طول عمر بیماران سرطان کبد چقدر است؟ [آخرین تحقیقات 2021]

طول عمر شما با وجود سرطان کبد (سرطان اولیه کبد) بستگی به میزان پیشرفت آن در تشخیص و عوامل دیگر مانند وضعیت فردی، نوع سرطان کبد، درمان و سطح آمادگی جسمانی شما دارد. به همین دلیل هیچ کس نمی تواند به شما بگوید دقیقاً چقدر عمر می کنید. در ادامه به بررسی بیشتر طول عمر بیماران سرطان کبد می‌پردازیم.

تخمین آمار این سرطان نسبت به سایر سرطان های  شایع تر دشوار است. برخی از آمارها بر اساس تعداد کمی از افراد است. به یاد داشته باشید، آن‌ها نمی توانند به شما بگویند که در مورد شخص شما چه اتفاقی خواهد افتاد. البته می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد آینده بیماری خود، از پزشک‌تان بپرسید.

بزرگ‌تری غده داخلی بدن انسان کبد است که وظیفه‌ی دفع سموم، تنظیم قند خون و ساخت هورمون‌های ضروری بدن برعهده‌ی این غده می‌باشد. مهم‌ترین مسئله‌ای که بیماران سرطان کبد به آن می‌اندیشند، طول عمر بیماران سرطان کبد است که به عوامل مختلفی وابسته می‌باشد.

طول عمر بیماران سرطان کبد

بعد از تصادفات و سکته های قلبی سومین عامل مهم در مرگ و میر، سرطان کبد است. کبد چرب یکی از بیماری‌های شایع کبد است که ۲۰% کشورهای غربی و ۸۰% از افراد چاق به آن مبتلا هستند.

بافت های مختلف بدن هر یک ممکن است دچار رشد دیوانه وار سلول هایشان و یا به عبارتی درگیر سرطان شوند، بافت هایی مثل خون، روده، معده، پوست و یا کبد. برای انتخاب کردن بهترین درمان و همچنین تخمین طول عمر در چنین بیمارانی از اطلاعات آماری استفاده می شود.

این مقاله، آمار میزان مرگ و میر در اثر سرطان را در گروه بزرگی از افراد (این افراد طی چندین سال مورد مطالعه قرار گرفتند) نشان می دهد. با توجه به نتایج به دست آمده می توان به طور تقریبی درباره ی آینده ی بیمار قضاوت کرد اما نمی توان به طور دقیق به شرایط آینده و طول عمر او پی برد.

این اطلاعات آماری بر اساس نوع سرطان، این که تا چه مرحله ای پیشروی کرده است، سن فرد و بازه ی زمانی مورد نظر متفاوت است و باید بر اساس تشخیص پزشک، یکی از منابع آماری انتخاب شود.

طول عمر بیماران سرطان کبد چقدر است

طول عمر بیماران سرطان کبدی به چه عواملی بستگی دارد؟

پیش بینی طول عمر بیماران سرطان کبد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، عواملی مثل سبک زندگی، آمادگی جسمانی بیمار، وضعیت روحی، مرحله سرطان، نوع درمان، بیماری های زمینه ای، سیستم ایمنی، نوع تغذیه و لایف استایل و … .پس منطقی است که نتوانیم به طور دقیق بفهمیم که بیمار چقدر عمر خواهد کرد و ناچارا با اطلاعات آماری، که با توجه به زیاد بودن عوامل اثر گذار در این بیماری بسیار متفاوت هستند، می توان حدس هایی زد. بهترین راه برای فهمیدن طول عمر بیمار این است که روحیه اش را نباخته و به پزشک خود اطمینان کند تا شرایطش را از تمامی جنبه ها بررسی کرده و بهترین درمان انتخاب شود.

به طور کلی طول عمر بیمار به میزان زیادی به درمان انتخابی بستگی داشته و خود درمان با توجه به مرحله ی سرطان کبد، یعنی سایز توده سرطانی و متاستاز آن به بافت های اطراف، انتخاب می شود. همچنین از آنجایی که در صورت برداشتن بافت سرطانی، توسط جراحی و یا روش های دیگر، بافت باقی مانده باید با تکثیر شدن، کار بافت از دست رفته را هم انجام دهد، سلامت آن در طول عمر بیمار اثر گذار است.

البته همیشه به خاطر داشته باشید که سلامت کلی بیمار و روحیه اش هم نقش موثری در بهبود تمامی بیماری ها ایفا می کند.

اطلاعات آماری در طول عمر بیماران سرطان کبد

به نقل از Cancer.Net در سال ۲۰۲۰ به طور تقریبی ۴۲,۸۱۰ فرد بزرگسال (۳۰,۱۷۰ مرد و ۱۲,۶۴۰ زن) در آمریکا با سرطان کبد اولیه تشخیص داده خواهند شد. از سال ۱۹۸۰ وقوع سرطان کبد سه برابر شده است. بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ تعداد افرادی که با این بیماری تشخیص داده شدند سالانه حدودا ۲ درصد افزایش داشته است.  آقایان تقریبا ۳ برابر بیشتر از خانم ها به سرطان کبد مبتلا می شوند.

متاستاز در سرطان کبد

به نقل از Cancer research UK در افراد بزرگسالی که در انگلستان با سرطان کبد تشخیص داده می شوند تقریبا ۳۶ درصد افراد تا یک سال یا بیشتر بعد از تشخیص، و بیشتر از ۱۲ درصد از آن ها تا ۵ سال یا بیشتر بعد از تشخیص سرطان کبد، عمر خواهند کرد.

طول عمر ۵ ساله در سرطان کبد در افراد جوان تر در مقایسه با مسن ترها به طور کلی بیشتر است. در بیماران ۱۵ تا ۳۹ ساله حدودا ۳۵ درصد افراد تا ۵ سال یا بیشتر عمر کرده و تنها ۵ درصد از بیماران بالای ۷۵ سال پنج سال یا بیشتر زنده خواهند ماند.

انتخاب بهترین روش درمان با توجه به اطلاعات آماری

پزشکان معمولا از اطلاعات آماری طول عمر ۵ ساله ی نسبی یا (year relative survival rate-5) برای بررسی بهترین روش درمانی استفاده می کنند. به زبان دیگر با داشتن این اطلاعات سود یک روش درمانی نسبت به میزان خطراتش سنجیده شده و بهترین روش درمان انتخاب می شود. به طور مثال می توان فهمید که با توجه به درصد شانس ۵ ساله ی بقا آیا سرطان مورد نظر به درمان پاسخ خواهد داد؟ و یا این که آیا این روش درمانی باعث افزایش طول عمر بیماران خواهد شد؟

جالب است بدانید که برخلاف سایر بیماری ها برای بیماری سرطان، مفهوم درمان شدن به اندازه کافی مناسب نبوده و عبارت طول عمر بیشتر صدق می کند، چرا که ممکن است بعضی اوقات تعدادی سلول سرطانی بعد از درمان در بدن باقی مانده و باعث عود سرطان شوند.

جامعه ی پزشکی زمانی سرطان را درمان شده می دانند که پزشکان نتوانند ۵ سال بعد از تشخیص، بیماری سرطان را تشخیص دهند. اما عود بیماری بعد از ۵ سال هنوز ممکن است.

متاستاز در سرطان کبد به چه معناست؟

زمانی که سرطانی به مراحل آخر و پیشرفته تر می رسد توده ی سرطانی ایجاد شده برای خودش شبکه ای عروقی می سازد که می تواند توسط آن نه تنها مواد غذایی کافی به سلول هایش برساند بلکه تعدادی از سلول های سرطانی را هم وارد جریان خود کل بدن کرده و در سایر نواحی بدن، پخش شود. هر زمان که این سلول های سرطانی به محل جدید خود برسند می توانند لانه گذاری کرده و سرطان ثانویه ای ایجاد کنند. به طور مثال ممکن است سلول سرطانی ابتدا در ریه بوده و سپس با رسیدن به کبد ایجاد سرطان ثانویه در کبد کند و یا این که از سرطان اولیه از کبد شروع شده و به سایر اندام ها پخش شود.

