تصاویر کنگره غدد آبان ماه 97

اطلاع رسانی به پزشکان توسط سونوگرافی تیراد

 

 

تصاویر فوق مربوط به برگزاری کنگره غدد در سال ۱۳۹۷ است که با همکاری دکتر حجت ابراهیمی نیک عضو هیئت مدیره مرکز سونوگرافی تیراد به عنوان دبیر اجرایی انجمن برگزار شد و موضوع کنگره مربوط به معرفی روش‌های کمتر تهاجمی در بین پزشکان متخصص و فوق تخصص بود.

با اینکه آر اف از سال ۹۶ در مرکز تیراد برای توده‌های تیروئید انجام می‌شد هنوز برخی پزشکان با این روش آشنایی کافی نداشتند و همین باعث می‌شد تا برخی بیماران برای کمک گرفتن از این روش تردید داشته باشند، برگزاری کنگره با این هدف که سطح آشنایی کلی با این مجموعه و خدمات آن، همچنین روش‌های کمتر تهاجمی بود که خوشبختانه با استقبال پزشکان رو به رو شد و کنگره به خوبی پیشرفت.

روش آر اف یک روش کمتر تهاجمی برای درمان برخی اختلالات از جمله توده‌های تیروئید است که در آن بیمار بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی درمان می‌شود به این شکل که بیمار بر روی تخت خوابیده و پزشک با یک سوزن باریک پس از بی حسی امواج آر اف مستقیما به توده تابانیده می‌شوند و به این شکل حیات توده از بین می‌رود و سلول‌های مرده پس از مدتی که بین شش ماه تا یک سال ممکن است زمان نیاز داشته باشد جذب شده و برجستگی ناشی از توده از بین می‌رود.

برای برخی بیماران ممکن است نیاز به انجام جلسات تکمیلی باشد که در این صورت به بیمار تعداد جلسات لازم اعلام می‌شود و بر اساس اندازه و شکل و جنسیت توده تصمیم گیری می‌شود. روش آر اف به خوبی برای ندول‌های خوش خیم پاسخ گو است و درباره کیست‌ها بهترین پاسخ دهی را نسبت به سایر انواع توده دارد.

بیماران محترم می‌توانند در صورت نیاز به مشاوره با تلفن‌های مرکز در تماس باشند و یا از طریق نوبت دهی آنلاین برای گرفتن وقت مشاوره اقدام کنند.

۰ / ۵. ۰

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
روش های تشخیص سرطان تیروئید از زبان دکتر حسین چگینی
نوشتهٔ بعدی
RF تیروئید یا آر اف تیروئید، جدیدترین درمان برای سرطان تیروئید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.