17 مورد از علائم پنهان بیماری تیروئید

تیروئید چه علائمی دارد؟

این علائم نشان می‌دهد تیروئید بیمار است! (بیماری تیروئید)

تیروئید (غده پروانه‌ای شکل جلوی گلو) تأثیرات قابل توجهی بر روی قسمت‌های مختلف بدن شما می‌گذارد. اگر شما یک زن ۳۵ ساله باشید، برخی شواهد نشان می‌دهد احتمال ناهنجاری و بیماری تیروئید در شما بالا و به تخمین برخی تحقیقات تا ۳۰ درصد است.

در یک تحقیقاتی که انجمن غدد درون ریز و برون ریز در آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد که حداقل ۳۰ میلیون نفر آمریکایی دارای اختلالی در تیروئید هستند. تحقیقات این انجمن نشان می‌دهد در بین آمریکایی‌ها حداقل نیم میلیون نفر مبتلا به مشکلات تیروئید هستند که هنوز تشخیص داده نشده‌اند و اینکه زنان ۱۰برابر بیشتر از مردان به بیماری‌های تیروئید دچار می‌شوند. برای اطلاع از نحوه تشخیص این بیماری‌ها توسط پزشک می‌توانید به قسمت خدمات همین سایت و مقالات موجود مراجعه فرمایید.

علائم تیروئید پنهان

کاری که غده تیروئید انجام می‌دهد چیست؟

غده تیروئید با ترشح هورمون فعالیت‌هایی از جمله ضربان قلب، سوخت و ساز و درجه حرارت را در بدن تنظیم می‌کند. کم کاری و یا پرکاری این غده با کم و زیاد شدن ترشحات باعث می‌شود تا عملکرد بدن دچار اختلال شود. تشخیص بیماری تیروئید یکی از چالش‌هایی است که بیماران با آن روبه رو هستند، مثلا همین موضوع که از کجا و طی چه علائمی می‌توان گفت فرد دچار مشکلات تیروئید شده است. به همین دلیل در این مقاله به این علائم تیروئید پرداخته‌ایم، علائمی که به شما هشدار می‌دهد ممکن است شما به بیماری تیروئید مبتلا شده باشید.

علائم بیماری تیروئید را بشناسید

۱- احساس خستگی می‌کنید

حس خستگی می‌تواند به بسیاری موارد مرتبط باشد ولیکن ارتباط بسیار نزدیک نیز با کم کاری تیروئید دارد. اگر شما پس از یک استراحت شبانه و هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید احساس خستگی می‌کنید باید به مسئله کم کاری تیروئید هم به عنوان یک گزینه فکر کنید.

۲- احساس ناراحتی و افسردگی

افسردگی و یا ناراحتی نیز می‌تواند یکی از نشانه‌های کم کاری تیروئید باشد. چرا که کم شدن سطح هورمون تیروئید می‌تواند باعث کاهش ترشح هورمون سرتونین شود، سرتونین هورمون ایجاد شادی در بدن است.

۳- تغییر اشتها و یا احساس تغییر در بوها و مزه‌ها

افزایش اشتها می‌تواند جزء نشانه‌ها و علائم بیماری تیروئید (هایپرتیروئیدی) باشد، ترشح زیاد هورمون تیروئید باعث می‌شود شما همواره احساس گرسنگی کنید، نکته اینجاست که هایپر بودن و افزایش این هورمون باعث می‌شود تا میزان کالری اضافه شود، بنابراین افزایش وزنی در کار نیست و شما چاق نمی‌شوید.

از سوی دیگر ضعف تیروئید می‌تواند باعث شود که شما طعم و یا بوی متفاوتی را حس کنید.

تغییر اشتها از علائم تیروئید است.

۴- تمرکز و حافظه (تاثیر بیماری تیروئید بر روی حافظه)

زمانی که فردی به سمت سالخوردگی می‌رود و یا دچار کمبود خواب می‌شود به طور معمول بر روی حافظه خود مشکلاتی را حس می‌کند ولیکن مشکلات ناشی از بیماری تیروئید، کم کاری و پرکاری تیروئید نیز از آن دست مسائلی است که می‌تواند چنین تأثیری را بر روی بیماران داشته باشد. کم کاری تیروئید به طور معمول با کاهش تمرکز، ضعف قدرت شناخت و ضعیف شدن حافظه همراه است. در مقابل پرکاری تیروئید باعث مشکلات دیگری از جمله فراموشی، بی‌خوابی و کاهش تمرکز حواس می‌شود.

این نکات در بیمارانی که به مرکز سونوگرافی تیراد مراجعه می‌کنند از جمله موارد بارزی است که اکثریت بیماران به آن اذعان می‌کنند.

۵- بی میلی به رابطه جنسی

کم کاری تیروئید باعث کاهش میل جنسی می‌شود، در کنار این که افزایش وزن، کم انرژی بودن، درد در بدن هم از دیگر آثار کم کاری تیروئید است.

۶- حس ترس و دلهره ناشی از ضربان قلب

افزایش ضربان قلب و یا افزایش شدت ضربان‌ها به شکلی که برخی آن را در گلو و یا سینه خودشان احساس می‌کنند از دیگر علائم بیماری پر کاری تیروئید است که به آن بال بال زدن هم گفته می‌شود.

حس ترس و دلهره ناشی از بیماری تیروئید

۷- پوست خشک

پوست خشک و یا احساس خارش بر روی آن می‌تواند یک نشانه برای کم کاری تیروئید باشد. هیپوتیروئیدی باعث می‌شود تا سطح هورمون تیروئید به شدت کاهش یافته و در نتیجه‌ی آن سوخت و ساز بدن نیز کمتر شود. این اتفاق باعث کاهش روطوبت پوست می‌شود و عوارضی همچون پوست خشک، شکنندگی ناخن‌ها و یا رگه شدن کنار ناخن‌ها را در پی دارد.

۸- یبوست

اغلب بیمارانی که برای بیماری کم کاری تیروئید معاینه می‌شوند، نسبت به یبوست شکایت دارند چرا که کم شدن هورمون تیروئید باعث کاهش حرکات روده و در نتیجه یبوست می‌شود.

