تصاویر کنگره غدد آبان ماه 97

 

 

تصاویر فوق مربوط به برگزاری کنگره غدد در سال ۱۳۹۷ است که با همکاری دکتر حجت ابراهیمی نیک عضو هیئت مدیره مرکز سونوگرافی تیراد به عنوان دبیر اجرایی انجمن برگزار شد و موضوع کنگره مربوط به معرفی روش های کمتر تهاجمی در بین پزشکان متخصص و فوق تخصص بود.

با اینکه آر اف از سال ۹۶ در مرکز تیراد برای توده های تیروئید انجام می شد هنوز برخی پزشکان با این روش آشنایی کافی نداشتند و همین باعث می شد تا برخی بیماران برای کمک گرفتن از این روش تردید داشته باشند، برگزاری کنگره با این هدف که سطح آشنایی کلی با این مجموعه و خدمات آن، همچنین روش های کمتر تهاجمی بود که خوشبختانه با استقبال پزشکان رو به رو شد و کنگره به خوبی پیشرفت.

روش آر اف یک روش کمتر تهاجمی برای درمان برخی اختلالات از جمله توده های تیروئید است که در آن بیمار بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی درمان می شود به این شکل که بیمار بر روی تخت خوابیده و پزشک با یک سوزن باریک پس از بی حسی امواج آر اف مستقیما به توده تابانیده می شوند و به این شکل حیات توده از بین می رود و سلولهای مرده پس از مدتی که بین شش ماه تا یک سال ممکن است زمان نیاز داشته باشد جذب شده و برجستگی ناشی از توده از بین می رود.

برای برخی بیماران ممکن است نیاز به انجام جلسات تکمیلی باشد که در این صورت به بیمار تعداد جلسات لازم اعلام می شود و بر اساس اندازه و شکل و جنسیت توده تصمیم گیری می شود، روش آر اف به خوبی برای ندولهای خوش خیم پاسخ گو است و درباره کیستها بهترین پاسخ دهی را نسبت به سایر انواع توده دارد.

بیماران محترم می توانند در صورت نیاز به مشاوره با تلفن های مرکز در تماس باشند و یا از طریق نوبت دهی آنلاین برای گرفتن وقت مشاوره اقدام کنند.

 

۰ / ۵. ۰

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین الان مشاوره بگیر