غذاهای ممنوع در پرکاری تیروئید: 13 رژیم غذایی تیروئید پرکار

غذاهای ممنوع در پرکاری تیروئید

هیچ “رژیم غذایی” خاصی برای افراد مبتلا به پرکاری تیروئید وجود ندارد، اما رعایت برخی اصول رژیم غذایی می تواند از اثربخشی داروهای تیروئید و برنامه درمانی شما را بهتر کند. باتوجه به اینکه آیا لب مرز پرکاری تیروئید هستید یا اطمینان دارید که تیروئید شما پرکار است، توصیه پزشک شما ممکن است این باشد که تغییری در رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا پیشرفت پرکاری تیروئید را کاهش دهید. یادگیری متعادل کردن مصرف ید، همراه با سایر موادی که بر عملکرد تیروئید تأثیر می‌گذارند (مانند سویا، سلنیوم و سبزیجات چلیپایی)، می‌تواند به کنترل وضعیت شما و جلوگیری از تداخلات دارویی مضر کمک کند.

غذاهای ممنوع در پرکاری تیروئید
فواید

درمان با ید رادیواکتیو اغلب روشی است که برای درمان پرکاری تیروئید توصیه می شود. ممکن است به افراد توصیه شود که قبل از این درمان از یک رژیم غذایی کم ید استفاده کنند. پس از درمان تیروئید پرکار، اکثر افراد در نهایت با وضعیت معکوس مواجه می‌شوند، یعنی دچار تیروئید کم کار یا کم کاری تیروئید می شوند.

برای جبران کمبود هورمون تیروئید، داروی مصنوعی هورمون تیروئید، به نام لووتیروکسین (نام تجاری شامل Synthroid) مصرف می‌شود. آزمایش خون منظم نشان می‌دهد که آیا وضعیت شما در حالت خوبی است یا اینکه دوز داروی شما نیاز به تنظیم مجدد دارد.

با نظارت منظم و تغییرات کوچک در صورت نیاز، معمولاً می توان تعادل مناسب داروهای تیروئید را برای بدن خود پیدا کرد. حفظ یک الگوی غذایی ثابت که برخی غذاها و مواد تشکیل دهنده را به حداقل می رساند منجر به عملکرد قابل پیش بینی تر تیروئید می شود.

در نظر گرفتن تیروئید خود هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی بخورید و چگونه طبخ کنید، به شما این امکان را می دهد از بالا و پایین شدن هورمون تیروئید بسیار یا خیلی کم (از جمله نوسانات وزن، احساس گرما یا سردی، اختلالات خواب، و عوارض جدی تر برای قلب و استخوان) جلوگیری کنید.

رژیم غذایی مناسب برای پرکاری تیروئید

برای پرکاری تیروئید نیازی به پیروی از برنامه غذایی خاصی نیست. اما باید به خاطر داشته باشید که بعد از این برچسب‌های مواد غذایی را مشاهده و بررسی کنید تا بتوانید جایگزین‌های مناسب غذایی را داشته باشید که برای شما مفید است.

با پزشک خود در مورد اینکه آیا باید رژیم کم ید داشته باشید یا به جای آن در خطر کمبود ید هستید صحبت کنید.

تا چه مدت باید رژیم پرکاری را رعایت کنم؟

به جای اینکه این توصیه ها را به عنوان یک رژیم غذایی کوتاه مدت در نظر بگیرید، آنها را به عنوان دستورالعمل های کلی در نظر بگیرید که قرار است تا آخر عمر دنبال کنید. مانند هر برنامه غذایی سالم، انحراف از مسیر گهگاهی به احتمال زیاد آسیب قابل توجهی ندارد. احتمالاً متوجه خواهید شد که وقتی سطح تیروئید شما در محدوده طبیعی باشد، احساس بهتری دارید.

غذاهای مناسب تیروئید پرکار

غذاهای کم ید

 • غذاهای خانگی
 • نمک غیر یددار یا نمک دریا
 • مرغ/ گوشت گاو/ گوشت خوک
 • سفیده تخم مرغ
 • لوبیا خشک یا کنسرو شده بدون نمک اضافه
 • ریشه سبزیجات
 • هر میوه ای (تازه، خشک، منجمد)
 • آجیل بدون نمک و کره آجیل
 • بیشتر سبزیجات

غذاهای دارای ید بالا

 • غذاهای رستورانی
 • نمک ید دار
 • غذاهای دریایی، صدف، کلپ، جلبک دریایی، دولس
 • زرده تخم مرغ

غذای پرکاری تیروئید

نمک: اگر پزشک رژیم غذایی کم ید را برای شما توصیه کرده، از نمک یددار اجتناب کنید و نمک دریا یا نمک غیر یددار مصرف کنید.

غذاهای دریایی و جلبک دریایی: این مواد به طور طبیعی سرشار از ید هستند. اگر یک رژیم غذایی کم ید توسط پزشک شما توصیه شده است از این موارد اجتناب کنید.

تخم مرغ: زرده تخم مرغ نسبت به سفیده تخم مرغ ید بیشتری دارد؛ اگر به شما توصیه شده فقط سفیده تخم مرغ استفاده کنید، این به شما کمک می‌کند تا کل ید مصرفی خود را کاهش دهید.

سویا: سویا جذب هورمون تیروئید از دارو را کاهش می دهد و در صورت مصرف داروهای تیروئید یا کم کاری تیروئید نباید به مقدار زیاد مصرف شود.

غذاهای آلرژی زا: آلرژی غذایی می تواند علائم پرکاری تیروئید را بدتر کند. پزشک ممکن است بخواهد شما را از نظر آلرژن‌های رایج مانند لبنیات، گلوتن (از گندم)، ذرت، افزودنی‌های غذایی، و نگهدارنده‌ها آزمایش کند تا مطمئن شود که آلرژی‌ها به بیماری شما کمک نمی‌کنند.

آجیل برزیلی: آجیل برزیلی سرشار از سلنیوم است. اگرچه سلنیوم از عملکرد تیروئید پشتیبانی می‌کند، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند برای افرادی که از داروهای تیروئید استفاده می‌کنند مشکلاتی ایجاد کند. اگر پرکاری تیروئید دارید، بهتر است از دریافت بیش از ۲۰۰ میکروگرم سلنیوم در روز خودداری کنید. این مقدار به راحتی در کمتر از ۰.۵ اونس آجیل برزیلی یافت می شود.