۹- تغییر سیکل پریود در زنان

تغییر سیکل پریود در زنان از جمله مواردی است که ارتباط مستقیمی با کم کاری و پرکاری تیروئید دارد. کم کاری تیروئید باعث بیشتر شدن میزان خونریزی و کم شدن فواصل این دوره‌ها می‌شود، همچنین پرکاری تیروئید باعث کاهش سطح خونریزی و فاصله دار شدن این دوره می‌شود.

تغییر سیکل پریود در بیماری تیروئید

۱۰- احساس درد در اندام‌ها و یا عضلات

گاهی اوقات انگشتان پای شما سوزن سوزن می‌شود و یا اینکه کار کردن بر روی آن برایتان سخت است. این نوع درد را می‌توان توضیح داد ولی ایجاد یک درد مبهم، سوزش ناگهانی در بازوها، ساق پا، دست‌ها و پاها، و یا یک درد واقعی در این اندام‌ها می‌تواند نشانه‌ای برای بیماری تیروئید (کم کاری تیروئید) باشد.

۱۱- فشار خون بالا

فشار خون بالا می‌تواند یک علامت برای بیماری تیروئید باشد. هم کم کاری تیروئید و هم پرکاری تیروئید بیماری‌هایی هستند که می‌توانند باعث افزایش فشار خون شوند. برخی از برآوردها نشان می‌دهد که افرادی با کم کاری تیروئید دو تا سه برابر دیگر نفرات احتمال ابتلا به فشار خون بالا را دارند.

یک نظریه در این باره این است که کم بودن هورمون تیروئید باعث می‌شود تا قدرت پمپاژ و انعطاف پذیری دیواره سلولی رگ‌های خونی تحت تاثیر قرار بگیرد، که این می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود.

۱۲- تغییرات دمایی در بدن

سرما و لرز مربوط به کم کاری تیروئید است، این مورد به این دلیل است که سوخت و ساز بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد و میزان رطوبت بدن کاهش می‌یابد. این کاهش رطوبت به معنی کم شدن دمای بدن شما است.

درباره پرکاری تیروئید موضوع به شکل تعریق بیشتر و گرمای بیشتر جلوه می‌کند.

سرما و لرز مربوط به کم کاری تیروئید است.

۱۳- تغییر در صدا (گرفتگی و یا خشونت در صدا) و یا ظاهر گردن

تغییر در صدا و یا وجود توده در گردن شما می‌تواند یک نشانه برای بیماری تیروئید باشد. می‌توانید از طریق یک بررسی در آینه زمانی که در حال نوشیدن آب هستید به تغییرات فیزیکی در گلویتان و در قسمتی که تیروئید قرار گرفته پی ببرید.

۱۴- تغییر در برنامه خواب

کم خوابی و یا پرخوابی هم می‌تواند دلیلی برای بیماری‌های تیروئیدی باشد. اگر شما در طول روز خواب آلوده هستید و زیاد می‌خوابید و یا به طور عکس دچار بی خوابی هستنید و به سختی خوابتان می‌برد بهتر است به این احتمال هم فکر کنید.

یک اینفوگرافیک عالی برای همه کسانی که به خلاصه شدن مطالب علاقه‌مند هستند (اگر می‌خواهید بدانید آیا شما به بیماری تیروئید مبتلا هستید؟ جواب این سوالات را بدهید).

اینفوگرافیک تیروئید

۱۵- افزایش وزن

گرچه افزایش وزن به تنهایی نمی‌تواند موجب شود که شما به بیماری تیروئید مبتلا شده باشید، ولی در بین کسانی که مبتلا به بیماری تیروئید هستند، افراد زیادی می‌گویند که بدون خوردن زیاد دچار تغییر وزن شده‌اند و یا اینکه با تمام ورزش‌هایی که انجام می‌دهند وزنشان کاهش پیدا نمی‌کند و این می‌تواند دلیلی برای بیماری تیروئید باشد.

و یک کاهش وزن ناگهانی هم می‌تواند سیگنالی برای کم کاری تیروئید باشد.

۱۶- موهای خشک و شکننده

کم کاری تیروئید باعث ریزش و شکنندگی مو می‌شود. در واقع بسیاری از بیمارانی که برای کم کاری تیروئید مراجعه می‌کنند به این دلیل مراجعه می‌کنند که با رفت به آرایشگاه و اینکه آرایشگرشان از آن‌ها می‌پرسد آیا شما با مشکل کم کاری تیروئید مواجه هستید و آن‌ها متوجه ریزش و شکنندگی مویشان می‌شوند مراجعه می‌کنند.

۱۷- کلسترول بالا

اگر سطح بالای کلسترول خون شما به رژیم غذایی، دارو و ورزش پاسخ ندهد نشان دهنده وجود یک مشکل در تیروئید شما است و باید به این نکته به عنوان یک گزینه برای بررسی فکر کنید.

منابع:

۳.۱ / ۵. ۲۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
علت پرکاری تیروئید را بدانید!
نوشتهٔ بعدی
علائم پرکاری تیروئید در زنان باردار

۱۱۵ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • ناشناس
  1403/01/26 10:02 ب.ظ

  سلام
  درصد خطا در آزمایش تیروئید چه قدره؟
  TSH من ۱۴.۳ شده ولی خیلی علائم ندارم فقط چون جوش های کیستیک میزدم آزمایش دادم
  علت این جوش ها میتونه کم کاری تیرویید باشه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   درصد خطا بستگی به آزمایشگاه و دستگاه های آزمایشگاه دارد ولی برای پاسخ سوال شما نیاز به بررسی سوابق پزشکی و نتایج آزمایشگاهی دارد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1403/01/19 12:31 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، ببخشید من چند سال تیروئید دارم و هر روز مصف قرص لووکسین میخورم، صورتم جوش های بزرگ و درد دار میزنه میتونه مربوط به تیروئید باشه؟

  پاسخ
 • سلام آزمایش مربوط به تیرویید چی هستش؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر تمام علایم که راجب کم کار بودن تیروید توضیح داده شده رو من دارم اصلا شک ندارم ولی اوضاع مالی خوبی ندارم برای دادن آزمایش بدون دادن آزمایش هم میتونم دارو بگیرم واگر امکانش هست لطف کنید دارو برام معرفی کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   شرایط شما را درک میکنم اما تجویز دارو بدون داشتن هیچ گدونه نتیجه آزمایشی به هیچ وجه توصیه نمیشود چرا که عوارض بدتری برای شما در پی خواهد داشت.

