طول عمر بیماران سرطان تیروئید متاستاتیک چند سال است؟

طول عمر بیماران سرطان تیروئید با گسترش به اندام‌ها (متاستاتیک) چند سال است؟

زمانی که نام سرطان (هر نوع سرطان) به میان می‌آید به طور ناخودآگاه سوالی که در اولین جرقه ذهن بیمار روشن می‌شود طول عمر فرد با این بیماری است، اینکه طول عمر بیماران سرطان تیروئید چقدر است و چگونه می‌توان به این بیماران کمک کرد، از دغدغه‌های مراجعین به این مرکز می‌باشد، از این رو موسسه تصویربرداری تیراد تصمیم گرفت تا در مورد این سوال پاسخ دهد. با این مقاله سعی می‌کنیم یک زمینه روشن‌تر نسبت به سرطان تیروئید و متاستاز تیروئید برای شما باز کنیم.

طول عمر بیماران سرطان تیروئید

یک تذکر مهم

مهم‌ترین نکته در رابطه با بیماری‌های تیروئید و ندول‌های بدخیم تیروئید اینجاست که درصد بسیار بالایی از ندول‌های تیروئید، غیرسرطانی بوده و خوش خیم هستند. همین امر نشان دهنده امیدواری مناسبی در سطح بیماری‌های تیروئید است. نکته قابل ذکر دیگر اینجاست که از بین ندول‌های بدخیم تیروئید (ندول‌های سرطانی) آمار بالایی از این ندول‌ها، به خوبی قابل درمان بوده و قابلیت گسترش ندارند و طی مراحل درمانی مناسب به خوبی کنترل می‌شوند. تنها درصد بسیار کمی از این ندول‌ها دچار متاستاز تیروئید شده و می‌توانند دردسر ساز باشند که این‌ها همه به این معنی است که بیمار، نباید نگرانی در رابطه با تیروئید داشته باشد و تنها کار لازم مراجعه به پزشک و انتخاب راه درمان مناسب است.

ذکر این نکته نیز مهم است که طول عمر بیمار مبتلا به سرطان و یا هر نوع بیماری دیگری بسته به موارد زیر که کلیدهای مهمی هستند تشخیص داده می‌شود:

 • بیماری‌ها در چه زمانی تشخیص داده شده‌اند.
 • این بیماری تا چه حد پیشرفت و یا سرعت داشته.
 • روحیه بیمار در چه حد است.
 • نوع سرطانی که تیروئید را درگیر کرده است.

و بسیاری موارد دیگر…

در واقع اعداد و ارقام نمی‌توانند به شما بگویند طول عمر یک بیمار سرطان تیروئید چقدر خواهد بود. این تحقیقات درمورد بیماران سرطان تیروئید با متاستاز تیروئید انجام شده است، بنابراین درباره بیمارانی با ندول‌های سرطانی کوچک بدون گسترش صدق نمی‌کند.

سرطان بدخیم تیروئید

متاستاز تیروئید چیست؟

برخی از انواع سرطان‌های تیروئید ممکن است به دیگر اعضای بیمار از جمله، غدد لنفاوی، ریه و مغز استخوان گسترش پیدا کنند به این گسترش متاستاز تیروئید گفته می‌شود. ترس بسیاری از بیماران که دچار سرطان تیروئید می‌شوند به وجود آمدن همین متاستاز است و از این رو اغلب آن‌ها می‌پرسند در چه شرایطی متاستاز اتفاق می‌افتد و چگونه می‌توان این نوع سرطان را مهار کرد. موسسه تصویربرداری تیراد این مقاله را به پاسخ این عزیزان اختصاص داده است.

بیشترین متاستاز تیروئید به کدام اندام‌ها خواهد بود؟

حدود ۳۰ درصد از بیماران سرطان تیروئید ممکن است با متاستاز این بیماری به غدد لنفاوی گردن مواجه شوند و تنها بین ۱ تا ۴ درصد از این افراد ممکن است دچار حالتی شوند که سرطان به دیگر اندام‌ها از جمله ریه و مغز استخوان سرایت کند. خوشبختانه درصد بسیار بالایی از سرطان‌های تیروئید پیش آگهی خوبی دارند، حتی اگر در زمان تشخیص به خارج از گردن نیز سرایت کرده باشند.

در تحقیقات انجام شده از طرف انجمن تیروئید آمریکا که در سال ۲۰۱۴ انجام شده بود نتایج حاصله از درصد متاستاز تیروئید به این ترتیب نشان داده شد.

قبل از اعلام آمار بهتر است بدانید این تحقیقات توسط وانگ لی و همکارانش درباره طول عمر بیماران سرطانی و همچنین درصد گسترش این بیماری به دیگر اندام‌ها در بیماران سرطان تیروئید که رو به پیشرفت بوده‌اند انجام گرفت و نتایج آن در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ منتشر شد.

سرطان تیروئید

نتایج تحقیقات بیماران سرطان تیروئید با سابقه متاستاز تیروئید

در این تحقیقات مرکز سرطان مموریال اسلون-کترینگ از معتبرترین مراکز سرطان در جهان که در شهر نیویورک واقع شده است و یک مرکز تحقیقاتی برجسته در زمینه سرطان است، اقدام به پیدا کردن بیماران سرطان تیروئید با سابقه گسترش به سایر اندام‌ها (در تشخیص بیماری و یا در فالوآپ (پیگیری) مشخص شده بود) نمود. در این بیماران تعداد افرادی که سرطان تنها به یک عضو آن‌ها گسترش پیدا کرده بود ۹۳ نفر بود و ۳۲ نفر نیز با متاستاز چند عضو مواجه شده بودند، بیماران به طور میانگین ۷۷ ماه فالوآپ (پیگیری و مراقبت) شده بودند و میانگین عمر بیماران و همچنین میانگین عود بیماری ۵ سال محاسبه شد.

آمار متاستاز تیروئید

در این گروه ۷۰ درصد متاستاز به گره‌های لنفاوی گردن و ۵۷ درصد با متاستاز به خارج از گردن مواجه شدند. در بین بیمارانی با متاستاز خارجی ریه‌ها، شایع‌ترین محل گسترش و با درصدی معادل ۸۴ درصد محاسبه شد.

در طی ۵ سال طول عمر و بقا بین بیماران با متاستاز یک عضو ۷۷.۶ درصد و ۱۵.۳ درصد بین بیماران متاستاتیک با چند عضو درگیر بود. متوسط فاصله بین متاستاز اول و متاستاز دوم ۱۴.۷ ماه و پیشرفت بین متاستاز یک عضو با متاستاز چند عضو در ۵ سال ۷۶ درصد بود. سطح تیروگلوبولینی که به صورت دست نخورده در آزمایش خون نشان داده شد ۳۰ نانوگرم در میلیمتر در زمانی بود که متاستاز تیروئید در چند ارگان پیش بینی شده بود.

غده سرطانی تیروئید

نتیجه به دست آمده در این تحقیقات نشان دهنده چیست؟

متاستازهای رخ داده در بیماران برای مطالعه طول عمر بیماران سرطان تیروئید، پیش بینی کننده طول عمر این بیماران است. این تحقیقات نشان می‌دهد متاستاز تیروئید با چندین ارگان نسبت به متاستاز تیروئید یک ارگان سه برابر بیشتر، بیمار را در معرض خطر مرگ قرار می‌دهد، بنابراین با تشخیص گسترش سرطان تیروئید به خارج از گردن و دیگر اعضا به سرعت و با شدت باید درمان شوند زیرا این افراد با متاستاز دیگر اعضا، با احتمال بسیار بالا در معرض مرگ قرار می‌گیرند.