سبزیجات ریشه ای: یک تصور غلط رایج وجود دارد که سبزیجات ریشه‌ای می‌توانند باعث مشکلات تیروئید شوند. با این حال، کارشناسان موافقند که در صورت پرکاری تیروئید، دلیلی برای اجتناب از سبزیجات ریشه دار وجود ندارد.

سبزیجات چلیپایی: کلم پیچ، گل کلم، بوک چوی، کلم بروکلی و کلم بروکسل سبزیجات چلیپایی از خانواده Brassicaceae هستند. هنگامی که به صورت خام و در حجم زیاد مصرف شود، ترکیبات گواتروژن موجود در این سبزیجات ممکن است در عملکرد تیروئید اختلال ایجاد کند. پختن سبزیجات چلیپایی و مصرف متعادل آنها به جلوگیری از مشکلات احتمالی پرکاری تیروئید کمک می کند.

زمان توصیه شده مصرف داروی تیروئید

تنها زمانی که باید نگران آن باشید، زمان مصرف دارو است. داروی تیروئید را همیشه باید با معده خالی با آب مصرف کرد. سعی کنید آن را هر روز در زمان مشخصی مصرف کنید و حداقل ۳۰ دقیقه قبل از مصرف هر غذا یا نوشیدنی دیگری صبر کنید. بهتر است در صبح و ناشتا میل نمایید.

برای جلوگیری از تداخلات احتمالی، چهار ساعت پس از مصرف دارو صبر کنید و بعد از آن از آنتی اسیدها، مکمل‌های کلسیم، مکمل‌های آهن یا مولتی ویتامین‌های حاوی کلسیم یا آهن استفاده کنید.

سطح تیروئید خیلی بالا یا خیلی پایین می‌تواند بر سطح انرژی شما تأثیر بگذارد. حتما به زمان بندی وعده های غذایی توجه داشته باشید تا بهترین عملکرد و انرژی را در طول روز داشته باشید.

برای برخی از افراد، خوردن کمتر به جلوگیری از افت انرژی کمک می کند. برای دیگران، وعده های غذایی کوچک و مکرر بهتر عمل می کند. داشتن دفتر یادداشت وعده های غذایی می تواند به شما در شناسایی برنامه غذایی مناسب کمک کند.

نکات آشپزی

مزیت استفاده از غذاهای خانگی به غذاهای رستورانی این است که می‌دانید چه چیزی در غذای شما وجود دارد. غذاهای فرآوری شده احتمالاً حاوی مقادیر بالایی از مواد سویا و نمک (معمولاً غیر یددار) هستند.

توجه کنید!

اگر سایر اختلالات خودایمنی که ممکن است با پرکاری تیروئید همراه باشد، مانند دیابت نوع ۱ یا آرتریت روماتوئید دارید، ممکن است لازم باشد اقدامات احتیاطی بیشتری در رژیم غذایی انجام دهید.

برخی غذاها اثربخشی داروهای تیروئید را مختل می کنند، از جمله:

 • کنجاله پنبه دانه
 • فیبر رژیمی
 • آب گریپ فروت
 • سویا
 • گردو

ادامه خوردن این غذاها اشکالی ندارد، اما باید سعی کنید مقداری از مصرف خود را حفظ کنید تا بتوان داروی شما را با دوز مناسب تنظیم کرد.

افراد مبتلا به کم خونی خطرناک (کمبود ویتامین B12) بیشتر مستعد پرکاری تیروئید هستند. اگر مشکلات تیروئیدی دارید، بسیار مهم است که با آزمایش های مداوم چک کنید و کمبود مواد مغذی را که ممکن است به وضعیت شما کمک کند، شناسایی کنید.

قبل از شروع هر گونه مکمل (از جمله مولتی ویتامین ها و مکمل های گیاهی)، به خصوص اگر مشکلات تیروئیدی مرزی دارید یا داروهای تیروئید مصرف می‌کنید، از پزشک خود سوال کنید.

با مرکز سونوگرافی تیراد در تماس باشید.

در حالی که باید مراقب باشید که چگونه غذاها و مکمل‌های مختلف می‌توانند تیروئید شما را تحت تاثیر قرار دهند، غذا نباید باعث استرس شود. تا زمانی که عادات شما نسبتاً سازگار باشد و با مراجعه‌های منظم با پزشک خود همراه باشید، داروی شما می‌تواند تنظیم شود تا سطح تیروئید شما را به محدوده سالم برساند.

طبیعی است که نوسانات را در نظر داشته باشید، به خصوص زمانی که برای اولین بار شروع به تشخیص یک تشخیص جدید می کنید. با استفاده از نظر پزشک خود، می توان با پرکاری تیروئید به تعادل سالم رسید.

 

۳.۲ / ۵. ۲۱

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
گردهمایی سراسری پزشکان کشور با مبحث درمان ندول تیروئید
نوشتهٔ بعدی
9 غذایی که در صورت تشخیص کم کاری تیروئید باید از آنها اجتناب کنید!

۱۰۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام من ۲۸ سالم مشکل تیروئید دارم تمام بدن سوزش میکند از طرف شب زیاد میشود گلویم بند میشود Tsh 053 است کی کار کنم که سوزش بدن کم شود

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   انجام منظم روال درمانی به شما کمک میکند تا علائم بیماری در شما کاهش یابد. اما اگر مقدار TSH شما (۰.۵۳) است یعنی در محدوده نرمال (بین حدود ۰.۴ تا ۴.۰ mIU/L) قرار دارد و بنابراین مشکلاتیک فرمودید به تیروئید مرتبط نیست.

   پاسخ
 • ناشناس
  1403/03/15 10:49 ق.ظ

  با سلام
  دخترم آزمایش داده T3 و T4 نرمال هست ولی tsh پایین هست آیا تیرویید پر کار هست و احتیاج به دارو داره سپاسگزارم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   TSH پایین می‌تواند نشان‌دهنده چندین وضعیت مختلف در بدن باشد. معمولاً TSH پایین به معنای وجود یک مشکل در عملکرد غده تیروئید است که می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. برخی از این دلایل شامل موارد زیر می‌شوند:
   هایپرتیروئیدیسم (پرکاری تیروئید)
   مصرف بیش از حد هورمون‌های تیروئیدی
   اختلالات هیپوفیز یا هیپوتالاموس
   حاملگی و دیگر شرایط خاص
   تأثیر داروهای دیگر
   بسته به علت بروز مشکل روال درمانی توسط پزشک مشخص می شود.