   پاسخ
 • ناشناس
  1403/01/14 2:27 ق.ظ

  سلام من ۱۸ سالمه و مادرم و خاله هام همه تیروئید داشتند…الان من علائمی مثل گلو درد شدید حین عصبانیت،گرفتگی عضلات پا مخصوصا درد زانو و گز گز شدن ووک انگشتان پا،درد مفاصل ،قلب درد و گرفتگی دست چپ دارم. گاهی بعد ناراحتی گلوم جوری درد میگیره که انگار چند ساعت بی وقفه داد زدم.سریع عصبانی میشم.ترشحات واژینال هم دارم….ممکنه مشکلم تیروئید باشه؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1403/01/13 1:20 ق.ظ

  سلام،من دوماه شده دکترم تشخیص داده تیروییددارم،تا قبل اون اصلا بی نظمی پریود نداشتم انا طی این دوماه از زمانیکه شروع ب مصرف قرص کردم،پریودم بهم ریخته،دکترم گفت تیروییدم تنبله اما اصلا وزن اضافه نکردم و الان نمیدونم چکار باید کنم،توصیه تون برای من چیه؟ ممنونم

  پاسخ
 • سلام. من‌چند وقته خلط پشت گلوم هس
  یا اینک‌احساس میکنم خلط تو‌گلوم‌ گیر‌کرده مخصوصا هنگام صبح ک‌ از خواب بیدار میشم خیلی زیاده
  اذیتم میکنه و اینک‌ چند روز یکبار‌هم‌ احساس میکنم گلومو فشار‌میدن آزمایش دادم علائمی از تیروئید نیس میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون بررسی پزشکی نمیتوان نظری داشت اما اگر نتایج آزمایشات شما در مورد تیروئید سالم است ممکن است مشکل از سمت معده و ترشحات اسیدی باشد. پیشنهاد میشود به متخصص داخلی مراجعه شود.

   پاسخ
 • امید رضا
  1403/01/06 9:47 ب.ظ

  با عرض سلام من سال قبل در همین زمان التهاب تیروئید داشتم که بعد تیروئید پرکار شد و بعد از استفاده پردینیزلون کم کاری خیلی کم که گفتن رفع میشه و دارو ندادن ، چند وقته کلم بروکلی استفاده کردم قفسه سینه ام سمت راست نزدیک گردن با نفس کشیدن درد داره و میله جنسی ، فقط اینکه چند روزه قفسه سینه ام که گفتم درد داره میشه از تیروئید باشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   استفاده متناسب از کلم بروکلی و پرهیز از زیاده روی در خوردن برای شما مشکل آفرین نخواهد بود.

   پاسخ
 • سلام من هیچ کدوم از علائم تروئید رو ندارم اما آزمایشی که به تازگی دادم تیرویید رو ۶.۷ زده و بالا محسوب میشه باید چیکار کنم ؟ تغذیه سالم و فعالیت بدنی مستمر هم دارم ولی بخاطر ابتلا ب این بیماری استرس زیادی گرفتم آیا مبتلا ب تیرویید کم کار شدم ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تغذیه مناسب و ورزش به بهبود سلامتی کمک می‌کند اما نیاز به بررسی بیشتر توسط پزشک متخصص دارد تا روال درمانی تحت نظر باشد، چراکه گاها نیاز به درمان دارویی وجود دارد.

   پاسخ
 • سلام من حدود دو ماه پیش تیروئید رو عمل کردم الان حدود ۸ روز هست که دچار خارش پوستی شدم که فکر کنم مربوط به تیروئید باشه می خواستم بدونم درمانش چیه؟؟
  روزه هم میگیرم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   منظور از خارش پوستی چیست؟ در کدام قسمت بدن وجود دارد و براساس کدام شرایط بالینی یا آزمایشگاهی از مشکلات تیروئیدی است؟

   پاسخ
 • سلام پسرم ۱۰سالش هست همش میگه خسته هستم پاهام بی خودی می‌کنه و در بلع غذا میگه گلوم درد میاد ریزش مو هم داره آیا این علائم تیرویید هست

  پاسخ
 • سلام من چند ماه می‌شود پریودی بهم ریخته ودوره اش کم شده ومقدار زیاد شبا پاهام بی حس می‌شود و هیچ میلی به رابطه ندارم بنظرتون مشکلم چی میتونه باشه

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/12/18 10:49 ب.ظ

  سلام من الان نزدیک یک هفته بود احساس میکردم سرما خوردم گلو درد دارم ولی به طور ناگهانی متوجه شدم گلو درد نیس این درد مربوط به زیر گلوم هست که موقع سرفه کردن و بلع دچار درد میشم آیا ممکنه مربوط به تیرویید باشه

  پاسخ
 • آیا اکثر اوقات پنجه پا سرد باشه علایم اختلال در کار تیروئید است

  پاسخ
 • قربان وکیلی
  1402/12/15 10:17 ب.ظ

  سلام.یه مدته که سمت راسا سرم درد داره.گلو درد گوش دندان‌ها.پیش منخصص گوش حلق وبینی .دندانپزشک رفتم.ایا امکان داره از تیروئید باشه

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من چند روزه در گلوم احساسی شبیه به حالت تهوع دارم احساس خفگی مانند یا بغض در گلو گاهی بدنم شروع به لرزه میکنه و ضربان قلبم میره بالا آیا به بیماری تیروئید پرکار یا کم کار مبتلا شدم ؟

  پاسخ
 • سلام بنده ۲۳سالمه یکسالی هست که گاهی اوقات احساس خفگی و فشار درگلو و قفسه سینه و چشم هام دارم فسارخونم ناگهانی افت میکنه و احساس سوزش و بی حسی و ضعف توی دست پام دارم و احساس سنگینی در معده ایا اینا علائم تیروئید هست