تعاریف و قراردادها

متاستاز تیروئید‌: گسترش سرطان از ارگان اولیه که در این نوع سرطان غده تیروئید است به سایر اندام‌ها مانند ریه و استخوان‌ها متاستاز نامیده می‌شود.

گره لنفاوی‌: گره‌های لنفاوی و یا غدد لنفاوی غده‌های کوچک لوبیا شکل هستند که در تولید گلوبول‌های سفید و آنتی بادی‌ها نقش دارند.

عود سرطان‌: عود سرطان در مواقعی اتفاق می‌افتد که با وجود تشخیص و درمان‌های تمامی سلول‌های سرطانی مجدداً بازگردد.

منبع :

انجمن تیروئید آمریکا

موسسه تصویربرداری تیراد اولین مرکز فوق تخصصی در تصویربرداری با درمان بیماری‌های تیروئید به روش‌های کمتر تهاجمی

۳.۷ / ۵. ۱۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
استرس و تیروئید، علائم تیروئید عصبی و ارتباط بین اضطراب و تیروئید که باید بدانید!
مطلب قبلی
همه چیز درباره استنت حالب و نفروستومی

۱۲۰ دیدگاه. Leave new

 • ناشناس
  1402/03/09 10:58 ق.ظ

  سلام و عرض ادب ی هفته است که جراحی تیرویید انجام دادم ولی جای عمل خیلی سفت وگردنم ورم داره آیا طبیعی است یا باید به دکتر مراجعه کنم خواهشا راهنمایی بفرمایید سپاس

  • مدیر سایت
   1402/03/09 2:57 ب.ظ

   سلام و عرض ادب. پس از جراحی تیروئید، ممکن است ورم و سفتی در محل عمل طبیعی باشد. این علائم معمولاً ناشی از ترمیم و بهبود عملیاتی است. با این حال، در برخی موارد نیز ممکن است نشانه‌های مشکوک وجود داشته باشد.

   اگر ورم و سفتی شدید و همراه با علائم مزاحم مانند درد شدید، قرمزی شدید، تب، تنش بیش از حد، خونریزی یا علائمی که نگران‌کننده به نظر می‌رسد، دیده می‌شود، بهتر است به دکتر خود مراجعه کنید و وضعیت را به او بگویید. دکتر شما می‌تواند با بررسی محل عمل و ارزیابی علائم شما، نظر دقیق‌تری را ارائه کند و در صورت لزوم، تشخیص و درمان بیشتری انجام دهد.

 • فاطمه کریمی
  1402/02/27 4:19 ب.ظ

  سلام
  حدود ۶ ماه پیش در آزمایشatpoبالا حدود ۱۵۵بود و سونوگرافی انجام دادم که یک نودول نیم سانتی مشکوک در تیروییدم اعلام کردند ونمونه برداری از این توده نیم سانتی راانجام دادند و گفتند بدخیمه
  بعد از شش ماه این بار سونو گرافی انجام دادم و گفتند نودول مورد نظر محدوده داره و اصلا مشکوک نیست و اینکه atpoهم ۹۲ هست
  آیا امکان داره جواب نمونه برداری در مورد بدخیم بودن اشتباه باشه؟
  ضمن اینکه هنوز ابعادش نیم سانت هست

  • مدیر سایت
   1402/02/28 9:53 ق.ظ

   سلام. در برخی موارد، نتیجه‌های اولیه تست‌ها و اعلام مشکوکیت یا بدخیمی ممکن است در برخی موارد نیاز به بررسی‌های تکمیلی داشته باشد. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله خطاهای آزمایشی، تفسیر نادرست نتایج توسط پزشک، تغییرات در نودول تیروئید در طول زمان، یا وجود عوامل دیگر که می‌توانند به تغییر در نتایج آزمایش منجر شوند.

   در مورد مورد شما، ابتدا نتیجه آزمایش ATPO بالا و مشکوک به بدخیمی بود. اما در آزمایش بعدی، نودول مورد نظر محدوده دار بود و بیشتر مشکوک نبود. این تغییرات ممکن است به دلایلی مانند تغییر در اندازه و خصوصیات نودول، نوسانات طبیعی در آزمایشات یا دقت بیشتر در تفسیر نتایج آزمایش، رخ داده باشد.

   با این حال، برای تشخیص نهایی و تعیین درمان، توصیه می‌شود با پزشک خود در مورد تغییرات نتایج آزمایش و توصیه‌هایی که برای شما مناسب است صحبت کنید. پزشک شما می‌تواند با توجه به نتایج تست‌ها، تاریخچه بالینی، و سایر عوامل، تشخیص دقیقتری قرار دهد و به شما راهنمایی کند.

 • افشین
  1402/02/25 2:48 ق.ظ

  آیا در صورتی که برای فالوآپ بعد از تیروئیدکتومی، هر سه ماه آزمایش تیروگلوبین و آنتی تیروگلوبین بدهیم ، می‌توانیم به موقع متوجه متاستاز احتمالی بشویم، و در سه ناه آیا متاستاز قابل مهار خواهد بود ؟

  • مدیر سایت
   1402/02/26 12:24 ب.ظ

   در صورتی که پس از تیروئیدکتومی (جراحی برداشتن تیروئید) فالوآپ دقیق و منظم داشته باشید و هر سه ماه آزمایش تیروگلوبین و آنتی تیروگلوبین انجام دهید، احتمالاً می‌توانید به موقع متوجه متاستاز احتمالی شوید. آزمایش تیروگلوبین و آنتی تیروگلوبین بعد از جراحی برای پایش سطح هورمون تیروئید در بدن استفاده می‌شوند.

   متاستاز (شیوع وجود سرطان در دیگر اندام‌ها) ممکن است در برخی افراد پس از تیروئیدکتومی رخ دهد. با انجام آزمایش‌های منظم، اگر سطح تیروگلوبین و آنتی تیروگلوبین در محدوده نرمال باقی بماند و نشانه‌هایی از متاستاز یا بازگشت سرطان به دیگر اندام‌ها وجود نداشته باشد، احتمالاً متاستاز در سه ماه قابل مهار خواهد بود. اما در هر صورت، این مسئله به ویژگی‌های هر فرد و مشکلات ویژه او بستگی دارد.

   مهم است که با پزشک خود در مورد نتایج آزمایش‌ها و پایش مستمر بعد از جراحی بحث کنید. او می‌تواند بر اساس سابقه پزشکی و نتایج آزمایش‌ها، برنامه‌ای مناسب برای شما ترسیم کند و در صورت نیاز تغییرات در درمان اعمال کند.

 • زهرا
  1402/02/01 1:42 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید توی سونوگرافی فهمیدم که ندول ۲۱*۳۵ با ظاهری ناهماهنگ تیروئید در لوب چپ تیروئید دارم که یکی از غدد لنفاوی هم درگیر کرده
  نمونه برداری هم انجام دادم اما نتیجه اش گفتن یک ماه دیگه آماده میشه
  البته موقع نمونه برداری متوجه شدم مایع سفت هست و T5 هست
  با توجه به دیر آماده شدن جواب نمونه برداری سرعت رشد به جاهای دیگه چطوریه؟ اگر منتظر جواب نمونه برداری باشم آیا امکان درگیری بیشتری وجود دارد یا سرعت مریضی کم هست یا زیاد
  یا اینکه بهتره منتظر نمونه برداری نشم و زوتر سراغ جراح برم؟؟
  خواهش میکنم جوابم رو بدید

 • افسانه
  1402/01/28 4:03 ب.ظ

  سلام و عرض ادب…مادرم رفته دکتر دکتر با توجه به سونوگرافی به مادرم گفته توی تیروئیدت توده داری.میخواستم جوابش بفرستم براتون آیا احتیاج به عمل داره لطفآ شماره بفرستین واتساپ کنم

 • طاهرزا ه
  1402/01/16 5:19 ب.ظ

  سلام .مادرشوهرمن سرطان تیرویید دارن ۱۰سال پیش یه بار عمل شدن. الان دوباره رشد کرده اینجا ارومیه کاری نتونستن براش کاری انجام بدن تهران هم دکتر نتونس عمل کنه چون گف ب ریه رسیده ولی اینجا ۳۴جلسه براش رادیو تراپی نوشتن میخام بدونم که نظر شما چیه دراین مورد؟

 • علی محمدی
  1401/12/19 4:17 ق.ظ

  ممنون از شما به خاطرمطالب مفید وسودمندی که داشتید پاینده باشید.