   پاسخ
   • سلام آقای دکتر همسر بنده مدتی تپش قلب با کاهش وزن داشت آزمایش تیروئید داد t3وt4 بالا بود و tsh:0.004 بود قرص متی مازل دادند حساسیت داشت الان روزی ۴ تا پرواوراسیل مصرف میکنه بعد یک ماه آزمایش دادیم tsh شد ۰.۰۰۲ آیا خطرناک هست؟؟؟

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     T3 و T4 بالا: نشان‌دهنده‌ی پرکاری تیروئید است که باعث افزایش تولید هورمون‌های تیروئیدی می‌شود.
     TSH بسیار پایین (۰.۰۰۴ و سپس ۰.۰۰۲): TSH (هورمون محرک تیروئید) پایین به دلیل افزایش هورمون‌های تیروئیدی است، زیرا هیپوفیز تولید TSH را کاهش می‌دهد تا تولید هورمون‌های تیروئیدی را مهار کند.
     درمان با متی‌مازول: این دارو برای کنترل پرکاری تیروئید استفاده می‌شود. اگر حساسیت به متی‌مازول داشتید، تعویض به پروپیل‌تیوراسیل (PTU) انجام می‌شود.
     استفاده از پروپیل‌تیوراسیل (PTU): PTU یک داروی دیگر برای درمان پرکاری تیروئید است که به کاهش تولید هورمون‌های تیروئیدی کمک می‌کند.
     پایداری TSH پایین: کاهش TSH به این مقدار (۰.۰۰۲) بعد از یک ماه درمان با PTU نشان‌دهنده‌ی آن است که هنوز سطح هورمون‌های تیروئیدی بالا است و تیروئید شما همچنان پرکار است.

     اما
     هایپرتیروئیدیسم اگر به خوبی کنترل نشود، می‌تواند مشکلات جدی ایجاد کند، از جمله افزایش ضربان قلب، کاهش وزن، اضطراب، مشکلات خواب و در موارد شدیدتر مشکلات قلبی، خطردربارداری و …
     از آنجایی که سطح TSH همسر شما بسیار پایین است، این نشان‌دهنده‌ی این است که تیروئید هنوز به طور کامل تحت کنترل نیست و نیاز به تنظیم دوز دارو یا تغییرات در درمان است. ادامه‌ی مشاوره با پزشک متخصص غدد برای بررسی دقیق‌تر وضعیت و تنظیم درمان و همچنین پایبندی به اجرای درست روال درمان بسیار مهم است.

     پاسخ
 • دارایی
  1403/03/14 12:15 ب.ظ

  سلام دکتر جان من نزدیک ده ساله دارم قرص متیمازول روزی دو عدد میخورم نزدیک دو ساله آزمایش ندادم مشکل خاصی ندارم الان باید تا کی قرص مصرف کنم

  پاسخ
 • مصطفی ترک
  1403/03/12 6:36 ق.ظ

  سلام دکتر من تیروئید پرکار. دارم متی مازول روزی یکی میخوردم تا شد هفته ای دوبار .حالا یه چند وقتی دارو گیاهی برای معده سرد یا بلغمی بودنم که البته طبق گفته دارو گیاهی گرمی میخورم ولی حال اضطراب و استرسم به شدت رفته بالا آیا گرمی زیاد با تیروئید ارتباط داره یا خبر. ممنون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من تیروییدم ۵.۱۸ چه مواد غذایی باید مصرف کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   تیروئید شما با سطح TSH 5.18 نشان‌دهنده هیپوتیروئیدی (کم‌کاری تیروئید) باشد. برای مدیریت این وضعیت و حمایت از عملکرد تیروئید، می‌توانید از مواد غذایی غنی از ید، سلنیوم، روی، حاوی ویتامین D و غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید.
   وعده‌های غذایی منظم و متعادل برای حفظ سطح انرژی و عملکرد بهینه تیروئید مهم است، همچنین آب کافی بنوشید.

   پاسخ
 • سلام دکتر من احساس ضعف دارم بعد از غذا هم همینطور هستم اغلب اوقات .و الان میکروب معده دارم و دارو مصرف میکنم آیا میتونه از تیروئید باشه و کی میتونم برم ازمایش که اثرات دارو های میکروب معده از بدنم بیرون بره

  پاسخ
 • سلام خدمت شما
  من دختری ۱۴ ساله دارم حدودیک سال دچار پرکاری تیروئید شده وزیر نظر فوق تخصص است
  متی مازول مصرف میکنه هر دوماه مقدار روزانه از یک ونیم قرص بوده تا دوتا
  اما این سری آزمایش داده پر کاریش بیشتر شد وT4 به۱۸.۱ وft4lبه ۵.۲ وTsHبه۰.۰۰۵ شده ومتی مازول روزی ۶ عدد وپروپرانول ۲۰روزی ۳ عدد کردند میخواستم بپرسم ایا خطر نداره این میزان دارو
  البته این سری ازمایش رو در ازماشیگاه دیگری انجام داده بودم ودکتر خواستند مجدد ازمایش رو در ازمایشگاه قبلی انجام دهم ایا تا موقع دریافت جواب ازمایش جدید داروها رو زباد بخوره یا نه ممنونم از راهنمایی شما

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   طبق روال درمانی و دستور پزشک معالج باید درمان انجام شود چراکه به سابقه بیماری و شرایط جسمی دختر شما آشنا هستند.

   پاسخ
 • با سلام پسرم ۹ سالشه تو ازمایشش T4 1.6 و TSH 0.63 هست ..انگاری تیرویید پرکار هست چکار کنم دکتر غدد برم ؟راهنمایی کنید باید و نباید های خوراکی هارو

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  بنده یک غدد تروعید لنفاوی گردن دارم که اکوی پارانشیمال هردو لوب تروعید و ایسم هتروژن و با ابعاد بزرگتر از حد نرمال می باشد
  این یعنی چی

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   توصیف شما از سونوگرافی تیروئید نشان می‌دهد که در هر دو لوب تیروئید، پارانشیم (ساختار بافتی اصلی تیروئید) دارای اکوهای هتروژن (نامنظم) می‌باشد و ابعاد آن بزرگتر از حد نرمال است. با توجه به اطلاعات ارائه شده، ممکن است این ویژگی‌ها به وجود آمدن تغییراتی در بافت تیروئید اشاره داشته باشند.
   توصیف “هتروژن” به نامنظم بودن بافت یا متغیر بودن در ساختار سلولی اشاره دارد. این ممکن است به دلیل وجود التهاب، تورم، یا تغییرات سلولی دیگر باشد. همچنین، افزایش ابعاد به نسبت به حالت طبیعی ممکن است نشان‌دهنده تغییرات آبسه‌ای یا ندول‌های تیروئید باشد.
   برای تفسیر دقیق‌تر و بررسی بیشتر نیاز به اطلاعات بیشتری است، از جمله سابقه پزشکی، نتایج آزمایش‌های دیگر و علائم مرتبط با تیروئید. توصیه می‌شود که با پزشک خود مشورت کنید تا او بتواند توضیحات کامل‌تری در خصوص وضعیت تیروئید شما ارائه دهد و در صورت لزوم برنامه درمانی یا مطالعات بیشتری را تجویز کند.

   پاسخ
 • تاج الدینی از کرمان
  1402/12/14 0:37 ق.ظ

  سلام. دکتررفتم ازمایش دادم تیروییدم پرکارتشخیص داده شدولی حالت خیلی شدیددارم وافت فشارخون ضمنامشکل قلبوریه هم دارم وتمام دکترهای متخصص مربوط به بیماریهایم رفته ام ودیابت هم دارم انسولین استفاده مکنم ولی تازیگها افت قندهم پیدا کردم ونظرتمام پزشکها این است که اول تیروییددرمان شود راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • افسانه
  1402/11/30 9:21 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من دوباره آزمایش دادم دکتر فوق تخصص غدد رفتم میگن تیروییدت کمی بالاست تیرویید پرکار ,گفتن احتیاج به دارو نیست برای اطمینان اسکن نوشتن آیا اسکن تیرویید پرکار بهتر نشون میده؟

  پاسخ
 • زهرارازنهان
  1402/11/29 7:50 ب.ظ

  سلام آقای دکترمن تیروئیدکم کارداشتم لووتیروکسین به دستوردکترمصرف کردم شش ماه دیررفتم آزمایش الان که رفتم آزمایش دکترگفت داروزیادمصرف کردی پرکارشده دارورو برام کم کرد الان ضربان قلبم نامنظم هست ودائم خسته ام خوابم میاد لطفاراهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به دلیل تداخل و مشکل پیش امده این عوارض به وجود امده است بعد از مصرف دارو، به حالت عادی برگشته میشود.

   پاسخ
 • افسانه
  1402/11/07 11:35 ب.ظ

  سلام یکماهی هست که اطراف گلوم درد داشتم آزمایش تیرویید دادم گفتن تیرویید پرکار لب مرزه ولی تیرویید درد نداره بنظر شما دوباره آزمایش بدم یا به دکتر متخصص مراجعه کنم؟آیا ناراحتی و غم به ابتلا به تیرویید تاثیری داره؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   یکی از دلایل شایع در ابتلا به مشکلات تیروئیدی عدم کنترل استرس هست. توصیه میشود به متخصص غدد مراجعه کنید.

   پاسخ
 • شهرزاد
  1402/10/28 7:06 ب.ظ

  سلام من متوجه نشدم سویا واسه پرکاری تیروئید بده یا خوبه ؟ من پرکاری لب مرز داشتم مدتی هیر ایکس بانوان و سویا گل میخوردم و علائم پرکاریم شدید تر شده ولی آزمایشم تغییری نکرده و دو تا ندول ۲ در ۳ هم دارم نمی دونم تپش قلب و تنگی نفس و سوزش پوستم واسه این قرص هاست یا نه

  پاسخ
 • سلام من اول تیروئید کم کار داشتم دربارداری بعد از زایمان پرکار شده چه دارویی مصرف کنم

  پاسخ
 • خانم عباسی
  1402/10/25 1:25 ب.ظ

  سلام خسته نباشید قرض میتی مازل از کدام داروخانه اصفهان گیر بیاریم چرا این دلت بی صاحب ما کاری نمی کن چشمای من داره از حذف میزن بیرون خاک برسر مملکتم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر شش ماهه متی مازول برای پرکاری تیروئید مصرف میکنم دوتا در روز میخواستم بپرسم این بیماری بر روی سیستم جنسی مرد تاثیر دارد یا نه ؟؟؟

  پاسخ
 • سلام ترویید پرکاردارم روزی سه عددمتی مازول میخورم کبدم چرب نیس توسونی ولی آنزیمهای کبدی دوبراربر شده چکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   آنزیم های کبدی دوبرابر حد مجاز شده یا دو برابر آزمایش قبلی؟
   برای بررسی کامل نیاز به داشتن اطلاعات دقیق و سوابق پزشکی وجود دارد.

   پاسخ
 • 09364692776
  1402/09/09 6:59 ب.ظ

  سلام من دوماهی است تیروئید پرکار دارم ایا مصرف تریاک برای من ضرر دارد

  پاسخ
 • سلام من ۴۲ سالمه دوماهی است تیرویدپرکاردارم موادمخدرمصرف میکنم ایاتریاک برای تیروئید ضرر دارد

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/28 7:49 ق.ظ

  سلام خسته نباشید،من باردارم و۴ماهمه حین اذمایشات بارداری متوجه شدم که پرکاری تیرویید دارم،به پزشک زنان مراجعه کردم وگفتن یک روز درمیان نصف قرص تیوراسیل رامصرف کن،مکمل هم برام رووفولیک تجویزکردند میخواستم بدونم آیا رووفولیک برام مضرنیست باتوجه به پرکاری؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توجه به شرایط بارداری شما باید همزمان تحت نظر متخصص زنان و غدد باشید تا براساس شرایط خاص شما تصمیم گیری صورت گیرد.

   پاسخ
 • سلام من تیروئید دارم گلوم بزرگ شده چیکارکنم

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/27 4:22 ب.ظ

  سلام من تیرید پر کار دا رم‌ قرص میتی مازول مصرف میکنم ؛ولی دو ماهست که هر دارو خانه ای می‌رویم پیدا نمی‌کنیم خ صابری

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/08/18 3:23 ق.ظ

  با سلام قبل از ید درمانی می‌توان نمک ید دار. آخر غذا بریزم اخه میگن با حرارت ید از بین می‌رود ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، مصرف نمک حاوی ید قبل از درمان ید درمانی (مانند درمان با ید رادیواکتیو) ممکن است مفید باشد.
   مهمترین نکته این است که تصمیم‌گیری در مورد مصرف نمک و مکمل ید باید تحت نظر پزشک شما باشد. او می‌تواند با توجه به وضعیت شما، تاریخچه بالینی، و نیازهای دقیق تیروئید، راهنمایی لازم را ارائه دهد. همچنین، ممکن است پزشک شما در صورت نیاز به شما توصیه کند تا چند هفته قبل از درمان ید درمانی، مصرف نمک حاوی ید را متوقف کنید.

   در هر صورت، اهمیت ارتباط با پزشک شما و پیروی از توصیه‌های او در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

   پاسخ
  • ناشناس
   1403/02/29 8:23 ب.ظ

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما

   موقع مصرف داروی تیروئید پرکار دچار حالت تهوع میشم.

   راهکار…..؟

   پاسخ
 • سلام من تیروئید پرکار دارم الان قرص متی مازول گیر نمیاد تو هیچ داروخانه ای خاک تو سر جمهوری اسلامی

  پاسخ
 • سلام من تیروعید پر کار دارم و قرص لووکسین ۱۰۰ میخورم آیا میتونم با دارو خوب شم میخوام حاملہ شم گفتن تیروعیدت بیشتر از صدہ چیکار

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله؛ انجام روال دقیق درمان به تثبیت وضعیت شما کمک کرده و در ادامه بارداری برای شما بدون مشکل خواهد بود.

   پاسخ
 • سلام من ۹ ماه تروئید پرکار دارم دکتر قرص کلسیم و متی مازول و زینک بهم داده ابن ماه آزمایش دادم دکترم گفت بیشتر شده باید عمل کنیم آیا عمل کنم یا ب قرصام ادامه بدم ولی خابم خیلی کم ریزش مو زیاد عصبی هم‌ هستم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن سابقه پزشکی شما و اخرین نتایج آزمایشگاهی نمیتوان نظر دقیقی داشت. اما اگر به توصیه پزشک معالج خود اعتماد کافی را ندارید پیشنهاد می شود نظر متخصص غدد دیگری را جویا شوید.

   پاسخ
 • سلام، ببخشید مگه ما مسلمون نیستیم چرا گوشت خوک رو عنوان میکنید؟ ضمنا گوشت خوک از نظر پزشکی ضرر های زیادی داره،لطفا از صفحتون اینو حذف کنید، چرا گناه رو عادی سازی میکنید؟

  پاسخ
 • من ۲۶ سال هستش دیابتی هستم کم کاری تیروئید داشتم ۲۰ سال قرص لوتروکسین خوردم بعدا قطع کردن گفتند خوبه بعد از چند سال به تیروئید پر کار شده نمونه برداری کردن دارو ندادند بهداز سه سال دکتر گفته باید جراحی بشین میشه با قرص خوب بشه سال ۸۴ هم استند بالن شدم سه استندارم وخیلی میترسم ۵۸ سالم هست لطفا راهنمایی بفرمایید از شما متشکرم🙏🙏🙏🙏

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بدون داشتن اطلاعات کامل از نتایج آزمایشات شما نمیتوان نظری داشت. بنابراین توصیه می‌شود به پزشک معالج خود مراجعه کرده و در مورد نگرانی های خود با وی صحبت کنید.

   پاسخ
 • سلام من پنج ساله ک کم کاری تیرویید دارم و الان ک ازمایش دادم متوجه شدم ک به پرکاری تیرویید تبدیل شده پزشکم گفت دوهفته قرص نخور وبعد از اون ادامه بده، ایا بزا پرکاری تیرویید هم همون قرص باید استفاده بشع

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   برای درمان پرکاری تیروئید شما نباید لووتیروکسین مصرف کنید. دلیل تبدیل کم کاری به پرکاری تیروئید، دوز نامناسب تجویزی پزشک بوده است. برای راه حل به شما گفته اند که فعلا دارو مصرف نکنید تا میزان فعالیت تیروئید کم شده و مجدد شروع به استفاده از همان لووتیروکسین کنید.
   پیشنهاد می‌شود به پزشک دیگری مراجعه کرده و نظر ایشان را برای روال درمانی جویا شوید.

   پاسخ
 • Mahdi.kaviyanpoor
  1402/07/11 6:36 ب.ظ

  سلام و درود
  بنده چهل سال سن دارم و ده سالی هست که انسولین استفاده می کنم و تیروید پرکار دارم،ریزش مو,بی حالی وخواب نامنظم هم دارم،البته خیلی وقت هست که به دکتر مراجعه نکردم .الان هم جند روزی هست که شب ها حالم بده ،توصیه شما چیست🙏

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/05/14 11:23 ب.ظ

  سلام‌من‌یک‌سال‌وپنج‌ماه‌پسرم‌ب‌دنیا‌اومده‌دوماه‌بعداززایمان‌تیروئید‌پرکارگرفتم‌۷ماه‌پیش‌ازمایش‌دادم‌گفتن‌برطرف‌شدقرص‌نخو‌ر‌۳‌‌ماه‌پیش‌بازآزمایش‌دادم‌گفت‌برطرف‌شدالان‌دوباره‌حالم‌بدشد‌سونوگرافی‌وازمایش‌دادم‌میگن‌پاراتیروئیدداری‌دوتاکیست‌کلوئیدی‌هم‌طرف‌راست‌وچپ‌گلومه‌‌‌هروقت‌حالم‌بدمیشه‌ضعف‌‌درحدمرگ‌واستفراغ‌‌دست‌وپاهام‌خشک‌‌ب‌حالت‌ک‌باز‌وبسته‌نمیشن‌‌‌افسردگی‌هم‌گرفتم‌استرس‌پشت‌سرم‌دردمیاد‌الان‌میگن‌کلسیم‌بدنت‌کمه‌الان‌بنطرتون‌چکارکنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   نمیتوان با این شرح بیماری و بدون بررسی سوابق کامل توصیه‌ای داشت اما با این حال، به عنوان راهنمایی کلی می‌توانم چند نکته را بیان کنم:

   ۱. پیگیری پزشکی: از آنجایی که شما از وضعیت‌های مختلف مشکل دارید از جمله تیروئید پرکاری، توصیه می‌شود که با پزشک متخصص تیروئید و یا متخصص داخلی مشورت کنید. آنها می‌توانند با توجه به نتایج آزمایش‌ها و وضعیت شما، برنامه درمانی مناسب را تعیین کنند.
   ۲. درمان تیروئید: اگر تیروئید شما به نحوی کار می‌کند که باعث ایجاد علائم خاصی می‌شود، ممکن است پزشک شما تغییراتی در داروها یا مصرف آنها انجام دهد.
   ۳. کلسیم بدن: اگر کلسیم بدنتان کم است، پزشک ممکن است مکمل‌های کلسیم تجویز کند. اما توصیه می‌شود که مصرف مکمل‌های کلسیم را بر اساس توصیه پزشک خود انجام دهید.
   ۴. استرس و افسردگی: استرس و افسردگی هم می‌توانند به علائم شما تأثیر بگذارند. اگر این عوامل در تشخیص و درمان شما مؤثر هستند، ممکن است پزشک شما توصیه‌هایی در این زمینه داشته باشد.

   توصیه می‌شود که با پزشک خود در مورد وضعیت کنونی و تجویزات درمانی صحبت کنید و نظرات و توصیه‌های او را در نظر بگیرید. همچنین اگر علائم شما شدیدتر شدن یا بهبود نیافت، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

   پاسخ
 • مونا محمودی
  1402/05/06 6:08 ب.ظ

  سلام،من ۳۶ سالمه،تیروئید پرکار دارم و به قرص متی مازول آلرژی شدید دارم و نمیتونم بخورم از ریزش مو و حالت های عصبی و ریزش موی شدید خیلی دارم اذیت میشم ، واقعا باید چیکار کنم.

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر
   مهم‌ترین قدم ارتباط با پزشکتان است، چرا که تنها او می‌تواند نگرانی‌ها و نیازهای شما را براساس سوابق بیماری و نتایج آزمایشات به درستی بررسی کند و برنامه درمانی مناسبی برای شما تعیین کند.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/04/31 9:50 ق.ظ

  سلام من تیرویید پر کار دارم و ورزش بدن سازی میرم و می‌خوام بدونم که آیا خوردن لبنیات و قرص های ویتامین امگا ۳ ، ویتامین E، زینک و ویتامین D ضرر داره یا نه

  پاسخ
  • سلام. وقت بخیر.
   اگر تیروئید شما پرکار است. به دلیل انجام ورزش بدن‌سازی نیاز به مواد مغذی بیشتری دارید، خوردن لبنیات و مکمل‌های ویتامینی می‌تواند مفید باشد، اما باید به میزان مصرف و نیازهای بدن توجه کرد.
   در نهایت، قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا نیازها و مشکلات شما بررسی شده و برنامه غذایی مناسب برای شما تعیین شود. همچنین به میزان و نوع ورزش‌ها و برنامه تمرینی‌تان نیز توجه کنید تا تغذیه مناسبی برای افزایش عملکرد و بهبود سلامتی خود داشته باشید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/04/19 6:49 ب.ظ

  سلام
  اگر تیروییدتان پرکار است ورزش کنید. پیاده روی کنید قهوه و چای ننوشید سیگار نکشید. کارهای پر استرس انجام ندهید شکلات نخورید. شکر نخورید. پرخوری در یک وعده نکنید. کارهای آرانش بخش انجام دهید. گوشه گیر نباشید. با فامیل و مردم در ارتباط باشید….

  پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/30 4:24 ب.ظ

  سلام من یک خانم ۳۰ ساله هستم که ازمایش دادم گفتند تروئید داری قرص به هم دادند ایا خوب میشم

  پاسخ
  • سلام. تیروئید یک غده در گردن است که هورمون‌های تیروئید را تولید می‌کند و نقش مهمی در کنترل عملکرد بدن دارد. اگر در نتیجه آزمایشات تشخیصی به شما گفته شده است که تیروئید دارید، واکنشی منطقی است که به شما قرص تجویز شود.

   درمان تیروئید به دو صورت انجام می‌شود: کاهش فعالیت تیروئید در صورت تیروئید بیش‌فعالی (هیپرتیروئیدیسم) و افزایش فعالیت تیروئید در صورت تیروئید کم‌فعالی (هیپوتیروئیدیسم). به نظر می‌رسد که در صورت شما تیروئید کم‌فعالی دارید و قرصی به شما تجویز شده است.

   مصرف قرص‌های تیروئید معمولاً بهبودی در علائم و عملکرد بدن را در افراد با تیروئید کم‌فعالی به همراه دارد. با ادامه مصرف قرص‌های تیروئید به دقت و با رعایت نکاتی که پزشک تجویز کرده است، شما می‌توانید ترکیبی از هورمون‌های تیروئید را که در بدنتان کم است، تعویض کنید و علائمتان را بهبود بخشید.

   مهم است که دستورات پزشک خود را رعایت کنید و دوره مصرف دارو را به درستی پیروی کنید. همچنین، در صورت داشتن سوالاتی یا نگرانی‌های بیشتر، به پزشک خود مراجعه کنید تا مشاوره و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/30 12:13 ب.ظ

  سلام ؛ نودول داشتم که سه سال پیش ب داشته شدند وبه تازگی نشانه های کم کاری تیرویید نشان میده امکان داره مجددا نودول به وجود بیاد ودلیل به وجود آمدن نودول چیست؟ در پناه خدا سلامت وپایدار باشید .

  پاسخ
  • سلام، به طور عمومی، نودولهای تیروئید ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آیند. در برخی موارد، نودولها به صورت خودبخودی و بیماری‌های مرتبط با تیروئید ایجاد می‌شوند، و در دیگر موارد، علل دقیق آنها مشخص نیست. برخی از عوامل ممکن شامل:

   اختلالات تیروئید: تغییرات در سطح هورمون‌های تیروئید ممکن است به تشکیل نودولها مرتبط باشد.

   التهاب و عفونت: التهاب یا عفونت در تیروئید می‌تواند به شکل نودولها ظاهر شود.