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   توصیه می‌شود ابتدا آزمایش داده و سپس بسته به نتایج آزمایش در مورد مشکلات گفته شده، نتیجه گیری نمایید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من ۱۳ ساله هست بعد خیلی وقت ها در یک شبانه روز ۱۴ ساعت می خوابم بعد دوباره احساس خستگی می کنم بعد خیلی کاهش وزن دارم هر چقدر هم ورزش میکنم کاهش نمی شود

  پاسخ
 • من ۵۰سالمه و یک ساله کم کاری تیرویید دارم و قرص چربی جم فییرویل۳۰۰ استفاده مبکنم ولی خارش در تمام بدن دارم .آیا پمادی هست برای درمان خارش؟لفطا راهنماییم کنین ممنونم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید، خارش در تمام سطح بدن به صورت طولانی‌مدت مناسب نیست.

   پاسخ
 • سلام من ۳۶ سالم هست آزمایش دادم دکتر بهم قرص لووکسین ۱۰۰داد روز نصف قرص را بخورم از وقتی شروع به خوردن کردم ریزش موهام زیاد شد من ۳ هفته خوردم و قطع کردم حالا یک ماهی هست دیگه قرص را نمی‌خورم ودربدنم خارش شدیدی دارم حالا باید قرص را بخورم ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   روال درمانی را نباید سرخود قطع کرد و مجدد شروع کرد. روال درمانی بسته به شرایط بدن تجویز میشود برای شروع مجدد نیاز به بررسی مجدد وضعیت تیروئید است. پس نیاز به آزمایش خون است.

   پاسخ
  • با سلام من ۲۴ سالمه ما ارثی مشکل تیروئید داریم منم یه مشکی واسم پیش آمده چندروزه خیلی استرس دارم بعد الان خیلی گلوم منو ازیت میکناکثرعلایم دارم احساس میکنم تو گلوم سرده یه چیزی بهش چسبیده صاف نمیشه

   پاسخ
 • افسانه
  1402/11/12 0:01 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من قبلا سابقه تیروئید کم کار داشتم قرص مصرف میکردم بعد از انجام چند آزمایش تو فواصل مختلف تیروئیدم نرمال شده بود دیگه قرصو قطع کردم،حالا دوباره به علت کاهش وزن و این علایمی که گفته شده آزمایش دادم باز کم کار شده دکتر یک دوم قرص لووکسین رو تجویز کرده ،سوالم اینه که اگه به حالت نرمال برگرده همه این مشکلات حل میشه(کاهش وزن،درد عضلات و تنظیم قاعدگی و…)؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، تنظیم فعالیت غده تیروئید باعث از بین رفتن این مشکلات میشود اما نباید سرخود دارو قطع یا تغییری در دوز دارو ایجاد شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکترمن تمام این مشکلهارودارم ولی قبلا بهم گفته بودن پرکاری دارم وقرص متی مازول میخوردم الان یک روزدرمیان میخورم ولی چندوقتیه حالم بدمیشه استخونام تیرمیکشه بی حال میشم ۴۲سالم هست میشه راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • سمانه خانوردی
  1402/11/10 6:00 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ۱۰ روزی میشه که انتهای گلوم ( بالای ترقوه) احساس درد دارم که هنگام لمس، سرفه و خندیدن بیشتر میشه.
  همچنین گوش سمت چپم هم درد میکنه که دکتر معاینه کرد و گفت عفونت نداره.
  پیش پزشک عمومی رفتم و برام سونوگرافی نوشت:
  در بررسی سونوگرافی تیروئید و نسج نرم گردن:
  لوب سمت راست تیروئید به ابعاد ۳۴*۱۴*۱۶ میلیمتر و اکوی نرمال میباشد. حجم ۳.۹ سی سی
  لوب سمت چپ تیروئید به ابعاد ۳۱*۱۶*۱۶ میلیمتر و اکوی نرمال میباشد. حجم ۴.۲ سی سی
  ناحیه ایسموس نیز به دیامتر ۳ میلیمتر می‌باشد.
  تصویر ندول هایپو اکو سالید با حدود نامنظم فاقد کلسیفیکاسیون به ابعاد ۸*۶ میلیمتر رد لوب راست تیروئید مشاهده شد. FNA و TR4 توصیه می‌شود.
  تصویر ندول ایزواکو سالید با حدود صاف و فاقد کلسیفیکاسیون به ابعاد ۱۹*۹ میلیمتر در لوب سمت راست تیروئید مشاهده شد. TR3
  در بررسی از نسج نرم گردن شواهدی از لنفادنوپاتی مشاهده نشد.
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ۱. لوب سمت راست تیروئید:
   – ابعاد: ۳۴*۱۴*۱۶ میلیمتر.
   – اکو نرمال و حجم: ۳.۹ سی سی.
   ۲. لوب سمت چپ تیروئید:
   – ابعاد: ۳۱*۱۶*۱۶ میلیمتر.
   – اکو نرمال و حجم: ۴.۲ سی سی.
   ۳. ناحیه ایسموس:
   – دیامتر ۳ میلیمتر.
   ۴. ندول هایپو اکو در لوب راست تیروئید:
   – ابعاد: ۸*۶ میلیمتر.
   – ندول هایپواکو، سالید با حدود نامنظم و فاقد کلسیفیکاسیون.
   – توصیه به FNA (Fine Needle Aspiration) و TR4 (Thyroid Imaging Reporting and Data System 4) شده است.
   ۵. ندول ایزواکو اکو در لوب سمت راست تیروئید:
   – ابعاد: ۱۹*۹ میلیمتر.
   – ندول ایزواکو، سالید با حدود صاف و فاقد کلسیفیکاسیون.
   – توصیه به TR3 (Thyroid Imaging Reporting and Data System 3) شده است.
   ۶. بررسی از نسج نرم گردن:
   – هیچ شواهدی از لنفادنوپاتی (تورم لنفاژی) مشاهده نشد.