زمانی که سرطان قسمتی از بدن، به کبد متاستاز پیدا کند در واقع با سرطان متاستاتیک و یا مرحله ی ۴ سرطان روبرو هستیم. پیش آگهی خوبی درباره ی عمر این بیماران وجود نداشته و بافت سرطانی با رگ زایی در اطراف خود، به دیگر اندامها پخش شده است. به طور معمول سرطان سینه، کولون، رکتوم، کلیه، مری، ریه، پوست، تخمدان، رحم، پانکراس، خون و معده به کبد سرایت می کند.

به علاوه افرادی که مبتلا به هپاتیت و یا سیروز کبدی هستند ریسک بیشتری برای ابتلا به سرطان کبد، چه اولیه و چه متاستاتیک، دارند.

متاستاز سرطان کبد چه علائمی دارد؟

 • از دست دادن اشتها
 • کاهش وزن
 • ادرار تیره رنگ
 • ورم شکم یا باد کردن آن
 • یرقان، زردی پوست و چشم ها
 • درد در شانه راست
 • درد در قسمت بالا و راست شکم
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • گیجی
 • تعریق و تب
 • کبد بزرگ شده

معانی اصطلاحات:

طول عمر (survival rate):

درصد افرادی که تا بازه ی زمانی مشخصی بعد از تشخیص بیماری زنده خواهند ماند.

طول عمر ۵ ساله ی نسبی (year relative survival rate-5): درصد افرادی که تا ۵ سال بعد از تشخیص بیماری زنده خواهند ماند. در این مورد افرادی که در اثر مشکلاتی غیر از بیماری مورد نظر می میرند در نظر گرفته نمی شوند.

سیروز کبدی:

فیبروزه و سفت شدن بافت کبد در اثر عواملی مثل هپاتیت، کبد چرب و … که در آن سلول های کبدی از بین می روند.

آنژیوژنز یا رگ زایی:

سلول سرطانی با ترشح موادی باعث ایجاد شدن رگ های جدید در اطراف خود می شود تا مواد غذایی و اکسیژن لازم برای رشد دیوانه وار خود را تهیه کرده و یا به سایر بخش های بدن منتشر شود.

متاستاز:

پخش شدن سلول های سرطانی از بافت سرطانی اولیه به سایر نقاط و در نتیجه ایجاد سرطان های ثانویه.

منابع:

واحد تحقیقات مرکز سونوگرافی تیراد

۳.۱ / ۵. ۷

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
آیا بیماران کم کاری تیروئید در خطر کرونا هستند؟
مطلب قبلی
میگزدم چیست؟ ارتباط بین کم کاری تیروئید و میگزدم

۸۸ دیدگاه. Leave new

 • مجتبی
  1402/06/24 6:28 ب.ظ

  سلام.من یک سوال دارم و خواهش میکنم تا میتونین دقیق جواب بدین.پدر من سرطان معده دارن و متاستاز به کبد.در این مرحله ما از بیماری باخبر شدیم و دکترها گفتن که شیمی درمانی هم جواب نمیده.بعد چند ماه که گذشت ،الان قادر به ایستادن نیستن،رنگ چهرشون کاملا پریده . دچار توهم شدن و پاهاشون به شدت ورم کرده.درد شدیدی هم دارن.الان سوال من این هست که با توجه به تجربه ای که شما در مشاهده بیماران دارین و متخصص این امر هستین،ایشون چقدر زنده میمونن.از این جهت میپرسم چون ماه آینده جشن عروسی پسرشون هست

  • مدیر سایت
   1402/06/27 7:34 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مهمترین نکته ای که در طول عمر بیماران سرطانی وجود دارد، سرعت رشد بیماری است. البته روحیه بیمار و شرایط جسمی در مقابله با بیماری بسیار حائز اهمیت است اما آنچه حقیقت دارد این است که نمیتوان برای هیچ شخصی طول عمر دقیق مشخص کرد.

 • بهزاد بطحایی ممنونم
  1402/06/22 2:22 ق.ظ

  سلام دکتر عزیز خسته نباشید ووقت بخیر دارم خدمتتون پدر من از چند وقت پیش توده ریه به داشته که ما بعد چند ماه پیش دکترهای گوناگون برن متوجه شدیم که سرطان ریه وکبد دارد ومتاساز است واندازهایش بزرگتر هستد الان چار ماه است شیمی درمانی می‌شوند ایا می‌توان به درمان شدنشان امید وار بود یا خیر

  • مدیر سایت
   1402/06/27 4:14 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   واکنش بدن افراد در قبال شیمی درمانی بسیار متفاوت است و نمیتوان بدون داشتن اطلاعاتی از سوابق پزشکی بیمار توصیه ای داشت.
   بهتر است به پزشک معالج مراجعه کنید.

 • انصاری
  1402/06/21 5:21 ق.ظ

  سلام. مادر من ۷۰ سالشونه . و الان تقریبا یکساله که با سرطان کبد و معده داره زندگی میکنه. اخیرا کاهش وزن بسیار شدیدی کرده و اشتهاش رو کاملا از دست داده. استفراغش و ادرارش انگار متمایل به رنگ خونی هست. خودش بعد از هر بار استفراغ میگه حالا احساس درد معده ام کمتره. خیلی نگرانیم. این استفراغ و ادرار خونی نشانه چیه؟ شیمی درمانی هم دو هفته ای یبار انجام میده.

  • مدیر سایت
   1402/06/21 11:44 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   از اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، وضعیت مادر شما نیاز به ارزیابی توسط پزشک خود دارد. استفراغ با رنگ خونی و ادرار خونی نمایانگر مشکلات جدی ممکن است. این مشکلات ممکن است به عوامل مختلفی برگردند، از جمله:
   ۱. مشکلات معده و گوارشی: به دلیل وجود سرطان معده و کبد در مورد مادر شما، ممکن است خونریزی دستگاه گوارشی رخ دهد که منجر به استفراغ با رنگ خونی شود.
   ۲. عوارض شیمی درمانی: درمان شیمیایی ممکن است به عوارض جانبی منجر شود، از جمله خونریزی یا آسیب به دستگاه گوارش.
   ۳. سایر عوامل: عوامل دیگری نیز ممکن است استفراغ با رنگ خونی یا ادرار خونی را تسهیل کنند، از جمله عوامل خون‌ریزی از جاهای دیگر در بدن.

   با توجه به وضعیت پیچیده مادر شما و نشانه‌های نگران‌کننده ای که ارائه داده‌اید، بهتر است تا اطلاعات بیشتری از پزشک معالج مادرتان بگیرید.
   پزشک معالج می‌تواند با انجام ارزیابی‌های لازم و تجویز آزمایشات و تصویربرداری‌های پیشرفته وضعیت مادرتان را به صورت دقیق‌تر ارزیابی کند و درمان مناسب را تجویز کند.

 • قاسم سلیمانی
  1402/06/11 8:43 ق.ظ

  سلام پدرمن ۵۷سالش هست که این اواخرباکم شدن اشتهاوکم کردن بیش ازحدوزن مواجه شده که بعدازانجام یه سری ازمایشات وعکس برداری وسونوگرافی متوجه شدیم که سرطان دارن ومتاستازشده به ریه ها-کبد-استخوان مهره هاوایلیاک لگن وران-ادرنال-طحال-لنفاوکه بعدازانجام اندوسکوپی منشااصلی سرطان هم معده بوده وتابحال وتقریبا یکی دوماه پیش هیچ علائمی نداشت توشهرماکه ارومیه ست دکترهاگفتن متاسفانه سرطان بیش ازحدپیشرفت داشته وکاری نمیشه انجام دادحتی شیمی درمانی هم جواب نمیده میخواستم ببینم که واقعااینطوری هست که دکترهاگفتن که اذیتش نکنین وبذاریدبه همین روال ادامه زندگی بده