   عوامل محیطی: برخی عوامل محیطی مانند تغییرات هورمونی، تغذیه نامناسب، عوامل رادیواکتیو و دیگر عوامل ممکن است به تشکیل نودولها در تیروئید منجر شوند.

   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و بررسی نودولها در تیروئید، مشاوره با پزشک تخصصی تیروئید (مانند اطلاعات تکمیلی از سونوگرافی، آزمایشات تیروئید و غیره) ضروری است. او می‌تواند علل ممکن را بررسی کند و بر اساس نتایج تست‌ها و مشاهدات بالینی، راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

   پاسخ
 • ناشناس
  1402/03/22 0:47 ق.ظ

  سلام من ۳۹ سالمه ۳ ماه تیروید پرکار گرفتم قرص متی مازول استفاده میکم و قند هم دارم قند من ۱۵۰ است استرس هم دارم با تبش قلب چکار میشه کرد مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام. اگر شما دچار تیروئید پرکار هستید و همچنین مشکل قند خون دارید، مهم است که مشاوره و درمان را با پزشک متخصص تیروئید و پزشک مربوط به مدیریت قند خونتان صحبت کنید. آنها می‌توانند بر اساس وضعیت شما، نتایج آزمایشات و تاریخچه بیماری‌تان، به شما راهنمایی کنند.

   برای کاهش استرس و مدیریت تبش قلب، می‌توانید به روش‌های زیر توجه کنید:

   مدیریت استرس: روش‌های مانند مدیتیشن، تنفس عمیق، یوگا، ورزش منظم و فعالیت‌های آرام‌بخش مانند قدم‌زدن و شنیدن موسیقی را امتحان کنید.

   مراقبت از خواب: برای بهبود کیفیت خواب، محیط خواب مناسب ایجاد کنید، از مواد محرک مثل قهوه و نیکوتین پرهیز کنید و روزانه فعالیت بدنی منظم داشته باشید.

   تغذیه سالم: از تغذیه منظم و سالم با مصرف میزان مناسب میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و منابع پروتئینی با کمترین مقدار قند استفاده کنید. همچنین مصرف مواد غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها مانند میوه‌ها و سبزیجات تازه نیز مفید است.

   مشاوره پزشکی: با پزشک خود در مورد مصرف داروها و دیگر روش‌های درمانی برای مدیریت تیروئید پرکار و قند خون بحث کنید. آنها می‌توانند مشاوره‌های مناسبی را برای شما ارائه کنند.

   مهم است که راهنمایی و نصیحت‌های پزشکی را رعایت کنید.

   پاسخ
 • سلام من هفت ساله کم کاری تیروئید دارم قرص لوتیروکسین میخورم بعضی وقتها تعریق شدید‌تر ولرز اذیتم میکنه چیکارکنم باتشکر

  پاسخ
 • سلام ،چرا سایت جواب نظرات را نمیده

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/12/21 9:00 ب.ظ

  سلام
  من ۴ ماهه کوچولوم به دنیا اومده
  یه هفته پیش آزمایش دادم
  متوجه شدم تیرویید پرکاره
  تمام آزمایشات تا قبل زایمانم نرمال بوده
  الان خیلی نگرانم
  خواستم بدونم تیروییدم برمی گرده حالت نرمال
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  پاسخ
 • سلام پنج سال پرکاری تیرویید دارم الانم دچار تیرویید چشمی غیرفعال شدم دکتر میخواد ید درمانی انجام بده ایا امکان داره ید درمانی تیرویید چشمی غیرفعالمو فعال کنه و اگر فعال بشه درمان داره؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1401/12/07 7:40 ب.ظ

  سلام من ۲۰ سال پرکاری تیرویددارم قرص متی مازل میخورم روزی ۲عددصبح ۲عدد شب هیچ فرقی نمی کند همان ورم غده دور گردنم هست چه کارباید بکنم متشکرم

  پاسخ
 • سلام .حدود ۳۵ سال هست که قرص لووتیروکسین مبخورم و کمکاری تیرویید داشتم .حدود ۵ ماه پیش عزادار شدم .آلام موهای سرم میریزه و مژه هام ریخته و مچ پام لاغر و گز گز میکنه و حدود ۴ کیلو وزن کم کردم و TSH 0.03 شده و پرکاری تیرویید شده .خانم ۵۷ ساله هستم .لطفا راهنمایی

  پاسخ
 • سلام وقتتون به خیر ،بهنام هستم ۶۳ساله،حدود ۳ماه پیش چکاب دادم متوجه شدم تیرویید پرکاردارم. آزمایش من (t4=9.9/t3=1.5/tsh=0.36)بود،دکتر قرص متی متازول۵ دادگفت روزی یکی مصرف کن بعدازیک ماه نتیجه (t4=12/t3=1.7tsh=0.39)شد،نظر شما چیست ممنون.

  پاسخ
 • من خیلی لاغر میشدم و تازه فهمیدم تیروئید پر کار دارم کارم داخل کشتی هست نمیتونم فعلا دکتر برم به نظرتون الان چه داروی بخورم تا وقت دکتر وضربان قلبم وبیخابی و همش گرسنمم میشه و اینکه آیا تیروئید پر کار باعث سوزش در ادرار هم میشه

  پاسخ
  • سلام
   نظر دکتر ابراهیمی نیک این هست که در اولین فرصت حتما سونوگرافی انجام بدین و باتوجه به اینکه علائم پرکاری تیروئید رو دارید باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید.

   پاسخ
 • سلام.
  من تیروئید پرکار دارم. قرص میتی مازول دوتا صبح دوتا ظهر و دوتا شب میخورام که بعد از مصرف دچار سر گیچه میشوم. چه باید بکنم؟
  آیا باید تعداد قرص کم کنم؟

  پاسخ
 • سلام به خانمی که میگه زیر چشم بچش ورم داره بگید قاروق شده یعنی گلوش زیر لوزش چیزی مونده که باید خارج بشه،،ببره پیش تُل گیر و دربیاره ممنون

  پاسخ
 • مهدیار
  1401/09/28 9:01 ب.ظ

  جان؟؟؟؟!!!!! خوک؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • نورمحمدآریو برزن
  1401/09/26 7:48 ق.ظ

  سلام بنده قبلا به تیروئید پر کار مبتلا شدم وبعد از ششمازیر نظر دکتر خوب شدم ودکتر گفتسالی یکبار باید چکاب کنی،الان دوسال هست چکاب نکردم وتواین مدت کمردرد شدید دارم وتمام عظلات کمر با کوچکترین فشار میگیرند حتی ع
  ضلات پشت شانه دور شکم کلیه ایا تو اسکن استخوان ام ارای تزریقی تو ستون فقراتم چیزی دیده نمی شه فقط التهاب تو خون دارم البته هنوز ازمایش تیروئید ندادم ایا ممکن هست تیروئیدم به صورت خاموش دوباره اوج کرده باشد واین علام توسط اون ایجاد شود

  پاسخ
 • من حدود ۱۰ساله تیروئید پرکاردارم ومتی مازول میخورم و خیلی چاق هستم باید چکار کنم هیچگونه رژیمی برام فایده نداشته

  پاسخ
 • نادیا❤️من تازه فهمیدم تیروئید پرکار دارم میشه با ژیم غذایی خوب شد که قرص مصرف نکنم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید بنده ۳۰سال سندارو ۵۶کیلو هستم تیروییدم رفته رو۱۲ راهی داره قرص نخورم درمان بشه غلظت خون بالا دارم رو ۱۸هست باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
 • فا طیما
  1401/08/21 3:34 ب.ظ

  با سلام من تیروید پرکار دارم داخل سرم صدای ترانس می دهد و بی خواب شده ام ایا صدای مداوم ترانس از پرکاری تیروید است

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم آیا تیرویید پرکار باعث لرز درونی ساق پا و بدن هم می‌شود بدون اینکه لرز دیده بشه فقط احساسش کنی

  پاسخ
 • پریچهردایی
  1401/08/06 4:57 ق.ظ

  سلام من پرکاری تیروئیددارم قرص متی مازول ۵میخورم.سردردشدیدوقتی حموم میرم میگیرم.سونو گرافی نشون میده تعداد ندولها زیاد شده ازمایش طبیعی نشون میده یکبارتکه برداری.کردن.طبیعی بود.سنم ۷۵ سال است وقرص فشارخون لوزارتان ۲۵ دوتامیخورم.شهرستان هستم خیلی لاغرشدم.لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام
  ببخشید پسر من۷سالشه.الان ۵ماهه که صورتش وزیر چشماش کامل ورم داره ۲۰تا دکتر رفتم همه نوع آزمایشی گرفتن ازش هیچ کدومشون نفهمیدن چیه یکی میگه ویروس یکی میگه کبد ولی آنزیم های کبدی اینا زیاد بالانیس. الان فقط تیروئید ۱۲زده که قرص دادن. ولی هیچ اثری نکرده هنوز.. دوباره زیر چشماش ورم کرده نمیدونم از چیه.. حدود ۲ماهی هم هست که چشماش زرد هست. یعنی یه وقتایی بیشتره یه وقتایی کمتره.. بخدا موندم
  یه کمکی راه حلی چیزی بگین اگه میدونید
  من مادر نمیتونم ببینم صورت بچم به کل تغییر کرده که نمیدونیم چه مریضی هست

  پاسخ
 • سلام پسرمن ۲۷ ساله است چندماهی است احساس بیحالی وخستگی میکنه الانم دوطرف گلوش ورم کرده وچشماش هم کمی درشت شده میخاستم ببینم چه کارکنم ایااین علایم خطردارد

  پاسخ
 • سلام روز بخیر
  من دختری ۲۵ ساله هستم که تا بحال مشکل تیروئید نداشتم دوماه پیش که عزادار شدیم به علت گریه زیاد گلوم درد میکرد و چکاب کامل گرفتم‌که توی آزمایش هورمونTSHمقدارش ۰/۰۷ نوشته شده و گفتن پایینه ،خیلی میترسم تیروئیدم پر کار شده باشه و روی سلامتی و صورتم تاثیر بزاره :(میشه راهنمایی کنید 🙏🏻

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر. من در دوران بارداری ندول تیروئید داشته ام. که نیاز به fnAداشته ام. تمامی آزمایش های تیروئید در کل بارداری نرمال بوده است. من fnA انجام ندادم. الان شیرخوارم سه ماه دارند. دو روز است که موقع گریه کردن دستاش از مچ دست تا سر انگشت لرزش خفیف دارد. آیا مبتلا به پرکاری تیروئید است. غربالگری کف پا پنج روز بعد از تولد نرمال بوده است. متشکرم

  پاسخ
 • سلام من تیروئید پرکار دارم دکتر رفتم دارها خوردم بهتر شدم ولی باز حس میکنم کمی لاغرتر شدم مخصوصا از ناحیه صورتم

  پاسخ
 • امیرعلی
  1401/04/07 3:51 ب.ظ

  سلام آیا پرکاری تیروئید در دوره نوجوانی روی رشد قد تاثیر منفی دارد؟

  پاسخ
 • وحید زمانی
  1401/03/13 10:59 ب.ظ

  سلام همسر بنده بیست روز است التهاب تیروئید دارد و بعد از مراجعه به دکتر و تجویز دارو (قرص پریدنیزولون) و مصرف قرص تا چهار روز درد گلو نداشت ولی بعد از ۴ روز شبها گلو درد شدید دارند لطفا راهنمایی بفرمایید
  حدود ۴

  پاسخ
  • نصرالله
   1403/04/13 2:25 ب.ظ

   سلام همسرم پورکاری ترویید داره خیلی زیف شده وتپش قلب داره زیاد خواب داره از قرص میتمازل استفاده می ند روز چهار عدد

   پاسخ
 • سلام من پرکاری ترویید دارم و و همین باعث نودول شده دکتر گفتع باید با ید رادیو اکتیو درمان بشه و وزنم خیلی پاینه و لاغرم تا میخواستم بدونم. شیر خشک که میگن برا چاق شدن خوبه برام مشکلی نداره بخورم

  پاسخ
  • سلام، آقای دکتر ابراهیمی مورد شما رو بررسی کردن نظرشان این بود که اسکن هسته ای تونو بفرستید اگر یک ندول سمی بود می تونن کمکتون کنن در غیر اینصورت باید پر کاریتونو با دارو درمان کنید.

   پاسخ
 • سلام من ۱۰ روزه قرص میتی مازولم تموم شده و نخوردم، الان رفتم خریدم آیا مشکلی نداره بخورم باز…

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.