 • سمیرا
  1401/12/15 10:54 ب.ظ

  سلام مامانم دوروزه عمل تروعیدکرده سه تاغده بدخیم توگردنش درآورده جواب آزمایشاتش یه ماه دیگه میادمرتب خلط توگلوش هست واحساس خفگی میکنه میخوام بدونم چیکارکنیم که حالت خفگی دربیادتوروخداجواب بدیدکجاهامیتونه پیشرفت کرده باشه

 • خالدی
  1401/12/09 0:19 ق.ظ

  سلام پدرم۶۵سالشه یک دفعه صداش گرفت دکترگفت تیروئیدداره ازنوع بدخیم ایاعملشون خطرناکه

 • اممد
  1401/11/11 10:27 ق.ظ

  سلام پدرم۶۵سالشه یکباره صداش گرفت دکترگفتن تیروئیددارن ازنوع بدخیم ایا عملشون خطرناکه

 • ناشناس
  1401/10/20 11:20 ب.ظ

  سلام خانم ۳۶ ساله هستم سال ۹۹ جراحی کردم تیروئید بد خیم کتومی می دارم بد عمل ید گرفتم سمت راست گردنم و رم کرده دو بار پت اسکن شدم ولی و رم به دستم زده خیلی نگرانم ممنونم که راهنمایی کنید

 • مریم
  1401/10/10 1:38 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  بنده حدود سه ماه پیش با سونوگرافی و fna که دکتر ابراهیمی نیک انجام دادند مشخص شد که دچار سرطان تیرویید هستم و تیروئیدکتومی انجام دادم و چون به متاستاز یکی از لنف نودهای سمت چپ گردن مشکوک‌ بودند ۸ تا از لنف نودهام هم برداشته شده که خوشبختانه جواب پاتولوژی بعد از عمل سرطان پاپیلاری نوع کلاسیک رو نشون داد و لنف درگیر نبود در نتیجه متخصص غدد گفتند نیازی به ید درمانی ندارم. الان بعد از گذشت سه ماه متوجه شدم که یک ورمی در سمت چپ پایین گردنم پیدا شده که خیلی خیلی نگرانم کرده، بنده ایران زندگی نمیکنم و پروسه گرفتن نوبت برای سونو خیلی اینجا زمانبر هست ممنون میشم که راهنماییم کنید که باید چیکار کنم.

  • مدیر سایت
   1401/11/08 4:03 ب.ظ

   سلام. نظر دکتر ابراهیمی نیک این هست که حتما سونوگرافی انجام بدید.

 • ناشناس
  1401/10/03 1:39 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ۴۶ ساله سال ۹۲ عمل تیروئید داشتم و تمام تیروئید خودم را برداشته ام و چون قبل از عمل غده سمت راست من بود و بعد از برداشتن غده مجبور شدم تیروئید را کاملاٌ خارج کنم و بعد از ۸ سال دوباره در سمت راست گردن عده دیده شده است و سال ۹۹ عده را برداشته ام و در این مدت ید درمانی و شیمی درمانی نکرده ام الا هم دو سال از عمل من میگذره آیا مشکلی هست

 • یادگار
  1401/08/12 3:40 ب.ظ

  سلام و درود به دکتر حجت نیا عزیز دکتر جون بعد از تشخیص درست شما و معرفی کردن ما به دکتر میری عزیز توسط شما الحمدالله حال داداشم خوبه میخواستم اگه میتونی یه دکتر و متخصص خوب تیرویید بهم معرفی کنید که بعد جراحی و ید درمانی پیشش برم مخلصتم

 • محمد
  1401/07/09 2:08 ب.ظ

  سلام من ۳۴ ساله دوسال پیش عمل تریید کردم بدخیم بود ۲بارهم ید گرفتم ولی دوتا غده لنفاوی کوچک مشکوک دارم دوبار سنگرافی کردم تغیر سایز نکرده ایا غده لنفاوی کوچک میشه نمونه برداری کرد متخصص پزشک هستی گفت نمیشه نمونه بگیری کوچک چیزی نشون نمیده می خواستم نظر شمارا بدونم

 • عبدالکریم شمس
  1401/07/01 4:09 ق.ظ

  سلام برادرُ ۶۳ سال دارد وتیرویید عمل شد اما بعداز عمل بازخم باز وعفونی از بیمارستان ترخیص ولی بعد چند ساعت به بیمارستان بازگرداندیم ودرطرف چپ کامل هماتوم کرده واز دوطرف خونه آبه خارچ میشد
  بعداز بستری مجدد هر روز بالغبر۴کیسه خون آبه ازبدن او خارچ میشد ونتوانستن جلو آن بگیرند اکنون دربخش آی سی یو درحالت خواب وپللاکت ۲۷۰۰۰اورا نگه داشتن وسطح هوشیاری پایین دارد علت خارج شدن این خون آبه وبیهوش شدن چیست ممنون میشم توضیخ بفرمایید

 • حسین
  1401/06/07 2:26 ب.ظ

  سلام. من پدرم کانسر تیروعید. غدد لنفاوی گردن سمت راست و جدیدا زیر بقل سمت راست هم اومده. آیا زیر بقل با برداشتن تیروعید میره‌ لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1401/06/29 10:30 ق.ظ

   سلام. باید مدارک برامون بفرستید. بدون مدارک نمی تونیم مشاوره بدیم. شماره واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ناشناس
  1401/05/06 2:26 ب.ظ

  آیا متاستاز به ریه خطرناک است؟

 • ناشناس
  1401/03/22 6:13 ب.ظ

  سلام علیکم.هر که برای کاهش آلام انسانها می کوشد پایدار و سلامت باشد.
  مادر پیر و زحمت کش و خستگی ناپذیرمان را دست جراحی دادیم برای عمل برداشتن ندول سرطانی تیروئید، بعد از ۱۵ روز بستری بودن به دلیل چسبیدگی یا نرمی نای(به قول پزشک مربوطه)،تراک گردن شده و نمیدانیم برای بهبودی مجرای تنفسی ایشان چه کار کنیم و آیا در ایران جایی برای مراجعه و بهبودش وجود دارد یا نه؟
  دعای خیرمان بدرقه شماست اگر راهنمایی بفرمایید.

 • Razia
  1401/02/18 11:22 ق.ظ

  ۲۳ روز میشه عمل جراحی تایرایید کردم ۵روز میشود صورتم جوش بیرون کرده ۲۵ ساله استم طول عمرم جوش صورت نداشتم قرص تهایرونورم استفاده میکنم به دستورپزشک دلیل جوش صورتم چیست البته نباید گفت ۵روز پیش ماسک کیوی به صورتم زدم آیا دلیل ماسک کیوی است یا عوارض جراحی یا قرص تهایرونورم ؟

 • Rahi
  1401/02/11 4:53 ب.ظ

  سلام خرداد۱۴۰۰ تیروئدکتومی ptcشدم ولی یددرمانی گفتن نیاز نیس چون ۰.۶mmبود. الان دست راستم مدام درد میگیره دلیلش ممکنه چی باشه؟ سونو خوبه

 • وجی
  1401/02/06 0:12 ق.ظ

  سلام ptc در سن ۱۹ سالگی مرد که تابه حال ۷ سال میگذره ازش دیوه احتمال عود یا متاستاز داره و روی طول عمر بیمار به تنهایی اثر میزاره؟؟

  • مدیر سایت
   1401/02/20 5:58 ب.ظ

   سلام. احتمال عودش کمه.

 • Maryam
  1401/01/29 8:10 ب.ظ

  سپاس از تشخیص به موقع دکتر ابراهیمی عزیر ۴ماه پیش fnaپیشتون انجام دادم و اشخیص شما سرطان بود و تیروییدکتونی کردو ویدتراپی ۳۰mlو جواب اسکن درگیری لنفهای گردن دوناه بعد سونوگرافی برگ‌شدن لنفها و TSH 0.04نظرتون بفرمایین

  • مدیر سایت
   1401/02/06 1:53 ب.ظ

   سلام. ممنونم از شما. ان شاالله که سلامت باشید. سونو در مرکز معتبر انجام بشه و درگیری لنف نود بررسی بشه. ممکنه نمونه برداری هم انجام بشه.

 • ناشناس
  1400/12/10 1:49 ق.ظ

  عالیی بود

 • ناشناس
  1400/11/30 0:08 ق.ظ

  سلام من سرطان تیرویید دارم وحدود ۸ماه پیش تیروییدکتومی شدم،آیا بازم احتمالش هست بیماریم عود کنه؟

  • مدیر سایت
   1400/12/08 9:56 ق.ظ

   سلام. بله متاسفانه.

 • نرگس
  1400/11/28 5:07 ق.ظ

  سلام من یکساله جراحی تیروئید انجام دادم الان جلوی گردنم تا پایین درد دارم علتش چیه

 • محمد
  1400/11/12 9:33 ب.ظ

  سلام،من پدرم۷ماه پیش باسردردشدیدبه دکترمراجعه کردوتشخیص توموربودکه متاستازمغزی بودامانمیدونستن منشأکجاست،بعدازجراحی دوتاازکم عوارض ترین توده هاروبرداشتن،ده جلسه هم رادیوتراپی شدوبعدازجواب
  پاتولوژی مشخص شدمنشأتیروییده.گفتن تیروییدکتومی بشه ویددریافت کنه امانگفتن دیگه کجاهای بدنش درگیرشده،چندروزپیش حالش بدشدوبردیم بیمارستان امادکترابعدازآزمایش وعکس و…گفتن ببریدش منزل وکاری ازمابرنمیادچون ریه ومغزاستخوان واکثرجاهای بدنش درگیرشده ووقتی نداره.بنظرتون چیکارکنیم الان?وضع مالی خوبی هم نداره که دوباره کل بدنشواسکن وآزمایش کنیم وازنظرجسمی هم خیلی ضعیف وناتوان شده.ممنون میشم یه راهنمایی کنید😔

 • Ab
  1400/11/01 7:29 ب.ظ

  سلام
  حدود ۳ ماه پیش جراحی تیروییدکتومی کامل و لنف سمت چپ انجام دادم، یک ماه بعد ید درمانی انجام دادم، در اسکن هسته ای متاستاز به ریه تشخیص داده شد …
  الان حدود یک ماهه که در سینه احساس درد مزمن و مبهم دارم‌.
  سوالم اینه آیا این بدلیل عملکرد ید رادیواکتیو روی سلولهای متاستاز و طبیعیه؟
  امکان درمان با یکبار ید درمانی (دوز ۲۰۰)چقدره؟ و نیاز به ید درمانی مجدد یا روشهای درمانی دیگه هست؟
  سپاس

 • فروزان فخری
  1400/10/24 6:04 ب.ظ

  سلام ۲۰ روز هست که عمل تیروئید کردم و کیستهایی در لوب راست و چپ داشتم..سمت چپ خوش خیم بود و لوب راست بدخیم …جراحم گفت که من همه رو درآوردم و چون اندازه ش نیم سانت بود جای نگرانی نیست ..بعد از ۴ روز از جراحی شروع کرد ب ورم کردن و جمع شدن آب و خون …جراحم در مراجعه چند روز پشت سرهم برای من تخلیه کرد …ب نظر شما چرا اینجوری شدم و آب وخون جمع میشه …دلیلش چیه و آیا خطر ناک هست ؟ممنونم از اینکه برای بیمارها وقت می گذارید

 • مریم
  1400/10/16 12:45 ب.ظ

  سلام من ۲۴ سال پیش سرطان تیرویید داشتم و جراحی شدم. متابولیسم من با وجود دو لووتیروکسین در روز اصلا نرمال نیست و اگر بخوام وزن متعادل داشته باشم باید هفته ای ۵ روز هر جلسه دو ساعت ورزش کنم در غیر اینصورت اضافه وزنم کنترل نمیشه. راه حل دیگه ای برای بالابردن متابولیسم در شرایط من که کلا غده تیرویید ندارم وجود دارد؟

 • مهناز
  1400/10/03 6:57 ب.ظ

  با سلام وتشکر از پاسخگویی تان
  ۱۲ سال ‌کنسر تیرویید دارم تایرو گولبولین من هرگز زیر یک نشد
  تایرو بدون لو وکسین من ۸۴ است ولی سونوو اسکن من چیزی نشون نمیده ماه گذشته پت اسکن هم انجام دادم همه چیز رو نوشتن نرمال
  لطفا نظر ت تونو بفرمایین چرا تایرم پس بالا هست

  • مدیر سایت
   1400/10/15 9:34 ق.ظ

   سلام. هر سال سونوگرافی انجام بدید.

 • هدایت
  1400/09/23 10:12 ق.ظ

  سلام من تروییدم ندول اکوژن به ابعاد ۲۲میلی در لوب راست و تعداد ندول های کیستیک متعدد در هر دو لوب ،،کیست های کلوییدی دارم چند سال تحت نظرم اندازهش نسبت به سالهای قبل تغییر نکردی قبلاهم نمونه برداشتن خوش خیم بود به نظرتون باید چیکار کنم

  • مدیر سایت
   1400/09/30 11:00 ق.ظ

   سلام. اقدام خاصی لازم نیست یک سال بعد سونو کنید.

 • محراب رضایی
  1400/08/24 12:20 ب.ظ

  سلام وقت بخیر خواهرزادم آزمایش داده دکتر گفته سرطان تیرویید داری باسونوگرافی گفته از نوع بدخیم قبل اینکه تیکه برادری کنه آیا میشه گفت قبل تیکه برداری

 • اکرم عابدینی
  1400/08/19 2:07 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من هفت گره داخل گلو دارم که یکی ازانها روی رگ اعصابم قرارداره که دکتر گفتن باید جراحی بشه و تیروئیدم هم بدخیم تشخیص داده شده وپزشک گفتن باید کامل تیروئیدم برداشته بشه میخواستم راهنماییم کنید ک باید چکارکنم وجواب شما چی هست وامکان داره عکس نمونه برداریما بفرستم ببینید و بگید ک چه کاری باید انجام بدم باتشکر

 • م
  1400/08/17 2:32 ب.ظ

  سلام
  من پدرم خردادسردردشدیدداشت که بعدازمراجعه به متخصص فهمیدیم توموربدخیم هستش،بعدازجراحی وجواب پاتولوژی متوجه شدیم که متاستازازتیروییدبوده وچندتاتومورمتاستاتیک توی سرهست که دوتاشوتونستن بردارن ونصف بدن بابام ازکارافتادبعدازعمل.حالاهم تشخیص دادن تیروییدکامل برداشته بشه ویددریافت کنه وجای دیگه ای درگیرنیست.باتوجه به اینکه متاستازتیروییدبه ریه ومغزاستخوان وغددلنفاوی هست ممکنه که جایی دیگه درگیرنباشه واینهمه به مغزمتاستازکرده باشه?واینکه آیاعمل تیروییدشوانجام بدیم وچقدشانس داره?

  • مدیر سایت
   1400/08/22 9:17 ق.ظ

   سلام. بهتره تیرویید را بردارید و ید بگیرید.

 • سمیه بادین
  1400/08/02 1:28 ب.ظ

  سلام من سه بارتروییدم رابرداشتم یوددرمانی هم شدم قرص هم میخورم ولی بازم احساس میکنم که غده دارم

  • مدیر سایت
   1400/08/04 10:35 ق.ظ

   سلام. سونو کنید لطفا.

 • پریناز
  1400/07/07 10:36 ب.ظ

  سلام.سال۹۵ و۹۶به علت کانسر مدولاری عمل شدم.که به قسمت گلو هم متاستاز داده بود.چند لنف نود ۷ میلی متری در قسمت گلو باقی مانده که تاکنون تغییر سایز نداده اند.همیشه کلسی تونین بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ هست و کم نمیشه.سورافینیب استفاده میکنم که عوارض شدیدی دارد.عمل مجدد یا درمان دیگری امکان پذیر هست؟ممنون راهنمایی کنید.

 • محمد
  1400/07/05 1:23 ق.ظ

  سلام خانم بنده ۲۶ شهریور عمل جراحی تیروئید انجام داد و دکتر جراح کل غده تیروئید رو کاملا خارج کرد تمام آزمایشات ما از سال ۹۷ تا به حال از لول چپ و راست خوش خیم بود ولی بعد از خارج کردن غده تیروئید و فرستادنش به آزمایشگاه امروز جواب پاتولوژی از خود غده اومده و میگن پاپیلاری هستش و بد خیم جواب متاستاز غدد لنفاوی منفی هست و میگن تو غدد لنفاوی چیزی دیده نشده با وجود اینکه کل غده تیروئید برداشته شده آیا ممکنه متاستاز بده و باعث بشه غدد لنفاوی درگیر بشن یا به جاهای دیگه متاستاز بده ؟ ما هنوز نمی دونیم باید از کجا شروع کنیم لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1400/07/07 12:04 ب.ظ

   سلام. باید جراحی بشن تا ان شاالله سلامتی شون رو به دست بیارن.

 • ناشناس
  1400/07/04 11:33 ب.ظ

  سلام من کیستک تیرویید دارم گفتن هر شش ماه باید سونو و ازمایش بدم نمونه برداریم خوش خیم بودولی چند روزه یکی از غده های لنفاوی درد داره امکان سرایت داره یا نه

  • مدیر سایت
   1400/07/07 12:06 ب.ظ

   سلام. اگر خوش خیم هست خیر.

  • مدیر سایت
   1400/07/07 12:06 ب.ظ

   سلام. اگر خوش خیم هست خیر.

 • مژگان
  1400/06/31 0:20 ق.ظ

  سلام تیرویید پاپیلاری کوتومی دارم ۲اسفند جراحی شدم لنفاوی راست و چپ و تیرویید را برداشتم فروردین ید گرفتم مرداد ماه فهمیدم ک اود کردع شهریور ماه پت اسکن شدم ۴بار در سونوگرافی تیرداد سونو کردن درباره رشد کردن تیرویید چیزی نگفتن الان فهمیدم ک تیروییدم سرطان شدع خیلی نگرانم میشع راهنمایی کنید؟

 • اردلان
  1400/06/30 1:13 ب.ظ

  سلام من هفته گذشته رفتم دکتر بعد از آزمایش و سنوگرافی و سی تی اسکن دکتر به من گفت که یک ندول سرد در طرف چپ گواتر دارم که به قطر ۳۴میلی هستش که گفتن باید عمل بشم خواستم من را راهنمایی کنید ممنون میشم و نیز گفتن که در داخل ندول کلیسم هستش

  • مدیر سایت
   1400/06/30 5:18 ب.ظ

   سلام. مدارک تون رو در واتساپ ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ بفرستید.

 • علی
  1400/06/23 11:10 ب.ظ

  سلام مادر من غده تیروئید بدخیم پاپیلری داره یک ماه پیش عمل کرده بعد از عمل از هر دو سینه هاش ترشحات میاد اوایل عمل زیاد بود ولی الان کم شده در حدی که فشار بده میاد بیرون آیا این خطر ناک هست امکان دارد سرطان تیروئید به کل بدنش نفوذ کرده باشه ما خیلی نگران هستیم آزمایش هم دادیم ولی یک هفته طول می‌کشه تا جوابش بیاد طول عمر این بیماری چقدر هست ممنون میشم جواب بدین

 • ناشناس
  1400/06/19 11:20 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱ماه پیش به خاطر تیروئید پاپیلاری عمل جراحی شدم با دیسکسیون محدود گردن و دیسکسیون رادیکال گردن
  به نظر شما در چه وضعی هستم. ۲۰روز دیگه باید ید درمانی بشم.

 • ناشناس
  1400/06/18 9:42 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من دوسال پیش عمل تیروکتومی کردم به خاطر اینکه گره زیادی توی تیروئیدم بود و توی نمونه برداری که انجام شد گفتن خوش خیم هستش وعمل شد بعداز عمل افزایش وزن داشتم تا اینکه دوباره کاهش وزن داشتم رفتم دکتر سونگرافی انجام دادم و غدد لنفاوی من درگیره گره شده است و اینکه مقدار تیروئیدی که برای من گذاشتن برای کلسیم دوتا ندول یا گره داره بعد ازعملم ید درمانی و سی تی اسکن دکتر جراح گفت نیازی نیست انجام بدم
  الان باز باید جراحی بشم و بازم باید بیوپسی از گره غدد لنفاوی انجام بدم
  امکان استفاده از درمان ار اف برای گره غدد لنفاوی و گره تیروئید هست

  • مدیر سایت
   1400/06/27 5:13 ب.ظ

   سلام. آقای دکتر چگینی گفتن مدارکتون را بفرستید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ واتساپ کنید لطفا

 • میلاد
  1400/06/15 2:59 ق.ظ

  سلام دکتر خانم من۳۲ساله هستن یه توده توی گردنشونه۲/۵سانت سنوگرافی داد گفتن که باید fnaبشه اونم انجام دادیم نوشته نامشخص و مشکوک به بدخیم ممکنه خوش خیم باشه

 • ناشناس
  1400/05/22 6:32 ب.ظ

  سلام من ۲۵سالمه کم کاری تیروعید دارم الان نتایج سونوگرافی گواتر مولتیپل ندولر هست قبلا پرتو درمانی داشتم بابت تومور مغزی ایا الان ممکنه سرطان تیروعید باشه

 • Ña 39ساله
  1400/05/15 6:40 ب.ظ

  سلام من ده ساله تیرویید مو برداشتم با وجودی که تحت نظر پزشک هستم ولی همیشه پریودم جلو میافته دچار کم خونی هستم واین مشگل رو بعد جراحی و خوردن لووتیروکسین پیدا کردم راهنمایی میکنید لطفا؟

  • مدیر سایت
   1400/05/23 11:00 ق.ظ

   سلام. مشکل تیرویید وقتی روی پریود اثر میذاره که دوز مصرفی لووتیروکسین تنظیم نشده باشه.
   در غیر اینصورت ربطی ب تاخیر پریود نداره.

 • زینت
  1400/05/15 6:31 ق.ظ

  سلام آیاکسیکه سرطان بدخیم تیروییدداره میتواندازدواج کند؟

  • مدیر سایت
   1400/05/23 10:48 ق.ظ

   بله اصلا منافاتی نداره و سرطان تیرویید کاملا قابل درمان هست.

 • اعظم
  1400/05/08 2:33 ق.ظ

  سلام حدود شش ماه عمل تیرویید کردم کامل برداشتم یددرمانی شدم ولی تیروییدم تنظیم نشده قرص تیروییدم میخورم گلو درد سوزش دارم بازمیشه که عود کنه .میخام بدونم تاکی زنده میمونم بهرحال یه نوع سرطانه

  • مدیر سایت
   1400/05/16 9:40 ق.ظ

   سلام. اصلا جای نگرانی نیست و شما عمر عادی خودتون رو دارید مثل همه مردم دیگه. سرطان تیروئید کاملا قابل درمان هست.

 • زهرا
  1400/04/20 3:38 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید مادر من کانسر تیرویید دارن و اسفند عمل کامل تیرویید شدن ولی خوشبختانه متاستاز نشده و ید٣٠شدن و اسکن کامل بدن دادن در ٢ماه پیش الان پشتشون درد میکنه آیا مشکلی هست؟

 • زهرا
  1400/04/20 3:32 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید مادر من ۵٧ساله هستند و عمل کامل تیرویید شدن ولی غدد لنفاوی درگیر نشده و ٢ماه پیش اسکن کامل بدن دادن و خوشبختانه جایی در گیر نشده الان حدودا ٢٠روز پشتشون درد میکنه آیا خطری ایشون تهدید نمی کنه میشه جواب بدیدوید ٣٠شدن میشه جواب بدید

 • س ک‌
  1400/04/12 11:19 ق.ظ

  سلام
  شانس بیمار در مواردی که به ریه متاستاس کرده باشه چه قدر هست ؟
  آیا sub centimetres pulmonary nodules مشاهده شده در ریه با ید درمانی از بین میره ؟

  • مدیر سایت
   1400/04/18 3:21 ب.ظ

   سلام.دکتر ابراهیمی فرمودند اگر واقعا متاستاز ریوی باشد باید ید درمانی شود معمولا هم با ید درمانی درمان بیماران خوب است.

 • مریم
  1400/03/30 5:05 ب.ظ

  سلام من یه سال دوماه هست که عمل تیروئید انجام دادم ظاهرا چنتا ندول تو تیروئیدم بود تیروئید از نوع بدخیم میباشد بعد از یک سال دوتا از غده های لنفاوی گردنم ۱۲ میلی شده ید درمانی هم انجام دادم دوبار آیا برام مشکل بوجود میاد

  • مدیر سایت
   1400/03/31 9:19 ق.ظ

   سلام. نظر آقای دکتر چگینی این هست که سونو داپلر و FNA انجام بدید.

 • فاطمه
  1400/03/26 8:05 ب.ظ

  باسلام من ۲۵سالمه .ببخشید من پارسال عمل تیرویید داشتم وغدد لنفاوی رو درگیر کرده بود که طی عمل برداشته شد وید درمانی شدم و خوشبختانه دکترم خیلی راضی بود و درمانم تموم شده و
  میخاستم بدونم احتمالش هست که دوباره عود کنه ؟؟؟

  • مدیر سایت
   1400/03/29 10:12 ق.ظ

   سلام. خیلی بعیده وقتی درمان کامل باشه متاستاز اتفاق بیافته.
   بهتره آزمایشات و فالوآپ انجام بدید.

 • راضيه
  1400/02/14 2:52 ب.ظ

  سلام ممنون از اطلاعاتی ک در إختیار ما گذاشتید من مادرم طی آزمایشات فروانی ک انجام داده الان مشخص شده ک سرطان تیروئید دارند و به مغز استخوان رسیده حالا میخاستم ببینم چقدر خطرناکه و مادرم چ مدت طول میکشه تا خوب بشه؟؟؟

 • ناشناس
  1399/12/10 2:08 ق.ظ

  سلام من مادرم ۵ سال قبل به fna مبنی بر پاپیلیری تیرییدکتومی شد و جواب پاتولوژی بعد از عمل هیپرپلازی اومد.بعد از ۵سال تو سونو غدد لنفاوی مشاهده شد و با اسکن بدن جذب ید رو نشون داد.که بعد از ۵ سال براش یددرمانی انجام دادن. الان ظاهرا مادرم مشکلی نداره فقط درد اسخوان از کمر به پایین داره .خواستم بپرسم احتمال داره مربوط به تیرویید باشه ؟

 • ناشناس
  1399/12/05 8:29 ب.ظ

  سلام خیلی تشکر می کنم بابت اطلاعاتون صبورانه پاسخ می دهید ممنونم

 • سمیرا
  1399/09/04 11:00 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعاتی که دراختیارمون گذاشتین.
  مادر من مبتلا به کنسرپاپیلاری تیرویید هستن و تیروییدکتومی شدن و یک مرتبه ید گرفتن توی گزارش اسکن بعد از یددرمانی نوشته distant mediastinum metastasis
  این یعنی ریه درگیر شده یا غدد لنفاوی؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین نگرانم

 • S
  1399/06/25 7:27 ب.ظ

  سلام من پارسال جراحی کامل تیرویید کردم. ابتدا به دلیل هاشیماتو ولی بعد مشخص شد سرطان مدولاری بوده. بعد ۱ سال کلسیتونین نرمال هست. ایا امکان متاستاز به قسمت های دیگر و غدد لنفاوی بعد از چند سال وجود دارد؟

  • مدیر سایت
   1399/07/09 5:52 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   احتمالش هست ولی خیلی کم هست و بهتر این است که شما کلسی تونینتان را به طور مرتب تحت نظر پزشک غدد چک کنید

 • سمیرا
  1399/06/23 12:23 ب.ظ

  سلام. من ۳۲سالم پارسال شهریور ماه جراحی تقریبا کامل تیروئید کردم چون مشکوک به مدولاری کارسینوما بودم. الان بعد یکسال میزان کلسیتونین ثابت بوده. چقدر احتمال داره متاستاز بعد چندسال بده؟ و نیمه عمر چقدر هست؟

 • علی
  1399/06/19 0:06 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  مادرم سونوی گردن انجام داده مشخص شده که تیروئید ۵ میلی داره و چند تا ندول کوچک خواستم بپرسم که تیروئید ۵ سانتی بدخیم یا خوش خیم …
  ممنون میشم جواب بدید

  • مدیر سایت
   1399/06/29 10:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا پاسخ سونوگرافی تان را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم به درستی شما را راهنمایی کنیم می توانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید شماره واتساپ :۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷

  • مدیر سایت
   1399/07/04 10:55 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا مدارک و سونوگرافی تان را بفرستید تا بررسی کنیم و بهتر بتوانیم راهنمایی کنیم
   شماره واتساپ : ۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷

 • جوادی
  1399/06/18 1:43 ب.ظ

  ممنون از اطلاعات مفیدتون …موفق باشید

  • مدیر سایت
   1399/06/19 3:41 ب.ظ

   ممنون از شما دوست عزیز بابت انرژی خوبتان

 • الهه
  1399/06/12 8:06 ب.ظ

  سلام خواهر من یه گره دوسانتی در قسمت چپ گردنشون دارن که نمونه برداری کردن از نوع پاپیلاری هست گره لنفاوی درگیر نشده فقط میخام بدونم خواهرم خوب میشه خواهش میکنم جواب بدید

 • ستاره سپهر
  1399/05/22 1:29 ق.ظ

  با سلام
  زحمت کشید جهت ایراد مطالب، اما؛
  بهتر بود میانگین سنی و درصد جنسیت بیماران ذکر میشد البته خصوصا در متاستازیک در چند عضو… نوع سرطان اولیه تیرویید چه بوده…. چند در صد انها ید درمانی کردند و….‌. و مهتر از همههههه این مطالعه بر روی چند نفر انجام شده که در نهایت این تعداد متاستازیک رو اعلام کرده‌. مثلا هزار بیمار با سرطان تیرویید و Nنفر متاستاز داشته و یا صد هزار و N نفر متاستاز..
  با احترام

  • مدیر سایت
   1399/05/22 12:21 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر خوب شما، ولیکن این مطالب همگی از رفرنس های قوی برداشته شده و همین طور نتایج تحقیقات مرکز در بین بیماران هست که خوب نمی توانیم اعدادی را بدون رفرنس بیان کنیم ولی در آپدیتهای آینده ان شا الله این کار را خواهیم کرد، اگر منابع معتبری اطلاع رسانی کنند یا در تحقیقات مرکز اثبات شود.

 • مهدی
  1399/05/17 10:57 ق.ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دختر من ۲۶ سالشه بعد از انجام سونوگرافی اعلام کردنسرطان پاپیلاری داره آیا کاملٱ قابل درمان است دکتر کمالیان متخصص پاتولوژی فرمودند هنوز در ابتدا راهی به حد تهاجم سریع نرسیده عمل کنید آیا در موسسه شما راهی برای درمان وجود داره

  • مدیر سایت
   1399/06/13 11:20 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله کاملا قابل درمان هست و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق سایت مطلب سرطان تیروئید را مطالعه کنید

 • زهرا میری
  1399/04/25 8:52 ق.ظ

  سلام آقای دکتر وقت بخیر یک سوال دشتم
  مادرم ۷۰ سالشونه یک ندول از نوع پاپیلاری داشتن که شهریور ۹۸ جراحی کردن و کل تیروئید و غدد لنفاوی سمت راستش رو برداشتن و آذر ماه ۹۸ مقدار ۱۵۰ میل ید رادیواکتیو مصرف کردن و ید درمانی شدن. الان پزشکشون براش چکاپ تکمیلی تجویز کردن که شامل آزمایش خون و سونوگرافی گردن و اسکن کل بدن بود انجام دادن در بادی اسکنش نشون میده یه مقدار به ریه نفوذ کرده و دوباره براشون ۲۰۰ میل ید رادیواکتیو تجویز کردن بایستی ید درمانی بشن آیا با این روش درمان میشن یا نیاز به جراحی هست ؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمائید.

 • مهدی
  1399/04/19 0:59 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  همسر بنده چند وقت پیش در طرف راست گردن احساس گره خیلی خیلی کوچیکی میکردن که با آزمایشات و نمونه برداری طی دو مراحل متوجه شدیم که تومور تیرویید دارن ، بعدشم دکتر گفتش که باید عمل جراحی بشه و تیر ویید رو بردارن
  سوالم اینه که میشه با استفاده از روش آر اف یا ماکروویو یا تزریق الکل مشکل ایشون رو رفع کرد ؟؟
  البته هیچ گونه علایم ظاهری هم بغیر از گره خیلی کوچک در طرف راست گردن ندارن
  و همه آزمایشهای ریه و نای و غیره انجام شد و مشکلی نداشتن
  خیلی مشتاق شدن به عمل بدون جراحی
  و خیلی هم ترس بابت عمل با جراحی دارن
  خیلی ممنون میشم بابت راهنماییتون

 • نرگس
  1399/04/16 0:33 ق.ظ

  سلام.خسته نباشیدخانمی ۳۳ ساله هستم به متخصص غددکه مراجعه کردم گفتن نودل تیروییددارم برام سنو نوشتم ونمونه برداری که کردم گفتن بایدجراحی تیروییدکتومی توتال بشم ازجراحی میترسم میشه درمان کمی عقب ترانداخت لطفامنوراهنمایی کنید باتشکر

  • مدیر سایت
   1399/04/23 5:19 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا مدارک ارسال کنید بدون مدارک نمی توان نظر داد.

 • اسماعیل
  1399/04/07 12:43 ب.ظ

  سلام و عرض ادب خدمتشما
  من بیماری سرطان تیروئید mtc داشتم و در مرحله اول از جراحی توده غده النفاوی سمت راست منو برداشتند و بعد کل تیروئید و هشت عدد از غده لنفاوی منو برداشتند
  بعد از ۶ سال دوباره سمت راست من برامدگی پیدا شده و دست میزنم متوجه میشم
  آیا دوباره سرطان برگشته یا نا

  • مدیر سایت
   1399/04/23 5:05 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   حتما باید نمونه برداری مجدد و کلسیتونین واشوار انجام بدهید، تست کلسی تونین به این دلیل انجام می شود که عود مجدد بیماریتان بررسی شود، می توانید برای هر دو تست به مرکز تیراد مراجعه حضوری داشته باشید.

 • فرخنده قائم مقامی
  1399/03/22 6:57 ق.ظ

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  من فروردین ماه بعد از انجام نمونه برداری در مرکز خود شما متوجه شدم که سرطان پاپیلاری دارم و اول خرداد ماه عمل کردم و کل غده تیروئیدمو خارج کردن. خوشبختانه دکتر گفتن زود متوجه شدم و به غدد لنفاوی متاستاز نشده. اما بعد از گرفتن جواب پاتولوژی گفتن باید یددرمانی هم بشم . ولی دیروز در بیمارستان امام خمینی گفتن جواب پاتولوژی خوبه و به نظر ما ید نمیخواد اما باید یکماه از عملتون بگذره و سونوگرافی و آزمایش خون انجام بدید تا دوباره بسنجیم که ید میخواید یا خیر. میخواستم بپرسم اینکه بعضی از افراد میگن یکسال پیش عمل کردن یا چندسال پیش و مجدد عود کرده آیا ممکنه برای منم این اتفاق بیفته؟ من ۳۷ سالمه و خیلی نگرانم از این بابت . با تشکر از شما

 • ناشناس
  1399/03/20 10:33 ب.ظ

  سلام پدر بنده تودهای کوچکی در ناحیه حنجره داشتن دوبار لیزر سدو بعد از جراحب دوم رادیوتراپی شدن ۳۳ جلسه الان بعد از سه ماه نودل بدخیمی دارن که درناحیه پایین حنجره ایجاد شده جواب پاتولوزی مثبت بوده.الان باید تراپی و جراحی خوب میشن.

 • ناشناس
  1399/03/20 10:32 ب.ظ

  سلام پدر بنده تودهای کوچکی در ناحیه حنجره داشتن دوبار لیزر سدو بعد از جراحب دوم رادیوتراپی شدن ۳۳ جلسه الان بعد از سه ماه نودل بدخیمی دارن که درناحیه پایین حنجره ایجاد شده جواب پاتولوزی مثبت بوده.الان باید تراپی و جراحی خوب میشن.لطفا راهنمایی کنید

 • هادی
  1399/02/26 2:57 ق.ظ

  باسلام
  از راهنمایی های مفیدتون صمیمانه تشکر میکنم.
  ببخشید مادر من حدود ۶۰ سالشونه
  حدود دوماهه که ایشون علایم تیروئید داشتن ولی مامتوجه نبودیم و انروز بعداز دوماه بردیم سونگرافی و درسمت چپشون در اندازه ۲۱ در۱۹ میلی متر ندول دیده شد و بعدش بردیم اسکن گفتن بله ندول گرم در سمت چپشون دیده شده و گفتن احتمالا ید درمانی بشه
  ولی هیچ کس جواب درست حسابی نمیده که ایا این سرطانه یانه؟
  اگه سرطانه خوش خیمه یا بدخیم؟
  نگرانم
  ممنون میشم محبت کنین دقیق کمکمون کنین🙏🙏

 • حسین
  1399/02/22 8:50 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من یک سوال داشتم در مورد بیمارم مادر بنده بخاطر وجود تومور در ناحیه کمر عمل شدند بعد از جراحی و گرفتن جواب پاتولوژی متوجه شدند از تیرویید بوده از نوع اناپلاستی ک در ناحیه لگن نیز مشاهده شده ودکتر غددگفتن ک برای جراحی تیرویید کتومی زود اقدام بشه الان هم تو نوبت جراحی هستن میخواستم بدونم امکان عود شدن بعد از جراحی و شیمی درمانی وجود داره و قابل درمان هست؟

 • ناهید
  1399/02/15 3:27 ق.ظ

  سلام
  مادربزرگ من جراحی تیروییدکتومی شدن و کل تیروییدشون خارج شد و متاسفانه جواب پاتولوژیشون آناپلاستی بود و بخشی از تراشه گلوشون روهم برداشتن ( فک میکنم بخشی از نای و لوله گذاری کردن ) . آیا به طور قطع به خاطر آناپلاستی بودن ایشون شانسی برای زنده بودن ندارن ؟

 • آزیتا
  1399/02/09 7:50 ق.ظ

  من یه خواستگاردارم که تیروییدوغده لنفاوی رابرداشته چون بدخیم بوده آیامیتونم بااون ازدواج کنم واقعامیترسم لطفاراهنماییم کنید

  • موسسه تیراد
   1399/02/13 10:04 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   کلا بدخیمی های تیروئید جزء بهترین بدخیمی های بدن هستن و قابل درمان و پیشینه بسیار خوبی در درمان دارن که با جراحی و یا ید درمانی معمولا ریشه کن می شوند، البته این در ۸۰ تا ۹۰ درصد مواقع هست، سوال شما یک سوال کلی هست و ما نمی دانیم چرا تیروئید ایشون برداشته شده و غدد لنفاوی تخلیه شده است، اگر به علت ppc بوده و یکی دو مرتبه جراحی انجام شده مسئله ای نیست ولی اگر جواب پاتولوژی چیز دیگری می گوید این را ما نمی توانیم پیش بینی کنیم و از ده درصد بدخیمی های خطرناک تیروئید در مورد ایشون اطلاعی نداریم و نمی تونیم نظر بدیم ولی شما اگر نگران هستید می توانید با مدارک ایشان مراعه کنید تا یک مشاوره حضوری داشته باشیم و بررسی کنیم

 • افرا
  1399/02/06 1:41 ب.ظ

  سلام من یکی از دوستام دوسال پیش تیروییدش رو برداشت ولی امسال گفتن ک دوباره عود کرده سری اول دکترشون با تجویز دارو گفتن ک خوب شده ولی این سری حالش بد شد و رفتیم دکتر گفتن سرطان تیروییده،خیلی ناامیده و میخام بدونم سرطان تیرویید چقدر ممکنه بد باشه؟ ممکنه فرد فوت کنه؟

  • موسسه تیراد
   1399/02/06 2:28 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   خوشبختانه سرطان تیروئید از آن دسته مواردی است که در آمار بسیار محدودی می تواند خیلی خطرناک باشد و آمار بسیار خوبی از این بیماری درمان پذیر و سیر آن کند است. در موارد کمی این بیماری سیر تند داشته و منجر به مشکلات بیشتر می شود

 • اسدی
  1399/01/13 7:57 ب.ظ

  سلام‌ من کانسر پاپیلاری بودم بعد جراحی کامل شامل تیروییدکتومی دایکسشن غدد لنفاوی سنترال مدیاسینال شدم و جواب پاتولوژی از ۱۳ تا لنف برداشته شده دو تا بدخیم بوده فری مارژین بودم تهاجم به عروق و خارج کپسول نداشتم ،،،، کاندید یددرمانی با دوز ۱۵۰ تا شدم آزمایش آنتی تی جی من ۴۰۰ و تی جی من دو دهم بود اسکن بعد از ید درمانی هم لنف نودهای کوچیک قسمت میانی و پایین گردن مشهود بود حالا سوالم اینه آنتی تی جی من خیلی بالاست ؟در طول پیگیری چقدر امید هست پایین بیاد؟

  • موسسه تیراد
   1399/01/23 1:28 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   آنتی تی جی به تنهایی ماکر ارزیابی بعد از درمان کنسر پاپیلاری ، در کنار تی جی و سایر یافته ها سنجیده و تفسیر می شه با توجه به شرایط شما، شرایط خیلی خوب هست باید در دوره پیگیری ببینید که آنتی تی جی و تی جی تغییری می کند یا خیر، اینکه الان زیاد هست اصلا نگران نباشید، حتی به خاطر خود جراحی ممکن است آنتی تی جی بالا برود.
   موفق باشید

 • raha
  1398/12/10 8:50 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون. برای یک خانم ۵۰ ساله اگر سرطان از نوع پاپیلاری باشه و قسمتی از ریه رو درگیر کرده باشه آیا امیدی به درمانشون هست؟ تو اسکن ید مشخص شده که قسمتی از ریه متاسفانه درگیر شده.

  • موسسه تیراد
   1398/12/14 10:54 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   نگران نباشید چون خوشبختانه در اسکن ریه شما ید جذب کرده با درمان ید رادیواکتیو بیماری شما قابل کنترل و درمان هست بنابراین نگران نباشید و درمان رو با آرامش انجام بدید
   موفق باشید

 • شکیبا
  1398/11/11 11:56 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من سوالی دارم در رابطه با بیمارم
  . بیمار خواهر من هستن و هفده سالشونه. با تشخیص تیروئید هاشیماتو و داشتن یک ندول یک سانتی متری کاندید جراحی شدن و تیروئیدکتومی شدن. تشخیص پاتولوژی این بود که کانسر از نوع پاپیلاری هستش. و از اون ندول بدخیم سه قسمت از پنج قسمت درگیری پیدا کرده بود و خوشبختانه غدد لنفاوی درگیری نداشت. نوبت ید تراپیش چهارم اسفند هست و ما باز سونو گرفتیم دو تا توده مشاهده شد که دکتر ها گفتن بهتره نمونه برداری شه ما انجام دادیم و گفتن خوش خیم هستش خدارو شکر در لنف نود ها هم چیزی مشاهده نشد. الان من سوالم اینه که با تمام این موارد ایا امکان متاستاز به ریه الان در ایشون هست؟ یعنی ممکنه لنف نودهاش درگیری نداشته باشه ولی ریه یا مغز استخوان درگیر باشه؟

  • موسسه تیراد
   1398/11/19 4:04 ب.ظ

   سلام دوست عزیز؛
   نه خیلی خیلی بعید است و معمولا متاستاز در مورد تیروئید ابتدائا به غدد لنفاوی و در موارد پیشرفته به ریه می رسد اگر tg ایشان خوب هست نگران نباشید این اتفاق قطعا نمی افتد

 • ساغر
  1398/11/11 11:19 ق.ظ

  عالی بود تونستم درمورد سرطان پدر بزرگم خیلی اطلاعات جمع کنم و به خانوادم کمک کنم

  • موسسه تیراد
   1398/11/12 3:28 ب.ظ

   سلام دوست خوبم
   از اینکه توانستیم اطلاعات مفیدی را به شما بدهیم خیلی خیلی شادیم و نظرات شما باعث انرژِ بیشتر و شادمانی ما خواهد بود تا با توان بیشتری به کاربران و آنچه دغدغه آنها هست فکر کنیم و بپردازیم، اگر سوالی برایتان مانده خوشحال تر خواهیم شد که پاسخ گو باشیم

 • خدیجه عیسی پور
  1398/10/17 11:33 ق.ظ

  خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر