اما یادآوری می‌کنم این علائم می‌تواند از عدم کنترل تنش‌های عصبی نیز به وجود بیایند. گرچه بررسی بیشتر ضروری است.

   پاسخ
 • سجاد فخارزاده
  1402/10/03 1:21 ب.ظ

  سلام یه بغضی تو گلومه حس میکنم به خاطر امتحاناس کلاس یازدهمم پسر هستم
  راه حل شکستن بغضم چیه؟؟ همش غمگینم ب خاطر این موضوع امتحان

  پاسخ
 • سلیمان
  1402/10/02 9:10 ق.ظ

  سلام من حدود ۲ سال است که حالت بغض در گلو دارم و وبعضی مواقعی حالت تهوع پیدا می کنم و در طول روز گاهی تشدید می‌شود و گاهی کاملا از بین می‌رود ولی درد ویا سوزش معده ندارم

  پاسخ
 • سلام احساس سفتی و نورم در گلو و پایین تر دارم، و درد در پشت بین دو کتف رو به بالا درد شدید که شبها درد بیشتر میشه. گرفتن سونو مری کمکی به تشخیص میکنه؟
  سونو مری چطور انجام میشه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تشخیص نوع آزمایش و تصویربرداری بستگی به تشخیص و احساس نیاز پزشک معالج شما دارد که براساس سابقه پزشکی و بالینی شما درخواست می‌دهد.

   پاسخ
 • سلام من پریشب یه خرما خوردم اشتباهی هشتمش غورت دادم بعدش همش حس میکنه یه چیزی تو گلومه البته اون هسته دفع شد چرا هنوزم اینجوریم؟؟؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/09/24 2:17 ب.ظ

  سلام من دوروز پیش به شدت ترسیدم از نیم ساعت بعدش
  انگار یه چیزی ته گلومه واون شب شدید تر بود
  الان کمتر هست ولی وقتی اب دهانم را غورت میدم اذیت میکنه هیچ علائم دیگه ایهم ندارم
  مشکل از چیمیتونه باشه

  پاسخ
 • سلام من سه هفته اس توی گلوم معمولا شبها یا وقت هایی که گرسنه هستن احساس بغض میکنم حس میکنم انتهای زبانم هم این حس بغض و فشار رو دارم ولی درد نمیکنه البته سمت چپ سرم در ناحیه گیجگاهی خیلی خفیف درد میکنه و خب من سابقه میگرن هم دارم نمیدونم باید به اون ربطش بدم یا نه همینطور گاهی اوقات گوش چپم تیر میکشه و امشب موقع قورت دادن آب دهنم یکم انتهای زبانم درد گرفت میشه راهنمایی کنید که مشکل از چیه و باید به چه پزشکی مراجعه کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توصیفات شما احتمال اینکه این علائم ناشی از مشکلات جسمی باشد، وجود دارد اما باید در نظر داشت این علائم به مشکلات ناشی از عدم کنترل استرس هم ممکن است وابسته باشد و توصیه می‌شود با انجام چکاپ کامل ابتدا وضعیت جسمی بررسی شده و سپس به تراپیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من چند وقته احساس میکنم چیزی مانند بغض در گلویم هست و هیچ علائمی هم ندارم .

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/09/22 10:00 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من از صبح احساس میکنم ی چیزی تو گلوم هس مشکل چیه ؟
  درد و ایناهم ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من کاملا یهویی احساس تنگی نفس سراغم اومده و الان یه ۱۰ ساعتی هست که ادامه داره قفسه سینم درد میکنه و نمیتونم نفس عمیق بکشم گلومم خیلی درد میکنه و حس میکنم یه چیزی تو گلومه مثل وقتایی که آدم بغض میکنه
  این موضوع ممکنه مربوط به قلبم باشه یا نه ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی بالینی نمی‌توان نظری داشت اما این علائم در مشکلات تیروئیدی، قلبی، معده و حتی واکنش های عصبی مشابه هستند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من تقریبا یک ماه از فوت پدرم میگذره و تو این یک ماه حس میکنم ی چیزی تو گلوم گیر کرده و باعث تهوع میشه بعضی مواقع و نفسمم خوب نمیاد بالا چکار باید بکنم؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   شما در ایام سوگواری هستید و این حالت طبیعی است و باید سعی کنید فشارعصبی خود را مدیریت کنید که برای کنترل و مدیریت استرس می‌توانید از تراپیست کمک بگیرید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/09/14 6:14 ق.ظ

  سلام دکتر جان من چندین وقتع گلوم سنگینه لوزه دارم بعد همش خمیازه میکشم پشت سرهم فقطم شبا موقع خاب یجوریه ک بلند میشم میشینم خمیازه میکشم فک میکنم اینطوری نفسم میاد و نمیمیرم همیش رو دست چپ کلا سمت چب پهلو میخابم ک خفه نشم بدون دستور پزشک قرص امگا۳و اسپرین میخورم بعضی وقتا ک خفه میشم خابو ازم گرفته اب دهن کم میارم خشک میشه دهنم بعد همزمان با خمیازه باید نفس عمیق بکشی دیگ من اون نفس عمیقع نمیاد واسم بعضی وفتا میشه ک خیلی خوبه ولی وقتی نمیش واقعا دوسدارم بمیرم کمکم کنید🙏🏼

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من نزدیک ۵ سال هست ک موقع غذا خوردن تهوع میگیرم و سرفه میکنم ،از بوی غذا بوی ادکلن سیگار … سرفه میکنم و تهوع میگیرم.
  هر دکتری بگید رفتم اعصاب روان،گوارش، حلق و بینی، طب سنتی ولی جواب نداده.
  علت رو تهوع عصبی گفتن ولی دارو ها فق ی مدت جواب میده بعدش اصلا اثری نداره
  چیکار کنم من؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
 • ابوالفضل
  1402/09/07 11:33 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر اقای دکتر .
  من اوایل(۱ سال پیش) ب طور موقت ۲۰ دقیقه داخل گلوم چیزی خلط مانند رو حس مکیردم و بهش اهمیت نمیدادم و مشکلی ام برام نداشت . الان ۱ ماهه ک هر روز و هر ثانیه توی گلوم حسش میکنم ب طوری ک هر ۲ ساعت ی بار باید حداقلش ۲ لیوان اب بخورم چون اب گلو و دهنم رو ب کل خشک میکنه بعضی موقع ها هم واقعا نمیذاره نفش بکشم .
  نمیدونم چیکار کنم ! و نمیدونم پیش کدوم دکتر برم!

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این موارد نیاز به پیگیری بیشتر از طریق انجام آزمایشات اولیه و سونوگرافی دارد که برای این منظور می‌توانید به پزشک عمومی مراجعه کرده و براساس نتایج به دست آمده به متخصص مربوطه ارجاع داده شوید.

   پاسخ
 • سلام بنده ۱۲ سال دارم . و احساس می کنم که چیزی در گلوم گیر کرده که نه بالا میاد و نه پایین میره. و بزاق دهنم لغزنده شده و هیچ مشکلی ندارم و فعلا یک روز هست که این احساس رو دارم
  بنظرتون چه مشکلی میتونم داشته باشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ۱ روز زمان زیادی نیست و احتمالا بخاطر استرس است اگر این حالات بیش از ۱۰ روز ادامه داشته باشد، نیاز است که برای پیگیری بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر دکتر.
  من ۱۶ سالمه و ۲ ساله ک حس میکردم چیزی مثل خلط توی گلومه و موقت بود و حتی وقتی غذا میخوردم پایین نمی رفت ولی مشکل تنفسی نداشتم . و بگم ک وقتی حسش میکردم توی گلومه کل اب دهان و حلقه ام خشک میشد و تشنگی شدید داشتم الان هم نزدیک ۱ماهه مثل ی سده ک نمزاره نفس بکشم ….

  تا خالا این رو ب کسی نگفتم ولی اگ بنظرتون باید ب دکتر مراجعه کنم ممنون میشم نظرتون بیگن🌹

  پاسخ
 • سلام میخواستم ببینم علت سنگینی معده و حس بغض در گلو و تنگی نفس در شبها چی می‌تونه یاشه

  پاسخ
 • علی حسنی
  1402/08/29 11:03 ب.ظ

  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  من چند وقتی هست که گلو و قفسه سینه ام درد می‌کنه یه دردی شبیه به اینکه انگار یه لقمه توی مری گیر کرده اول فک کردم مشکل قلب باشه ولی نوار قلب گرفتم همه چی نرمال بود.در ضمن همیشگی نیست بعضی وقتا روی بیست دقیقه یا نیم ساعت درد میگیره بعضی وقتا هم هفته ای یه بار

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این علائم به صورت عمومی به تیروئید مرتبط نیست و ممکن است ناشی از مشکلات معده یا عدم کنترل فشارهای عصبی و استرس باشد. بهرحال بهتر است به پزشک عمومی مراجعه کرده و از وی بخواهید علائم بالینی و پزشکی شما را بررسی نماید.

   پاسخ
 • من روزها و شب ها تا موقع خواب کلا فک، گلو و سرم در حال انقباضه(انگار خودم منقبضش میکنم) . وقتی سرم مشغوله یادم میره ولی وقتی حواسم هست باز میبینم منقبض کردم به خاطر همین همش سر درد دارم

  جدیدا اینجوری میشم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن اطلاعات پزشکی من نمیتوانم کمکی برای شما داشته باشم اما از صحبت‌های شما برداشت می‌شود در زمان‌هایی که فرصت داشته و فکرتان آزاد است درد بر شما مسلط می‌شود این اتفاق از علائم مشکلات و عدم کنترل و مدیریت استرس و فشارهای عصبی است. بیماری در بدن انسان در تمام ساعات وجود دارد، وجود و عدم وجود بیماری به سبب فشارهای عصبی در بدن رخ می‌دهد.

   پاسخ
 • وفا قلاح
  1402/08/24 1:22 ق.ظ

  سلام و عرض ادب خدمت شما ،بنده تجربه ی زیادی در رابطه با خفگی گلو معمولا شبها، و احساس خفگی و سفت شدن گلو رگ گردن و تنگی نفس. و کسانی که نمیتونن نفس رو به طور کامل دم و بازدم کنم باشماره بنده تماس بگیرن راهنماییتون میکنم .من خودم اینجوری بودم حالا تصمیم گرفتم هر کاری از دستم بر میاد برای دیگران هم انجام بدم

  پاسخ
 • سلام من هر موقع گریه میکنم خلط زیادی در گلوم تولید میشه که حتما باید خارجش کنم .طوری که خیلی اذیتم میکنه .آیا این عادی هست یا مشکلی وجود داره؟

  پاسخ
 • سلام محترم
  من یکومدتی سمت راست گلوم وقتی چیزی میخوردم مخصوصآ وقتی با عجله میخوردم غذا گیردمیکرد حتا غذاهای نرم یه تکه کوچک زور میزدم آخ تف میکردم خون میومد بلاخره ولی اون تکه همونجا بود حدودا دو روز بعد یکبارگی و یا هم آهسته آهسته پایین میرفت بعدچند بار که این اتفاق افتاد دگه خیلی با احتیاط غذا میخورم ولی چند مدت بعد کرونا گرفت منو بعد کرونا دگه اصلا خیر از گلوم ندیدیم همش احساس خفگی نفس تنگی احساس بغض گرفتگی تو گلوم میکنم یک روز وقتی داشتم آب میخوردم آب تو گلوم پیچید خفه شدم احساس کردم عضلات داخل گلوم هست که به هم پیچیده داره راه نفسمو میبنده ولی آروم آروم بهتر شد همون روز از اون روز به بعد همش همون احساسو دارم انگار یکی داره خفم میکنه از درون گلو
  در بلعیدن غذا هیچ درد و مشکلی ندارم فقط وقت خوردن آب و نفس کشیدن بیشتر میشه این مشکل
  چند بار پیش دکتر رفتم ولی هیچ نتیجه نگرفتم در واقع نفهمیدن که مشکل من چیه
  ممنون میشم قبل این که بگی به دکتر مراجعه کنید یه تو ضیحات بدی یه راهنمای بهتر اصلا بخاطر این مشکل روانم بهم ریخته دارم دیوونه میشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   شرایطی که شما توصیف کردید، نیاز به بررسی بالینی، سوابق پزشکی و نتایج آزمایشات و سونوگرافی شما دارد.
   برای اطلاع دقیق از وضعیت عضلات داخلی باید نتیجه سونوگرافی شما بررسی شود. اگر نتایج آزمایشات شما سالم است، نتیجه سونوگرافی بافت نرم گردن، تیروئید و … سالم است.
   احتمال بروز این مشکلات از عدم کنترل فشارهای عصبی نیز وجود دارد. در واقع باید ابتدا از نظر پزشکی بررسی های لازم صورت گیرد، اگر همه چیز سالم باشد و مشکلی وجود نداشته باشد، باید برای مدیریت استرس خود اقدام کنید، چون این عوارض ممکن است ناشی از استرس زیاد هم باشد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/21 12:33 ب.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم
  من مدتی هست که احساس میکنم موقع قورت دادن اب گلو چیزی خار مانند در داخل گلوم هست و این که همیشه احساس نمیشه هر از چند گاهی، الان ۲روزی هست که موقع قورت دادن احساس میکنم مثل خلط و خار باهر قورت دادن برخورد میکنه با گلوم
  و حقیقتش ترس دارم که به پزشک مراجعه کنم و در بارداری ۴سال پیش هم تیروعید گرفتم و دارو استفاده میکردم تا بعد از بارداری که کنار گذاشتمش
  میخواستم نظرتون رو بدونم و باید چیکار کنم و دلیلش چی هست
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در این شرایط ترس جایی ندارد چرا که یکی از شرایط درمان مناسب، تشخیص به موقع است. اگر این شرایط بیش از ۱ هفته ادامه داشته باشد با توجه به سابقه مشکلات تیروئیدی شما باید به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من دو شبه احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده اول سرما خوردگی گرفتم واز اونوقت این جوری شدم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من مادرم چند وقته که توی گلوش ی توده احساس میکنه و بعضی وقتا ام دستشو میکنه داخل گلوش یک توده ای احساس میکنه مادرم میگه این توده مال موقعی هست ک دندونش درآورده میگه خیلی محکم کشید اما بعلاوه توده احساس خفگی و تب کم و دردو ضعیف موقع بلعیدن هم مشکل داره

  پاسخ
 • فرزانه
  1402/08/06 9:31 ب.ظ

  سلام اقای دکترمن ۸ماه پیش بعداز زایمانم یه شب موقع غذا خوردن سیب زمینی توگلوم گیر کرد ازاون شب ب بعد دیگ نتونستم غذابخورم انگار ی چیزی توگلوم گیرکرده من الان نزدیک۸_۹ماه نمیتونم غذا بخورم جزمایعات خالی بدون هیچی ازمایشام سالم بود و اندوسکوپی کردم گفتن اسید معدت زیاد یکی میگ بغض گلو یکی میگ گلوت چرک داره نمیدونم چکارکنم چندماه من ی لقمه غذا نتونستم بخورم نمیتونم قورت بدم فقط هرغذای ابکی میخورم وزنم از ۷۵کیلو شدم ۴۵کیلو روز ب روز لاغرتر میشم توروخدا بگید چکارکنم چ دکتری برم نمیدونم دردم چیه دارم ازبین میرم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی بالینی و داشتن نتایج آزمایشات شما نمیتوان نظر دقیقی داشت. اما توصیه میشود به پزشک مراجعه کنید و از وی بخواهید برای شما سونوگرافی کامل از ناحیه گردن و بافت نرم انجام دهد تا در کنار گزارش آزمایشات کامل شماف مشخص شود، احتمال بروز مشکل از کجاست.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه و بیماری گریوز دارم
  حدود دو ماه به توصیه پزشک،داروی متیمازول روزی ۱۵ میلی گرم مصرف کردم
  بعد از انجام آزمایش، میزان هورمون ها به رنج نرمال برگشت و دکتر دوز دارو رو کاهش دادن
  الان روزی ۱عدد متیمازول ۵ مصرف میکنم و از زمان کاهش دوز مصرف، احساس خفگی بهم دست میده و حالت تهوع میگیرم مشکلی در بلع غذا ندارم فقط تنفس واسم سخت شده حس میکنم تیروئیدم بزرگ شده لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بیماری گریوز یا هیپرتیروئیدیسم (اختلال کارکرد زیاد تیروئید) معمولاً با مصرف داروهایی همچون متیمازول درمان می‌شود. اما به نظر می‌رسد که در مورد شما، مصرف متیمازول باعث ایجاد عوارض جانبی نظیر خفگی، تهوع، و سختی در تنفس شده است. این حالت و عوارض ممکن است ناشی از اثرات داروی متیمازول باشد.
   در این موارد، نکات زیر ممکن است به شما کمک کند:
   ۱. با پزشک خود صحبت کنید: به پزشک خود گزارش دهید که دارو باعث ایجاد عوارض جانبی ناخواسته شده است. او ممکن است تصمیم به تغییر دارو، کاهش دوز، یا مشوره‌های دیگر بگیرد.
   ۲. پیگیری تست‌های تیروئید: مطمئن شوید که تست‌های تیروئید شما در رنج نرمال باشند. اگر نتایج آزمایش‌ها به تغییر نشان دهد که تیروئید شما باز هم زیاد است، این نیاز به تنظیم مجدد داروی متیمازول یا استفاده از روش‌های دیگر ممکن است.
   ۳. تغذیه سالم: رژیم غذایی مناسب با مصرف مواد غذایی سالم و متنوع می‌تواند به بهبودی عمومی شما کمک کند.
   ۴. استراحت: استراحت کافی بهبود عوارض جانبی ناشی از تیروئید را تسهیل می‌کند.
   ۵. پیگیری روال درمان و مصرف دارو: پیگیری دقیق دستورات پزشک و تنظیم دقیق داروها در دوز مناسب بسیار مهم است.

   همچنین، در صورتی که علائم شما شدیدتر شوند یا نگرانی‌های جدی داشته باشید، باید به پزشک خود اطلاع دهید تا او بتواند درمورد تغییر در تیروئید خودتان تصمیم بگیرد.

   پاسخ
 • سلام من کپسول خوردم بعده اون یه حس خفگی پیدا کردم هر جی میخورم بلعیدنش دردنامه حتی آب حتی بالا اوردم ولی بازم خوب نشدم

  پاسخ
 • سید رضا
  1402/08/03 9:23 ب.ظ

  سلام نام من سید رضا است
  من هم مشکل خفه گی در گلو دارم وقت عصاب نور مال نباشد خفگی در گلویم زیاد میشود .
  دوم وقت گرسنه باشم خفگی در گلویم زیاد میشود بطور مقطعی است دوام دار نیست مثلا حالا چند دقیقه قبل خیلی گلویم را گرفته بود اما لحظه ای با دوستان خندیدم از بین رفت
  وقت گلویم را میگیرد نزدیک که اسفتراغ بکنم علت این چه بوده میتواند لطفا همکاری نمایید.

  پاسخ
  • سلا، وقت بخیر
   تشخیص مشکل بدون داشتن سابقه پزشکی شما، بررسی چکاپ ها و آزمایشات شما امکان پذیر نیست.
   توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/07/28 11:57 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دیشب یه سیب رو پوست کندم و خوردم اما یکمی سیب سفت بود از اون موقوع تا حالا توی گلو مثل یه لقمه گیر کرده سمت راست هست هرچی دارو هم میخورم فایده نداره همچی خوردم عاروغ میزنم فایده ای نداره چی کار کنم لطفا جواب بدید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   خراشیدگی ایجاد شده با گذشت زمان بهبود میابد اما بهتر است از خوردن موادغذایی سفت برای مدت کوتاهی خودداری کنید تا بدن زمان برای ترمیم داشته باشد.

   پاسخ
 • هان سوجون مغرور
  1402/07/27 10:54 ب.ظ

  سلام ببخشین من یوهان هستم و ۱۴ سالمه و تقریبا ۳ ماه میشه که ورزش های بدنسازی انجام میدم البته توی خونه.
  چند روزی هستش که احساس میکنم یه چیزی تلخ یا ترشی از مری وارد گلوم میشه و بعد از قورت دادنش تا یه مدت گلوم و مری‌م تلخ میشه.
  میشه بگین چیکار کنم

  پاسخ
 • فرزانه
  1402/07/25 11:45 ب.ظ

  سلام من دوشبه احساس میکنم توگلوم یچیزی گیرکرده هیچ قورت میدم نمیشه احساس خفتگی میکنم و شبا نمیتونم بخوابم

  پاسخ
 • محدثه سعیدیی
  1402/07/25 10:15 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من برادرم ۷سالشه الان یه سالی هست که تب و مریضی حالت سرماخوردگی مکرر داره کلافس همش داد میزنه یعنی نمیدونه چیکار کنه اصلا تب هاش خیلی زیادن و خیلی بدنش ضعیفه یکم هم سخت نفس میکشه احتمال داره تل داشته باشه تو گلوش باید برای دراوردن اون ببریمش تب سنتی؟یا اگه تل نیست پس چی میتونه باشه خواهش می‌کنم جواب بدید خیلی نگرانم… آخه الان تا حدی مریضه که بستری هم شد ولی دکتری هیچی نگفتن چرا اینطوریه.. لطفاً کمک کنید

  پاسخ
 • سلام من ۳۶ سالمه حدود ی سال که معده درد دارم آندوسکوپی دادم التهاب وعفونت معده دارم بعضی وقتها یه چیز ترش مانندی میاد گلوم وقتی قورت میدم احساس میکنم خفه میشم بیشتر وقتی دراز میکشم ودهانم خشک میشه وگاهی بزاق غلیظی میادگلوم قورت میدم نمیره لطفا راهنمایی کنید قرص لیبرو سی آمونیوم ودمپریدون استفاده میکنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با این مقدار از شرح بیماری و بدون داشتن سوابق پزشکی شما نمیتوان تشخیصی داشت.
   توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • معصومه غفاری
  1402/07/21 0:33 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من ۴۸ سالمه یکسال پیش۳ تا گره داشتم و تیروئیدم رو کامل برداشتن بعداز عمل ید درمانی شدم بعداز عمل همش بغض دارم خیلی اذیت میشم دوباره امسال ۵ قطره ید گرفتم سی تی دادم دکترم گفت که هیچ مشکل تیروئیدی ندارم ولی همش بغض دارم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس بغض پس از جراحی تیروئید یا درمان با داروهای تیروئید در برخی از افراد مشاهده می‌شود. این احساس معمولاً به عوامل مختلف برمی‌گردد:
   ۱. تنظیم داروهای تیروئید: گاهاً احساس بغض پس از جراحی یا درمان با داروهای تیروئید، نشان‌دهنده این است که دوز داروها نیاز به تنظیم دقیق‌تری دارد. اگر احساس بغض شدید باشد، پزشکتان ممکن است نیاز به اصلاح دوز داروهای تیروئید داشته باشید.
   ۲. آسیب به سرخودی صنمی: جراحی تیروئید ممکن است سبب آسیب به سرخودی صنمی یا عصب واژن سازنده‌ی بغض شود. این مسئله معمولاً به مرور بهبود می‌یابد، اما در برخی از موارد طولانی‌تر زمان می‌برد.
   ۳. عوارض احتمالی داروها: مصرف بلندمدت داروهای تیروئید ممکن است عوارض جانبی مانند بغض و افتراق دیگر احساسات را ایجاد کند.
   ۴. تنش و اضطراب: تنش و اضطراب می‌توانند احساسات ناخوشایندی مانند بغض را تشدید کنند.

   تنظیم دقیق داروهای تیروئید توسط پزشک شما و مشاوره با روانپزشک می‌تواند به کاهش این مشکل کمک کند. همچنین ممکن است از تکنیک‌های مدیریت استرس و تنش نیز بهره‌برداری کنید.
   اگر احساس بغض شدید است و به کاهش کیفیت زندگی‌تان ادامه دارد، ممکن است نیاز به مشاوره تخصصی داشته باشید. در هر صورت، با پزشکتان به موارد خودتان اشاره کنید تا بتوانند به شما راهنمایی دقیق‌تری ارائه دهند.

   پاسخ
 • سلام ببخشید دکتر خواستم بدونم چرا یچیزی توی گلوم وجوده داره نفسم نمیاد از ریه عکس گرفتم مشکلی نداشت ولی سوزش معده دارم از گلوم تا ریه ام یه توده ی درازی هست خسته شدم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   توصیه میشود به پزشک مراجعه کرده و بررسی دقیق از وضعیت خود داشته باشید.
   ضمن اینکه اگر فردی با میزان استرس بالا هستید یا در شرایط بحرانی به سر میبرید، میتوان این وضعیت را ناشی از تنش های عصبی دانست.

   پاسخ
 • علی اصغر
  1402/07/16 7:36 ب.ظ

  سلام خسته نباشی علی اصغر هستم ۱۲ سالمه من هم احساس بغض در گلو دارم وقتی اب دهان را قورت میدم به سختی قورت میدهم و وقتی میخاهن غذه بخورم از گلوم پایین نمی‌رود سینوزیت هم دارم لطفا بگید چکار ‌کنم از دستش راحت شم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید در قدم اول به پزشک مراجعه کنید تا بسته به نتایج و سوابق پزشکی شما تشخیص داده و روال درمان آغاز شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید خدمت دکتر عزیز بنده ۳۶سالمه از سن۲۲تا۲۸همش صرفه میکردم طوری ک اگه شام میخوردم برگردونش میکردم یه کم راحت میشدم چنددهبار هم به متخصصین وفوق تخص هم مراجعه کردم حتی برای انجام انواع ازمایشات هم ب بیمارستان مسیح مراجعه کردم ولی خوب نشدم تا این ک سال ۹۶برا انجام کاری ب بیمارستان مراجعه کردم و دکتر شیفت دو بسته برام تجویز کرد خوب شدم ولی الان ۱۵روز میشه ک اصلا نخابیدم اینقدر صرفه میکنم احساس میکنم چیزی رو سینم گیره کنده نمیشه چکارکنم کمکراهنماییم کنید مچکرم

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/07/14 9:10 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.دیروز صبح قرص خوردم و حس میکنم تو گلوم مونده ولی باز از طرفی هم فکر میکنم که اینطوری حس میکنم نمیدونم چیکار کنم واقعا کلافه شدم ازش

  پاسخ
 • سلام من دوسه ماه قفسه سینه درد میکنه بعد تنگ نفس میشم بعد از اون احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده چیست

  پاسخ
 • سلام
  رضا هستم ۳۹سالمه امروز حالت تهوع گرفتم بعد از بالا آوردن حس میکنم یه چیزی ته گلو زیر زبان کوچکم گیر دلیلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ممکن است از عوارض فشاری باشد که موقع استفراغ به گلو وارد شده است. اگر این حالت ادامه دار بود توصیه میشود به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام ی یک سالی میشه که احساس میکنم گلو سمت راستم بلغم یا بزاق غلیظی تو گلوم هست ی میخوام آب دهنم و قورت بده ی کم می‌ره پایین دوباره بر میگرده خیلی دارم اذیت میشم ب گوش سمت راستم هم احساس داره

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر بازه زمانی ۱ سالی هست که این وضعیت در گلو شما وجود دارد بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی سوابق پزشکی شما بتواند روال درمان را اغاز کند.

   پاسخ
 • سلام
  یه هفته ای هست که احساس گرفتگی در گلو می کنم حالتی که انگار راحت نتونم راحت نفس بکشم یا به راحتی نفس عمیق بکشم البته بیشتر موقع دراز کشیدن .نا گفته نمونه من از زمانی که خودم و میشناسم عضلاتمو بسیار سفت نگه میدارم در هر حالتی که هستم.چند وقتیم هست حس میکنم این گرفتگی به گلوم رفته.یعنی گلومم سفت نگه میدارم
  از اونجا که طبق آزمایشات قبلم تیرویید کم کار و گاها پر کار داشتم و از اونجا که خیلی احساساتیم و بغض می کنم …..دچار این مشگل شدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر دچار کم کاری یا پرکاری تیروئید هستید، امکان دارد این علائم بخاطر تغییر در اندازه داروی مصرفی پیش امده باشد.
   توصیه میشود به پزشک معالج خود این موارد را گفته تا طبق وضعیت فعلی تغییرات لازم برای درمان شما را انجام دهد.

   پاسخ
 • سلام من وقتی نوشیدنی داغ میخورم قسمت پایین گلوم انگار چیزی هست

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  من ۳۰ سالم الان حدودا ی ماه هست حس میکنم چیزی توی گلوم هست دکتر حق و بیتی رفتم سونو و آزمایش و عکس گرفتن هیچ مشکلی ندارم ولی واقعا کلافم کرده …ناگفته نمونه این مدت فشار و استرس شدیدی رو من بود خیلی نگرانم و اذیت میشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   استرس و فشارعصبی که مدیریت نشود احتمال بروز مشکلات تیروئیدی را افزایش می‌دهد اما بدون داشتن نتایج آزمایشات و بررسی سوابق پزشکی نمیتوان نظری برای نوع بیماری یا روال درمان داشت.
   توصیه میشود به پزشک غدد مراجعه کنید.

   پاسخ
 • با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده ۴۱ سال سن دارم. از حدود یک سال پیش با ابتلا به کرونا، سوزش درد گلو همچنین دانه های سفید در حلق، مشکلاتم شروع شد. با مراجعه به پزشک ابتدا دارو های ضد حساسیت و بعد به دلیل داشتن علائم تیروئید پرکار آزمایش دادم که ۱.۰ TSH و ۱.۳۸ T3. و ۸.۹ T4 نتیجه داد. حال با مشکلات ضربان قلب تند و حالت خفگی در شب سوزش دائم گلو و مشکل در بلع (بخصوص هنگام قرقره کردن آب ) درگیر هستم. سپاس گذارم مشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   مشکلاتی که شما توصیف کرده‌اید ممکن است به عوامل مختلفی برگرده و نیاز به ارزیابی دقیق توسط یک پزشک دارد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/06/27 7:54 ب.ظ

  سلام من ۴۲ سالمه اسید معده دارم وقتی خیلی ناراحت هستم انگار از معده چیزی به سمت گلوم میاد احساس خفگی میکنم وقتی حالم خوب این حس رو ندارم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر مشکلات سینوزیت هم میتونه منجر به گرفتگی گلو بشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، مشکلات سینوزیت (التهاب و التهاب بینی) می‌توانند منجر به گرفتگی گلو شوند. سینوزیت به عنوان التهاب و التهاب پارانزال (پارانزیمال) بینی که معمولاً مناطق پیرامونی بینی و سینوس‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، ممکن است علائمی مانند انسداد بینی، گرفتگی گلو، درد سر و گلو، عطسه، اشک ریزش و تخلیه بینی دارد.
   وقتی سینوزیت باعث انسداد مجرای بینی می‌شود، انسان ممکن است احساس گرفتگی در گلو کند. این احساس معمولاً به عنوان “پست‌نینی” هم شناخته می‌شود و به این معناست که مخاط از بینی به پستانکهای پشت گلو نازل می‌شود. این مخاط می‌تواند در اوج سینوزیت چگال شود و احساس گرفتگی و عدم راحتی در گلو را به همراه داشته باشد.
   اگر شما یا کسی که می‌شناسید علائم سینوزیت از جمله این احساس گرفتگی در گلو را تجربه می‌کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک می‌تواند تشخیص دقیق بدهد و درمان مناسب را تجویز کند. اگر سینوزیت درمان نشود، ممکن است به مشکلات بیشتری منجر شود.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  مادر من عمل قلب باز انجام دادن تعویض دریچه بود، مشکل تیروئید هم دارن ، دکتر تشخیص داده که تیروئیدش با قلبش در حال مبارزه هستن و تشخیص جراحی تیروئید دادن که کاملا برداشته بشه .آیا به غیر از جراحی نمیشه تیروئید درمان بشه؟
  ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   متأسفانه، اطلاعاتی که شما ارائه داده‌اید به تنهایی برای ارائه یک پاسخ دقیق ناکافی هستند.
   درمورد تیروئید، وجود مشکلات قلبی می‌تواند موجب تعدادی عوارض جانبی شود و در برخی موارد نیاز به درمان تیروئید نیز ایجاد کند. اما نوع مشکل تیروئید (مانند هیپوتیروئیدی یا هیپرتیروئیدی)، شدت آن، و وضعیت عمومی مادر شما برای تصمیم‌گیری در مورد نوع درمان تیروئید بسیار مهم هستند.
   معمولاً تیروئید با داروها مانند هورمون‌های تیروئیدی کنترل می‌شود. اما در مواردی که مشکلات قلبی و تیروئیدی به صورت همزمان و شدید وجود داشته باشد و داروها کارآمد نباشند، ممکن است پزشکان برای جلوگیری از تداخل بین داروهای قلبی و تیروئیدی یا به دلیل شدت مشکل تیروئید توصیه به جراحی کنند.
   به هر حال، تصمیم نهایی و نوع درمان باید توسط تیم پزشکی مراقبت از مادر شما گرفته شود. بهتر است با پزشک معالج مادر خود در مورد گزینه‌های درمانی و مزایا و معایب هر روش صحبت کنید و سوالات خود را از او بپرسید. همچنین می‌توانید دومین نظر پزشک دیگری را هم بگیرید تا تصمیم بهتری برای مادرتان انتخاب کنید.

   پاسخ
 • من چند وقتع احساس خفگی میکنم اوایل حالت تهوع داشتم ولی الان بیتشر خفه میشم .بعد چند وقته ک عزیزی و از دست دادیم ب خواطر ناراحتی هم شاید. باشع ولی نمی‌دونم وقتی استرس میگیرم بیشتر خفه میشم الآنم همچین هستی و دارم نفس کشیدن سختع آب دهن قورت دادن هم همین یکم سخته خسته شدم دیگ از بس دارم خوردم فردا هم دارم میرم سونو گرافی

  پاسخ
 • سلام بنده الان حدود ۱ سال هست که احساس بغض یا توده در گلو دارم ولی ۱ سال پیش خیلی خفیف شروع شد و حدود ساعت ۸ شب شروع میشد تا زمانی که شام بخورم و حدود ۶ ماه کلا قطع شد ولی الان چند ماه هست که بیشتر شده و در صبح یا ظهر هم این احساس سراغم میاد ، و حس بدی هست ، حالا به نظر شما مشکل بنده از چی‌میتونه باشه و چه دارویی پیشنهاد میشه نیاز به اندوسکوپی دارم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   از این حد اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، نمی‌توان به‌دقت تشخیص داد که چه مشکلی وجود دارد.
   برای ارزیابی دقیقتر و تشخیص نهایی، نیاز به مشاوره با پزشک و انجام آزمایشات اولیه دارید.

   پاسخ
 • سلام من اردیبهشت گوش راستم کیپ شد بعد صدا میداد رفتم دکتر گوش گوشمو شست کیپ شدگی رفت صدا موند منو فرستادن نوار شنوایی به قدری دستگاه رو محکم به گوشم فشار دادن و از طرفی نباید گردنمو خم میکردم من همون روز که از نوار شنوایی برگشتم پوست گلوم درد گرفت بعد چند روز حس کشیدگی در گلو داشتم و چند روز بعد دیدم که دارم خفه میشم برا تیروءید دکتر سونو نوشت کاملا سالم بود و گفتن مشکل بغض و استرس دارم رفتم روانپزشک برام قرص نوشت هیچ کدوم از قرص ها بهم نساخت صدای گوشمم همچنان هست ممکنه دستگاه نوار شنوایی به گلوی من آسیب زده باشه؟ به هر دکتری میگم میگه امکان نداره ولی من دقیقا بعد نوار شنوایی این اتفاق برام افتاد

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   امکان آسیب رسیدن به گلو از دستگاه شنوایی وجود ندارد اما این امکان وجود دارد که ترس و استرس زیاد شما سبب بروز این مشکل شده باشد.
   توصیه میشود به روانپزشک خود مجدد مراجعه و مشکلات دارویی خود را با وی مطرح کنید تا با تغییر روال درمانی و تجویز مجدد دارو به رفع مشکلات پیش آمده کمک شود.

   پاسخ
 • سلام چند روزه احساس می کنم یع چیزی تو گلوم گیر کرده واحساسع تنگیه نفس دارم سرسینم سوزش داره مشکله معده دردم دارم چند ساله لطفت راهنمای کنید چه داروی مصرف کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با این اطلاعات نمیتوان تشخیصی داد اما اگر درد بیشتر از یک هفته ادامه داشته باشد باید به پزشک مراجعه کرد تا با بررسی علائم بالینی و انجام آزمایشات مورد نظر بیماری تشخیص داده و روال درمان آغاز شود.

   پاسخ
 • مدتی هیت حدود چند ماه مشکل مخاط پشت حلق دارم و آسم دیگه داروهام اثری نداره نمیتونم غذا بدم پایین یا آب مخصوصا شبا هوا توی گلوم تجمع میکنه و خفم میکنه گوشام کاملا گیپ و انگار توی گلوم چیزیه مسل خلط که نمیزاره آب گلوم پایین بدم دوسدارم گریه کنم شاید بهتر بشم واقعا کلافه شدم نه خواب درست دارم نه غذا و آب کمکم کنید دکترا نمیفهمم چم شده کمکم کنید دکتر جان

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ببینید این شرح حال شما به تنهایی نمیتواند کمکی برای تشخیص نوع بیماری کند. به همین دلیل بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با انجام آزمایشات و در ادامه بررسی سوابق پزشکی نوع بیماری و مشکل شما مشخص شده و بتوان روال درمانی مناسب را شروع کرد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من ۱۶ سالمه و حدود یک ماه که احساس بغض تو گلوم دارم و بعضی وقتی تنگی نفس میگیرم یا قفسه ی سینه ام درد میگیره رفتم دکتر و گفتن همه ی علائم به خاطر استرس هست ولی همچنان این علائم قطع نمیشن به جز داروی اعصاب هیچ روش درمانی دیگه ای وجود نداره ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس بغض در گلو و تنگی نفس می‌توانند به دلایل مختلفی از جمله استرس، اضطراب، یا مشکلات دیگر ناشی از سیستم تنفسی یا گوارشی باشند. اولین گام همیشه مشورت با پزشک خود است تا علل دقیق این علائم را تشخیص دهد. با اطلاعات محدودی که در دست دارم،
   توصیه می‌شود:
   ۱. مشورت با یک متخصص گوارشی یا پزشک عمومی برای بررسی مشکلات گوارشی، زیرا بعضی از مشکلات معده و روده می‌توانند به تنگی نفس و احساس بغض در گلو منجر شوند.
   ۲. اگر علائم شما با استرس و اضطراب مرتبط به نظر می‌آیند، مشاوره روان‌شناختی و یا روش‌های مدیریت استرس می‌توانند مفید باشند. همچنین، فعالیت‌های تنفسی عمیق و تمرین‌های آرامش می‌توانند به کاهش تنش عضلات گلو و سینه کمک کنند.
   ۳. اگر همچنان علائم ادامه داشته و بهبود نیافته‌اند، ممکن است نیاز به انجام تست‌های تشخیصی بیشتر باشد، از جمله آزمایش‌های خون، اکوکاردیوگرافی (بررسی قلب)، یا سی تی اسکن سینه.

   تا زمانی که علت دقیق این علائم مشخص نشده و شما ادامه دارید به آنها علاقه داشته باشید، مهمترین مرحله این است که با پزشک خود در ارتباط باشید و توصیه‌های او را رعایت کنید. در صورتی که علائم شدیدتر و نگران‌کننده‌تر شوند یا با تغییرات جدیدی همراه باشند، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من از بچگی لوزه داشتم الان ۱۷سالمه همش بوی بد دهان دارم.
  ولی از گلوم میاد چون دندونام سالمه؛ چنتا سال پیش دکتر بهم همش پلسیرین می زد یه سال بهتر شدم ولی باز دوباره همین طور شد
  در گلوم یه جور توپک کوچیک عفونته و سفته این باعث میشه که هم معدم هم گوشمو چشام درد می گیره به خصوص گوشم.
  چند دوز پیش سفازولین زدم ولی بازم شروع به درد کردن می کنه
  باعث میشه که زیر چشام کبود شه و وزنم بع شدت پایین بیاد
  با نمک ایناهم رف نشد
  لطفا میشه راهنمایی کنید سپاس فراوان

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   از وضعیتی که توصیف کرده‌اید، به نظر می‌رسد که ممکن است مشکل شما به عوامل مختلفی برگرده، اما دلایل بوی بد دهان و وجود عفونت در گلو را نیز می‌توان در نظر گرفت. این علایم ممکن است به مشکلات دندانی، عفونت‌های گوش و حلق، مشکلات معده یا دیگر مشکلات جسمی مرتبط باشند.
   با توجه به علائمی که دارید و واکنش نامطلوب به داروها، بهتر است به دکتر متخصص گوش، حلق، و بینی (ENT) مراجعه کنید. او می‌تواند ارزیابی دقیق‌تری انجام داده و علت دقیق این مشکلات را تشخیص دهد. اگر معتقدید که دندان‌هایتان ممکن است علت اصلی این مشکل باشند، می‌توانید همچنان به دندان‌پزشک مراجعه کنید.
   به هیچ وجه تا تشخیص دقیق، بدون تجویز پزشک داروها استفاده نکنید. همچنین، به منظور بهبود وزن و سلامتی عمومی‌تان، می‌توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر تقریبا یک هفتست بغضو تو گلوم احساس میکنم و موقع حرف زدن حس میکنم گلوم میاد تو دهنم زبونم میگیره نمیتونم مث قبل حرف بزنم تورو خدا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در صورت ادامه دار بودن مشکل باید به پزشک مراجعه کنید تا با انجام آزمایشات و بررسی سوابق بیماری و وضعیت جسمانی بتوان تشخیص مناسبی داده و روال درمانی مناسبی را در پیش گرفت.

   پاسخ
 • من الان دوسه هفتست ک تو‌گلوم احساس خفگی میکنم سرمو خم میکنم خفه میشم دراز میکشم خفه میشم همش احساس خفگی میکنم الان چن باری رفتم دکتر هر کی ی چیزی داده اخرین بار رفتم متخصص گوارش گفت رفلاکس معده داری دارو یهم داده ولی هنوز گلوم خوب نشد .ترو خدا کلافم کرده بی زحمت بگین چیکار کنم ؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با این توصیف و بدون داشتن هیچگونه نتیجه آزمایشی نمی‌توان تشخیصی داد.
   توصیه میشود به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی سوابق بیماری و شرح آزمایش ها و موارد مورد نیاز بهترین روال درمان را برای شما توصیه خواهد کرد.

   پاسخ
 • ماریلا
  1402/06/05 2:04 ب.ظ

  سلام چندین ماه هست که تو فشار روحی ام خیلی هم غصه داشتم. الان دو هفته است تا بغض میکنم احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده احساس درد هم دارم به محض اینکه دلم شاد میشه یا سرگرم یه فعالیت میشم اصلا احساس درد ندارم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این حالات بیشتر از فشارعصبی و استرس ناشی می‌شود و بنا به صحبت شما، در زمان شادی وجود ندارد. بنابراین به شدت توصیه می‌کنم برای گذر از این حالت به روانشناس مراجعه کنید.
   روانشناس به شما کمک می‌کند تا مسیر گذر از غم را راحت‌تر طی کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر
  من یک ماه پیش خیلی ناراحت شدم از موضوعی وبغض شدید داشتم ولی جایی بودم که نمیتونستم گریه کنم وسعی کردم خودمو کنترل کنم بعد از اون موقع..توی گلوم حس تنگی نفس دارم گهگاهی تو گلم نبض میزنه چند بار سرفه میکنم نفس عمیق میکشم تا برطرف بشه به نظرتون چیه وباید
  کار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با این سطح از داده نمیتوان تشخیص دقیق داد، اما با وجود گذشت ۱ ماه و تداوم این علائم بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین دختر من یک ماهه پیش بد از یک شام خوردن ..احساس خفگی و درد و تنگی نفس کرد افت فشار و تپش قلب هم همراهش بود بد از اون روز تا الان که بردم رادیولوژی گفتن اسپاسم گلو ایجاد شده ولی فقط یک روز درمیان ماساژ و فیزیوتراپی گلو ک مثل ماساژور برقی هست براش انجام میده فایده ای نداشته دخترم نمیتونه غذا بخوره طول یک ماه بیشتر اوقات سوپ و غذای آبکی و میدم بش ک فقط یکی دو قاشق میخوره نمیتونه قورت بده سیزده سالشه استرس زیاد داره گلوش درد هم داره هنوزم گاهی وقتا دچار تنگی نفس میشه چند روزم هست سرگیجه پیدا کردن خواهش میکنم راهنمایی کنید لطفاً خدا خیرتون بده من خیلی نگرانم یک ماهه ده کیلو وزن کم کرده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مشکلات می‌توانند علل متعددی داشته باشند و برای تشخیص دقیق و معالجه مناسب نیاز به بررسی دقیق‌تر دارند.
   تنگی نفس، درد در گلو، تپش قلب و سرگیجه می‌توانند علائم مختلفی از اختلالات مختلف باشند که ممکن است شامل عوامل فیزیکی، روانی یا ترکیبی از دو این دو نوع باشد. برای تشخیص دقیق تر این مشکلات و تعیین علت دقیق، لازم است توسط پزشک متخصص یا فوق‌تخصص در بخش‌های مرتبط مثل گوش-حلق-بینی یا قلب و عروق ارزیابی شوید. پیشنهاد می‌شود که به طور مستقیم با پزشک معالجه‌کننده دخترتان تماس بگیرید تا با انجام بررسی‌های دقیق و در صورت لزوم انجام آزمایش‌های تکمیلی، علت مشکلات او مشخص شود و درمان مناسب انجام گیرد.

   پاسخ
 • سلام
  من دو ماهی میشه که توی گلوم احساس یه توده میکنم پیش دکتر هم رفتم اما فایده ای نداشت
  من وقتی سرمو به پایین میگیرم این احساس بدتر میشه
  اما صبح که از خواب پا میشم این احساس توده خیلی کمتر هست ولی از بعد از ظهر بدتر میشه
  دکتر بهم داروی معده داده واقعا نمیدونم چیکار کنم استرس و اضطراب هم دارم همیشه
  آیا اینکه دو ماهه اینجوریم طبیعیه ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   توده یا احساس مانند توده در گلو ممکن است به دلایل متعددی ایجاد شود و نیاز به ارزیابی دقیق دارد.
   البته ممکن است از عوامل فیزیولوژیکی مثل عفونت تنفسی، التهاب گلو، تورم در لوزه‌ها یا لنفاوی‌های گردنی ناشی شود. اما در برخی موارد، عوامل ناتوانی در معده، استرس یا اضطراب نیز می‌تواند علت احساس توده در گلو باشد.
   با توجه به اینکه به مدت دو ماه این احساس را دارید و به نظر می‌رسد که این توده تا حدی با حرکات سر و گردن شما تغییر کند، من توصیه می‌کنم که مجدداً با پزشک مراجعه کنید. ممکن است نیاز به انجام بررسی‌های تکمیلی مانند اندوسکوپی (آندوسکوپی گلو) داشته باشید تا علت دقیق این احساس مشخص شود.
   اضطراب و استرس نیز می‌توانند به احساس توده در گلو مرتبط باشند. در صورتی که احساس توده با اضطرابتان ارتباط داشته باشد، مشاوره روانشناختی یا روان‌پزشکی نیز می‌تواند کمک کننده باشد.
   به هر حال، مهم است که با پزشک خود در مورد این احساس صحبت کنید تا ارزیابی کاملی انجام شود و به شما راهنمایی در مورد تشخیص و درمان داده شود.

   پاسخ
 • سلام من همیشه درد معده و یبوست دارم اوایل وقتی غذا میخوردم حس خفه گی داشتم وبه همین دلیل سعی می‌کردم به هر طریقی که شده بالا بیارم چون نمیتونستم شب تا صبح بخوابم ولی الا فرق کرده بیشتر وقتا به زور تنفس میکنم همیشه معده دردم غذارو درست حضم نمیکنم و تازگیا احساس گلو درد دارم آزمایش چکاب کامل دادم صنوگرافی کامل از شکم گرفتم ومشکل نبوده درضمن اینکه پوستم داره خراب میشه دارم علائم برص احساس میکنم خسته شدم از این وضع حتی پیش متخصص قلب هم رفتم همه میگن مشکل معده ت اما هرچی دکتر میرم بی فایده است خواهش میکنم بگید پیش چه دکتری برم خسته شدم از این وضع

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   علائم و مشکلاتی که ذکر کرده‌اید می‌توانند از علل مختلف ناشی شده باشند و ممکن است برخی از آنها به طور مستقیم بهم مرتبط نباشند. اما برای تشخیص دقیق و بهینه تر در این موارد بهتر است از یک پزشک عمومی یا داخلی مشورت کنید.
   اگر تا کنون به یک متخصص گوارش یا داخلی مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید با یک متخصص گوارش (دستگاه گوارش) مشورت کنید. زیرا مشکلاتی مانند درد معده، یبوست و مشکلات مرتبط با گلو می‌توانند مربوط به دستگاه گوارش باشند.
   همچنین، در مورد مشکلات پوستی خود نیز می‌توانید به یک پزشک دارویی یا پوست مراجعه کنید تا تشخیص و درمان مناسب را برای شما تعیین کنند.

   مهمترین قدم این است که به پزشکی مراجعه کنید که در زمینه مرتبط با مشکلاتتان تخصص دارد و از تجربه و دانش خود استفاده کنید تا تشخیص صحیح و درمان مناسب ارائه شود.
   لازم به ذکر است، دردهای معده ارتباط مستقیمی با مشکلات عصبی و استرس دارند اگر دچار اضطراب و استرس هستید، توصیه می کنم حتما به تراپی مراجعه کنید. کنترل استرس یک راه حل مناسب برای کنترل دردهای جسمی است.

   پاسخ
 • سلام حدود سه چهار ماهی هست توی گلوم احساس بغض یا سرما خوردگی دارم و فقط موقع آب خوردن آب تو گلوم گیر میکنه ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس بغض یا سرماخوردگی در گلو ممکن است از عوامل مختلفی ناشی شود. در ادامه به برخی از احتمالاتی که ممکن است این مشکل را توجیه کنند، اشاره می‌کنم:

   ۱. ارتجاع معده به مری: وقتی که محتوای معده به مری برگردد (ارتجاع)، می‌تواند باعث احساس بغض یا ترشح مایعات در گلو شود که موقع آب خوردن احساس می‌شود.
   ۲. تحریک عصب واگوس: این عصب مسئول کنترل بسیاری از فعالیت‌های درونی بدن است و تحریک غیرعادی آن ممکن است احساس ترشح مایعات یا بغض در گلو ایجاد کند.
   ۳. تنش عصبی: استرس و اضطراب می‌توانند به علت اثراتشان بر روی عضلات و عصب‌ها، باعث ایجاد احساس بغض و ناراحتی در گلو شوند.
   ۴. عوامل آلرژیک: حساسیت به آلرژن‌ها می‌تواند باعث تحریک در گلو و احساس بغض شود.
   ۵. افزایش ترشحات بینی: ممکن است افزایش ترشحات بینی به طور غیرمستقیم باعث تجمع مایعات در گلو شود.

   برای تشخیص و درمان دقیق‌تر، بهتر است با یک پزشک متخصص گوش، حلق، بینی (ENT) یا پزشک داخلی مشورت کنید. پزشک می‌تواند با معاینه دقیق و تست‌های لازم، علت دقیق این مشکل را تشخیص داده و مناسب‌ترین راه حل را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر. من خیلی وقته احساس گرفتگی و خشکی در گلو دارم که موقعه حرف زدن گاهی وقتا خشک میشه گلوم و صدام خیلی بم و کلفت و دورگه شده ۳۲ سالمه. گاهی وقتا موقعه حرف زدن گلو درد میگیرم . ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   احساس گرفتگی و خشکی در گلو می‌تواند به عوامل مختلفی بازگردد. این مشکلات می‌توانند از عوامل زیر ناشی شوند:

   ۱. آب نوشیدن کم: کمبود مصرف آب و مایعات می‌تواند باعث خشکی گلو شود. حتماً توجه داشته باشید که مقدار کافی آب بنوشید.
   ۲. استفاده از دخانیات: سیگار کشیدن و مصرف دخانیات می‌تواند باعث خشکی و تحریک در گلو شود.
   ۳. تنفس از دهان: تنفس از دهان به جای بینی ممکن است منجر به خشکی گلو شود.
   ۴. آلرژی و حساسیت: حساسیت به آلرژن‌ها می‌تواند باعث تحریک و خشکی گلو شود.
   ۵. استرس و اضطراب: استرس و اضطراب نیز می‌تواند به عوارضی مانند خشکی و تنگی در گلو منجر شود.
   ۶. استفاده از داروها:برخی داروها می‌توانند عوارض جانبی نظیر خشکی گلو داشته باشند.
   ۷. استفاده از فناوری: استفاده طولانی از تلفن همراه و دستگاه‌های الکترونیکی باعث کاهش تولید بزرگراه‌های خطرناک در گلو می‌شود.

   در هر صورت، اگر این مشکل به طور مداوم و بدون تغییرات مرتبط با خارجی پیش بیاید، بهتر است با پزشک متخصص گوش، حلق، بینی (ENT) مشورت کنید. پزشک می‌تواند با معاینه دقیق و تست‌های لازم، دلیل این خشکی و تحریک را تشخیص داده و به شما راهنمایی درمورد درمان و مدیریت مناسب ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام من ۲ ساله این مشکل رو دارم احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده مخصوصا وقتی غذا میخورم باید بلافاصله بعدش آب بخورم وگرنه بدتر میشه قبلا مشکل توی بلع نداشتم اما یه مدته بعد از اینکه قرص راکوتان برای بینیم خوردم احساس تورم بیشتری تو گلوم میکنم و تو بلع یک مقدار مشکل پیدا کردم و حتی تو حرف زدنم یکم مشکل ایجاد کرده ولی احساس میکنم وقتی بهش فکر نمیکنم حالم بهتر میشه ولی وقتی بهش فکر میکنم احساس خفگی بیشتری دارم و بیشتر گلوم منقبض میشه در ضمن خیلی شرایط زندگی سختی دارم و از نظر روحی بهم ریختم میخوام بببینم دلیلش عصبی هست یا نه و اینکه ایا بدون قرص های اعصاب درمان میشه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر.
   علائمی که توصیف کرده‌اید ممکن است از مختلف علل ناشی شده باشند، از جمله مسائل عصبی و روانی. برای تشخیص دقیق‌تر و درمان موثرتر، نیاز به مشاوره و بررسی توسط پزشک دارید.
   تنگی نفس، حالت تورم و احساس خفگی می‌توانند از عوامل عصبی و استرس نیز ناشی شوند. استرس و فشارهای زندگی روزمره می‌توانند به عوارض فیزیکی مانند تنگی نفس، تغییر در عملکرد عضلات گلو، و حتی مشکلات بلع موجب شوند. همچنین، ممکن است تداخل بین قرص‌هایی که برای بینی مصرف می‌کنید و علائم شما نیز تاثیر داشته باشد.
   با توجه به شرایط روانی و فشارهای زندگی‌تان، مشاوره روان‌شناختی نیز می‌تواند به شما کمک کند. اگرچه قرص‌های آرام‌بخش در مواقعی ممکن است به مدت محدود تجویز شوند، اما در درمان طولانی‌مدت، مشاوره و روش‌های تغییر در رویه زندگی و مقابله با استرس می‌توانند موثرتر باشند.
   مهمتر از همه، توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند تشخیص دقیق‌تری را بر اساس بررسی‌های کامل انجام دهد و بر اساس نتایج، برنامه درمانی مناسبی را به شما توصیه کند.
   تشدید علائم و احساس تورم و خفگی شبانه، به ویژه در لحظاتی که به پشت یا پهلو می‌خوابید، ممکن است ناشی از مسائل خاصی باشد که متعلق به مکانیسم‌های خود بدنتان یا تداخلی با توضیحات قبلی در ارتباط است.
   یکی از مواردی که ممکن است در نظر گرفته شود این است که وضعیت خواب بر عملکرد عضلات گلو و پیشابرش غذا به معده تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، زمانی که به پشت یا پهلو می‌خوابید، وزن معده و محتوای آن بر روی برخی از عضلات و اجزای گلو و فضای تنفسی تأثیر می‌گذارد که ممکن است علائم شما را تشدید کند.
   همچنین، نکته‌ای که ارائه داده‌اید در مورد تأثیر مثبت عدم تمرکز بر این موضوع در ذهنتان نیز مهم است. اغلب افراد در شرایط استرس و نگرانی، تمایل دارند که به شدت بر روی علائم بدنی خود تمرکز کنند و این می‌تواند به تشدید علائم منجر شود. تمرین‌های تنفس عمیق و آرامش‌بخش، همچنین تکنیک‌های مدیتیشن و یوگا می‌توانند به کنترل استرس و بهبود وضعیت‌هایی مانند احساس خفگی کمک کنند.
   با این حال، به دلیل ماهیت پیچیده علائم و شرایطی که شما تجربه می‌کنید، توصیه می‌شود با پزشک متخصص مشاوره کنید. او می‌تواند بر اساس مشاهدات و تاریخچه پزشکی شما، برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. همچنین، اگر شرایط روحی‌تان نیز تأثیر منفی دارد، مشاوره روان‌شناختی نیز می‌تواند مفید باشد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من شیش سال پیش عمل بینی انجام دادم بعد از عمل بینی دیگه احساس خفگی در گلو میکنم انگار یه چیزی سمت راست گلوم هست و راه نفسمو تنگ میکنه رفتم دکتر گفت پولیپ داری اونم عمل کردم ولی بازم مشکلم حل نشد

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مشکلاتی که توضیح دادید ممکن است به دلایل متعدد و مختلف باشند و بهتر است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا تشخیص دقیق‌تری دریافت کنید. اما به طور کلی، ممکن است علل زیر بتوانند به این علائم منجر شوند:

   ۱. **پس از عمل بینی:** بعد از جراحی بینی ممکن است به علت تورم و التهاب ناحیه، احساس خفگی و تنگی در گلو شما ایجاد شود. این مشکل به طور معمول تا حدی به مرور زمان بهبود می‌یابد.
   ۲. **پولیپ ناحیه گلو:** پولیپ یا توده‌ای که در ناحیه گلو و بخصوص در نزدیکی بخش‌های بالایی قرار دارد، می‌تواند باعث ایجاد احساس تنگی و خفگی شود.
   ۳. **اختلالات عصبی:** برخی از اختلالات عصبی و عضلانی می‌توانند باعث ایجاد احساس تنگی در گلو و تشنج ماهیچه‌های پیرآبی (که در فرآیند تنفس نقش دارند) شوند.
   ۴. **ترشحات معده:** برخی مواقع ترشحات معده به بالا می‌رود و باعث احساس تنگی و خفگی در ناحیه گلو می‌شود.
   ۵. **علائم رفلوکس معکوس معده:** این علائم می‌توانند باعث ایجاد احساس تنگی و خفگی شوند.
   ۶. **تنگی عضلانی:** بعضی اوقات تنگی و احساس خفگی ممکن است به علت تنش و تغییرات عضلانی در ناحیه گلو ایجاد شود.

   به دلیل مختلف بودن علل احتمالی، توصیه می‌شود با یک پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس بررسی‌های جسمی و تشخیص دقیق‌تر، به شما راهنمایی و درمان مناسبی ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام من یک هفته ای هست که احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده العان دوسه روز هم هست شب موقع خواب وصبح که بیدار میشم گلوم درد میکنه معده درد هم دارم میشه لطف کنید راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس گره یا مشکل در گلو و علائم مانند درد در گلو و درد معده می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله التهاب‌ها، التهاب زخمی، تنش عضلاتی یا مشکلات گوارشی ایجاد شود. با این حال، با این سطح از اطلاعات نمی‌توانم تشخیص دقیق پزشکی را ارائه دهم. به همین دلیل، بهتر است که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا وضعیت سلامتی‌تان را ارزیابی کند.

   اگر علاوه بر این علائم، علائم دیگری مانند تب، تغییر در وزن، سختی در بلع، خلط خونی، یا علائم دیگری نیز دارید، توصیه می‌شود به پزشک فوراً مراجعه کنید. همچنین، اگر درد شدید گلو یا معده دارید یا علائم شما تشدید می‌شوند، نیاز به مراجعه به پزشک فوریتر دارد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/05/23 1:06 ق.ظ

  سلام وقت بخیر. چند سالی هست که گاهی در گلو احساس انقباض میکنم در بلع مشکلی ندارم. اما این انقباض که طولانی میشه گلوم درد میگیره. ندول کیستیک تو سونو گلوم دیده شد ولی ازمایش خونم تیروئید نشون نداد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس انقباض و درد در منطقه گلو ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. ندول کیستیک در منطقه گلویی شما ممکن است یکی از عواملی باشد که علائم احساس انقباض و درد را تحت تأثیر قرار داده باشد. این ندول کیستیک ممکن است از دیگر مشکلات تیروئید مستقل باشد و نیازی به تغییر در تیروئید نداشته باشد.
   اما توجه داشته باشید که همیشه برای تشخیص دقیق و درمان مناسب، بهتر است از یک پزشک متخصص گوش، حلق، و بینی (ENT) مشاوره و معاینه دریافت کنید. او می‌تواند با معاینه فیزیکی، نتایج تست‌ها و تصاویر تشخیص دقیق‌تری ارائه داده و برنامه درمانی را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر حدودا یک هفته ای هست که ظاهر چیزی در گلوم گیر کرده مثلا اول ها فکر میکردم قرصداخل گلوم گیر کرده هر جی آب با فشار یا زیاد خوردم رفع نشد ولی نمیدونم چیه اون حس برطرف شد ولی گاهی شبا وسط گلو به سمت پایین یه سوزش انگار از معده هست ولی از اون نیست چون قرص معده رو هم امتحان کردم اینم بگم این حس تو این یه هفته همیشگی نیست بیشتر شبا اتفاق میفته انگار یه فلفل تند خوردگی گلوت به سمت پایین میسوزه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   از توضیحاتی که ارائه دادید، ممکن است به دلیل‌های مختلفی این حس ایجاد شده باشد. اینگونه حس‌ها ممکن است از عوامل زیر ناشی شوند:

   تنش و استرس: تنش ناشی از استرس و نگرانی می‌تواند به حس سوزش و ناراحتی در ناحیه گلویی منجر شود.
   تغذیه نامناسب: مصرف غذاهای تند و ترش، نوشیدن مایعات گرم، یا مصرف مواد محرک مانند قهوه و سیگار ممکن است به ایجاد سوزش در گلو کمک کند.
   رفلوکس معده به مری: اگر محتوای معده به مری و گلو برگردد (رفلوکس معده به مری)، می‌تواند به تحریک و سوزش در ناحیه گلویی منجر شود.
   عوامل غذایی و مشروبات: مصرف برخی غذاها یا مشروبات مانند میوه‌های ترش، چای یا قهوه، ممکن است به تحریک ناحیه گلویی و ایجاد سوزش منجر شود.
   عوامل التهابی: عواملی مانند التهاب مخاط گلو، عفونت تنفسی یا عفونت زخم‌های دهانی می‌توانند به سوزش گلویی منجر شوند.
   تنفس ناصحیح: تنفس غلط، تنش عضلات گردن و شانه‌ها می‌تواند به احساس ناراحتی در ناحیه گلویی منجر شود.
   عوامل دیگر: عوامل دیگری نیز مانند عوامل محیطی، تغییرات آب و هوا، یبوست یا مشکلات هضمی می‌توانند به ایجاد این حس کمک کنند.

   در هر صورت، اگر این مشکل به طور مداوم و به شدت ادامه دارد یا با علائم دیگری همراه است، بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید تا دقیقاً علت این حس را تشخیص داده و راهنمایی لازم را ارائه دهند.

   پاسخ
 • سمیه حبیبی
  1402/05/21 3:43 ب.ظ

  سلام وقت بخیرمن معمولاهروزاحساس بغض درگلودارم مخصوصاوقتی که مدتی حرف میزنم خیلی هم اذیت میشم ولی مشکل بلع ندارم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این حساسیت یا احساس بغض در گلو در برخی افراد ممکن است از عوامل مختلفی ناشی شود.
   اختلالات روانی: استرس، اضطراب، یا افسردگی می‌تواند به عوارض فیزیکی نظیر حساسیت در گلو منجر شود.
   ارتباط با عضلات: استرس و اضطراب می‌تواند به تنش در عضلات گلو و گردن منجر شود و باعث حساسیت یا درد در این منطقه شود.
   تغذیه: مصرف مواد غذایی تند، گرم یا اسیدی می‌تواند به تحریک مخاط گلو و ایجاد حساسیت در این منطقه منجر شود.
   حساسیت تنفسی: برخی افراد ممکن است به عوامل محیطی مانند دود، غبار و غیره حساسیت داشته باشند که باعث تحریک در گلو می‌شود.
   بیماری های گوارشی: مشکلات معده و گوارشی مانند سوزش معده یا بیماری‌های مرتبط با بلع و گلودرد نیز می‌توانند به احساس بغض در گلو منجر شوند.

   اگر این احساس مزاج شما را تا حدی اختلال دهنده می‌کند، توصیه می‌شود که با پزشک معالج خود مشورت کنید تا علت احساس بغض را تشخیص دهد و در صورت لزوم راهنمایی درمانی انجام دهد.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر یه مشکل دیگه ای که دارم اینه که تقریبا خیلی وقت پیش وقتی ۴ سالم بود دوتا جدول پنجاه در پنجاه یکیش میوفته رو پام و یکی دیگه اش هم میوفته روی شکمم بعد از اون هر وقت چیزی میخورم مثل میوه یا بعضی از غذاها دل درد شدیدی میگیرم تا سه روز همینجور بالا میارم تا جایی که هیچ چیزی داخل شکمم نمیمونه و یه جور ماده آب مانند سبز و زرد رنگی بالا میارم و اگه بیشتر طول بکشه یه جور ماده جگری رنگی بالا میارم باید پیش چه دکتری برم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   علت این علائم نیازمند ارزیابی دقیق توسط یک پزشک تخصصی است. از دلیل‌هایی که ممکن است باعث دل درد یا تهاجم شدیدی پس از مصرف مواد غذایی شود، می‌توان به مسائل مختلفی اشاره کرد که شامل امور گوارشی، حساسیت‌ها، مشکلات آناتومیک و غیره می‌شود. بهترین راهنمایی در این موارد، مراجعه به پزشک عمومی یا پزشک متخصص گوارش (گاسترونترولوژیست) می‌باشد.
   پزشک شما با تجزیه و تحلیل دقیق سوابق پزشکی، انجام امتحانات فیزیکی و امکانات تشخیصی مانند آزمایش‌ها و تست‌های تصویربرداری، می‌تواند دلیل دقیق این علائم را تعیین کند و درمان مناسب را بر اساس تشخیص ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام من ۱۷سالمه تقریبا دوساله که نمیتونم درست نفس بکشم هوا به اندازه کافی به ریه هام نمیرسه و اینکه نمیتونم با بینی نفس بکشم و با دهان نفس میکشم.
  خیلی هم خلط سفید دارم و هر وقت میخوام نفس بکشم هوا توی حلقم جمع میشه و به سختی و کم کم هوا به پایین میره تا برسه به ریه هام و چند ماهی هم هست که احساس میکنم چیزی تو گلوم هست از یه نقطه خاصی از گلوم غذا به سختی پایین میره حتی اگه آب باشه و در همون نقطه از گلوم احساس درد میکنم باید چیکار کنم.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   مشکلات تنفسی و احساس مانع در گلو می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و ممکن است نیاز به ارزیابی تخصصی داشته باشد. در مورد مشکلات تنفسی و احساس مانع در گلو، چند عامل ممکن است دخیل باشند:
   تنگی نفس: تنگی نفس می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله مشکلات ریه‌ای (مانند آسما یا بیماری‌های ریه)، مشکلات قلبی (مانند نقص صمام قلبی)، تنفس ماشینی، استفاده نادرست از عضلات تنفسی و غیره ایجاد شود.
   تجمع خلط: احتمالاً خلط زیاد در حلق و گلو باعث ایجاد مانع برای تنفس شده و احساس توپ در گلو ایجاد می‌کند. این ممکن است به علت التهاب، عفونت یا آلرژی باشد.
   مشکلات در حلق و گلو: وجود ضایعات یا مانعی در حلق و گلو نیز می‌تواند احساس مانع و درد در گلو را ایجاد کند. مانند تشنج‌های عضلات حلق، فیبروم، پلیپ‌ها و غیره.
   اضطراب و تنش عصبی: استرس و اضطراب می‌تواند به تنگی نفس و احساس مانع در گلو منجر شود.
   تغذیه نامناسب: مصرف مواد غذایی خاصی ممکن است به احساس مانع در گلو و تشنج‌های حلقی منجر شود.
   بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا به شما در تشخیص دقیق و مدیریت این مشکلات کمک کند.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من مدتیه حس داخل حلقم کم شده یعنی مایعات میخورم یا بزاقمو قورت میدم حسش نمیکنم
  غذا هم اگر نرم باشه همینه ولی غذای جامد رو حس میکنم ولی کمتر از قبل، و حس بغض تو گلوم دارم،بلع زیاد مشکل ندارم ، ولی ریفلاکس معده دارم پیش مغزو اعصاب رفتم نوار عصب دادم میگن چیزی نیست ، مشکل روحی هست
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   مشکلی که شما مطرح کردید به چند دلیل ممکن است رخ دهد:
   ارتباط با معده و ریفلاکس معده: افرادی که مشکلات ریفلاکس معده دارند ممکن است احساسات عجیبی در ناحیه حلق و گلو داشته باشند. در برخی موارد، مواد معده به‌صورت برگشتی به بالا حرکت کرده و می‌تواند علائمی همچون حس بغض و کم شدن احساسات را ایجاد کند.
   عوامل روحی و استرس: استرس و مشکلات روحی می‌توانند بر تنظیم حساسیت در نواحی حلق و گلو تأثیرگذار باشند.
   تغذیه و مصرف مایعات: مصرف مایعات و غذاهای مختلف می‌تواند بر حس حلق و گلو تأثیرگذار باشد، به خصوص اگر به دلایلی موقتاً احساس کمیته‌ای در این ناحیه داشته باشید.

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و مشاوره مناسب، بهترین اقدام این است که با یک پزشک تخصصی گوش، حلق، و بینی (ENT) یا یک متخصص گوارش مشورت کنید. همچنین، اگر مشکلی روحی هم دارید، بهتر است با یک متخصص روانشناسی نیز مشورت کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید من چند روزی هست که احساس میکنم توده تو گلومه و واقعا اذیتم می کنه و مرتب سرفه میکنم و حتی غذا خوردن و آب خوردنم برام سخته و عذاب میکشم میشه بگید علتش چیه و چیکار باید کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مشکل ممکن است از دلایل مختلفی ناشی شده باشد. چند دلیل احتمالی شامل موارد زیر می‌باشد:

   ۱. عفونت‌های تنفسی مانند عفونت گلودرد یا آنتی‌بیوتیک ممکن است باعث تورم و التهاب در منطقه گلو شوند.
   ۲. اختلالات تیروئیدی مانند تورم تیروئید (غده دارای موقعیتی در ناحیه گلو) می‌توانند باعث ایجاد این علائم شوند.
   ۳. رفلوکس معده‌ای ممکن است احساس توده در گلو و سختی در خوردن را ایجاد کند.
   ۴. آلرژی‌ها می‌توانند باعث تورم و التهاب در مناطق مختلف بدن شوند.
   ۵. تنش عضلات گردن و شانه‌ها نیز ممکن است باعث ایجاد احساس توده در گلو شود.
   ۶. ترشحات مخاطی از ناحیه بینی و حلق می‌توانند به گلو بریزند و احساس توده ایجاد کنند.

   برای تشخیص دقیق و مشخص کردن علت دقیق این علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی شما و انجام معاینات لازم می‌تواند دلیل این مشکل را تشخیص دهد و برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.
  من درد خفیف در گلو و نای دارم و همینطور حالت بغض تنفسم راحت نیست. عمل خندیدن راحت انجان نمیشه و انگار به گلوم فشار میاد و نفس تنگی بهم دست میده. باید به چه دکتری رجوع کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر

   مشکلاتی که شما در گلو و نای خود احساس می‌کنید، ممکن است به علت مختلفی باشد. برای تشخیص دقیق و درمان مناسب، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.
   در این مورد، پزشک‌های متخصص زیر می‌توانند به شما کمک کنند:
   ۱. متخصص گوش، حلق و بینی: اگر مشکل گلویی و حالت بغضی ناشی از مشکلات حلق و گلو باشد، متخصص گوش، حلق و بینی می‌تواند تشخیص و درمان مناسب را انجام دهد.
   ۲. متخصص داخلی: اگر علل نفس تنگی و احتمالاً مشکلات تنفسی مرتبط با قلب یا ریه باشد، متخصص داخلی می‌تواند مطالعه و درمان انجام دهد.
   ۳. متخصص عصب‌شناسی: در بعضی موارد، مشکلات عصبی نیز می‌توانند به علت حالت بغضی و نفس تنگی باشند. در این صورت، متخصص عصب‌شناسی می‌تواند بررسی و تشخیص صحیح را انجام دهد.

   پیشنهاد می‌کنم به یکی از این تخصص‌ها مراجعه کنید تا از شرح دقیق علائم و نتایج آزمایش های لازم برای تشخیص درست انجام شود.
   نتایج آزمایش به پزشک متخصص نشان می‌دهد که شما به پزشک متخصص درستی مراجعه کرده‌اید یا نیاز به تغییر است.

   پاسخ
 • علیرضا
  1402/05/07 9:16 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  تقریبا ۴۰ روزی هستش که من احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده.
  (ولی مشکل در بلع ندارم)
  تو گوگل سرچ کردم نوشته بود که یکی از علائم رفلاکس معده هستش، ولی من قرص فاموتیدین و اس امپرازول که ضد رفلاکس هستش رو خوردم و حالا هم دارم میخورم این قرص هارو ولی هیچ تاثیری نداشته واسم.
  پیشِ دکتر گوش و حلق و بینی هم رفتم، گفتن که هیچی تو گلوت نیست.
  دلیلش چی میتونه باشه؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید، من خیلی بابت این موضوع فکرم درگیره.

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی باشد. برخی از دلایل معمول این مساله عبارتند از:

   ۱. رفلاکس معده: علائم رفلاکس معده می‌تواند شامل حس تنگی یا گیر کردن در گلو، سوزش معده، تهوع و بلعیدن مشکل باشد. رفلاکس معمولاً به علت باز شدن مجددی شکم و ترانسپرت محتویات معده به گلو ایجاد می‌شود. این مساله ممکن است به نظر دکتر ارتوپدیک شما نادیده گرفته شده یا بررسی نشده باشد.
   ۲. عفونت تنفسی: عفونت‌های تنفسی مانند آنفلوآنزا، برونشیت و تنگی ناشی از عفونت ممکن است به علت گیر کردن و خنده در گلو شما باشد.
   ۳. التهاب مخاطی: التهاب و التهاب مخاطی در حنجره و گلو می‌تواند باعث ایجاد حس تنگی یا گیر کردن در گلو شود.
   ۴. تحریک از تنفس بینی: برخی افراد ممکن است به خاطر تحریک ناشی از مواد شیمیایی یا ذرات معلق در هوا (مثل آلرژی‌ها) احساس گیر کردن در گلو داشته باشند.
   ۵. اضطراب و استرس: برخی از مواقع اضطراب و استرس هم می‌توانند باعث ایجاد حس ناراحتی و گیر کردن در گلو شوند.

   برای تشخیص دقیق تر و رفع این مساله، بهتر است با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی یا پزشک داخلی مشورت کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من وقت های که استرس یا گریه میکنم انگار یک عالمه نخود توی گلوم گیر کرده و حس میکنم باد گلو دارم و وقتی اب میخورم درد میگیر قفس سینم ولی بعد مثلا یک تایم میره ولی هر چی زمان میگذره هی بیشتر میشه جز اینا علامه دیگه ی ندارم

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   ممکن است احساس نخود در گلو و حس باد در قفسه سینه که به همراه درد هنگام نوشیدن آب است، به علت عوامل مختلفی اتفاق بیافتد. برخی از دلایل ممکن عبارتند از:

   ۱. رفلاکس معده: این موقعیت هنگامی رخ می‌دهد که محتوای معده به بالا به سمت مری و گلو حرکت می‌کند و باعث احساس نخود در گلو و درد در قفسه سینه می‌شود.
   ۲. اضطراب و استرس: استرس و اضطراب می‌توانند باعث تنگی نفس، احساس نخود در گلو و درد در قفسه سینه شوند.
   ۳. تنگی گلو: برخی افراد ممکن است به دلیل تنگی گلو حس کنند که یک چیزی در گلو گیر کرده‌اند.
   ۴. التهاب حلق و گلو: التهاب حلق و گلو نیز می‌تواند باعث احساس نخود در گلو و درد هنگام نوشیدن آب شود.

   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من دوروزه احساس میکنم چیزی تو گلوم سمت چپ گیر کرده فقط یکم دردمیکنه و خیلی بزاق دهن تولید میکنه

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   احساس اینکه چیزی گیر کرده در گلو و تولید بزاق ممکن است به دلیل علل مختلفی اتفاق بیافتد. برخی از دلایل ممکن عبارتند از:

   ۱. التهاب یا عفونت در حلق و گلو
   ۲. تحریک از طریق چیزهای خارجی مانند غذا یا مواد آلوده
   ۳. قرار گرفتن چیزی در ناحیه گلو که ممکن است باعث تحریک شود
   ۴. علت های عصبی و استرس

   برای تشخیص دقیق تر و درمان صحیح، بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام و درود…
  بنده ۳روز پیش بغض کردم اما گریه نکردم فقط اشک می ریختم الآن در یه طرف گردن و گلوی خود درد شدیدی احساس می کنم کلافه شدم لطفا”راهنمایی بفرمایید…

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   درد در گردن و گلوی شما پس از بغض کردن ممکن است به دلیل تنش عضلانی و تأثیر گریه بیش از حد باشد. بغض و گریه می‌توانند عللی برای تنش عضلانی و ایجاد درد در این منطقه باشند. برای کاهش این مشکلات می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

   ۱. استراحت: به بدن خود استراحت کافی بدهید و از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید تا به عضلات و بافت‌های گردن فرصت بهبود بدهید.
   ۲. کمپرس گرم: می‌توانید یک کمپرس گرم روی ناحیه دردناک قرار دهید تا به مرور درد را کاهش دهد.
   ۳. داروهای ضدالتهاب: در صورت نیاز و با مشاوره پزشک، می‌توانید داروهای ضدالتهابی (مثل استامینوفن یا ایبوپروفن) مصرف کنید.
   ۴. آب گرم آب نمکی: گرم کردن آب و افزودن یک قاشق چایخوری نمک به آن و سپس کمی گلیسرین اضافه کنید و با آب‌گرم آب‌نمکی گلوی خود را شستشو دهید.
   ۵. مراجعه به پزشک: اگر درد شما طولانی‌تر ادامه داشته و یا شدیدتر شد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق درد را بررسی و نیاز به درمان معتبر مشخص شود.

   اگر درد و علائم شما ادامه دارد یا شدیدتر می‌شود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام
  من خواننده هستم
  مدتی هست تنگی نفس دارم و نفس من به شدت کاهش پیدا کرده، همچنین دیگه مثل گذشته نمیتونم قسمت های اوج رو بخونم و صدای من خروسی میشه و میگیره

  نمیدونم علت چی هست

  دائما هم خلط سفید از سینوس هام ترشح میشه و به پشت حلقم میریزه.

  یک نفر میگفت به خاطر فشار به صدا و زیاد خوندن هست مدتی استراحت صوتی داشتم ولی افاقه نکرد.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   احتمالاً مشکلی در صدای شما و وضعیت تنفسیتان وجود دارد که نیاز به ارزیابی دقیق توسط یک پزشک تخصصی دارد. این علائم می‌توانند به دلیل چندین عامل مختلف ایجاد شوند. بهتر است هرچه سریع‌تر به یک پزشک اطلاعات کامل‌تری در مورد وضعیت صدا و تنفس خود ارائه دهید تا بتواند بهترین تشخیص را ارائه دهد.

   علل مختلفی می‌توانند باعث تنگی نفس، کاهش نفس، صدای خروسی، ترشح خلط و مشکلات صوتی شما شوند، از جمله:

   ۱. التهاب مجاری تنفسی: التهاب و عفونت در مجاری تنفسی می‌توانند منجر به ترشح خلط و ایجاد مشکلات تنفسی شوند.
   ۲. بیماری‌های صدا: برخی بیماری‌های صدا مانند خرابی‌های صدا (پلیپ‌ها، خرابی‌های ریوی، یا آلت‌های تنفسی دیگر) می‌توانند صدا را تغییر دهند.
   ۳. نقص تنفسی: مشکلات در تنفس می‌تواند به تنگی نفس و کاهش نفس منجر شود.
   ۴. بیماری‌های مرتبط با تنفس: برخی بیماری‌های مرتبط با تنفس مانند آسم، برونشیت، عفونت‌های تنفسی و غیره می‌توانند این علائم را ایجاد کنند.
   ۵. کار مضاعف صوت: کار زیاد و مضاعف صوت، مثل خوانندگی یا سخنرانی طولانی‌مدت، می‌تواند به خستگی و صدای خروسی منجر شود.

   از آنجایی که نیاز به اطلاعات دقیق‌تر دارد، توصیه می‌شود که با یک پزشک گوش، حلق و بینی متخصص مراجعه کنید تا علت این علائم را تشخیص دهد و به شما راهنمایی‌های لازم را بدهد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من بیست سالمه و چند روزی هست احساس میکنم ی بغض گیر کرده تو گلوم ولی مشکلی تو خوردن غذا ندارم و اعلائم دیگری ندارم فقط احساس بغض تو گلوم میکنم و البته نمیدونم ربطی داره یا نه ولی چند روز پیش دندون پزشکی بودم و دوتا دندونم پر و ی دونه عصب کشی کردم ممکنه واسه اون باشه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احساس بغض یا چسبندگی در گلو ممکن است به دلیل علل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از دلایل ممکن مربوط به عملکرد مری می‌باشد که می‌تواند در نتیجه تغییرات در عصب‌ها یا عضلات مری رخ دهد.
   همچنین، مصرف داروهای مختلف، تنش روحی، استرس، عصبی بودن، تغییر وضعیت عاطفی و همچنین تجربه عصب کشی دندان‌ها ممکن است این احساس را تشدید کنند.

   البته انجام عصب‌کشی دندان‌ها می‌تواند احساسی از بغض یا چسبندگی در گلو به همراه داشته باشد. این احساس ممکن است به دلیل تنش عضلاتی یا عوارض جانبی موقتی که ناشی از خدشه زدن عصب‌ها و بافت‌های اطراف دندان است، ایجاد شود.
   به هر حال، برای تشخیص دقیق‌تر و بررسی احتمال واکنش‌های ناخوشایند بعد از عصب‌کشی دندان، بهتر است با دندان‌پزشک خود تماس بگیرید و مشکلاتتان را با او مطرح کنید. او می‌تواند نتیجه‌ها را بررسی کند و توصیه‌های مناسبی را به شما ارائه دهد.

   پاسخ
 • الهه..دوهفته میشه احساس بغض وخفگی در گلو دارم دکتر نرفتم وقتی قرض دیکنوفنا ت میخورم خوبم وقتی اثرش تموم میشه دوباره احساس ها رو دارم
  1402/04/30 1:10 ق.ظ

  دو هفته میشه احساس خفگی در گلو بغض میکنم وقتی قرض دیکنوفنا ت میخ
  ورم خوب هستم اثرش تموم میشه دوباره احساس میکنم علت چیست

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر.
   احتمالاً دلیل احساس خفگی و بغض در گلوی شما مربوط به یکی از عوامل زیر است:
   ۱. اضطراب و استرس: احساس خفگی و بغض در گلو ممکن است به دلیل اضطراب و استرس باشد. این احساس معمولاً مرتبط با وضعیت های نگران کننده، فشارهای روزمره و تنش های روحی است. در این موارد، تمرکز بر تنفس عمیق و استراحت، تکنیک‌های تنفسی، و مدیریت استرس می‌تواند به کاهش این احساس کمک کند.
   ۲. علائم گوارشی: ممکن است مشکلات گوارشی مانند گرفتگی معده، برگشت آسیب‌های معده به مری، یا اسیدزدگی موجب احساس بغض و خفگی در گلو شود.
   ۳. مشکلات تیروئید: مشکلات تیروئیدی مانند تیروئید پرکاری (هیپرتیروئیدی) ممکن است به احساس خفگی و بغض در گلو منجر شود.
   ۴. التهاب گلو: التهاب گلو و عفونت‌های تنفسی نیز ممکن است علت این احساس باشند.

   برای تشخیص دقیق و مشخص کردن دلیل احساس خفگی و بغض در گلو، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. با بررسی شرح حال شما و انجام معاینات و تست‌های لازم، علت این مشکل را میتوان تشخیص داد و بر اساس آن برنامه درمانی مناسب را تعیین نمود.

   پاسخ
 • سلام من چند وقتیه احساس توده در گلو دارم ،موقعی ک سرگرم کار یا ورزشم خوبم ،ولی موقع بیکاری میاد سراغم ،چند جا دکترم رفتم گفتن تو گلوت چیزی نیست ،و میتونه از اعصاب باشه و بمن قرص سرتالین داد ،ولی دوست ندارم قرص بخورم ،و نخوردم ،این دردم داره اذیتم میکنه ،باید چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام، احساس توده در گلو یا حس فشار در این ناحیه ممکن است به علت متنوعی باشد. احتمالاً چون توصیف شما مرتبط با فعالیت‌های روزانه و بیکاری است، ممکن است به علت اضطراب یا تنش ناشی از استرس باشد.

   اگر تحت معاینه پزشکی بررسی شده‌اید و هیچ گونه علت فیزیکی یا توده قابل مشاهده در گلو تشخیص داده نشده است، احتمالاً مرتبط با اندازه‌گیری عملکرد احساسی شما است. اضطراب، تنش، یا استرس می‌توانند علت این احساس باشند.

   در صورتی که این احساس به شدت شما را اذیت می‌کند و کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ممکن است بهتر باشد به اختصاصی مشاوره روانشناختی مراجعه کنید. مشاوره می‌تواند به شما کمک کند با استرس‌ها و اضطراب‌های خود بهتر مقابله کنید و بهبودی در احساس‌ها و وضعیت گلوتانیت داشته باشید.

   همچنین، مهارت‌های مدیریت استرس مانند یوگا، تمرینات تنفسی، و روش‌های آرام‌سازی می‌توانند به کاهش این احساس کمک کنند. ممکن است بهتر باشد به طور مستمر فعالیت‌های بدنی کنید و از فعالیت‌های آرامش‌بخش مثل مطالعه، موسیقی گوش دادن، یا پیاده‌روی در طبیعت استفاده کنید.

   اگر احساس ناخوشایند شما ادامه دارد یا شدیدتر می‌شود، بهتر است مجدداً با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی دقیق‌تری انجام شود و راهنمایی‌های لازم به شما داده شود.

   پاسخ
 • باسلام وخسته نباشید، پسرمن چند ساله که احساس میکنه چیزی توی گوشه و مرتب باسرفه سعی میکنه اون جسم خارجی رو بیرون بیاره، دایم میبرمش دکتر معاینه میشه هیچی نیس، یه داروخانه توی اتاقش داره از انواع داروهای شیمیایی و سنتی، دکتر میگه ممکنه اسپاسم باشه و یا بغض و باید ببریش روانشناس، نمیدونم باید چیکار کنم، شب تا صبح از صدای سرفه ی اون ارامش نداریم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام. احتمالاً این مشکل که پسر شما احساس می‌کند چیزی در گوشش است و به‌طور مداوم با سرفه تلاش می‌کند آن را بیرون آورد، نیازمند ارزیابی و تشخیص دقیق‌تر است. اما می‌توانم راهنمایی‌هایی ارائه دهم:

   مراجعه به پزشک: توصیه می‌شود پسرتان را به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) ببرید تا گوش و گردن او را معاینه کند و با توجه به نتایج معاینه، تشخیص و درمان مناسب را ارائه دهد.

   از داروخانه اتاقش بیرون بیایید: در دسترس بودن داروهای شیمیایی و سنتی در اتاق پسر شما ممکن است به اتلاف داروها و نیز ایجاد مشکلات دیگر منجر شود. اگر پزشک نسبت به استفاده از داروها توصیه کرده است، از جایی معتبر و طبق دستورات پزشک استفاده کنید.

   ترکیب روان‌شناسی: اگر پسر شما دچار اضطراب و یا مشکلات روانی است، ممکن است نیاز به مشاوره روان‌شناسی یا روان‌پزشکی داشته باشد. در این صورت، می‌توانید با روان‌شناس مشورت کنید.

   محیط آرامش‌بخش: محیط مناسب و آرام برای خوابیدن و استراحت کردن پسر شما اهمیت دارد. سعی کنید او را در یک محیط آرام و بی‌صدا قرار دهید تا بهتر استراحت کند.

   تغذیه سالم: اطمینان حاصل کنید که پسرتان تغذیه سالم و مناسبی دارد و کافی است. ترکیب غذاهای سالم و متنوع در رژیم غذایی او را تقویت می‌کند.

   بهتر است از نظرات پزشک و متخصصان حرفه‌ای بهره‌مند شوید تا مشکلات پسرتان به درستی تشخیص داده شوند و درمان مناسب انجام شود. آرامش او و شما همیشه در اولویت باشد.

   پاسخ
 • Asal asadian
  1402/04/22 8:37 ب.ظ

  سلام من دخترم ۱۶ ساله‌. از صبح که بلند شدم سرم و گوشم درد میکنه و احساس بغض رو دارم. وقتی خوابیدم احساس بغض و خفگی بیشتر میشه ولی وقتی نشستم کمتره. وقتی نفس میکشم درد بیشتر میشه

  پاسخ
  • سلام. درد سر و گوش می‌تواند به علت چندین عامل مختلفی از جمله عوامل تنشی، عفونتی، التهابی و یا عوارض دیگری ایجاد شود. احساس بغض و خفگی نیز ممکن است به علت تنش، استرس یا عوامل روانشناختی دیگر رخ دهد.
   با توجه به توصیف شما، ممکن است این علائم به عوامل تنشی و استرسی مرتبط باشد. همچنین، احتمال وجود مشکلات روانشناختی نیز وجود دارد که می‌تواند به احساس بغض و خفگی موجود در شما مربوط شود.
   بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا علت دقیق علائم را تعیین کنند. پزشک شما با بررسی سابقه پزشکی شما، انجام معاینه فیزیکی و در صورت لزوم انجام آزمایش‌های تشخیصی، می‌تواند تشخیص صحیح را قرار دهد و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.
   در زمان انتظار قرار گرفتن در صف ملاقات با پزشک، می‌توانید اقداماتی انجام دهید که به تسکین علائم کمک کند، مانند استراحت، آرامش بخشی، مصرف آب و مایعات به میزان کافی، استفاده از داروهای ضد درد غیر استروئیدی (مانند پاراستامول) با توجه به دستور پزشک و تلاش برای کاهش استرس و تنش‌های روزمره.
   با توجه به سن شما، ممکن است پزشک شما نیاز به مشاوره از جانب روانشناس یا متخصص روانپزشکی را بررسی کند تا مشکلات روانی احتمالی را مورد بررسی و درمان قرار دهد.

   پاسخ
 • سلام پسر من ده سالش هست از اولین لقمه غذایی که میخوره مدام آب میخوره تا غدا از گلوش بره پایین میگه مثل یه مه یا بخار از معده ام میاد تا گلوم ،نمیتونم غذا رو بدن آب زیاد قورت بدم .خیلی لاغر هست ولی غذا خوردنش طولانی و تقریبا کامل بشقابش رو تمام میکنه ،میخوام بدونم برای این حالت که همیشه با شروع غدا خوردن داره چکار کنم

  پاسخ
  • سلام، برای مشکل فرزندتان میتوانید این نکات را در نظر بگیرید:

   ۱. کوچک‌تر و مرتب‌تر خوردن: تشویق کنید که غذا را به قطعات کوچکتر بخورد و آن را به آرامی بجوید و بلعد. این کار میتواند کمک کند تا غذا بهتر هضم شود و احساس آب رفتن از معده به گلو کاهش یابد.

   ۲. تغییر در ترکیب غذا: تغییر در نوع غذاها و ترکیب آن‌ها میتواند کمک کند. ممکن است برخی غذاها برای فرزندتان سبب ایجاد این مشکل شوند. تجربه کنید و ببینید کدام غذاها یا مواد غذایی برایشان سبب بهبود وضعیت میشود.

   ۳. مراجعه به پزشک: در صورتی که این مشکل به شدت اذیت‌کننده باشد و تأثیری بر وزن و رشد فرزندتان دارد، مراجعه به پزشک متخصص گوارش و روده‌ها میتواند منجر به تشخیص دقیق‌تر و درمان مناسب‌تر شود.

   لطفا توجه داشته باشید که مراجعه به پزشک متخصص میتواند بهترین راه حل را در رابطه با وضعیت خاص فرزندتان ارائه دهد.

   پاسخ
 • آریانا
  1402/04/11 1:21 ق.ظ

  سلام ,بنده حدودا ۲ ماه پیش به دندانپزشک مراجعه کردم وازآن زمان بعداز یجراحیهای متعدد دندانی n2,وren2احساس گرفتگی صدا,درد ,التهاب ,حس خفگی درگلو وحلق خود کرده وهمچنان میکنم ,این علایم توام با آفتهای دهانی که همچنان بدون بهبودی هستند ,درضمن این جریانات استرس بسیار شدید خانوادگی را متحمل شدم ,مدتها درعین درد دندانهای جراحی شذه ودهان مجروح همچنان این حالت خفگی وگرفتگی صداودرد گلو وجود داشت ,توام با ضربان قلب شدید ,فشارخون بالا ,لرزش دستان وضعف وناتوانی عضلات وبی حالی,تا جایی که به متخصص قلب وعروق مراجعه واکو ونوارقلبی گرفته شد ونرمال بود ,الان دردهای دندانهای جراحی یافته بهبود یافته ولی حس خفگی درد والتهاب در گلو وحلق ادامه دارد ,هم زمان با عدم بهبود آفت های دهانی

  پاسخ
  • سلام. با توجه به توضیحاتی که فرمودید، به نظر می‌رسد علایمی که در گلو و حلقتان دارید با عملیات دندانپزشکی ایجاد شده باشند. درد، التهاب، حس خفگی و آفت های دهانی ممکن است به عوامل زیر مربوط باشند:

   عفونت: عملیات دندانپزشکی می‌تواند به عفونت در گلو و حلق شما منجر شود. این عفونت ممکن است منجر به التهاب، درد و حس خفگی شود.

   ممکن است در هنگام عملیات دندانپزشکی، صدای شما تنظیم نشده و از طریق جراحی تحت تأثیر قرار گرفته باشد، که می‌تواند به حس خفگی و تغییر در صدا منجر شود.

   استرس: تجربه استرس شدید خانوادگی می‌تواند عوارض فیزیکی مانند درد، ضعف عضلات و تغییرات در ضربان قلب را به همراه داشته باشد.

   با توجه به اینکه مشکل شما پس از عملیات دندانپزشکی برای مدت طولانی ادامه دارد و بهبود نیافته است، پیشنهاد می‌کنم با متخصص گوش، حلق، بینی (ENT) مشورت کنید. وی می‌تواند شما را بررسی کرده و تشخیص دقیق‌تری را قرار دهد و درمان مناسبی را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام من ۲۵ روزی میشه که در قسمت نای احساس خفگی میکنم اونم از وقتی شد که همزمان با خوردن شیرینی یه حرفی ناراحتم کرد بشدت دیگه نمیدونم شیرینی گیر کرده یا از ناراحتی اینجور شدم.جوریه که کلافم کرده آزمایش معده و تیروئید هم رفتم مشکل خاصی نداشتم بنظرتون باید چیکار کنم شبا نمیتونم بخوابم از یه مدت قبل هم ریه م خس خس میکرد و صدای غر غر آب میداد انگاری حساسیت بود براش دارو خوردم.یه ماه پیش هم قسمتی از گردنم بشدت یهویی درد گرفته بود طوریکه چشامم نمیتونستم تکون بدم الان هم اینجوری…

  پاسخ
  • سلام مشکلاتی که شما توصیف می‌کنید، نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک دارند تا علت آنها تشخیص داده شود. احساس خفگی، درد گلو و مشکلات تنفسی ممکن است به علت عوامل مختلفی از جمله مشکلات گوارشی، التهابات مجرای هوایی، یا عوامل روانی باشد. برای بررسی دقیق و تشخیص درست، بهتر است به پزشک خود مراجعه کرده و او را در جزئیات بیشتری درباره علائم و تغییراتی که تجربه می‌کنید، مطلع کنید. پزشک می‌تواند شما را بررسی کرده، آزمایش‌های لازم را انجام دهد و در صورت لزوم شما را به متخصص‌های دیگر هدایت کند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین منم یک سال ونیم هست احساس میکنم ک داخل گلوم چیزی هست وبغض میکنم وغذاکه میخورم حالت خفگی بهم دست میده گردنم رو اینبر اونبرمیکنم احساس خفگی میکنم

  پاسخ
 • سلام مادر من حدود سه ماه میشه که حس میکنه در گلوش چیزی گیر کرده
  و بعضی وقت حس سوزش در قسمت قفسه سینه داره و صداشم بعضی وقت گرفته میشه
  دکترم خیلی رفته ولی تاثیری نداشته
  ممنون جواب بدین.

  پاسخ
  • سلام،
   احساس گرفتگی و سوزش در گلو و همچنین صدای گرفته شده ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عفونت‌های تنفسی، التهاب مخاطی، ترشح اکید معده و تنش عضلات گلو، بوجود آید. اما اگر مادر شما مکرراً به دکتر مراجعه کرده و تاثیری نداشته است، ممکن است نیاز به ارجاع به متخصص دیگری مثل متخصص گوش، حلق و بینی (ENT) داشته باشد. متخصص ENT می‌تواند علت دقیق این مشکل را تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. ممکن است نیاز به انجام تست‌های تکمیلی مانند آندوسکوپی (بررسی داخل گلو با ابزاری ویژه) یا سایر آزمایشات بیشتر باشد. در هر صورت، بهتر است مادر شما با توجه به عدم تاثیر درمان در حال حاضر، با پزشک خود مشورت کند و در صورت لزوم به متخصص دیگری مراجعه کند.

   پاسخ
 • سلام من از سالهای قبل مشکل احساس بسیار نا خوشایندی در گلو دارم قبلا این مشکل بعد از چند روز حل میشد و گاهی تا یک سال هم مشکل نداشتم اما الان حدود دو ماه هر شب این مشکل را دارم وغیر قابل تحمله فقط با مصرف قرص الپروزلام مشکل حل میشه اونم بخاطر ترس از وابستگی و عوارض نمیخوام استفاده کنم راه حل دیگری برای رفع این حالت هست

  پاسخ
  • احساس ناخوشایند در گلو ممکن است به عوامل مختلفی برگردد، از جمله عوامل فیزیولوژیک و روانشناختی. در صورتی که قرص الپروزلام توسط پزشک به شما تجویز شده و تاکنون مشکل شما را حل کرده است، می‌توانید از آن استفاده کنید. اما اگر نمی‌خواهید از این قرص استفاده کنید و به دنبال راهکارهای دیگر هستید، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

   آرامش و تمرکز: تمرین‌های آرامش و تنفس عمیق، مثل مدیتیشن و یوگا، می‌تواند به کاهش استرس و تنش‌های روانی کمک کند و ممکن است به بهبود احساس ناخوشایند در گلو کمک کند.

   تغییر در رژیم غذایی: مصرف غذاهای سرد و خنک می‌تواند به کاهش احساس تحریک در گلو کمک کند. همچنین، از مصرف مواد محرک مثل قهوه، نیکوتین و الکل به‌طور موقت خودداری کنید.

   تمرینات گرمایشی: تمرینات گرمایشی مانند استراحت در حمام گرم یا استفاده از پتو گرم در اطراف گردن و گلو می‌توانند به کاهش احساس ناخوشایند در گلو کمک کنند.

   مراجعه به پزشک: در صورتی که مشکل شما همچنان ادامه دارد و بهبود یافتن با روش‌های غیردارویی ممکن نباشد، مراجعه به پزشک تخصصی مشاوره و درمان صحیح را تضمین می‌کند. پزشک می‌تواند با بررسی و شناخت دقیق تر از وضعیت شما، راهکارهای مناسب تر را توصیه کند.

   پاسخ
 • م دانا
  1402/04/02 6:43 ب.ظ

  سلام من چند روز پیش احساس بغض در گلو دارم بع همراه خلط ،یکی دو روز خوب شد و با ناراحتی که داشتم دوباره شروع شده،نفس کشیدن برام سخت شده دلیلش چی میتونه باشه؟ممنون

  پاسخ
  • سلام. احساس بغض در گلو و خلط ممکن است به علت عوامل متعددی رخ دهد. برخی از دلایل ممکن عبارتند از:

   آسم: اگر درگیری با عوامل آلرژی‌زا مانند گرده گیاهان، غبار یا حیوانات خانگی هستید، ممکن است بغض در گلو و خلط ایجاد شود.

   سینوزیت: التهاب در حاشیه بینی و سینوس‌ها می‌تواند منجر به ترشح خلطی شود که به گلو سیل می‌کند و احساس بغض در گلو را ایجاد می‌کند.

   ریفلاکس اسید معده: در برخی افراد، اسید معده به بالا می‌رود و به گلو راه می‌یابد، که باعث احساس بغض در گلو و ترشح خلطی می‌شود.

   عفونت تنفسی: عفونت تنفسی مانند التهاب حلق، التهاب لارنگیت یا عفونت ریه می‌تواند به ترشح خلط و احساس بغض در گلو منجر شود.

   استرس و اضطراب: استرس و اضطراب می‌توانند علائمی همچون احساس بغض در گلو، تنگی نفس و ترشح خلطی را تشدید کنند.

   با توجه به شرح علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک می‌تواند با انجام بررسی جسمی، پرسش سوالات مربوط به سابقه پزشکی و در صورت لزوم انجام آزمایشات تشخیصی، دلیل این علائم را تشخیص داده و به شما درمان مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام مت هنگام غذا خوردن بعضی وقت غذا در گلوم گیر میکنه بنطر شما علت چیه

  پاسخ
  • سلام. اگر هنگام خوردن غذا بعضی اوقات غذا در گلو شما گیر می‌کند، ممکن است علت آن به چندین عامل مربوط باشد. در زیر برخی از علل محتمل را بررسی خواهم کرد:

   مشکلات عضلات و عصب‌های گلو: مشکلات در عملکرد عضلات و عصب‌های مربوط به گلو می‌تواند باعث ایجاد احساس گیر کردن غذا شود. برخی از مشکلات ممکن شامل ضعف عضلات گلو، اختلال حرکتی عضلات گلو و عصب‌های مربوطه، یا اختلالات مربوط به حرکت صافی گلویی می‌باشد.

   انسداد مکانیکی: وجود عواملی مانند ندول‌ها، تنگی قندهای گلو، آسیب یا ترشحات غیرطبیعی در گلو می‌تواند منجر به انسداد و گیر کردن غذا شود.

   اختلالات پوشش مخاطی: برخی از اختلالات مانند التهاب، عفونت یا تحریک مخاط گلو می‌توانند باعث تغییر در پوشش مخاطی گلو شوند و در نتیجه غذا گیر کند.

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق علت گیر کردن غذا در گلو و تعیین برنامه درمانی مناسب، توصیه می‌شود به یک پزشک مراجعه کنید. پزشک شما با بررسی دقیق علائم، تاریخچه پزشکی و انجام معاینات لازم، می‌تواند دلیل این مشکل را تشخیص داده و به شما راهنمایی لازم را ارائه کند.

   پاسخ
 • سلام من سه چهار روزی هست احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده ،قورت دادن اب دهان برام مشکل هست ،احساس خفگی و حالت تهوع دارم .این چند روز اصلا نتونستم هیچ غذایی بخورم نهایتا یه لیوان آب خوردم.دلیلش چی هست؟ نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟

  پاسخ
  • سلام. احساس داشتن یک چیزی در گلو، قورت دادن آب دهان و احساس خفگی و تهوع می‌تواند به عوامل مختلفی برگردد. یکی از علل ممکن، تحریک و التهاب در ناحیه گلویی و مری، یبوست یا نارسایی عضلات گلو و مری، یا مشکلات در روده‌ها می‌باشد.

   اگر این علائم برای مدت طولانی و بدون بهبود ادامه داشته و شدت آنها زیاد باشد، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی دقیق و انجام آزمایشات لازم، می‌تواند دلیل این علائم را تشخیص داده و درمان مناسب را توصیه کند. مراجعه به پزشک از جهت تشخیص صحیح و دریافت درمان مناسب بسیار مهم است. بنابراین، اگر شما نگران هستید، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید و مشکلات خود را با او مطرح کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر من مدتی استرس و فشار عصبی شدیدی داشتم و بخاطر شرایطی که داشتم نمیتونستم گریه کنم و مدام بغض میکردم و بغضم رو قورت میدادم به یکبار که بغض کردم و قورتش دادم گلوم درد گرفت خیلی اهمیت ندادم ولی صبح که بیدار شدم درد شدیدی از گلو تا معده و قفسه سینه داشتم اخساس خفگی درد هنگام بلع دارم و صدام هم اروم شده و نمیتونم بلند حرف بزنم به محض اینکه تن صدام کمی بالامیره خفگی شدیدی احساس میکنم و هنگام صحبت هم سرفه ام میگیره و واقعا دارم اذیت میشم نمیدونم چیکار کنم دکتر فقط مونته لوکاست و امپول بتا متازون بهم داد ممنون میشم نظرتونپ بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، به نظر می‌رسد که شما دچار عوارض جسمی از عواطف و استرس شده‌اید. درد و احساس خفگی که شما توصیف کرده‌اید، ممکن است ناشی از تنش عضلانی در ناحیه گلو و قفسه سینه باشد. بیماری‌های مرتبط با گلو و قفسه سینه نیز اینگونه علائم را ایجاد می‌کنند، اما در صورتی که این علائم بعد از حالت استرسی شما ظاهر شده باشند، احتمالاً از عوامل روانشناختی ناشی می‌شوند.

   مشاوره و درمان توسط روانشناس یا مشاور می‌تواند برای شما مفید باشد تا با استرس و اضطراب کنونی خود بهتر کنار بیایید. همچنین، تکنیک‌های مدیریت استرس و رفع تنش می‌توانند کمک کننده باشند. این می‌تواند شامل تنفس عمیق، روش‌های آرامش‌بخش مانند مدیتیشن و یوگا، فعالیت‌های بدنی منظم و به خواب کافی رسیدن باشد.

   در هر صورت، در صورتی که علائم شما بیشتر می‌شوند، بهتر است دوباره به پزشک خود مراجعه کنید و شرایط خود را با او مطرح کنید تا بررسی دقیق‌تری انجام شود و در صورت لزوم، آزمایش‌ها و تشخیص دقیق‌تری انجام شود.

   پاسخ
 • محمودرضا زندی
  1402/03/30 2:35 ب.ظ

  سلام مردی ۴۲ ساله هستم از ۱۲ سالدپیش تا به حال در ناحیه گلو احساس خفگی و اوق زدن دارم ،لباس یقه گرد نمیتونم بپوشم آرایشگاه بخار بستن پیشبند نمیتونم برم و از همه بدتر دندانپزشکی که فقط تحت بیهوشی یا سدیشن میتونم انجام بدم و با این وضعیت دیگه از زندگی سیر شدم ، پانزده ساله که پنتوپرازول ۴۰ استفاده میکنم بدون پنتو احساس میکنم هر لحظه دارن خفم میکنن ،ممنون میشم اگر پزشک خاصی یا راه درمان جدیدی بلدین بنده رو راهنمایی کنین

  پاسخ
  • سلام، توصیه می‌کنم به پزشک خود مراجعه کنید و مشکلات و علائم خود را به او توضیح دهید. یک پزشک متخصص در بخش گوش، حلق و بینی (ENT) یا متخصص درمان آسیب‌های عصبی می‌تواند شما را مورد بررسی قرار داده و تشخیص دقیقی را برای شما قائل شود.

   در صورتی که داروی پانتوپرازول تأثیر قابل توجهی بر روی علائم شما نداشته است، پزشک ممکن است نیاز به بررسی دقیق‌تر داشته باشد و درمان دیگری را توصیه کند. او می‌تواند تحقیقات جدید در زمینه بیماری شما را بررسی کند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. همچنین، در صورت لزوم، ممکن است به شما پیشنهاد شود تا به متخصصان دیگری مانند گوارش‌پزشک، عصب‌شناس یا روانشناس مراجعه کنید.

   توصیه نهایی این است که با پزشک خود مشورت کنید و به راهنمایی‌ها و درمان‌هایی که ایشان تعیین می‌کنند، پایبند باشید. همچنین، اگر احساس می‌کنید نیاز به دیدار با پزشک دیگری دارید، می‌توانید نظر یک پزشک متخصص دیگر را بگیرید.

   پاسخ
 • سلام.من خلط پشت حلق دارم و از دوران بارداری هم احساس خفگی و بغض درگلو دارم.الان۴۰ روزه زایمان کردم هنوز این مشکلات رو دارم.میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم؟رفتم دکتر گفت باید لوزه هاتو دربیاریم.آخه من لوزه هام مشکلی ندارن که.خلط از پشت دماغم میاد و پشت حلقم گیرمی کنه و بغض گلو هم دارم.

  پاسخ
  • سلام. به نظر می‌رسد مشکل خلط پشت حلق و احساس خفگی و بغض در گلو که از دوران بارداری شروع شده است، همچنان بعد از زایمان باقی مانده است. این مشکلات ممکن است به دلیل عوامل متعددی از جمله تغییرات هورمونی در دوران بارداری، تغییرات مربوط به عضلات و بافت‌های گلو و مجاری تنفسی، و یا تحریکات مکانیکی مرتبط با زایمان باشد.

   پیشنهاد می‌کنم باز هم به پزشک خود مراجعه کنید و در مورد این علائم با وی صحبت کنید. در صورتی که پزشک شما پیشنهاد برداشتن لوزه‌ها را داده است، ممکن است براساس ارزیابی و بررسی دقیق ایشان، به این نتیجه رسیده باشند که لوزه‌ها ممکن است دخیل در علائم شما باشند. اما اگر شما مطمئن نیستید که لوزه‌ها مشکلساز هستند، می‌توانید نظر دیگری از یک پزشک دیگر نیز بگیرید. نظر دوم یک پزشک متخصص مشاوره و بررسی بیشتری می‌تواند به شما ارائه دهد.

   همچنین، می‌توانید در طول روز اقداماتی برای کاهش خلط و تسکین علائم انجام دهید. به عنوان مثال، می‌توانید از بخور و بخار داغ برای ترطیب مجاری تنفسی استفاده کنید، مایعات بیشتری مصرف کنید، از خوردن مواد غذایی حاوی ترشی و اسیدی خودداری کنید، و قبل از خواب در یک موقعیت مناسب و با بالابردن سر خوابید تا خلط کمتری به پشت حلق شما برگردد.

   پاسخ
 • باسلام،همسر من چندماهه حس خفگی در گلودارد این حس یه وقتایی هست یه وقتایی نیست،قرص پنتوپرازول وفاموتیدین هم واسه کنترل اسید یک ساله استفاده میکنه،آز تیروئید هم داده نتیجش خوبه،دلیل این حس خفگی چی میتونه باشه،ممنون ازشما

  پاسخ
  • سلام. حس خفگی در گلو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از احتمالات شامل موارد زیر می‌شود:

   اسیدیته معده: استفاده همسر شما از قرص‌های پنتوپرازول و فاموتیدین نشان می‌دهد که اسید معده ممکن است یکی از علل حس خفگی باشد. با این حال، در صورتی که این داروها به طور کامل تأثیرگذار نباشند، ممکن است دلیل دیگری وجود داشته باشد.

   مشکلات گوارشی: برخی مشکلات گوارشی مانند برگشت آب معده به مری، التهاب مری و مشکلات مربوط به مری و حنجره می‌توانند حس خفگی در گلو را تجربه کنید.

   مشکلات تنفسی: بعضی از مشکلات تنفسی مانند آسم، عفونت ریه، ضعف عضلات تنفسی و تنگی ناشی از فشار روانی می‌توانند باعث حس خفگی شوند.

   اضطراب و استرس: استرس و اضطراب همچنین می‌توانند باعث حس خفگی در گلو شوند.

   با توجه به توصیف شما، مهم است که همسرتان با پزشک خود مشورت کند. پزشک می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد، از جمله بررسی دقیق تاریخچه بالینی، انجام آزمایش‌های تکمیلی، و در صورت لزوم ارجاع به تخصصی دیگر مانند متخصص گوارش، متخصص تنفسی یا روانشناسی داشته باشد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من شبا حس میکنم که یه چیزی تو گلوم گیر کرده و حتی راه تنفسمم مسدود میکنه و سرفه میکنم و گاهی از صبح ها موقع بیدار سدن هم همین مشکلو دارم یه مدت مشکل هضم غذا داشتم و الان تا حدودی بهتر شده ولی خب من حساسیت شدید مثل کهیر و سرفه و عطسه هم دارم میخواستم ببینم برای کدوم یکی از این موارده این مشکل گلوی من؟؟ چون به شدت اذیت کنندست

  پاسخ
  • سلام. مشکلی که شما در گلو تجربه می‌کنید، می‌تواند به علت چندین عامل باشد. برخی از علل ممکن عبارتند از:

   تحریک مخاط در گلو: ممکن است عوامل مانند آلرژی، آلودگی هوا، غبار، مواد شیمیایی و تحریک کننده‌های دیگر باعث تحریک مخاط در گلو شوند و حسی از گیر کردن در گلو ایجاد کنند.

   آسم: اگر دچار آسم هستید، ممکن است حس خفگی و مشکلات تنفسی داشته باشید که با حس گیر کردن در گلو همراه باشد.

   عفونت گلو: التهاب و عفونت در ناحیه گلو می‌تواند باعث تورم و تحریک در این منطقه شود و حس گیر کردن در گلو را ایجاد کند.

   ریفلاکس اسید معده: ریفلاکس معده به معنای برگشت آسیب به مری است. این موضوع ممکن است باعث تحریک و تورم در منطقه گلو شود و حس گیر کردن در گلو را ایجاد کند.

   برای تشخیص دقیق و درمان مناسب، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک با بررسی و ارزیابی دقیق و توجه به علائم و شرایط شما، می‌تواند علل مشکلات شما را تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام .من احساس خفگی گلو دارم و انگار یه چیزی توی گلوم هس ..ورم معده دارم متونه دلیلش این باشه؟

  پاسخ
  • سلام. احساس خفگی و انگار یک چیزی در گلوی شما مانند علائمی باشد که به عوامل مختلف مرتبط با گلو، معده یا سیستم تنفسی مربوط شود. یکی از این عوامل می‌تواند ورم معده باشد. درصورتی که دچار ورم معده هستید، می‌تواند به دلیل التهاب و آسیب به بافت‌های گوارشی باشد که می‌تواند علایمی مانند خفگی و احساس گیر کردن در گلو ایجاد کند.

   اما باید توجه داشت که علل خفگی و احساس گیر کردن در گلو می‌توانند متنوع باشند و شامل عوامل دیگری مانند عفونت گلو، التهاب مری، آسم، آلرژی، اختلالات تیروئید، اضطراب و استرس و همچنین مشکلات عصبی و عضلانی باشند.

   برای تشخیص دقیق و تعیین دلیل احساس خفگی و مشکلات مربوط به گلو، توصیه می‌شود با پزشک خود مشاوره کنید. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی، انجام معاینه فیزیکی و در صورت لزوم انجام آزمایشات تشخیصی، می‌تواند علت این علایم را تعیین کند و بر اساس آن برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من امروز گلوم یک جوری شده وقتی غذایی مخصوصا برنج میخورم احساس میکنم دارم شیشه قورت میدم این دلیلش چیه؟

  پاسخ
  • سلام، علت احساس شیشه قورت دادن در هنگام خوردن برنج می‌تواند مربوط به چندین عامل باشد. در زیر تعدادی از این عوامل را ذکر می‌کنم:

   خشکی دهان: اگر دهان خشک باشد، ممکن است غذا به راحتی لغزش پیدا نکند و احساس شیشه قورت دادن ایجاد شود. این ممکن است به دلیل کمبود ترشحات لعابی دهان، مصرف کم آب، مصرف داروهای خشک کننده دهان یا بیماری‌های مرتبط با خشکی دهان باشد.

   مشکلات گوارشی: برخی مشکلات گوارشی مانند ترشح زیاد اسید معده، تورم مخاط معده یا اسپاسم عضلات مری، می‌توانند باعث احساس شیشه قورت دادن در هنگام خوردن شود.

   اضطراب و تنش: استرس و اضطراب می‌توانند باعث تنش عضلات گلو و مری شوند و در نتیجه احساس شیشه قورت دادن ایجاد کنند.

   عوامل دیگر: عواملی مانند التهابات دهان و گلو، عفونت‌های ریه، مشکلات درنده مانند آسم و آلرژی، وجود ترشحات غیرعادی در ناحیه گلو و موارد دیگر نیز ممکن است علت احساس شیشه قورت دادن باشند.

   برای تشخیص دقیق و درمان مشکل شما، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی شرح حال شما، انجام امتحان فیزیکی و در صورت لزوم انجام آزمایش‌های تکمیلی، می‌تواند دلیل این احساس شمارا تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام مرد هستم و۱۴ سالمه چند روزی هست که حس میکنم یک چیزی تو گلوم گیر کرده برای درمانی نیاز به پزشک هست؟

  پاسخ
 • سلام من بیش از هشت سال ازست که احساس گرفتگی در گلون بشکلی که غذایی گیر کرده است در گلونم دارم سال قبل از سه سال اخیر خفیف بود و در صورتی سرما خورده گی با این حالت مواجه میشدم اما سه سال اخیر همیشه همین حس را در گلونم دارم بعضی اوقات خفیف و بعضی اوقات وخیم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر.من دو سه روزه که وقتی آب دهانم رو قورت میدم احساس میکنم چیزی در گلوم گیر کرده.میخواستم بدونم بخاطر چی هست؟ سه هفته هم هست که پرکاری تیرویید دارم و قرص متی مازول مصرف میکنم .میشه از عوارض قرص متی مازول باشه یا نه؟ البته دوسه روزه خلط پشت حلق هم دارم

  پاسخ
  • سلام، احساس گیر کردن چیزی در گلو و خلط پشت حلق می‌تواند به عوامل مختلفی مرتبط باشد، از جمله:

   عفونت تنفسی: عفونت در حلق و بینی می‌تواند باعث ایجاد خلط و احساس گیر کردن در گلو شود.

   ارتجاع معده: در برخی افراد، ارتجاع معده به بالا می‌تواند باعث ایجاد احساس گیر کردن در گلو و خلط پشت حلق شود.

   عوارض قرص متی مازول: در برخی از موارد، مصرف قرص متی مازول می‌تواند عوارضی مانند خشکی دهان و گلو را به همراه داشته باشد، اما در اکثر موارد این عوارض مهم نیستند و به طور معمول پس از قطع دارو بهبود می‌یابند.

   برای تشخیص دقیق و تعیین علت احساس گیر کردن در گلو و خلط پشت حلق، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی و ارزیابی شما می‌تواند تشخیص صحیح را قرار دهد و در صورت لزوم درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام من بعضی موقع ها حس میکنم بالای گلوم سفت شده و سر شده ، و به گوشام هم میرسه

  پاسخ
  • سلام، این علایم که شما توصیف می‌کنید، می‌توانند نشانه‌های چندین شرایط مختلف باشند. به این صورت نمی توان، تشخیص دقیقی ارائه داد. اما ممکن است مشکلی در سیستم گوارشی شما وجود داشته باشد.

   احتمالاً برخی از شرایطی مانند ارتجاع معده یا سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) می‌توانند علت این علائم باشند. همچنین، استرس و اضطراب نیز می‌تواند عواملی باشد که به ایجاد این نوع علایم مربوط می‌شود.

   برای تشخیص دقیق و تعیین علت این علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما با بررسی دقیق تاریخچه پزشکی شما، انجام امتحان فیزیکی، و در صورت لزوم درخواست آزمایشات تشخیصی، می‌تواند تشخیص صحیح را قرار دهد و در صورت لزوم برنامه درمانی مناسب را برای شما تنظیم کند.

   همچنین، اگر علائم شدیدتر شده یا همراه با علایم دیگری مانند سختی در بلع، تنگی نفس شدید، تغییرات وزن یا خونریزی، بهتر است به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • نفس فلان
  1402/03/21 1:09 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من چند روزی هست که بدون هیچ وقفه ای احساس خفگی در گلو دارم و احساس خفگی بسیار سنگینی است جوری که حتی وقتی سرمو پایین میارم به گلوم فشار میادو واقعا قابلیت اوق زدنو دارره چی هسس؟؟

  پاسخ
  • سلام. احساس خفگی و فشار در گلو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از علل ممکن عبارتند از:

   آنکسیته و استرس: استرس و اضطراب می‌تواند به احساس خفگی در گلو منجر شود. در صورتی که با عوارض دیگر همراه نباشد، احتمالاً به علت تنش و استرس ذهنی است.

   عوارض مربوط به گوارش: مشکلات مربوط به گوارش مانند اسیدیته معده، ریفلاکس معده-مری، آبسه مری، یا تورم مری می‌توانند به احساس فشار و خفگی در گلو منجر شوند.

   التهاب گلو و حلق: التهاب حلق و گلو می‌تواند به احساس خفگی و سنگینی در گلو منجر شود.

   آلرژی: وجود آلرژی در مجرای تنفسی می‌تواند به تورم و احساس فشار در گلو منجر شود.

   مشکلات تیروئید: برخی از مشکلات تیروئید مانند گواتر یا تورم در ناحیه گلو می‌توانند به احساس خفگی و فشار در گلو منجر شوند.

   با توجه به شدت و مدت زمان این علایم، توصیه می‌کنم با یک پزشک مشاوره کنید تا علت این علایم را بررسی کند و تشخیص و درمان مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام ..یه هفته هست احساس میکنم چیزی تو گلومه و قفسه سینم و بین دو کتف درد میگیره دلیلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • سلام. درد و احساس چیزی در گلو و قفسه سینه می‌تواند دلایل متنوعی داشته باشد. چندین عامل ممکن است در ایجاد این علائم نقش داشته باشند. برخی از دلایل معمول عبارتند از:

   ۱. التهاب حلق و تنفس: التهاب حلق و تنفسی مانند عفونت تنفسی علتی متداول برای درد و احساس ناراحتی در گلو و قفسه سینه است.

   ۲. اسیدیته معده: برخی از افراد ممکن است به اسید معده بیش از حد برخورد کنند که باعث احساس سوزش و درد در ناحیه گلو و قفسه سینه شود.

   ۳. تنش و استرس: استرس و تنش روحی می‌تواند عوارض فیزیکی مانند درد و احساس ناراحتی در مناطق گوناگون بدن ایجاد کند، از جمله گلو و قفسه سینه.

   ۴. بیماری‌های قلبی: در برخی موارد، درد در قفسه سینه ممکن است به علت مشکلات قلبی مانند آنژین صدری یا برونشیت قلبی باشد. این نیاز به بررسی تخصصی توسط یک پزشک قلب و عروق دارد.

   ۵. مشکلات عضلانی و اسکلتی: درد عضلانی و اسکلتی مانند کشیدگی عضلات، اسپاسم عضلانی و مشکلات در قسمت عقب گردن و کتف نیز می‌تواند منجر به درد و احساس ناراحتی در این نواحی شود.

   با توجه به شرح علائم شما، بهتر است یک ویزیت حضوری با پزشک عمومی یا پزشک داخلی برای ارزیابی دقیق تر و تشخیص صحیح صورت گیرد.

   پاسخ
 • سلام من مدت یکساله که در قسمت گلو حس خفگی و بلع سخت دارم و درد ، اول گفتن تیرویید ساده یا ندول داری ، بعد رفلاکس معده اضافه شد و با وجود خوردن انواع امپرازول ها و البته مسکن اسنترا اما تغییری نکردم و دکترا فقط میگن ادامه بده و چیزی جز استرس نیست ولی گاهی بقدری شدید میشه درد و خفگی که به سر و فکم میزنه و حس فشردگی و انقباض میده و کاری جز خوابیدن و مسکن خوردن نمیتونم انجام بدم ، واقعا نمیدونم تا کی باید ادامه بدم

  پاسخ
  • سلام، احساس خفگی، بلع سخت و درد در قسمت گلو می‌تواند به علت متنوعی باشد. هرچند استرس و اضطراب می‌تواند عواملی در ایجاد این علائم باشند، اما در صورتی که این علائم به طور مداوم و شدید بروز کنند و با تداوم مصرف داروهای ضد اسیدی مانند امپرازول تغییری نکنند، ممکن است علل دیگری نیز دخیل باشند. به همین دلیل، بهتر است برای ارزیابی دقیق و تشخیص درست به پزشک متخصص گوش، حلق، و بینی (متخصص ENT) مراجعه کنید.

   پزشک متخصص بررسی جسمی دقیقی از گلو و حلق شما انجام داده و احتمال وجود مشکلاتی مانند التهاب حلق، نمو تیروئید، اختلالات خود ایمنی و یا مشکلات دیگر را بررسی می‌کند. در صورت لزوم، ممکن است برای تشخیص دقیق‌تر از تست‌های تکمیلی مانند آندوسکوپی (مشاهده داخل حلق با استفاده از دستگاهی ویژه)، آزمایش‌های خون و یا سایر تست‌ها استفاده کند.

   بنابراین، بهتر است با مشاوره و راهنمایی پزشک تخصصی خود ادامه دهید و در صورت نیاز، نظرات و توصیه‌های او را دنبال کنید. ایشان می‌توانند شما را به درمان‌های مناسب هدایت کنند و در صورت لزوم، به متخصصان دیگر ارجاع دهند.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۴۶ سالمه و احساس میکنم یک چیزی در گلومه و بلع برام سخته و همراه کمی درد نیاز به پزشک هست؟ و اینکه مشکل جدی هست؟

  پاسخ
  • سلام. اگر شما احساس می‌کنید یک چیزی در گلوی خود دارید و بلع کردن برایتان سخت است و همراه با درد است، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید. این علائم ممکن است نشانه‌ای از وجود مشکلی در ناحیه گلو و حنجره باشند.

   پزشک شما می‌تواند با انجام بررسی‌های فیزیکی و سوابق پزشکی دقیق، به تشخیص دقیق‌تری برسد. او ممکن است نیاز داشته باشد به منظور ارزیابی بیشتر، از ابزارهای تشخیصی مانند آندوسکوپی گلو استفاده کند.

   مشکل گلویی می‌تواند متنوع باشد و در برخی موارد می‌تواند نشان دهنده مشکل جدی باشد. برخی از علل ممکن شامل التهاب حلق و لوزه‌ها، قرارگیری بدلیل بزرگی غده تیروئید، خراشیدگی یا آسیب دیدگی از طریق بلعیدن جسم خارجی، عفونت‌های ناحیه گلویی و حنجره، زخم‌ها و تورم‌ها در ناحیه گلو و غیره می‌باشند.

   به هر حال، بهتر است به صورت حرفه‌ای توسط پزشک معاینه شوید تا دلیل و مشکل مرتبط با علائم شما مشخص شود و در صورت لزوم درمان مناسب انجام شود.

   پاسخ
 • فرزانه
  1402/03/16 5:43 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من سالهای زیادی هست که درگیر مشکل معده هستم فتخ معده دارم و اچ پیلوری ک متاسفانه خیلی مقاوم هست و تحت نظر دکترم ، سالها اذیتم نمیکرد معده اما الان سه هفتست که هر چیزی میخورم معدم به شدت ورم میکنه و احساس میکنم چیزی پشت گلومه که با آروغ زدن احساس راحتی میکنم اما باید پی در پی اینکار را انجام بدم ، و از معده تا گلوم انگار آتیش گرفته احساس سوزش و گرم بودن میکنم ، دایمتیکون و امپرازول مصرف میکنم که چندان تاثیری نداشته.نه ماه پیش اندوسکوپی کردم فقط دکتر گفت اسید معدم زیاده و اچ پیلوری وجود داره. داروی آرامبخش داد همراه چند قرص معده ک چون خیلی جاها سر زدم و گیرم نیامد نرفتم دنبالش دیگه.سابقه تیروئید کم کار هم دارم

  پاسخ
  • سلام. متاسفم که با مشکلات معده و اچ‌پیلوریا مواجه هستید. ورم معده و سوزش در گلوی شما می‌تواند به علت افزایش اسید معده و تحریک مخاط معده و مری ایجاد شده باشد.

   درمان اچ‌پیلوریا برای برطرف کردن علائم شما مهم است. معمولاً دکتران برای درمان اچ‌پیلوریا از یک ترکیب داروها استفاده می‌کنند که شامل دو یا سه داروی ضد باکتری، همچون آموکسی سیلین، کلاریترومایسین و مترونیدازول است. همچنین داروهای مهار کننده اسید معده مانند امپرازول و رانیتیدین نیز معمولاً تجویز می‌شوند. اگر درمان فعلی شما نتیجه مطلوبی نداشته است، ممکن است نیاز به تغییر در داروها یا در نحوه مصرف آنها باشد. بهتر است با پزشک خود در مورد نتیجه اندوسکوپی و تجویزات فعلیتان مشورت کنید تا بتواند بهترین درمان را برای شما تعیین کند.

   همچنین، در کنار درمان دارویی، تغییر در رژیم غذایی و عادات زندگی می‌تواند به بهبود علائم کمک کند. مصرف غذاهای کوچک و مکرر، اجتناب از خوردن غذاهای چرب و سنگین، اجتناب از مصرف الکل و دخانیات، استفاده از تکنیک‌های مدیریت استرس و تمرینات ورزشی منظم می‌توانند به بهبود وضعیت شما کمک کنند.

   با توجه به سابقه کم‌کاری تیروئید نیز ممکن است نیاز به تنظیم درمان تیروئید داشته باشید.

   پاسخ
 • سلام
  من ۱۵ سالمه و در حال حاضر از مشکلاتی از قبیل دل درد عصبی و معده درد و حتی حالت تهوع بعد غذا رنج میبرم…
  و زمانی که استرس میگیرم یا ناراحت میشم یا میترسم و هیجانی میشم دل درد عصبیم بدتر میشه…
  متأسفانه از پریروز حالاتی از قبیل :« سردرد و گاهی فکم درد میگیره، احساس اینکه همش میخوام گریه کنم، بغض و حالت تهوع و احساس گر گرفتگی دارم… وقتی هم به یک مسئله مهم فکر میکنم بدنم لرز میگیره و تنگی نفس شدید پیدا میکنم…
  حتی چند دقیقه پیش هم قلبم تند تند میزد و صدام می‌لرزید و به نفس نفس افتادم و بغضم بدتر شد…
  درد فکم و سرم هم خیلی زیاد شده…

  پاسخ
  • سلام، این علائمی که شما توصیف کردید ممکن است نشانه‌های اضطراب و استرس باشند. استرس و اضطراب می‌توانند عوارض جسمی متنوعی را به همراه داشته باشند از جمله درد قفسه سینه، درد فک، سردرد، تنگی نفس، تهوع و احساس گرفتگی. این علائم ممکن است در مواقعی که استرس و نگرانی بیشتری دارید تشدید شوند.

   برای مدیریت استرس و اضطراب می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

   تمرین و ورزش منظم: ورزش برای کاهش استرس و افزایش روحیه بسیار مفید است. می‌توانید از تمرینات مثل مطالعه یوگا، راه‌رفتن، شنا یا دوچرخه سواری استفاده کنید.
   تنفس عمیق: وقتی احساس استرس یا نگرانی می‌کنید، به تنفس عمیق تمرکز کنید. نفس عمیق کشیده و به آرامی تنفس را تنظیم کنید.
   مراقبت از خود: به موقع استراحت کنید، به خواب کافی برسید و رژیم غذایی سالم و متعادلی را رعایت کنید.
   مدیریت زمان: برنامه‌ریزی مناسب برای وظایف روزانه خود از تنش روحی کمک می‌کند. تلاش کنید وقت کافی برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید.
   مراجعه به روان‌شناس: مشاوره روان‌شناسی می‌تواند به شما در مدیریت استرس و اضطراب کمک کند. یک متخصص روان‌شناس می‌تواند به شما راهنمایی‌های موثری ارائه دهد.
   با این حال، برای تشخیص دقیق و درمان مشکلاتتان، توصیه می‌شود به یک پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • رامتین
  1402/03/11 0:25 ق.ظ

  سلام من حس میکنم یه چیزی سمت راست گلوم گیر کرده یا انگار راه میره

  پاسخ
  • سلام، احساس گرفتگی یا انگشت گرفتگی در گلو می‌تواند به علت چندین عامل مختلفی باشد. برخی از احتمالات عبارتند از:

   التهاب حلق و تحریک: التهاب حلق می‌تواند باعث احساس گرفتگی و تنگی در گلو شود. عواملی مانند عفونت‌های تنفسی، آلرژی‌ها، بیماری‌های گوارشی و تحریکات ممکن است باعث ایجاد این علایم شوند.

   سوزش معده و گردن: عوارض برخی بیماری‌های گوارشی مانند گرفتگی معده، زخم معده یا ریفلاکس اسید معده می‌تواند به عنوان علتی برای احساس گرفتگی در گلو در نظر گرفته شود.

   استرس و اضطراب: استرس و اضطراب ممکن است به صورت فیزیکی نیز علایمی مانند گرفتگی در گلو و احساس راه رفتن در گلو ایجاد کند.

   تنش عضلات گردن و شانه: تنش و فشار در عضلات گردن و شانه نیز ممکن است به عنوان یک علت برای احساس گرفتگی در گلو مطرح شود.

   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی جزئیات بیشتر، بررسی فیزیکی و در صورت لزوم، درخواست آزمایشات تکمیلی می‌تواند تشخیص دقیق‌تری برای شما قائل شود و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • احمدشاه
  1402/03/10 11:37 ب.ظ

  سلام جناب داکتر صاحب گرامی ، من تقریبا یک هفته می‌شود که وقتی غذا یا آب را میخورم احساس میکنم یک اندازه اش نمی‌دانم تو گلو یا مری گیر میکنه ، با معذرت🙏 ولی وقتی آروغ میزنم راحت میشوم ، معده ام سوزش یا درد نداره قبلا ایچ پیلوری داشتم خوب شدم ، حتی آب و یا نوشابه گاز دار را هم که مینوشم اینطور احساس میکنم که یک اندازه اش پایین‌تر از گلویم باقی مانده اس این حالت خیلی برایم آزار دهنده .

  پاسخ
  • سلام. احساس گرفتگی و ماندگی غذا یا آب در گلو می‌تواند به علت چندین عامل مختلفی باشد. برخی از احتمالات عبارتند از:

   اختلالات عضلانی: تنش عضلات گلو و حلق می‌تواند باعث احساس گرفتگی و ماندگی مواد در طی مصرف غذا یا آب شود.

   ریفلاکس اسید معده: ریفلاکس اسید معده به معنی برگشت محتویات معده به سمت بالا می‌باشد و می‌تواند علت احساس گرفتگی و ماندگی در گلو باشد.

   اضطراب و استرس: استرس و اضطراب می‌توانند عوارض فیزیکی ایجاد کنند، از جمله احساس گرفتگی و ماندگی در گلو.

   تنگی مری: برخی از اختلالات مری می‌توانند باعث تنگی و احساس گرفتگی در گلو شوند.

   برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی جزئیات بیشتر، بررسی فیزیکی و در صورت لزوم، درخواست آزمایشات تکمیلی می‌تواند تشخیص دقیق‌تری برای شما قائل شود و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. همچنین، تغییر در الگوی غذایی، مصرف آرام‌بخش‌ها قبل از غذا خوابیدن با سر بالا و کاهش استرس نیز ممکن است به کنترل این علایم کمک کند.

   پاسخ
 • سلام من مدت هفت ماه هست دچار بلع دردناک شدن البته از زمانی ک مشکلات خانوادگی دارم ودچار رفلاکس معده شدم دارو استفاده کردم احساس سبکی درمعده داشتم ولی ی مدت مشکلاتم وحرص و جوشنم زیاد شد و هم بغض میکردم که گلوم اینطوری شد یعنی مایعات گرم و میخورم ولی برنج و نون و غذاهای خشک رو نمیتونم با درد پایین میرع گاهی تو گلوم گیر می‌کنه دیگه نمی‌فهمم غذا چی میخورم چ مزهای هست و وزنم از ۸۳اومده ۷۲کیلو کاهش داشته اندوسکوپی کردم از مری عکس با باریوم گرفتم ولی توده‌ای نبود الان داروی رفلاکس معده دکتر داده بخورم اگر خوب نشد دوباره اندوسکوپی کنم من الان چکار کنم میخام برم از نظر تیرویید و گوش و حلق و بینی هم بررسی شم حالا نظر شما چیه آقای دکتر

  پاسخ
  • سلام. با توجه به مشکلاتی که شما توضیح دادید، به نظر می‌رسد که عوامل مختلفی بر سلامتی شما تأثیر گذاشته باشند، از جمله رفلاکس معده و مشکلات خانوادگی که باعث استرس و اضطراب شما شده است. در این موارد، پیشنهاد می‌دهم به ترتیب زیر عمل کنید:

   ادامه مصرف داروهایی که برای رفلاکس معده توصیه شده است، به طور منظم و با رعایت دستور پزشک.

   در صورتی که با مصرف داروها تغییر قابل توجهی در وضعیت خود حاصل نشده، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و در مورد تغییرات و نارسایی درمان بحث کنید. پزشک ممکن است تغییر در دوز داروها یا تغییر در نوع درمان را در نظر بگیرد.

   برای مشاوره و بررسی مشکلات تیروئید، گوش و حلق و بینی، می‌توانید به متخصص مربوطه مراجعه کنید. آنها با انجام بررسی‌های لازم، می‌توانند به شما توصیه‌های مناسبی بدهند و در صورت لزوم آزمایشات تکمیلی را درخواست کنند.

   در کنار این موارد، مهم است که به مدیریت استرس و اضطراب خود توجه کنید. می‌توانید از روش‌های مانند ممارست روزانه تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن و فعالیت‌های تفریحی استفاده کنید. همچنین، به مشاوره روانشناسی نیز فکر کنید.

   مهم است که با پزشک خود در مورد تمامی علائم و تغییراتی که تجربه می‌کنید، صحبت کنید. او می‌تواند شما را بیشتر راهنمایی کند و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام من چندین سال غلط پشت حلق دارم وقتی غذا می خورم صرفه دارم اما صرفه کوتاه همیشه بینی ام گرفته زبانم برفک دارد و شبها ریزش اب دهان دارم وبویدهنم بداست با مسواک هم رفع نمیشود شبها مسواک واب نمک در دهانم غرغر میکنم چه چکارکنم راهنمای کنید

  پاسخ
  • از توضیحات شما مشخص است که با مشکلاتی مانند غلط پشت حلق، بوی بد دهان و ریزش آب دهان مواجه هستید. این مشکلات ممکن است به عوامل متعددی مرتبط با سلامت دهان و گلو اشاره کنند. در ادامه، چند راهنمایی برای شما می‌آورم:

   مراجعه به دندانپزشک: ابتدا بهتر است یک نوبت با دندانپزشک خود ترتیب دهید تا وضعیت دندان‌ها، لثه و دهان بررسی شود. مشکلاتی مانند ترسیدگی لثه، التهاب دهان، ترشحات نامطبوعه و عفونت‌ها می‌توانند علت مشکلاتی که ذکر کرده‌اید باشند.

   بهداشت دهان: مراقبت منظم از دهان و دندان‌ها مهم است. مسواک‌زدن حداقل دو بار در روز به همراه استفاده از نخ دندان و آب دهان مطبوعه می‌تواند به بهبود وضعیت دهان و کاهش بوی بد کمک کند.

   مصرف آب کافی: مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می‌نوشید تا از خشکی دهان جلوگیری کنید و ریزش آب دهان را کاهش دهید.

   غذاهای مرطوب کننده: ترجیحاً غذاهایی با قوام مرطوب مثل میوه‌ها و سبزیجات تازه مصرف کنید. این نوع غذاها می‌توانند در آب دهان موجود را افزایش داده و بر روی ریزش آب دهان تأثیر بگذارند.

   مصرف نمک غلیظ: ممکن است برخی از افراد به ترکیب آب و نمک و یا آب و سدیم بیکربنات حساسیت داشته باشند. در صورتی که غرغرهای شما با نمک درست نشده باشند یا نتیجه‌ای به دست نیاورده باشند، می‌توانید از محلول‌های آنتی‌سپتیک دهانی مانند آب گیاهی چای سبز یا محلول آب و آبنبات استفاده کنید. این محلول‌ها می‌توانند به تمیز کردن دهان، کاهش التهاب و بوی نامطبوع کمک کنند.

   به هر حال، توصیه می‌شود که با مشکلات دسته‌بندی شده مرتبط با دهان و گلو خود به پزشک معالج خود مراجعه کنید. او می‌تواند با بررسی دقیق و انجام آزمون‌های لازم، تشخیص دقیقی را برای شما قائل شود و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من ۸ماه زایمان کردم بعداززایمان ۳.۴ماه نمیتونم غذا بخورم فقط مایعات همش احساس میکنم توگلوم گیرمیکن پایین نمیره حتی برنج نمیتونم بخورم انگاربلعیدن یادم رفت

  پاسخ
  • سلام. ممکن است دلایل مختلفی برای این عدم توانایی شما در خوردن مواد جامد و احساس گرفتگی در گلو وجود داشته باشد. در زمان بارداری و پس از آن، بدن تغییرات زیادی را تجربه می‌کند و این تغییرات می‌توانند بر روی سیستم گوارش تأثیر بگذارند.

   یکی از علل ممکن برای احساس گرفتگی در گلو و عدم توانایی در بلعیدن مواد جامد، مشکلات عضلات مربوط به بلع راه (عضلات فرمانکننده بلع) می‌باشد. این مشکلات معمولاً به عنوان عوارض پس از زایمان رخ می‌دهند و می‌توانند تداوم داشته باشند. عوامل دیگری مانند ترشح هورمون پروژسترون پس از زایمان و تغییرات هورمونی که در این مدت رخ می‌دهد، نیز ممکن است نقشی در این مشکلات داشته باشند. همچنین، عوامل روانی مانند استرس و اضطراب نیز می‌توانند بر روی عملکرد گوارش و توانایی بلعیدن تأثیر بگذارند.

   با توجه به مشکلاتی که شما توضیح دادید، من توصیه می‌کنم به پزشک خود مراجعه کنید تا اوضاع را بررسی کند و تشخیص دقیقی برای علت این مشکلات بگذارد. پزشک شما ممکن است اقدام به انجام آزمایش‌های تکمیلی مانند اندوسکوپی یا تست‌های دیگر نماید تا دلیل این مشکلات را تشخیص دهد و بر اساس آن برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

   همچنین، در زمان انتظار برای مراجعه به پزشک، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

   تغذیه منظم: تمرکز بر مصرف مایعات و غذاهای نرم و مرطوب می‌تواند در خوردن آسانتر و کاهش احساس گرفتگی کمک کند. مصرف غذاهای گرم و آرامش بعد از خوردن نیز می‌تواند مفید باشد.

   مصرف آب کافی: مطمئن شوید که به مقدار کافی آب می‌نوشید تا بدن شما به خوبی آبششکستگی و خشکی حلق را تسکین دهد.

   استراحت کافی: استراحت به موقع و به میزان کافی در طول روز می‌تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند.

   مدیریت استرس: تلاش کنید استرس و نگرانی را کاهش دهید. روش‌های مانند تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن

   پاسخ
 • فاطمه امیریان
  1402/03/08 5:06 ق.ظ

  سلام دکترین حدود وماه احساس میکنم یک توده ددگلومهبیشترحس میکنم بیشتروقتا شباکهتنهام همین حس دارم که چیزی توگلوم هست واحساس خفگی درحدی که آب دهنم باعث خفگی میشه وهمش فکرمیکنم یک توده توگلودارم ومشکل تنفس وبیشترکه عصبانی میشم وتنش دارم وهمچنین خط پشت حلق دارم وباسرفه زیاده بعضی وقتا خلطازگلوکنده میشه کمی راه گلوصاف میشه ولی وجوداحساس توده خیلی اذیتم میکنه بخصوص موقع خواب ووغددزیرگلورودرگیرمیکنه بحدی که درد د ناحیه زیرگلویاپشت گردن بعضی وقتا مشاهده میکنمچکارکنم به متخصص گوارش رفتم اندسکوپی انجام دادم گفتن چیزی خاصی نبوداسترس احتمالش

  پاسخ
  • سلام، بر اساس توضیحاتی که دادید، می‌تواند دلایل مختلفی برای احساس توده در گلوی شما و علائم همراه با آن وجود داشته باشد. این مسائل می‌توانند شامل انواع مشکلات تنفسی، عصبی، عضلانی، یا گوارشی باشند. استرس نیز می‌تواند عاملی باشد که علائم شما را تشدید کند.

   اگر در اندوسکوپی گفته شده که چیز خاصی وجود ندارد ولی شما همچنان مشکلات خود را دارید، توصیه می‌شود به پزشک متخصص دیگری مراجعه کنید، مثلاً پزشک گوش، حلق، بینی (ENT) یا به پزشک داخلی برای بررسی بیشتر. آنها می‌توانند بر اساس سابقه پزشکی کامل، انجام آزمایش‌های تشخیصی دقیق‌تر و بررسی بالینی، به شما راهنمایی کنند و درمان مناسب را تعیین کنند.

   بعلاوه، مدیریت استرس و اضطراب نیز می‌تواند به بهبود علائم شما کمک کند. روش‌هایی مانند ممارسه تمرینات تنفسی، روش‌های آرامش بخشی مانند یوگا یا مدیتیشن، تغییر در الگوی زندگی، و در صورت لزوم، مشاوره روانشناسی می‌توانند مفید باشند.

   مهمترین نکته این است که با پزشک خود در مورد نگرانی‌ها و علائم خود صحبت کنید و او را در جریان نگه دارید تا بتواند به شما راهنمایی صحیح و درمان مناسب را ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام دکتر هنگام خواب ک چشمم گرم میشه احساس میکنم اب درون حلقم جمع شده وبعد سرفه ام شروع میشه ونمیزاره بخوابم چی هس؟

  پاسخ
  • سلام، علت احساس گرمی در چشمان و جمع شدن آب درون حلقها و سرفه ناشی از آن ممکن است متنوع باشد و بستگی به علل مختلفی مانند عوامل زیادی داشته باشد. این مشکلات ممکن است به علت تحریک یا التهاب در سیستم تنفسی، آلرژی‌ها، عوامل محیطی، خشکی چشمان یا دیگر عوامل باشند.

   برخی از علل شایع عبارتند از:

   التهاب ناشی از عوامل آلرژیک مانند آلرژی هوازی، آلرژی به گرد و غبار، آلرژی به حیوانات خانگی و غیره.
   التهاب و عفونت در مجاری تنفسی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و عفونت های تنفسی دیگر.
   خشکی چشمان ناشی از استفاده بیش از حد از صفحه نمایش‌های الکترونیکی، کم آبی بدن و برخی شرایط آب و هوایی.
   عوامل محیطی مانند دود سیگار، آلودگی هوا و تماس با مواد آلرژنی.
   بهتر است با مشاوره پزشک خود، مشکل خود را مطرح کنید تا با توجه به علائم شما و ارزیابی جامع وضعیت سلامتی، تشخیص صحیح و درمان مناسب ارائه شود.

   پاسخ
 • زهره حاتمی
  1402/03/06 11:06 ق.ظ

  سلام آقای دکتر یک ماهی است احساس خفگی در گلوم احساس میکنم دکتر رفتم برام ازمایش د اسکن هسته‌ای از گلوم نوشت برای تیروئید جوابش را گرفتم گفت تیروید نداری. اما هنوزم که هنوز در گلوم احساس خفگی میکنم خصوصا موقع خواب و هنگامی که سرم پایین. خودم خیلی نگرانم که چیز خطرناکی باشه اینم بگم که گلو درد اینا هم ندارم میشه راهنمایی م کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام، احساس خفگی در گلو ممکن است به علت عوامل مختلفی ایجاد شود. در صورتی که پزشک تیروئید را بررسی کرده و تیروئید ندارید، احتمالاً دلایل دیگری می‌تواند این عارضه را به وجود آورده باشد. برخی از این علل عبارتند از:

   عوامل روانشناختی: استرس، اضطراب و تنش ذهنی می‌توانند به احساس خفگی در گلو منجر شوند. در برخی از موارد، این عارضه ممکن است به شکل اضطراب گوارشی مشهور باشد.

   رفلاکس معده به بالا: رفلاکس اسید معده به بالا (GERD) می‌تواند علت احساس خفگی در گلو باشد. در این حالت، اسید معده به مری و گلو بالا می‌رود و علائمی شبیه به خفگی ایجاد می‌کند.

   عوامل آلرژیک: حساسیت به عوامل آلرژیک مانند غبار، گرده گیاهان، عفونت‌های تنفسی و مواد شیمیایی می‌توانند به سوزش و خفگی در گلو منجر شوند.

   عوامل تنفسی: عواملی مانند آلودگی هوا، دود سیگار، تنش در عضلات گلو و مشکلات تنفسی می‌توانند به احساس خفگی در گلو منجر شوند.

   با توجه به شرح علائم شما، توصیه می‌کنم به پزشک خود مراجعه کنید و مشکل خود را تشریح کنید. پزشک شما می‌تواند با بررسی دقیق و انجام آزمایش‌های لازم، دلیل دقیق احساس خفگی در گلو شما را تشخیص داده و درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من حدود دو سال پیش عمل گلو شدم وگفتند فیبروم بوده الان حدود یک ماه میشه که احساس میکنم چیزی داخل گلوم است احتمال برگشت هست یا شاید مشکل دیگهای باشه

  پاسخ
  • سلام. در صورتی که بعد از عمل گلو شما حدود دو سال احساس خوبی داشته‌اید و اکنون در یک ماه اخیر احساس می‌کنید چیزی داخل گلوتان است، ممکن است مشکل دیگری بروز کرده باشد. این مشکل می‌تواند مربوط به علت‌های مختلفی باشد که نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک دارد. برخی از علل ممکن عبارتند از:

   بروز عوارض پس از عمل: ممکن است بعضی از عوارض پس از عمل گلو، مانند التهاب مجاری تنفسی، بروز کنند که می‌تواند باعث ایجاد علائم و احساسی داخل گلو شود.

   بروز عارضه مجدد: در برخی موارد، عارضه قبلی مانند فیبروم می‌تواند بعد از مدتی دوباره بروز کند و منجر به علائمی شبیه به قبل شود.

   علل دیگر: علائمی که در گلو احساس می‌کنید ممکن است ناشی از علل دیگری باشد که مستقیماً به عمل گلو و فیبروم قبلی شما مربوط نیستند. این علائم می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

   التهاب گلوی علوی: عفونت گلوی علوی می‌تواند باعث سوزش و احساس ناراحتی در گلو شود.

   عفونت مجاری تنفسی: عفونت مجاری تنفسی مانند عفونت حلق و بینی می‌تواند به علائمی نظیر سرفه، سرفه‌ی خشک، درد گلو و تنگی نفس منجر شود.

   التهاب لوزه‌ها: التهاب لوزه‌ها (تونسیلیت) نیز ممکن است با درد و سوزش گلو همراه باشد.

   عوامل آلرژیک: حساسیت به عوامل مانند گرده گیاهان، غبار، مواد آلرژی‌زا و غیره می‌تواند به سوزش و علائمی مشابه در گلو منجر شود.

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کرده و علت دقیق احساسات ناراحتی در گلو را بررسی کنید. پزشک شما می‌تواند بر اساس علائم، سابقه پزشکی و احتمال تاثیر عمل قبلی، تشخیص دقیق و درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید .یک هفته پیش احساس گلو درد شدید داشتم به پزشک مراجعه کردم گفتن هیچ عفونتی در گلو و گوش مشاهده نمیشه و ممکنه حساسیت باشه .آمپول دگزا دادن .البته من تو اون مدت خیلی عصبی شدم و بغض کردم .متاسفانه هنوز احساس میکنم حنجرم و پایین گردنم درد میکنه .یه مقدار نگرانم نکنه مشکل خاصی باشه

  پاسخ
  • سلام، احساس گلو درد شدیدی که داشتید و با توجه به مراجعه به پزشک و دریافت آمپول دگزا، احتمالاً به علت حساسیت بوده است. هر چند در برخی موارد، گلو درد ممکن است پس از درمان همچنان به مدتی ادامه داشته باشد. عصبانیت و استرس نیز می‌توانند عواملی باشند که به افزایش این علائم کمک می‌کنند.

   اگر علائم درد و حساسیت در گلو و پایین گردن شما همچنان ادامه دارد و شدیدتر می‌شود، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و وضعیت خود را به او توضیح دهید. پزشک می‌تواند شما را بررسی کرده و تشخیص دقیق تری بدهد. همچنین، اگر همراه با علائم دیگری همچون تب، خلط خونریزی، سرفه خونی و ضعف عمومی هستید، بهتر است بیشتر مراقب باشید و بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

   اگر نگرانی شما برای مشکل خاصی است، مشورت با پزشک خود در مورد علائم و نگرانی‌هایتان می‌تواند آرامش بیشتری به شما بدهد. همچنین، رعایت استراحت، مصرف مایعات گرم، استفاده از آب گرم با نمک و قرار دادن یخ درون یک کیسه پلاستیکی و قرار دادن آن بر روی ناحیه دردناک می‌تواند به تسکین علائم کمک کند.

   پاسخ
 • سلام من۱۸ سالمه ب مدت یک هفته است ک احساس سنگینی در گلو دارم رفتم دکتر ولی گفتن عفونت برام شربت و قرص تجویز کردن استفاده کردم ولی جوابی نگرفتم هیچ مشکل دیگه ندارم فقط همین گرفتگی گلو دارم

  پاسخ
  • سلام. احساس سنگینی در گلو ممکن است به علت چندین عامل متفاوتی از جمله عفونت تنفسی، التهاب گلو، آلرژی، ترشحات مخاطی، تنش عضلانی، تغییرات در نحوه بلعیدن و حتی استرس و اضطراب بروز کند. بررسی اولیه توسط دکتر مهم است تا علت احتمالی را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   اگر پس از مصرف شربت و قرص تجویز شده توسط دکتر، هنوز احساس سنگینی در گلو دارید و بهبودی حاصل نشده است، ممکن است لازم باشد مجدداً به پزشک مراجعه کنید و اوضاع خود را به او توضیح دهید. پزشک شما می‌تواند اقدامات بیشتری انجام دهد، از جمله انجام بررسی‌های تکمیلی مانند آزمایش‌های خون یا معاینات تخصصی بیشتر.

   همچنین، مراقبت‌های خانگی ساده نیز می‌تواند به کاهش احساس سنگینی گلو کمک کند، مانند استفاده از آب گرم با نمک برای آب گرم کردن گلو، مصرف مایعات به میزان کافی، استفاده از بخور، استفاده از آب انبه برای گرم کردن گلو، استفاده از آبلیمو و عسل به عنوان آنتی‌بیوتیک طبیعی، استفاده از پنجره‌های باز برای جریان هوای تازه و آرامش بیشتر و استراحت به مدت کافی.

   در هر صورت، اگر مشکل شما ادامه داشته و بهبودی حاصل نشود، توصیه می‌شود مجدداً به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت شما بررسی شود و درمان مناسب تعیین گردد.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر ابراهیمی من ۴۳سال سن دارم و شکرخدا تاکنون هیچ بیماری نداشتم ولی حدود یک هفته س که تو گلوم احساس بغض سنگینی میکنم هیچ درد یا عفونتی ندارم سوزش معده هم ندارم تو خواب هم خوبم ولی صبح تا شب بغض اذیتم می‌کنه فقط یه ذره آب دهان و قورت میدم سنگین می‌ره پایین دکتر هم نرفتم به نظر شما نیازه برم دکتر . بیماری خطرناکیه .فقط حدود یک ماه قرص های ویتامین ب و ث و جوشان خوردم چیزی دیگه نخوردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، احتمالا این احساس بغض و سنگینی در گلوی شما ناشی از عواملی مانند استرس، اضطراب، خشکی در گلو، عفونت مزمن تنفسی و یا عوارض بیماری‌های گوارشی مثل گرفتگی یا خراشیدگی مری است. در هر صورت، برای اطمینان بیشتر و تشخیص صحیح، بهتر است که به یک پزشک مراجعه کنید و او به شما بررسی کاملی از جمله معاینه فیزیکی و سوالات مربوط به سابقه پزشکی و انجام آزمایش‌های لازم را توصیه کند. همچنین مصرف قرص‌های ویتامینی بدون نظر پزشک معالج نباید انجام شود.

   پاسخ
 • فاطمه لویمی
  1402/02/19 12:52 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من نزدیک یک هفته هستش سرما خوردم
  تب شدید داشتم و گلوم هم درد میکرد الان گلو دردم برطرف شده اما حس میکنم یه چیزی خیلی اذیت کننده هست حس میکنم انگار تو گلوم چیزی گیر کرده اولش فکر میکردم واقعا غذا هست،،، اما نه
  حالت تهوع هم دارم
  درمان خانگی نداره؟

  پاسخ
  • سلام. احتمالا شما عفونت تنفسی دارید که شامل التهاب حنجره، نیزه بینی، حلق و بیشتر از همه، تنفسی است. حس خفگی، تهوع و حس گرفتگی نیز می‌تواند ناشی از این عفونت باشد.

   برای درمان خانگی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

   ۱. بیشتر استراحت کنید و مایعات کافی مثل آب، آبلیمو، چای گل سرخ و شربت گلاب مصرف کنید.

   ۲. برای کاهش درد حلق می توانید از بخور آبلیمو، چای داغ با عسل و لیمو، شیر گرم با زنجبیل استفاده کنید.

   ۳. استفاده از قطره های بینی آب شور نیز می‌تواند به کاهش احتمال خشکی بینی و درد سرفه کمک کند.

   ۴. حفظ بهداشت دست و رعایت فاصله اجتماعی نیز برای جلوگیری از شیوع بیماری به دیگران، بسیار مهم است.

   ۵. در صورت بروز علائم شدیدتر، به پزشک خود مراجعه کنید.

   توجه داشته باشید که درمان خانگی ممکن است تنها به مرحله کاهش علائم کمک کند و در برخی موارد، نیاز به درمان پزشکی با داروهای تجویز شده وجود داشته باشد.

   پاسخ
 • محمدرضا خسروی
  1402/02/17 11:07 ب.ظ

  سلام جناب جناب آقای دکتر ابراهیمی نیک،با توجه به جراحی تیروید توسط دکتر علی بخشی،با تشخیص پاپیلاری و یک توده یک میلیمتری لنف مرکزی در تاریخ ۱۴۰۰.۱۲.۵
  و یود رادیواکتیو ۱۲۵کور در تاریخ۱۴۰۱.۱.۲۹
  و آزمایش tg.anti tg مناسب و اسکن هسته ای در یک نوبت با گزارش غیر متاستازیک،و سونوی تیراد خدمت خودتان در تاریخ ۱۴۰۱.۰۳.۲۹و۱۴۰۱.۱۰.۳۰ با نتیجه مطلوب ،در حال حاظر دو هفته ای میشه که گاها توی روز زیر محل جراحی و روی گلو احساس درد. جزئی و فشار برام پیش میاد بعضی روزها بیشتر و بعضی روزا نیست دردشو،پزشک غدد هم مراجعه کردم و معاینه کردن توده ای احساس نکردن و نظرشون این بود که مجدد با تایروژن اسکن هسته ای بشم،ولی دکتر علی بخشی ضرورتی ندیدن روی اسکن،با توجه به اینکه من ساکن همدان هستم ،خواستم نظر شما رو برای پیگیری بدونم،
  درد هایی مثل فشار،خفگی یا گرفتگی گلو،مخصوصا زمانی که سرم رو به پایین میگیرم،ولی تایم خواب و کار روزانه این مشکل ندارم،
  ممنون میشم نظرتون بفرمایید

  پاسخ
 • حکمت رحمانی
  1402/02/17 6:02 ب.ظ

  سلام من یک مامیشه احساس میکنم یه جیزی تو گلوم گیر کرده سوزش معده دارم نمیدانم علتش چیه

  پاسخ
  • سلام، علت احساس گرفتگی و سوزش در گلو و سوزش معده ممکن است بسیار گوناگون باشد. برخی از دلایل شامل:

   بیماری های گوارشی مانند گاستریت، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، زخم های گوارشی، و سایر بیماری های مرتبط با معده و روده ها
   اختلالات عصبی مانند اضطراب و استرس
   عفونت های گلودردی، تنفسی و یا دهان و دندان
   افزایش اسید معده
   خوردن غذاهای چرب، حرارتی، اسیدی و یا خیلی شیرین
   مصرف بعضی از داروها

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و درمان این علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخبر باشه
  من دو ماه میشه، که بعضی مواقع احساس خفگی در گلو میشه

  پاسخ
  • سلام، باید بگم که احساس خفگی در گلو یک علامت غیر خاصه که ممکنه دلایل متفاوتی داشته باشه. در اغلب موارد، احساس خفگی در گلو به دلیل التهاب و تحریک در ناحیه گلو و حلق مانند عفونت گلو، علت گرفتن اشیاء در گلو، یا همچنین تنگی ناحیه حلق و گلو می‌باشد. اما در برخی موارد نیز ممکنه به دلیل علل دیگری همچون اضطراب، عصبی بودن، ناراحتی گوارشی و حتی بعضی از بیماری‌های قلبی ایجاد شود.

   با توجه به اینکه احساس خفگی در گلو شما دو ماه پیش شروع شده است، توصیه می‌کنم که به یک پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق این علامت را تشخیص دهد. پزشک شما پس از بررسی شما ممکن است از شما بخواهد تا آزمایشاتی مانند آزمایش خون یا آزمایش هایی که مرتبط با ناحیه گلو و حلق هستند را انجام دهید تا علت دقیق مشکل شما را تشخیص دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • جعفرلی
  1402/02/04 4:28 ق.ظ

  سلام بنده تقریبا یک ماهی هست که احساس خفگی شدید بهم دست میده هر چیزی که میخورم بعدش احساس میکنم یه تیکه از اون چیز داخل گلوم مونده و هضم نشده اگه پر خوری کنم بیش از اندازه اذیت میشم و اصلا نفس کشیدن برام مشکل میشه و احساس خلط داخل گلوم دارم ولی خشکه و با آموکسی و آزیتزو مشکل حل نشده و دهانم همیشه خشک

  پاسخ
  • سلام، احساس خفگی و اینکه غذا در گلو باقی مانده و همچنین احساس خلط در گلو می‌تواند نشانه‌های مختلفی از جمله عفونت گلو، بیماری‌های گوارشی و یا اختلالات عصبی-روانی باشد. بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید و در صورت لزوم، از طریق انجام تست‌های مربوطه و مشاهده‌ی نتایج، شیوه‌ی درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

   پاسخ
 • سلام من حدود یک ماهی میشه احساس خفگی دارم البته گاهی پیش میاد
  سمت راست گلووزیر فکم در قسمت بالا درد میکنه این درد به پایین میکشه البته جرم داخل گوش راست دارم که باید شستشو بدم به شده عصبی هستم و رفلکس معده هم دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • من بغض زیاد میکنم
  وچندروزه پیش یه نفر گلومو فشار داد خیلی محکم و الان دوروزه از دهانم به شدت اب میاید بزاغ دقیقا پایین فکم خیلی درد داره میشه بهم بگین چه دکتربرم چی بگم اینم شمارمه ۰۹۳۰۷۰۹۸۹۸۳

  پاسخ
 • سلام من الان یک هفته هست بخاطره که به همسرم قول دادم گریه نکنم وبیشتر بغضمو میخورم والان موقع خواب خیلی سرفه میزنم آب دهنم بزور قورت میدم شدت سرفه اسپر میزنم تا کمی سرفه بزنم میترسم میشه کمک کنی

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/01/13 1:48 ق.ظ

  سلام چندروز هست که درگلو احساس خفگی میکنم وهمش میگم نفسم دیگه میره چکار کنم

  پاسخ
 • سیده ناهید ابوالوفایی
  1401/12/16 1:05 ق.ظ

  سلام وخسته نباشید، ،من تقریبا سه سالی میشه که وقتی اعصابم خراب میشه بخوام با صدای بلند حرف بزنم جراتشو ندارم چون صدام کیپ میشه هیچی نمیگم وتو خودم میریزم واعصاب بدتر خراب میشه نمیدانم دلیلش چیه در ضمن من دیابت دارم و تیروئید هم دارم به دکترم هم گفتم که اینجوری میشم سونو برام نوشت انجام دادم گفت مشکلی نیست ولی من اینو قبول ندارم تو را خدا بگید مشکلم چیه ممنون میشه

  پاسخ
 • فرشته شعبانی
  1401/11/27 9:37 ب.ظ

  سلام نزدیک دوسال است موقع خواب احساس خفگی میکنم دکتررفتم گفت پانیک است خوب نشدم هیچ ازمایشی انجام ندادم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من چند سالی هست انگار یچیزی تو گلومه شب نمیتونم بخوابم انگار زیر گلوم سنگینه تو غذا خوردن مشکلی ندارم ولی موقع خیلی اذیت میشم انگار نمیتونم بخوابم گردنمو سمت پایین میدم خفگی بیشتر میشه

  پاسخ
 • سلام من ۱سالی میشه طرف راستم نمیتونم بخوابم گلوم گیرمیکنه طرف چپ میخوابم گلوم باز میشه چندبار رفتم دکتر ولی چیزی عوض نشد چندبارآزمایش گرفتم همه سالم شد میشه جوابمو بدین؟ لطفا تروخدا خیلی اذیتم شبا بزور میخوابم

  پاسخ
 • سلام من یه چند وقتی هستش احساس میکنم یه غده در گلوم هستش و وقتی بغض میکنم صدام گرفته میشه و صدام عوض میشه لطفا جواب بدین؟؟؟

  پاسخ
 • سلام من چند وقت هس که توی گلوم تیک تیک میکنه و وقتی عصبی و ناراحت بشم بغض میشه تیروئید کم کار دارم رفتم سونو از تیروئید گرفت گفت نرمال هس میخام علت تیک تیک را بدونم

  پاسخ
 • سلام من ۱ساله که تیرویید دارم الان بعداز یک سال که دارواستفاده میکنم ی دفه ی بغض راه گلومو بست به حدی فشاربه گلوم میاره که فکرمیکنم میخوام خفه بشم نمیدونم چکارکنم چندساعتی هم میشه که به همون حالت هست قرص هامو هم روزی ی دونه صبح قبل ناشتا میخورم …میشه لطف کنیدراهنماییم کنید.ممنون🙏

  پاسخ
 • علی خسروی
  1401/09/18 8:59 ق.ظ

  من یک مردهستم..متاسفانه ۲۰روزی هست همسرم ازدست دادم بغض گلوم ومیگیره میخوام خفه بشم…دارویی وجود دارد که ازاین مورد بیرون بیام

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/09/18 0:28 ق.ظ

  سلام دوهفته ای میشه به گلوم فشار میاد انگار بغض گلو وقتی چیزی نمی‌خورم بهترم به محض خوردن چیزی حتی اب به گلوم فشارمیاد کلافه شدم دکتر گوارش رفتم اندوسکوپی دادم یه کم زخم معده دارم میکروب معده و گفتن اثنی‌عشر یه حفره کوچیک ایجاد شده بنظر شما مربوط به مشکل معده ام است یا نه موقع خواب حالت خفگی بهم دست میده لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من وقطی درصد استفاده از مغزم را افزایش میدم مثلن وقتی کتاب میخونم واز مغزم کار میکشم احساسی مثل بغض در گلوم ایجاد میشه!!

  پاسخ
 • سلام من آدم زود جوشی هستم و زود ناراحت میشم ،احساس میکنم گلوم یکم سنگینی میکنه یا انگار یچیزی جلوشو گرفته حالا بغض و چند وقتی هست اینطوریه باید چیکار کنم برطرف بشه،پارسال هم آزمایش خون دادم گفتن تیروییدت لب مرز هس چند وقت بعدش آزمایش دادم گفتن مشکلی نیس اما دوباره احساس میکنم گلوم یجوریه

  پاسخ
 • سلام من آدم زود جوشی هستم و زود ناراحت میشم ،احساس میکنم گلوم یکم سنگینی میکنه یا انگار یچیزی جلوشو گرفته حالا بغض و چند وقتی هست اینطوریه باید چیکار کنم برطرف بشه

  پاسخ
 • سلام. لطفا راه درمان بغض را به روش خانگی بیان کنید.
  من دیروز به علت اختلاف خانوادگی به شدت گریم گرفت ولی بخاطر بچه نتونستم آزادانه گریه کنم. امروز گلودرد شدید دارم که بلع رو دشوار کرده. تقریبا مطمعنم از بغص دیشب هست. راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • سلام چند ماهی میشه صدام گرفته متخصص گوارش رفتم رفلاکس معدم زیاده دارو استفاده کردم بهتر شده رفلاکس ولی باز احساس بغض و درد در گلو رو دارم و ترشحات پشت حلقم زیاده

  پاسخ
 • گلسرخ اهنج
  1401/09/04 3:38 ب.ظ

  من مدتی نفس کشیدن برام سخت شده مثل کسیکه بغض داره یانفس تنگه کرده نفسم تنگ میشه درد شدیدی درطرف راست قسمت شش احساس میکنم آه به سختی میکشم آیا این غمباد هست

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/08/30 10:18 ب.ظ

  سلام من امروز استرس زیادداشتم یه کم بعدش احساس خفگی بهم دست داد انگاریه چیزی توی گلوم گیرکرده نمیدونم چیه باراولمه که اینجوری میشم خیلی میترسم بگید ازچیه

  پاسخ
 • مهسادرزاده
  1401/08/14 12:04 ب.ظ

  سلام منم حس میکنم چیزی در گلوهست
  وقتی گرسنه باشم حسش نمیکنم من دوسه وعده غذانخورم راخت ترم وقتی هم میخورم با دولقمه سیر میشم بعدم زیرپهلوی راستم دردمیکنه میزنه به زیرشکمم بالای قفسه سینه ام

  پاسخ
 • سلام منم یک سال و نیم هست که احساس بغض در گلو دارم هر وقت استرس میگیرم بعدش این حالت سراغم میاد خیلی ازارم میده

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/07/24 6:27 ب.ظ

  سلام من ۴ ماه هست احساس فشار در گلو دارم دکتر معده رفتم گفت عصبیه الان ۳ ماه قرص اعصاب میخورم و هیچ خوب نشدم البته تیروییدم هم بزرگ شده و دو تا نودل خوش خیم دارم که سنو گرافی تیراد گفتن نیاز به دارو ندارم

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/07/23 0:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من الان چند وقته گلو گیر میکنه همش احساس میکنم یه چیزی تو گلوم هست دهنم تلخ هست باد معدمم خیلی زیاده خیلی اذیتم میکنه یه چیزی جلوی راهشو گرفته باشه آب دهنتم که همش قورت میده فایده ای نداره چیکار باید بکنم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام من دومین باره در یک ماه اخیر بغض گلو تجربه میکنم خیلی کلافه کننده هست مخصوصا شبا فقط کابوس میبینم اصلأ نمیشه خوابید

  پاسخ
 • علی عباسی
  1401/07/08 1:37 ق.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباسید مدت یک ونیم سال هست که گرفتگی صدا دارم واحساس بغص در گلو وجمع شدن خلط که می چسبه به پشت گلو متشکر می شم از راهنمایتون در ضمن به اندازه کافی انتی بیوتیک استفاده کرده ام البته به تشخیص پزشک

  پاسخ
 • فرنگیس
  1401/07/01 10:51 ب.ظ

  با سلام. مدت چهار ماهی هس که احساس می کنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده بعی وقتا زیاد غذا میخورم تا بهتر بشه و بعضی وقتا هم خیلی کم میخورم چون اذیتم. از صبح که بلند می شم تا شب این حسو دارم شب بدتر. دکتر مراحعه کردم ازمابش و سونو مشکل نداشتم . اما همچنان مشکل زندگیمو بهم ریخته. پیشنهادتون چیه؟ چکار باید بکنم

  پاسخ
 • دوستان من ده سال اینجوریم بغض تو گلومه اسید معده دارم همه وقت همینجوری هستم ..پیش چند تا دکتر رفتم خوب نشدم .. اصلا و خودم احساس میکنم این مشکل. از عصاب خوردی و افسردگی امده ..و تنها راهش شاد بودنه … من فقط زمانی که میرم یه جایه شلوخی ک خیلی بهم خوش میگذره. این درد رو حس نمیکنم ..واقعا ناراحت کننده هست و نا امید کننده …انشالا ک خوب بشیم . یه سریع غذا ها رو ک خودتون میفهمین بده نخورین اب بین غذا نخورین رو دست چپ بخوابین حسرت هیچ چیزی یو نخورین و ادم های ک باعث ناراحتیتون میشن حذف کنین ..همه اینا بخاطر ضربه روحی هست التماس دعا

  پاسخ
 • سلام من دخترم ۱۵ سالشه وقتی می‌ترسه از چیزی یا استرس داره میگه گلوم خفه ام میکنه نمیدونم این جور موقع ها چیکار کنم میشه کمکم کنید

  پاسخ
 • نوروزی
  1401/06/09 2:12 ق.ظ

  سلام من یک ماه روی زبونم دانه های ریز زده الان از دیروز آب دهنم رو نمیتونم به راحتی قورت بدم احساس خفگی ودرد گردن دارم دراز استرس شدم نمی‌دونم چیکار کنم میشه لطف راهنماییم کنید

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/06/07 0:35 ق.ظ

  سلام ۷سال احساس خفگی در گلو دارم همیشگی نیست ولی خیلی وقتا هست این احساس و که میگیرم مضطرب میشم کلافه شدم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام من ۱۰ ساله مشکل فشار گلو دارم خوب شده بود به خاطره یه واکنش باز شروع شد هم سونو دادم هم چکاب کامل خودم میفهمم عصبی هس و دکتر گفت اسپاسم عصبی س..با اینکه معده درد و ترش کردنم ندارم.بهم قرص باکلوفن و پکساید ۵ دادن به نظر شما چه داروی دیگه ای برای اسپاسم عصبی بهتره

  پاسخ
 • با سلام بنده چن ماهی میشه که اختلال بلع دارم احساس گیر کردن چیزی در گلو وغذای مایع یا جامد به راحتی پایین نمیره اسید معدم زیاده حین خوردن غذا هی آروغ میزنم احساس میکنم خیلی کند به معدم میره مثل اینکه بغص گلومو گرفته نمیدونم دکتر گوارش رفتم داروداد اما تاثیری نداشت باید خوردن غذا هی اب بخورم بره پایین اونم یواش یواش نمیدونم چکارکنم ممنون

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیرمن حدود یکسال هست که توده ای درگلوم هست گفتین مشکل عصبی هست درمانی چی هست چه دارویی بایدبخورم که خوب بشم چون هر کاری رفتم متاسفانه هیچ دارویی نمی‌دن

  پاسخ
 • من چند سال پیش در کلینیک تیرداد تیروییدم رو که به صورت گوآتر شده بود لیز کردم و ۵ ماه کاملا کوچیک شد و بعد از ۸ ماه ۲ برابر بزرگ شد و کامل گردنم باد کرد و بعد از کلی آزمایش تیرویید سمت راستم کامل تخلیه شد از طریق جراحی خدا رو شک الان خوبم فقط بعد از ۲ سال از عمل تیرویید در گلوم وقتی آب دهنم رو قورت میدم تق تق صدا میده کلی دکتر رفتم جواب کردم سونوگرافی کردم ولی چیزی معلوم نیست ولی خیلی اذیت میشم به نظر شما دررفتگی غضروف هنجرس ؟دکتر گوش حلق و بینی هم چیزی تشخیص نداده.چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من حدود یک سال هست احساس میکنم چیزی درگلوم گیرکرده و پایین نمیره اول رفتم متخصص گوارش آندوسکوپی دادم گفتن مشکلی نیست .سونوگرافی انجام دادم .آزمایش تیرویید.دکترگوش وحلق وبینی رفتم هردکتری که میرم میگن هیچ مشکلی ندارم دکترگوارش چندتاقرص معده دادمتاسفانه هیچ‌تغییری نکردم نمی‌دونم واقعاچکارکنم خیلی دارم سختی میکشم خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم میشم.

  پاسخ
 • المیرا
  1401/04/29 10:34 ب.ظ

  من گریه میکنم گلوم اینگاری بغض میشه سفت میشه اذیت، میشم، وقتی هم میخندم زیاد، بازم، گلوم اذیت، میشه، اینگاری بغل، یا، باد تو گلوم جما، میشه، چه، دکتری باید، برم؟؟

  پاسخ
 • دختر من هشت سالشه مدتی هست احساس گلو داره واز دکتر هم خیلی می ترسه انقد که حتی اسم دکتر نیاید بیاری و گاهی وقتا خوبه گاهی وقتا خیلی ناراحته واسترس داره به نظر شما چه چیز باعث این مشکلشه ممنون

  پاسخ
 • سلام هشت ماهه احساس میکنم ته گلوم متورم شده وانگارچیزی مثل قرص ژلوفن گیرکرده و همچنین اسهال مزمن پیداکردم و گاهی سرفه های خشک دارم .سونوگرافی گردن انحام دادم گفتن تعدادی ندول کوچک وبی اهمیت هست ومهم نیست ودرعوض بهم همش داروهای رفلکس معده دادن که تاثیری نداشت.کلافه شدم دیگه تروخدا رهنمایی کنین بیزحمت

  پاسخ
 • بغض گرفتگی نشانه بیماری اعصاب نیست؟

  پاسخ
 • میشه لطفاً به سوال دوستمون Zahraجواب بدید

  پاسخ
 • فاطمه میرزایی
  1401/03/31 4:47 ب.ظ

  سلام خسته نباشی من فاطمه میرزایی ک یه مشکل خانواده گی داشتیم از همون موقع دچار چیزی در گلو شدم اذیت کننده ست نمیتونم چیزی قورت بدم راه حلش چیه ممنون

  پاسخ
 • صبح که از خواب بیدارمیشم هیچ مشکلی ندارم ولی ظهر حالته خفگی دارم۰۹۳۵۱۱۷۲۳۳۴
  لطفا جواب بدید🙏🙏

  پاسخ
 • ملبحه صادقی
  1401/03/14 7:51 ب.ظ

  سلام وعرض ادب خدمت شما استاد بزرگوار
  من مدت ۳ سال است که با گرفتگی صدا دچار شدم . لاندوسکوپی حنجره واندوسکوپی حنجره انجام دادم الحمد لله مشکلی نبود حتی ۳ما گفتار درمانی هم رفتم گفته اسپاسم عضلانی دارم واز داروهای گیاهی هم استفاده کردم و پیش دکترها متخصص در مازندران وتهران امدم ولی نتیجه ی نگرفتم معلم هم هستم نمی دونم چکار کنم کمکم کنید. با تشکر از شما ملیحه صادقی از آمل

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/03/13 0:50 ق.ظ

  سلام چندماه پیش سونو انجام دادم گفتن که کیست تیروئید دارم وندول تیروئید ولی گفتن دارو لازم نیست چند روزه درد شدید گردن دارم واحساس خفگی میکنم میخواستم بدونم دوباره باید سونو بگیرم

  پاسخ
 • سلام من چند سال پیش یه مشکل خانوادگی برام پیش اومد که باعث ناراحتی واسترس شدید شدم وخیلی گریه کردم واز همان موقع احساس میکنم یه چیزی تو گلوم هست واین خیلی اذیتم میکنه و خیلی نفخ میکنم ودهانم بو میگیره میخواستم ببینم چکار کنم مشکلم حل بشه ؟

  پاسخ
  • سلام. نظر آقای دکتر ابراهیمی نیک اینه سونوگرافی ناحیه گردن انجام بدین اگه مشکلی نباشه بیشتر استرسی ‌و روحی هست.

   پاسخ
 • سلام دکتر ببخشید یه سوال
  من الان چند روزه تو گلوم احساس میکنم یه چیزی گیر کرده و پایین هم نمیره و به زور نفس میکشم تا آروغ های ریز اونم با زور نزنم بهتر نمیشم و احساس سیری میکنم دلم نمیخواد غذا بخورم !
  آیا این دلیلی داره؟
  یا از استرس اینا میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سمیه مطلب
  1401/02/08 8:51 ب.ظ

  سلام من دو هفته است تو گلو حالت بغض یا گرفتگی دارم و بعد از ظهر ها بیشتر میشه دکتر هم رفتم چیز خاصی نبوده چه کار کنم راه خانگی داره

  پاسخ
 • سلام چند ماه هست که حالت بغض در گلو دارم آزمایش دادم نه تیروئید دارم و نه مشکل معده. وقتی این حالت طولانی میشه سردرد شدید میگیرم تورو خدا راهنماییم کنید چه دکتری باید برم واقعا کلافه شدم

  پاسخ
 • بنده خدا
  1401/01/23 12:37 ب.ظ

  سلام
  من هرموقع بغض شدید میکنم و نمیتونم گریه کنم نک انگشت دستم درد میگیره …چرا!؟

  پاسخ
 • خسته نباشید آ فاى دکتور
  من زمانى ناراحت میشم بغض گلویم را سخت میفشارد حس خفگى راه تنفسم را میبنده
  حالتم خیلى بد میشه.
  دو بار مصاب کرونا شدم و حالا با داشتن بغض گلو ،چیزى تو گلوم گیر کرده و حس میکنم که خفه میشم . زمانى آب دهنم را قورت میدم حس میکنم چیزى در قسمت پاینى گلوم مانع میشه.
  مشکلم خیلى جدى یه لطفآ رهنمایى کنید

  پاسخ
 • سلام ببخشید من وقتی یکی باهام قهر کنه یعنی حرف نزنه کلا گیج میشم و فشارمم میاد بالا و و هیچی اصلا نمی فهمم ولی وقتی باهام حرف بزنه خوبم دلیلش چیه درمانش چیع لطفا کمک کنید خواهشا😭😭😭😭😭😔

  پاسخ
 • سلام من نزدیک یک هفته هست ک ته گلوم احساس خفگی میکنم و مشکل در بلع هم دارم به همراه. سفتی در شکم و نفخ. خواستم بپرسم این‌مشکل برای چبه و واقعا. اذیت کنندست

  پاسخ
 • زهرا........
  1401/01/05 2:07 ب.ظ

  سلام
  حس بقض درگلو دارم وحس مشکل در تنفس وقتی غذا می خورم حس گرفتکی بیشتر میشه پایین نمی ره باید حتما با اب بخورم که بره وحس خفگی هم میکنم حین غذا خوردن لطفل میشه کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام
  یک ماهی هست که حس گرفتگی در گلو دارم وحس مشکل در نفس کشیدنم هست وقتی غذا می خورم این حس گرفتگی بیشتر میشه ونفس کشیدنم برام سخت میشه و باید حتما غذا را با آب بخورم چون پایین نمیره

  پاسخ
 • باسلام. به افرادی که مشکل بغض دارند و هیچ دکتری نتونسته درمانشون کنه، جدا توصیه میکنم به یک پزشک که تخصص طب سنتی داشته باشه مراجعه کنند. در انتخاب پزشک دقت کنن که حتما پزشک طب سنتی باشن. اطمینان خاطر داشته باشید که به امید خدا درمان خواهید شد

  پاسخ
 • بانو نوری
  1400/12/03 2:24 ب.ظ

  سلام من هر وقت ناراحت میشم و بغض دارم احسا س گرفتگی گلو دارم حدودا یک ماه پیش اومکرون گرفتم از داروهاتو که دکتر تجویز کرده بود کامل استفاده کردم و همه علائم برطرف شده ولی بغض و هنوزم دارم همش گریم میگیره و بغضم بیشتر میشه، هیچ دردی ندارم فقط احساس میکنم دور گلو ورم میکنه و گلوم تنگتر میشه حتی سرفه کردن و نفس کشیدن اذیتم می کنه، لطفا راهنمایی کنید،برای درمانش چکار کنم، چه دکتری خوبه؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1400/11/17 5:00 ب.ظ

  سلام من سه ساله احساس میکنم شی توگلومه وانواع واقسام ازمایشات سونو حتی سی تی اسکن ازگلو انجام دادم یه مدتی هم ازیترومایسین مصرف کردم وهیچ نتیجه ای نگرفتم این مساله خیلی برا م عذاب اوره لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام من آرمین هستم من یه شب که یه چیزی دایره داخل گلوم چند وقت پیش اینطوری شده بودم ولی بعد نیم ساعت بر طرف شد ولی الان یه چیزی مثل دایره داخل گلو خودم و مادرم هست باید چیکار کنیم تا خوب بشیم اگر میشه راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 • ارغوان
  1400/10/18 10:56 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  نزدیک ۱۰ روز هست که احساس بغض و شی توی غب غب احساس میکنم که احساس میکنم از بعد از ظهرها بیشتر احساسش میکنم و شبها خیلی شدید میشه گاهی احساس میکنم حالت تهوع دارم ولی استفراغ ندارم خیلی اذیتم میکنه خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • وقتی احساس یغض میکنم توی گلوم قسمتی از گلوم درد میگیره مثل درد ناشی ازگرفتگی عظلات یا خستگی عظلات ی همچین حسی ممنون میشم راهنمایی کنید
  و اصلا نمیتونم چیزی قورت بدم

  پاسخ
 • کوثر جهانی
  1400/10/10 2:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من الان سه هفتس حس میکنم چیزی تو گلوم‌گیر کرده و اینکه درد شدیدی هم داره بعضی وقتا و هی گردنمو صاف میکنم دردش اروم میشه هنگام صحبت کردن هم خسته میشم دلیلش چی نیتونه باشه؟دکتر گوش حلق بینی رفتم‌گفتن الرژی داری

  پاسخ
 • سلام من ۲سال هست ک او شادی ناراحتی حتی معمولی احساس بغض میکنم چند ماه هم هست فک میکنم ی چی تو گلوم گیر کرده آزمایش تیروئید دادم گفت لب مرز کم کاری تیروئید هستم همشم خستم و خوابم

  پاسخ
 • سلام من مشکل تیرویید دارم کم کار بعد الان چند روزه احساس بغض میکنم خیلی اذیت میشم پارسال سونو دادم گفتن ندول کوچیک دارم ولی خطرناک نیس الان تشخیص شما چیست دکتر لطفا جواب بدید

  پاسخ
 • سلام من خودم مشکل تیرویید کم کار دارم الان ۱۶ است بعد چند روزه مشکل گلودارم احساس میکنم چیزی تو گلومه پارسال سونو تیرویید گرفتم گفتن نودل ریز داری ولی مشکلی نداره بنظرتون من چکار کنم دکتر ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
 • مه لقا
  1400/09/06 0:50 ق.ظ

  سلام دکتر وقتتون بخیر، نزذیک یه سالی هست که سنگینی توی گلوم وجود داره، وقتی به پهلو میخوابم هرجوری میخوام بخوابم احساس خفگی و تنگی نفس زیادی دارم، به مرور درد گلو هم داره اضافه میشه وقتی اب و غذا میخورم تلخ میشه تو دهنم انگارهمونجا گیر میکنه مث یه بچه آروق میزنم و گاهی حس میکنم عضلات گلوم قدرت کافی برای قورت دادن ندارن، به مرور هی بیشترمبشه اب دهنموبزور قورت میدم خلط زیاد ک میکنم انگار مزه دهنم مزه خون میده دست ک میزارنم ب گردنم راحت اب دهنم قورت میدم عکس هنجره گرفتم دکتر حلق و بینی چندبار میرم نتجه ای نگرفتم
  دکتر تورو خداکمکم کنید هرجایی میرم دکتر نتیجه نگرفتم الانم خییلی اذیتم میشم با این مشکل

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من نزدیک یکسالی هست تو ناحیه گلوم سنگینی حس میکنم دکتر داخلی رفتم گفت بغض هست و مال استرس و اضطرابم هست و نزدیک یکساله دارو استرس خوردم الان که قطع کردم دارو رو دوباره اون حس به صورت بدتر برگشته و احساس میکنم تو گلوم گره وجود داره و آب دهنمو که قورت میدم اذیتم خیلی این مشکلم خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته و من میخام باردار بشم ولی روحیم خیلی داغونه هرچی دکتر رفتم همش میگن بغضه و من هرکاری کردم بهتر نشد پیش کدوم متخصص برم؟لطفا کمکم کنید؟😔

  پاسخ
 • وقت بخیر، یک ماه هست که سنگینی توی گلوم وجود داره، وقتی خم میشم و یا به پهلو میخوابم احساس خفگی و تنگی نفس زیادی دارم، به مرور درد گلو و گردن هم اضافه شده، وقتی اب و غذا میخورم همون ابتدای گلوم گیر میکنه و به تدریج پایین میره و گاهی حس میکنم عضلات گلوم قدرت کافی برای قورت دادن ندارن، به مرور یک ماه بر شدت علائم اضافه شده، میخوام بدونم اینها علائم عصبی هستن؟ عکس مری موردی نداشت

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید آقای دکتر من کمتر از یکساله احساس بغض توی گلوم دارم بعضی وقتا که با دل‌مشغولی میخوابم احساس خفگی تو خواب دارم و یهو از ترس اینکه نفسم نره از خواب میپرم بعد از کرونا اینجوری شدم،الانم همش احساس میکنم یچی توی گلومه مخصوصا وقتی گریه میکنم یا آنچیزی ناراحتم گلوم درد میگیره از تورم اون بغضه و توی این مدت بارها گوشم عفونت کرده و گاهی تب داشتم و بدنم زیاد سرد و گرم میشه ممنون میشم کمکم کنید.

  پاسخ
 • ناشناس
  1400/08/24 8:46 ق.ظ

  سلام .من یک سالی هست که وقتی کوچکترین ناراحتی بیاد تو ذهنم بغض بیاد تو گلوم که نمیتونم براحتی نفس بکشم احساس میکنم اکسیژن به مغزم نمیرسه همش نفس های کوتاه و خیلی حال بدی هست .وقتی که ناراحتی ندارم کامل راه گلوم باز هست و خیلی خوبه .ولی بیشتر اوقات این حالت هست که بغض تو گلوم هست .خیلی برام آزار دهنده شده نمیدونم چیکار کنم .و جدیدا یه دونه خیلی خیلی کوچولو ته گلوم زده اولش درد میکرد الان درد نداره و اندازش هم هیچ تغییری نکرده

  پاسخ
 • ناشناس
  1400/08/22 1:09 ب.ظ

  من امروز اینجوری شدم بغض کردم و بعدش که اروم شدم رگ های گلوم به شدت درد گرفت یکم که حرف میزنم بد تر میشه

  پاسخ
 • خ امیری
  1400/08/11 0:28 ق.ظ

  سلام خسته نباشی من نزدیک دو سالی هست موقع اب خوردن یه چیزی تو گلوم احساس میکنم و احساس درد از گلو بیشتر موقع اخر شب وصبح ها

  پاسخ
 • امید لزگی
  1400/08/01 9:37 ب.ظ

  سلام من سه ماه درگیر این تنگی نفس و احساس خفگی هستم دکتر گوش حلق و بینی رفتم. دکتر قلب. دکتر ریه. متخصص داخلی. دکتر معده آندوسکوپی هم شدم همه از مایش ها هم دادم میگن سالمی
  قرص اعصابم بهم دادن خوب نشدم معده منو گفتن التهاب داره
  تا دود قلیون بهم میرسه خفگیم بیشتر میشه یا بعضی وقتا خودکار تنگه نفس میشم

  پاسخ
 • مجید نور محمد پور عمرانی
  1400/07/06 4:12 ب.ظ

  با سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون من بعد از بیماری کرونا احساس بغض در گلو دارم البته ازمایش تیرویید دادم سالمم مشکلی در بلع غذا و تب و .. ندارم طی روز که مشغول کارم اصلا مشکلی ندارم ولی اوقات بیکاری و بعد از غذا احساس بغض دارم دکتر متخصص گفته مشکل عصبی هست قرص ارام بخش تجویز کرده بهتر شدم ولی کاملا رفع نشده ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • صفورا رجایی
  1400/07/03 2:31 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من کمی لاغر شدم برای چکاب رفتم دکتر برام ازمایش تیرویید نوشت جوابش خوب بود بعد دکتر گفت غده یا کیست داخل تیرویید است سونو ونمونه گیری ویه سونو دیگه رفتم دکتر گفته باید زود جراحی کنی میشه بدون جراحی درمان بشم

  پاسخ
 • من از دیروز حس درد و اینکه انگار چیزی توی گلو هست حرف میزنم درد دارم ممنونمیشم راهنماییکجید چندسال پیش هم تیرپید پرکارداشتم ک با مصرف چند دوره دارو کنترل شد و دیگه آزمایش تکرار نکردم

  پاسخ
 • فاطمه قاسمی
  1400/06/26 11:27 ب.ظ

  سلام من یک هفته هستش که بغض در گلو دارم و اذیت کننده هستش . وقتی خم میشم سرگیجه می گیرم و زمانی که درموقع خواب از این دست به اون دست هم میشم سرگیجه می گیرم . چکار کنم ؟

  پاسخ
 • سلام من یه مدت یک هفته ای میشه حس‌میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده نه مشکل بلع دارم نه درد نه هیچی

  پاسخ
 • عرفانی
  1400/06/12 3:34 ب.ظ

  سلام خداقوت
  من ۱۲ روز است که حالتی مثل بغض درگلو دارم شرایط روحی خوبی هم ندارم.به پزشک مراجعه کردم گفت التهاب گلو داری قرص ازیترومایسین وشربت دیفن هیدرامین و مونته لوکاست سدیم تجویز کردند ولی نتیجه نداد مجددا مراجعه کردم سکسیسم ۲۰۰ با همون دیفن هیدرامین و مونته لوکاست سدیم تجویز کردند، که اکنون سه روز از مصرف آن میگذرد وهیچ تغییری حاصل نشده، واکنون نوبت دز دوم واکسنم هست، ( سینوفارم) نمیدانم دلیل چیست ،
  لطفا راهنماییم کنید که دلیل چیست ویااینکه میتوانم دز دوم واکسن رو دریافت کنم یا نه ؟
  سپاسگزارم از وقتی که میگذارید.

  پاسخ
 • سلام.چند ماهی هست که احساس توده توی گلوم دارم و احساس درد خیلی شدید توی قفسه سینه که یمدت کمتر شد و حالا دوباره دردرو حس میکنم.بار اول خیلی شدید در حد شکستگی قفسه سینه ولی اینبار کمتره.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب من ندول خوش خیم تیرویید دارم و تیرویید سمت راستم بزرگ شده ، سه سالی میشود که احساس بغض در گلو دارم حالت تنگی نفس بهم دست داده ووگاهی فکر میکنم دارم خفه میشم مخصوصن اگر گریه کنم یا زیاد حرف بزنم پزشک فوق تخصص تیرویید فقط لووتیروکسین داده بهم اما اصلن بهتر نشدم لطفن اگه میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام من زمانی که گریه میکنم گلوم درد میکیره الان سه بار اینجوری شدم لطفا کمک کنید

  پاسخ
 • صفیه جهانی
  1400/05/23 10:28 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من حدودیه ماهی هست که توگلوم احساس فشاردارم انگاریکی گلوموفشارمیده،انگاریه چیزی هست نه بالامیادنه پایین میره😏 تیروئیدندارم طبق نظرمتخصص داخلی سونوگردن انجام دادم سلامتم رو تائیدکردن.ممنون میشم راهنمایی کنید.🙏🙏

  پاسخ
 • سلام من از دیروز احساس میکنم گلوم متورم و دردناکه بخصوص وقتیکه اب گلومو قورت میدم انگار زخم و متورمه حال روحی خوبی هم ندارم رفلکس هم دارم ولی هیچوقت اینجوری نبودم

  پاسخ
 • سلام من درد بسیار شدیدی گاهی در ناحیه گلو دارم مثل بغضی که نگه داری و گریه نکنی و درد خیلی شدیده رفلاکس معده هم دارم و هر چی قرص معده میخورم کمکم نمیکنه باوجود استرس پنهان درونی که فکر میکنم درمان کردم اما هنوز درد به شدت اذیتم میکنه مخصوصا هم ناحیه گلو و هم ناحیه جناق سینه. چند گره ریز توی تیرویید هم داشتم ولی متخصص غدد اعلام کردن مشکلی نیست. من چی کار کنم دردم کمتر بشه و علت دقیقا از کجاس

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من یک سالی هست که بغز تو گلوم هست غذا نمیتونم به راحتی بخورم سونو رفتم گره کوچکی تو گلوم هست خیلی غذا اروم میخورم میترسم دوباره گیرم کنه چون چند بار این اتفاق افتاد من دکتر گوارش هم رفتم دارو بهم دادن بعد تاثیر نداشت دکتر فوق تخصص غدد هم رفتم ایشون هم گفتن مشکلی نیست ولی اون گره تو گلو واقعا اذیتم میکنه من وزنم ۷۷بوده الان ۶۰کیلو هستم واینکه ضعف هم دارم فشارم هم میافته از وقت کرونا استرس شدید گرفتم اگه لطف کنید جواب بنده را بدید ممنون میشم

  پاسخ
 • سمیرا عسگری
  1400/05/11 9:31 ب.ظ

  سلام، من ۳ سال پیش احساس بغض و گلو درد داشتم با پیگیری مشخص شد نودل در قسمت راست تیرویید دارم، لوب راست رو جراحی کردم و برداشتم اما الان بعد از ۳ سال دوباره این حس بغض رو دارم و قسمت راست که برداشتم این احساس گرفتگی بیشتر هست، آیا خوردن قرص های تیروئید هم همچین عوارضی می تونن داشته باشن یا حتما نشانه توده هست؟

  پاسخ
 • سلام وققتون بخیر…
  من مدتی هست که هراز گاهی دچار بغض و خفگی در گلو میشم وزنانی که استرس و ناراحت و حتی عصبانی هستم این حالتم بیشتر میشه و حس میکنم غذا به درستی وارده معده ام نشده و بعداز اینکه غذا میخورم حس میکنم مقداریش توی گلومه،ازامایش و معاینه از بابت تیرویید انجام دادم خداروشکر مشکلی ندارم.خواهش میکنم راهنماییم کنید تا مشکل من برطرف بشه.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من چن وقتیه انگار بغض دارم یا انگار یچی توگلوم گیر کرده هم از لحاظ احساساتی مشکل داشتم بخاطر کارمم و گرمای هوا وزن کم کردم چیکار کنم الان

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی من چند هفته ایی هست احساس میکنم توی گلوم چیزی هست و یکم نفس کشیدن برام سخته چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام من چند وقته تنگ نفس میشم ولی چند روزه احساس سنگینی وبغض توگلوم دارم آزمایش تیروئید م دادم کم کاری نداشتم ولی گفتن در معرض پرکاری تیروئیدم ،جوابش ۱۲/۹۰ بود ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام
  احساس فشار توی گلوم میکنم مشکل بلع گاهی دارم
  ازمایش دادم مشکل تیرئید نداشتم احساس میکنم چیزی توی گلوم مونده و توی دهنم طعم خون(آهن) احساس میکنم ولی ردی از خون نیست

  پاسخ
 • مجید الف
  1400/03/31 2:55 ب.ظ

  با سلام وخسته نباشی
  من بیشتر اوقات درموقع شادی یا عصبانیت و غم دچار بغض گلو میشوم نه دربلع مشکل دارم ونه کاهش وزن وتب دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • سلام من ۱۶سالمه و چند ماهی هست که نفسم از گلو به بعد بالا نمیاد ولی نه در هنگام خواب نه هنگام فعالیت مشکلی ندارم میخواستم بدونم چکار کنم

  پاسخ
  • سلام. مدارک شما را آقای دکتر ابراهیمی بررسی کردن نظرشان اینه اول باید معاینه بشین بخاطر استرس هست مشکلی ایجاد نمیکه.

   پاسخ
 • ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  امسال که بحث مجازی شدن تدریس اون هم برای بنده که کنکوری هستم بسیار بد شده خیلی استرس دارن البته این قبلا عادی بوده الان یک ماهیی است ضربان حس میکنم که بالاست و یه چیزه سنگین روی سینمه و در گلو احساس خفگی میکنم همین موجب شده کیفیت درس خوندنم بیاد پایین
  لطفا راهنماییم کنید🌹😔

  پاسخ
 • فائزه موسوی
  1400/02/26 5:54 ب.ظ

  سلام
  من حدود بیشتر از ۴ ماهه گلوم درد میکنه و به گوشمم میزنه، وقتی اروم حرف میزنم و یا میخام گریه کنم به شدت درد میگیره و اذیتم میکنه، بخاطر کرونا ترسیدم دکتر برم. مشکلم جدیه؟ و اینکه به چه دکتری باید مراجعه کنم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من پدر مادرم کرونا گرفتن و این سه هفته خیلی با من سخت گذشت بعد از اینکه خوب شدن من این حس تو گلوی من شروع شد با اینکه تو غذا خوردن مشکلی ندارم ولی حس میکنم یچی تو گلومه

  پاسخ
 • فاطمه عزیزی
  1400/02/05 4:02 ب.ظ

  سلام خسته نباشی من مدتی حساس خفکی درناحیه گلومیشم فکرمیکنم چیزی توگلوم هست رفتم سونوگرافی گلوهم کردم گفتن تیرویدپرکاراست آزما یش هم دادم جوابش خوب نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمای کنید ممنونم

  پاسخ
 • سلام من چن روزه انگار بغض کردم یا ی لقمه کوچیک گیرکرده تو گلوم همشم باید عاروق بزنم باد کوچیک بدم از گلوم مال چیه؟

  پاسخ
 • باسلام. من چند هفته است که احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده و وقتی (عذر میخوام) باد گلو میزنم این حس کاهش پیدا میکند اما اگر این کار را نکنم انگار میخواهم استفراغ کنم. این مشکل بخاطر چیست؟
  باتشکر

  پاسخ
 • فاطمه جوادی
  1399/12/10 0:35 ق.ظ

  سلام من چن ماهی هست که حس میکنم یه چیزی یا لقمه ایی تو گلوم گیر کرده هرچی قورت میدم بالا پایین نمیره دکترم رفتم ازمایش تیرو یید هم دادم نرمال بوده چن جور قرصم دادن با چند تا ویتانین ولی اصلا فرقی نکرد همونطور مونده چکار کنم .لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من پدرم تازه فوت کرده وبعد از سه هفته وقتی کلا در طول روز یا هر وقت پدرم یادم میآمد بغض گلومو می گرفت وقتی گریه میکردم بهتر میشدم.ولی دو هفته میشه اخساس میگنم جیزی تو گلوم هست چیزی مثل بغض بعضی وقتها بیشتر میشه ولی در کل احساس میکنم و هیچ مشکل دیگه ای مثل درد در بلع تنگی نفس تب سوزش سر معده هیچی ندارم و میخواستم بدونم بخاطر شرایط روحیم هست یا کدوم مشگل دیگه ای

  پاسخ
  • 09044135071
   1403/01/11 2:30 ق.ظ

   سلام من در هنگام اعصبانیت یا ناراحتی این حس خفگی بهم دست میده یجوری میشم نمیتونم انگار حرف بزنم یا صدام میلرزه احساس میکنم دارم خفه میشم ممنون میشم جواب بدید که مشکلم چیه و درمانش چیه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.