   نکته:
   – TR4 و TR3 نشان‌دهنده سطوح مختلف اطمینان از خوش‌خیم بودن یا بدخیم بودن ندول‌ها هستند. درخواست FNA به منظور گرفتن نمونه بافت از ندول‌ها می‌تواند به توضیح دقیق‌تر کمک کند.
   بر اساس این گزارش، توصیه می‌شود که با پزشک غدد شور کرده و نتایج بیشتری بررسی و درمان مناسب را طراحی کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من تو دوران بارداری و بعد زایمان گلوم دو طرقش درد میگیره انگار از داخل ی جیزی داره ترشح میشه بعصی اوقات تیر میکشه ب گوشم میزنه بعصی اوقات احساس میگنم دو طرف گلوم ی چی گرفته یبار خواستم اب بخورم احساس کردم تو گلوم گیر کرد زمانی عصبی و ناراحت میشم بیشتر میشه دلیلش جی هست ایا خطرناک است؟؟

  پاسخ
 • سلام دکتر جان خسته نباشید ممنون میشم جواب سوالمو زدید من فقط کنار گلو چپم درد میکنه این علاعم ها ندارم فقط وقتی اب دهنمو قورط میدم یک خورده درد میکنه حالا میگم این علاعم ربطی داره

  پاسخ
 • ربابه جمالی
  1402/11/02 7:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشین من همه ی علائم رو دارم ازجمله خستگی افزایش وزن قبلا هم تیروئید داشتم قرص مصرف میکردم الان مدتیه که آزمایش میدم تیروئیدم خوبه ومیگن احتیاج به قرص نداری ولی همه ی علائم تیروئیدو دارم نمیدونم چیکار باید بکنم میشه شما راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به این دلیل که علائم تیروئید با سایر بیماری ها و البته عدم مدیریت و کنترل استرس مشابه است. اگر نتایج آزمایشگاهی دال بر سلامت شما است پیشنهاد میشود به تراپیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • نیلایی
  1402/10/25 12:52 ب.ظ

  با سلام خدمت آقای دکتر بنده ۲۵ سالمه و در مرحله انجام کارهای عروسی به سر می برم و این روزا خیلی زود ناراحت میشم و به گریه کردن می افتم و اینکه امروز باز ناراحت شدم و موقع ناراحتی گلو درد گرفتم دردی که انگاری سرما خوردم و وقتی آب دهنم رو قورت میدم گلوم درد میکنه امکانش هست راهنماییم بکنید خیلی نگران هستم و اینکه من دو ازمایش بافاصله یک ماه ونیم دادم و نشون میده کلسترول خونم بیشتر شده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باتوجه به شرایط ذکر شده احتمالا شما دچار استرس زیاد هستید و عدم کنترل و مدیریت باعث بروز این حالات شده اما اگر نتوانید این استرس را کنترل و مدیریت کنید دچار مشکلاتی در آینده خواهید شد.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب واحترام، من ۵۴سال دارم دوماه هست با کوچکترین پیاده روی ،خیلی عرق میکنم ودرنهایت یک هفته است که لرز و درد پا و پاهام یخ میزند واصلا خوابم نمیبره، آزمبه نظر شما من چه مشکلی دارم. سپاس

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من یکماهه پریود نشدم هر چقدر هم که تست میزنم کامل کامل منفی میشه ممکنه تیرویید داشته باشم؟

  پاسخ
 • آیا خم کردن سر و یا فشار به زیر گلو یا محل تیروئید وارد کردن باعث بیماری میشه؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/10/09 1:12 ق.ظ

  سلام من دو ساله

  پاسخ
 • من زیر چونه ام باد کردگی دارم و لاغرم اشتهام کمه خیلی نگرانم

  پاسخ
 • مطالبتون بسیار مفید بود ممنون از توضیحاتتون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۲۳ سال دارم و این اواخر بهم میگن تو خواب خرو پوف می‌کنی در صورتی که قبلاً اونطوری نبود می‌تونه علائم تیروئید باشه آخه یه دکتر رفته بودم گلوم رو نگاه کرد گفت که ممکنه تیروئید داشته باشی

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/09/25 3:39 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من مدتی سرگیجه و سرم سنگین هست ضربان قلب بالا آیا علائم تیروئید هست

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من ۶ماه قبل آزمایش کلی دادم تیروئیدندارم الآن حدودیک هفته هست انتهای زبانم تلخ میشه صبح که بیدار میشم ودوروزه که وسایلم یادم میره بردارم دوباره برمیگردم وسیله رومیگیرم
  میشه کمک کنید بایدبه کجامراجعه کنم
  ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این موارد می‌تواند ناشی از عدم کنترل و مدیریت فشارهای عصبی و استرس باشد. توصیه می‌شود به تراپیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من گهگاهی احساس میکنم ی چیزی تو گلوم هست ..میتونه ناشی از تیرویید باشه؟

  پاسخ
 • سلام من ۲۰‌سال‌دارم‌وبیشتر علائم بیماری رو‌دارم‌‌قبلا یک‌بار‌‌‌‌‌‌ آزمایش دادم ولی مرکز دولتی بود و فکر می‌کنم دقیق‌نبوده آخه هیچی در‌آزمایش نشان نداد البته آن‌زمان من ۱۴‌ساله‌بودم‌ آیا تب‌وسردرد‌صبحگاهی دراز مدت هم‌به‌تیروئید ربطی دارد

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تنها از روی وجود علائم نمیتوان تشخیص بیماری داد. توصیه می‌شود مجدد آزمایش خون به همراه بررسی وضعیت تیروئید انجام شود.

   پاسخ
 • سلام من ۱۰ مورد از ۱۷ علائم دارم برای این که دکتر برم کافیه؟

  پاسخ
 • ابراهیم
  1402/09/14 11:13 ب.ظ

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر من تیروئید پرکار داشتم که یه دفعه کم کار شد حال احساس خیلی کمی چیز در گلو و ضربان قلب دارم البته اسکن هسته ای برای مشکل قلبی گرفتم که در اون اسکن مشخص شد مشکل قلبی ندارم حال با توجه به تشخیص کم کاری تیروئید توسط آزمایشات و پزشک هم اکنون از قرص های ویتامین D.و قرصهای سبز رنگ و قرصهای سفید کوچک استفاده میکنم ولی به تازگی متوجه داشتن یبوست شده ام .آیا مشکل حاد دارم ؟ ممنون .

  پاسخ
 • سلام دکتر وقت بخیر
  من مدتهاست میل جنسی ام خیلی کم شده نعوظ ندارم ارولوژی هم رفتم گفت سالمی، دکتر غدد هم رفتم آزمایش هم دادم همه چی نرماله، ولی ماهیچه های بازو و دستام همیشه ضعیفه و تحلیل میره مچ دستام و ماهیچه پاهام همیشه خسته است همیشه کمی درد داره میخام بخابم بعضی مواقه احساس خفگی میکنم چکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر متخصصین اورولوژی و غدد تاکید به سلامت جسمی دارند این موارد می‌تواند ناشی از فشارهای عصبی نیز رخ بدهد، بنابراین توصیه می‌شود با تراپیست مشورت کنید.

   پاسخ
 • تیروئید پنهان یعنی چی؟؟ دخترم رو ب خاطر کوتاهی قد بردم پیش فوق تخصص غدد کودکان که آزمایش نوشت مشکلی نداشت .دکتر گفت احتمالا تیروئید پنهان داره . البته دارو نداد فقط مکمل داد و گفت چهار ماه دیگه بیا براش آزمایش بنویسم . خیلی نگرانم .تیروئید پنهان چیه دیگه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تیروئید پنهان به معنی داشتن سطح تیروئید (میزان هورمون‌های تیروئیدی مانند T3 و T4) در محدوده نرمال، اما سطح هورمون TSH (هورمون محرک تیروئید) خارج از محدوده نرمال است. این وضعیت به عنوان یک شرایط تیروئیدی شناخته می‌شود که سطح هورمون‌های تیروئید در محدوده نرمال قرار دارد اما سطح TSH بیشتر یا کمتر از حدود معمول است.
   این وضعیت ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، از جمله:

   ۱. مقاومت تیروئید به هورمون: در این حالت، غده تیروئید به صورت نرمال هورمون‌های تیروئید را ترشح می‌کند، اما با وجود این، بازهای دیگری از بدن به این هورمون‌ها حساسیت کافی نشان نمی‌دهند.
   ۲. شرایط پزشکی خاص: ممکن است شرایطی مانند استفاده از داروهای خاص، بیماری‌های تیروئیدی خاص، یا تغییرات در سطح هورمون‌های تیروئید به دلیل عوامل خاصی ایجاد شود که در نتیجه به تیروئید پنهان منجر می‌شود.

   تشخیص تیروئید پنهان نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر توسط پزشک متخصص است. او می‌تواند با توجه به سوابق پزشکی و آزمایشات مختلف، تشخیص صحیح را بیان کرده و درمان یا مدیریت مورد نیاز را ارائه دهد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/28 8:26 ق.ظ

  سلام من مدتی سردل سنگینی میکنه دکتر هم رفتم اندسکوپی هم کردم انواع قرصهای معده هم خوردم خوب نشدم الان مدت ده روز مدام انگار ی چیزی تو گلوم هست وزمان خوردن غذا گلوم می گیره باید با اب غذا بخورم علتش می توانه تیرویید باشه

  پاسخ
  • سلام من چندوقته بی قراری دارم احساس گیجی و چن قدم راه میرم بدن کاملا خالی میشه دستهام میلرزه
   سونوگرافی کردم گفتن افزایش سایز تیروئید دارید آزمایش TSHهم ۹ هست بی قراری افسردگی و سبکی سر خیلی اذیتم میکنه این علائم همش مال تیروئیده ؟ اکوگفتن یه کم افتادگی دریچه میترال داری و سونوگرافی و اسکن ریه همه گفتن خوبه

   پاسخ
   • سلام، چیزی که میگین، ممکنه به علت مشکلات تیروئیدی باشد. افزایش سایز تیروئید و سطح بالای TSH ممکن است به علائمی که شما توصیف کرده‌اید، ارتباط داشته باشد، از جمله بی قراری، گیجی، افسردگی، و لرزش دستها.
    افزایش سایز تیروئید ممکن است به وجود گره‌های تیروئید (که ممکن است علائمی را ایجاد کنند) یا به نوعی اختلال تیروئیدی مربوط باشد که باعث افزایش حجم آن می‌شود.
    با افزایش سطح TSH، بدن شما ممکن است تلاش کند تا هورمون تیروئید بیشتری تولید کند تا تعادل را بازسازی کند، اما این ممکن است منجر به علائمی مانند افزایش ضربان قلب، بی قراری، اضطراب، و لرزش دستها شود.
    در مورد افتادگی دریچه میترال هم، این مشکل ممکن است علائمی را مشابه با علائم تیروئیدی ایجاد کند.
    بهتر است با پزشک خود در مورد این علائم صحبت کنید تا او بتواند تشخیص دقیق‌تری برای مشکلات شما قائل شود و درمان مناسب را تجویز کند. او ممکن است توصیه کند که با متخصص تیروئید یا فرد دیگری مشورت کنید تا مشکلاتتان را بهتر مدیریت کنید.

    پاسخ
 • سلام آیا باعث درد قفسه سینه و قلب هم میشود؟ من چند روزه حس دلشوره و اضطراب دارم سرگیچه و حالت تهوع گاهی و درد اطراف سینه. پدرم تیروئید دارد آیا این هم تیروئید است؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، بهتر است به پزشک مراجعه کنید، وراثت نقش پررنگی در مشکلات تیروئیدی دارد و از سوی دیگر ممکن است با علائمی در قلب همراه باشد.

   پاسخ
 • سلام ،، خیلی ممنون از مدیریت سایت،، من هیچ مشکلی در این مورد ندارم فقط ازتون خواهش میکنم به عزیزانی که از شما کمک میخوان و نگران سلامتیشون هستن کمک کنین و دستورات لازم پزشکی رو به اونها بدید تا به سلامتی نزدیکتر بشن و شما هم به اوج موفقیت برسین و نامی نیک از خودتون به جا بزارین،، درود به شما و ممنون از قلب بزرگتون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تشکر از نظر شما، ببینید تنها تا جایی امکان راهنمایی و کمک به پرسش همراهان سایت تیراد وجود دارد که اطلاعات عمومی وجود دارد. تشخیص بیماری، روال درمان و … نیاز به بررسی دقیق و کامل سوابق پزشکی فرد، بررسی بالینی، نتیجه و گزارش آزمایشات و تصویربرداری های بروز وی است.
   نمیتوان بدون هیچ اطلاعات اولیه برای فرد تشخیصی داشت، چه بسا این تشخیص اشتباه بوده و تنها سبب افزایش نگرانی و استرس فرد شود.

   پاسخ
 • سلام من ۲۶ سالمه. من کف سرم چرب میشه و جوش شدید چرکی میزنه. متخصص پوست مراجعه کردم ۸ ماه راکوتان تجویز کرد. خوب شدم. بعد از یه سال که درمان کامل شد دوباره سرم چرب میشه و جوش میزنه. الان گیج شدم مشکل هورومونی دارم یا کبدی؟ کدوم دکتر برم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   پاسخ سوال شما بستگی به نتایج آزمایشات و سونوگرافی شما دارد. بدون اطلاعات نمیتوان نظری داشت.

   پاسخ
 • سلام من اندومتریوز دارم ولی سمت چپ گلوم به شدت درد داره و متورم هست و تمام علائم تیروئید دارم چه دکتری برم

  پاسخ
 • سلام من شش ماهه فهمیدم گره تیرویید دارم ولی نیاز به بیوبسی نیست وازمایشم دادم دکتر گفت فعلا نیاز به قرص پرکاری یاکم کاری نداری امکان داره گره تیرویید از بین بره

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله – در ندول های بی خطر نیاز به مداخله پزشکی نیست و بدن خود مراحل درمان را انجام می‌دهد.

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    ببخشید فرق بین قرص خارجی تیرویید و ایرانی چیه؟ من یه مدینه قرصم رو عوض کردم دارم خارجی میخورم ولی وزنم داره زیاد میشه دلیلش چیه ؟

    پاسخ
 • سلام آزمایش تیرویید دادم tsh 5/0
  وt4 8/5 کم کاری تیرویید دارم ؟
  بیشتر علایم رو دارم وجدیدا فشار خونم میره رو سیزده به بالا..راهنمایی میکنید .ممنون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، بر اساس آزمایش‌های تیروئید که شما ارائه داده‌اید (TSH و T4)، نشان‌دهنده‌ی وضعیت تیروئید شما نشان می‌دهد که دارای کم‌کاری تیروئید هستید. وضعیتی که شما ارائه داده‌اید به کم‌کاری تیروئید یا هیپوتیروئیدی اشاره دارد.
   در کم‌کاری تیروئید، سطح هورمون‌های تیروئید (T3 و T4) در بدن کاهش می‌یابد و سطح هورمون TSH (تیروئید استیمولاتینگ هورمون) افزایش می‌یابد. این ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و نیاز به ارزیابی دقیق توسط یک پزشک دارد.

   با توجه به آزمایشات تیروئید شما، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کرده و وضعیت تیروئیدتان را بررسی و درمان کنید. پزشک شما ممکن است داروها یا درمان‌های دیگر را تجویز کند تا سطح هورمون‌های تیروئید را به وضعیت نرمال برساند و به بهبود وضعیت شما کمک کند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/06/26 6:39 ق.ظ

  سلام وروز بخیر من حدود ۱۰ساله کم کاری تیرویید دارم والان تو گلوم انگار همش یه چیزی گره خورده وریزش مو شدید دارم ممنون میشم راهنماییم کنین که چه آزمایشی بدم تا ببینم وضعیت تیروییدم تغیر کرده یا نه؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   برای ارزیابی وضعیت تیروئید خود و همچنین برای اطمینان از وضعیت گره‌های گلویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و او را در جریان مشکلاتتان قرار دهید. پزشک شما می‌تواند آزمایش‌های مختلفی اعم از تست‌های تیروئید، سونوگرافی تیروئید و در صورت لزوم بیوپسی ندول‌های گلو را تجویز کند.
   تست‌های تیروئید معمولاً شامل اندازه‌گیری هورمون‌های تیروئیدی مانند TSH (هورمون محرک تیروئید)، T3 (تری‌یدوتیرونین) و T4 (تیروکسین) می‌شوند. این تست‌ها می‌توانند وضعیت کارکرد تیروئید را نشان دهند.
   سونوگرافی تیروئید نیز به پزشک کمک می‌کند تا تیروئید و ندول‌های موجود در گلو را مورد ارزیابی قرار دهد. این تست می‌تواند اطلاعات اضافی ارائه دهد.
   در صورتی که پزشک نیاز به بیشترین اطلاعات دارد یا نگرانی خاصی دارید، ممکن است بیوپسی (نمونه‌برداری با سوزن نازک) از ندول‌ها برای بررسی تحت میکروسکوپ وارد شود.

   مهمترین نکته این است که با پزشک خود مشورت کنید و او را در جریان مشکلاتتان قرار دهید. او می‌تواند بر اساس تاریخچه پزشکی شما و نیازهای شما تست‌های مناسب را تعیین کرده و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/04/03 9:59 ق.ظ

  سلام من ازمایش تکمیلی دادم میگن تیرویید ندارم ولی بعضی ازعلاعمارودارم چجوری بفهمم که تیروییدپنهان دارم یا نه

  پاسخ
  • برای تشخیص تیروئید پنهان، بهتر است به پزشک متخصص در امر تیروئید یا غدد درون ریز مراجعه کنید. این پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی شما، انجام بررسی فیزیکی و در صورت لزوم آزمایشات تکمیلی، می‌تواند به طور دقیق تشخیص بدهد که آیا شما مبتلا به تیروئید پنهان هستید یا خیر.

   تیروئید پنهان به معنای داشتن علائم و نشانه‌های مختلفی از اختلال در کارکرد تیروئید در حالی است که آزمایش‌های معمول تیروئید (مانند آزمایش‌های TSH، T4 و T3) نرمال هستند. این موضوع ممکن است به دلیل تغییراتی در سطح هورمون‌های تیروئید یا واکنش‌های غیرمعمول در بدن باشد که در آزمایش‌های معمول قابل تشخیص نیستند.

   پزشک مربوطه با تجزیه و تحلیل کامل نتایج آزمایشات و توجه به علائم و شرایط شما، می‌تواند تشخیص دقیق‌تری را ارائه دهد و در صورت لزوم آزمایشات ویژه‌تری نظیر آزمایش‌های آنتی‌تیروئید (Anti-TPO، Anti-TG) یا سونوگرافی تیروئید تعیین کند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/25 0:37 ق.ظ

  سلام منم علایمشو دارم.تو گلوم احساس خفگی میکنم باید چکار کنم

  پاسخ
  • سلام، اگر شما علایمی مانند احساس خفگی در گلو دارید که ممکن است به بیماری تیروئید مرتبط باشد، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما با بررسی دقیق تاریخچه پزشکی شما، انجام امتحان فیزیکی و در صورت لزوم درخواست آزمایشات تشخیصی، می‌تواند تشخیص صحیح را قرار دهد و برنامه درمانی مناسب را برای شما تنظیم کند.

   همچنین، برخی اقدامات کلی که می‌توانید برای تسکین احساس خفگی در گلو انجام دهید عبارتند از:

   استفاده از تکنیک‌های تنفس عمیق و آرامش‌بخش، مانند تنفس عمیق از طریق بینی و تنفس طولانی و آهسته.

   استفاده از روش‌های آرامش ذهنی و کاهش استرس مانند مدیتیشن و یوگا.

   اجتناب از عوامل تحریک‌کننده مانند دود سیگار، آلرژن‌ها یا آلودگی هوا.

   تغییر در نحوه تغذیه و انتخاب غذاهای سالم و متنوع.

   مهم است که بهترین راهنمایی را از پزشک خود دریافت کنید، زیرا او با شناخت دقیق وضعیت شما می‌تواند شما را بهتر راهنمایی کند و درمان مناسب را تجویز کند.

   پاسخ
 • سلام پسر ۱۳ ساله‌ام بدون علامت در چکاب tsh پایین ولی سایر هورمون‌های تیروئید ت مال هست میشه بگیرید این پرکاریه یا کم کاری؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/12/19 7:35 ب.ظ

  سلام با تشکر از مطالب مفیدتون البته منم تیروئید مخفی داشتم تازه فهمیدم و پنج ساله دارم عذاب میکشم امیدوارم درمان بشم

  پاسخ
 • فریبا منتظری
  1401/10/28 9:17 ب.ظ

  سلام .من دچار تیروئید کم کار هستم و طبق دستور پزشک نیم ساعت قبل صبحانه یک عدد قرص لووکسین می خوردم تا اینکه با دادن آزمایش تیروئید مخفی ، مشخص شد که تغییر حالت داده شده و رو به سوی تیروئید پر کار رفته ام طوریکه در جلوی سر دچار ریزش و کم مویی شده بودم پزشک داخلی ، صلاح دید که یکهفته کاملا قرص را قطع کنم و بعد سه روز در هفته نصف قرص و چهار روز هم یک قرص کامل بخورم تا دو ماه و بعد آزمایش مجدد بدهم . در شهری که من زندگی می کنم متخصص غدد نیست می خواستم بپرسم آیا روندی که دکتر اینجا صلاح دیده ، مورد قبول شما هم می باشد یا خیر ؟ البته رویش مو پیدا کردم ولی حال عمومی ام قبل از تغییر دوز دارو بهتر بود . با تشکر

  پاسخ
 • کاش همه بمیریم

  پاسخ
 • من هم بسیاری از علایم رو دارم ولی آزمایش نشون نداد چی کار کنم

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/06/30 7:31 ب.ظ

  مطالبتون بسیارعالیه

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/03/06 4:01 ب.ظ

  من آزمایش دادم که گفتن تیروئید کم کار داری خیلی چاقم کرد هر چی هم قرص میخورم وزنم تغیر نمیکنه رو اعصابم وزنم

  پاسخ
 • سلام چجوری میشه فهمید تیروید داریم توی ازمایش نشون نمیده ولی دکتر میگه علایم تیروید پرکار و دارم تیروید پنهان

  پاسخ
 • خیلی خوب بود کاش میگفتید چه آیتمهایی رابرای تیروئید پنهان باید آزمایش بدیم

  پاسخ
 • سلام. بنده هم آ مایش تیروئید دادم ولی چیزی نشان نداد و از طرفی دچار اضافه وزن و پر خوابی و گرسنگی زیاد و تغییر خلق و خوی رفتاری می باشم.

  پاسخ
 • گودرزی
  1400/03/24 3:16 ق.ظ

  سلام من بیشتر علایم رو دارم چکار کنم
  یکبار آزمایش دادم نشون نداد

  پاسخ
 • مطالبتان خوبو مناسب بود،ممنونم

  پاسخ
 • سلام من تیروید پنهان دارم چه دارو ایی مصرف کنم لووکسین ۵ خوبع

  پاسخ
 • خوب بود ممنون

  پاسخ
 • ناشناس
  1399/06/17 9:37 ب.ظ

  واقعا مطلب به درد بخوری بود ممنون

  پاسخ
  • خواهش می کنم دوست عزیز و ممنون از شما بابت انرژی خوبتان

   پاسخ
   • سلام من ۲۰ سالم است و از آزمایش دادن هم می ترسم و موهایم زیاد میریزد و دست هایش هم خیلی خوشکه و کم خواب هم هستم و کم غذا هم شدم و دست هایم هم می خوارد و ناخن های دستم می‌شکنه و دورش هم پوست پوست می‌شود و پاهام هم خوشک و دور ناخن های پاهام هم پوست پوست می‌شود حالا به نظر شما چی کار کنم؟

    پاسخ
 • مطالب مفیدی بود. متشکرم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.