صحبت های دکتر حجت ابراهیمی نیک در مورد درمان سرطان تیروئید

پادکست

درمان توده های بدخیم و سرطانی با کمک آر اف

این ترک درباره پیگیری بیماران تحت درمان سرطان تیروئید است که در آن دکتر حجت ابراهیمی نیک توصیحات لازم را درباره چگونگی پیگیری درمان گفته اند.

صحبت های دکتر حجت ابراهیمی نیک درباره درمان توده ها و لنف نودها بدخیم تیروئید با امواج آر اف:

بیمارانی که به علت سرطان تیروئید جراحی می شوند به طور مرتب تحت پیگیری های درمانی ، سونوگرافی و آزمایشگاهی و احیانا اسکن هسته ای قرار می گیرند، خیلی موارد توده هایی که بیمار احساس می کند و مواردی که در گزارش سونوگرافی هست لنف نوهای التهابی و خوش خیم هست که با انجام یک سونوگرافی دقیق می توان آنها را تشخیص داد و نیاز به نگرانی در مورد بیمار نیست .
در مواردی که البته درصدشان خیلی کمتر هست ممکن است نمای سونوگرافی مشکوک باشد باید حتما با هدایت سونوگرافی، نمونه برداری انجام شود، در این صورت به طور طبیعی درمان اکثرا حراحی هست ولی در مواردی که توده ها خیلی کوچک هستند و یا در مناطق خیلی حساس قرار دارد و یا به علت جراحی های متعدد و  چسبندگی آن ناحیه امکان جراحی وجود ندارد می توان با استفاده از تکنولوژی جدید و با کمک امواج آر اف با کمک سونوگرافی آنها را درمان کنیم.

نحوه درمان به این صورت است که بیمار در حالت بی حسی موضعی بدون این بیمار بیهوش شود و یا برشی بر روی گردنش ایجاد شود می توانیم توده های بدخیم را درمان کنیم.

برای انجام آر اف بیمار بر روی تخت دراز کشیده و با کمک یک سوزن باریک درحالتی  که بیمار بی حسی موضعی دریافت کرده است امواج آر اف به توده تابانیده می شود و توده به اصطلاح عامیانه سوزانده می شود و حیات توده از آن گرفته می شود به این ترتیب لنف نود و یا توده باقیمانده از بین می رود.

برای دریافت مشاوره از پرشکان مرکز می توانید مدارکتان را برای شماره مرکز واتساپ کنید و از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

شماره واتساپ : ۰۹۱۲۰۳۹۶۹۰۷

 

۰ / ۵. ۰

به عنوان اولین نفر رای دهید!

اشتراک گذاری
نوشتهٔ پیشین
سونوگرافی، یک تست دقیق در تشخیص بیماری‌ها
نوشتهٔ بعدی
11 علامت مهم که هشدار کم کاری تیروئید در کودکان را می دهد!

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سلام وقت بخیر ببخشید من میخواستم سونو که گرفتم رو براتون بفرستم کجا میتونم این کارو کنم چون راهم خیلی دور نمیتونم بیام مطب برای همین گفتم بفرستم ببین نظرتون چیه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.