  • مدیر سایت
   1402/06/11 12:26 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بسیار متأسفانه که شنیدم که پدر شما به یک مرحله پیشرفته سرطان معده دچار شده و متاستاز (پخش سرطان به سایر اجزاء بدن) رخ داده است. در صورتی که پزشکان تصمیم گرفته‌اند که شیمی درمانی نیز جواب نمی‌دهد و سرطان به این حد پیشرفته است، ممکن است وی را به مراحلی که درمانی ندارند رسیده باشید.
   در چنین مواردی، تصمیم‌گیری‌ها بسیارسخت و پر از احترام به نظرات پدر شما و خانواده‌اش است. اگر پدر شما و تیم پزشکی تصمیم گرفته‌اند که دیگر درمان توصیه نمی‌شود و همه تلاش‌ها به این منظور انجام شده و جواب نداده است، آن‌ها ممکن است انتخاب کرده باشند تا به پدر شما کیفیت زندگی بهتری در دوران باقیمانده خود ارائه دهند. این شامل تسکین از درد و علائم، ارتباط معنوی با خانواده، و رفاه عمومی او می‌شود.
   در چنین شرایطی، مشاوره و پشتیبانی روحی و روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگرچه این مسائل بسیار سخت و دردناک هستند، اما حضور خانواده و پشتیبانی اجتماعی می‌تواند به پدرتان کمک کند تا این مرحله را با احترام و راحتی طی کند.
   به هر حال، برای تصمیم‌گیری‌های مهم مرتبط با درمان و مراقبت از پدرتان، بهتر است با پزشکان و تیم درمانی مشورت کنید. این تصمیم‌گیری‌ها باید با توجه به ویژگی‌های خاص هر فرد و موقعیتشان گرفته شود.
   اما در مورد اینکه آیا تشخیص تیم پزشکی صحیح است یا نه، با این سطح از اطلاعات و به صورت اینترنتی اصلا قابل تشخیص دقیق نیست.

 • عجیب دلشکسته
  1402/06/08 11:24 ب.ظ

  سلام من چیزی که در مریضی سیروز پدرم فهمیدم علم پزشکی هیچی نمیتونه بفهمه و هیچ غلطی نمیتونه بکنه باید آروم آروم آب و شدن و از دست رفتن عزیز رو نگاه کرد

  • مدیر سایت
   1402/06/11 11:21 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   از شنیدن این صحبت ناراحت کننده متاسفم. اما به یاد داشته باشید، علم پزشکی تا اندازه ای میتواند در مقابل سرعت رشد بیماری، کنترل و درمان انواع بیماری به بیمار کمک کند.
   مراجعه به موقع، تشخیص مناسب و همکاری بیمار با تیم پزشکی کمک کننده هستند اما علم پزشکی هنوز فضا برای پیشرفت زیاد دارد.

 • حسین
  1402/05/30 0:12 ق.ظ

  سلام ..
  خواهر من ۴۸ سالشه یک هفته بعد از ورم و درد شکم ویبوست شدید و تهوع… متوجه شدیم ریه و روده بزرگ درگیر سرطان شده قبل از اون هم هیچ علائمی نداشت .. حالا دکتر شیمی درمانی رو شروع کرد، (هر ۱۴ روز دوجلسه) و اولین جلسه انجام شد.. بعد ازاولین جلسه شیمی درمانی حالش بهتر شده شکمش هم بکار افتاد …البته به خودش هنوز نگفتم چی شده.. ولی در نهایت ما گیج و مبهوت که قراره چه اتفاقی بیفته آیا درمان میشه یه حداقل بیماری استپ میکنه واینکه کیفیت زندگی یا طول عمر چی میشه… تو روخدا یه توضیح کامل بدین

  • مدیر سایت
   1402/05/30 11:54 ق.ظ

   سلام، وقت بخیر
   سرطان به عنوان یک بیماری جدی و پیچیده شناخته می‌شود و تجربه آن برای خود بیمار و خانواده‌ها می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.
   انواع مختلف سرطان‌ها و نیز پاسخ به درمان‌ها متفاوت است. اما روال درمان و طول عمر کاملا با سطح روحیه و توان جسمی بیمار و همچنین واکنشی که بدن نسبت به درمان بروز میدهد، وابسطه است.
   با این حال، من می‌توانم به طور کلی به شما اطلاعاتی درباره موضوع بدهم:

   ۱. **تشخیص و نوع سرطان**: نوع و مرحله سرطان تأثیر زیادی بر روی نتایج درمان و پیش‌بینی دارد. همچنین، وجود سرطان در مرحله‌های ابتدایی ممکن است تأثیرات مختلفی نسبت به مراحل پیشرفته داشته باشد.
   ۲. **نوع درمان**: درمان سرطان می‌تواند شامل شیمی درمانی، جراحی، رادیوتراپی، درمان هدفمند و دیگر روش‌ها باشد. برخی از این درمان‌ها برای تسکین علائم، کنترل بیماری یا درمان تا حدودی استفاده می‌شوند.
   ۳. **پیش‌بینی و پیامدها**: پیش‌بینی و نتایج برای هر فرد بسته به نوع سرطان، مرحله آن، نوع درمان و واکنش بدن به درمان متفاوت خواهد بود. برخی افراد می‌توانند به درمان‌ها پاسخ خوبی داشته باشند و بهبود یابند، در حالی که دیگران ممکن است به دلیل مشکلات جدی‌تر تجربه‌های دیگری داشته باشند.
   ۴. **کیفیت زندگی**: در بسیاری از موارد، درمان‌ها به منظور بهبود کیفیت زندگی افراد و کاهش علائم و عوارض مرتبط با سرطان انجام می‌شوند. این شامل کنترل درد، کنترل علائم جانبی درمان‌ها و بهبود روحیه است.

   در هر صورت، بهترین راهکار این است که با پزشک متخصص در مورد وضعیت دقیق بیمار خود صحبت کنید. او می‌تواند نتایج تست‌ها، گزارش‌ها و جزئیات بیشتر را بررسی کرده و بر اساس دانش پزشکی و تجربه‌های قبلی، به شما توضیح دقیق‌تری در مورد پیش‌بینی‌ها، درمان‌ها و نحوه مدیریت بیماری‌تان بدهد. همچنین، حمایت از خواهرتان در این موقعیت مهم است و می‌تواند

 • مریم مرادی
  1402/05/13 3:14 ب.ظ

  سلام شوهرم سیروز کبدی F4دارد کبدش هم از اندازه نرمال کوچکتر شده کوچکی در لپ راست بیشتره ایا سیروز کبدیش پیشرفتس امکان داره به سرطان کبد مبتلا بشه

  • مدیر سایت
   1402/05/18 3:37 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   سیروز کبدی درجه F4 به معنای پیشرفته‌ترین مرحله‌ی سیروز کبدی محسوب می‌شود. در این مرحله، آسیب‌های جدی به بافت کبد وجود دارد و کبد قادر به تجدید خود نیست. به عبارت دیگر، ضرر و خرابی‌های جدید در کبد بهبود پذیر نیستند و عمدتاً تخریب کبد در این مرحله ادامه می‌یابد.

   سیروز کبدی به سرطان کبد (کارسینوما هپاتوسلولار) منجر شده و از لحاظ ریسک، فردی که در مرحله سیروز کبدی درجه F4 قرار دارد، به ریسک بالاتری برای بروز سرطان کبدی معرفی می‌شود. در واقع، افرادی با سیروز کبدی در مراحل پیشرفته تر، با ریسک بیشتری برای تبدیل شدن به سرطان کبدی روبه‌رو هستند.

   مهم‌ترین قدمی که می‌توانید برای کمک به شوهرتان بردارید، مراجعه به یک پزشک متخصص کبد و انجام آزمایش‌های پزشکی دقیق‌تر است. پزشک می‌تواند وضعیت و پیشرفت سیروز کبدی را بررسی کند و بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، برنامه درمانی مناسبی را تعیین کند. همچنین، رعایت تمام دستورات و توصیه‌های پزشکی، منظم مراجعات برای بررسی‌های دوره‌ای و تغذیه مناسب، بهبود و کنترل وضعیت کبدی شوهرتان را تسهیل می‌کند.

 • najmah
  1402/05/10 10:41 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید من پدرم همسر اولش به خاطر سرطان کبد فوت کردن پدرمم چند سال پیش بخاطر که کلیه هاش از کار افتادن فوت شدن الان دکتر به مادر من گفته که سرطان کبد پیشرفته داره هپاتیت cهم داره ایا ممکن پدر من از همسرش هپاتیت گرفته به مادر من انتقال داده باشه هزینه ازمایش هپاتیت خیلی زیاد ایا جایی هست که کمتر هزینه بگیرن چون دکتر گفته شماهم باید ازمایش هپاتیت بدین ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   1402/05/10 2:35 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   انتقال هپاتیت C میان افراد از طریق خون و مایعات بدنی امکان‌پذیر است. اگر همسر پدر شما هپاتیت C داشته باشد، ممکن است این عفونت به او منتقل شده و سپس از طریق خون و مایعات بدنی به مادر شما نیز منتقل شده باشد.
   در مورد هزینه آزمایش هپاتیت C، هزینه آزمایش‌ها ممکن است متفاوت باشد و بستگی به منطقه و مراکز آزمایشگاهی دارد. برای کاهش هزینه‌ها، می‌توانید با مراکز آزمایشگاهی مختلف تماس بگیرید و قیمت‌ها را مقایسه کنید.
   برای تشخیص دقیقتر و برنامه‌ریزی درمانی مناسب، بهتر است مادرتان به پزشک متخصص گوارش (گاسترونترولوژیست) یا متخصص کبد (هپاتولوژیست) مراجعه کند. پزشک می‌تواند با توجه به سوابق پزشکی و نتایج آزمایش‌ها، برنامه درمانی مناسب برای هپاتیت C و سرطان کبد تنظیم کند.

 • حیدر
  1402/05/10 0:02 ق.ظ

  سلام از اخبار شنیدم درمان سرطان در آمریکا پیدا شده.پس چرا دکترها میگویند نه واقعیت ندارد؟

  • مدیر سایت
   1402/05/10 3:05 ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   مسائل مرتبط با سرطان بسیار پیچیده و چالش‌برانگیز هستند و همیشه جستجوی یافتن درمان کامل برای سرطان در جهان ادامه دارد. در طول سال‌ها، محققان و دانشمندان در سراسر جهان برای پیدا کردن روش‌های جدید درمان و بهبود وضعیت بیماران مبتلا به سرطان تلاش کرده‌اند.
   درمان‌های جدیدی که برای سرطان در آمریکا یا سایر کشورها پیدا می‌شوند، معمولاً تحت بررسی‌های کلینیکی و آزمایشات گروهی انجام می‌شوند. این آزمایشات و مطالعات برای بررسی ایمنی و اثربخشی درمان‌ها بر روی انسان‌ها انجام می‌شوند. اگر یک درمان جدید مثبت تست شود و اثربخشی و ایمنی آن به‌طور علمی تایید شود، به عنوان یک روش جدید درمانی به دانشجویان پزشکی و پزشکان عمومی آموزش داده می‌شود و می‌تواند به عنوان یک گزینه معتبر در درمان سرطان استفاده شود.

   به عنوان یک پروسه‌ی علمی، تأیید درمان‌ها بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر است و نیاز به اطلاعات کافی و شواهد قوی برای تأیید اثربخشی و ایمنی آنها وجود دارد. بنابراین، دکترها و متخصصان به عنوان پزشکان مسئول و با تکیه بر اطلاعات علمی که در دسترس دارند، تصمیم به تجویز یا عدم تجویز یک درمان می‌گیرند.

   در نتیجه، اگرچه پیشرفت‌های بزرگی در درمان سرطان در سراسر جهان صورت گرفته است، اما تأیید یک درمان جدید همیشه نیازمند شواهد علمی کافی و تایید مقامات رسمی است.

 • سمیرازنگنه
  1402/04/27 5:11 ب.ظ

  سلام من کبدچرب ۱گریددارم وهمانژیوم کبدنمونه برداری ستی اسکن ام آرآی هم انجام دادم درحال رشده عمووعمه من به علت سرطان کبدفوت شدن عموی دیگری هم تازه گی هاکبدش ازبین رفته ودکترجواب کرده من چی کنم.خیلی نگرانم

  • مدیر سایت
   1402/04/30 6:20 ب.ظ

   سلام، متأسفم که شنیدم از مشکلات کبدی شما و خانواده‌تان. کبدچرب گرید ۱ (NAFLD) به معنی تجمع چربی در کبد است و ممکن است علل مختلفی داشته باشد، از جمله چاقی، دیابت، مصرف الکل، و غیره. همچنین همانژیوم کبدنمونه به نوعی آسیب به بافت کبد نیز اشاره می‌کند که نیازمند ارزیابی دقیق توسط متخصصان است.

   در این مواقع، مشاوره و درمان توسط پزشک متخصص کبد و گاسترونترولوژی می‌تواند بسیار مهم باشد. او می‌تواند بر اساس نتایج آزمایش‌ها، علائم شما و تاریخچه بیماری تصمیم‌گیری کند که نیاز به چه تحقیقات و درمان‌هایی دارید. اگر نگرانی‌های خاصی دارید، حتماً با پزشک خود در مورد آنها صحبت کنید تا مطمئن شوید که مسائلتان در نظر گرفته شده و نیازمند اقدامات و مراقبت‌های لازم هستند.

   همچنین، رعایت توصیه‌های مرتبط با کبدچرب از جمله تغذیه مناسب، کاهش وزن (در صورت نیاز)، تغییر سبک زندگی و داروهای معین ممکن است به بهبود و کنترل کبدچرب کمک کند. اما باید همه این تصمیم‌ها با هدف‌گذاری پزشکی انجام شوند.

   پیشنهاد من به شما این است که به پزشک خود مراجعه کنید، از نگرانی‌ها و سوالاتتان به او اطلاع دهید و نصیحت‌ها و توصیه‌های او را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که تحت نظر مناسب هستید و درمان مناسب را اجرا می‌کنید. از صبر و پیگیری درمانی استفاده کنید و به بهبودی و پیشرفت خود امیدوار باشید.

 • نسرین ازنانی
  1402/04/19 1:59 ب.ظ

  سلام پدر من ۶۸سالشونه سابقه ژنتیک کنسر لنف دارن الان یک ساله متوجه درگیری ایشون شدیم سرطان متاستاز داده و تعداد زیادی توده در کبد یه توده در دهانه معده و یک توده در روده مشاهده شده
  چهارده جلسه شیمی درمانی کردن دکتر خودش میگه از بین نمیرن فقط ثابت میمونه
  شما راهنمایی کنید راهی داره که طول عمر بیشتر بشه یا ….

  • مدیر سایت
   1402/04/21 12:01 ب.ظ

   متأسفانه، نمی توان به این صورت نظر پزشکی داد. اما در مورد بیماری سرطان، مهمترین راهنمایی برای شما این است که با پزشک معالج پدرتان صحبت کنید. پزشک می‌تواند بر اساس جزئیات تاریخچه پزشکی و نتایج آزمایش‌ها، تشخیص دقیقتری را برای وضعیت پدرتان قرار دهد و برنامه درمانی مناسب را تعیین کند. هر بیماری سرطانی بسیار پیچیده است و نیاز به بررسی دقیق و روشنی دارد. همچنین، هر فرد و وضعیت بیماری متفاوت است، بنابراین بهتر است راهنمایی درمانی را از پزشکان تخصصی مشورت بگیرید. آنها می‌توانند براساس دانش و تجربه‌شان، توصیه‌های مناسب را به شما ارائه دهند و مراقبت‌های لازم را برای پدرتان ارائه کنند. همچنین، حمایت روحی و اجتماعی از پدرتان و خانواده بسیار مهم است. از اطرافیان و خدمات حرفه‌ای مشاوره روانشناختی و حمایت روانی بهره‌برداری کنید.

 • امیرحسین اسدی
  1402/04/13 9:35 ب.ظ

  سلام وقت بخیر دکتر جان من مادرم ۴۴ سالش هست سرطان سینه داشت که متاساز کرده بود به مهره های کمرش. از بهمن سال ۹۸ در سال ۹۹ شهریور ماه با شیمی درمانی بیماریش متوقف شده . متاسفانه امسال بعد عید متاساز کبدی ریوی کرده. والان تحت شیمی درمانی هست خدا رو شکر وضع بدنی تغذیه روحیه مشکلی نداره هر کی مبینه حتی خود دکتر هم در تعجب هست میگه با این شدت بیماری نمیتونست بیشتر از ۲ ماه زنده باشه. تو رو خدا کمکمون کنید چیکار کنیم بازم راه درمانی هست بگید. دکترش امین داننده مهر هست استان اردبیل

  • مدیر سایت
   1402/04/18 2:29 ب.ظ

   سلام. متأسفم که شنیدم مادر شما با سرطان سینه و متاستاز کبدی و ریوی مواجه شده است. اما می‌توانید به عنوان یک پشتیبان برای مادرتان نقشی مهم ایفا کنید. درمان سرطان متاستاز به کبد و ریه معمولاً شامل شیمی درمانی، رادیوتراپی و در برخی موارد جراحی است. این تصمیم‌ها بستگی به وضعیت بالینی و جریان بیماری شما دارد و بهتر است توسط تیم درمانی معالجه شوند. پزشکان شما می‌توانند بر اساس تاریخچه بالینی، نتایج آزمایش‌ها و سایر عوامل تصمیمات درمانی را بگیرند.

   مهمترین مورد این است که شما و خانوادهتان از حمایت روحی و روانی برای مادرتان اطمینان حاصل کنید و از تخصص پزشکان و تیم درمانی او دریغ نکنید. همچنین، اطلاعات لازم را از پزشکان دریافت کنید و به سوالات و نگرانی‌هایتان پاسخ دهند. همچنین، رعایت نکات سلامتی مهم مانند تغذیه مناسب، استراحت کافی و مدیریت استرس نیز می‌تواند بهبود وضعیت عمومی و کیفیت زندگی مادرتان را تحت تأثیر قرار دهد.

   امیدوارم که مادر شما بهبود یابد و به طور کلی، همراهی و اینکه به او نشان دهید که از او مراقبت می‌کنید و همراه او در این مسیر هستید. برای دریافت راهنمایی‌های دقیق‌تر و پاسخ به سوالات خاص تر، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 • ماهان
  1402/04/08 2:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من پسرم ۱۶ سالمه ورزشکار و بدن اماده
  ازمایش خون دادم و فسفات قلیایی alkaline phosphatase (alp) من نوشته بود حد سالمش بین ۸۰ تا ۳۰۶ هست اما برای من ۶۵۸ بود و خیلی منو نگران کرده
  چیکار باید بکنم؟ بیماری دارم؟چطوری کمش کنم خیلی نگرانم جواب بدید

  • مدیر سایت
   1402/04/10 9:55 ب.ظ

   سلام، در صورتی که آزمایش فسفات قلیایی (alkaline phosphatase) شما نشان دهنده ارزش بالایی باشد، جای نگرانی دارد. فسفات قلیایی یک آنزیم است که در بدن در فعالیت‌های مختلفی مانند ساختن استخوان‌ها و کبد عمل می‌کند.

   علت افزایش فسفات قلیایی می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که عبارتند از:

   ۱. بیماری‌های استخوانی مانند اوستئوپروز (کاهش چگالی استخوان)، تخریب استخوان، عفونت استخوان و آسیب استخوان.
   ۲. بیماری‌های کبدی مانند آسیب کبدی، آبستنی کبدی و آسیب به مجرای صفراوی.
   ۳. بیماری‌های صفراوی مانند سندرم گیلبرت، سندرم کریگلر-نایجر و تنگی مجرای صفراوی.
   ۴. داروهای خاصی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، آنتی‌دپرسانت‌ها و داروهای ضدپارکینسونی.
   برای تشخیص دقیق و تعیین علت افزایش فسفات قلیایی، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک با بررسی سوابق پزشکی شما، انجام آزمایش‌های تکمیلی و بررسی وضعیت سلامتی شما، می‌تواند تشخیص و درمان مناسب را تعیین کند.

   مهم است که به پزشک خود اعتماد کنید و دستورات و مشاوره‌های او را رعایت کنید. او می‌تواند شما را راهنمایی کند و درمانی مناسب را تعیین کند.

 • رعناسینایی
  1402/03/29 6:29 ب.ظ

  سرطان درمان ندارد
  شیمی درمانی بدترین عذاب بیماران هستش

  • مدیر سایت
   1402/03/31 10:46 ب.ظ

   متأسفانه، اظهاراتی که ارائه کرده‌اید درست نیستند. در حال حاضر، برای بسیاری از نوع‌های سرطان درمان‌های مختلفی وجود دارد. انواع مختلف درمان سرطان شامل جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، درمان هورمونی، درمان آنتی‌ژنی، درمان موجودات بیولوژیکی و درمان هدفمند مولکولی می‌شوند.

   شیمی درمانی، درمانی است که با استفاده از داروهای شیمیایی برای تخریب سلول‌های سرطانی و کاهش رشد آنها استفاده می‌شود. این درمان می‌تواند به تنهایی یا به همراه سایر روش‌های درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. البته، شیمی درمانی ممکن است عوارض جانبی داشته باشد، اما در بسیاری از موارد، از طریق مدیریت عوارض و استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، بیماران می‌توانند از این درمان بهره‌مند شوند.

   مهم است که تصمیم‌گیری درباره روش درمان سرطان به عهده پزشکان متخصص قرار گیرد. آن‌ها بر اساس نوع سرطان، مرحله بالینی، وضعیت فیزیکی بیمار و سایر عوامل، بهترین گزینه درمانی را تعیین خواهند کرد. از طریق مشاوره با پزشک خود و اطلاعات کاملی که از وی دریافت می‌کنید، می‌توانید تصمیمات مناسبی را برای درمان سرطان خودتان بگیرید.

 • خوزستان
  1402/03/29 3:33 ب.ظ

  سلام..پدر من ۷۵ ساله و بتازگی کلنسکوپی.انجام داده دکتر فرمودن سرطان بدخیم هست و باید جراحی بشه. ولی دکتر شیمی درمانی بردمش گفته. فایده نداره به کبد رسیده شیمی درمانی هم نهایتا چند ماست.در هر حال بیمار ظاهر و.روحیه وزن خوبی داره هر چند از بیماری خبر نداره موندم. به پدر بیماریش بگم. که بدتر میشه حالش ببرم شیمی درمانی. .راهنمایی کنید دکتر بهتری کدام شهر برا این بیماری هستش که یک تصمیم بگیرم

  • مدیر سایت
   1402/03/31 10:43 ب.ظ

   سلام. برای تصمیم‌گیری درباره نوع درمان مناسب برای پدرتان، بهتر است با پزشک تخصصی که وضعیت پدرتان را می‌شناسد و اطلاعات کاملی درباره تاریخچه بیماری و بررسی‌های قبلی دارد، مشاوره کنید. او می‌تواند به شما راهنمایی کند و گزینه‌های درمانی مختلف را مورد بررسی قرار دهد.

 • ساغر
  1402/02/28 8:51 ق.ظ

  سلام
  من هر کی رو که داشتم سرطان کبد گرفت و حتی طی ۱ ماه زنده نموندن و مردن واقعا نامردیه بچه هاشون گناه دارن

  • مدیر سایت
   1402/02/28 9:58 ق.ظ

   سلام. من متأسفم که اگر شما و اطرافیان‌تان با این تجربه سخت مواجه شده‌اید. سرطان یک بیماری جدی است و تأثیرات آن بر روی افراد و خانواده‌ها بسیار سخت است. اما مهم است که در این موقعیت سخت همدیگر را حمایت کنیم و درک و همدردی را نشان دهیم.
   طول عمر بیماران سرطان کبد به شدت وابسته به مراحل بیماری، نوع سرطان کبد، توسعه بیماری و عوامل دیگر است. در حقیقت، میانگین زمان بقا برای بیماران سرطان کبد بسیار متغیر است و نمیتوان یک زمان مشخص را برای تمامی بیماران تعیین کرد.

   در مراحل اولیه سرطان کبد که به محدوده کبد محدود است و هنوز به سایر بخش‌های بدن گسترش نیافته است، درمان و جراحی ممکن است برای برخی بیماران موفق باشد و زندگی آنها را به مدت طولانی تحت کنترل نگه دارد. با این حال، در مراحل پیشرفته‌تر که سرطان کبد به سایر اعضا یا سیستم‌های بدن منتقل شده است، زمان بقای بیماران کاهش می‌یابد و درمان‌ها بیشتر به منظور کنترل علائم و بهبود کیفیت زندگی متمرکز می‌شوند.

   همچنین، عواملی مانند سن بیمار، وضعیت عمومی بدن، شرایط بهداشتی، واکنش به درمان و وضعیت عمومی بیماری نیز بر طول عمر تأثیر می‌گذارند.

 • علی
  1402/01/26 1:13 ق.ظ

  دکتر خوب کبد.دکتر حامد زمانی بیمارستان فیروزگر تهران

 • زهرا
  1402/01/11 7:26 ب.ظ

  سلام ..پدرمن سرطان کبددارن وضعیت بدنش خیلی داغون شده وزردهستن وحسابی کم اشتهاوزیادمیخوان وگیج هستن دکترن شیمی درمانی ون پیوندرومناسب سنشون ندونسته وگفتن باتوجه به هیپاتیت که دارن نمیشه واسشون کاری بکنیم ایاامیدی هست یان

 • متین
  1402/01/01 10:39 ب.ظ

  سلام من ازسال ۹۸هپاتیت بی گرفتم هیچ مشگل ندارم الحمدالله آیا راه درمانی هست

 • حامد
  1401/12/14 0:02 ق.ظ

  سلام دکترجان خسته نباشی یه جواب درست به یکیش ندادی خسته نباشی

 • مریم از اهواز
  1401/12/03 5:02 ق.ظ

  سلام آقای دکتر تورو خدا به دادمون برسید هنوز دوماه نشده که متوجه شدیم بابام سرطان کبد داره اول زردی گرفته بود بعد که بردیمش دکتریه سری آزمایشات براش نوشتن خلاصه بعد از تموم شدن آزمایشات تخصصی و نمونه گیری از کبدگفتن عید رو نمیبینه و نهایتا ۳ جلسه شیمی درمانی براش نوشتن که ببینن بدنش چه واکنشی نشون میده .
  بابام خیلی وزن کم کرده الان باوجود اینکه ۶۵ سالشه وزنش ۳۷ کیلو شده و دوهفتس لب به غذا نمیزنه فقط آب میخوره روی پاهاش ورم کرده
  از طرفی میترسم ببرمش شیمی درمانی چون ضعیف شده آقای دکتر تورو خدا راهنمایی کنید

 • مبینا
  1401/12/02 3:44 ب.ظ

  سلام ببخشید مادر من سرطان کبد داره و هایپر اکو واسیت هم داره و گفتن یک رگ اصلی کبدش دیواره هاش گرفته شده بهش داروی سورافینیب دادن ایا امیدی هست لطفا جواب بدین خیلی ممنون

 • فاطمه
  1401/12/02 12:40 ب.ظ

  سلام در مشهد فقط دکتر حسن وثوقی نیا
  عالی

 • محمد رضا
  1401/11/30 8:23 ق.ظ

  من درحین اوج گیری کرونا نتونسته بودم تست کولون بدهم در جای که من زندگی می‌کنم بعد از ۵۰سال تمام افراد باید این تست رابدهند در اواخر پایان کرونا متوجه یبوست شدید با درد شدید شدم و۴ مرتبه در مدفوع خون دیدم / در کولون سکوپی که دکترم ایرانی بود همان جا به من گفت سرطان داری
  عین خیالم نبود فقط به خودم گفتم ثابت شد که در حیات عدالتی وجود ندارد / نتایج سی تی اسکن و MRI نشان داد مبتلا به روده – کبد- غدد لنفاوی با درجه ۴۰ درصد آلودگی به خودم گفتم. ریدم تو اون عدالتت!؟ داروهای کیموتراپی ( شیمی درمانی) از راه بازو منتقل می‌شد چون میدونستم در طول حیات موجود زنده توی این کره ضعیف محکوم به نابودی است تقاضا کردم از بازو به سینه با یک عمل جراحی کوچک منتقل کنند ( پورت کسکت ) کارتی هم دادند چون در فرودگاه در سکیورتی چک صدای آژیر در میاد چرا این خواسته را داشتم !؟!؟! چون باید میرفتم ورزش می‌کر دم در این اثنا مبتلا به کرونا هم شدم با زدن ۳ واکسن فریزر ومدنا. که به دنبالم آمدن وگفتن باید بصورت داوطلبانه در این هتل قرینطینه باشی ۱۰ روز در یک هتل لوکس کنار آب پذایرای می‌کردند صدام بلند شد که این نوع غذای را نمی پسندم !؟!؟ جواب دادند. این جا هتل است نه بیمارستان به هر حال چه میل داری ؟! حالم بهترشد روشی که روی من بکار بردند. رگهای بدن رو تنگ می کنند تا پروتئین به سلولهای سرطانی نرسد و همه جور غذا هم گفتند میتونی بخوری. خودم رو بستم به غذا / موسیقی / کار ساختمانی / خنده کردن. چون توی دنیا عدالتی نیست کس نخوارد دشت من جز ناخن انگشت من. ورزش را مجددا بصورت رو کم کنی در باشگاه شروع کردم هر که فهمید کرک پرش ریخت ۳ تا سرطان متوقف شد ۴ ماه دکترم شیمی درمانی را متوقف کرد منههم شدیدا درگیر کارهای ساختمانی سخت شدم اما کم کم متوجه شدم مثل دوران قبل از سرطان انرژی ندارم نتایج سی تی اسکن و آم آرای دوباره شروع به رشد کرده این مرتبه در شیمی درمانی کاری می کنند که اکسیژن به سلولهای سرطانی نرسه در اینجا شما می تونید از دکتر مرگ خود خواسته را بخواهید برای بیماران سرطانی کسانی هستند که از جهت روانی کمکتان کنند و غیره در پایان از ۲ روش استفاده کردند۱- تنک کردن رگ‌ها ۲- نرسیدن اکسیژن من می خوام از سالم هم سالم تر بشم و به ورزش برگردم من ۵۶ سالم هست وفشارهای زیادی رو تحمل کردم برحسب تصادف ‌از روی کنجکاوی که طول عمر چقدر می تونه باشه به این سایت برخورد کردم در این دنیا عدالتی وجودنداره ‌فقط خودتون می تونید به خودتون کمک کنید

 • الن
  1401/11/13 1:26 ق.ظ

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من داییم سرطان داره همه اعضای بدنش درگیر شده شکمش بزرگ شده تازه شیمی درمانی شروع کرده باید چیکار کنه

 • SA
  1401/10/27 0:02 ق.ظ

  سلام.
  بابای من پارسال تشخیص سرطان کبد را دادن از پارسال تا به امروز ۲۲ جلسه شیمی درمانی شدن تومور کوچیک تر شده اما کبد دچار اسیت شدید شده بنابراین شیمی درمانی زو قطع کردن و الان دوجلسه ست درمان اینمیتراپی رو گرفته زاک آریا و الان یک ماه هست که ۵ بار از شکمش اب کشیدن و بشدت وزن کم کرده و اشتها ش صفر شده بنظرتون امیدی هست هنوز

 • رها
  1401/09/08 12:53 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید
  پارسال مادرم کرونا گرفت شکم درد داشت بردنش سونو گفتن یه لخته خون کوچک زیر شکمش هست و یه گوشت اضافی در کیسه صفرا
  بردیمش پیش دکتر گفت الان سیستم ایمنی بدنت خیلی پایینه کاری نمی تونم بکنم برو بعد یه سال بیا
  الان رفته سونوگرافی وسی تی اسکن شکم واگن
  نتیجه این شده که یه توده در کیسه صفرا هست واز اونجا به کبد سرایت کرده
  دکترا جوابمون کردن

  لطفاً یه راهی پیش رو بزارید

 • Faeghe
  1401/06/30 1:30 ب.ظ

  سلام، بابام ۴۹سالشه حدود هشت ماهه پیش فهمیدیم سرطان روده بزرگ داره الان هفت جلسه شیمی درمانی شده،دکتر از اولم ب ما گفت کبدش درگیره ولی الان ب خودش گفته متاستاز کبد داره،امیدی هست؟خودش ک امیدشو از دست داده مام نمیدونیم چیکار کنیم

 • محسن
  1401/06/22 1:50 ق.ظ

  هر کسی دکتر خوبی سراغ داره بهم خبر بده ممنون میشم عموم سرطان کبد داره خیلی پسرفت کرده ۰۹۲۰۰۶۱۶۳۸۲

 • علی نجفی
  1401/06/17 12:39 ب.ظ

  سلام وقت بخیر پدرم ۶۷ سالشه بیمارستان امام خمینی تشخیص سرطان کبد دادن امروزم می خوان ترخیصش کنن میگن پیوند نمیشه زد شیمی درمانی ام جواب نمیده بیماری خیلی پیش رفت کرده آیا راه درمان دیگه ای هستش

 • النا
  1401/05/28 2:41 ق.ظ

  سلام پدرم سرطان پروستات دارن که متاستاز کرده به لگن و پرتو درمانی و هورمون درمانی کردن خوب شدن بعد از یکسال و نیم متوجه شدیم که به کبد زده و دکتر خودش میگه دیگه درمانی نیست نطر شما چی هست

 • مظلومی
  1401/04/31 4:22 ق.ظ

  سلام اقای دکتر یه پیام امید دهنده به من بدین خواهرم سرطان سینه داشت سینشو یکیشو تخلیه کردن دکتر دیر متوجه شد سرطان سینه داره الان میگه کل کبد رو درگیر کرده آب پاکی رو مستقیم ریخت رو دستمون یعنی الان ما هیچ چاره ای نداریم خواهرم عرق در درده جلوی چشم هممون مادرم داره درد میکشه پس ما چیکار کنیم یه راهی جلوی ما بزارین

 • ستاره
  1401/01/12 3:38 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر خواهرم ۴۵ سالش ۱۰ سال پیش سرطان سینه داشته سینشو تخلیه کردن باعمل و شیمی درمانی خوب شده الان میگن کبدش پراز متاستاس شده و زده به لگنش خیلی درد داره و لاغر شده و پوستش زرد شده چیکارمیتونیم براش انجام بدیم ممنون میشم جواب بدید

 • مصطفی
  1400/12/24 2:15 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من ۳۹ سالمه کنسر کلون داشتم جراحی کردم ۱۲ جلسه هم شیمی درمانی کردم الانم وضعیت عمومیم خوبه هیچ مشکلی ندارم ولی سی تی کردم تو کبدم یه ضایع ۱۷ در ۱۷ میل دیده شده خیلی نگرانم قابل درمان هست یا نه تشکر

  • مدیر سایت
   1401/01/06 11:10 ق.ظ

   سلام. به متخصص کبد مراجعه کنید.

 • نتاج
  1400/12/04 11:26 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  خواهر من ۴۴ سالشه،حدود ۱۰ سال قبل سرطان سینه داشت که با شیمی درمانی و عمل بهبود پیدا کرد
  پارسال متوجه شده که سرطان مثانه گرفته،۶ جلسه شیمی درمانی کرده و دکتر گفت باید مثانه برداره و کیسه بزاره
  به اصرار شوهرش رفت طب گیاهی،دو ماه که از درمان گیاهی گذشت،با سونو فهمیدیم که متاستاز کبد داره
  تو پاتولوژی تشخیص داده نشده که سرطان کبد منشا از کجا داره
  الان دوباره شیمی درمانی رو شروع کرده
  خیلی نگرانش هستیم،خودشو باخته
  ما امیدواریم که راه درمان هنوز براش ادامه داره
  بنظرتون همین طوره؟

 • نادر
  1400/09/22 8:13 ب.ظ

  باسلام نادر هستم که دیروزمزاحمتون شدم.این انشالله که فرمودین منو خیلی امیدوارکرد واقعا امیدوار باشم؟

  • مدیر سایت
   1400/09/24 11:16 ق.ظ

   سلام. بله 🙂

 • نادر
  1400/09/21 1:40 ب.ظ

  خانمم متاستازسینه به کبد داره.بعدازکموتراپی الان درحال رادیو تراپی است. آیا امیدی به بهبودی هست؟

  • مدیر سایت
   1400/09/22 11:02 ق.ظ

   انشالله

 • سوگند
  1400/08/20 8:46 ق.ظ

  سلام آقای دکتر برادرهمسرم ۳۱سالشه تقریبایکسالی میشه که رودش خون ریزی داشت درمرحله اول دکترتشخیصش هموروئیدبود.بعد گفت بافت مقعدش آسیب شدید دیه تومطب تحت عمل بالیزر قرار گرفت.اماخوب نشد که دوباره تحت عمل و آندسکوپی کلنوسکوپی قرارگرفت.جواب دوآزمایش سرطانش منفی بود ولی دکترش میگه این باید سرطان باشه ولی نمیدونم چرانیست چون الان کبدش متاسازکرده بااینکه جواب سرطانش منفی یه دکتر دیگه بردیم میگه نه وقتی سرطانش منفی کبدش متاساز نیست چربی دور کبدشو گرفته بنظرتون تشخیص کدوم درسته

  • مدیر سایت
   1400/08/20 11:27 ق.ظ

   سلام. متاسفانه حیطه تخصصی ما نیست.

 • علی
  1400/07/25 0:50 ق.ظ

  سلام خسته نباشین.برادرم ۳۰سالشه دوساله سرطان روده وکبد داره ۳۰جلسه شیمی درمانی کرد.۳بار هم عمل کرد الان دکترش میگه بازم تود داره نه میشه شیمی درمانی کرد چون بدنش خیلی ضعیف شده نه هم عمل یه سری دارو بهش داد گفت بخوره اگه کوچیک شدن با لیزره .الان خیلی حالش بد تورو خدا بگین امیدی هست

 • یوسف
  1400/06/07 9:47 ق.ظ

  سلام پدرم قریب سه ماهه پیش سونو و سی تی دادن و ضایعتی در کبد که در درجه اول مطرح کننده متاستاز بوده اما تومور مارکر ها و آندوسکوپی و کولونوسکوپی ایشان منفی، انکولوژیست هم میگه باید بیوپسی بشه اما inr زیر ۱.۵ نمیاد پلاکتش زیر ۷۰ هزاره، و فعلا درمانی رو کبدش نشده وفقط درمانهای حمایتی میشه. لطفا راهنمایی کنید

 • ودود
  1400/04/05 5:52 ب.ظ

  باسلام همسرم از۳سال پیش کانسربرست داشته واکنون به کبد با ابعادحداکثر ۱۱ میلیمترمتاستاز کرده آیا باترکیب کموتراپی وتراستوزوماب وارومازین که اکنون انکولوژیستش براش تجویزکرده امکان بقای طولانی دارد؟

 • ناشناس
  1400/04/02 11:57 ب.ظ

  سلام خسته نباشی پدر من سرطان کبد بدخیم داره چشماشم زرده دکتر گفته باید نمونه برداری وشیمی درمانی کنید توروخدا جواب بدین

  • مدیر سایت
   1400/04/06 5:14 ب.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی گفتن مشاوره حضوری تشریف بیارین یا مدارک کامل رو از طریق واتساپ مرکز ارسال بفرمایید. ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • حدیثه
  1400/03/31 9:18 ب.ظ

  سلام آقا ی دکتر من امروز مامانمو بردم سونو و گفتن توده های متعدد ومنتظر هیپو اکو با حداکثرابعاد ۳۸×۴۸ میلیمتر در پارنشیم کبد مشهود است که دال بر متاستاز کبدی است ب نظرتون با جراحی یا شیمی درمانی خوب میشن آخه دکتر سونو گفت امیدی نیست فقط الکی ازیتش میکنیم

  • مدیر سایت
   1400/04/02 1:52 ب.ظ

   سلام. باید به اونکولوژیست مراجعه کنید.

 • کرمی
  1400/03/29 5:42 ب.ظ

  سلام وقت بخیر مادرم سونوگرافی شکمی داده توی کبدش توده هست براش اسکن نوشتن. توجواب اسکنش توده های کبدی متاستاتیک نوشتن.

  • مدیر سایت
   1400/03/29 6:53 ب.ظ

   سلام. حیطه کاری ما نیست.

 • امید زارعی
  1400/03/28 5:51 ب.ظ

  سلام برادر من ۳۲ سالش هست درگیر سرطان کبد شده که تو بدنش هم پخش شده و باعث ایجاد تومور در مغزش و سه بار خونریزی مغزی شده الان هم یه سمت بدنش لسم شده و گفتن باید هشت جلسه شیمی درمانی انجام بده میشه لطفا بگید شانس درمانش چقدره؟ و چقدر طول عمر داره؟

  • مدیر سایت
   1400/03/29 3:41 ب.ظ

   سلام. در حیطه کاری ما نیست.

 • زهرا
  1400/02/28 8:32 ب.ظ

  سلام دکتر وقت بخیر.مادر همسرم سرطان کبد داره و گفتن غده های کبدشون زیاد هس و پخش شده و قطع امید کردن و گفتن فقط چند ماه دووم میاره.هیچ راهی نیس بشه دردش رو کم کرد یا طول عمرش بیشتر کرد؟

 • پرهام
  1400/02/25 6:49 ق.ظ

  باعرض سلام و خسته نباشید.اقای دکتر مادر من مبتلا به سرطان کبد میباشد که سرطان متاستاژ شده.بعد از عکسبرداری و ام ار ای گفتن تو کبدش سه تومور داره که یکیش بزرگه.دکترش میگه اگه نمونه برداری بشه بیمار به حالت کما میره واسه همین نمونه برداری نشده.میگه شیمی درمانی هم جواب نمیده واسه همین شیمی درمانی هم نشده.من نه ادرس شمارو دارم نه شماره تماستوتو که بتونم باهاتون در ارتباط باشم.توروخدا اگه ممکنه شماره تماس مطبتونو یه جوری بهم بدین که بیام خدمتتون.یک دنیا ممنون

  • مدیر سایت
   1400/02/25 9:34 ق.ظ

   سلام. زنده باشید.
   در قسمت ارتباط با ما سایت اطلاعات کامل هست.
   تهران – خیابان قائم مقام فراهانی – نبش کوچه عرفان – پلاک ۱۶۸ – واحد ۲
   ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴ – ۰۲۱۸۸۷۱۶۵۱۱ – ۰۲۱۸۸۷۲۴۵۵۸

  • مدیر سایت
   1400/02/29 10:03 ق.ظ

   سلام. آقای دکتر ابراهیمی گفتن مدارک را در واتس اپ بفرستید ۰۹۱۰۸۸۱۷۴۴۴

 • ناشناس
  1400/01/07 3:50 ب.ظ

  سلام ودرود فراوان //خداقوت دکتربزرگوار بفرمایید طول عمر بیمار متاستاز به کبد بامنشا پستان تقریبا چقدر است

  • مدیر سایت
   1400/01/14 12:25 ب.ظ

   سلام. زنده باشید. بستگی به سن و خیلی فاکتورها داره و باید به بررسی بیشتر آزمایشات و سایر ارگانها رسید.

 • محمد
  1399/11/19 9:55 ب.ظ

  سلام وقت بخیر برادرم یک سال پیش عمل کرده وتاشهریور ماه خوب بود از مهر دکتر بهش گفته کبد شماسرطان داره وروحیه خود راباخته دوبار شیمی درمانی شده عوارض دارو دهان وگلویش رازخم کرده ونمیتواند چیزی بخورد از شماخواهشمندیم راهنمایی بفرمایید با کمال تشکر

 • رضا
  1399/11/14 1:26 ق.ظ

  سلام خسته نباشین مادرم سرطان کبد و روده دارن ۳۰ جلسه شیمی درمانی کردن ولی تومورهاش ۳۲ و ۴۰ میلیمتر شده و بزرگتر شدن به نظرتون چکار کنیم واقعا داره زجر میکشه

 • ناشناس
  1399/11/01 7:40 ب.ظ

  سلام آقا دکتر هپاتبب بی مزمن درمان دترد

 • سیدمهدی
  1399/10/25 6:01 ب.ظ

  سلام اقای دکتر پدرم سرطان کبد بدخیم داره که دکتر جوابش،کردن،ابزارهای هست که حداقل یه سال بمونه درد هم داره

  • مدیر سایت
   1399/10/28 1:54 ب.ظ

   سلام. لطفا مدارک را کامل در واتساپ بفرستین.

 • ناشناس
  1399/10/04 11:55 ب.ظ

  سلام پدرم سرطان کبد داره عملش کردن الان داره شیمی درمانی میکنه به نظر شما خوب میشه

  • مدیر سایت
   1399/10/06 3:29 ب.ظ

   درود بر شما
   همانطور که در مقاله ذکر شده:
   بهترین راه برای فهمیدن طول عمر بیمار این است که روحیه اش را نباخته و به پزشک خود اطمینان کند تا شرایطش را از تمامی جنبه ها بررسی کرده و بهترین درمان انتخاب شود.

 • قادر رضوی
  1399/09/28 10:45 ب.ظ

  سلام آقای دکتر یکی از دوستانم که دکتر تب گیاهی هستش بهم گفت که چربی کبد داری برو دکتر منم به خاطر کرونا نرفتم ولی علایم دارم خیلی وقته کم حافظه شدم وقتی اب میخورم حالت تهوع دارم شانه و دست راستم گاهی بد جور درد میکنه انگار وزنه بستن بهش زیر دنده سینم سمت راست روزی چن بار درد میکته انگار سوزن فرو میکنن شکمم تورم شکم هم دارم خیلی باد میکنه هر چقدر سعی میکنم شکمم کوچیک بشه فایده نداره غذا کم میخورم ولی شکمم لاعر نمیشه ممکنه از علایم چربی کبد باشه؟؟؟

 • افسانه
  1399/09/13 11:32 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشی
  مدت یک سال و نیم مادرم با سرطان سینه و غده های لنفاوی درگیر بوده و ۴ جلسه شیمی درمانی و بعد چون نتونستن توده رو مهار کنن عمل انجام شد و دوباره ۴ جلسه دیگه شیمی درمانی و بعد از شیمی ۲۸ جلسه پرتو درمانی و از پنجم فروردین ۹۹ شروع به خوردن داروی ایمن درمانی کپسیتامین کرد ، بعد از ۶ دوره فرستادن اسکن و تو اسکن معلوم شد که مادرم متاستاز کبدی نوع ۴ شدن .
  دو دوره قرص نولوبین رو مصرف کردن متاسفانه عوارضش خیلی زیاد بود ، به جاش همان کپسیتامین رو در طول روز ۶ عدد مصرف میکنن . متآسفانه در این یک ماه اخیر دست کم ۱۱ کیلو کاهش وزن و سرفه و تب و لرز شدید و تعریق فراوان
  مزاحم شدم که بپرسم برای این همه علایم چه باید بکنم ؟ آیا راه درمان دیگری هست یا نه ؟
  ممنون میشم که جوابمو بدین سپاس

  • مدیر سایت
   1399/09/23 10:50 ق.ظ

   متاسفانه مربوط به مرکز ما نیست از اونکولوژیستشون کمک بگیرید.

 • ناشناس
  1399/08/30 5:22 ب.ظ

  من علائمش را دارم

 • محمدرضا
  1399/08/05 1:22 ب.ظ

  سلام اقای دکتر ،پدر من تقریبا یکسالو نیمه از تشخیص سرطان اولیه ریه و کبد متاستاز میگذره،و تحت درمان هستند تو این یکسالو نیم جز گاهی درد در قسمت زیر سینه راست و اخیرا یکماه پیش سرفه های متعدد ک الان خدارو شکر خیلی کمتر شده،اخرین بار شیمی درمانیش هم تقریبا ۵ماه پیش بوده،دکترشون گفتن سرطان ک از ریه شروع شده الان یه غده خیلی ریز ریه وجود داره اما کبد خب پیشرفته س ولی دکتر اقای لاری زاده میگن تحت کنترله فقط همین.. دکترجان بعد اینهمه مدت تصمیم گرفتیم دکتر بابارو تغییر بدیم بنظر شما ایا این کار درسته؟؟لطفا راهنمایی کنید که چه درمانی ،ایا اصلا روش درمانی جدیدی وجود داره یا کسی هست به علم درمان جدیدی دست پیدا کرده باشه که بشه بابارو درمان کرد؟چه ایران چه خارج از ایران لطفا راهنمایی کنید ممنون…منتظر جوابتون هستم تشکر

  • مدیر سایت
   1399/08/24 11:30 ق.ظ

   شما مدارکی که برای ما ارسال نکردین تا بهتر بشه بررسی کرد ولی با توجه به مواردی که فرمودید بهتر است که تحت کنترل یکی از همکاران ما باشد و در جریان بیماری قرار بگیریم با همکاران هوکولوژی مشورت داشته باشید و در جواب اینکه پرسیدین درمان جدید موثر هست یا نه؟ بله درمان جدید وجود داره ولی بستگی به تصمیم پزشک شما داره که آیا این مورد با روش جدید درمان می شود یا نه چون ما مدارکی از شما نداریم نمیتونیم قضاوتی در این زمینه داشته باشیم و پیشنهادی بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر